Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9051) carl18


carl18
addikt

Üdv!
Na jó pár hete írtam topikba hogy fogyni akarok, de a Mitrazapine mellékhatása a nagy étvágy. Szóval ez a első nap hogy nélküle aludtam, már amúgy is csak negyed adagot szedtem elalvás elött 7,5g.
Már kicsit érzem csökkent a étvágyam stb, szerintem kell 1-2 hét mire teljesen ki ürül a szervezetből.

Most vagyok 182 cm 90 kg de a testzsír 27% ezt szeretném csökkenteni 20% alá.
Olyan 15-20% testzsír már elfogadható lenne de úgy a ízom is meg maradjon.
Régen mindig 76-78kg volt a átlag súly amit tudtam tartani éveken át. :R

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#9052) lanszelot válasza carl18 (#9051) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello,
Gondolom nő vagy.
Nőknél a 15% az nagyon kevés./amúgy honnan veszed mennyi a testzsír százalékod?/
Férfi úszó bajnokoknak annyi a testzsír százalékuk.
Biztos jó az önképed, és az elképzelésed?
Először azt rakd helyre.
Nem létezik olyan fogyás ahol megmarad az izom.
Profik sem képesek rá, mert lehetetlen kiszámolni a napi energia szükségletet.
Nem tudom hogy bél problémára vagy pszichés okokból szeded a gyógyszert. Ha utóbbi, pláne oda kell figyelned mi az ami biológiailag lehetséges, mert vissza esel.
Szívesen segítek. De sokkal több adatra van szükségem. Privátba keress, ha gondolod.
Nem tudok csodát, nincs csodaszer, nem adhat más motivációt. Csak a helyes utat tudom mutatni, de neked kell végigmenni rajta.

(#9053) lanszelot válasza lanszelot (#9052) üzenetére


lanszelot
addikt

Kiegészítés:
Valamit változtattak a testzsír százaléknál.
90es évek óta nem néztem testzsír százalékot.
Akkor a Guinness rekord 2.4% volt.
Ma már úgy beszélnek a 2-5% -rol mint egészséges.
Gondolom az új alapján szeretnél 15% -ot.

Az én módszerem szerint nincs mérleg, vagy mérő eszköz. Ezért nem vagyok tisztában az új százalékkal.
Nálam a mentális egészség és annak erősítése a mérce. Az nem mérhető, érezhető.

(#9054) carl18 válasza lanszelot (#9052) üzenetére


carl18
addikt

Dehogy vagyok nő xd (Lesz másik avatar idő kérdése)
Van egy Huawei okos mérleg és azon tudom nézni pontosan hol is áll a testzsír.
Néha kerékpározok is és az a plusz 10 kg miatt igen érezni sok a túlsúly.
1 éve kb januárba majd nem voltam 100kg is tavaly nyáron le tudtam menni 85 kg-ra de sajnos visszajött 6 kg pedig pár hónapra engedtem el magam.

Köszönöm a választ! :R
Persze a mai szabványok mellet értettem azt a 15%-ot, ahol már mondhatni lehet látszana a kocka hasam. Így amin tudok szeretnék változtatni, ha 80 kg-ra le tudok menni és azt megtartani elégedett lennék.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#9055) Dorian válasza carl18 (#9054) üzenetére


Dorian
félisten

15%-on nem fog látszani a kockahasad.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#9056) lanszelot válasza carl18 (#9054) üzenetére


lanszelot
addikt

Hetente hányszor sportolsz, és egy alkalom mennyi idő, mit, milyen az intenzitás?
Van sport órád?
Nem ismerem a mérlegeket, de nem is kell. Se a testzsír százalékot.
Számokkal nem lehet elérni amit szeretnél.
A tükör a te mérőeszközöd. Este állj be a tükörbe, fotózd le magad ruha nélkül. Ezt tedd meg 2 hét múlva ugyanott ugyanakkor. Látod kell a változást. Minimális de látható.
1 hónappal kezdés után már más is észreveszi. És löttögnek a ruháid.
Mérleget, mérőszalagokat felejtsd el. A fejedben van amit akarsz nem mások méreteit kell majmolni, ha eléred a mércét nagy valószínűséggel nem az lesz amit te akarsz. Lesz öröm, de hamis lesz. A tükör nem csal és ott látod merre tovább.
Rengeteg féle fogyókúra van. 1et kövess. Ha többet kezdesz nem érsz célt.
Mindegy milyen sportot űzöl mind jó. A súlyzó ugyanolyan jó mint a futás. A sakk mondjuk az nem :D

