Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14101) Damage401 válasza p06 (#14100) üzenetére


Damage401
senior tag

Köszönöm.
Lehet a mozgó jármű végett, másképp kapta el. De viszont durva képeket sajtol ki magából a kicsike mármint az S3 :) azelőtt :R :)

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#14102) rizso válasza p06 (#14100) üzenetére


rizso
addikt

Ez youtube "stabilizált", igaz?

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#14103) p06 válasza rizso (#14102) üzenetére


p06
senior tag

Lehetséges, talán mintha kipipáltam volna, de nem vettem észre anno amikor néztem különbséget.

Mindjárt megnézem, ha igen akkor töltöm fel megint és figyelek erre.

Most nézem, az eredetiben nincs ez a "hullámzás" az elején... Köszi az észrevételt :R

[ Szerkesztve ]

(#14104) irgum


irgum
addikt

kép1, kép2, kép3

iPhone 4S-el készültek.

(#14105) p06 válasza irgum (#14104) üzenetére


p06
senior tag

Szia!

Nem rosszak szép részletesek a képek, max annyi, hogy:
1. képnél: mintha elcsúszott volna a fókusz a hátára
A többi szép éles :)

Én is linkelnék 1-2 képet:
Virág+bogár Bogár+levél Virág2 Levél Méh Levegőben Méh2 Pók Virág3 Virág4 Virág5

[ Szerkesztve ]

(#14106) Ricardo


Ricardo
félisten

Légy

Galaxy S

(#14107) irgum válasza p06 (#14105) üzenetére


irgum
addikt

Köszönöm! A kritika jogos. Cuki a nyuszi, ezért tettem be!

(#14108) p06 válasza irgum (#14107) üzenetére


p06
senior tag

Az biztos :) Jópofák

(#14109) Kolondrum

A mi Gömbink. N8

(#14110) Ricardo válasza Kolondrum (#14109) üzenetére


Ricardo
félisten

Tuti örül a melegnek :U

(#14111) Kolondrum válasza Ricardo (#14110) üzenetére

Jól viseli, megvannak a búvóhelyei. Télen ilyen. Ez még istenes bunda.

(#14112) tomp


tomp
félisten

(#14113) porse


porse
senior tag

Nem ismertek ehhez hasonló programot droidra? [link]
Lehet állítani hova fókuszáljon és az expozíciót is.

[ Szerkesztve ]

... szerintem.

(#14114) tomp válasza porse (#14113) üzenetére


tomp
félisten

Hát nekem a 2.3.6-os Galaxy W-n a gyári kamera app tudja az egyéni fókuszt. Oda fókuszál ahova én akarom. Ahol megérintem a kijelzőt, oda fókuszál.
Az expozíciónál mit értesz? A fény mértékét? Az LgCamera Pro tud tűzijáték, naplemente, tájkép, stb beállítást és úgy állítja a fényt/színt. Az viszont nem tud egyéni touch fókuszt.

(#14115) Ricardo válasza tomp (#14112) üzenetére


Ricardo
félisten

Nekem a második tetszik a legjobban.

[link]

Galaxy S

(#14116) 0xmilan válasza Ricardo (#14115) üzenetére


0xmilan
addikt

Jó kép! Kertváros?

(#14117) Ricardo válasza 0xmilan (#14116) üzenetére


Ricardo
félisten

Igen.

(#14118) porse válasza tomp (#14114) üzenetére


porse
senior tag

Igen, a legtöbb tud így fókuszálni, az sgs is, de ezzel tudsz ugyan ezzel a módszerrel állítani, hogy honnan vegye a fényt. Jól elkerülhető vele, hogy beégjen vagy túl sötét legyen.

... szerintem.

(#14119) tomp válasza porse (#14118) üzenetére


tomp
félisten

Ja értem. Igen be lehet ezzel mérni a fényt is. Ha egy nagyon erős fényre fókuszálok, rögtön leveszi a fényt. Ha meg mozdulatlan tárgyat kell fotózni és valóban jó kép kell akkor pedig HDR :)

Ricardo
Szép megnyugtató ez a naplementés fotó. :)

[ Szerkesztve ]

(#14120) porse válasza tomp (#14119) üzenetére


porse
senior tag

Látom nem igen ment át.. Itt van videó róla.

... szerintem.

(#14121) MR007RM


MR007RM
addikt

Nokia 808 PureView

http://mobilarena.hu/tema/re_nokia_808_pureview_kameras_beta/hsz_992-992.html

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#14122) sdd2


sdd2
veterán

Jöttem két képpel.

[link]
[link]

Xperia Mini

[ Szerkesztve ]

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#14123) irgum


irgum
addikt

Lőttem pár gyűmis képet iPhone 4S-el.

körte
paradicsom
szőlő

(#14124) Kolondrum válasza irgum (#14123) üzenetére

A pesti nem ismeri fel csak ha zacsiba van vagy konzervbe. ;]

(#14125) irgum válasza Kolondrum (#14124) üzenetére


irgum
addikt

Hát lehet ja! :D Tisztelet a kivételnek! ;)

[ Szerkesztve ]

(#14126) Kolondrum válasza irgum (#14125) üzenetére

Én nem vagyok jó indulatú! :)) Amúgy szép képek! Én ma reggel 4 tájt elemlámpával vadásztam a kertbe paradicsomot. Valaki megette este amit el akartam vinni.

