Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83451) Ricardo válasza Krisz0418 (#83450) üzenetére


Ricardo
félisten

Keress rá itt a topikban a készülékre. A Mobilaréna saját képfeltöltő oldalán a Fototrenden is találsz jópárat ha ott rákeresel.

(#83452) Krisz0418 válasza Ricardo (#83451) üzenetére


Krisz0418
őstag

Koszi! Neztem par kepet, ugyanolyan szintelennek tunik :/ igazan bele tehettek volna tobb beallitast

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#83453) no more válasza novinyul (#83449) üzenetére


no more
addikt

Uh, na egy olyan fotót megnéznék!😱

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#83454) trebrona válasza Krisz0418 (#83452) üzenetére


trebrona
nagyúr

Vagy a te monitoroddal van baj, vagy az enyémmel. :)

Nálam nem színtelenek az SE képek sem.
[link]
[link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#83455) w333


w333
félisten

Redmi Note 5 tesztképek ... :)

[link]
...
[link]
...
[link]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#83456) Musaka válasza w333 (#83455) üzenetére


Musaka
senior tag

Jó fotók. A vízjel-ért kapni fogsz :P

(#83457) Krisz0418 válasza trebrona (#83454) üzenetére


Krisz0418
őstag

Nem monitoron neztem. De anyaaam ez mind SE-vel keszult? Tanits :D kezbol csinaltad?

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#83458) trebrona válasza Krisz0418 (#83457) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nem én, 15 éves, akkor még 14, fiam lőtte őket kézből. :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#83459) TigerDzsó


TigerDzsó
tag

Sziasztok!

Hoztam pár képet én is. :)
Telefont előkaptam, PRO mód és katt, majd telefonos Lightroom segítségével szerkesztés nélkül kiexportáltam JPG-be a képeket.










Honor 9

(#83460) gixxergabi válasza TigerDzsó (#83459) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Jók!
Bár én asztalin a csúcsfény csúszkát le, és egy hangyányi zajszűrést rátenném...

(#83461) w333 válasza TigerDzsó (#83459) üzenetére


w333
félisten

Jók ! ezt engedélyezni kéne a topikban ... a nem módosított RAW -t :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#83462) Ricardo válasza w333 (#83461) üzenetére


Ricardo
félisten

Marad minden úgy, ahogy most van. Ez így egyértelmű, és tiszta.

(#83463) w333 válasza Ricardo (#83462) üzenetére


w333
félisten

De akkor most érintetlen RAW -t lehet vagy sem ? mert megkavarodtam kicsit ! :B

Olyat amit TigerDzsó is készített :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#83464) Ricardo válasza w333 (#83463) üzenetére


Ricardo
félisten

(#83465) w333 válasza Ricardo (#83464) üzenetére


w333
félisten

Aha értem, tehát ha LightRoomba berakom és egyből mentem JPEG -re az jó :R

A lényeg hogy semmi módosítás ne legyen, ez így világos ! :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#83466) Ricardo válasza w333 (#83463) üzenetére


Ricardo
félisten

Olyat nem.

Ha egy telefonnal ami alapból tud, csinálsz RAW vagy DNG fotót, és mindenféle módosítás nélkül feltöltöd egy képfeltöltőre, azt linkelheted.

"Olyat amit TigerDzsó is készített "

:N

(#83467) Ricardo válasza w333 (#83465) üzenetére


Ricardo
félisten

Félreértetted. A lightroom már egy külső alkalmazás. Nincs külső alkalmazás használat ebben a topikban.

(#83468) w333 válasza Ricardo (#83467) üzenetére


w333
félisten

Hmmm .... jogos, akkor a RAW kb. mindenkinek felejtős :D

Van egyáltalán olyan telefon aminek a gyári képszerkesztője RAW -ből ki tudja nyerni a JPEG -t ? :))

Vagy olyan képmegosztó oldal amire RAW -t lehet feltölteni ? :B

Tudom Drive, de abba nem lehet belenagyítani, agy az is felejtős szerintem !