(#9057) Dorian válasza lanszelot (#9056) üzenetére


Dorian
félisten

"A súlyzó ugyanolyan jó mint a futás. "
Hát azértnemegészen. Mindkettőtől lehet fogyni, de hosszú távon nagyon nem mindegy, h a testsúly csökkenés milyen arányban történik zsírból és izomból. A futás nagyon pusztítja az izmot is.
És mivel az energiafelhasználás 3/4-e nem a sport során történik, hanem a hétköznapi tevékenységek során, így nem mindegy mennyi izom van az emberen, mert az alapállapotban is energiát igényel.
+ a jó alakot is az izomzat adja meg, ezért sem csak a tömeg számít.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#9058) carl18 válasza Dorian (#9055) üzenetére


carl18
addikt

Az nem biztos látszani fog de legalább könyebb lesz mozogni! :)

#9056lanszelot
Úgy mindennap törekszek arra hogy meglegyen a 10.000 lépés ahova tehetem gyalog megyek. Néha összejön a 15.000 is aztán ott a másik módszer párolt zöldség evés.
Néha-néha megeszek egy csokit, mars például de gondolom csokit is felejteni kéne.

Igazság szerint több dolog miatt is fogyni akarok, meg tornázni is szoktam ilyen test tartás javító gyakorlat stb. Csak valahogy a Mitrazapine időszak nagyon elvette a egomat,arcom nyakam is zsírba volt meg hát valahogy nem állt jól a fölösleg.

Több ok miatt is akarok fogyni többet is fáj derekam/gerincem szóval mondhatni ilyen egészség helyre állitó is ez a fogyás mert a gyógytorna is segít ezen valamit. :R
Persze tudom a Tükröt használom de nekem még is csak jó ez a mérleg tudjam most hova is tart a egész.

Csak mikor 80 kg vagy az alatt voltam valahogy még a közérzetem is jobb volt.

DOrian
Még úgy olvastam ha nem nagy súlyal csinál az ember sok-sok ismétlést az simán jó zsír égetésnek. Például 3 kg súlyal csináltam 500 ismétlést, éreztem pulzus is emelkedik és hát a ízom is kapot kis terhelést.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#9059) lanszelot válasza carl18 (#9058) üzenetére


lanszelot
addikt

Amit Dorian írt az nagy butaság.
Ezt a kondisok terjesztik egymás között. Aki már 1 éve edz és gyere majd én megmutatom hogy kell. Jajj, nehogy felállj a kardio gépre mert oda lesz az izmod duma. Vagy ha 20nál többet tolsz bele az már fogyaszt...phfff
Ajánlom az anatómiát tanulni nekik.

Sem az ismétlés, sem a súlyzó mérete, de még az sem hogy aerob vagy anaerob mozgás. Egyik se dönti el hogy miből fogysz.
Az étkezés, és semmi más. Az fogja eldönteni miből fog a szervezeted energiát "készíteni".

A 10e lépés az semmi. Az nem sport. Én 15-20e lépést teszek meg minden nap, plusz a sport heti 3 alkalommal 1,5-2 óra, ami súlyzó, kardio, nyújtás/mobilitás.
Mozgás nélkül is lehet fogyni, igen. De sokkal lassbban.
Azt hogy mit sportolsz, azt neked kell kitalálni.
Írtam is, hogy mindegy mit.
Fal mászás, úszás, kerékpár, mobilitás, stb. Azt csináld ami tetszik, akár többet is. Pl egyik nap úszás, majd pihi, 3ik nap kerékpár, hétvégén meg haverokkal fal mászás, vagy gumi asztal park. De millió sport van és mindenki tud jót találni.
Gerinced miatt gumiasztal nem, csak írtam a változatosság miatt.
Gerinced miatt háton úszás viszont lehet.

Ja, zöldség: ugye azt vágod, hogy sok zöldség hizlal. És majdnem minden gyümölcs. Az egyél zöldséget és gyümölcsöt is a 90es évek közepéig volt. Utána rájöttek, hogy mégsem úgy van.

