Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-05-22 12:52:35

LOGOUT.hu

Üdv a Fűnyíró topikban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8051) RWD válasza Essejó (#8040) üzenetére


RWD
tag

Megnéztem a videót, köszi. Nem, nem ez a gond, nem gubancolódik össze, simán csak összeolvad 1-1 szál, és onnantól leszakad "tőben" az a rész. Csak annyit vesz észre az ember kaszálás közben, hogy eltűnik a damil egyik "oldala".

(#8052) jokerone


jokerone
tag

Sziasztok,

Megadta magát a megörökölt (és félig sírban lévő) Hecht fűnyíró önjáró szerkezete, így keresem az utódját (elég meredek a talaj, önjáró nélkül elég horror itt fűnyírót tologatni). Kb 800nm-es meredek területre szeretnék venni önjárót (lehetőleg állítható sebességűt). Jól látom, hogy ami tartós és jól összeszerelt azokból a masinákból ~200e Ft az alja?
Husqvarna LC 151S-nek mennyire futkosós az önjáró része? Bár gondolom jobb lenne kipróbálni valahol (nem tudom Fehérváron lenne-e erre lehetőségem).

Esetleg lehet valami más alternatíva? (használton kívül)

Köszi előre is!

Üdv:
Laci

(#8053) bogabi


bogabi
senior tag

Kicsit gondolkoztam, hogy megírjam-e az alábbi sorokat.... Tegnap kicsit megreccsent az AL-KO gépem (valószínűleg a karburátor van elpiszkolódva), és kértem kölcsön a szomszédtól egy Husqvarna LC140-et, hogy be tudjam fejezni a fűnyírást..... Hát nem tudom, de én, aki szeretek füvet nyírni (egy SP-B 51-es ALKO van, ami önjáró - nagy gép, de marha könnyű vele forgolódni is, amikor ugye nem használom az önjáróját) ezzel a kis Husqvarnával úgy megszenvedtem, hogy mondtam a feleségemnek, ha ilyen géppel kezdtük volna a fűnyírást 5 éve, akkor inkább fizetnék valakinek, hogy nyírja le, mert én biztos nem szenvednék vele egy métert sem. Nehéz, mint a sár, sokkal nehezebben gurul, mint a nagy AL-KO, forgolódni kínszenvedés volt vele. Nem gondoltam volna, hogy ekkora különbség van két gép között.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#8054) a2d2 válasza bogabi (#8053) üzenetére


a2d2
addikt

Ahogy nézem az Al-ko 34kg az LC140 meg 26,8, szóval elvileg nem nehéz az.
Más kérdés hogy a régi Herkules gépem súlyra kb ugyanannyi mint most az akksis Makitám, de a nagy kerekek meg új csapágyak miatt egy álom volt a váltás.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#8055) bogabi válasza a2d2 (#8054) üzenetére


bogabi
senior tag

Nyilván könnyebb a Husi, mert kisebb, de érzésre sokkal nehezebbnek tűnt, mint az AL-KO, rendesen kifárasztott.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#8056) csp01 válasza bogabi (#8053) üzenetére


csp01
tag

És mi az oka szerinted?

(#8057) Morris válasza bogabi (#8053) üzenetére


Morris
Topikgazda

A hátsó kerék mérete már nagy előnye az AL-KO-nak. Nagy kerékkel sokkal könnyebb fordulni. Szerintem emiatt van.
Plusz nem fáradtsz el az önjáró miatt. De amint tolni kell a husit, rögtön feltűnik a magatehetetlen tömeg hiába könnyebb.

Ez csak az én elméletem.

[ Szerkesztve ]

(#8058) bogabi válasza csp01 (#8056) üzenetére


bogabi
senior tag

Amit Morris is írt. De már meggyógyult a beteg, újra harcra kész :) a szaki szerint a 95-ös benya volt a hunyó, hiába használtam idén már 100-as benyával, az előző 3 év 95-ös használata okozta, hogy elrakódott a karbi. Most örö é bódottá van.

