Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-05-22 12:52:35

LOGOUT.hu

Üdv a Fűnyíró topikban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Megjött a Husquarna McCulloch M51-140F

Olaj bele, kis benyó, 3 nyomás szivatón, elsőre indul, ja...mondom OK :D

Ebben az elsőkerék hajtásos önjáróban nemvagyok biztos, de majd kiderül, most épp pár napja lenyírtam füvet mert mára már kvanagy lett volna :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#552) Archer válasza balbekk12 (#548) üzenetére


Archer
őstag

Miért ne érné meg a benzines? Én is rühellem a madzagot húzkodni, kis területre inkább valami kicsi, könnyű benzines. Ilyenre én is egy kis MTD-t használok, szerintem nincs több 15 kilónál, elég gyengus a motorja (Briggs 375) de éles késsel alacsonyabb fűben el lehet vele dolgozgatni. Az meg hogy macerásabb a villanyosnál a karbantartása, szerintem nem igaz, szezononként (otthoni használatnál) 6dl olaj csere, légszűrőt tisztán tartani, ha szivacs, kimosni, olajozni néha, papírt kifúvatni, meg a házat nagyjából tisztán tartani, kb. ennyi. Ja meg tiszta kannában tárolni a benzint és akkor elkerülhető az üzemanyag dugulási problémák. A Honda GCV 160 amúgy nagyon jó motor, "hobby" használatnál szerintem hosszú élettartam várható.

Damil: a szögletes jobban vág viszont jobban meg is fogja a gépet mint a gömbölyű, a kettő között van a csillag keresztmetszetű teljesítményben. Ha nagyon vad kell, vannak fémporral kevert damilok, elvileg azok kopnak a legkevésbé viszont (az én logikám szerint, amúgy még nem használtam ilyet) jobban koptatja a damilfej damillal érintkező részeit. Érdemes amúgy minőségibbet venni (Husqvarna, Stihl, Oregon, Ratioparts, Windsor) mert a gagyik komolyabb gaznál hajlamosak ráégni a damilorsóra meg "eltörni", csak a sz.pás van velük. Vékony füvet persze el lehet kaszálgatni bármivel, max. jobban fogy kicsit.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#553) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#551) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Most szinte várom hogy nőjjön a füjj :DDD

Cirka 3500nm amúgy a nyírandó terület(régi kép), fele gyümölcsfákkal tele, egy nagyobb üres rész, többi első kert virágokkal meg egyéb akadályokkal tömve.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#554) runner 125


runner 125
nagyúr

Bazzz. :))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#555) fegya


fegya
csendes tag

Sziasztok.

Szeretnék kis segítséget kérni.
Nekem is van 3300 mn terület, nagyrészt sík terep, de van benn egy 600-700 nm amin van pár fa.
Most készülünk venni fűnyírót a "kicsikének", nincsen golfpálya igény, de azért kinézzen valahogy a terület.
Erre kéne "gombot" illetve fűnyírót varrni. Sajnos traktorra nem telik, de mindenképp olyan gépet szeretnénk, amit nem kell 1-2 év után a szervizből a méhbe, vagy a kukába vinni.
Kérlek, ajánljatok valamit egy ekkora területre, ami ár-érték arányban jó. Már egy ideje nézem a kínálatot, de mivel nem totál értek hozzá, nekem a 11 is páros. Tudom, olcsón nincs csoda, de valamivel mégis csak kéne nyírni a füvet! :DD

Előre is köszönöm segítségeteket!

(#556) SkyS1gn válasza fegya (#555) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Ez a McCulloch M51 140F jó gépnek tűnik, de még nem nyírtam vele, nemsoká megnő aztán beszámolok ezen a lankás terepen mennyire élhető az első kerekes hajtás stb.

Amúgy neten 51cm írnak, dobozán 53cm, lemértem a kést, valóban 53cm szóval öjöm bódottá van :D

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#557) fegya


fegya
csendes tag

Sziasztok.

Nézegettem gépeket, és kéne hozzáértő vélemény.
Erről lenne szó:
https://www.mall.hu/benzines-funyiro/vega-525-4sxh-6in1
Igény és terület paraméterek kettővel feljebbi hozzászólásomban.

