Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8801) callmeakos válasza 0Li (#8799) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

[kép] Ezt itt. Az a jó benne, hogy 1 kilós babzsákokkal lehet variálni a súlyon. Az anyaga nem a legjobb, de nem is viselhetetlen. Hétfőtől megyek fel 8kilóra.

#8800Fred23
Szénhidrátot próbálom 300g környékén tartani, a zsír az továbbra is létminimum, 40-50G, a fehérje pedig olyan 100G környéke, de most mivel kevesebbet eszek, ezért a makrók kontrollálhatóbbak az átlag napokon. Nem vettem észre, hogy éhesebb lennék a mellényt hordva, de nagyon észnél kell lennem, hogy mikor eszek, mert egy átlagos napot gond nélkül lehozok, de tegnap kijött az, hogy a 12 órás műszakomat, amiből fixen van egy minden héten, azt hét más napján bevett étrenddel nem tudom átvészelni, vagy legalábbis nem ebben a csökkentett módban. Egész nap elég jól bírtam, este viszont durván elfáradtam és rám is tört az éhség, és mivel utána sikerült négy órát aludni, mert korán kellett visszamennem, reggel pedig sajna ne volt időm megcsinálni a szokásos reggelit, enni pedig kell, úgyhogy a mai napból csaló nap lett, holnap meg mehetek izzadni a terembe. A vendéglátás sajnálatos velejárója.

Úgyhogy valamilyen szinten még mindig tapogatózom, hogy a speckó napokat hogy vészeljem át, de jövő hétre egy adaggal több étket viszek, és a dupla műszakon pedig nem fogok fixírozni nagyon a makrókkal, mert azt a napot le kell hozni, és nem tudok kibújni az alól.

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#8802) Fred23 válasza callmeakos (#8801) üzenetére


Fred23
nagyúr

Kíváncsi leszek, működik -e majd. Abszolút lehetséges, hogy igen, de azért az a 300g ch nagyon sok, nekem legalábbis biztosan. Nálam úgy 160g-ig iszonyat szenvedés van, ezért azt már be se vállalnám, 175-től viszont már egész jó a kedvem, csak egy kis megszorításnak érzékelem, 200 g körül pedig már szinte nem is tudatosul a megszorítás -egészen addig, amíg nincs sok mozgás. Ha van, néha egészen pontosan látszik, mikor fogy el a ch belőlem az esti kocogás alatt; konkrétan elnehezülnek a lábaim, és belassulok, elfogy az erő.

Ami szerintem még egy jó ötlet: a ch nagyobb részét elfogyasztani viszonylag hamar, mert a nap későbbi -du. 4 utáni- részében a zsírszövetek érzékenyebbek az inzulinra, vagyis ha nem mozgod le a ch-t, zsír lesz belőle. Legalábbis ezt olvastam valahol még régen, és a mostani átmeneti böjtös kajálásomat ezért is alakítottam ki úgy, hogy 8 és 14 h között van a kajálós szakaszom. Úgy tűnik, tényleg jobb így, mint mikor régen estére tettem a kajálós szakaszt. Tudom, Nálad nincs átmeneti böjt, de számíthat a ch mennyiségének napi elosztása is.

Tegnap este felfedeztem, hogy lett nyoma rajtam is a 32 kiló fogyásnak, pedig lassan csináltam: feltűnt a tükörben, hogy ráncos lett a seggem. :D :DDD Remélem, valahogy majd sikerül megszabadulnom tőle, elszomorítana, ha így maradna. A hasam alján is lett pár ránc, de azok még abszolút nem látványosak, seggen csúnyább.

[ Szerkesztve ]

(#8803) callmeakos válasza Fred23 (#8802) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

A 300 nekem is sok, az a felső plafon, ezért írtam, hogy próbálom az alatt tartani. Viszont ilyenkor mindig eszembe jut, hogy ugye Napi 11-12km-et bringázok, 7-8 órát talpalok a konyhában súlymellényben, ezért sokkal több energiát használok, amihez kell utánpótlás. Nem drasztikusan, de azért na.
A korai többletétkezés szerintem is megállja a helyét, legalábbis délután 4 előtt már megeszem ideális esetben a napi étel jelentős részét.