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#8059) bogabi válasza Morris (#8057) üzenetére


bogabi
senior tag

Ez persze mind igaz, de az volt a meglepő, hogy már az elején éreztem, hogy a Husival sokkal nehezebb forgolódni, pedig olyankor az AL-KO önjárója sem segít, legalábbis én olyankor nem használom. Pedig azt gondolnád, hogy az a 8 kiló difi a Husinak ad előnyt, de nem. Ezek szerint a nagy, jól csapágyazott kerekek ennyit számítanak.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#8060) Morris válasza bogabi (#8059) üzenetére


Morris
Topikgazda

Igen,a csapágyazott kerék is opció lehet.
Az LC140 szimpla csapágyas kerékkel szerelt.
Az én LC247-em duplán csapágyazott.
Ezt anno a boltban össze is hasonlítottam.

(#8061) Cblacksmithc


Cblacksmithc
junior tag

Sziasztok, viszonylag gyors segítség kéne, és hiszem a kérdés egyszerűsége miatt a válasz az is lesz.

Vennél innét fűnyírót ?

Ne fogadd meg a tanácsomat. És bárki más tanácsát se. Bízz magadban! Jó vagy rossz, boldog vagy boldogtalan, de a te életed, és csak rajtad áll, hogy mihez kezdesz vele

(#8062) bazsimano válasza Cblacksmithc (#8061) üzenetére


bazsimano
őstag

Szia! 2003 óta bejegyzett cég...2022ben elég rossz pénzügyi évet zártak...de ettől még ott vannak nem tűntek el...szóval gondolom igen; de majd a többiek megmondják a tutit :D

(#8063) Cblacksmithc válasza bazsimano (#8062) üzenetére


Cblacksmithc
junior tag

hát nem nagyon mondják meg a tutit :N

Ne fogadd meg a tanácsomat. És bárki más tanácsát se. Bízz magadban! Jó vagy rossz, boldog vagy boldogtalan, de a te életed, és csak rajtad áll, hogy mihez kezdesz vele

(#8064) neo81 válasza Cblacksmithc (#8061) üzenetére


neo81
senior tag

Miért pont innen?
Rengeteg más helyről is lehet ezen kívül.

(#8065) Cblacksmithc válasza neo81 (#8064) üzenetére


Cblacksmithc
junior tag

Azért, mert legalább 1 fűnyíró ára (számomra drága) itt a legkedvezőbb

Ne fogadd meg a tanácsomat. És bárki más tanácsát se. Bízz magadban! Jó vagy rossz, boldog vagy boldogtalan, de a te életed, és csak rajtad áll, hogy mihez kezdesz vele

(#8066) jokerone válasza szabi777 (#8050) üzenetére


jokerone
tag

Összefoglalóból:
"Benzinmotoros modellek esetén a kaszaház tisztításához a gépet mindig a használati utasításban leírt irányba döntsük. Semmiképp ne a karburátor oldalára, mert az olaj és benzin nagyobb mennyiségben odafolyhat, ami problémát okoz."

Én mondjuk amúgy sem dönteném az oldalára a benzines fűnyírót, nem igazán szeretik tudtommal. Én az elejét szoktam megemelni annyira, hogy ki tudjam pucolni (hátsó fedélre vigyázz közben), így még nem volt sosem problémám. De a legjobb, ha megnézed mit írnak a könyvében.

Üdv:
Laci

(#8067) jokerone válasza jokerone (#8052) üzenetére


jokerone
tag

Fórumot, egyéb oldalakat, stb átnyálazva végül erre esett a választásom (hátha valaki hasonló cipőben jár, mint én):
Oleo-Mac G 53 TK Allroad Plus 4

Úgy látom többen is használtok ilyen gépet itt, de negatívumot még nem láttam. Remélem nem is nagyon lesz :)

(#8068) jokerone


jokerone
tag

Bocs mindenki, de most végignézve a lehetőségeim (hitelre veszem a gépet) szinte hasonló árban lenne
Husqvarna LC 347V és
Husqvarna LC 356VP.

Van esetleg pro/kontra a Oleo-Mac G 53 TK Allroad Plus 4 géppel szemben?

Köszi előre is.

Üdv:
Laci

(#8069) szabi777 válasza jokerone (#8066) üzenetére


szabi777
tag

Szia,

amikor döntöm mindig a karburátor van fent. Ekkor vettem észre a szivárgást.
A kérdés az, hogy ez a normál üzemet befolyálsolja és cseréltessem ki a tömítést vagy jól van az úgy egy kis benya kifolyik amikor meg van döntve, nem nagy ügy.

(#8070) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok!

Van most ajánlott akkus fűnyíró? Lidl-ről mindig lemaradok. Pici a kert, a telek ~200m2, tippre fél óra alatt nyírható.

