Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110851) MC Pite válasza MC Pite (#110848) üzenetére


MC Pite
veterán

Számokban a Pixel 3/Redmi8, stb óta használt 363as 7,06mm átlóval 1,40 μm-es pixelekkel (12,2mp) szemben a GN1 12,21mm átlójú, és 1,2/2,4μm-es (50mp) szenzora (ha jól tudom 3 féle kiolvasással, 2 pixel közepes, 1-1 alacsony/magas ... kiolvasási idő/iso-stb-vel) nem hoz akkora előnyt, mint amit pl én várnék.
Nyilván nagy király hogy egyszerre különböző érzékenységű(?) kiolvasás mehet, de dinamikában nem olyan nagy az előrelépés, főleg ha hozzávesszük mennyivel újabb a samu szenzora.
Kicsit olyan, mint amikor a modern turbós motorokat hasonlítjuk a régi szívómocikhoz. Aztán mikor 1-2 gyártó lerak az asztalra egy egy új, korrekt szívót, akkor kiderül hogy ezek már nem azon a szinten vannak, hanem jóval ügyesebbek.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#110852) Hoes válasza #96241664 (#110850) üzenetére


Hoes
aktív tag

Én meg pont azt írtam, hogy igenis van értelme azon a gyújtótávon is...
Részemről túl van tárgyalva.

(#110853) Elit3Zotya válasza MC Pite (#110848) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

+1
A fizikát nem lehet megerőszakolni. :N

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#110854) #96241664 válasza Elit3Zotya (#110853) üzenetére


#96241664
törölt tag

Bírom ezt a mondást.
Szerencsére nem kell megerőszakolni, mert a szoftverek is a fizika törvényei szerint működnek, nem varázslattal.

(#110855) DrDoktor válasza #96241664 (#110854) üzenetére


DrDoktor
tag

+1 megint ott tarunk,hogy régi beidegződések működnek a klasszikus fotózás időszakából.
Matemeatika van a mai mobilfotózásnál szóval tényleg nem kell fizikát erőszakolni.

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#110856) Plazmacucci válasza #96241664 (#110854) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ezzel nehéz vitatkozni :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#110857) Elit3Zotya válasza Plazmacucci (#110856) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Egy nagyobb jobb szenzorból, ugyan azzal a jó szoftverrel többet kilehet hozni, ezzel tényleg nehéz lenne. ;]
El is engedtem a témát. :R

[ Szerkesztve ]

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#110858) MC Pite


MC Pite
veterán

A gyártók meg már jó ideje megtalálták azt az optimális tartományt, ahol már elég használható képeket tudnak a telefonok csinálni, és még nem túl nagy. (Régebben volt helyenként kiakadás N8, N808 miatt, aztán manapság általános a kamerapúp; de jellemzően élhető méretű.)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#110859) Ricardo


Ricardo
félisten

Nem bonyolult.
Egy jó mobilos fotóhoz jó szenzor, és jó szoftver kombó kell.
Kis szenzor esetében nagyobb feladat hárul a szoftverre.
Nagy szenzor esetében kevesebb.
A nagyobb szenzor jobb mint a kisebb, mert ha egy kis szenzorból a jó szoftver jó képet hoz ki, akkor egy nagyobb szenzorból, egy ugyanolyan jó szoftver nagyon jó képet hoz ki.

Kicsit olyan mint az akku téma. Egy takarékos, jól optimalizált kütyü mondjuk 3500-es akkuval kibír annyit egy töltésel, mint egy kevésbé optimalizált 5000es akkuval.
Én ennek ellenére nem azt mondom hogy a jó optimalizáció miatt elég bele a 3500-as, hanem kíváncsi vagyok, ugyanez az optimalizált vas mit tudna egy 5000-es akkuval.

Tehát legyen minél nagyobb a szenzor, és reszeljenek hozzá olyan jó szoftvert amennyire csak lehet.

