Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8901) Hannibhál válasza OPiiPO (#8900) üzenetére


Hannibhál
őstag

hacsak nem 60+-osok járnak, mint ahova én járok.... :C :C :C

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#8902) Des1gnR válasza Hannibhál (#8901) üzenetére


Des1gnR
őstag

Te válogatós ;]

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#8903) OPiiPO válasza Hannibhál (#8901) üzenetére


OPiiPO
addikt

Múltkor olyan 50es szilikonos milf volt a teremben hogy ihaj :D

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#8904) Hannibhál válasza Des1gnR (#8902) üzenetére


Hannibhál
őstag

alapvetően az életkorom*1,5-ig vagyok hajlandó nézegetni, a 60+-ig még nem jutottam el ;] ;] ;]

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#8905) inf3rno válasza Hannibhál (#8895) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Testzsírt érdemes nézni, nem csak a súlyt. Elképzelhető, hogy olyan téren meg izmosodtál és csökkent a testzsírod. RFM-el viszonylag jól becsülhető mondjuk én ilyen 15-30% környékén mozgok, ennél magasabbnál nem ellenőriztem. [link]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#8906) adr0001 válasza Hannibhál (#8895) üzenetére


adr0001
tag

Hi!

Ha a napi kcal-t nem tudod 1200 környékére levinni és ott tartani, akkor az egyedüli megoldás a gyors és biztos fogyáshoz a napi ch 50g alatt tartása. Ezzel egy időben a zsírt meg feltolhatod hányás határig.

Ch 50g amiből 0g cukor!

A zsír kétféleképpen égethető el:
1., Tartósan a napi kcal szükséglet felezésevel (gyász)
2., A metabolizmus átállítása (test)zsír elsődleges használatára

Ez utóbbi automatikusan megtörténik, ehhez csak a cukrokat kell elhagyni, és a fenti per nap ch limitet nem tanácsos átlépni. Azt is lehetőleg nyers zöldséggel kell bevinni.

Az izom, és izületi panaszok 2-4 hét alatt kisétálnak az életedből.

"If you think [***]* was a Grade A asshole liar, wait 'til you get gaslit by a mainframe"

(#8907) Des1gnR válasza adr0001 (#8906) üzenetére


Des1gnR
őstag

1200 kalória az egy 65kg-os nő napi kalória fedezete kb.

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#8908) adr0001 válasza Des1gnR (#8907) üzenetére


adr0001
tag

Igen, de sajnos valamit valamiért.
A szénhidrátok ingyen energiájanak kukázása, és a sejtszintű 0-24 zsírégetés beindítása a legjárhatóbb út.
De vannak opciók legalább :DD

1200 kcal-n lehet továbbra is napról-napra ugyanazt a moslékot elfogyasztani ami a túlsúlyt okozta, csak értelemszerűen kevesebbet abból.

Szóval inkább a kettes változatot ajánlanám.

"If you think [***]* was a Grade A asshole liar, wait 'til you get gaslit by a mainframe"

(#8909) Hannibhál válasza adr0001 (#8906) üzenetére


Hannibhál
őstag

Mozgással vagyok inkább, egyszer csináltam ~105 kilósként 1500 kcal-ás hónapot, nem bírtam végigcsinálni, mert kb 4 nap után semmi erőm nem volt.
Alapvetően nekem a zsír, ahogy eddigi éve kalatt észrevettem kb 1-1ben lerakódik, ch-t is tartanom kell, marad a fehérje, amit szeretek is, szóval alapvetően jónak tartom az étrendem a magam szempontjából, inkább csak az volt a baj, hogy hirtelen toltam fel a mértékét.
A derékfájásom meg hétfő óta sokat javult, napi 1,5 óra séta be lett vezetve s már a tegnapi focit is majdnem végigbírtam fájás nélkül, ami új rekord :)
De köszönöm szépen a tippeket, jó olvasni, hogy más hogyan látja, vagy mit tart jónak :R :R

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#8910) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Este jöhet a pizza :DDD ;]

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#8911) Szakbarbár válasza Des1gnR (#8907) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Hosszútávon elég nehezen tarthatónak gondolom. Nekem 2100-2300 kcal között volt a bevitel amikor elkezdtem a kajára odafigyelést, és 1700-2000 kcal volt amivel nem voltam egész nap éhes.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#8912) adr0001


adr0001
tag

Addig van állandó éhség amíg a test "számít" a szénhidrátra a gyors üzemanyagra, hogy az meg fog érkezni kellő mennyiségben mint eddig mindig.