(#8071) Cblacksmithc


Cblacksmithc
junior tag

Még mindig osztok, szorzok. Ti melyiket választanátok ebből a kettőből:
Ryobi rlm18e40h vagy Makita ELM4120 ? Esetleg miért is azt ?

árban kb.egál

véleményt köszi szépen :K

Ne fogadd meg a tanácsomat. És bárki más tanácsát se. Bízz magadban! Jó vagy rossz, boldog vagy boldogtalan, de a te életed, és csak rajtad áll, hogy mihez kezdesz vele

(#8072) szilchi


szilchi
őstag

Szép napot!

Kellene vennem egy új fűnyírót.Összesen olyan 1700-1800 nm terület,domboldalon van így egyenes sík rész kb sehol sincs,a kert közepétől a végéig lejtő.Eddig használt önjáró benzines gépekkel nyírtam,volt amelyik jó volt ,de volt amelyik nem igazán.De mindegyik max 1-3 évet bírt aztán valami ,általában az önjáró,tönkrement.Mondjuk a talaj sem egyenletes,kicsit hepe-hupás.Használt fűnyíró traktoron is gondolkodtam de ott is lutri lehet.És nincs most arra annyi keret.

Amiket nézek,az benzines önjáró,akkus önjáró vagy akkus tologató.Maximum olyan 180-200 körül költenék rá,de inkább 180.Akksis nyírókról Youtube videókban jókat mondanak viszont vásárlói értékelésekben inkább az ellenkezőjét olvasom.
Einhell-nél láttam két akksis gépeket,azokra írnak 6-700 nm-re elég akku kapacitást.Az még elmenne,plussz akksival lemenne két kör alatt.
Vagy mi lenne ajánlott?

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#8073) Morris


Morris
Topikgazda

Tegnap odavágtam a késnek. Egy 3 cm átmérőjű vas darabot fogtam vele. A kés elhajlott. A motor leállt.
Vettem egy új kést. Motor pöccröff. Megúsztam.

(#8074) den89 válasza szilchi (#8072) üzenetére


den89
tag

1-3 évente kukázol 1-1 fűnyírót? Az szép teljesítmény. :D Szerintem át kellene gondolnod a dolgokat, valamit nem jól csinálsz. Bocsi, nem bántásként. Egy benzines fűnyíró azért minimum 10-15 évet el kellene, hogy röfögjön. Még ha az önjáró de kb bármi más is beszarik, azt is meg lehet csinálni/csináltatni. Kivéve, ha a motor KO, de azért az kétlem 1-3 éves gépeknél.

Akkus fűnyíró ekkora területre felejtős. Esetleg kb 400 ezer Ft-os lenne jó, korábban egy kolléga kifejtette a tapasztalatait az ilyen árkategóriájú Makitával kapcsolatban.

Amire írnak 6-700 m2 kapacitást, az jó lesz max 500 m2-nek, főleg önjáróval. Minimum 3 akkupakk kellene neked. 180k-ból ekkora területre csakis benzines fűnyíró a jó választás.

[ Szerkesztve ]

(#8075) den89 válasza szabi777 (#8069) üzenetére


den89
tag

Ettől ne ess kétségbe. Nekem is folyik, ha oldalra döntöm. Benzines fűnyírót nem szerencsés oldalra döntögetni, inkább előre és/vagy hátra.

albiosz: ekkora területre kb bármi jó, jó lenne a Lidl-s is, vagy akár valami olcsóbb Einhell. De ha jót, időtállót akarsz venni, akkor Makita.

[ Szerkesztve ]

(#8076) Morris válasza albiosz (#8070) üzenetére


Morris
Topikgazda

DLM463 esetleg

(#8077) szilchi válasza den89 (#8074) üzenetére


szilchi
őstag

Köszönöm :D ,és köszönöm :R .
Eleve használt,főleg Ausztriából behozott gépekről van szó,ismeretlen futásteljesítménnyel.Utoljára egy nagyon jó Honda GCV160 motoros gép adta meg magát,eltörött a késtartó.És hiába Honda motor,másfél éve 2 szerelő keres hozzá késtartót,csak nem talál.Lett rendelve kettő is de egyik se jó hozzá.Vettem egyszer egy Fieldmann fűnyírót újonnan,azt 5 év alatt kicsinálta a rozsda.