Ne szedjétek szét egymást :N

Samsung Galaxy S10

(#110860) xhege válasza Ricardo (#110859) üzenetére


xhege
addikt

Azért a fotót nem mutasd meg pszichológusnak. :D

(#110861) Ricardo válasza xhege (#110860) üzenetére


Ricardo
félisten

Az ő életük sem csupa szivárvány :DDD

(#110862) Valaki87 válasza xhege (#110860) üzenetére


Valaki87
senior tag

+1 :K :K :DDD :DDD

(#110863) Ricardo


Ricardo
félisten

Csillag

Samsung Galaxy S10

(#110864) DrDoktor


DrDoktor
tag

hmm kénytelen leszek a sátánt képviselni most már.Sok az adventi meg karácsonyi vallásos cucc.. ;] 666 ;]

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#110865) Ricardo válasza DrDoktor (#110864) üzenetére


Ricardo
félisten

Ebben az időszakban ez alap. ahogy tavasszal a virágos képek . ;)

(#110866) DrDoktor válasza Ricardo (#110865) üzenetére


DrDoktor
tag

Hát akkor mostantól a sátáni dolgok is alapak leszenk ,hogy itt vagyok heheh

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#110867) #96241664 válasza Ricardo (#110859) üzenetére


#96241664
törölt tag

No offense, de ez ilyen tipikus "az igazság valahol a kettő között, mondok is valamit meg nem is" hsz.

Nem ezekről volt szó, hanem hogy van-e értelme bármi áron (látószög kárára, vagy az Xperia Pro-I félmegoldásával) szenzort növelni és túl nagy jelentőséget tulajdonítani a méretének auto jpg-ben, miközben szoftveresen ahhoz képest sokszoros különbségek vannak.

Az sem elhanyagolható kérdés egyébként, hogy egyáltalán mit lehetséges még érdemben fejleszteni. Szenzorméretek miatt már 1/1.3" és 1" között is kompromisszumokat kellett kötni másban, nem nagyon lehet már hova növelni.
Szoftveresen pedig még egyik gyári megoldás sincs köszönőviszonyban sem egy jól belőtt GCam moddal és akkor hol vagyunk még az olyan deep learning alapú zajszűrő/élesítő/upscale algoritmusoktól, amiket mondjuk a Topaz szoftverek használnak...

Szerintem érdekesebb és összetettebb téma annál, mint hogy ilyeneket vonjunk le belőle, hogy "kis szenzor esetében nagyobb feladat hárul a szoftverre, nagy szenzor esetében kevesebb".

(#110868) Ricardo válasza #96241664 (#110867) üzenetére


Ricardo
félisten

Igazad. Van. hagyjuk a csudába az egészet. Nem mi határozzuk meg a mobilfotózás irányát. Csak felhasználók vagyunk. azzal fotózunk amink van.
Azért egy alaptétel soha nem fog megváltozni.
Mindig az a legjobb eszköz ami éppen a kezedben van. ;)

(#110869) Elit3Zotya


Elit3Zotya
addikt

Szenzor stressz teszt harc.. :)

Mind a 2 esetén ugyan azok az értékek.
Záridő 1/10 Iso 3200
Érintetlen RAW-ból kinyert JPG.

Nem kívánok a témában tovább részt venni, legyen elég ennyi.....

[ 20221129-190502"> ] 1/1.76" szenzor

[ 1669745324684"> ] 1" óriás gigamobilszenzor + Leica optika


Samsung S20 FE Exynos RAW vs Xiaomi 12S Ultra RAW

[ Szerkesztve ]

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#110870) Elit3Zotya válasza MC Pite (#110858) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Nem csak hogy élhető méretű, de szerintem még jobban is néznek ki és egyediséget adnak a mobiloknak.

pl.

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#110871) MC Pite válasza Elit3Zotya (#110870) üzenetére


MC Pite
veterán

Ízlések és pofonok. Nekem inkább ez az élhető :DDD

A 808 határeset volt nekem.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#110872) Elit3Zotya válasza MC Pite (#110871) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Igen ez erősen szubjektív, én biztos nem bánom, hogy ha van tumor. :DDD Legszebb továbbra is nekem ez marad. [link] Az hogy olyanra csinálták meg, mint egy Leica fényképező :B
Az a jó, hogy van miből válogatni. :)

[ Szerkesztve ]

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#110873) Ricardo


Ricardo
félisten

Még egy pici adventi hangulat.

Samsung Galaxy S10

(#110874) #96241664 válasza Elit3Zotya (#110869) üzenetére


#96241664
törölt tag

Ezt is annyiszor mondtam már: attól, hogy te nem nyúltál hozzá, még nem ugyanazok a default értékek. Ennyi erővel te is állithattad volna bárhova a csúszkákat. Ha annyira a szenzor tudását akarod demonstrálni, dng-t kell megosztani.