Ha nem látszik akkor nem fogytál. Hamis eredmények hamar feladásra fognak juttatni.

(#9060) Dorian válasza lanszelot (#9059) üzenetére


Dorian
félisten

Itt pont te vagy az, aki még semmit nem tett le az asztalra, csak kinyilatkoztatsz, hogy mindenki más nem ért hozzá és csak nálad van az igazság, persze "szívesen segítek, privátban keress" :DDD sztem mindenki aki nem most jött le a falvédőről, tudja mire utal ez.

Egyrészt a futás meglepő módon a sportok közt elég sérülésveszélyes, amiben erősen közrejátszik, hogy a legtöbben csak úgy minden alap nélkül kezdenek el futni. Kiemelten igaz ez a nagyobb túlsúlyt cipelőkre, 10 kiló plusz felet egyáltalán nem ajánlott a futás.
Másrészt ha valaki formás testet akar (márpedig az izom az, ami a kontúrt megadja a testednek) , a helyzet az, hogy ha a fenti esztétikai céloknak a alacsony intenzitású kardió - legyen az a szabadban vagy a teremben valamelyik kardió csodagépen - azért nem visz közelebb, mert egy sajátságos üzenetet küld a szervezetnek, és ez nem az, hogy építs izmot. A sajátságosan az alacsony intenzitású kardió azt üzeni a szervezetnek, hogy nem lehet túl sok az izom, mert az izom egy ponton túl felesleges súly, amit magadon kell cipelned.

Márpedig az izom olyan metabolikusan aktív szövet, ami ész nélkül szippantja fel a cukrot és akkor is energiát éget, ha csak úgy van.

Újabb probléma, hogy a alacsony intenzitású kardió edzés hossza és jellege miatt a tesztoszteron és a növekedési hormon termelése gátolt, hiszen a kortizol szintje emelkedik majd. A kortizol megint csak segít abban, hogy izomtömegtől szabadul meg. És ha ez nem lenne elég, az ilyen edzések többsége során a domináns energiaforrás a zsír, és ezt a szervezet úgy értékeli, hogy mindig maradjon is elegendő zsír tartalék, hogy a munka során legyen mihez nyúlni.

Szóval, ha a alacsony intenzitású kardió edzés nézzük, sem időben, sem hatásában, sem biomechanikai kockázatában nem optimális módja az edzésnek, viszont sokak szerint olcsó és egyszerű - lévén futni mindenki tud. És ezzel vissza is érkeztünk az első pontra.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#9061) OPiiPO válasza lanszelot (#9059) üzenetére


OPiiPO
addikt

"Amit Dorian írt az nagy butaság. Ezt a kondisok terjesztik egymás között." - fogsz végre tényeket is írni, amikkel lehet kulturáltan vitába szállni, vagy továbbra is csak személyeskedsz mindennemű érdemi tartalom nélkül :F

Azt hiszem eddig is mindenki azon az állásponton volt, hogy mozgás + étrend együttesen vezet eredményre. Szóval nem igazán értem, miért írsz trivialitásokat?

"Az egyél zöldséget és gyümölcsöt is a 90es évek közepéig volt. Utána rájöttek, hogy mégsem úgy van." - Érdekelne hogy miért, kifejtenéd légyszives? Pár hivatkozás is jól jönne.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#9062) inf3rno válasza OPiiPO (#9061) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én nem vagyok ezen az állásponton. Szerintem külön-külön is működhetnek, igaz egyszerre alkalmazva sokkal látványosabb eredmény érhető el. Én fogytam már napi 5km (25 perc) futással is, és fogytam már időszakos böjttel és kalória számlálással is. A legutolsó, ami a legdurvábban jól működött nálam, de el tudom képzelni, hogy másnak pont az nem vált be, és valami más működik jól. Nem teljesen egyforma a bélflóránk és az anyagcserénk, azért lehetnek különbségek.

Buliban hasznos! =]

(#9063) carl18 válasza lanszelot (#9059) üzenetére


carl18
addikt

Fogytam én már régebben is sokat szóval van egy fajta stratégia, de nincs idő limit hogy 2 hét alatt menjen le az a 10 kg. Havi 2-3 kg lemenne már bőven jó vagyok.
Oké mondjuk azért az ember megesz 20 deka zöldséget még mindig jobb mint egy tábla csoki.
Most 31 éves vagyok és jó lenne ki alakítani valami étrend/edzés rendet ami hosszú távon is tartani lehet és mondjuk még egészségre is hatással van.