A szénhidrátokat ha nyers zöldségből visszük be, nehéz az 50g limit fölé tolni. De pl. banánnal, burgonyával már annál inkább.

Nem mondom hogy sétagalopp a ch minimalizálása és a cukor teljes elhagyása, de 1-3 hét után (BMI-től függően), ha kellő mennyiségű zsírt viszünk be helyette a helyzet gyökeresen megváltozik. A tárolt zsír felszabadulása és felhasználása még akkor is megtörténik ha csak annyira vagyunk aktívak mint Stephen Hawking volt egy átlagos napján. Az örökös éhségnek pedig heló.

Érdemes 17/7-ben táplálkozni, azaz 17 órán át koplalni, és egy 7 órás időablakban megenni a napi betevőt.

Ismetlem, kaja utáni sóvárgás nem lesz, a 17 órás időszak alat sem, de csak ha megfelelő mennyiségű zsírt fogyasztunk. Durva mennyiség elfogyasztásával is bajos 2000 kcal fölé menni, így a kalóriaszámlálást felválthatja az összetevők ellenőrzése.

A kezdeti időszak persze embert próbáló, fosással is tarkított (ez attól is függ mennyire van rottyon a bélflóra, bár aki fogyást érez égetően szükségesnek annak valószínűleg már nagyon). Ez 1-3 hét mint írtam, és ennek a végen van 1-3 nap totális gyengeség, abból is a legborzasztóbb fajta. Ez az a pont ahol a test teljesen kifogy a tárolt glükózból. Utána hawaii.

"If you think [***]* was a Grade A asshole liar, wait 'til you get gaslit by a mainframe"

(#8913) storm3 válasza adr0001 (#8912) üzenetére


storm3
senior tag

Erdekes komment,hadd kerdezzem meg, miket szoktal enni az idoszakos bojt evesi ablakaban? Tehat het ora alatt mivel pumpalod fel magad,hogy utana 17oraig semmit sem viszel be. Sportot is birod/birnad igy?

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#8914) Dorian


Dorian
félisten

Nem feltétlenül erőltetném a 7/17-et. Kapásból semmiképpen sem, hanem szépen fokozatosan, hetek alatt növelve teljesre az időablakot, de általánosan elmondható, hogy a 7-8/16-7 az nemsportolóknak való. 10/14 sportolóknak, de pl. versenysportolóknak simán a 12/12.
Magam heti 2-3x sportolok, így a 14-15 órás időablakot tartom.De ez sem szentírás, mert esti edzés után fél 8-kor simán megiszok egy nagy adag fehérjeturmixot. Az kell is és amúgy gyorsan felszívódik.
Ugyanazt eszem, mint egyébként. Ami nem egyenlő azzal, hogy ugyanazt, mint az átlagember. Ahhoz képest nagyon sok zöldséget és kevés édességet eszem, sokkal több halat és arányaiban több fehérjét.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8915) inf3rno válasza adr0001 (#8908) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem ez az 1200kcal erős túlzás, a kalkulátorok 1650kcal körül írják 70kg-os férfira súly tartásra. Akinek meg nagyobb a testtömege annak még magasabb, mert a zsírsejtek is fogyasztják az energiát. Ezt a saját tapasztalatom is megerősíti 1400-1500kcal-al is fogytam, volt olyan nap, hogy egy doboz fagyi volt az aznapi kaja, de mivel az is csak 1400kcal volt plusz a hőt is meg kellett termelni a felolvasztásához, ezért csak fogytam tőle. Én úgy látom, hogy nincs egy igaz út, sokféleképpen lehet fogyni. A legkönnyebben nekem úgy ment, hogy nem foglalkoztam vele, hogy mikor és mit eszek, csak azzal, hogy mennyit. De fogytam már rendszeres sporttal is, azt nehezebb volt tartani. Aztán persze csináltam ezer féle diétát. Egyedül még erre a ketogénre nem vettem rá magam. Aki csinálta ismerőseim között, azoknál megszűnt a gyulladás, sokkal szebb a bőrük, sokat fogytak, de van olyan, aki abbahagyta, aztán ugyanúgy visszahízott vagy még rosszabbul néz ki, mint előtte. Szóval nekem úgy tűnik, hogy ez elköteleződés egy életre, én viszont csak néhány hónapra szoktam egy-egy diétát kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#8916) Dorian


