Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110451) natë


natë
nagyúr

Egy kis preview:

[link] [link] [link]

Pixel 7 Pro Gcam (még nagyon beta a mod és a cfg-m is)

(#110452) MC Pite


MC Pite
veterán

Sokszor sajnálom az erdőben járva, hogy még rendes fényképezővel sem sikerül átadni a látottakat, sokkal fakóbb az eredmény a valóságnál.
Ehhez képest egész ügyes volt a Pixel 6a. Vagy semmennyit, vagy picit kell korrigálni a kívánt hatáshoz: [link]

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#110453) xhege válasza MC Pite (#110452) üzenetére


xhege
addikt

Szerintem az egyik legnehezebb téma a sok levél, fű és faág. :K

(#110454) Elit3Zotya


Elit3Zotya
addikt

Nem tudom már melyik milyen módban.

[ IMG-20221114-140252"> ]

[ IMG-20221114-131109"> ]

[ IMG-20221114-140917"> ]

[ IMG-20221114-144511"> ] Széles

[ IMG-20221114-151249-1668411122"> ] Széles

[ IMG-20221114-140020"> ] Zoom

[ IMG-20221114-135523"> ] Zoom

Xiaomi 12S Ultra

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#110455) Ricardo


Ricardo
félisten

Fotós és a szeder

Samsung Galaxy S10

(#110456) Ricardo válasza Elit3Zotya (#110454) üzenetére


Ricardo
félisten

A B&W tetszik. Jó a hangulata.

(#110457) Bagoly01 válasza Elit3Zotya (#110454) üzenetére


Bagoly01
senior tag

Csak ámulok. Nagyon király. :Y

(#110458) ShadowLac


ShadowLac
addikt

S22ultra
[link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#110459) Sigma7 válasza Elit3Zotya (#110454) üzenetére


Sigma7
tag

F@szák!

(#110460) Bullitz válasza #96241664 (#110412) üzenetére


Bullitz
aktív tag

Idaig nem akartam irni de ez szépen meg volt fogalmazva. Tipikus belekot fube faba mert o a megmondo ember a vegen pedig probalja 'terelni' a szot.

Csak hogy temaba vago legyen (bar szivesen majszolnek egy kis popcornt a következő 2-300 hozzaszolas alatt is), igenis van igazsag abban amit az egyik kollega irt, meg pedig hogy az alacsonyabb iso nem garantalja a kisebb zajt. Arrol az aprosagrol megfeledkezik az aki ezt cafolja hogy mindegyik telefon szoftvere mas es mas zajszurest rak ra az adott kepre es nyilvan eleg extrem lenne ha zajosabb lenne egy iso 400as kep mint egy 3000es de elvi sikon igaza van a kolleganak hogy nem torvenyszeru ha az adott szoftver sokkal agresszivabb zajszurest rak ra.. es itt megint csak lehet a szavakon es fogalmakon lovagolni de elvi sikon kurvara igaza volt :) de meg mindig nem ertem hogy lehet ennyi hozzaszolason keresztul győzködni az embereket a sajat meglatasunkrol es a mobilos fotozast osszemosni a profi gepekkel... elhisszuk econ hogy nagyon profi fotos vagy de fejezd be a sajat erdekedben ezt mert szörnyű :)

[ Szerkesztve ]

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#110461) #31733248 válasza Plazmacucci (#110437) üzenetére


#31733248
törölt tag

Az Expert Raw nem írja bele magát az Exifbe.

hint

Leírtam már korábban, mi a hátránya: hiába ereszt el a gép egy gyors sorozatot rövid záridővel és magas szenzorérzékenységgel. Ettől ugyan valóban több a részlet a magas ISO-n történő fényképezéshez képest, ám nem lesz nagyobb a dinamikatartomány, mivel magas ISO-n sokat csökken. Ha megnézed a gsmarena.com éjszakai tesztképeit, van köztük egy rakás mosott, részlettelen kép, ami jól jelzi a technika határait.