Azért ismerek jó pár embert felmentek 45-50% körüli test zsíra és ott beragadtak.
Persze vannak esetek mikor betegség áll a hízás mögött, de én valahogy úgy állok hozzá amit tudok még változtatok. A testem mozgással és étrendel formálható, ez is egy fajta hobbi.

Szerintem most a fő gond azzal van az ember sok hatást kap az internet felől, mennyivel könyebb egy hétvégén film/sorozat nézéssel tölteni mint sem aktívan mozogni?
De majd írok pár hét után még is milyen fajta fejlődést írtam el, naponta nem mérem magam nincs értelme heti 2X alkalom és jó vagyok. :R

Meg a dolgokra vissza térni a zsírral nem feltétlen csak az a baj nem esztétíkus, mikor 96 kg voltam és csinálni kellet valamit éreztem nagy lomba zsíros lettem. Biciklizés mellet is szenvedés volt bárhova elmeni. Meg csinálom a tartás javító izmok erősitését is, mert ott sincs minden rendbe.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#9064) Dorian válasza carl18 (#9063) üzenetére


Dorian
félisten

Nyugodtan egyél a taplálkozásodban arányosan minél több zöldséget (és ezen belül minél többet nyersen) teljesen hülyeseg, h hízlal. Persze nem a krumplit meg ilyesmit ertek zöldség alatt.
Gyümölcsök már más kérdés azokban nagyon sok az egyszerű cukor, úgyh azt csak desszertnek, ízesítésnek.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#9065) lanszelot válasza carl18 (#9063) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello,
Írtam, hogy ne a mérleg és a centi legyen a cél.
Te képzelted el, hogy hogyan szeretnél kinézni (remélem, hogy nem másra akarsz hasonlítani).
A szervezetedet nem érdekli mennyi izom van rajtad, vagy hogy kockás e a hasad. Nem így működik a tested. Ezek csak optikai "tuningok". Ez nagyon fontos.
Vannak alap működési funkciók, amik mindenek felett. Az agyad működése mindenek felett áll. Ha az agyad bármi felé vészhelyzetbe kerül semmi más nem fogja érdekelni a szervezeted. Fogyáskor energia hiányában kell lenned. Az agyad működése elsődleges, nem kap elég energiát, ezért a tartalékhoz nyúl. De az agyadat nem érdekli, hogy honnan, a legkönnyebben elérhető energiához nyúl, és az nem a felhalmozott zsír.
Ezért írtam fentebb, hogy ha vki maga akar étkezést össze rakni és nem pontosan követni egy szakembert (nem internet, vagy újság, gagyi könyv kreálmányt) , akkor pl a fent megosztott könyvet meg kell értenie. Nem megtanulni, magolással nem.megy semmire. Szervezet energia felhasználása. De ott csak az alapok lesznek, utána tovább menni, és részletesebben megérteni.
Majd élelmiszer ismeretek...stb
Mint irtam nagyon összetett, lehetetlen leírni pár mondatban.

Lenyeg: nem számít kik mit értek el, te a múltban mit tettél. Hanem most mit teszel. Ne másokat másolj. Nézz ki egy utat, és indulj el. De ne te csinálj új utat, mert abból csak eltévedés lesz.
Leírtam sok mindent. Kérdezz, ha nem érted.
Írtam, hogy privátban is írhatsz.
Nem tudok konkrét dolgot mondani. Semmit se tudok rólad.
Pl a hátad, fogalmam sincs mi van vele. Lehet hogy súlyt egyáltalán nem emelhetsz. Lehet hogy háton úsznod se lehet...nem mondhatok semmit így. Nagy felelőtlenség lenne.
De ez csak a hátad, allergia, intolerancia, pszichés, stb rengeteg minden lehet.