Szerk.

De mindegy akkor marad a gyári kamera alkalmazás és reménykedünk benne hogy a gyártók még egy kis túlélesítést pakolnak még a jövőben a képekre :DDD

Szerk.2

Xiaomi csinálja jól ... gyári kamera alkalmazásban több lépcsőben lehet állítani a Kontraszt, Elléség és Telítettség -t így a túlélesítést is el lehet kerülni !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#83469) Ricardo válasza w333 (#83468) üzenetére


Ricardo
félisten

"Hmmm .... jogos, akkor a RAW kb. mindenkinek felejtős"

Csak itt, ebben a topikban. A Szerkesztett és makrofotók mobillal topikba lehet vinni őket. ;)

"Van egyáltalán olyan telefon aminek a gyári képszerkesztője RAW -ből ki tudja nyerni a JPEG -t ? "

Ez jó kérdés. Nem fotózom Raw-ban, így nem tudom melyik telefon hogy kezeli ezt a formátumot.

"De mindegy akkor marad a gyári kamera alkalmazás és reménykedünk benne hogy a gyártók még egy kis túlélesítést pakolnak még a jövőben a képekre"

Ebben a topikban marad a gyári kamera alkalmazás. A másikba mehetnek a konvertált, utólag szerkesztett/módosított, makró képek. Nincs ezzel gond. Az ember fotóz, és a megfelelő topikba teszi a képet.

(#83470) w333 válasza Ricardo (#83469) üzenetére


w333
félisten

:R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#83471) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Hamár csillagos ég gondoltam fotózok egyet. Kivittem a Honor 8-at is és furcsa volt a kép, kicsit több csillag volt a képen+ott is ahol nem kellene. Gondoltam vmi bezavart, ezért bent megnéztem az üveg tiszta és karcmentes, porszem nincs belül, de egy bent sötétben ellőt kép ezzel fogadott(iso50,30sec,manual fokus):
honor8

Szal lehet vmit elcsesztek a szoftverben, mert eddig ilyennel nem találkoztam? Esetleg egy hr helyre tudja rakni.....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#83472) Ricardo válasza Quqesz (#83471) üzenetére


Ricardo
félisten

Ez érdekes jelenség. Más beállításokkal is csinálja?

(#83473) akooos válasza Quqesz (#83471) üzenetére


akooos
veterán

Nekem a notenál akkor van ilyen ha rawban fotózók sötétben. Sok sok kék piros kis pötty.

(#83474) Quqesz válasza Ricardo (#83472) üzenetére


Quqesz
nagyúr

A fénnyel festésnél asszem nem volt, de az 800iso-n készült, szóval alapból zajos. De eddig nem csinált ilyet.

Akooos
Raw nem volt bekapcsolva, érdekes jelenség. Én először azt hittem a légkör miatt lett, de a szobai kép cáfolta.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#83475) andrys83 válasza Quqesz (#83471) üzenetére


andrys83
aktív tag

Szia!Volt nekem is honor 8 1 évvel ezelőtt akkor is megvolt ez a jelenség.csak nagyon alacsony iso értéknél jön elő.Htc Samsung mindegyik előhozza korom sötétben.A beszűrődő fény szivárványosodik ki pontokban a kamera belsejében.

(#83476) Bagoly01 válasza akooos (#83473) üzenetére


Bagoly01
senior tag

Nálam is volt. Számtalan készüléken volt piros, kék, pöttyök, ha Raw-ban fotóztam
minnél alacsonyabb iso értéken, annál jobban jön elő. Valahol olvastam hogy ez érzékelő hiba. Majdnem minden kameránál elő jön. Van olyan ahol sok pötty van jelen, és van olyan is ahol 1-2 helyen fordul elő. Idővel egyre több lesz, ahogy öregszik az érzékelő. Több helyen ezt olvastam, de nem értek hozzá lehet hogy nem így van.