(#14127) sdd2 válasza Kolondrum (#14126) üzenetére


sdd2
veterán

Az szép :DDD Én pesti vagyok de nagypapámék vidéken laknak, kertészkednek így én azért felismerem, ahogy a disznót, tyúkot, stb mert én disznót is szoktam velük vágni. Azért én pesti létemre tudom mit eszek :DDD

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#14128) MR007RM válasza MR007RM (#14121) üzenetére


MR007RM
addikt

Nokia 808 PureView
Bocsi javítva.

[link 1]
És ez új.
[link 2]

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#14129) Damage401


Damage401
senior tag

Sziasztok,

Ma reggel hazafele menet közben készítettem pár képek:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Xperia Box most a háttértáram.
Illetve Xperia P készültek.

Üdv

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#14130) tzsolesz válasza Kolondrum (#14126) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Az komoly. :DDD

(#14127) sdd2 Nincs is attól finomabb, mint ami a kertben terem. Meg ami a ház körül nevelkedik. :K
Mondjuk most nekem nem lett a jó termés semmiből, max csillagtökből, borsóból, és babból, és hagymából.
Alig lett paradicsom, paprika, káposzta, karalábé, uborkát meg rendesen a boltból vettem, hiába ültettem. Mondjuk sárgarépa, és zöldség hál istennek azért aránylag jó lett, jobb mint tavaly.
A nagy szárazság adott neki. Csirkém sem volt ezen a nyáron csak 5db, meg 3 kakas. A legnagyobb kakasból (5-6Kg) pedig 2 hete bográcsos pörkölt lett, jó csípősen. :D

[ Szerkesztve ]

(#14131) istnag válasza Damage401 (#14129) üzenetére


istnag
addikt

Az első kép, kísértetiesen hasonlít, az Arc S, által készített képekre,amelyek valamiért fátyolosak...Meg is írtam, az official Sony fórumon,de látom, nem érdekelte, nagyon őket... :D Innen jöttem rá igazából én is: [link]
Javaslom töltsd le a Camera FV-5 progit -én megvettem- a Playről és nagyságrendekkel jobb eredményeket fogsz kapni,főleg,ha felhősre állítod. :K

[ Szerkesztve ]

(#14132) sdd2 válasza tzsolesz (#14130) üzenetére


sdd2
veterán

Papámnak jó az idei termés is. Annyi barack meg szilva lett mint atom :DDD Tavaly volt neki 100 csirke, 20 tyúk, 4 disznó, meg plusz a kert ami tele van zöldséggel, gyümölcsel. Soha nem kell a boltba menniük, max télen. Papám nagyon ért hozzá, meg persze szőlő is van meg krumpli szóval minden ami jó :DDD Én szeretem. Fentebb linkeltem is egy szilvás képet ;)

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#14133) tzsolesz válasza sdd2 (#14132) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Igen jó is az.

Néztem a szilvás képet, szerintem jól sikerült. :K

(#14134) sdd2 válasza tzsolesz (#14133) üzenetére


sdd2
veterán

Köszönöm :R Meg is nézem gépen mert tegnap telefonról nyomtam a PH!-t :DDD

szerk.

Tényleg nem lett rossz. Vettem egy kamer appot, (Camerapro) ezt majd kipróbálom mit hoz a gyárihoz képest, érdemes volt-e megvásárolni mert elég sok a beállítási lehetőség aztán lehet hogy szemfényvesztés, majd kiderül. :)

[ Szerkesztve ]

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#14135) sdd2 válasza sdd2 (#14134) üzenetére


sdd2
veterán

Ezt vásároltam meg [link]

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#14136) ramrit


ramrit
tag

Ha már gyümölcs,akkor:
http://db.tt/m3QpIZNx

(bocs,mobilról nem megy a linkelés)

felecsd'el

(#14137) matyi19


matyi19
őstag

Kezdetleges "mosógép"
Nokia N8

(#14138) Greg-77


Greg-77
aktív tag

iPhone 4 makro 1 makro2

(#14139) irgum válasza Greg-77 (#14138) üzenetére


irgum
addikt

Szép képek! Pedig a 4 már nem mai darab!

Nagyon várom az új iPhone-t a kamera miatt, hogy mi lesz az ujjítás. Remélem büntetni fogja a jelenlegi mobilokat. Sőt, szinte biztos vagyok benne! Apple mindenkinek, finomárut nem lehet kihagyni! ;]

(#14140) Greg-77 válasza irgum (#14139) üzenetére


Greg-77
aktív tag

Köszi! Ha nem kellett volna sietnem, akkor jobban sikerül! Azért van pár mobil ami jó képeket készít pl a Samsung SIII és a Sony Xperia S, de szerintem egyik sincs olyan jó mint a Nokia PureView 808 ami egy remek fényképezős cucc, de számomra azért 41MP erős mókusvakítás és felesleges is, pláne mobilba megfelelő objektív nélkül!