Akkor maradok a benzines önjárósál.Szomszédnak Al-Ko van,azt mondja jó.Én is azt néztem,meg láttam Hecht márkájút de azt nem ismerem.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#8078) den89 válasza szilchi (#8077) üzenetére


den89
tag

Értem. Így hogy használt, azért már egy fokkal érthetőbb. :) Fieldmannt azt meg hagyjuk, meg sem lepődök, hogy bekrepált. Manapság amúgy sem a tartósságra mennek a gyártók semmilyen téren, nem csak fűnyíró terén.

AL-KO jó, az én szomszédomnak is az van. Ár-érték arányban szerintem TOP. Én ha most vennék benzinest, valószínűleg azt vennék. Vagy ha van felesleges +50k, akkor Husqvarna.

[ Szerkesztve ]

(#8079) jokerone válasza szilchi (#8077) üzenetére


jokerone
tag

Szia,
kb hasonló lehet a helyzet nálad is. Én ezeket néztem ki (és várok választ még mindig, hátha valaki még hozzá tudna tenni ahhoz amit láttam/olvastam róluk):
- Oleo Mac G 53 TK Allroad Plus 4: kb 220e Ft-ért tudnám venni, 4,5 LE 196 cm3 Emak motor, 51 cm vágószélesség. Emak motorról olvastam már jót és rosszat is, de tapasztalatom nincs. Csapágyas, nagy hátsó kerekekkel -> könnyen fordul.
- Husqvarna LC 356VP: kb 225e Ft, 4,15 LE, 166 cm3 Honda motoros, 56 cm vágószélesség. A hátsó kis kerekekre sokan panaszkodnak, illetve hogy könnyen törnek a műanyag alkatrészei
- Husqvarna LC 347V: kb 234e Ft, 3,2 LE, 166 cm3 Husqvarna HS 166A motoros, 47 cm vágószélesség. Golyóscsapágyas kerekek elől/hátul, de a hátsó kicsi ugyanúgy, mint az előzőnél.

Mindegyik változtatható sebességű önjárós (ez nekem fontos szempont volt kiválasztásnál)

Üdv:
Laci

[ Szerkesztve ]

(#8080) csp01 válasza jokerone (#8079) üzenetére


csp01
tag

Friss lc 356vp tulajdonos vagyok. És igen, nekem is a pici kerékkel van bajom, és túl sima is, nagyon könnyen kipörög. Ezen kívűl eddig azt mondom, hogy nagyon jó. Eddig egy Fieldmann-al szenvedtem, az első perctől utáltam, szégyenletes bóvli volt. A végén már két napra osztottam a fűnyírást, akkora szenvedés volt. A Husqvarnával három óra alatt végzek.

(#8081) jokerone válasza csp01 (#8080) üzenetére


jokerone
tag

Még nagyon régen volt egy MTD fűnyíróm. Első nyáron még okés volt, de utána egy szenvedés és átok. Gyűlöltem azt a gépet, szétesett, nem akart indulni, stb.
Aztán vettünk egy kicsivel drágábban McCulloch-ot, na az már más volt teljesen, azzal szerettem dolgozni, azóta is megvan és működik szépen (vagy 9 éve).
Aztán költöztünk saját házunkba feleségemmel és tesómtól megörököltem egy önjárós Hecht fűnyírót, ami már 2-3 éve is félholt volt és sokszor füstölt, de még megy :D Viszont az önjárója tönkrement és javíttatni már nem szeretném így, hogy a motor sem 100%os. Egyébként nem volt rossz az a fűnyíró sem (547 SXW), de gondoltam vennék valami tartósabbat most.

Köszi a megerősítést a kerekek kapcsán.

Üdv:
Laci

[ Szerkesztve ]

(#8082) f4lcon válasza szilchi (#8072) üzenetére


f4lcon
őstag

attól függ, mit vágsz, de én akkus géppel kb fél centis nyesedék (heti 2x nyírás) mellett sem tudom összehozni a gyártó által ígért "akár 400nm"-t jellemzően 50-60% jön össze a valóságban. mondjuk én sűrű, perzsa szőnyeg szerű pázsitot nyírok, végig önjáróval.
szerintem jelenleg nincs olyan akkus gép amit 5-600nm feletti területre anyagilag megéri megvenni - mert az akkuk drágák

