Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13951) BobTail


BobTail
őstag

Nokia 808 PureView

kép1
kép2
kép3
kép4
kép5

(macskás képet újra linkeltem, mert véletlenül kicsinyítettet töltöttem fel)

[ Szerkesztve ]

(#13952) mumk1 válasza BobTail (#13951) üzenetére


mumk1
addikt

Nagyon jó képek. :)

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#13953) legiaap


legiaap
nagyúr

A Nokia 808 tulajoktól kérném, hogy lőjenek már pár vakus képet is, tök sötétben.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#13954) Chosen válasza legiaap (#13953) üzenetére


Chosen
addikt

Ha kéréseknél tartunk pár távolit szeretnék, városi vagy hasonlót, PW és natív módban, ha lehet.

(#13955) Chosen válasza Chosen (#13954) üzenetére


Chosen
addikt

*PV

(#13956) B1T3 válasza BobTail (#13951) üzenetére


B1T3
addikt

Tényleg nagyon jók. :)

(#13957) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Nem is a képminősége a lényeg igazán

Csak annyira szépen mutat :)

Full sötét volt az autóba, csak a gyújtást meg világítást tettem rá, hogy látszódjanak a mutatok,és azt sem láttam hogy a telefon rendesen fókuszált-e
Talán annyira nem is vészes még így sem

HTC Sensation

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13958) tzsolesz válasza BobTail (#13951) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

A macskás kép az nagyon odab@sz. Na meg a többi áll leejtős. :K

(#13959) ForRedGlory válasza enginev3.0 (#13957) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Mi mutat szépen, hogy tele a tank? :DDD

(#13960) enginev3.0 válasza ForRedGlory (#13959) üzenetére


enginev3.0
félisten

aha :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13961) ForRedGlory válasza enginev3.0 (#13960) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Az mutatna szépen ha mindhárom mutató teljesen jobboldalon lenne és lefotóznád... addig vissza se gyere :DDD

(#13962) BobTail


BobTail
őstag

Köszönöm B1T3, tzsolesz!

Nokia 808 PureView

kép1
kép2
kép3
kép4
kép5
kép6

(#13963) meroly válasza BobTail (#13962) üzenetére


meroly
veterán

Bakker ezek nagyon szépek, én fényképezőgéppel nem tudok ilyet, azok a harmatcseppek.... ;)

Impossible is nothing

(#13964) enginev3.0 válasza BobTail (#13962) üzenetére


enginev3.0
félisten

Kegyetlen, nagyon ott van, csak nehéz megkeresni a kép közepét ahová általában fókuszál :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13965) istnag


istnag
addikt

Szerintem kellene egy 808PV képek topik,mert ide, ezután már, senki nem mer, majd berakni képeket. :O :D

(#13966) BobTail válasza istnag (#13965) üzenetére


BobTail
őstag

Na jó, mutatok pár kevésbé jó képet: Nokia N9

kép1
kép2
kép3
kép4
kép5
kép6

(#13967) enginev3.0 válasza BobTail (#13966) üzenetére


enginev3.0
félisten

be kell jelentkezni win mail-ra hogy meglehessen nézni :U

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13968) BobTail válasza enginev3.0 (#13967) üzenetére


BobTail
őstag

Köszönöm, hogy szóltál, elfelejtettem nyilvánossá tenni! A hiba javítva ;)

(#13969) legiaap válasza BobTail (#13966) üzenetére


legiaap
nagyúr

Háy öregem ezzel a telóval sem szégyenkezhetsz.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#13970) k850


k850
addikt

Nem rossz, de senkinek nem tűnik fel, hogy csak egy ponton éles a kép, semmi átmenet, zavaróan rossz.
A kutyusnál legalább a mélységgel együtt lesz életlen, de a mezei virágok plusz valamilyen darázs, az nagyon gáz. A kép 70% életlen.
Nem rossz ez a kamerás mobil, de nem kell azért elájulni tőle, és az operációs rendszer, azzal mi van? Összességében kellene ájuldozni!
A harmat csepp az bemozdult az egész, azért olyan életlen az egész.
Itt egy kép, hogy mire gondolok.