De amúgy ja, nagyjából ennyi tényleges különbség van nyersen.

Csak a kérdés nem ez volt soha sem, hanem az, hogy ha közben szoftverek között meg ilyen különbségek vannak + adott esetben tök különböző post processing, akkor auto jpg-ben mi értelme szenzorméreteken lovagolni.

[ Szerkesztve ]

(#110875) Bullitz


Bullitz
aktív tag

Nekem pont ez az "eye candy" "pop" tetszik az S21FE-ben.. ha mindenáron a normál/színhű/életszerű képeket keresném akkor a profi géppel fotóznék minden esetben. De nem ezért vettem mobilt hanem hogy snapshotoljak és ne kelljen utómunkázni a számomra megfelelő végeredmény érdekében :) (szerintem a Samsung is hasonlóképp gondolkodik sok telefonjánál) Egyiket képet sem fogom jó eséllyel kinyomtatni és felrakni a falra A5-ös méretben. Ha pedig mégis, akkor kis belenyúlással egész elfogadható lesz, ilyen esetben úgy sem feltétlen a színek, az élesség vagy épp a WB számít, hanem az elkapott pillanat..

De tény, ez egy GYÁRI mobilfotós topic, megértem ha nektek nem tetsző képeket produkál a masina :)

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#110876) Ricardo válasza Bullitz (#110875) üzenetére


Ricardo
félisten

"De tény, ez egy GYÁRI mobilfotós topic, "

A GCam beengedésével, már nem annyira. :N

Igaz az utólagosan szerkesztett képek még tiltva vannak.

(#110877) Bagoly01 válasza Bullitz (#110875) üzenetére


Bagoly01
senior tag

Annyira nem értem ezt az S21 FE boszorkányüldözést. Valaki korábban már tett fel ide Sam vs Iphone képeket. Az iphone sokkal túlszaturáltabb volt, még sem volt belőle ekkora hadjárat... de nekem végül is 8 :K

(#110878) natë válasza Bagoly01 (#110877) üzenetére


natë
nagyúr

Mikor több user-nek az volt, akkor a topik sztárja volt az FE. Most, hogy már uncsi, szar. Ez kb. minden készüléknél látható.
Egyáltalán nem rossz az FE, mint készülék - pláne az A13-mal - hibátlan, élmény használni.

(#110879) Elit3Zotya válasza Ricardo (#110876) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Nekem nincs bajom a gcam-os képekkel, de gyárinak semmiképpen nem nevezhető megoldás. Főleg mikor agyonra konfigolják mindenféle beállításokkal és a végeredmény sokszor tényleg jobb mint a gyárival, de tökéletes sosem lesz. Mert minden egyes szituációhoz külön kel állítgatni, és minden soha nem fog jól működni rajta. Pl mikor a pixel 6 pro gcammal is kikapott, mert gondolom nem feküdtek neki azok a fényviszonyok.
A lényeg az, hogy egy átlag felhasználó soha nem fogja használni, csak akik a fórumokat túrják. :)

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#110880) Plazmacucci válasza Elit3Zotya (#110879) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem ez így nem igaz. Mikor megvolt a tökéletes konfig mindenki tovább próbálkozott. Amit bigkaka csinált annál nem nagyon sikerült eddig jobbat.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#110881) #96241664 válasza Elit3Zotya (#110879) üzenetére


#96241664
törölt tag

Barokkos túlzások azért ezek is.
Ha erre gondolsz, szerintem kevesebbszer kapott ki, mint amennyiszer nyert. [link] [link]

Lehet tökéletes sosem lesz, de hogy összességében jobb bármelyik gyári szoftvernél, az is biztos.

Mondjuk nem tudom... Igaz, hogy én eddig csak két telón használtam, de egyiken minden funkció tökéletesen ment rajta, másikon meg annyi baja van, hogy egyik verzióval az ultraszéles raw képei nem megnyithatóak, a másikkal pedig a telével huntol a fókusz, amikor kézzel próbálom állítani (két olyan funkció, amit még itt sem használ kb senki rajtam kívül. :DDD ).