A ráncos segg meg olyan probléma, amit például én simán elfogadnék :DDD

All→M8

(#8804) Andris837


Andris837
senior tag

Ma reggel végre sikerült 130 alá menni! :B Nagyon boldog vagyok!
A napokban többekkel beszéltem, kollégákkal, barátokkal erről az egészről és mindenki megdicsért, sokan észre is vették a változást... Gratuláltak a kitartásomhoz.
Még sok van hátra, de igyekszem nem elsietni a dolgot, hanem fokozatosan szépen leadni a kilókat.
Sajnos mostanság a mozgás maradt el, de igyekszem visszatérni a mozgáshoz is. A diéta viszont kőkeményen tartva van. Nincs kikacsintás, nincs - és nem is lehet - csalás. :K

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#8805) storm3 válasza Andris837 (#8804) üzenetére


storm3
senior tag

Gratulálok az eredményedhez!

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#8806) callmeakos válasza Andris837 (#8804) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Hájrá, így tovább! :C

All→M8

(#8807) interstate76 válasza Andris837 (#8804) üzenetére


interstate76
addikt

Mindent bele, nyomasd tovább, testvér!!! :K :K :C :C

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (M40 Plus & M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#8808) Fred23 válasza Andris837 (#8804) üzenetére


Fred23
nagyúr

Gratulálok, így tovább, és kitartás!:C

(#8809) Andris837


Andris837
senior tag

Köszönöm szépen srácok, mindenkinek kitartást és sok sikert a cél eléréséhez! :R :K

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#8810) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Ez a hónap is rendesen megtesz mindent azért, hogy kizökkentsen a ritmusból. Az elmúlt 1-2 hétben padlót fogtam édesapám halála miatt, de tegnap virtuálisan az asztalra csaptam, és elmentem egyet sétálni,. Igaz, ez a séta majdnem 40km volt :DDD [kép]

Ez már nem az első ilyen, igaz a legutóbbi tavaly nyáron volt, de idén rátettem bő 10km-et a korábbi rekordra. Ennyi idő alatt lehet rendesen gondolkodni a dolgokon, és közben pedig jól is esik és még mozog is az ember. Jó kis terápiás mozgás forma.

All→M8

(#8811) Fred23 válasza callmeakos (#8810) üzenetére


Fred23
nagyúr

Részvétem.
Az ilyen sétákból viszont csinálhatnál rendszert. Ha utána nem falod fel a hűtőt, sokat profitálhatsz belőle. Anno még gimiben rengeteget teljesítménytúráztam, de sosem tudtam kiaknázni a jelentőségét diétában, mert egy 50 km-es túráról ajtón beesve azzal kezdtem, hogy már pucolom is a krumplit sütéshez. 2-2,5 kilót be is faltam belőle még este, sajttal leöntve, 1,5-2 liter kólával leöblítve.

(#8812) callmeakos válasza Fred23 (#8811) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Köszönöm.
Egyetértek, viszont én nem úgy álltam hozzá, hogy nem ezen a napon kell szignifikánsat fogynom. Azt a mindennapok rutinjaiba kell tartanom, egy ilyen napon inkább fejben akarom helyre tenni magam, amellett hogy mozgok is. Ez pedig maradéktalanul sikerült.

All→M8

(#8813) I02S3F válasza callmeakos (#8812) üzenetére


I02S3F
őstag

Tök jó!:)

(#8814) Fred23


Fred23
nagyúr

Mai kép. :) Most először esett be a reggeli súlyom 77 kiló alá.