A távoli képek azok jobban tetszenek, mobiltól nem rossz! Nagyításra azért előjön a sok felesleges pixel. ( 34 MP :DDD ) fele is élég volna. :D

[ Szerkesztve ]

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#13971) BobTail válasza legiaap (#13969) üzenetére


BobTail
őstag

Tudom :) Köszönöm!

(#13972) rizso


rizso
addikt

Gyerekek, egy hétig nem tudom normálisan követni a topikot, erre itt egy csomó frankó kép (nem csak a PV-tól). Nem is tudom be merjek-e rakni pár N96-os képet :)

Na mindegy, bátor vagyok, így itt van pár:
FAXE
gréder (este olyan 9 körül készült a kép)

kikötő
KEÖDKAPITÁNY
DELFIN

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#13973) BobTail válasza k850 (#13970) üzenetére


BobTail
őstag

Én kicsit máshogy látom a dolgokat, vagyis technikai téren annyira nem vagyok otthon, inkább a kreativitás az én pályám, és direkt szoktam úgy beállítani a dolgokat, hogy csak a lényeg legyen éles, ezzel is kiemelve azt. Még mindig nem a 34 / 41 megapixel a nagy szám ebben a telefonban, hanem hogy minőségromlás nélkül lehetséges a zoomolás, nem kell külön kivágni gépen, vagy telefonon, csak rázoomolsz és kész. Csakhogy én azt direkt nem használom, mert a tőlem megszokott kompozícióhoz jobb alapanyagot ad a teljes méretű kép.
Egyébként zoomolás nélkül a 8 / 5 / 2 megapixeles képek lenyűgözőek, tű élesek, hiszen 34 megapixelnyit sűrít bele, így sokkal részletgazdagabb, de ha lapozok ugyanazon 34 és egy 8 megapixeles kép között, semmi különbséget nem látok, ha előhívatnám (nem plakát méretben), akkor sem látnék. Ezzel arra akarok célozni, hogy bár itt mindenki nagyon kíváncsi, hogy 34 megapixelen 100%-os nagyításban mit lát az ember, de alapvetően nem zoomolva úgy szoktunk képeket nézegetni, szóval ha az egész képet nézzük, akkor látszik igazán hogy mire is képes, mit ad vissza a fotó.

Az meg, hogy milyen rendszer fut rajta, az itt off, ebben a fórumszobában a fényképeken van a lényeg.

(#13974) irgum válasza BobTail (#13973) üzenetére


irgum
addikt

Akkor minek a sok megapixel, ha nem zoomolunk bele? Teljes méretben nézegetni a képeket elég lenne 5 mp, vagy 3. Akkor jó a kép, ha kinagyítva eredeti méretre se vesznek el a részletek. Ennél a telonál elég lett volna ha azt mondják rá 12 mp -re képes. Így csak duma, szerintem.

(#13975) BobTail válasza irgum (#13974) üzenetére


BobTail
őstag

Attól, hogy én nem zoomolok bele, mások belezoomolhatnak :) Ahhoz viszont kell ez a felbontás. Tulajdonképpen én is belezoomolok, csak nem a telefonnal. N9-nél 3552x2000-ből 1126x1126-ot, PureView-nél 7728x4354-ből 1400x1400-at vágok ki. Ahogy szerkesztem a képeket, azt vettem észre, hogy 100%-os nagyításban a vonalélesség kb. ugyanolyan, mint N9-nél, csak jóval nagyobb a kép, jóval többet látok belőle. Ok, hogy zoomolásra tök jó ez a 34 megapixel, de magában is megállja a helyét szerintem! Meg aztán úgysem az átlagembereknek szánják ezt a telefont, hanem akárcsak az N8-at, a fotózás szerelmeseinek.