Se nem nagyon szoktam minden szituációhoz külön állítgatni. Sima HDR+ ha nagyon kell hogy minél gyorsabban elkészüljön a kép, Enhanced közepesen magas számú frame-ekkel a legtöbb helyzetre, ha meg van idő kimaxolni, akkor feljebb venni (BSG-ben két mozdulat a lehúzható menüből).
Ja meg EV csúszka, mert én azt vallom, hogy nem a telefon exponálja alul/felül a képeket, hanem a fotós. Ennyit bármelyik telóval állítanék a gyári szoftverrel is, csak azzal az életben nem lenne ilyen minőségű a kép, főleg ha nem csak a főkameráról beszélünk.

[ Szerkesztve ]

(#110882) natë válasza Elit3Zotya (#110879) üzenetére


natë
nagyúr

Itt a lehetőség, vedd fel a Topik Gizdaságot és tiltsd a gcam-et. Engem személy szerint nem fog zavarni.

(#110883) Elit3Zotya válasza #96241664 (#110881) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Igen elég rendesen kikapott sajnos :((( és itt még teljesen rossz módban is használtam a 12s-t. El sem tudom képzelni most milyen különbségek lettek volna. :DDD
Én akárhány telefonon próbáltam a gcamot, egyiken sem ment tökéletesen. Még nálad sem tud tökéletesen menni, pedig az az érzésem, hogy egy jó pár órát rááldoztál, hogy tökéletes legyen, mindhiába.
Tényleg nagyon jó dolgokat ki lehet hozni vele a telefonokból, csak arra reagáltam, hogy egyáltalán nem gyári megoldás, sőt.!
Én nem vagyok ellene egy picit sem, és én is használom olyan telefonon amin van értelme. :)

#110882natë Az nem nekem való, de örülnék neki ha volna egy pásztorunk pl. Ricardo :R

[ Szerkesztve ]

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#110884) natë válasza Elit3Zotya (#110883) üzenetére


natë
nagyúr

Ő volt korábban, szerintem már nem akar lenni, legyen hint ;]
Viccen kívül, ő legalább szakmailag is ott van.

[ Szerkesztve ]

(#110885) Elit3Zotya válasza natë (#110884) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Nem sok kifutási időm lenne. :DDD

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#110886) Bagoly01 válasza natë (#110884) üzenetére


Bagoly01
senior tag

Én támogatom az ötletet. :K

(#110887) DrDoktor


DrDoktor
tag

Amúgy számomra még mindig érthetetlen miért vannak engedélyezve ismét a gcam ha nem azzal érkezik egy adott cucc.
Arra ott a szerkesztett ahogyan eddig is.

Amúgy ha jobban belegondolok a topik neve nem az ,hogy fotók videók csak gyár állapotban szóval lehet hülyeséget büfizek..

[ Szerkesztve ]

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#110888) #96241664 válasza Elit3Zotya (#110883) üzenetére


#96241664
törölt tag

"Még nálad sem tud tökéletesen menni, pedig az az érzésem, hogy egy jó pár órát rááldoztál, hogy tökéletes legyen, mindhiába."

:N
Szerintem az, hogy másfél év alatt kipróbáltam össz-vissz vagy 5 verziót, bekapcsoltam a raw mentést, jpg-khez meg lejjebb vettem a zajszűrést és élesítést, plusz lőttem tesztképeket, volt vagy bruttó 2-3 óra. Azóta csak használom.

Persze, nem tökéletes. Nem ideális, hogy 2 verziónak kell telepítve lennie, hogy mindent tudjak rajta használni, de ez legyen a legnagyobb probléma.

(#110885) Elit3Zotya:
Neeem, dehogy is.
Sajnos csak hsz törléshez van jogosultsága a gazdának, bannoláshoz nincs. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#110889) trebrona válasza natë (#110882) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nem kell ahhoz topikgazdának lenni, sőt egy topikgazda nem is hozhat ilyen döntést, csak javasolhat, a döntés nem az övé. Dehát ezt úgyis tudod. :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#110890) Ricardo válasza trebrona (#110889) üzenetére


Ricardo
félisten

Nem a topikgazda hozza a szabályokat, ő csak segít betartani őket.

Szerk:
Nem válasz akart lenni. :B

[ Szerkesztve ]

(#110891) natë válasza trebrona (#110889) üzenetére


natë
nagyúr

Persze, de ha ő javasol az Isteneknek, az talán jobban átmegy.