(#8815) Andris837 válasza Fred23 (#8814) üzenetére


Andris837
senior tag

Gratulálok! Nekem ilyen 85-90 a cél, ami még nagyon messze van.. most picit megállt a fogyás, legalábbis az ütem, de csinálom tovább rendesen. A mozgás kicsit kevesebb lett, de igyekszem majd többet mozogni. A tervezett 1 kg/hétbe mondjuk benne vagyok, szóval nagy gond nincs. Az alkohollal kell “szakítani”, mert az az ami el tudja vinni az egészet…

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#8816) boost válasza I02S3F (#8747) üzenetére


boost
addikt

Anno mikor először fogyókúráztam, nem tudtam meginni a tejet.. Az volt az ellenszer. Ha éhes voltam, muszáj volt tejet innom. Az lett az eredménye, hogy megtaláltam benne a jót... :D

Most még a hal ilyen "ellenfél", lehet, hogy azt is ennem kellene, ha nagyon éhes vagyok.. bár az azért macerásabb.

[ Szerkesztve ]

(#8817) I02S3F válasza boost (#8816) üzenetére


I02S3F
őstag

A tejfehérje nálam panaszt okoz. Nem beszélve a kalória tartalmáról! Növényi tejet veszek egy ideje.

(#8818) Fred23 válasza Andris837 (#8815) üzenetére


Fred23
nagyúr

Alkohol rendesen tud hízlalni, a sörözést ezért dobtam én is. Már csak úgy havi 1x iszok egy gyümölcsös ízű alkoholmentes "gyereksört".
Mozgást érdemes minimum szinten tartani, nagyon sokat tud segíteni. Gondolom, Te még nem kocogsz, csak sétákat tolsz, de tán azzal is több kcal-t égetsz, mint jelenleg a futással én. :)
Ja, és köszi, én már tényleg a vége felé járok, és innen már szinte élvezem a diétázást. Végre nem az van, hogy csak megyek előre úgy, hogy a célra nem is gondolok, mert az még olyan távoli úgyis. Viszont nagyon kíváncsi vagyok arra, hogy jön -e majd valami fal tényleg, amiről sok embertől olvastam már, és amiről tudományos cikkekben is szó esik annak kapcsán, hogy egy viszonylag alacsonyabb testzsírszázalékról még alacsonyabbra menni (egészségesen) nehezebb, mint mondjuk a 40% testzsírt levinni 25%-ra.
Lehet, ez még mindig nem az én asztalom, mert csak a 10-12% körüli testzsír környékén lévőkre vonatkozik, de olvastam olyat is, hogy jelentősek a genetikai eltérések abban, kinek mikor jön el az a pont, hogy hirtelen sokkal nehezebben megy le a zsír.

Ja, és 26:26 alatt futom már a 30 percet. :D

(#8819) callmeakos válasza Fred23 (#8814) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

GG :C

All→M8

(#8820) Fred23 válasza callmeakos (#8819) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi. :)

Remélem, tudsz majd haladni Te is. Nekem 2024 nagyobb része már nem a diétázésról fog szólni, hanem például arról, hogyan futhatok gyorsabb 5 meg 10 km-t.

(#8821) interstate76 válasza Fred23 (#8814) üzenetére


interstate76
addikt

Le a kalappal! :C :R :C

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (M40 Plus & M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#8822) Fred23 válasza interstate76 (#8821) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi Neked is. :R
Most kezdem megszokni az érzést, hogy innét már nem kövérként gondolok magamra.

Edzéseim most így vannak:

Hétfő: push day (nyomások, mint pl. tolódzkodás)
Kedd: pull day (húzások, mint pl. húzódzkodás)
Szerda: kocogás, kiegészítő gyakszik (pl. felülés)
Csütörtök: push
Péntek: pull
Szombat: kocogás, kiegészítő gyakszik
Vasárnap: pihi

Időnként pedig beiktatok még egy kocogást, ha valamelyik nap kéne még égetni egy kis kalóriát. Asszem, ma is ilyen nap lesz.

(#8823) Fred23


Fred23
nagyúr

1,9 kiló ment le novemberben, ma reggel 76,1 kilóval mérlegeltem.
Decembert igyekszem majd lehozni napi 1900 kalóriából, nekem az még bőven BMR felett van.

