Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110351) Francia91 válasza Drakmusz (#110350) üzenetére


Francia91
veterán

Én meg Xiaoimi Redmi Note 10 Pro-ra tettem, és azon is jó lett :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#110352) Bagoly01 válasza Drakmusz (#110350) üzenetére


Bagoly01
senior tag

Azt hiszem a 6A-ban is pont ugyanaz a szenzor van mint a P4-ben.

(#110353) Drakmusz válasza Bagoly01 (#110352) üzenetére


Drakmusz
őstag

Így van.
Az egyes Pixel kivételével mindegyikben ugyanaz a fő érzékelő, a sima 6-nál változott először.
Francia91 Tudja is a dolgát.:)

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#110354) #31733248 válasza #31733248 (#110349) üzenetére


#31733248
törölt tag

Megnézve a gsmarena.com tesztképeit, következetlenséget látok a Pixel 7 Pro képeinél. Napnyugta környékén enged alapérzékenységen fotózni 1/10-es záridővel, éjszaka viszont (amikor igazán kellenének a hosszabb záridők és az alacsonyabb ISO-értékek) jönnek a negyedakkora záridők, akár 3000 feletti ISO-val?

(#110355) DrDoktor válasza #31733248 (#110354) üzenetére


DrDoktor
tag

Nincs azzal semmi baj az éjjeli módok mindegyik gyártónál ezt csinálják.Valaósághoz nincs köze viszont szép világos .Ez a trend ha tetszik ha nem erre felé halad az éjjeli fotózás mobiloknál

Nem egy gyártó felkínál akár 32 seces záridőt is manuál modban.Állvánnyal lehet hozni a valóságosabb éjjeli fotókat ha valakinek erre van igénye.
De a legtöbb ember szeretne éjszakai is a haverokról buliról stb értékelhető képeket készíteni így a gyártók nekik kedveznek.És szereintem ez tök jól van így.

[ Szerkesztve ]

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#110356) DrDoktor


DrDoktor
tag

Sima séta válogatás nélküli random képek
[link]

Pixel 6 Pro Big Kaka Gcam/Nate konfig.
Gphotos ...

[ Szerkesztve ]

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#110357) natë válasza DrDoktor (#110355) üzenetére


natë
nagyúr

Az lenne a jó, ha a Google gyárilag engedné a NS-ot, olyan formában, mint a Pixel 2-nél - nappal. 6-os szériától (de lehet, már korábban is) már automatán érzékeli, hogy van elég fény nappal és hiába próbálsz úgy fotózni, alig lesz látható különbség. Modokkal ez kicselezhető elvileg, de jelenleg csak BSG gcam-je fut P7-es szérián (azt tesztelem épp ;] , kontaktban vagyunk), s az még eléggé fapados.

(#110358) DrDoktor válasza natë (#110357) üzenetére


DrDoktor
tag

Egyetértek.De a google is csak a saját feje után megy
Tök okés a Gcam forradalminak tartom még ma is a mesterséges intelligencia alapú matek/ alapúfotózásba de azé' na'!2023 jön

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#110359) #31733248 válasza DrDoktor (#110355) üzenetére


#31733248
törölt tag

"Nincs azzal semmi baj"

Már hogyne lenne. Ha csinálsz egy épületfotót, az OIS miatt töredékére eshetne az ISO, vele együtt a zaj is. Ez pont akkor nem működik, amikor kéne. Ha lehet vele napnyugta környékén alap érzékenységgel, hosszú záridővel fotózni, akkor miért pont éjszaka nem, amikor igazán kéne?

(#110360) DrDoktor válasza #31733248 (#110359) üzenetére


DrDoktor
tag

Semmi baj 85%ban jók a képek látszódnak a részletek.
Amennyiben a te tankönvi "fotós"elvárásaid szerint állítgatna mindent kicentizve. a képek fel nem lenne jó.
Én bízok a google mérnökeiben szerintem bizonyítottak.
Nyilván nem a legjobb kamerás telejesítmény de kiegyensúlyozott. Nekem ez sokat számít.