Amúgy a gcam pont egyikbe sem való. Ha itt megszűnik a használatának lehetősége, a topik meghal, mivel a mobil piac teljesen beállt (szerintem). Max úgy lehetne feldobni, ha kevesebb hsz lenne, minőségibb fotókkal, témákkal, kevesebb udvarral, árokparttal. Minden mobillal az első sorozat érdekes kb. sajnos. A szerkesztett már halott egy ideje.
Az is baja még ennek a fórumnak, hogy a júzer beköszön egy mobillal (BBK ftw :D), lehurrogják, hogy neon meg oversharpened és hiába tetszik neki, meg szereti használni, elbizonytalanodik. Így tudatosan vagy kevésbé de 2-3 modell felé terelődik mindenki.
Ebbe sajnos én is rendszerint belecsúszok, s ugrálok előre-hátra "öreg" fejjel, pedig nekem a mai napig az Oppo/OP vonal a favorit és bevallom, nem vagyok/voltam igazán soha Pixel fan pl.
Azon is elgondolkodtam, mennyi értelme van a topiknak. Teljesen szubjektív mi számít jónak vagy gyengének. Hintnek más, mint az átlag idetévedőnek, az aki az Alma-féle algoritmust szereti, úgysem vált, max nem hoz többet fotót, ugyanez igaz a Pixel Team-re.
Bocs, megszalad a billentyű. :D

[ Szerkesztve ]

(#110892) trebrona válasza natë (#110891) üzenetére


trebrona
nagyúr

Az is baja még ennek a fórumnak, hogy a júzer beköszön egy mobillal (BBK ftw :D), lehurrogják, hogy neon meg oversharpened és hiába tetszik neki, meg szereti használni, elbizonytalanodik.

Az régen rossz, ha valaki más véleménye alapján tartja meg a mobilját, vagy ad túl rajta. A topik arról szól(na), hogy ha valaki telefonvásárlás előtt áll lásson sample képeket, tudjon mi alapján dönteni, hogy az adott produktum tetszik neki, avagy sem. Az, hogy itt a f...méregetés megy, és sokak részéről az önigazolás, a lőtéri kutyát nem kellene, hogy érdekeljen. btw ezért is nincs itt helye a GCam-nek.

Teljesen szubjektív mi számít jónak vagy gyengének. Hintnek más, mint az átlag idetévedőnek, annak aki az Alma-féle algoritmust szereti, úgysem vált, max nem hoz többet fotót, ugyanez igaz a Pixel Team-re.

Erre is az előző pár mondat. Ami point and shoot, az alapján majd dönt az "átlag idetévedő". Ha én hozok képeket, pont nem érdekel sem a fikázás, sem a dícséret, nincs feedback fetisizmusom, ellentétben néhány taggal, a képek itt vannak, láthatóak.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#110893) natë válasza trebrona (#110892) üzenetére


natë
nagyúr

Egyetértünk.

(#110894) Elit3Zotya válasza natë (#110891) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Szerintem van értelme, de a legjobban azt szeretem mikor más telefonokkal együtt hozzák a képeket. Így jobban el lehet dönteni, hogy melyik miben jobb. Ha van mivel mit hasonlítani, akkor én tuti megteszem.

[ 20221201-204654"> ] S20 FE

[ 1666963106892-085040"> ] Xiaomi 12

[ 20221201-204854"> ] S20 FE

[ 1666963106881-084944"> ] Xiaomi 12

Samsung S20 FE Exynos 1/1.76" vs Xiaomi 12 1/1.56"

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#110895) Wuk07 válasza Elit3Zotya (#110894) üzenetére


Wuk07
tag

Köszi, végre valami kép is van ebben a fórumban! :) :D

N8 -> 1020 -> P10-> P30

(#110896) Quqesz válasza trebrona (#110892) üzenetére


Quqesz
nagyúr

+1
:R

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#110897) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Gyári kameraszoftver: [link]
SGCAM v42 gcam: [link]
LMC8.4_r15 gcam: [link]

Motorola Edge 30 Fusion

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#110898) natë válasza ghiottone (#110897) üzenetére


natë
nagyúr

Amúgy nem rossz a gyári!

(#110899) xhege válasza ghiottone (#110897) üzenetére


xhege
addikt

Ezek jók :K

(#110900) xhege


xhege
addikt

Egy gyors összehasonítás a gyári kamerával és a Lightroom alkalmazással fotózva. Van különbség.

[link]

Pixel 7 Pro

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.