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#8083) a2d2 válasza f4lcon (#8082) üzenetére


a2d2
addikt

Rosszul nézed. Az akkuk valóban rohadt drágák, DE:
- csak fűnyíró miatt ne vegyél akkus gépet (nekem 5 gépem van ugyanarra az akkupakkra)
- ha viszont van akkus gépcsaládod akkor nagyon is megéri
- pár oldallal előrébb le lett vezetve hogy még az is kijöhet hogy a 650Ft-os benzin (meg olaj meg légszűrő meg gyertya) miatt 10 év alatt visszahozza az akksi is az árát akár már akkor is ha csak fűnyírásra veszed

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#8084) den89


den89
tag

Jó tudni, hogy nem árt a nagyobb hátsó kerék, bár eddig is sejtettem. Én 5 éve Mcculloch benzines gépet használok, hátsó kerék nagyobb szerencsére. Amíg 95-ös benzinnel használtam (első 2-3 évben), volt vele 1-2 gond. Azóta mióta 100-assal, lekopogom, nincs probléma.

Nem Husqvarna fikázó poszt (szerintem is az egyik legjobb fűnyírók). DE azért leírok pár tényt, ami ismerősi körben történt: Sógoromnak Husq gépe van, 1,5 év után besz.rt az önjáró, kb 60-70 ezret rá kellett költenie. Szomszéd ráment valami vasra/csőre, nem tudom mire, a Husi gépével, 80-100 ezerbe fájt neki. Jó ok, utóbbi valószínűleg mindegy milyen gép lett volna. De azért zárójelben megjegyzem, faterék akkus (és előtte kábeles) MTD fűnyírójával is rámentünk egy kiálló vascsőre, azóta is megy mindkettő gép gond nélkül. Kábeles egy icipicit rezonál, de amúgy is már 15+ éves.

Akkus témához: ez tényleg nem arról szól, hogy anyagilag megérje (legalábbis rövid távon). Itt inkább arról van szó, hogy az ember rááldoz többet a csendesebb, kényelemesebb, benzingőz mentes, kevesebb problémával járó fűnyírásért. Viszont, amint a2d2 is ír, pont én vezettem le, hogy 10 éves távlatban anyagilag kb ugyanott van az ember egy benzinessel vs akkussal.

[ Szerkesztve ]

(#8085) Essejó válasza den89 (#8084) üzenetére


Essejó
veterán

Azért ez nem biztos. Kizártnak tartom hogy az akku kihúzza 10 évig. Vagy mondjuk ha ki is húzza, akkor az új gépbe már tuti másfajta a csatlakozó, esetleg más tipusú akku kell. Míg a 💯-as benzin az ugyanaz marad.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#8086) Tsunami73 válasza szilchi (#8077) üzenetére


Tsunami73
tag

Milyen gép az, amihez nem találnak késtartót?
Alumínium volt?

(#8087) a2d2 válasza Essejó (#8085) üzenetére


a2d2
addikt

Miért? A 10 év egy nagyon pesszimista becslés.
Itt egy teszt az előző szériás akksikról (majd 20 éves technológia). [link]
Az 5 éves 0%-ot, a tizenpár éves 40%-ot, a 18 éves 60%-ot degradált.
Ehhez képest az XGT család sokkal szofisztikáltabb felépítésű, van akksi-gép kommunikáció meg mindenféle védelem. Meglátjuk.

A második résszel kapcsolatban: jelenleg is jönnek ki a gépek a régi 2005-ös akkucsaládhoz és úgy tudom ezután is fognak jönni! Szóval 20+ évvel biztosan lehet számolni akksi és gép utánpótlás terén.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#8088) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

Egy kicsi kertbe (kb 200 m2) szeretnék kb 40-50 körül fűnyírót venni. Tudom kevés, de nincs sok igényem, csak hogy ne essen szét pár használat után.