[ Szerkesztve ]

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#110361) jacis válasza ShadowLac (#110334) üzenetére


jacis
nagyúr

Ez az üzlet hol van?
Lehet elmennék óraszíjat venni :B

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#110362) Ricardo válasza DrDoktor (#110360) üzenetére


Ricardo
félisten

Előkapom ellövöm, szinten előny hogy mindent eldönt helyettem. Más szempontból kimondottan hátrány.
Esti fotónál, fehúzza az ISO-t, ezzel a zajt, hogy a záridőt alacsonyan tartva, mert ugye hosszabb záridőt nem tud a user kitartani.
eddig ez rendben is lenne, de mi van ha a user vesz egy állványt ráteszi a telefont?
Úgy is dönthetne hogy beállít egy hosszabb záridőt, mivel az állványon nem mozdul be, és így jelentősen csökkenthető lenne az ISO, és a zaj.
de marad csak a feltételes mód, mert nem dönthet. Eldöntik helyette. Miért?

A Pixelek foto algoritmusa kiemelkedő, ettől még a lehetőséget nem kellene elvenni.
lehetne egy pro mód, ahol aki akar oda belépve beállíthatná magának a dolgokat. ez nem venne el semmit az automatika értékéből, csak egy plusz lehetőség lenne.
Aki nem akar állítgatni az ahogy eddig, csak előkapja és ellövi a fotót, de aki akar az miért nem bíbelődhet picit a beállításokkal?

Ez a "Majd én eldöntöm hogy jó neked" mentalitás, nem a Google vonata, nem kellene felszállni rá.

(#110363) #31733248 válasza DrDoktor (#110360) üzenetére


#31733248
törölt tag

Még mindig nem érted a lényeget: ha a napnyugtakor lőtt képeken a Google szerint jó az 1/10 záridő, mert nem mozdul be, akkor egy éjszakai épületfotónál miért nem? A Samunál legalább ott a lehetőség...

[ Szerkesztve ]

(#110364) DrDoktor válasza #31733248 (#110363) üzenetére


DrDoktor
tag

Kit érdekel a samu ha ott a lehetőség de a képek fele szürkületkor instant kuka....

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#110365) DrDoktor válasza Ricardo (#110362) üzenetére


DrDoktor
tag

A pixel 6 pro androidos telefon camera2 api támogatással.Még raw videó is lőhető vele szerintem jobb minőség mint a iphone 13 pro.,,

Magyarán áruház: Keres talál letölt .Ezer darab manuál camera app van ne menjünk már vissza az őskorba és csináljunk úgy mintha NEM lenne lehetőség rá...Bocs a stílus miatt tukkó vagyok heheh

Általában azért nem hallasz róla nem foglalkozik vele senki mert mint írtam az előkap és lő 85% ban sikeres.

[ Szerkesztve ]

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#110366) Drakmusz válasza #31733248 (#110363) üzenetére


Drakmusz
őstag

Egyes XL, nincs OIS.
Ezek mind kézből vannak.
Nyilván vaksötétben nem fogod kitartani, de a szoftver eddig is megoldotta.
[link] [link] [link]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#110367) Bagoly01 válasza DrDoktor (#110365) üzenetére


Bagoly01
senior tag

Arról már nem is beszélve, hogy a moddolt gcam-ban minden ilyesmit belehet lőni. A belül a beállításokban is, és kívül is van kézi mód, ha akarod.

(#110368) Ricardo válasza DrDoktor (#110365) üzenetére


Ricardo
félisten

Azok másra is ketölthetőek. Pont az a pixel előnye, hogy alapból van rajta a gcam, és nem kell " mókolni" Én csak azt sajnálom, hogy a fapados verzió.

Ha külső alkalmazás kell, hogy kihasználhassam a lehetőségeut, akkor oda az előny.
Veszek más gyártótól felső kategóriás készüléket.