Azt pedig említettem már, hogy az Expert Raw is több képet készít, ez beállítható a menüben. Hogy a Pixel, vagy valamelyik Samsung mennyit és pontosan milyen kiolvasási metódussal, arról csak találgathatunk. Staggered HDR mindenesetre mindkettőnél van és nagyon jól működik.

MC Pite

Szép munkát végzett a Pixel! A színek, a dinamikatartomány, a kidolgozás is jó.

[ Szerkesztve ]

(#110462) #96241664 válasza #31733248 (#110461) üzenetére


#96241664
törölt tag

Egyedül a Pixelek csinálták azt 3 generációval ezelőttig sima HDR+ módban, hogy egyforma alexpós frame-ek sorozatát stackelték. P5 óta már ők is bracketinggel kombinálják, mint kb mindenki.

1 expóval hiába vagy alap iso-n egy nagy dinamikát igénylő szituációban. Ha csúcsfényekhez exponálsz és szinte a semmiből kéne visszahozni az árnyékokat, akkor az életben nem lesz olyan a kép, mint mondjuk egy 15 frame-ből készült fotó, amiből 5 csak azokhoz a részekhez volt exponálva...

Az alacsonyabb iso addig jobb, amíg 1 expós képekről beszélünk. Vagy több expós esetén teljesen ugyanannyi és ugyanolyan frame-ekről, amik ugyanolyan módszerrel lettek összedolgozva.
Amint bármelyiken változtatunk, borulhat az egész, akár zajról, akár dinamikáról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#110463) #31733248 válasza #96241664 (#110462) üzenetére


#31733248
törölt tag

Már rég nem arról van szó, amit írsz, azért is linkeltem a staggered HDR-ről szóló cikket és többször is hivatkoztam rá, de mindhiába, mert vagy nem értitek az abban foglaltakat, vagy nem olvastátok el. Egyrészt nem úgy történik a szenzor kiolvasása, mint régen, hogy csak egyetlen hosszú expót lő. :N Olvasd el az első mondatot: a hosszú és a rövid expozíció egyszerre készül és egyetlen HDR-képbe (akár raw-ba, mint a Samsungnál) van összefűzve. Magyarul attól, hogy én ISO 50-et állítok be, nem csak egyetlen, hagyományos kiolvasással lőtt kép készül. :N Értelemszerűen nem mondasz le azokról az előnyökről sem, amivel nekem érvelsz. Mellesleg 7 évvel ezelőtt én magam szemléltettem a többelemes feldolgozás előnyeit, kifejezetten ilyen mód is van a fényképezőgépemben arra az esetre, ha (pl. állvány híján) nem sikerül hosszú záridős képet lőnöm vele.

Senki nem állította, hogy nincs bracketing, éppen ez a HDR-fotózás lényege. Az általam írtak megértéséhez gondolj arra, hogy kézből nem lősz olyan csillagfotót a Pixellel, mintha állványra raknád és hosszú expóval dolgoznál. Hasonló okokból van ma is szükség a hosszú expós képekre.

Még valami: a zajszűrés nélküli raw fotókkal nem érdemes érvelni, hiszen azt is a gyártó dönti el, mint látsz a raw-ban.

[ Szerkesztve ]

(#110464) leslien válasza #31733248 (#110463) üzenetére


leslien
nagyúr

blaa blaa sok a duma hozzál inkább képet... röpke 4 éve semmi... ;)

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#110465) #31733248 válasza leslien (#110464) üzenetére


#31733248
törölt tag

Milyen 4 éve?

(#110466) MC Pite


MC Pite
veterán

Nagyságrendileg ugyanarról beszéltek szerintem.
Nyilván jobb a képminőség %ban alacsonyabb isoval, és mellékesen meg lett jegyezve hogy ne vegyük készpénznek amit a telefonok kiírnak iso értékként. Jó összefoglaltam az elmúlt 2 oldalt? :DDD

Staggered HDR: Ha jól értem ez (Fuji) EXR (ahol különböző méretű pixeleket alkalmaztak) vagy Pixelbininges/quadbayeres szenzornál működhet, ahol a szenzor egyik fele ilyen, másik fele olyan feszültségen/ison-n készíti a képet (máshogy nem tudom hogy lehetne egy időben).
Ha ezt jól értem, akkor a P6 alatti pixelek is így csinálják (12.2mp a valódi felbontás)?