Nem lehet úgy fogyni, hogy félig meddig. Ez megint az anatómia nem ismerete. Yoda szerint: tedd vagy ne tedd, de ne próbáld. (Bár csak egy sith beszél végletekben) ;)

Hétvégi mozgás nem mozgás. Több mint a semmi, de az semmi.
Ha magadra nincs időd, akkor mire van?
Adj napi 1 órát magadnak magadból. Mint irtam rengeteg sport van, dumálj a fizioval hogy mit ajánl. Írj le párat ami tetszik és dumáld meg vele.
Ne agyalj, ne holnap, ne keress kifogást, kezd el és csináld.
Vagy hagyd az egészet. Válassz mit akarsz. :)

(#9066) boost válasza lanszelot (#9065) üzenetére


boost
addikt

Te valami motivációs beszédíró vagy? "Lenyeg: nem számít kik mit értek el, te a múltban mit tettél. Hanem most mit teszel." :D

"Ne agyalj, ne holnap, ne keress kifogást, kezd el és csináld."

"Ha magadra nincs időd, akkor mire van?"

Viccet félretéve semmi újat nem írtál.

(#9067) boost válasza inf3rno (#9062) üzenetére


boost
addikt

Én egyébként azon a véleményen vagyok, hogy kevés sporttal is jól lehet fogyni. Sőt, "kezdőknek", induló fogyókúrűsoknak talán még az az ajánlott is.

Ha nem mozogsz egyszerre túl sokat, akkor nincs hirtelen nagy energiaigény, mint pl egy futás vagy bármi más edzés után, közben, ezért aztán szépen el tudsz lenni egy folyamatos, egész napos szerény energiahiányos állapotban komolyabb megtartóztatás vagy odafigyelés, méregetés nélkül. Ha van időd, nyílván egy óra séta (5-6km), vagy másfél reggel aranyat ér. De ott is az a lényeg, hogy pulzus maradjon alacsony, 110 körül, ami tényleg főként zsírégető kategória. Az se mellékes, hogy mennyire egészséges. De nem feltétlen szükséges.

A heti 3 edzés meg a társai jó annak, akik már lefogytak, és nem érzik azt, hogy megérkeztek, hanem lendületben vannak, és tovább akarnak menni, de aki idetéved, az legtöbbször csak lefogyni szeretne. És ha ő belevág egy ilyen heti hármas edzéstervbe, és az a célja, hogy lefogyjon, az komoly megtartóztatás és odafigyelés méregetés nélkül kb hízni fog, mert olyan energiaszükséglet kilengései lesznek, amihez sokkal több fegyelem kell, kellene. Később, 4-8 hét múlva erősödik az akarat, a kitartás, akkor lehet fokozni a sportot, pl futással (6-10km) vagy kerékpározással (30km), de aztán ne lepődjünk meg, hogy izmosodni fogunk, de a zsír nemigen csökken , mivel a szervezet se enged nagyon bontani a hirtelen energiafelvétel miatt, meg a mi önmegtartóztatásunk is megkérdőjelezhet még mindig. (pl: "ehetek dupla csirkét, mert most voltam futni, stb..")

Ezért ne keverjük a szezont a fazonnal, és ezért jó, ha megvan a 10.000 lépés minden nap. Persze az említett pulzus miatt jobb, ha az kb egyben van meg.

[ Szerkesztve ]

(#9068) m3tr0 válasza lanszelot (#9065) üzenetére


m3tr0
senior tag

Leírtam sok mindent. Kérdezz, ha nem érted. - Amúgy te érted? :DDD
Hétvégi mozgás nem mozgás. Több mint a semmi, de az semmi. - Aha...hát érdekes. :U

Azért elég meleg,mennyi hülyeséget össze tudtál írni pár hozzászólásban. :DDD

(#9069) Des1gnR válasza m3tr0 (#9068) üzenetére


Des1gnR
őstag

Áhh, teljesen katasztrófa a srác. Erre kértünk tőle választ, nem bonyolult.

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#9070) inf3rno válasza boost (#9067) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jókat írsz.