Dorian
félisten

mai linkek
[link]
[link]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8917) adr0001 válasza Dorian (#8914) üzenetére


adr0001
tag

Nem iszom, nem dohányzom, így amikor elengedem magam akkor én a Sacher-torta jegeskávé kombó vonalon mozgok önpusztításilag. :DD

A fokozatosság nem hátrány. Ha nem okoz gondot persze akkor simán ajánlom a 17-7-et átmenet nélkül. (A sport az más tészta, kétségtelen)
Vércukor értékek kisimulnak, horizonton esetleg már felénk masírozó inzulin-rezisztancia visszafordul, jobb alvás, pengébb agy, stb., csupa-csupa jó dolog.
Én a dagadt vagyok de fogyni akarok irányból nézve tettem a javaslatot :D

"If you think [***]* was a Grade A asshole liar, wait 'til you get gaslit by a mainframe"

(#8918) adr0001 válasza inf3rno (#8915) üzenetére


adr0001
tag

Az 1200 környéke azért jó, mert akkor még kb nem kapcsol éhező módba a test, ezt azt hiszem a kalóriabázison le is írják, vagy talán a saját súlyhoz tartozó pontos minimumot is - ha valaki kalkulátorozna -. Valamint azért is jó mert lehet enni trash kaját, és akkor is működik.

Én már úgy vagyok vele hogy ha 3 twix-et nem ehetek meg, akkor inkább egyet sem :D

"If you think [***]* was a Grade A asshole liar, wait 'til you get gaslit by a mainframe"

(#8919) adr0001 válasza storm3 (#8913) üzenetére


adr0001
tag

Jelenleg: az időablak elején (dél) főtt tojást, vagy csirkehúst, sóval, ezt káliumos magnéziumos löttyel öblítem. Az időablak végén (du. 5-7 között) egy supermeal. 20-30 deka vágott zöldséggel, mondjuk, pl. nitrátmentes back bacon, további tojások, szardínia/makréla/tőkehal/lazac/pisztráng, steak, zsíros sajtok/ sült kolbászok, negyedfontos húspogácsák, felzsírosított csirkemell, vagy zöldséggel teleküldött rántotta különféle változatai.
Zsíros, de szénhidrát-szegény magvak.
Amire figyelek az az hogy minél több és minél egészségezsebb zsír legyen. És protein is, izmot nem akarok veszíteni.
Viszonylag aktív életet élek, sport simán menne. Még legalább két hetet várok vele. Lejjebb hogy miért.

Alapvetően hedonista vagyok, először 114kg-ról fogytam le 76-ra, 25 éve. Aztóta nagyjából 3 éves periódusokban ezt az alászállast 76-ra megcsinálom (8-12 hét) szóval ez már a sokadik, úgy hiszem a nyolcadik (utána beleszarok étrend megint, mindegy mi csak ártson :D ). Az első után nem engedtem el már csak max 89-93-ig a súlyomat. 5 hete 93-ról indultam, most 85 vagyok. 83-nál kezdek el majd futni, remélem az időm engedi majd, pici löketet ad a heti fogyásnak (annyira sokat azért nem hogy ellenállhatatlan legyen a késztetés).
Btw. 10%+ túlsúly felett a futást nem ajánom senkinek.
2015-ben rottyra tettem a térdem, mert korán kezdtem el a folyóparti galoppozást. Megjavítható, de csak púp a hátra.