Mit javasoltok? Próbáltam véleményeket nézni árgépen meg árukeresőn, de mindegyikre azt írták hogy sz@r :D

Ezeket csak ár alapján néztem:

Fieldmann FZR 2041-E
MAKITA ELM3320
AL-KO Classic 3.82 SE
BOSCH ARM 3200

Köszönöm a segítséget! :R

(#8089) Essejó válasza a2d2 (#8087) üzenetére


Essejó
veterán

Elsősorban azért mert a gyártóknak nem érdeke, hogy te 10 évig gond nélkül használd.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#8090) a2d2 válasza Essejó (#8089) üzenetére


a2d2
addikt

Meglátjuk.
Ha van itt valaki esetleg 10+ éves LXT akksival szóljon majd hozzá :)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#8091) szilchi


szilchi
őstag

Akkor akksis semmi képen és Fieldmann-t max az ellenségemnek veszek. :)
Viszont belépő szintű Husquarna gépeket is néztem ( Husqvarna LB 251 S ),de az nekem is feltűnt,hogy nincs nagy különbség a kerekek mérete között.Nem tudom lejtős terepen ez gond lehet e..
De lehet AL-Ko lesz akkor. mert arról eddig csak jót láttam,hallottam,olvastam.

@Tsunami73
Most meg nem mondom milyen gép,mert már 1,5 éve nem láttam.Azt tudom hogy piros :DDD és Honda GCV160 motorral volt.És igen,alu késtartó. Motor típus szerint rendeltünk hozzá tartót,de egyik se volt jó.

[ Szerkesztve ]

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#8092) den89 válasza Essejó (#8085) üzenetére


den89
tag

Nagy eséllyel kibírja 10 évig az akku, valószínűleg veszít valamennyit (20-40%) az eredeti kapacitásából, de tönkre nem megy egyik napról a másikra 10 év után sem. Ha csak nem valami brutális igénybevételnek van kitéve, hogy mondjuk évi több százszor van töltve. De alapvetően azért mert 10 éves, és mondjuk számoljunk évi 30-40 feltöltéssel, tehát a 10 év alatt 3-400 feltöltéssel, különösebb gondja nem szabad, hogy legyen.

Bosch akkus cuccaim vannak (sövényvágó, szegélynyíró, fűrész), 2 akkum van hozzájuk, évi kb 25-30x vannak feltöltve. 4,5-5 év alatt semmi problémát nem vettem észre az akksikon. Még a kapacitásukon sem vettem észre, hogy csökkent volna. Ugyanígy semmi gond anyámék MTD akkus fűnyírójával, ami kb 4 éve van meg, ha jól emlékszem.

Én számolgattam amúgy itt korábban, és még pesszimista számolással 8 évvel számoltam, és úgy jött ki az, hogy hosszútávon kb ugyanott vagy anyagilag egy akkussal és benzinessel: [link] De itt pl. egy kolléga írta, hogy 10 évre tervez az előző akkuszériájából kiindulva: [link]

[ Szerkesztve ]

(#8093) a2d2 válasza den89 (#8092) üzenetére


a2d2
addikt

Pontosan, ezért nem teljesen értem hogy miért a benzin nélküli benzines árát hasonlítgatják össze az akkucsomagos akksis géppel. Persze meg kell venni az akksikat (ha nincs még), de akkor sem túl fair.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#8094) f4lcon válasza a2d2 (#8083) üzenetére


f4lcon
őstag

van pár, hogy ha szerencsés vagy, vagy nulláról indulsz
ha Millwaukee cuccaid vannak, akkor egy fűnyíró elérhető 300k-ért, és ha az nem jó, akkor bukta.
akinek van valamilyen random készülék parkja (vagy csak egy akkus csavarbehajtója) annak nem feltétlen lesz ugyanattól megfelelő fűnyírója is.
szóval bár értem amit írsz, általánosságban nem igaz, csak egyedi esetekben.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#8095) a2d2 válasza f4lcon (#8094) üzenetére


a2d2
addikt

Igen, én 0-ról indítottam egyet. Illetve a meglévő parkside akksis fúrómat és egy vezetékes black and deckert elajándékoztam családban.
Talán még emlékszel hogy az elektromos kéziszerszámos csoportban is heteket görcsöltem hogy Makita vagy DeWalt termékcsalád legyen a kiszemelt. :DDD
(nagyon tetszett akkor a DeWalt láncfűrésze, de később haverom meg DeWalt-ra ment rá, kipróbáltam a fűrészét és nem bántam meg a Makitát).
Szóval részemről egy egyszeri döntés és több éves beruházás eredményeként jött össze ez az 5 gép, két töltő meg 4 akksi csomag.
20+ évre tervezek és talán lesz közte még olyan gép amit esetleg a fiamnak át is tudok még adni. (láncfűrész pl keveset megy nálam, de a fúróból is simán kinézek 20+ évet).
Na a lényeg hogy lehet hogy ez így drágább, mintha épp az aktuális akciók miatt megvennék egy ilyen furót, meg amolyan láncfűrészt, ... de hosszú távon ez lesz a kifizetődő szerintem.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#8096) f4lcon válasza a2d2 (#8095) üzenetére