Makrók és arányaik 1900 kcal-ra:
123,5g fehérje (energia 26 százaléka)
61g zsír (energia 29 százaléka)
214g szénhidrát (energia 45 százaléka)

(#8824) Fred23 válasza Fred23 (#8823) üzenetére


Fred23
nagyúr

Zsírból mindig túlmegyek, és nem először hibáztam már ezen a téren, szóval vagy több kcal, vagy a bevitt energia 30-32%-a jöjjön belőle a 29% helyett.

Na, de nem is ezért jöttem, eszembe jutott valami más. Én ugye sikeresen diétázok, mégse tudok felmutatni egyetlen hónapot se, ahol sikerült volna akár csak átlagosan napi 650 kcal fölött égetni mozgásból. Arra lennék tehát kíváncsi, hogy van itt olyan fogyózó, akinek ez sikerült, és tudja is képpel igazolni, hogy ő mondjuk átlagosan 700 kcal-t égetett egy hónapban mozgásból?

Elméletileg abszolút megvalósítható a dolog, szóval remélem, lesz legalább egy ember, aki tud hozni egy mozgásból 700 kcal difis átlagot felmutató hónapot; nálam ilyen nincs, bár az is igaz, volt pár hónap, mikor nem mérte alkalmazás a napi aktivitásom.

(#8825) Fred23 válasza Fred23 (#8824) üzenetére


Fred23
nagyúr

Röviden: mozgásból átlagosan napi 700 kcal deficites hónapról screenshot kerestetik.

Illetve: kinek mennyi szokott összejönni? Én 550-650 között szoktam lenni mostanában.

(#8826) m3tr0 válasza Fred23 (#8825) üzenetére


m3tr0
senior tag

Minek keresed? :F

Én már nem számolok semmit...kb. nem volt értelme a yazionak.
Mióta leraktam azóta több kalóriát viszek be,izmosodtam és kevesebb rajtam a zsír is pedig most csak kétszer járok edzeni egy héten. :D

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#8827) Fred23 válasza m3tr0 (#8826) üzenetére


Fred23
nagyúr

Kíváncsi vagyok az emberek határaira ezen a téren, illetve arra, hol van az enyém másokhoz képest. :)

Tippre az az átlagos napi 700 kcal deficit nem hozhatatlanul sok, nekem perpill ennek ellenére nincs belőle egy darab se a Huawei Health-ben. Ha sokaknak van ilyenje, akkor a magyarázat egyszerű: biztosan túl kényelmes / lusta vagyok. Ha másnak se nagyon van, akkor viszont az lehet az ok, hogy az már valóban jelentős megterhelés.

Például még régen volt olyanom, hogy heti 4x vagy 5x futottam 8 km-t. És az akkor nekem túl soknak bizonyult, fel is hagytam vele. A terhelés adagját nehéz jól megválasztani, de perpill azon az állásponton vagyok, hogy inkább égessünk tartósan, következetesen kevesebb kalóriát, és fogyjunk lassan, mintsem túlvállalni magunkat.

(#8828) m3tr0 válasza Fred23 (#8827) üzenetére


m3tr0
senior tag

Szerintem te nem az a típus vagy aki túl kényelmes/lusta... :D
Ez látszik az eredményeiden. :R
Kicsit talán túl is pörgöd ezt az edzés/táplálkozás témát, de hát nincs ezzel baj. :D

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#8829) I02S3F válasza m3tr0 (#8828) üzenetére


I02S3F
őstag

+1. A kérdésedre a válasz az, hogy azért nem kapsz választ, mert az átlag diétázó erre nem képes. Szvsz. (Ez csak vélemény)

(#8830) Fred23 válasza m3tr0 (#8828) üzenetére


Fred23
nagyúr

& I02S3F:
Ha tényleg 650 kcal körül van a mozgásból való deficit még hosszú távon is vállalható határa, és tudjuk azt is, hogy BMR fölött is kell lennünk 250-500 kcal-lal, hogy normálisan lehozhassunk egy napot, máris kirajzolódik egy elég vékony deficit-sáv, amin belül egy diéta sikeres lehet. És aki utána számol kicsit, meg fog lepődni, milyen kevés is, amit tartósan, hónapról hónapra le lehet dobni. És kábé az is nyilvánvalóvá válik a fentiekből, hogy akik nem akarnak mozogni, a diétájuk biztosan kudarcra van ítélve, vagy ha mégse, akkor évek kellenek nekik a sikerhez, még viszonylag kis túlsúly (mondjuk 20-25 kg) esetén is.