Bocsi a link beszúrásért, nem túl sokat fórumozom.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#558) SkyS1gn válasza fegya (#557) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Hát ha nekem még a boltok se ajánlották az MTD OHV motorját akkor nemtudom a Vegáéra mit mondanak :DDD

Ennyi pénzért eléggé bóvlinak néz ki. Amit vettem McCulloch pl ugyanennyi.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#559) fegya válasza SkyS1gn (#558) üzenetére


fegya
csendes tag

Szia, és kösz a választ Cris99!

Nézegettem még OLX -en a Güde (német állítólag) márkát, de arról sem tudok semmit.
Sajnos több gubám nincs a projektre, és szeretnék olyat, amelyiknél a sebesség állítható, mert a Kedvesem imád füvet nyírni, és ha ő megy, akkor nem azt a tempót nyomja mint én. :))
Néztem a Te McCulloch nyíródat, tetszetős darab, és jónak is tűnik. Sok szerencsét hozzá, remélem beválik, majd írj a tapasztalatokról!
Egy hülye kérdés : Az OHV motorokat az MTD gyártja? Csak mert itt van az MTD gyár 10 km -re tőlünk, és ismerek pár MTD-s srácot és szerelőt. (mind "gyári") :)
Azt hiszem akkor még böngészek tovább, hátha lesz valami k....nagy akció valahol, és persze figyelem a fórumot.
Egyébként az előzőekben megadott típusról (Vega) még nem talátam véleményt, de majd nekifekszem! :D

(#560) SkyS1gn válasza fegya (#559) üzenetére


SkyS1gn
félisten

OHV csak a motor kialakítása, pl amit vettem McCulloch az os OHV, de Briggs & Stratton motoros.

"O.H.V (Overhead Valve = hengerfej feletti szelep)"

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#561) Archer válasza fegya (#559) üzenetére


Archer
őstag

Güde nem gyárt semmit, csak matricázza a Kínából rendelt/gyártatott cuccait. Vannak gépeik, amik egész jó minőséget képviselnek, de van ami meg csapnivalóan sz@r, elég hullámzó a minőség. Einhellnél általánosságban azért jobb (amúgy régen az Einhellt tényleg a németeknél gyártották és otthoni használatra nagyon is jó gépek voltak csak azóta üzletpolitikát váltottak és árulják a kínai hulladékot).

A "tolórudas" MTD OHV motorok Kínában készülnek tudtommal, elvileg perselyezettek szóval nem annyira gagyik de az olcsóbb Briggs-ektől sem kell hasra esni.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#562) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

Scotts Weed Control gyomírtós táppal van valakinek tapasztalata?

Illetve csak fűkímélő gyomírtóra még a Dicophar-t hozta a Google.

Vajon melyik lehet jobb és gazdaságosabb döntés?

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#563) Typhoon47 válasza runner 125 (#562) üzenetére


Typhoon47
őstag

Na ez engem is nagyon érdekel. Mocskos gyomok az 1000m2 minden centijén úgy nőnek, mintha muszáj volna...

"Education is important but big biceps are importanter"

(#564) Archer válasza runner 125 (#562) üzenetére


Archer
őstag

Dicophar, Colombus, Bofix Garden, ezeket ismerem, a gyomok nagy részét kiviszik. Meg van még a Gyomstop de azt mondják, az nem valami bika szer. Műtrágyára passz, ha amúgy is műtrágyáznál, próbáld ki a gyomirtósat, veszteni nem vesztesz vele. Mondjuk az én logikám szerint a permetezés hatékonyabb, a műtrágyát azért nem szórod olyan sűrűn, hogy minden cm2-re jusson.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#565) TripleB válasza runner 125 (#562) üzenetére


TripleB
senior tag

A Columbus nagyon jó, amit a kolléga írt. Ha nagy a terület vagy többen meg tudjátok venni, akkor a leggazdaságosabb és a legjobb. Nekem még van itthon vagy fél liter. Durva kétszikű fertőzésnél még a Garlon duplo-t szoktam használni. ( tíz évig voltam növ.védőszer kereskedelemben, Farmmix Kft.)

