Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110551) Roland8622 válasza Aryon87 (#110521) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Köszönöm a képeket. Komolyan inkább ebben a topikban keresek rá egy-egy telefonra, mert a hivatalos tesztekben néha olyan sz@r fotókat lőnek, hogy az ember kedvét elveszik tőle ill. az alapján nagyon le van húzva. Itt meg tényleg a valóságot kapom vissza, főleg ha több képet is rak fel az illető. A lámpás nagyon kreatív ;) A tájképek is rendben vannak. Az a vicc, hogy szabad szemmel is sokszor ilyen összemosódást látsz ennyi színnél. Csoda, hogy feltudja dolgozni a rendszer. A virágos kép nem volt csak annyira meggyőző. Majd valami makrósat is szívesen megnéznék, mert nekem meg az a "dilim'.

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#110552) Bullitz válasza Ricardo (#110550) üzenetére


Bullitz
aktív tag

:C

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#110553) #96241664 válasza leslien (#110533) üzenetére


#96241664
törölt tag

Mondjuk TV-n gondolom nem is 1 méteren belüli közelségről nézed.

Monitoron nekem sem tetszik, nagyon digitális, túlélesített.
Sötétebb részeket is nagyon a koromfeketébe bukás határára húzza le, ami a ködös képeken különösen természetellenes, a valóságban ilyenkor nincsenek akkora kontrasztok, mint tűző napsütéskor.

Szerintem láttunk már ennél sokkal jobbat, a Huawei-től főleg.

De én azt sem látom, hogy miben jobbak ezek a tesztekben lévő képeknél. Azért remélem mindenki tudja, hogy lensdump-on a képre rákattintva nem 100% nagyítást lát, mint a mobilaréna tesztekben.

[ Szerkesztve ]

(#110554) MC Pite válasza Plazmacucci (#110547) üzenetére


MC Pite
veterán

Kinek a pap, kinek a papné. Régen pixelpeepeltem; ma már leszarom, ritka amikor megteszem. Tenyérnyiben nézzen ki jól. Az S22/Pixel6 galéria nagyját is úgy néztem, meg az emberek fejében a komponáláskor is erre kéne átállni, nem arra, hogy majd belenagyítok.

Aryon87: Odaát írtad hogy durva az f/1,4. Mármint háttérszeparáció, fénymennyiség, vagy mire? A tesztnél csalódtam, blendeállástól függetlenül az arc, szemöldök, stb kicsiben sem tűnt élesnek (nem szeretma túlélesített eredményt, de sehogy nem adta ki). Lehet hogy aki fotózta, elrontotta valahogy mind a 4 képet, de akkor nyilván máskor is összejöhet. Meg arcot ilyen kitöltésnél nem nehéz megtalálni...

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#110555) Plazmacucci válasza MC Pite (#110554) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Arra egy 80 ezer forintos telefon is megfelel. Tenyér méretben kb mindegy, hogy mivel készült. Vicc.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#110556) #96241664 válasza MC Pite (#110554) üzenetére


#96241664
törölt tag

Azokon a képeken ez a fő baj, digit zoom-osak:

Plusz pro módban készültek, hogy szabályozni tudják a blendét, ilyenkor viszont a többelemes feldolgozás nem segít be. Látszik, hogy sok volt a zaj és színzaj (pedig iso50 ;]) és inkább elkente.

Mondjuk annyira az automata képeken sem ájultam el a 2x szenzorzoom-tól, régebben szerintem ezt is jobban megoldották a Huawei-ek.

(#110557) natë


natë
nagyúr

Megérkezett az Oppo Find X5 Pro-ra a droid 13. Javítottak a hdr-en, színkezelésen, szerintem baromi jó lett.

(#110558) Ricardo válasza Aryon87 (#110521) üzenetére


Ricardo
félisten

Most hogy meg tudtam nézni, azt kell mondjam tetszenek. A drónos különösen.