(#14141) Quasi_modo válasza Greg-77 (#14140) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Te sem olvastad el mire való az a 41 Mpx...

valami

(#14142) irgum válasza Quasi_modo (#14141) üzenetére


irgum
addikt

A mai elmezőnyös mobilok között alig nevezhető okostelefonnak az a masina. Tehát hatalmas kompromisszumot kell kötnie annak aki azt megveszi. Olyan mintha lenne egy iPhone 3g-m és egy külön fényképezőgépem. Én mint nagy apple fan inkább ezt választanám. :)

(#14143) Quasi_modo válasza irgum (#14142) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

A mai elmezőnyös mobilok között alig nevezhető okostelefonnak az a masina
Amennyiben ez a 808-ra vonatkozott akkor jó nagy ökörséget szóltál, de egészségedre.

[ Szerkesztve ]

valami

(#14144) irgum válasza Quasi_modo (#14143) üzenetére


irgum
addikt

Attól, hogy halad a korral az oprendszere, nem egy elavult vacak fut rajta. Symbian van rajta nem? azt tudtommal már nem fejlesztik, de lehet rosszul tudom.

Idézet a tesztből: amivel a Symbian legalább kinézetében próbált felnőni az Androidhoz, és igazából a gusztusossággal nincs komoly gond, de az oldalra lapozható kezdőképernyő mozgatása nem mindig folyamatos, és a különböző, látványosabb animációk is hiányoznak. Viszont a relatív kis felbontású kijelző miatt például a giroszenzor hatására fürgén fordul el a kép, és összességében a felületet jól optimalizálták a finnek, ahol komolyabb számítási teljesítményre van szükség, ott lehet érezni, hogy kevés a kakaó, nem véletlenül nincsenek csilli-villi 3D játékok az alkalmazásboltban.

[ Szerkesztve ]

(#14145) Quasi_modo válasza irgum (#14144) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Azt mondtad nem nevezhető okostelefonnak. Erre válaszoltam.
Úgy gondolom mindenre képes amire a mai okosmobilok, sőt tud olyanokat is amit a tübbi nem. A rendszer magja lehet elavult bizonyos szempontból, de ez van.
De nem akarok hitvitát ha nem baj.

valami

(#14146) irgum válasza Quasi_modo (#14145) üzenetére


irgum
addikt

Hát igen, ez csak hitvita. Nekem nem kéne semmi apple cuccokon kívül, ezt vállalom. Lehet ezen mosolyogni, de nekem ez jön be...

(#14147) MR007RM válasza irgum (#14142) üzenetére


MR007RM
addikt

Hát ügye a kérdés mit értünk osoktelefon alatt. Jókat röhögök mindig az ilyen megjegyzéseken. Egyébként ha a megnevezés egyik részét az áruházat nézzük amit folyton bújok rendszeresen az se semmi. A telómon már annyi app van hogy velem nehéz lenne versenyezni. És közben nem akar lassulni a telcsi. :D Nem csak a számok számítanak, hanem a minőség is. És ez vonatkozik egyaránt a hardverre és a szoftverekre is. Ebben pedig ez most verhetetlen gyakorlati felhasználás szintjén pontozásilag.

A rendszer is dögös bizony ezért is élmény ez a kamera. :)

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#14148) irgum válasza MR007RM (#14147) üzenetére


irgum
addikt

Lehet elhamarkodottan illetve elfogultan szóltam. A lényeg ha jó a kamera, nem feltétlen rossz a rendszer amit futtat a telefon. Akkor kellett volna szólnom, ha már kipróbáltam élőben. :B

[ Szerkesztve ]

(#14149) MR007RM válasza irgum (#14148) üzenetére


MR007RM
addikt

A lényeg egy szavazat akart lenni a részemről hogy nekem bejön, akkor is ha más rendszeren lévő akármi gyorsabb és több app létezik,van rá. Lehet a Symbian halott már egy ideje, de még mindig tudnak egyeseknek meglepetést, nem várt örömöt nyújtani, kezdve a kézbevételtől, nyomkodás-tapizás és egyébb téren és ez fontos de lényeges teljes egészében nézve. Egy jó összhatás nekem ez most. És egy csalóka remény is, de ez csak hiú ábránd tudom. A szubjektív megjegyzésem volt.

Kívánom próbáld ki, szerintem nem fogsz nagyot csalódni akármit is használsz. :)

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#14150) irgum válasza MR007RM (#14149) üzenetére


irgum
addikt

Kipróbálnám ha kézbe vehetném, hogyne. De már elköteleztem magam egy márka felé.
Használd egészséggel, lőjj sok finom képet vele! Bölcsen reagáltál a kirohanásomra, amiért nem támadtál le, erre van szükség itt a fórumon. :)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.