Hja, a raw meg a pro módok manapság inkább extrák, mert nem lehet azt megcsinálni utólag (vagy nem egyszerűen) amit a jog motor meg tud (dinamika, zajszűrés, a mindenféle varázslatok). Lásd a 12X-em, ami nagyságrenddel szarabb képeket csinál Pro módban (de legalább kevésbé túltolt színekkel és kontraszttal). Meg elég sok eszköznél (akár fényképező is) a nyers képből vért izzadva sem lehet mindig utolérni sem a gyári feldolgozást (pontosítok, nekem Fujinál és Pixeleknél nem sikerült).
Úgyhogy eredendően én a SOOC jpg-re építek és arról beszélek :B

Hogy ontopikabb legyek: X-nél sokat szórakoztam a gyári alap, Pro mód és Gcam összehasonlítással. Nekem 98%ban az utóbbi eredménye tetszett, de gyorsíndítóra nem tudtam rakni, és nem tudott mindent kiaknázni a hw-ből. Sok képet és időt pazaroltam (12X alap, éjszakai, gcam sima, gcam éjszakai) rá, aztán inkább vettem egy P6a-t :DDD .
[12X Gcam - stock]
[P6a-P4a-12X Gcam]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#110467) #31733248 válasza MC Pite (#110466) üzenetére


#31733248
törölt tag

Kb. jól foglaltad össze. :) Ez egyébként egy értelmes vita értelmes emberek között a fotózás technikai hátteréről. Van akinek ez az egész nem érdekes, hiszen le is írja: a mobilfotózásban az a legjobb hogy nem kell érteni hozzá. De azért sosem árt legalább az alapokkal tisztában lenni.

(#110468) #96241664 válasza #31733248 (#110463) üzenetére


#96241664
törölt tag

"Már rég nem arról van szó"

Persze, mert tereled folyamatosan másra a témát ahelyett, hogy arra válaszolnál és arra adnál magyarázatot, amit kérdezek.

Jössz a staggered HDR-rel, amit úgy állítasz be, mintha tök általánosan bevett megoldás lenne, közben a quad-bayer szenzorok közül is csak pár darab képes rá és mellesleg ugyanúgy csinálnak klasszikus több expós sorozatot IS (ha máskor nem, éjjeli képekhez), szóval teljesen irreleváns ha az eredeti témához kanyarodunk vissza.

Mellesleg végig GCam-mal érveltem a többelemes feldolgozás mellett, ami legújabb telefonokon is ugyanolyan alapelven működik, mint egy sok éves középkategóriáson, vagy mint egy 8MP-es telével...
Mégis ugyanazok az előnyök megfigyelhetőek rajta amikről beszéltem, staggered hdr nélkül is, relatíve magas iso-n is.

"Az általam írtak megértéséhez gondolj arra, hogy kézből nem lősz olyan csillagfotót a Pixellel, mintha állványra raknád és hosszú expóval dolgoznál. "

Szerinted ezt ki nem érti? De semmi értelme kézből vs állványról hasonlítani, mert állványon is lehet többelemes feldolgozást használni. Astro mód, 6 percen keresztül csinálja a különböző expós képeket és megint csak jobb lesz, mint amit 1db expóból csinálnál, akármilyen alacsony iso-n.

Ha meg már raw képekkel sincs értelme érvelni, akkor mivel van?

[ Szerkesztve ]

(#110469) DrDoktor válasza #31733248 (#110467) üzenetére


DrDoktor
tag

Még mindig te nem vagy tisztában a tech alapokkal mai mobil fotózás szintjén .
És amúgy tényleg...Ennyi bla bla bla bla bla után hol lehet megtekinteni a mobilfotós képeid?
Annnyira bizonyítod ,hogy na te aztán technikailag vágod az alapokat szertném látni a tökéletesen megkomponált minden igényt kielégítő "igazi" fotós képeid.
Samu s22 van ugye neked?
A közösség nevében kérlek linkelj már .Alázatosan szeretnék tanulni a galériádból. :R