(#110559) natë válasza Aryon87 (#110532) üzenetére


natë
nagyúr

(#110560) MC Pite válasza Plazmacucci (#110555) üzenetére


MC Pite
veterán

Ha csak tenyérnyi méretben nézem, attól jók lesznek a színek vagy a dinamika, stb? :F
Nekem elég a google photos minősége 99,9%ban; és amikor itt is jönnek a képek, legtöbbször már a tenyérnyi/telefon kijelzőnyi felületen is látszik, ha valami jó vagy tré minőség.

Bár valószínű pártatlan, mint a raw fotózás. 99,9%ban a (Fuji gépemből, Nikonnál azért nem így volt) olyan kép esik ki (eleve WYSIWYG az EVF miatt), aminél elég a JPG tartaléka korrekcióknál. Van aki mindig szereti a rawot használni és azokat turkálni, és (már) rühellem, ha használom is tartaléknak, baromi ritkán van rá tényleg szükség a Fine JPG mellett. Ahogy a 24/27"os monitor mellett sem nagyítgatok bele 1:1 szinten - sőt, legtöbbször nem is full 24mpixelen fotózok, max beállítottaknál, 'melónál'.

hint: Akkor ha itt is ilyen takony a Pro mód, inkább el is felejthetnék. Gondolom akkor portré mód féle lehetett, abban a pixel is vág, ha kell, ha nem.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#110561) Aryon87 válasza Roland8622 (#110551) üzenetére


Aryon87
félisten

A viragos eseten fujt a szel erosen imbolygott szerencsetlen repce. Es raadasul zoommal is keszult.

Plazmacucci: P40Pro-val is megvannak ezek ;)
Este feltoltom.

Bullitz: Kalbensteinberg mellett
Mc Pite: ejjel sokat lat, sokkal tobb denyt beszed mint a P40Pro

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#110562) Bagoly01 válasza #96241664 (#110556) üzenetére


Bagoly01
senior tag

Igen, nem akkora szenzáció a régiekhez képest. Szerintem a P40 Pro nagyon jól sikerült, ehhez képest nem tudtak akkorát fejlődni. És azért ma már nagyon jó áron kilehet fogni.

(#110564) kakuk100 válasza *RLaci* (#110563) üzenetére


kakuk100
őstag

Nagyon jó képek, tetszenek! :R

(#110565) DrDoktor válasza *RLaci* (#110563) üzenetére


DrDoktor
tag

Fasza nagyon.
Bár szerintem a tőled vett p6pro is hozza ezt a szintet 7es széria ki fog maradni . Bigkakával meg még jobb is.(Persze erre is lesz gcam mod)
Azt hiszem bármennyire hiányzik a P6 proból a makró a 7es széria nálam kimarad nem hoz annyit amennyivel drágább lenne a 7 pro.
Reményeim szerint a 8 as már normális gyorstöltéssel jön és ismét valami odarakós kamera újítással minőséggel.

Minden esetre toljad csak a képeket amíg megvan neked jók mint mindig.

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#110566) MC Pite


MC Pite
veterán

Korrektek. Szinte az összes képnél én lentebb dönteném a gépet, keveset luftot hagyva fej/téma felett (+kevésbé vezeti meg a fénymérést). :R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#110567) natë válasza DrDoktor (#110565) üzenetére


natë
nagyúr

Hidd el, hoz az, csak ügyeskedni kell vele ;] ;)
Plusz az 5X-ös zoom a P7P-ban brutális lett.