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#566) tankal


tankal
tag

Sziasztok!
Tanácsotokat kérném van egy 400 m2 területem eddig egy "no name" 1300w elektromos fűnyíróval nyírtam de már kétszer tekertettem és már megint úgy áll és a ház is szét akar már esni cserélnem kell!
Tudnátok ajánlani valamit de ne azt a fanyelű vasdarabot amivel kondizni lehet!
Fűgyűjtőset szeretnék az asszony az elektromosat preferálja abból minimum 1300w én hajlok a motoros felé de erre a kis területre nem akarok sokat beruházni max 60e gondoltam.Ha tudtok esetleg 1-2 "megbízható" típust márkát ebben az árfekvésben hálás lennék. :F

(#567) fegya


fegya
csendes tag

Sziasztok.

Még mindig nagyjából 3000 n2 területhez keresek 'társat'.
Most amit néztem az ez: MTD Advance 53 SPKV-HW.
Ha lenne kedves valaki szakértő megmondani, hogy ez jó vagy nem, megéri vagy nem.
Olyan 110 körűl mozog, de találtam egy helyet ahol 99 -be fáj.
További szép napot mindenkinek!

Fegya

(#568) Archer válasza fegya (#567) üzenetére


Archer
őstag

Nem tűnik rossznak. 2 dolog ami nekem nem szimpatikus: a hátsó nagy kerék és a központi magasság állítás. Az előbbit nem igen látod nagyobb márkák (Toro, Honda, Viking) gépein, ezek az áruházas márkák (McCulloch, Al-Ko, sima piros MTD) erőltetik, nekem valahogy nem tűnik egy spanyolviasznak (bár tegyük hozzá, hogy az általad kinézett gépen azért nem akkora batár kerekek vannak hátul, szóval inkább csak úgy megemlítettem). A központi magasság állítás meg kényelmes dolog de a kerekenkéntiével szerintem jobban hozzá lehet állítani a terepadottságokhoz a gépet (rézsű-sík terület találkozásánál pl.).

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#569) fegya válasza Archer (#568) üzenetére


fegya
csendes tag

Köszi Archer!

Azt hiszem rárepülök egy ilyenre. Nekem is szimpatikus masina, főleg a Kawa motor miatt. :C
Sokkal olcsóbb nem lesz, viszont lassan már szükségünk lenne rá!
Remélem nem nyúlok mellé, és kitart egy darabig, egy jó darabig! :DD

Köszi még egyszer! :R

Fegya

(#570) -Mike-


-Mike-
addikt

Lett véve egy Honda motoros Husqvarna, 190ccm, olaj betölt, benzin betölt, pöcc röff elsőre, megy ahogy kell. :) Önjárós, állítható magasság, tuti az egész.
169.000.- ről lealkudva (159e akciós ár és abból vont még le pár %-ot) 152e-re, 24 hó gar. :) Ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#571) yoee


yoee
csendes tag

Sziasztok!

Kis tanácsot kérnék, valószínűleg előrébb tudjátok mozdítani döntésemet. Fűnyírót szeretnék venni. Adott egy 740m2 telek, melyből cca. 550-600 m2 részén kell füvet füvet vágni. El lesz az első nyírás. A füves terület kissé zegzugos mivel a telek bizony nyeles telek, a füvesített terület gyakorlatilag körbeöleli a házat, plusz a nyél kiágazik belőle.
Ahogy láttam, ez a terület nagyjából a határ az elektromos és benzines nyírók között és mivel jó régen elég sokat nyírtam a füvet egy kis elektromossal, ezért nem szeretnék a kábellel nyűglődni, így az elektromos nyírók hamar kiestek a rostámon...
Maradtak a benzinesek. Onnan valamilyen kisebb vágósélességűt keresnék, ami azért még megbízható, gyűjti a füvet, önjáró funkció nem feltétel.

Alapvetően ezt a kettőt néztem:
Makita PLM4110
http://www.lomenaruhaz.hu/spd/PLM4110_/Makita-benzinmotoros-funyiro-PLM4110

McCulloch M46-125 (ebből akár lehet az önjáró is)
http://www.hosagep.hu/index.php/webshop/2504/689/mcculloch/benzinmotoros-funyirok/m46-125r-webshop.html

A fájdalomküszöböm az a 75-80e. Azért ezeket néztem, mert megbízhatónak tűntek az itteni hozzászólások alapján és kb ezért esett ki az al-ko, meg az mtd...

Mondjátok meg kérlek, lehet, hogy ágyúval akarok verébre lőni és vegyek mást...