Buliban hasznos! =]

(#9071) OPiiPO válasza inf3rno (#9062) üzenetére


OPiiPO
addikt

Nekem eddig soha nem sikerült mozgás nélkül fogynom, vagy stabilan tartani a súlyom - de elfogadom ha valakinek ez megy, lényeg a fogyás :K

#9067 boost: ezt egészen szépen összefoglaltad :K

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#9072) Dorian válasza OPiiPO (#9071) üzenetére


Dorian
félisten

Egy durvább kovid alatt minden mozgás nélkül lefogytam 2 hét alatt a testsúlyom fél %-át. Persze izomból ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#9073) inf3rno válasza OPiiPO (#9071) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem ment, pusztán kalóriára figyeltem, minden szemetet összeettem, de csak napi 1400-1600kcal volt. Az volt a legboldogabb fogyásom, mert szinte erőfeszítés nélkül ment. Volt, hogy egy doboz eper fagyi volt szinte az egész napi kaja. Én amúgy könnyen fogyok alap esetben, most gyógyszer mellékhatás miatt szedtem fel jelentős túlsúlyt, azért kell valami komolyabb diéta. Időszakos böjt 12:00-20:00-ig eszek és napi 3-6km futás, amit tolok, eddig úgy néz ki beválik.

Buliban hasznos! =]

(#9074) Des1gnR


Des1gnR
őstag

El is felejtettem, hogy a ma reggeli státuszom -17kg :) Öröm é bódóttá :)

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#9075) OPiiPO válasza Dorian (#9072) üzenetére


OPiiPO
addikt

Covidot szerencsére megúsztam, de most most hogy mondod nem mondtad igazat: egyszer összeszedtem valami komolyabb hányós-fosóst és egy hét alatt kb. 4kg-t fogytam.

#9073 inf3rno: jól csinálod a kalóriaszámlálást, ezek szerint.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#9076) Dorian válasza OPiiPO (#9075) üzenetére


Dorian
félisten

Ehh, hülyeséget írtam, nem fél, hanem 5%-ot fogytam

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#9077) Fred23 válasza inf3rno (#9073) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nem mindenki bírja ki sokáig nagyon alacsony kalóriabevitelen, de az nem is egészséges általában. Aki pedig szemetet eszik, vékony lehet, de hosszabb távon biztosan nem fog jól kinézni. Izom kell a szép testhez.

Mozgás nélkül én se tudok fogyni, mióta szempont az is, hogy izmot meg lehetőleg ne veszítsek, mert engem mardosna az éhség 1800 kcal-on is az edzéseim mellett. 2000 kcal alatt számomra nincsen élet, pedig alacsony vagyok.

Időszakos böjt van nálam is, de az inzulinérzékenység cirkadián ritmusának kihasználása miatt én a vacsoráról mondok le inkább: 07:30 és 15:30 között tartom a kajálós szakaszom.

XXXXXXXXXXX

Egy "naplóbejegyzés" pedig: még több zsír kell nekem. Mert még mindig túlmegyek kicsivel a korábban megállapítottnál, nem tudom tartani. Júniusban majd ezzel eleve számolnom kell.

[ Szerkesztve ]

(#9078) inf3rno válasza Fred23 (#9077) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lehet, hogy egészségtelen, de finom. És a fogyás és egészséges életmód együtt már túl nagy megterhelést jelentett volna akkor. Sokan szerintem ebbe buknak bele, hogy gyökeresen próbálnak meg változtatni az étrendjükön, aztán elég hamar feladják, mert megkívánják a régi kajákat. Nálam pont az ellenkezője volt, egy darabig dőzsöltem már amennyire alacsony kalórián lehet, aztán meguntam az édességet, és visszatértem a normális kajákhoz. Akkor talán heti 2x10k-t futottam, úgyhogy ennyi edzés mellett bőven tartható volt.

Azért is értek egyet az előző hozzászólóval, mert nem érdemes halmozni a célokat. Ha a fogyás a cél, akkor a kalória számlálás, időszakos böjt, stb. komolyabb étrend változtatás nélkül is működnek. Ha a jó kinézet a cél, akkor meg lehet mellé edzeni is, de nem kimondottan fontos, vagy elég csak akkor, amikor már nem 120kg az ember és megy rá a szíve. De láttunk olyat is az évek során, hogy valaki sok óra gyaloglással fogyott, szóval akár még úgy is meg lehet közelíteni a dolgot. A lényeg, hogy az extrém magas testsúly egészségtelen, szóval ha valaki abból le tud adni bármilyen módon, akkor az már egészségesebb, és itt lényegtelen, hogy sporttal vagy kalória számlálással fogyott. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#9079) Dorian válasza inf3rno (#9078) üzenetére