Aki nem kedveli a hosszútávú projekteket csinálja bátran. A kezdeti időszak hossza változó de utána full of energy. Átlagban véve heti 1, 1.5 kg garantált ugyanúgy mint egy 1200-1500 kcal-os, számlálgatós vegyes étrenden. Csak a kalóriahiány miatti figyelemelterelő, depresszív, és persze mindíg jelenlévő gyengeség és éhség nélkül. Jártam azon az úton is...

Lehet ezt éledmódként is csinálni, és egyre inkább fűlik is hozzá a fogam. Mondhatom hogy rendszeresen tartózkodtam out-of-the-box. Van összehasonlítási alapom, és ahogy öregszem, azt vettem észre hogy egyre inkább érzem a negatív hatásait a boltok polcairól leemelhető "élelmiszerek"-nek. Negatív fizikai-kognitív hatást egyaránt.
Ami mindíg ellszállt amint a cukor és a szénhidrát elvonásra került.

Ez egy eléggé erős ökölszabály ilyenkor, ami miatt a feldolgozott élemiszerek legjava ki is esik a kosárból.

És marad ennivalónak kb az aminek az orrom előtt folyt ki az utolsó csepp vére, vagy éppen most lett kiszedve a földből, és azzal kell kezdeni valamit :DDD

"If you think [***]* was a Grade A asshole liar, wait 'til you get gaslit by a mainframe"

(#8920) m3tr0 válasza adr0001 (#8919) üzenetére


m3tr0
senior tag

A 114 kgról amikor lemész 76 kg- ra akkor milyen a testalkatod? Izmos, 20% alatti testzsírral?

Mert hacsak nem vagy testépítő,akkor kétlem,hogy ez egy jó megoldás, nem mellékesen biztosan nem egészséges fogyás,amit 3 évente megcsinálsz. Pont azért nem működik hosszú távon, mert hülyeség 1200 meg 1400 kalóriát bevinni,lófaszra sem elég. :U

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#8921) Des1gnR válasza m3tr0 (#8920) üzenetére


Des1gnR
őstag

Christian Bale Te vagy az?

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#8922) Dorian válasza adr0001 (#8919) üzenetére


Dorian
félisten

Amit csinálsz, annak nem sok értelme van. Alapvetően azért akar vki lefogyni, hogy egészségesebb legyen, ezt a szempontot kell előtérbe helyezni.
Baromi hülyeség pusztán azért lefogyni, hogy kevesebbet mutasson a mérleg, de közben eszed az egészségtelen kajákat, tömöd a cukrot, és nem sportolsz. Valójában aki túlsúlyos, de sportol, annak jobban az életkilátásai még annál is, mint akin nincs felesleg, de nem sportol. Így lefogyva még jobban sem nézel ki. / Ugyanez fordítva is, hogy az izmosodás jó egészség szempontjából, de amit a kodis elborultak csinálnak, h mindet a nagyobb izmokért -és itt nem a koxra gondolok- hanem az egyfajta terhelésre és a szűk spektromú étrendre, az megint nem egészséges/

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8923) adr0001 válasza m3tr0 (#8920) üzenetére


adr0001
tag

Nem kell fennakadni ezen. Az 1200-as megoldást egyszer csináltam végig. Többet soha.
A kilók visszajövetele egy fogyás után annak köszönhető minden esetben hogy célsúly elérése után megtörténik a visszatérés a nem tudatos táplálkozáshoz.

Az aki arre nem figyel oda az ne csodálkozzon ha visszatérnek a kilók. A leírásom nem is egy erre való naív rácsodálkozás akart lenni.

Annyit közöltem, hogy ha cukrokkal (imádom btw) és szénhidrátokkal (szintúgy) nyaktól lefelé nem érintkezik a testünk, akkor fogyni fogunk, nem kicsit, hanem nagyon, és gyorsan. Aki nem akar súlyfelesleggel küzdeni v. stabil testsúlyt szeretne annak aláhúztam a két fő ellenséget, amikre elsődlegesen figyelni kell a termékcimkéken.