Szóval ne kíméljetek!

Előre is köszönöm!

(#572) Archer válasza yoee (#571) üzenetére


Archer
őstag

Ha nem érzed szükségét az önjáró funkciónak, én a Makitát venném, egy kicsivel erősebb a motorja. Az 50l-es gyűjtő azért nem valami nagy de ha rendszeresen van nyírva, azért el lehet vele lenni.
Mondjuk ha ez lesz idén az első nyírás (vagy nem jól értettem?) akkor oda nem kézi fűnyíró kell hanem traktor meg rá egy RZ szárzúzó :DDD

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#573) yoee válasza Archer (#572) üzenetére


yoee
csendes tag

Archer, köszi!
Tényleg nem létfontosságú az önjáró funkció.
Az első nyírás lesz, mert még csak most nőtt ki a fű (új építésű a ház, most költöztünk be egy hete)
Valahogy a McCulloch volt szimpibb (praktikerben tologattam egy hatalamas, 51cm vágószélességűt, hát lenyűgözött) de akkor elmegyek a Makitáért. Nem gondoltam, hogy ennyit számít itt az erő, azt hittem, hogy egy benzines fűnyíró, legyen az bármilyen erős is, masszívan túlteljesíti a gyepnyíráshoz szükséges erőkritériumot.

Thx, még egyszer! :R

(#574) Archer válasza yoee (#573) üzenetére


Archer
őstag

Őszintén szólva én 190cm3 alatt nem vennék gépet, az még a térdig érő fűvel is elboldogul, de ezek sem rosszak azért csak nem kell megvárni, hogy magasra megnőjön.
Ezeknél a kis motoroknál minden cm3 számít, fűkaszánál is mondjuk egy 25 meg 35 cm3-s között is már bőven érezhető erőkülönbség van. A 76cm3-s Stihl döntő fűrészünk visz mindent mint a sz@rt, az 55-ös Husqvarnának már van amibe beletörik a bicskája.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#575) darnex


darnex
csendes tag

Sziasztok,

14 éves briggs motorú castelgarden utódját keresem.
Ha jobban nő akkor sűrűbben, de jellemzően 2 hetente nyírom a füvet.
~200m2-ert gyűjtők, ~600-at nem és az utcán is van még 2-400 m2 amit kedvemtől függően még szoktam nyírni... 2-3 óra alatt végzek...

keresek egy viszonylag erős, gyors, önjáró (hátsókerék meghajtású) típust amivel gyorsabban tudnék végezni lehetőleg 100e alatt, de ha ésszerű okok miatt drágább akkor azon is elgondolkozom. Szóval több tippnek is örülnék. Köszönöm.

(#576) TripleB válasza yoee (#573) üzenetére


TripleB
senior tag

Használt is szóba jöhet? Én jól jártam egy önjáró fűnyíróval, 25e ért sikerült megvenni. Tecumseh, 4.5 LE-s motorral. Mindenen átgázol. :-)

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#577) yoee válasza TripleB (#576) üzenetére


yoee
csendes tag

Heló!
Már megvettem a makitát. Alapvetően nem zárkózom el a használttól, de úgy igazából nem értek hozzá... azzal simán ét tudnak ejteni. Ha találtam volna, pontosabban nekiálltam volna keresni, és találtam volna, akkor jöhetett volna... Tudom, kicsit sok a volna :)
Egyébként szombaton már nyírtam egyet. Nem használt el fél tank üzemanyagot, úgyhogy a bejáratás miatt kikötöttem a gázkart és hagytam alajárat felett kicsivel, hadd pöfögjön.

Érdekes, azt hittem, hogy maximális fordulaton (nyúl) magasabb lesz a fordulat, ill. magasabb frekvencián fog pörögni/sivítani, de nem. Lehet, hogy a fűkaszák hangja/frekcenciája van a fülemben :)

(#578) Archer válasza yoee (#577) üzenetére


Archer
őstag

Felesleges üresen járatni. Annyi, hogy használat előtt egy kicsit járatod, mondjuk fél percet, hogy melegedjen, de ilyen fél tank benzineket teljesen felesleges elberregni a semmire. Pár üzemóra után viszont cseréld az első olajat.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#579) ANDROID??? válasza Archer (#574) üzenetére