Örülnék, ha lenne valaki, aki be tudna dobni ide egy mozgásból napi 700 kcal difis átlagot mutató havi statisztikát bármilyen mobilos alkalmazásból. Ettől vastagabbnak nézne ki kicsit máris az a kcal-beviteli sáv, amin belül egy értelmes diéta felépíthető.

[ Szerkesztve ]

(#8831) Andris837


Andris837
senior tag

Haladok, haladok az úton! :) Nagyon odafigyelek a kajára - bár ebben az adventi időszakban nem egyszerű -. Sok a csábítás, de kitartó vagyok! Tegnap voltam edzeni is. Egyik csoportban láttam, hogy van a közelben egy WALKenergie terem. Hát meg kell mondjam kívülről könnyebbnek tűnt. :D Egész komoly intervall edzések vannak felépítve és tulajdonképpen csak gyalogolsz. Remélem hasznos lesz, az biztos, hogy nem tegnap voltam a csajoknál utoljára. :B

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#8832) Szakbarbár válasza Fred23 (#8830) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Én csak motiváció gyűjtés miatt járok ide, de az a napi 650-700 kcal deficit nekem két óra kardió edzést jelentene. Ha bringával járok munkába akkor nagyjából meglenne, de jellemzően reggel 7-kor elmegyek otthonról és este 7-8-ra érek haza. Szerintem nem sok ember van akinek napi szinten lenne ideje ennyit sportolni.
update: Strava-n az idei évre 132 órányi edzés (bringa) van rögzítve. 2349 km. 5000 km volt a célom.

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#8833) Fred23 válasza Szakbarbár (#8832) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nekem régebben rendszeresen volt olyan, hogy éjjel 11-kor indultam kocogni, és másnap reggel 7:55-re kellett beérnem melóba. Aki igazán akarja, megoldja. Van olyan ismerősöm, aki a helyben legjobb rekortán futópálya mellé jár melózni, de "nem ér rá" meló előtt és/vagy után lefutni pár kört. Pedig éppen ott tart, hogy még képes lenne kocogni, viszont ha feljön még rá 5-10 kiló, akkor már valóban jó kifogás lehet majd, hogy csinálná, csak hát nem bírja.
Mert sajnos az meg igaz, hogy korlátosak az ember sportolási kapacitásai, mindenki kimerül, ha eléri a saját határait. De nem mindegy, hogy tágítani próbáljuk őket, vagy sz@runk bele, és így még a maradék kondink is hagyjuk leépülni.

Én abban látom tán a legnagyobb problémát, hogy aki úgy akarja lehozni a napját, hogy képes legyen végig koncentrálni, ne váltson zombi módba, annak magasan BMR feletti kalórián kell diétáznia is. Úgy meg még sok mozgás mellett is nagyon lassú a zsírvesztés.

Andris837: Érdemes szerintem teríteni a kcal-vesztést, vagyis arra törekedni, hogy minden napra jusson egy jó adag mozgás, de egyik nap se legyen olyan megterhelő, ami úgy szétszed, hogy miatta másnap már egyáltalán nem akarsz mozogni.

[ Szerkesztve ]

(#8834) Andris837 válasza Fred23 (#8833) üzenetére


Andris837
senior tag

Hál' Istennek azért az az érzés nem volt meg, hogy másnap egyáltalán ne akarjak mozogni. :B Jelenleg erre van kapacitásom, hogy heti 2-3 alkalommal tudjak menni edzésre (munka, család, stb..). És nem, nem kifogás. Egyszerűen így adja ki. 12 órás műszakokban dolgozom reggel 6:30-18:30 és 18:30-6:30 között. Vannak olyan napok, amikor nem tudok menni a munkaidő miatt edzésre, mert azok 17:00 és 18:00-kor, illetve 08:30-kor kezdődnek.
Itthon nincs gépem, így maximum sétálok a környéken. Azt szoktam is, igaz most ritkábban.
Jó tempóban haladok, a reggeli mérlegelés 126.8 volt (141-ről indultam). Még talán túl gyors is... De az elején könnyen beszélek erről, majd egyszer megáll úgyis... :D
Meg hát jön a karácsony... bejglik berendelve :D Szigorúan cukormentes, alacsonyabb CH tartalmúak... De hát valami "karácsonyi finomság" kell a szervezetnek. :B