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#110470) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Van valakinél még popcorn? ;] :DD

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#110471) novinyul válasza Quqesz (#110470) üzenetére


novinyul
veterán

Lassan vissza rakom valamelyik retro telefonomba a sim kártyámat(mondjuk Siemens S45, SL45), azt a kamera probléma megoldva :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#110472) Aryon87 válasza Quqesz (#110470) üzenetére


Aryon87
félisten

Épp ma vettünk :C

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#110473) #31733248 válasza #96241664 (#110468) üzenetére


#31733248
törölt tag

Láthatóan nem a régi, több éves modellekről beszélünk, hanem elsősorban a Pixel 7-ről és az S22-ről, szóval a staggered HDR felhozása minden szempontból jogos. De úgy látom, öt hozzászólásom után mégiscsak kezd átmenni a lényeg, miszerint az általam emlegetett fényképezési módszer nem egyetlen hagyományos technikára alapozó, alacsony ISO-s expozícióról szól. Innen már csak egy lépés annak a belátása, hogy egy statikus témánál az alacsony ISO használata biztos nem fog rosszat tenni a képnek. ;)

(#110474) MC Pite


MC Pite
veterán

Szerintem lapozzunk skacok :R
Inkább képeljünk :)

SOOC Pixel 6a: [link]
A reggeli kép tekerés, mozgás közben készült

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#110475) MC Pite


MC Pite
veterán

Illetve még egy pár sooc Pixel 6a, avagy a képek amik a 12X-el messze nem így készültek volna el: [link]
A csúszdás portré módban van, csak vágva van, és csökkentve az eredeti elmosás.
Nem tökéletesek, de körülményekhez képest szerintem korrektek. Utolsó szintén menet közben készült. Első uw, második 2× sw zoom/crop (lekapcsolt fenti reflektorokkal).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#110476) #96241664 válasza #31733248 (#110473) üzenetére


#96241664
törölt tag

"Pixel 7-ről és az S22-ről, szóval a staggered HDR felhozása minden szempontból jogos"

Erre vonatkozóan például hozhatnál egy forrást, hogy a P7 is csinálja, mert tudtommal a GN2 szenzornak lett ez a selling point-ja.
Én semmi info-t nem találtam róla, ellenben a HDR+ és Night Sight működéséről van jó néhány google ai blog cikk.

"az általam emlegetett fényképezési módszer nem egyetlen hagyományos technikára alapozó, alacsony ISO-s expozícióról szól. Innen már csak egy lépés annak a belátása, hogy egy statikus témánál az alacsony ISO használata biztos nem fog rosszat tenni a képnek."

Utoljára vagyok hajlandó leírni: ez mindaddig igaz, amíg két ugyanolyan módszerről beszélünk. Ugyanannyi és ugyanolyan frame-ek ugyanolyan módon összedolgozva.
Staggered HDR-rel minimum iso-n sem lesz mondjuk 2*4 frame annyira tiszta, mint egy 30 frame-es HDR+ Enhanced, akár kicsit magasabb iso-n is.

Továbbra is csak terelsz az eredeti témáról.
Nem mondod meg ránézésre, melyik kép milyen iso-val készült és irreleváns az exif, mert nem tudod a többi frame-ről, hogy milyenek és mennyi van belőlük. Pont.
Mindegy hogy csűröd-csavarod, mindegy mit próbálsz még idekeverni.

[ Szerkesztve ]

(#110477) DrDoktor válasza #31733248 (#110473) üzenetére


DrDoktor
tag

Bla bla bla bla .

Pixel 6 pro Bigkaka Gcam Kolléga konfig :D
Sima random olyan milyen képek:
[link]

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#110478) #96241664 válasza #96241664 (#110476) üzenetére


#96241664
törölt tag

"Staggered HDR-rel minimum iso-n sem lesz mondjuk 2*4 frame annyira tiszta"

Se nagyobb dinamikája, mert jó pár éve a másik sem egyforma expókból dolgozik. Még mielőtt...