ANDROID???
addikt

A 190cm3-es gépek már nem a 80 ezres kategória, családon belül van egy néhány éves Partner 3546 SD (önjáró) fűnyíró, azzal is vágtak 30cm-es füvet (nem erőlködött túlzottan). Ebből kiindulva beszereztem saját részre (másik háztartás) egy McCulloch M46-125R típusú gépet 65-ért (szemezgettem az M51-140F 78-ért, de nagyobb vágófelületen nem sokkal több erővel...) a 20-cm fűvel is simán elboldogult, a fölött pedig már úgy is kasza kell. Ezek a gépek már a Husqvarna-hoz tartoznak gar szempontjából is, az európai részt a Husqvarna megvásárolta. Lényeg, hogy B&S vagy Honda legyen a gépre szerelve. A tartósságot, hogy mennyire hatja meg a cm3 nem tudom, be kell tartani az olajcseréket és a gyártó által meghatározott üzemeltetési előírásokat. Úgy tudom, hogy a teljesítményt a kisgépeknél másképpen határozzák meg mint korábban (nem tudom pontosan mikortól), de lehet félre tájékoztattak. Persze a Stihl (Viking) fűnyírók erősek, de azért meg lehet nézni az árcédulákat.

[ Szerkesztve ]

(#580) Archer válasza ANDROID??? (#579) üzenetére


Archer
őstag

Sajnos el kell fogadni, hogy ez a Briggs már nem az, mint régen. Van egy pár éves MTD fűnyíróm kis helyekre, jó, mert könnyű, lépcsőn is gond nélkül tudom hurcolászni, a HRX Hondával ez kb. lehetetlen egyedül, de amilyen erőtelen, lagymatag azon a 375 Classic (akkor még más számozás volt, most ezt nyomatják 450 Series név alatt, ha jól néztem.)... Egy másik gépen is ugyanilyen (na azért nem) motor van, csak az kb. 20 éves, vagy háromszor meg lett már gyűrűzve de kétszer biztos, abban olyan kompresszió van, hogy rá kell lépnem a gépre berántáskor, különben elrántom az egész gépet :)

Régen amúgy a Tecumseh motorok is nagyon jók voltak, az még amerikai volt, nem ezek a kínai vackok amik most vannak (ha még van). Bár úgy tudom az európai piacra a Fiat valamelyik részelege gyártotta őket de nagyon sokat kibírtak az biztos.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#581) ANDROID??? válasza Archer (#580) üzenetére


ANDROID???
addikt

Jobb választás lett volna 140cm3 mint a125cm3?
Akkora különbség szerintem nincs, hogy megérje a felárat főleg nem 5-600m2-re...
Amennyiben nem magas árban és nem nagy súlyban szeretne valaki gépet vásárolni, ezek a kis cm3 gépek, nem olyan rossz választás. Inkább mint egy 40Ees mtd...

(#582) Archer válasza ANDROID??? (#581) üzenetére


Archer
őstag

Mivel nagyobb a vágószélesség, kb. ugyanott vagy csak valamivel hamarabb végzel vele.
A 40k-s MTD-vel felesleges összehasonlítani, az a legalja kategória, ennyiért bármelyik márka csak olyan szintet tudna adni. De ilyet is kell árulni mert van aki csak azt tudja megfizetni (sajnos).
Láttam én már tőlük Vanguard motoros fűnyíró traktort is (mondjuk már elég régi volt, akkor még nem erőltették annyira ezeket a kínai motorjaikat), azért az már nem játék, de most néztem, MTD Pro vonalon van most nekik Kohler motoros fűnyírójuk, azok sem éppen sz@r motorok (kasztni milyen, már más kérdés).

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#583) ANDROID??? válasza Archer (#582) üzenetére


ANDROID???
addikt

Az MTD-ben is a felső kategória már rendben lehet, de ott már megint csak 100+... a vételár.
Nekem is az ár/érték volt az elsődleges, mert én is úgy voltam vele, hogy erre a területre, nem kellene erőltetni a 80+-t, ebben a kategóriában és árban pedig ez volt a kézenfekvő...
Az MTD-vel is az a bajom igazából, hogy apósomnak a kaszája olyan hülye hibákat tud generálni, hogy ember legyen a talpán aki azt normális keretek között (bármilyen tuning nélkül) megjavítja... A benzines fűnyírója is MTD, az is produkált már érdekességet, de az még vagy 6-7 évvel ezelőtti vásárlás, és az is olyan 60E körül volt, persze nem önjáró, de neki nincs is nagyobb egybefüggő rész a vágási területen, ja és inkább sík terület...
Ezek az érdekességek ami miatt az ember inkább tart ezektől az olcsóbb vackoktól...