(#110369) DrDoktor válasza Ricardo (#110368) üzenetére


DrDoktor
tag

"Azok másra is ketölthetőek"
Jézusom!!!!!
Mert amúgy mutass EGYETELEN pixel tulajt is akinek nincs a készülékén külső app a play storeból .Vagy akár egyetlen androidos készüléket használót.
Nagyon gáz amit most itt letoltál ne haragudj de ez színtiszta kákán csomót.Nincs értelme.
Ne kreálj már felesleges bolha elefánt problémát.
Attól,hogy felrakok akár 5 appot is attól még megmarad a pixel "előnye" nem lesz kevert fajú :D :D
Bár én tulajként soha nem éreztem semmiféle előnyt .Egyik készülék ebben a másik abban jó
A samut meg mielőtt használni kezdtem 2 órán át csak töröltem a felesleges bloatwareket...

[ Szerkesztve ]

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#110370) #31733248 válasza DrDoktor (#110364) üzenetére


#31733248
törölt tag

Éjszaka lefotózol egy épületet, ahol Pixel ISO 3000-nel exponál, a Samsung ISO 50-nel. Szerinted melyik fotó lesz a (sokkal) jobb? :)

Drakmusz

Éppen ezért minek magas ISO-val fotózni egy statikus témát?

(#110371) DrDoktor válasza #31733248 (#110370) üzenetére


DrDoktor
tag

Nem érted .Ha jó a kép.(Márpedig a pixeleknél jó az automatika itt linkeltek neked már jópáran..)
Senkit nem fog érdekelni az iso érték..

Az a baj ,hogy nem tudod felfogni,hogy ezek teljesen extrém modon másképpen dolgoznak mint a hagyományos fényképezőgépek.

Itt az iso csak egy pirinyónyi része a az elkészült jó képnek.
AI feldolgozás/matek ,sokkal fontosabb a mai telókban.

Szóval bármennyire kiakadsz igen kimondom:
Az alacsony ISO nem garantál zaj mentesebb jobb képet.
Simán hozhat egy pixel jobb képet magasabb ISO-val mint a Samu alacsonyabbal.

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#110372) #31733248 válasza DrDoktor (#110371) üzenetére


#31733248
törölt tag

Te tényleg semmit nem értesz a fotózáshoz... :(

(#110373) DrDoktor válasza #31733248 (#110372) üzenetére


DrDoktor
tag

Te nem értesz láthatóan mai technologiához. :P

Amúgy megp ont ez lenne a lényeg a mobil fotózásban nem?
Hogy nem kell érteni hozzá.
ÉS akkor is jók a képek.
De láthatóan isokukkolásban szenvedsz így hiába beszélek...

[ Szerkesztve ]

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#110374) Ricardo válasza DrDoktor (#110369) üzenetére


Ricardo
félisten

Akkor hogy tiszta legyen.
Én csak a kameráról beszélek.
A google algoritmusa ver szinte mindent. Nem véletlenül portolják mindenre amire tudják.
A Pixelek nagy előnye, hogy azokon gyárilag rajta van, minden mókolás nélkül, tehát a legideálisabban optimalizálva.
Csak az állítási lehetőség maradt ki.
Ha felteszek egy külső kamera alkalmazást, amit akármilyen másik telefonra feltehetek, agyon is vertem az ideális optimalizációt.
Mindegy, mert nem érted, vagy nem akarod érteni. A végeredmény szempontjából mindegy is, mert így csak elbeszélünk egymás mellett.

"Az alacsony ISO nem garantál zaj mentesebb jobb képet."
Ennek azért picit olvasgass utána.

Alacsonyabb iso kevesebb zaj. Ez tény.

"Simán hozhat egy pixel jobb képet magasabb ISO-val mint a Samu alacsonyabbal."

Összességében lehet egy magasabb iso értékű pixel kép jobb egy alacsonyabb értékű samsung képnél, ha jobb a többi paraméter (fehéregyensúly Kontraszt, mélységélesség.......)

"Amúgy megp ont ez lenne a lényeg a mobil fotózásban nem?
Hogy nem kell érteni hozzá."

Ezen felröhögtem.

Az, hogy mindenki kezében ott van a kamerás mobil, nem jelenti azt hogy nem kellene érteni hozzá.
Ezért vannak tele a közöségi oldalak, egy csomó olyan képpel, ahol nincs meg a lefényképezett illető homloka, vagy olyan ferede a kép, hogy le akar folyni róla a lefényképezett tó vize, esetleg csak nagyjából található ki mi is akar lenni a fotó témája.