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#8835) Fred23 válasza Andris837 (#8834) üzenetére


Fred23
nagyúr

Lehet, hogy simán le tudsz menni addig, amíg szeretnél, és végig egész gyorsan fogsz fogyni. Vannak ilyen emberek is.
Mi a célod, elképzelésed egyébként? Van egyáltalán olyasmi a fejedben, hogy xy testzsírszázalékra szeretnél lemenni?
Nekem most a végső célom a 15%-os testzsír, de ha azt elérem valamikor, lehet, hogy lemegyek 12-re is, ha az még nem nagyon nehéz, ha nagyobb szenvedés nélkül elérhető.

(#8836) Andris837 válasza Fred23 (#8835) üzenetére


Andris837
senior tag

Nincs kimondott cél testzsírszázalékban, súlyban igen. 85-90 kg körül szeretnék lenni majd kb... Messze van még, de kitartóan haladok és fegyelmezettnek kell lenni. Különösen igaz ez most a karácsonyi időszakban, illetve majd januárba is utazunk külföldre, ott is igyekszem majd odafigyelni az étkezésre. :K

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#8837) Fred23 válasza Andris837 (#8836) üzenetére


Fred23
nagyúr

Majd rakhatnál ilyen előtte és utána képeket, én is azt fogom csinálni. Akár még 20 év múlva is motiválhat másokat, ha a PH! képfeltöltőjét használjuk, és megmarad a lapcsalád. :)

(#8838) Dorian válasza Fred23 (#8818) üzenetére


Dorian
félisten

Nálam pl. a hasizom körvonala látszik ha egy kicsit odafigyelek (kb. 13-14 a tzs), de h külön a kockák látsszanak, ahhoz valszeg vmi klinikai életmódot kellene élnem.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8839) Fred23 válasza Dorian (#8838) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ha nem is klinikait, de valszeg hatványozottan odafigyelőst. Illetve tán segíthetne valamennyit, ha maga a hasizom vastagabb lenne, tehát a sok hasazós gyakszi. Én most felüléseket csinálok majd' minden másnap, hátha megkönnyíti az utam.

Szeretnék lemenni olyan testzsírszázalékra, ahol már szép kockás a hasam, de azért nem minden áron. Ilyen klinikai életmódra nem lennék vevő, annyit azért nem ér. Ráadásul nálam már elkezdődött a hasamon a bőr ráncosodása is a sok fogyás okán, tippre az is nagyon lassan lesz újra esztétikus, ha egyáltalán olyan lehet még valaha. Majd nyáron sokat fogok napozni, talán az is segít. Meg a 4-5 bőrhámlás. :D

[ Szerkesztve ]

(#8840) Dorian válasza Fred23 (#8839) üzenetére


Dorian
félisten

Nekem az egészséges életmód a lényeg, a többi csak kellemes mellékhatás. Ezért hosszútávon (évtizedek!) tartható dolgokra törekszem csak.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8841) Fred23 válasza Dorian (#8840) üzenetére


Fred23
nagyúr

Hasonló a szemléletem, hosszú távban érdemes gondolkodni, és nem éri meg elmenni a szélsőségek felé se a formával, se a kajálással. Azt csinálják csak a profik.
Annyit fogok elérni, amennyi viszonylag kényelmesen hozható számomra. Ez lehet akár egy nagyon jó forma is (10-12% tzs), de ha csak mondjuk egy 15%-os testzsírra elég, akkor elfogadom azt is.