(#13976) irgum válasza BobTail (#13975) üzenetére


irgum
addikt

Egyébként tényleg brutál jó képeket lő, csak ámulok én is. Egy kis irigység is van bennem. :W

(#13977) Wuk07


Wuk07
tag

Azért a minőségromlást jól elhitették, ezzel én kicsit kötekednék, mert mikor PureView módban vagyunk és belezoomolunk maxra akkor tulajdonképpen mobilos szintűre butul a minőség ( értsd itt N8-t, ami azért durva persze) ..tehát 0 zoom-nál , 38 megapixelből ( amatőr fogalmazás, ide szenzor méret kéne de na most nem számolgatok..:D ) kell 8 megát csinálnia, full zoomnál meg 8/8ból amit azért nem nevezhetünk "nem romlásnak".. ) persze ez szőrszálhasogatás de akkor is :D Előbb utóbb lesz szerintem nekem ilyen telóm nekem is, én 8 megával elleszek zoom nélkül, N8 ból sem hiányolom:)

BobTail egyébként szépeket lösz vele!

[link] N8

[ Szerkesztve ]

N8 -> 1020 -> P10-> P30

(#13978) Csucsu88


Csucsu88
tag

Mi a véleményetek a képekről? SE LWW ICS 4.0.3

[link]
[link]

(#13979) Quasi_modo válasza Wuk07 (#13977) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

mert mikor PureView módban vagyunk és belezoomolunk maxra akkor tulajdonképpen mobilos szintűre butul a minőség
A PV mód lényege inkább a zajszűrés a pixelek összevonásával. A zoomolás már egy másik lehetőség.

valami

(#13980) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Menyus kandúr. :)

A kép persze mint téma nem lett jó, mert nem jól lőttem be a helyzetet. Kicsit fura.... :D

[link]

LG Optimus Black

[ Szerkesztve ]

(#13981) ramrit válasza BobTail (#13975) üzenetére


ramrit
tag

Grat,nagyon fain képek.Kivánom, hogy a Nokia is elismerje ezt és neked adja a telót,elvégre ez nekik is egy jó reklám,ennyit csak kibirnak hogy pár tehetséges emberkének adnak pár kütyüt ingyen és bérmentve. Várjuk a többi fotót.

[ Szerkesztve ]

felecsd'el

(#13982) B1T3 válasza k850 (#13970) üzenetére


B1T3
addikt

Ne haragudj, de ebből a hozzászólásból süt az irigység, vagy valami hasonló, amivel feleslegesnek tartod, mert neked nem ilyen van. :U

(#13976) irgum
Feltűnt itt is a kis – úgymond – irigység, de annyiban kiegészíteném, hogy az azért elég impozáns, hogy még fullHD-ban is tulajdonképpen veszteségmentesen tudsz zoomolni hála a sok megapixelnek. :)

(#13983) k850 válasza B1T3 (#13982) üzenetére


k850
addikt

Ha irigy vagyok, ha nem, akkor is látható, hogy van mit reszelni még a technikán. Arra jó lesz, hogy felébressze a konkurenciát.

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#13984) Quasi_modo válasza k850 (#13983) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Jó, most már tudjuk, hogy számodra nem nyerő. Másnak meg igen.

valami

(#13985) B1T3 válasza k850 (#13983) üzenetére


B1T3
addikt

Rengeteget lehet rajta reszelni, persze, amint 5 cm vastagságú telefonok lesznek.

(#13986) bubus66


bubus66
nagyúr

Csináltam egy pár képet a Magyarország 3. legnagyobb folyójáról. Nem a legjobbak.

[link]

[link]

[link] Fa Nándor által tervezett kikötő.

[link]

[link]

[link]

[link]

LG Optimus Black P970 beállítások nélkül.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#13987) tzsolesz válasza bubus66 (#13986) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Szép ez a hely. :K Most a fotóid is jobban sikerültek, bár még mindig zajosak kicsit. Egyébként ez Black betegség.