(#584) Archer válasza ANDROID??? (#583) üzenetére


Archer
őstag

Csak azt mondtam, hogy árkategórián belül nincsenek nagy különbségek szerintem. Ha a McCullochnak lenne 40k-ért fűnyírója, az is gagyi lenne. Az MTD kaszái ha jól tudom valamelyik kínai kerti gép gyártó "manufaktúra" becses termékei és arra ragasztja rá az ő matricáját, mit ahogy azt nagyon sokan mások is csinálják.
Egyébként érthető, ha valaki otthonra nem akar 100 ezrekért fűnyírót venni csak itt is igaz, hogy olcsó húsnak híg a leve. Azért ezek a 70-80k-s gépek otthoni felhasználásra már biztos elegendőek, de a 40k-s kb. semmire.

Nincs is annál dühítőbb, amikor az ember eltervezi, hogy na mondjuk most 2 óra alatt levágom a füvet aztán csinálom tovább a dolgomat de nem, mert nem akar menni a gép, akkor nekiáll szerelgetni, kipucolni stb. aztán utána sem jó és a 2 órából lesz egy délelőtt.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#585) ANDROID??? válasza Archer (#584) üzenetére


ANDROID???
addikt

Egyetértek, nem akartalak oltani.
A saját helyzetemet tekintve, amikor választottam azt is szem előtt tartottam, hogy a túl olcsó gépekből előbb utóbb úgy is az lesz, hogy gép javítandó akkor már cserélhető is (ez általában előbb szokott bekövetkezni).
Amikor már a 2. gépet kell venni 40-ért még mindig ott tart a dolog, hogy a gép ára elérte a normálisabb gép árát (vagy túl is haladta), csak társul mellé sok szívás, idegeskedés utánajárkálás, és ahogy Te is írtad küzdelem ("...egy délelőtt"). Természetesen, a 100 feletti gépek minősége minden bizonnyal magasabb, lehet tartósabbak is és erősebbek, bízom benne azért ez a McCulloch is 8-10 évig kiszolgál legalább. (ha lehet nagyobb probléma nélkül.)

(#586) Archer válasza ANDROID??? (#585) üzenetére


Archer
őstag

Számolj mondjuk 300 üzemórával a motor élettartamára, abból kikalkulálhatod, bír-e 10 évet. Persze tudom, nem csak a motorból áll a gép. Mondjuk előző munkahelyemen a 675 Series motorokba ennél jóval több bele lett hajtva és bírták, az olajat mondjuk azért már eszegették (azóta nem tudom milyen állapotban vannak).

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#587) ANDROID??? válasza Archer (#586) üzenetére


ANDROID???
addikt

Mondjuk 1,5-2 hetente nyírom a füvet és a 2 órán keresztül tartó fűnyírásból mondjuk 1, 5 óra amikor a gép jár is, akkor elvileg a 8-10év beleférhet....

(#588) mzso


mzso
veterán

Elektromos, hengerkéses fűnyírót lehet kapni vagy errefelé csak elméletben létezik?
(Én nem találtam.)

(#589) ANDROID??? válasza mzso (#588) üzenetére


ANDROID???
addikt

Pl. Lidl-ben láttam valami ilyesmit 1-2hete, nem vagyok benne biztos, hogy az elektromos volt-e.
Pl.: http://www.vasiagrocenter.hu/2705,gardena-elektromos-suhano-f%C5%B1nyiro-380-ec-%28-4028-%29.html

[ Szerkesztve ]

(#590) ANDROID??? válasza mzso (#588) üzenetére


ANDROID???
addikt

(#591) mzso válasza ANDROID??? (#589) üzenetére


mzso
veterán

Kösz. Ilyesmire gondoltam. Nem árazták valami jól ahhoz képest, hogy csak egy kis motor kell a forgatásához. Kár, hogy nem látok többet. Ez is csak inkább egy kicsit feljavított kézi verzió.