[ Szerkesztve ]

(#110568) DrDoktor válasza natë (#110567) üzenetére


DrDoktor
tag

Ezek a képek és amiket linkeltél alapján tényleg csak a hit marad eddig :K
VS Tesztek alapján sem látok hatalmas fejlődést.Van nem vitatom .A megéri e váltani nálam viszont egyértelmű NEM!
A zoom valóban de azért az se akkora hűha.
Mint írtam kizárólag a makró mod ami hiányozna nekem.
Pedig én tudom milyen a kisördög a vállon.Milyen amikor sugdolódzik..Nagyon jól ismerem bizsergést .A váltásra ösztönző kínzó vágyat :DD
Ez most semmilyen szinten nincs. .......Hála erdgnek teszem hozzá. ;]

[ Szerkesztve ]

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#110569) natë válasza DrDoktor (#110568) üzenetére


natë
nagyúr

[link] Jó ez a zoom. A P6P zoomja (automatán) nem volt ennyire részletes. Nekem egyébként a jobb térerő a leghasznosabb, P6P-vel volt több olyan pontja a cégnek, ahol semmi mobilnetem nem volt (tárgyalókban sem). Ezzel hibátlan.

[ Szerkesztve ]

(#110570) DrDoktor válasza natë (#110569) üzenetére


DrDoktor
tag

Nem vitatkozom de ez is semmi extra.Jó ,lehet jobb is(nincs mivel összevetni)de ennyiért összevetés nélkül sem éri meg nekem tuti.

Ez a cnetes konklúzió ami közel áll hozzám/Pontosan ez a véleményem:

"A Pixel 7 Pro a Pixel 6 Pro iteratív frissítése, megjelenésében, teljesítményében és kameraképességében. Nem kérdés, hogy a Pixel 7 Pro kamerája jobb, az viszont kérdés, hogy mennyivel – vagy inkább az, hogy indokolja-e a frissítést. A továbbfejlesztett zoom és a gyenge megvilágítású fotózás jó, de nem elég ahhoz, hogy a Pixel 6 Pro tulajdonosai rohanjanak Pixel 7 Pro vásárlására."

Gtranslate.

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#110571) *RLaci* válasza MC Pite (#110566) üzenetére


*RLaci*
addikt

Ha ezt nekem írtad, akkor a válaszom minden nézőpont kérdése, máshogy látunk. Amin a csávó van azt nem én fotóztam, ott a keze biztos benne lenne. A többi javarészt autóból menetközben készült szimpla előkap és lő turistás tesztfotó.

DrDoktor Köszi. Ahogy már többször elhangzott ez a 7 sorozat igazából egy ráncfelvarrás. A sima 7es is jobb lett mint a 6, azért sosem voltam annyira oda, pedig 3x neki futottam. Ezt a 7est kifejezetten szeretem, majdhogynem az igényeimnek 100%-ig megfelelő Pixel.

kakuk100 Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#110572) ShadowLac


ShadowLac
addikt

Pixel 6 [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link]
S22 ultra [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link]
Találtam egy p6ot. Gyorsteszt :)

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#110573) Plazmacucci válasza ShadowLac (#110572) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Lol, a pixel szarráveri.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#110574) DrDoktor válasza ShadowLac (#110572) üzenetére


DrDoktor
tag

Nekem pixel .egyéni pref.De jobb ránézni elsőre .Majd oleden otthon ránézek.

[ Szerkesztve ]

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#110575) Ricardo válasza ShadowLac (#110572) üzenetére


Ricardo
félisten

A pixel sokkal természetesebb.

(#110576) Elit3Zotya


Elit3Zotya
addikt

Sima auto mód.

[ 20221117-175404"> ] S21 FE Snapdragon 1/1.76"

[ IMG-20221117-175341"> ] 12S Ultra 1"


Samsung S21 FE Snapdragon vs Xiaomi 12S ultra

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#110577) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Na, akkor nappali képek

[A gép]
[Kilátás]
[Parkoló normal]
[Parkoló 3x zoom]
[Parkoló 10x zoom]
[Udvar normal]
[Udvar 3x zoom]
[Udvar 10x zoom]

S21U android13

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#110578) natë válasza Quqesz (#110577) üzenetére


natë
nagyúr

Mintha rontottak volna rajta... :F

(#110579) Quqesz válasza natë (#110578) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nem kizárt, pont ezért raktam fel. Majd keresek olyan témát, ami a frissítés elött is le volt fotózva.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#110580) Ricardo válasza Quqesz (#110579) üzenetére


Ricardo
félisten

Egy ilyen összehasonlításra én is kíváncsi vagyok. :K

[ Szerkesztve ]

(#110581) Ricardo válasza Elit3Zotya (#110576) üzenetére


Ricardo
félisten

Egyértelmű a 12S ultra előnye.