Lényegi mondanivalóm másképp:
Adott
egy 2500kcal-os étrend amiben van mondjuk 200g cukor
Vs
egy 2500kcal-os étrend amiben van 0g cukor
Az első esetben jövőre viszlát ugyanitt.

Mindenkinek egyéni döntése hogy visszatér-e az élelmiszeripar remekeihez az út végén vagy sem.

"If you think [***]* was a Grade A asshole liar, wait 'til you get gaslit by a mainframe"

(#8924) adr0001 válasza Dorian (#8922) üzenetére


adr0001
tag

Az értelmetlenséget rám olvasni szükségtelen, belátó vagyok magamtól is :D de Thx.
44 évesen azért érzem hogy ezúttal érdemes lesz ott maradnom 76-on. :R

"If you think [***]* was a Grade A asshole liar, wait 'til you get gaslit by a mainframe"

(#8925) woodworm válasza adr0001 (#8923) üzenetére


woodworm
veterán

Mondjuk, ha valaki tartja az ajánlott arányokat, akkor a 200gr ch-ás étrend mellett az súlytól függően inkább stagnálni vagy fogyni fog. Tehát a 200 gr az nem egy elszállt zabálós taktika és már ez is erős odafigyelést kíván, hamar túl lehet rajta szaladni.

(#8926) adr0001 válasza woodworm (#8925) üzenetére


adr0001
tag

Írhattam volna persze többet is, nálam sokkal-sokkal magasabb érték szokott lenni.

Egy túlsúlyától megszabadítani kívánt test számára a legalantasabb üzemanyag.

"If you think [***]* was a Grade A asshole liar, wait 'til you get gaslit by a mainframe"

(#8927) inf3rno válasza adr0001 (#8918) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én úgy csináltam, hogy mehet a 3 twix, de akkor cserébe nincs ebéd. Nem mondom, hogy egészséges, de a fogyás a cél, nem az egészséges étrend. Amúgy szerintem heti 2-3 ilyen nap simán belefér, ha a többi napon bemegy annyi mikrotápanyag normális kajából.

Buliban hasznos! =]

(#8928) inf3rno válasza Dorian (#8922) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem mindenki az egészség miatt csinálja.

Buliban hasznos! =]

(#8929) Dorian válasza inf3rno (#8928) üzenetére


Dorian
félisten

Akkor minek fogyni? Ha mellette nem sportolsz és ezért nem lesz alakod, akkor kisebb tömeggel sem nézel ki jobban.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8930) inf3rno válasza Dorian (#8929) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem bárki jobban néz ki vékonyan még ha nincs rajta izom akkor is, de ez gondolom egyéni ízlés dolga.

Buliban hasznos! =]

(#8931) adr0001 válasza Dorian (#8929) üzenetére


adr0001
tag

Nálam a sport megvolt, 12 évig. A megszerzett izmot nem sikerült soha elfogyni. Még jött is fel a sportos évek után is. Átlag feletti fizikai aktivitás mellett, a zabálás nincs tetézve lustasággal. A visszatérő alak fogyáskor, az járulékos veszteség :C

"If you think [***]* was a Grade A asshole liar, wait 'til you get gaslit by a mainframe"

(#8932) adr0001 válasza inf3rno (#8927) üzenetére


adr0001
tag

True story :D Még 20 percet futni hogy beférjen 5db csokis kex.

"If you think [***]* was a Grade A asshole liar, wait 'til you get gaslit by a mainframe"

(#8933) interstate76 válasza adr0001 (#8932) üzenetére


interstate76
addikt

Nem vagyunk egyformák (ez nem kritika vagy beszólás, csak ténymegállapítás).

Nálam a sport legnagyobb hozadéka (a kalóriaégetés mellett) az, hogy fegyelmezettebbé tesz étkezés terén. Azaz ha lenyomok egy jó kis edzést, akkor nem fogom kidobni az ablakon az eredményt egy zacskó chipsszel vagy 1-2 szelet csokival, illetve nem edzek tovább azért, hogy "bűnözhessek".