Dorian
félisten

Igen, a nagy túlsúly önmagában egészségtelen. Ugyanakkor érdekes, hogyha a túlsúlyos sportolók (nyilván itt már nem extrém túlsúlyra kell gondolni) és a nemtúlsúlyos nemsportolók életkilátásait hasonlítják össze, akkor azok előbbieknek jobbak. (természetesen a legjobbak a sportoló nemtúlsúlyosaké)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#9080) Fred23 válasza inf3rno (#9078) üzenetére


Fred23
nagyúr

Az se jó, ha az ember nagyon egészségtelenül fogy le, pláne idősebb korban, de amúgy szerintem is igaz, hogy általában túl nagy teher a legtöbb diétázónak még a szimpla lefogyás is, és valóban jó egyfajta fokozatosságot bevinni az önsanyargatásba, nem lehet egyből rázúdítani mindent -egészség, fittség, szépség- a legtöbb kezdő diétázóra.

Nálam viszont az a helyzet, hogy az elmúlt 33 évben úgy 10x híztam meg, majd fogytam le, és így lett bőven tapasztalatom és tudásom egy többszörös célokat kitűző diétához, szóval nekem meg már eszembe se jutna az, hogy "csak" lefogyjak.

De simán jó lehet valóban úgy is, hogy először lefogyás, aztán később edzések, nagyobb életmódváltás. Bizonyos önsanyargatásoktól és hülyeségektől viszont mindenképpen tartózkodni kell, mert maradandó károkat is lehet okozni magunknak egy nagyon rossz diétával.

(#9081) inf3rno válasza Dorian (#9079) üzenetére


inf3rno
nagyúr

:R

Buliban hasznos! =]

(#9082) inf3rno válasza Fred23 (#9080) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Egyetértek. Én is többször híztam fel és fogytam le eltérő módokon, viszont ilyen 10-20kg túlsúlynál sosem mentem tovább.

Buliban hasznos! =]

(#9083) boost válasza inf3rno (#9078) üzenetére


boost
addikt

Nekem bejön a gyaloglás. Ma reggel is 7-re már 5km-t legyalogoltam. Tegnap este 7.5km-t. Egy jó futócipőben, kellemes időjárási körülmények között, podcasteket hallgatva.. Biztos, hogy relaxáló is, oldja a stresszt, főleg munka után. 🚶

Ma még tervezek este egy ötöst. Az egyetlen gondom vele, hogy nagyon sok időbe kerül. Dehát prioritások. A fogyókúra is egy foglalkozás / hobbi. Nem megy magától. Kajáról kell gondoskodni, séta is időbe kerül, kimaradnak a pizzázások is, fagyi is csak hétvégén, az is max egy gombóc.. Ez mind prioritás. Negyedik legfontosabb dologként ez nem fog működni.

(#9084) inf3rno válasza boost (#9083) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem a delet kivárni nem mindig egyszerű. Pl. tegnap könnyedén ment, ma viszont rohadt éhes vagyok, és még 3 óra visszavan.

A gyaloglás hangoskönyvvel tök jó lehet. Sajnos nekem olyan 500 méter után általában megfájdul a térdem. A futást viszont bírja. Fene se érti ezt a porc szakadást.

Buliban hasznos! =]

(#9085) boost válasza inf3rno (#9084) üzenetére


boost
addikt

De a legobb futócipőben tolod a sétát? De miért kellene kivárnod a delet?

(#9086) inf3rno válasza boost (#9085) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Persze, sajnos nem a cipőtől függ, tropa a térdem. Azt is csodálom, hogy futni még tudok vele. Valamikor majd műtetni kell.

12:00-20:00-ig eszek csak.

Buliban hasznos! =]

(#9087) boost válasza inf3rno (#9086) üzenetére


boost
addikt

Kevered a diétákat, vagy nem is számolsz egyeltalán? Miért jó csak 12-20ig enni?

(#9088) woodworm válasza inf3rno (#9084) üzenetére


woodworm
veterán

Akkor végül nem kezdtél bele a ketogén diétába?