(#110582) Plazmacucci válasza natë (#110578) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem jobban kezeli az apró részleteket mint régebben, pl fű, de valahogy zajosabb is.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#110583) MC Pite válasza ShadowLac (#110572) üzenetére


MC Pite
veterán

Keleties ízlésnek hívom a telefonoknál (gyakorlatilag akik nálam többfélét próbáltak lehet jobban tudják körvonalazni kikre jellemző) amit nem annyira szeretek, samu is azokban vérzik el. Középtónusok felhúzása, közepesen részletes felületek (durva) elmosása(kuka), helyenként erősebb szaturáció és kontraszt/sötétebb tónusoknál meg kevés részlet, túl sötét, dinamika (világos részeken) emiatt néha szintén kevesebb. 12X emellé még néha az ég és a bőrszínekkel esett túlzásokba.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#110584) #31733248 válasza Elit3Zotya (#110494) üzenetére


#31733248
törölt tag

"Én nem tudom hogy sikerül mindig ennyire elfuserált képet megosztani, vagy direkt akarod az s22 ultrát lejáratni és keresed a kula körülményeket, hogy nagyon szar legyen. :F"

Nem feltételezek semmi hasonlót róla, de az általa közölt fotók egytől egyig olyanok, mintha nem is S22 Ultrával lőtték volna őket. :N Nekem sima S22 van, az 10-ből 10-szer rommá veri a ShadowLac által közölt fotókat.

(#110585) DrDoktor válasza #31733248 (#110584) üzenetére


DrDoktor
tag

Link ?

Jöhetnek azokat a rommá alázó képek.Most pont ugyanolyan idő van Mint Laci képein.
Köszi nagyon várom.
Bár múltkor is vártam .Na de talán most.

[ Szerkesztve ]

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#110586) #31733248 válasza DrDoktor (#110585) üzenetére


#31733248
törölt tag

Gondolom nélkülem nem sikerült egyetlen S22 fotót sem felkutatnod a neten. ;] Ha valaki nem veszi észre, hogy a ShadowLac által bemutatott fotók feltűnően szarok mások ugyanilyen telefonnal lőtt képeihez képest, az inkább ne trollkodjon itt. :N

(#110587) MC Pite válasza #31733248 (#110584) üzenetére


MC Pite
veterán

Egyesek barokkos túlzásokba esnek szerintem (pl Elit3Zotya).
Először is ez már nem az a szint, hogy konkrétan szar legyen valami
Másodszor ízlés is beleszól, harmadszor szerintem nem akar senki semmit lejáratni. De ha akarna is, azt hogyan kéne tenni?!

Ha vannak hasonló -nem optimális- körülmények között készített képek, jöhetnek, a feldolgozásból adódó különbségek szerintem (amennyire idáig láttam) ugyanúgy jellemzőek arra is, nem csak az ultrára.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#110588) DrDoktor válasza #31733248 (#110586) üzenetére


DrDoktor
tag

Én kizárólag tidere vagyok kiváncsi hiszen te állítottad ,hogy a tied jobb mint az övé.Rommá veri.Lássuk már...Nem másé nem a duma érdekel hanem a fotóid papi :D

Gyanus ,hogy s22 sincs neked...