Hiába van automata váltós kocsid, amit tudsz vezetni, Ha fogalmad sincs a kresz szabályairól.

[ Szerkesztve ]

(#110375) Drakmusz válasza Ricardo (#110374) üzenetére


Drakmusz
őstag

"Ha felteszek egy külső kamera alkalmazást, amit akármilyen másik telefonra feltehetek, agyon is vertem az ideális optimalizációt."
Itt azért van egy kis ellentmondás.....
Pont hogy a végeredmény a lényeg, milyen lesz az elkészült fotó.
Nem kell ezt szeretni, csak el kell fogadni.
A Google mindig az AI alapú megoldásokat fogja favorizálni, soha nem lesz Pixel telefonban manuális mód.
Ettől még működik a dolog, az asztro mód a legjobb példa erre.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#110376) Ricardo válasza Drakmusz (#110375) üzenetére


Ricardo
félisten

Nem leszólni akarom a Pixeleket. A legjobb kamera szoftvert kapják.
Mindössze annyit mondok, hogy néha jól jönne a manuális mód.

"Pont hogy a végeredmény a lényeg, milyen lesz az elkészült fotó."
Én is ezt mondom, pont ezért lenne jó a manuális mód a saját alkalmazásában. Az lenne a legideálisabb megoldás.

"soha nem lesz Pixel telefonban manuális mód."
Ezért fogalmazok feltételes módban.

"Ettől még működik a dolog, az asztro mód a legjobb példa erre."
Ezt nem vitatom. Az Astro mód az egyik legjobb dolog, amit a mobil fotózásba elhozot a Pixel széria.

[ Szerkesztve ]

(#110377) ShadowLac


ShadowLac
addikt

Kicsit bonyolult lett itt minden :)

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#110378) Ricardo válasza ShadowLac (#110377) üzenetére


Ricardo
félisten

Soha nem is volt egyszerű. :N

(#110379) natë


natë
nagyúr

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Pixel 7 Pro

(#110380) Plazmacucci válasza natë (#110379) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Na mi van a nagykakával?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#110381) natë válasza Plazmacucci (#110380) üzenetére


natë
nagyúr

?

(#110382) Plazmacucci válasza natë (#110381) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hát a gcam config.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#110383) natë válasza Plazmacucci (#110382) üzenetére


natë
nagyúr

csak BSG van még, ami működik, írtam is, fapad. Szerintem jó a stock is.

(#110384) Doki42


Doki42
őstag

Na csak ennyi..
[link]
i13

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#110385) Aryon87 válasza natë (#110379) üzenetére


Aryon87
félisten

Tetszős :K

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#110386) Drakmusz válasza Ricardo (#110376) üzenetére


Drakmusz
őstag

Természetesen elférne a manuális mód, de ez van.
Olyan mint a cég hozzáállása a normális forgalmazáshoz.;]
Nagyjából minimális energiabefektetést igénylő dolog lenne...
Egyébként ha továbbra is így fejlődik a computational photography, egy idő múlva már lehet hogy semmiféle manuális mód/felhasználó kombóval sem lehet majd felülmúlni az eredményeiket.
natë Jó sorozat, a W123 Coupe-t külön lájkolom.:)

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#110387) DrDoktor válasza Ricardo (#110374) üzenetére


DrDoktor
tag

Csak nevetni tudok ezen ne haragudj nem rajtad a mondanivalódon
Sex Pistols....Ha érted.

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#110388) MC Pite válasza #31733248 (#110370) üzenetére


MC Pite
veterán

Jelen esetben? A Pixelé ;]
Azonos gép, vagy fényképezőnél ez lenne amire célzol De! A pixel lőjj képet sima, meg éjszakai módban. Simán még csak csak, de éjszakaiban az iso adatok szart sem érnek, a világosság és zaj (stb) kicsit sem kolerál az isoval.
Mondom 2 év pixelezés és sok év fotózás után.

De értjük mire gondoltál... :R

Nekem a folyamatos segédfény, vagy a gyenge derítés opció igazából ami hiányzik. Sajna fv5 sem az igazi ilyenkor, gcambe kéne az opció hogy időhöz alig nyúlnon, és csak lightosan derítsen(mint a Fujifilm gépek), röviden 3 másodperc retinaégetés helyett.