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (M40 Plus & M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#8934) adr0001 válasza interstate76 (#8933) üzenetére


adr0001
tag

Azt hiszem deklaráltam egy időszakosan szabadjára engedett és őszinte függőségi viszonyt az édességekkel. Amely viszonyt jó függő módjára ápolni is kell :D
És amely függőség a szénhidrát mentes diéta esetén - fenntartó kezelés hiányában - napok alatt megszűnik. Fegyelem nélkül az sem müködik.

Nem rossz amúgy az édesítetlen szójatejes latté stevia-val és xylitollal, de a dopaminnal köszönő viszonyban sincs. Ráadásul drágább is. :DDD

"If you think [***]* was a Grade A asshole liar, wait 'til you get gaslit by a mainframe"

(#8935) interstate76 válasza adr0001 (#8934) üzenetére


interstate76
addikt

:D

Ha napok alatt el tudod engedni, akkor nincs komolyabb gond. Viszont eszembe jutott egy kérdés (ha már írtál róla, akkor sorry): amikor befejeztél egy ketogén diétát, akkor hogy állsz vissza a CH-fogyasztásra? Csak szép lassan, vagy azonnal úgy kezdesz el táplálkozni, mint előtte? Nem okoz jojó-effektust?

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (M40 Plus & M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#8936) inf3rno válasza interstate76 (#8935) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én olvastam olyat, hogy a túl gyors visszaállás károsítja a májat. Nem tudom mennyi benne az igazság, de talán jobb óvatosan.

Buliban hasznos! =]

(#8937) interstate76 válasza inf3rno (#8936) üzenetére


interstate76
addikt

Utána kell még olvasnom a témának, mert amúgy érdekel. Majd leírom a tapasztalataimat, ha eljutok a kipróbálásáig.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (M40 Plus & M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#8938) adr0001 válasza interstate76 (#8935) üzenetére


adr0001
tag

Csak fokozatosan, és a nagy mennyiségű zsírt el kell dobni azonnal!

A kalóriaszegény módszeres fogyásom után egy olasz étteremben kezdtem a váltást, az bár közel volt hozzá, mégsem volt ketogén, és a menüm elfogyasztása után majdnem mentőt kellett hivni hozzám :D
A kajakóma, az inzulin kick, brutális volt.

A ketogénről lejőve nincs jojó hatás, mert nem lassul le az anyagcsere mint egy kalóriaszegény diétával.
A kívánt fogyás után érdemes odafigyelni tápanyagegyensúlyra és nem jön vissza semmi.
Fegyelem nélkül nem lesz tartós eredmény.

Mivel a cukrot ki kell váltani valamivel, érdemes meghagyni azt a változtatást. Attól fogva elég csak a késztermékek cimkéit nézni, és az azokba beletömött cukrot nyomon követni.

"If you think [***]* was a Grade A asshole liar, wait 'til you get gaslit by a mainframe"

(#8939) interstate76 válasza adr0001 (#8938) üzenetére


interstate76
addikt

Értem.

Egyébként nem szeretnék sokat fogyni. A vállaim fájnak (az egyik csak akkor, ha megerőltetem, a másik már alapjáraton is), és szeretném gyógyszer nélkül megszűntetni az ízületi gyulladást - még utánajárok a témának, de jelenleg egy néhány hetes ketogén diéta tűnik a legjobb opciónak (pár kg ledobása további bónusz lenne, mert azért van még némi lefaragnivaló is :) ).

Ha már diéta, mint téma: a legkiegyensúlyozottabb/legszimpatikusabb módszer - számomra - a mediterrán diéta. Talán a ketogén után sem feltétlenül hülyeség ezzel visszatérni a normál kerékvágásba.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (M40 Plus & M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#8940) adr0001


adr0001
tag

A saját népi megfigyelésem:
Pl ma 85 kg vagyok, jövő héten közben ez felmehet 86-ra is, majd a hét végre biztosan beesik majd 84-re. Repeat. Következő hét:
84->85->83.