[ Szerkesztve ]

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#110589) #31733248 válasza DrDoktor (#110588) üzenetére


#31733248
törölt tag

Bocs, de én nem egy 16 éves szakiskolából írogató troll vagyok. :N Ezt a stílust inkább ott

(#110590) Elit3Zotya válasza MC Pite (#110587) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Igen túlzás volt, de direkt. Nem gondoltam, hogy ezen ennyire fenn akadnak egyesek. :DDD
Tudja ShadowLac, hogy nem megbántani akartam. De én úgy gondolom vagy inkább tudom, hogy az s22 ultra tud jobbat. És ő is osztott már meg olyant, ami sokkal de sokkal jobb volt.
Én mielőtt felrakok egy képet megnézem, hogy hogy sikerült és a jobbakat rakom fel.
pl egy összehasonlításban, mindig próbálok olyan képeket válogatni, ami mind a 2 telefonnal jobban sikerült. Ha az egyik láthatóan rosszul sikerül és ugyan abból a képből van egy jobban sikerült, akkor azt fogom felrakni.

DrDoktor/Econ Szerintem inkább privátban kellene szerelmesleveleket írni. Jó lenne egy házigazda. :(((

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#110591) Plazmacucci válasza Elit3Zotya (#110590) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Gonzó mobilfotózás :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#110592) xhege válasza Elit3Zotya (#110590) üzenetére


xhege
addikt

"DrDoktor/Econ Szerintem inkább privátban kellene szerelmesleveleket írni."

Támogatom! Amíg a fotózás technikai részleteiben nem értenek egyet, addig vitázgassanak csak, de amikor átmegy óvodás személyeskedésbe, annak nincs itt értelme, és piszok unalmas.

Az S22U kapcsán meg én úgy gondolom, hogy képes időnként, bizonyos körülmények között szép képeket is csinálni, de sok esetben nagyon gyenge sajnos. Ahogy te írtad, te a jobbakat kiválogatod és azokat töltöd fel ide. ShadowLac meg szerintem nem válogat, és amit kattint feltölti. Sajnos ez is a valóság. Sok esetben ilyen képeket készít az a telefon. Mikor nálam volt S22 Ultra a készített képek elég nagy része végezte a kukában.

(#110593) #96241664 válasza Elit3Zotya (#110590) üzenetére


#96241664
törölt tag

"Én mielőtt felrakok egy képet megnézem, hogy hogy sikerült és a jobbakat rakom fel."

Végülis ez a tesztelés lényege.

(#110594) DrDoktor válasza #31733248 (#110589) üzenetére


DrDoktor
tag

Nem.. Te egy münchausen szindromás vagy sajnos..Kitaláltad magadnak ,hogy a nemlétező s22 fotóid jobbak mint másoké :D :D

Zotya én csak az ő általa készített s22 fotókat szeretném látni ha már ez fotós topik és azt állítja másoké szar bezzeg az övé...Pm ben is kértem ott se jött...

Mert ha ezt lehet akkor én is elkezdek csak úgy passzioból másokat és a képeiket fikázni...

[ Szerkesztve ]

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#110595) #31733248 válasza DrDoktor (#110594) üzenetére


#31733248
törölt tag

Amiket ide betettem a topikba a feleségemről, szerinted mivel lőttem? :D

(#110596) Elit3Zotya válasza Plazmacucci (#110591) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Igen pl itt az s21FE-el 3 képből választottam ki a legjobbat. Nyilván választhattam volna a legrosszabban sikerültet is.

[ Szerkesztve ]

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#110597) wwhy


wwhy
veterán

Srácok, nooormális, hogy Mate 40 Pro ilyen sz@r képeket csinál beltérben? :( Full auto mód, de akkor is siralmas. B@xom ki a kukába :O

Elit3Zotya: javítva.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#110598) Elit3Zotya válasza wwhy (#110597) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Nem jó a link.

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#110599) Ricardo válasza wwhy (#110597) üzenetére


Ricardo
félisten

Szerintem a Mate 40Pro ennél jobb kellene legyen.

(#110600) Plazmacucci válasza wwhy (#110597) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Minden mobil ilyen képet csinál fény nélkül.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.