Drakmusz: Öhm, mármint feltetted, de nem töltöttél be külön konfigot?

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#110389) #31733248 válasza MC Pite (#110388) üzenetére


#31733248
törölt tag

"éjszakaiban az iso adatok szart sem érnek, a világosság és zaj (stb) kicsit sem kolerál az isoval"

Itt van natë egyik képe (az ISO mindössze 426), az üzletben levő emberek arca, haja atomjaira van hullva. És az ISO 400 hol van még a valóban magas ISO-tól?

Köszi xhege, javítottam.

[ Szerkesztve ]

(#110390) xhege válasza #31733248 (#110389) üzenetére


xhege
addikt

Ez nate fotója ;)

(#110391) Ricardo válasza DrDoktor (#110387) üzenetére


Ricardo
félisten

Jó röhögést
[link]
[link]

Ezzel én lezártnak tekintem ezt a témát

(#110392) Drakmusz válasza MC Pite (#110388) üzenetére


Drakmusz
őstag

Azokra az esti fotókra gondolsz amiket egy kicsivel feljebb linkeltem?

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#110393) DrDoktor válasza Ricardo (#110391) üzenetére


DrDoktor
tag

Ezen nem röhögök ha elolvasnám azt mondanám ez egy tök jó szakmai anyag fényképezőgépekre amik hardveresen dolgoznak és a hardver miatt lesz egy kép jó. Leírtam a pixelnél egyáltalán nem érdekel az ISO mert nem az határozza meg a képet.

Megint nem olvasol csak kommentelsz.
Futod a felesleges köröket.
Na jó is ,hogy lezárod a témát ideje volt nem vagyok harcsa ,hogy fárassz :DD :R

[ Szerkesztve ]

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#110394) MC Pite válasza Drakmusz (#110392) üzenetére


MC Pite
veterán

Nem, hanem hogy a pixelekben az éjszkai képeknél kiírt iso sokszor 'fura'. A fénykézezőmnél legalább egyenes (fordított) arányosság áll fenn (zaj, részlet, dinamika, etc), míg a multiexpós pixelnél sok dolog befolyásolja. (Eleve szerintem többféle isoval expózik, ezért is nehéz eldönteni mit írjon ki a végén.)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#110395) #31733248 válasza Drakmusz (#110392) üzenetére


#31733248
törölt tag

Azok a képek is azt bizonyítják, hogy ha a téma miatt van lehetőség alap ISO-val fotózni, akkor sokkal jobb minőségű képek születnek. De ez sokszor nem jön össze, mert a fotóalany egy izgő-mozgó ember, vagy állat, emiatt muszáj rövid záridőt és magas ISO-t használni. Ezt egy nagyobb szenzor jól tolerálja, a Pixelé (és általában a mobiloké) viszont katasztrofálisan nem.

(#110396) Drakmusz válasza MC Pite (#110394) üzenetére


Drakmusz
őstag

Persze.
Ha nappal használod akkor is képes furcsa értékeket mutatni.

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#110397) perempe


perempe
addikt

[link] 1/5 ISO100, ennyit lehet kihozni a telefonból
Realme C11 (2021)

Be tudok állítani hosszabb záridőt valamilyen kamerás programmal?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#110398) DrDoktor válasza perempe (#110397) üzenetére


DrDoktor
tag

Nézz rá kompatibilis e a C11:
[link]

Ha igen .Open camera, Freedcam,Lightroom(ebben is van kamera manuális)

De amúgy mostn nézem van a tiedben alapból manuál mod amiben ott az s(záridő állítás lehetőség)!!!
[link]

[ Szerkesztve ]

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#110399) xhege


xhege
addikt

Ugyanaz alulról és felülről. :)
Tudom ez Drakmusz profilja, de éppen fotókat rendezgettem, gondoltam megosztom.
RgyaRC.jpg
Rgyhp5.jpg

iPhone 11 Pro

(#110400) natë


natë
nagyúr

[link]

5X

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Pixel 7 Pro

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.