Elvileg ez úgy működik hogy már beindult zsírégetéskor mikor a tárolt zsír szükséges üzemanyagként kiürül, a tároló sejtek megmaradnak még egy picit (fingom sincs mennyi időt pontosan, de maradnak egy-két hetet biztosan). Felvesznek vizet, várva és számitva arra hátha a máj küld később vissza eltárolható zsírt (cukor nincs, úgyogy nem fog ;] ). Ezt pár napig tartják a zsírsejtek, aztán legtöbbször egy éjszaka alatt eldobják, és ez lehet 1 -1.5kg is egy éjszaka alatt.

A zsírsejtek a végén teljesen leépülnek, és a cukor teljes hiányának egyik mellékhatása a bőr feszességének megmaradása.

A gyors jojó effektus szerintem pont akkor lép fel, ha nincs 100% zsír-üzemen, zsírégetésen a test. Vagy csak túl rövid ideig és a zsír tárolására alkalmas sejtek nagy számban megmaradnak. Egy hónapot pl. én annak mondanék.

Ketogénnel 3-4 hónap alatt lefogyott 15 kg után egy szégyentelenebb étrenddel is kell kb 2 év hogy visszamásszon ugyanaz a súly.

"If you think [***]* was a Grade A asshole liar, wait 'til you get gaslit by a mainframe"

(#8941) adr0001 válasza interstate76 (#8939) üzenetére


adr0001
tag

Cukrot kukázd egy időre teljesen, ha tudod.
Az izmokban lévő gyulladások (is) megszűnnek.
Legjobb tudomásom szerint azok a kristályszerű lerakódások amik jobbára az ízületekben szeretnek kikötni és amik túlmennyiség esetén a köszvényért is felelősek, a máj cukor-lebontási folyamatának melléktermékei.

Ízületekre egy régi angol módszer: Tőkehal-máj olaj kapszula, és Glükózamin-szulfát kombó mindenkinél hatásos. És cukor mentes gyümölcs-zselé fogyasztása, olyan ami sertés zselatinnal készült.

[ Szerkesztve ]

"If you think [***]* was a Grade A asshole liar, wait 'til you get gaslit by a mainframe"

(#8942) interstate76 válasza adr0001 (#8941) üzenetére


interstate76
addikt

Először is köszi a tippeket! :R

Cukrot közvetlenül nem fogyasztok (persze a vásárolt termékekben nyilván van), viszont lenmagot néhány napja rendszeresen (remélem, 1-2 hetet követően lesz pozitív hatása), szóval az Omega-3 zsírsavak bevitele - elvileg - megoldva. A glükozamin-szulfáttal az a bajom, hogy van 3000-féle termék, és fogalmam sincs, melyikből mennyi hasznosul, így eddig nem vettem semmilyet.

Közben olvasgattam a ketogén diétáról és egyre inkább hajlok rá. Helyrejöhet tőle a vállam + ledobhatom a maradék súlyfelesleget - ez számomra verhetetlen kombónak tűnik. Holnap lesz időm foglalkozni a témával, meg átgondolni, hogy milyen módon tudom megoldani ezt a fajta étkezést.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (M40 Plus & M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#8943) carl18


carl18
addikt

Üdv!
Gondolom leírom eddig végre hajtott eredményem. Tragikus? :D
Szóval 2-3 éve elkezdtem szedni egy gyógyszert ami hatására 70-75kg-ról felmentem 95-98kg környékére. 2022 decemberben úgy voltam vele felezem a gyógyszert és kezdem a díétát. Szóval 2023 nyarára nagy nehezen sikerült le menni 84 kg-ra boldog is voltam, aztán auguszturus végén kicsit lazultam és nem figyeltem az étkezésre.
Vissza is jött pár kg és most aktuálisan ismét 90kg vagyok. 27% testzsír ha a okosmérleg jól írja. 184 cm mellet nem vagyok dagi, de azért a gigachad formulától távol vagyok.