[ Szerkesztve ]

(#110479) #31733248 válasza #96241664 (#110476) üzenetére


#31733248
törölt tag

Ha igazad van, akkor a profi fotósok a legnagyobb hülyék, mert ha tehetik, a statikus témákról továbbra is hosszú ISO-val lőtt képeket csinálnak éjszaka, nem pedig magas ISO-n lőtt sorozatfotók tucatjait, (akár e-shutter segítségével). :))

(#110480) ShadowLac


ShadowLac
addikt

ISO iso
S22ULTRA [link] [link]

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#110481) DrDoktor válasza ShadowLac (#110480) üzenetére


DrDoktor
tag

Első teljesen átlagos a második a köd ellenére is elrettentően borzalmas.
Na majd az s23u700 ért talán.
Ez a két kép szerintem nem jobb mint egy bármelyik középkategóriás realme sőt azokkal itt jobb képek szoktak lenni.
Nem értem a samut adott minden. Mondjuk szoftveren buknak láthatóan a hardver kiváló!
A kritikám leginkább ár/fotóminőség arányra vonatkozik. Ha valaki csak a kamera miatt venné akkor e 2 kép alapján ennyiért 555 ért nagyon nem ajánlott! Szerintem

[ Szerkesztve ]

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#110482) MC Pite


MC Pite
veterán

Srácok (Econ, hint) tisztelettel kérlek titeket, húzzunk egy vonala; és akkor jegeljük ezt a témát ha lehet :) Ettől csak a görgőnk kopik...
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

S22U: Nem tűnik borzalmasnak nekem a második, bár a kerítés/bokor szeparáció némileg elbukott az élesítés/szűrés közben.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#110483) DrDoktor válasza MC Pite (#110482) üzenetére


DrDoktor
tag

Minden agyonmosott túlélesített .Mi az a fű már? ...
Még a fof idő se magyarázat mert a samu nappal is csinálja ezt csak akkor még jó adag szaturáciuót is rátol..

[ Szerkesztve ]

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#110484) ShadowLac válasza DrDoktor (#110483) üzenetére


ShadowLac
addikt

+ MC Pite
Akkor nem jó az ISO?

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#110485) natë válasza ShadowLac (#110484) üzenetére


natë
nagyúr

Jónak kell lennie, mert a cég működéséhez szükséges. :DDD

(#110486) Ricardo válasza ShadowLac (#110484) üzenetére


Ricardo
félisten

Ezzel nem az a gond. Az automatika nem túl elegánsan oldotta meg a feladatot, a mentségére legyen mondva, nem volt könnyű dolga a teliben szemben sütő nap, és a köd, duplán nehezített pálya.

(#110487) DrDoktor válasza ShadowLac (#110484) üzenetére


DrDoktor
tag

Sanjos nem ... ...ideje lenne cserélni egy oylan samsung ISOra amihez szoftvert is írnak ;]
Ajánlom a pixel ISOcell-t
[link]

[ Szerkesztve ]

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#110488) Plazmacucci válasza Ricardo (#110486) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Inkább legyen zajos mint olajfestmény. Az S21U telefonom ugyan így oldja meg.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#110489) Ricardo válasza Plazmacucci (#110488) üzenetére


Ricardo
félisten

Ködben, nappal szemben nem lesz igazán jó egyikkel sem. Ezért nem árt ha az ember tudja az alapokat legalább. Nagyjából legyen egyenes, nappal szemben lehetőleg ne fotózz kivéve ha pont az a cél (naplemente, napnyugta), hogy lefotózd. ha embert fotózol és nem fér teljesen a képbe, próbáld nem "hajlatban elvágni" az illetőt, és lehetne sorolni hosszan. Sok apróság, ami a kezünkben lévő technikától független.
Arany /kék óra, harmadolás fibonacci spirál..... meg olyan fogalmak, amiket átlag felhasználók nagyon kevesen ismernek.
De ezért jó a mobil fotózás! Nem kell érteni hozzá :D
Ez nem ShadowLac fórumtársnak szól (tud ő jó képeket készíteni), mindössze a linkelt kép alapján jutott eszembe.