[ Szerkesztve ]

(#13988) bubus66 válasza tzsolesz (#13987) üzenetére


bubus66
nagyúr

Köszi nem volt agyon időm állogatni mert jött a vihar. Lehet volna egy kis állítással jobb képeket csinálni. Eze előtt kettő nappal még

[link] itt még fürödtünk.

[link] Ezt a képet már linkeltem de kb ez a rész az amit az előző lépben meg osztottam.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#13989) bubus66 válasza bubus66 (#13988) üzenetére


bubus66
nagyúr

A z első a partról készült a második meg a mederből, kis vízállásnál.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#13990) MR007RM


MR007RM
addikt

Nokia 808 PureView

sündisznó 1
sündisznó 2

Nem tudom örült-e nekem, de azért lekaptam.

Legközelebb krokodil lesz 38mpx makro. :DD :U :F

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#13991) legiaap válasza MR007RM (#13990) üzenetére


legiaap
nagyúr

Végre egy vakus kép. Jó lett nagyon. Azért próbálgasd milyen távolra lehet még frankó vakus képet lőni.

Hööö, közben PH! nagyúr lettem... :P

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#13992) irgum válasza B1T3 (#13982) üzenetére


irgum
addikt

Engem csak az vígasztal, hogy ez a telefon inkább fényképezőgép, mint okostelefon. Elavult oprendszert használ, ezért nem kéne. :) A foto képessége teszi naggyá, nem az okostelefon jellemzői. Meg a mobilitása.

(#13993) matyi19


matyi19
őstag

Tacskó
Pók
Nokia N8

(#13994) k850 válasza MR007RM (#13990) üzenetére


k850
addikt

Ezek a sünis képek a viszonyokhoz képest nagyon JÓ!
;)

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#13995) BobTail


BobTail
őstag

Nokia 808 PureView, első próbálkozás, szélben, kézzel (tehát nem állvánnyal) egy dobozról:

[link]

(#13996) MR007RM válasza BobTail (#13995) üzenetére


MR007RM
addikt

Éppen most akartam feltolni éjszakai fotókat, de akkor nem teszem. Nálam módosult az ISO mikor beállítottam, igaz felnyomtam a fényerőt is aztán megállapodott 800-ban. Nem megy ez nekem. Bedobok két példát.
Itt csak autómatán ISO-1000 szar
éjszakai 1
Itt meg próbáltam állítani és lett utólag nézve ISO 800
éjszakai 2

Hogy kell jól beállítani? És te módosítgasz utána a számítógéppel vmit? Én nem tudok ilyet csinálni. :(((

Két virágos képet azért benyomok.
virág 1
virág 2

(#13991) legiaap: Köszi de próbálgatom csak általában nagyon zajosak, mint ott legfelül.
(#13994) k850: Kösz a biztatást. :R

(#13993) matyi19: Na erről meg nem mondanám, hogy N8-cal készült. Még megvan nekem is. :) Nagyon jók. Látszól a szemében elég jól. :D

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#13997) BobTail válasza MR007RM (#13996) üzenetére


BobTail
őstag

ISO50 + ND filter ON + Focus mode: Infinity ... és + némi türelem és valami támasz, hogy ne remegjen a kezed ;)
Ide csak nyers képeket töltök fel, ha jobb klikkel rámész a kép tulajdonságira, mindent leír (legalábbis Operában), ha szerkesztve volt utólag, a program nevét és verziószámát is oda szokta írni!

(#13998) MR007RM válasza BobTail (#13997) üzenetére


MR007RM
addikt

Köszönöm szépen! :R :R :R Megyek kipróbálom.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#13999) matyi19 válasza MR007RM (#13996) üzenetére


matyi19
őstag

Köszi :R

(#14000) 0xmilan válasza BobTail (#13997) üzenetére


0xmilan
addikt

Durva ez az ND filteres opció... elvileg 2mp+ záridőt el lehet érni vele! Valaki nem próbálná ki nappal pl. mozgó vízen(folyó, etc.), vagy mozgó autón...?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.