Mit gondoltok hogy kéne ismét belefogni? Sajnos néha-néha megettem egy csokit és ez mozgás mellet is megdobta a napi KCAL pluszba.

Zabpelyhet joghurtba rakom azt úgy ettem pár napja és jó 4-5 óráig nem is voltam éhes.
Ráadásul magas a fehérje tartalma is ami elég jó ízom építés szempontjából.
Sajnos a térdem rossz/recseg így mondhatni számomra nem jó ha túlsúly cipelek.

Valaki csinálja a böjtöt? mondjuk 12/24 órás böjt? Heti 1 alkalommal mennyire jó a szervezetnek?
Most 31 vagyok és végre szeretnék egy új rendszert beállítani.
Szóval célom minimum hogy max 20% legyen a testzsírom.
Amúgy a genetikám alapjáraton nem lenne bajos ha nem szedném a Mitrazapine megszűne a mellékhatás és az a nagy étvágy. De ha nem veszem be aludni se tudok nélküle, szóval egy ördögi kör. Alapjáraton is borzalmas az alvásom, a mitrazapine segít de cserébe hízok. Most 7,5 mg használok de így is elérem a 90 kg-t, pedig a 10.000 lépés mindennap meg van. :R

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#8944) inf3rno válasza carl18 (#8943) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Csökkentsd a gyógyszert. Nem tudsz mit csinálni, amíg szeded zabálni fogsz. Nekem ugyanez volt másik gyógyszertől, mióta abbahagytam fogyok.

Buliban hasznos! =]

(#8945) carl18 válasza inf3rno (#8944) üzenetére


carl18
addikt

30 mg Mitrazapine mellet mentem 95 kg fölé, sajnos írtam most egy negyed mitrazapine-t szedek az a 7,5mg ez ha nem veszem be az alvásom nagyon felszínes és 3-4 óra alvás mellet úgy érzem elpusztulok. Alapjáratok is van alvás zavarom 8-9 óra alvás mellet is folyton ég a szemem a fáradtságtól.Most is néha ki kell magam ütni hogy aludjak
Mitrazapine 7,5mg Xanax SR 0,5MG +Sima Xanax lefekvés elött 0,5-2G.
Orvos azt mondta ö emelné a adagot 45 mg-ra, mondtam neki hogyne hogy 120 kg legyek. :DDD

Tervbe van az alvás labor, nem-e van valami más dolog az alvás zavar mögött.
Ha az alvásom rendbe jönne akkor le tudnám rakni a Mitrazapine-t.

Mikor 80 kg voltam akkor elég könnyen ment a 3 éve, de a hízás rontja.
Shuffle project

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#8946) Dorian válasza interstate76 (#8942) üzenetére


Dorian
félisten

Halat egyél v halolajat szedj. Magokból az O3 hasznosulási arány elég rossz.

Veszel zacskós kiszerelésű glükozamint, kondroitint, msm-et, kollagént, és tizedgrammos mérleggel kiméred. így nagyságrenddel olcsóbb, mint kapszulákkal.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8947) inf3rno válasza carl18 (#8945) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Amit esetleg meg lehet próbálni, hogy egy bizonyos időszakra korlátozod az evést. A többiek ebben tapasztaltabbak, hogy milyen felosztás az ajánlott. Én csak akkor csináltam ilyet pár évig, amikor nem volt kedvem reggelizni, mert nem éreztem éhesnek magam, de úgy kimondottan terv szerűen sosem csináltam.

Buliban hasznos! =]

(#8948) interstate76 válasza Dorian (#8946) üzenetére


interstate76
addikt

Köszi a tippeket neked is.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (M40 Plus & M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#8949) carl18 válasza inf3rno (#8947) üzenetére


carl18
addikt

Már van egy adott terv mi az amit kerülni kell. Csoki/Chips csak ritkán alkalmanként szabad. Heti 3X edzek is azért ha már van fölös kalória annak egy része legyen legalább izom. :R

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#8950) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Egy óra elliptikus tréner vs egy óra gyaloglás. Persze ez nem mindenki lesz igaz, de érdekes. :)

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.