(#110490) xhege válasza DrDoktor (#110483) üzenetére


xhege
addikt

Én lecseréltem az S22 Ultrát, mert nem voltam elégedett a fotókkal, viszont túlszaturaltság már ezekre nem jellemző. :N [link]

(#110491) Orgi


Orgi
őstag

Pár fotó az Alföldi Kéktúra 11. szakaszáról, Realme 9 Pro+, AI off, minden auto... az első kivételével minden kép vagy nappal szemben, sötétedés előtt, alkonyatkor, illetve teljes sötétben fejlámpával készült:

(#110492) Ricardo válasza Orgi (#110491) üzenetére


Ricardo
félisten

Kellemes meglepetést okozott ez a telefon.

Az első kép mögött nincs ott a teljes méretű link.

(#110493) ShadowLac válasza natë (#110485) üzenetére


ShadowLac
addikt

Jó hát. :)

Plusz még deres is a fű.+ Vízpára, köd, szembe nap...
Egy P7 próval kiegyeznék. Csak már nagyon megszoktam a tollat!!

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#110494) Elit3Zotya válasza ShadowLac (#110480) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Én nem tudom hogy sikerül mindig ennyire elfuserált képet megosztani, vagy direkt akarod az s22 ultrát lejáratni és keresed a kula körülményeket, hogy nagyon szar legyen. :F
Nekem mikor volt, mindegy mivel hasonlítottam össze(11 ultra, p50 pro) simán megállta a helyét akár melyik csúcs kamerás telefon ellen, de nate pixel 6 pros összehasonlításos tesztjében sem volt rosszabb. :U Vissza keresve a saját képeimre, egyetlen egy ilyen kula kép sincs. Mintha 2 dimenzió lenne a 2 telefon között. Konkrétan az esti képeim részletesebbek, mint neked a nappali képek.

[ Szerkesztve ]

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#110495) natë válasza Elit3Zotya (#110494) üzenetére


natë
nagyúr

Van abban valami, amit mondasz, pl. én is tudok olyan retek fotót lőni a P7P-val, hogy ihaj. :D

(#110496) Orgi válasza Ricardo (#110492) üzenetére


Orgi
őstag

Köszi, ez lett volna az, de már nem tudom szerkeszteni :(

(#110497) yuing válasza Ricardo (#110492) üzenetére


yuing
őstag

Nem rossz, de nekem speciel a színek bántják a szemem. Gyaníthatóan erősen túlszaturál az algoritmus.

(#110498) MC Pite válasza xhege (#110490) üzenetére


MC Pite
veterán

Nálam a P6 (gyári) a nyerő ezek közül.
1. Samun fura középen a világosabb közétónus és hogy sárgásabb ott mint amilyennek gondolom a valóságban
2. Szintén kép közepén világosabb és sárgább/pirosasabbnak tűnik a valósnál; a pixel picikét hideg, de konzisztensen az egész képen.
3. A samu ellenfénynél elesik a pixelhez képest, főleg a Dusternél és a levélnél, de a magságyás és a kreítés is természetesebb a pixellel.
4. Fakóbbak a színek a leveleknél a samuval (talán a pixel realisztikusabb itt), de a dinamikában is megint lemarad, pl garázsajtó.
5. Részletesebb a pixel (ez sima mód?), a szín jó kérdés kinél pontosabb.
6. Részletekben picit jobb a pixel, a samu sokkal jobban kezelte a lámpát.
7. Színben és főleg dinamikában egyértelműen jobb a pixel.
8. A világos részeket ügyesebben menti a pixel, de átlagjuzernek a samu képe szokott ilyenkor jobban tetszeni; nekem kellemesebbnek tűnik a dinamika/csúcsfények kezelése a pixelné.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#110499) ShadowLac válasza Elit3Zotya (#110494) üzenetére


ShadowLac
addikt

Nem rossz ez, mellé kellet volna tenni egy másik telót. Akkor látszana ...

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#110500) DrDoktor válasza Elit3Zotya (#110494) üzenetére


DrDoktor
tag

Lehet hibás a készülék vagy zsírosdeszkás a lencse.
Az ő készüléke tényleg elrettentő sokszor.Engem is meglep.Ma is lett feltéve teljesen korrekt kép 22u-val

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.