(#83477) Quqesz válasza Bagoly01 (#83476) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Pedig van abban valami, amit mondasz. Ahogy visszanéztem a képeimet ahogy öregszik a telefon egyre több van és egyre jobban látszik. Akkor csak nekem nem tűnt fel eddig....

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#83478) gixxergabi válasza Bagoly01 (#83476) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Sztem is érzékelő hiba, 2 képet összehasonlítva ugyanott voltak a kék-piros pöttyök.
De nekem egy régebbi gcam alaklmazásnál volt szembeötlő és csak este csinálja, gondolom a gyári alkalmazásban van valamennyi színzajszűrés így ott nem látszik...
G4

(#83479) vodrosjozsi válasza Quqesz (#83471) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Miez, a szobában is van csillag? Milyen szerencse, nem kell kimenned a szúnyogok közé ;]

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#83480) TheProb válasza Musaka (#83456) üzenetére


TheProb
veterán

Mi ez a vízjeles téma? Mit fog kapni érte? Egy "különösen ajánlott" plecsnit? ;]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#83481) w333 válasza TheProb (#83480) üzenetére


w333
félisten

Mondjuk én nem értem mi a baj a vízjellel ? :))

(#83482) akooos

Szerintem jól néz ki, legalább látszik mivel készült az adott kép ! :P

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#83482) akooos válasza w333 (#83481) üzenetére


akooos
veterán

Bazári :))

(#83483) S e t h válasza w333 (#83481) üzenetére


S e t h
nagyúr

Megismernél egy kellemes külsejű, dekoratív lányt, akivel nagyon jól érzed magad és amikor végre témázásra kerülne a sor, akkor kiderül, hogy neki is himbálódzik egy olyan szerv a lábai között, mint neked.
Az összbenyomás addig oké volt, tudnád is "kezelni", de azért az a dolog rohadt zavaró és minduntalan arra gondolsz és azt nézed.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#83484) vodrosjozsi válasza w333 (#83481) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Gyönyörű, egyszerűen gyönyörű. Mintha nem írtad volna oda alapból, hogy mivel készült ;]

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#83485) novinyul válasza w333 (#83481) üzenetére


novinyul
veterán

Én szóltam :))
De hogy mi a baj a képpel így? Nagyjából el is baxa az egészet.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#83486) w333


w333
félisten

Jól van na ... akkor kikapcsolom azt a vízjelet ! :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#83487) TigerDzsó válasza gixxergabi (#83460) üzenetére


TigerDzsó
tag

Köszönöm! Legközelebb majd megnézem mit sikerül kihoznom belőle. :R

(#83461) w333 Köszönöm! :R

(#83464) Ricardo Ha jól értem a módosítatlan DNG fájlt itt is meg lehet osztani? Milyen képfeltöltő oldalra tudom azt feltölteni?

(#83488) w333 válasza TigerDzsó (#83487) üzenetére


w333
félisten

Szerintem nincs olyan oldal ahová a DNG -t fel lehet tölteni ... esetleg a Drive, de ott pedig nem lehet normálisan belenagyítani :N

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#83489) helixP válasza Ricardo (#83469) üzenetére


helixP
nagyúr

Bocs, nem követem a topicot, de jól értem, hogy Xiaomin Gcam-mel készült fotókat sem lehet már feltölteni?
Mégtovább olvastam vissza és látom, hogy nem lehet.
Hát kicsit átesett a topic a ló túloldalára. :U

[ Szerkesztve ]

(#83490) w333 válasza helixP (#83489) üzenetére


w333
félisten

Szerkesztett képnek minősül ... szóval nem ! :(

Csak a gyári kamera alkalmazással készült képeket lehet ide felrakni ! :U

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#83491) Francia91 válasza w333 (#83490) üzenetére


Francia91
veterán

Akkor Lumiánál a ProShot programmal lőtt képet sem tehetek fel ide?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#83492) w333 válasza Francia91 (#83491) üzenetére


w333
félisten

Szerintem nem ! :(

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#83493) Ricardo válasza Francia91 (#83491) üzenetére


Ricardo
félisten

Nem.