f4lcon
őstag

igen, a te eseted jó példa arra, hogy meg kell tervezni a használni kívánt gépcsaládot
vagy úgy csinálni mint én, és megvenni azt az akkus gépet amire épp van pénz és nem 1 hanem 3 töltővel szórakozni :D nekem ugye van 12v-os kék Bosch, 20v-os fekete Parkside meg 36v-os Al-Ko is - úgy, hogy lehetne mind Makita nálam is

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#8097) den89 válasza f4lcon (#8094) üzenetére


den89
tag

Mármint melyik része nem igaz általánosságban annak, amit ír? Többször le lett vezetve (részemről is), hogy hosszútávon kb ugyanott van árban egy benzines vs akkus fűnyíróval az ember. Még akkor is, ha csak a fűnyíróhoz vette valaki az akkukat. Ha más géphez is használja, akkor főleg megéri az akkus.

Én is hasonlóan jártam, mint te. Bosch akkus gépeim vannak (ráadásul 2-2,5Ah), de kicsit megbántam, mert ha esetleg pár év múlva lecserélem a benzines fűnyírómat, akkor mindenképp új akkukkal kell kezdenem. De aztán annyi baj legyen, akkoriban még a 2Ah illetve 2,5Ah Bosch akku 10-12 ezer Ft/db volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#8098) f4lcon válasza den89 (#8097) üzenetére


f4lcon
őstag

azonos árkategóriás gépeket hasonlítasz?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#8099) den89


den89
tag

Egy viszonylag jó benzines fűnyíró ~200 ezer Ft, egy viszonylag jó akkus fűnyíró akkuval együtt ~350 ezer Ft. 150 ezer Ft a különbség a benzines javára, MOST.
Ha 8-10 évvel számolsz, ennyit ráköltesz benzinre (évi 20 liter esetén 700 Ft/l-el számolva, 8-10 év alatt 110-140k Ft), olajra szűrőkre, gyertyára (ez a három dolog 8-10 év alatt legyen mondjuk alsó hangon 30-40k Ft). Már ezzel összejön a 150 ezer Ft különbség, és nem számoltam 1-1 esetleges meghibásodással a benzinesnél.

Nyilván felvetődik 1-2 kérdés az emberben:

- 10 év után maradsz-e ennél a fűnyírónál akár akkus, akár benzines vonalon. De ha pl. veszel 2 új akkupakkot ~100-120 ezer Ft-ért (mostani áron számolva persze), az megint jó 8-10 évig. De a benzinesnél is újraindul a 8-10 év karbantartás és benzin.

- 10 év múlva lesznek-e hozzá akksik. Aki hosszútávon gondolkodik az akkus fűnyíróban, lehet érdemes 5-6-7 év elteltével már betárazni a következő akkukat. De azért ezt egy nevesebb gyártónál lehet valamennyire előre tudni, hogy leállnak-e az adott akku gyártásával.

- Akkus fűnyírók esetében a szervíz nem tudom mennyire megoldott. Egy nevesebb márka esetében valószínűleg nincs ezzel gond. De egy noname, vagy pl. egy Parkside esetében, ha gond van, lehet kuka a fűnyíró.

Szóval én sem azt mondom, hogy mindenáron akkus a jobb, vagy bárkit rá szeretnék beszélni. Csak morfondírozik az ember.

[ Szerkesztve ]

(#8100) f4lcon válasza den89 (#8099) üzenetére


f4lcon
őstag

a példádban még el tudom fogadni, de ezek mindkettő esetben felső- vagy felső-közép kategóriás árak
viszont lefelé menet akkusban nem lesz jelentősen olcsóbb a rendszer főleg az akkuk drágasága miatt, viszont a benzinmotor kiforrottsága elhozta a 100 ezres vállalható Loncin motoros MTD-ket, a 100 ezres Al-Ko-kat (150-ért már Husquarna is van)
ha ehhez a 100-hoz teszem hozzá a 150-et, ami a 10 év benzinfogyasztása, akkor 250-ért kapsz ilyen gépeket akkusban? 2-3 akkuval, töltővel? (nem tudom, ezért kérdezem)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.