(Az al-ko-k azok tuti nem elektromosak.)

(#592) ANDROID??? válasza mzso (#591) üzenetére


ANDROID???
addikt

Bocs, az al-ko-t benéztem, csak gyorsban rákerestem neked :)
Van még több helyen is...

(#593) ANDROID??? válasza Archer (#586) üzenetére


ANDROID???
addikt

A mcculochnak 2 év garanciát adtak, elvileg azon túl tojik be a motorja (ha gyorsan betojik remélem azon belül fog). Tegnap néztem, higy 30 ért már lehet kapni 3, 5LE briggs motort erősebbet 50 körül, így ha nagyon sos van és a javítás több mint 20 lehet kapni rá motort...
Bár a régi briggs motorokból kiindulva a váz hamarabb lerohad...

(#594) yoee


yoee
csendes tag

Sziasztok!

Kis tapasztalatra lenne szükségem... Nyírok már itthon augusztus vége óta (három alkalom) Csak füvünk van, semmi gally, falevél, ilyesmi. Ahol lakom (Érd) nem gyűjtik a zöldhulladékot a lakóházaktól. Elvileg be lehet vinni a helyi hulladékkezelő egyik telepére, amit talán majd megteszek később, de a jövőre vonatkozólag szeretném megtudni:

+lehet komposztálni egyáltalán a lenyírt füvet, vagy barna hulladék nélkül felejtsem el? Gondolok itt, hogy nem rakom ládába, hanem hagyom először megszáradni, mittudomén.

+aki hasonló cipőben jár mint és (csak fű) az mit csinál a lenyírt fűvel?

(#595) Dluinet válasza yoee (#594) üzenetére


Dluinet
nagyúr

3 naponta lenyírod a füvet gyűjtés nélkül?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#596) yoee válasza Dluinet (#595) üzenetére


yoee
csendes tag

Nem. Nem háromnaponta, hanem három alkalommal nyírtam, mindig gyűjtve. Mindháromszor 15-20 cm között volt (munka, hétvége illetve időjárás miatt) Már ha ez volt a kérdés.
Vagy azt kérdezted, hogy tudom-e nyírni háromnaponta, gyűjtés nélkül?

(#597) Dluinet válasza yoee (#596) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ha három naponta és nem gyűjtőd és kész
én csak a medence körüli udvarrészt nyírom fűgyűjtővel, mert ott nagyon zavaró lenne a levágott fű, ha beviszik a medencébe

az összegyűjtött fű nálunk belekerül a konyhakertbe

ha 3 naponta levágod akkor annyira kicsi, hogy hamar lebomlik, így nem is kell a füvet sem trágyáznod

én soha nem gyűjteném a fűvet

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#598) yoee válasza Dluinet (#597) üzenetére


yoee
csendes tag

Ok, ha jól értem: három naponta végig kell rajta szaladni, gyűjtés nélkül, mulcsozóval.
Még soha nem csináltam (a héten megpróbálom): nem fog berohadni?

(#599) Dluinet válasza yoee (#598) üzenetére


Dluinet
nagyúr

berohadás függ a fűtől, az időjárástól, a géptől
gyorsabban fog menni a nyírás, mert nincs ellenállása fűnek

én volt hogy az összegyűjtött füvet a csalánosra hordtam, hogy ott rohadjon rá :))
gondolom te ilyen családi házas részben lakhatsz, ahol egymás mellett (30 méteren belül) vannak a házak, így nem tudod hova elrakni.
Azért eléggé érdekes, hogy nincs zöld járat, nekünk már külön kuka van kerti hulladéknak, meg hasznosítható hulladéknak a sima kommunális edény mellet.

Ja, és ez mellett még van kéthetente zöldjárat, akármennyi zöld hulladékot kirakhatsz átlátszó zsákban, de ez már évtizede működik nálunk.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#600) yoee válasza Dluinet (#599) üzenetére


yoee
csendes tag

Pontosan, jól körbeírtad, milyen jellegű helyen lakunk (Érd)
Nincs zöldjárat :( Megtúrtam a szolgáltató honlapját, van szemeteszsákjuk, zöldhulladék szemeteszsákjuk, valamint plusz kuka...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.