Csak olyan képek jöhetnek ide a topikba, ami az adott készülék saját alap alkalmazásával készültek, és nincs rajtuk utólagos módosítás. Külső alkalmazással készült, utólagosan módosított képek a szerkesztett topikba mehetnek.

TigerDzsó: Ha azt a telefon alap kamera alkalmazása tudja, és nincs semmi módosítás rajta akkor, meg lehet osztani. sajnos azt viszont nem tudom hova lehet feltölteni őket.

(#83494) TigerDzsó válasza w333 (#83488) üzenetére


TigerDzsó
tag

w333 és Ricardo köszönöm a válaszokat! :R

(#83495) #16514048 válasza w333 (#83490) üzenetére


#16514048
törölt tag

Nem minősül szerkesztettnek, nem azért van tiltva. Ide nem a szerkesztett képeket tilos felrakni, hanem mindent, ami nem a telefon gyári kamera alkalmazásával és annak saját algoritmusával feldolgozva készült.

De ez már ezerszer ki lett tárgyalva, ha valóban az a topik célja, ami az összefoglalóban van, akkor ez így fair.

Annak nem lenne értelme, ha a minőségbeli összehasonlíthatóság jegyében tiltva lenne a manuális képkidolgozás, de engednénk, hogy gombnyomásra tegye meg ugyanezt egy 3rd party szoftver (amit ráadásul adott esetben egy no-name xda fejlesztő írt/portolt).
Főleg, hogy Lightroom-ban is van lehetőség preset-ek, meg auto beállítások használatára, tehát ott sem feltétlenül neked kell állítgatni a dolgokat.

Túl sok lenne a szürke zóna, pedig még olyan javaslatok is voltak, hogy a raw, meg a szerkesztés legyen engedve, de csak addig, amíg valósághű az eredmény. Na, szerintem az lenne a ló túloldala, így tiszta, hogy fekete-fehér szabályok vannak.

De nem tudom miért baj ez, nincs száműzve a gcam, a másik topikba nyugodtan fel lehet rakni azzal készült képeket is. Ez meg megmarad annak, ami a raw/gcam őrület előtt volt.

(#83496) w333 válasza #16514048 (#83495) üzenetére


w333
félisten

Persze ez így már világos ! :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#83497) vodrosjozsi válasza w333 (#83486) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Köszönjük szépen ;]

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#83498) helixP válasza Ricardo (#83493) üzenetére


helixP
nagyúr

És ha nekem custom rom-on a Gcam az alapértelmezett kamera app...?

kdavid94: A "baj" az, hogy a másik topicban meg a PS huszárok vannak előszeretettel, pl. ilyen képekkel. Szerintem egy Gcam-es kép közelebb áll a gyári kamerához, semmint a fentebb linkelt szerkesztett képhez.

De én itt be is fejeztem, ez úgy látom már egy eldöntött dolog, csak én most találkoztam vele.

[ Szerkesztve ]

(#83499) w333 válasza helixP (#83498) üzenetére


w333
félisten

Na igen ... ezzel nekem is ez a bajom, szerkesztet topik a szétszerkesztett effektelt képekkel van tele, ami mondjuk jogos a topik neve miatt is !

Szerintem kéne még 1 topik a gyári kamera és szerkesztett között valami, ami mondjuk arról szólna hogy mit bírunk kihozni a telefonok fizikai kameráiból ! :D

Ezalatt értem a nyers DNG kidolgozást, és különböző kamera alkalmazásokat !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#83500) trebrona válasza w333 (#83499) üzenetére


trebrona
nagyúr

GCam használók topikja. :D

Pixelesek hová posztoljanak? ;]

----------------------

Egyébként nem is lenne rossz ötlet, külön GCam topik, számtalan készüléken lehet már használni a portokat így, vagy úgy.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.