(#9089) fjudors válasza woodworm (#9088) üzenetére


fjudors
aktív tag

*étrend

(#9090) woodworm válasza fjudors (#9089) üzenetére


woodworm
veterán

(#9091) inf3rno válasza boost (#9087) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Most nem számolom, csak ez az intermittent fasting és a futás van. Kíváncsi vagyok mennyire működik. Amit eddig észrevettem, hogy jobb az emésztésem tőle és kevesebb időm van enni, emiatt csökken a kalória bevitel. Minimálisan habzsolok csak dél körül, sőt van, hogy addigra elmúlik az éhség, és inkább még később eszem. Egy fokkal nehezebben tartható, mint a kalória számlálás szerintem. Ahogy nézem csodát ettől sem kell várni, de azért bizonyos körülmények között működik: [link]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#9092) inf3rno válasza woodworm (#9088) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem, az nekem túl sok lenne.

Buliban hasznos! =]

(#9093) boost válasza inf3rno (#9091) üzenetére


boost
addikt

Igen, ez kicsit olyan, mint a sport mellett fogyózni, hogy kezelni kell tudni a komolyabb kalória igényeket, és nem túlenni magad ilyenkor. De mástól is hallottam, hogy bejött neki, mikor megszokta már a szervezet, hogy keveset eszik, és nem volt tőle túl "mindenbaja" :D

És ilyenkor mit eszel, és mennyit?

(#9094) inf3rno válasza boost (#9093) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ma például egy kávét ittam eddig és egy sonkás szendvicset ettem (olivás kenyér, 2 szelet milánói sonka, 2 apró paradicsom, majonéz, 1 főtt tojás). Tegnap csirkés szendvics volt, ahhoz sütöttem ki csirkemell csíkokat, plusz majonéz és paradicsom. Volt már húsleves is vagy sült hús krumplival és savanyúsággal vagy garnéla leves vagy bolognai spagetti, ilyesmik. Néha étterembe megyek vagy rendelek. A kaják általában nem túl zsírosak, inkább a keményítő és a fehérje dominál (kivéve a csokit). Ritka a hús mentes nap. Az eddigiek alapján 3 étkezés fér bele ebbe a 8 órás időablakba.

Buliban hasznos! =]

(#9095) boost válasza inf3rno (#9094) üzenetére


boost
addikt

és hol tartasz, mikor kezdted? :)

én 16 napja tolom éppen, remélem most sikerül benne maradni. Nekem pl még mindig kell az, hogy semmi édesség ne legyen itthon, se extra adat zsömle, stb. Ezért pl reggel séta 1 zsemléért, délután séta egy zsemléért. :D

(#9096) Fred23 válasza inf3rno (#9094) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ha sikerül kalóriadeficitet összehoznod, fogyni fogsz, és az is igaz, hogy IF mellett egyszerűbb a kalóriadeficit összehozása, ugyanakkor csendesen megjegyezném, hogy nekem sikerült már híznom is IF alatt. :D

Ha nem számolom a kalóriákat, a fogyáshoz vagy stagnáláshoz le kell mennem odáig, hogy csak napi 3 órában ehetek, mert egy 4 órás kajálási szakasz alatt már bőven lehet annyit enni, amivel elhízok. De persze nem mindenki ilyen kajamágnes.

(#9097) inf3rno válasza boost (#9095) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én két hete kezdtem, de nem méricskélem. Barátnőm nem akar itthonra mérleget, én meg annyira nem erőltetem. Ránézésre azt mondja fogytam. Szerintem ez az időablakos dolog tartható élethosszig vagy legalábbis nagyon sokáig. Az edzés már nehezebb kérdés, a tegnapot pl. kihagytam, de ma menni fogok. Sajnos az ízületeim nagyon gyengék és nem bírják, pedig tényleg a minimumot kapják most már. Plusz porc szakadásos a jobb térdem, úgyhogy annál meg kb. kiszámíthatatlan, hogy mikor mennyire terhelhető.

Buliban hasznos! =]

(#9098) inf3rno válasza Fred23 (#9096) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én igyekszem visszafogni magam, és nem megenni egy fél disznót az első órában. Utána már jóval könnyebb. Az utolsó óra szokott olyan lenni, hogy akkor még egy csokit gyorsan mielőtt 8 lesz. :DDD Sokszor volt már, hogy kifutottam az időből és kénytelen voltam másnapra hagyni vagy más ette meg. Valahol még szórakoztató is.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#9099) boost válasza inf3rno (#9097) üzenetére


boost
addikt

kerékpározás?

(#9100) inf3rno válasza boost (#9099) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Csak futás megy. Az is alig.

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.