(#8842) Dorian válasza Fred23 (#8841) üzenetére


Dorian
félisten

Esetemben a 20%-ot úgy tudtam hozni, hogy szó szerint semmit nem kellett tennem és bármit (t)ehettem. 15 év alatti nulla mozgás és akár későesti tészta-édesség durván-bezabálással is itt voltam. Most kis életmódváltással: heti 2 ütirugis edzés és kajálás zöldségtúlsúllyal, napi 14 óra kajaszünettel van ez, ami. Sokkal többet én nem akarok erre fordítani, mert feleslegesnek érzem, az egészséges életmód a szempont. Tervben van azért, ha belefér az életembe, hogy hétvégén egy otthoni kettlebelles edzést toljak, de mindig van bőven más dolgom. Múlt hétvégén pl. fát hasogattam :))
Mondjuk a tegnapi edzést elég keményen toltam, utána nem sok híja volt, h elhányjam magam :DDD

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8843) Fred23 válasza Dorian (#8842) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szerencsés akkor a genetikád. Én év végére leszek 75 kiló, de ha kedvem szerint ennék, jövő január végére 80 kiló lennék, február végére meg már 85. Nyár elejére simán hoznám a 100 kilós formát, ha az lenne a célom.

:DD

[ Szerkesztve ]

(#8844) Dorian válasza Fred23 (#8843) üzenetére


Dorian
félisten

És pl. mindig pár perc jéghideg vízzel fejezem be a zuhanyzást:
[link]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8845) Fred23 válasza Dorian (#8844) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ilyet szoktam én is, csak nem mindig, meg a téli futásokat is rendszeresen sapka és kesztyű nélkül csinálom. Még nagyon kövéren jött az ötlet, ezzel is hozzá akartam adni néhány extra kcal-t a napi égetési tervemhez.

Decemberre már szinte biztos, hogy megcsinálom mozgásból az átlag napi 700 kcal-os deficitet, de sajnos kell is, mert éppen stagnál a súlyom.

[ Szerkesztve ]

(#8846) Fred23


Fred23
nagyúr


És a fogyásban mégis stagnálok, nagyon lassan megy most lefelé.

(#8847) interstate76 válasza Fred23 (#8846) üzenetére


interstate76
addikt

Az igen! :C :C :C

Én meg - az Ünnepek jegyében - jól bekajáltam ma. :B

Boldog Karácsonyt mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (M40 Plus & M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#8848) Fred23 válasza interstate76 (#8847) üzenetére


Fred23
nagyúr

Én se hittem volna, hogy sikerül, mondjuk várjuk ki még a végét... -futásnál például korábban már volt példa arra, hogy nyomtam a heti 35 km-t 3 hétig, aztán a negyedik héten meg inkább kipihentem magam. :DDD

Nektek boldog karit, én viszont offolom az összes keresztény ünnepet; annyiban mégis érint, hogy feleségem rengeteg kaját hoz haza, mert bár Ő se hívő, valamennyire megtartja ezt az ünnepet illemből, kedvességből, mások miatt. Nem velem, hanem a családja más tagjaival. Aztán jönnek haza a szénhidrátok, durva mennyiségben.

Van itthon egy nyuszink, az meg most a tökmagért van megveszve, éppen a seggem böködi az orrával, hogy adjak még neki. Előbb meg így ágaskodott. :)

(#8849) Szakbarbár válasza interstate76 (#8847) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Mi idén betegségek miatt elhalasztottuk a családlátogatást, itthon meg nincs nagy sütés-főzés, így a kísértés is minimális, hogy túlegyem magam. Múlt héten hazahozott a gyerek valami emésztőrendszeri nyavalyát a gyerek az oviból. Hétfőtől szerdáig alig ettem valamit, talán szombaton volt az első nap amikor normális mennyiséget tudtam enni.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#8850) interstate76 válasza Szakbarbár (#8849) üzenetére


interstate76
addikt

A betegség jótékony hatása! :)

Amúgy én is csak tegnapelőtt váltottam túlevő üzemmódba, tegnap már moderáltam magam. Ma is így teszek, aztán a kísértés szintje lassan visszaáll a hétköznapi, átlagos szintre.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (M40 Plus & M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.