Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6101) gabitoo88 válasza haky (#6097) üzenetére


gabitoo88
tag

nem tudom ki merre hogy nyaralni de én itthon azért néha-néha repülgetek!Korcsi téged viszont pár napja már nem láttalak MSN-n (megjegyzem mostanában nem söröztem be :DDD :DDD )

Tel.: 3630három343638

(#6102) haky


haky
senior tag

Meglett az I. osztályú orvosim :). Már csak 1,2 millió FT kellene, hogy el tudjak kezdeni a PPL-t. :DDD
Indítok egy alapítványt, "Laci repülhessen" címmel.

[ Szerkesztve ]

Aki másnak retyvetyutyu...

(#6103) gabitoo88 válasza haky (#6102) üzenetére


gabitoo88
tag

dobok bele egy százast :DD

Tel.: 3630három343638

(#6104) fatal` válasza gabitoo88 (#6103) üzenetére


fatal`
titán

100ft-al én is hozzájárulok :D

(#6106) fatal` válasza pocz12 (#6105) üzenetére


fatal`
titán

:F :F :F :F

(#6107) haky válasza fatal` (#6104) üzenetére


haky
senior tag

Köszi szépen. Jó fejek vagytok :). Akkor már 200Ft meg van :)

Aki másnak retyvetyutyu...

(#6108) Kosztinho válasza haky (#6107) üzenetére


Kosztinho
tag

Plusz egy szazas. Lassan csak osszejon :P
Amugy ehhez mik a kovetelmenyek? Foleg a latas resze izgat...

(#6109) haky válasza Kosztinho (#6108) üzenetére


haky
senior tag

Sok a követelemény de nem vészes. Reggel 7:30-ra mentem és 12:30-kor lett vége. Tehát akkor látás: 5m-ről a szokásos tábla leolvasása, csak a legalsó betűsor nem kell. Sztereo látás teszt, közelolvasás teszt, 3D-s lepkét kell nézni :), színtévesztés, nagyjából ennyi. Meg műszerrel is megnézik a szemet. Szemüveggel is lehet csak valószínűleg korlátozott lesz. Műtött szem megengedett de a műtét óta el kell telnie 6 hónapnak.
Röviden a szem ennyi. De van sebészetui, belgyógyászat, EKG, EG, hallás, fül, orr, gégészet, fogak, tüdőröntgen, meg csüvet kell fújkálni, stb,stb. Izgalmas :). Természetesen vérvétellel kezdődik. Majd mivel I. osztály a civilben a legmagasabb így ezt évetne kell megújítani.

Aki másnak retyvetyutyu...

(#6110) Kosztinho válasza haky (#6109) üzenetére


Kosztinho
tag

Igen, a szemuveg resze a necces, a tobbi az szerintem rendben van. Mondjuk meg raerek aggodni, mert ez csak az 5-10 eves tervben szerepel,(bar kitudja ;] ), addig meg lehet meg is muttetem. De koszi az infot :)

(#6111) haky válasza Kosztinho (#6110) üzenetére


haky
senior tag

Nincs mit. Köszi a 100-ast :D

Aki másnak retyvetyutyu...

(#6112) Korcsii válasza haky (#6102) üzenetére


Korcsii
őstag

lehet hülye kérdés, de ha még ennyi lé hiányzik, akkor minek az orvosi (ami szintén pár kiló, és elég macerás, nomeg le is jár)? :F meggyőző válasz esetén jár a 100-as :)

gabitoo:
nekem nem hiányoztál ;] sörözz be, akkor lehet leszek msn-en a közeljövőben ;)

(#6113) haky válasza Korcsii (#6112) üzenetére


haky
senior tag

26.000Ft vizsgálati díj+7.900Ft hatósági engedély díja. Azért lett megcsináltatva, hogy tudjam milyen irányba léphetek, illetve, hogy mire számíthatok. A megújítás díja évente már kevesebb. Szóval nem egy "nagy" összeg annyiért, h az ember megtudja egészséges-e vagy sem.
[link]
A megújítás díja évente 14.550Ft+hatósági díj.

[ Szerkesztve ]

Aki másnak retyvetyutyu...

(#6114) gabitoo88 válasza Korcsii (#6112) üzenetére


gabitoo88
tag

Nem leszel így az öribarim :DDD :DDD Nem sörözgetek mert most is megyek dolgozóba! :O

Tel.: 3630három343638

(#6115) fatal`


fatal`
titán

Lerepültem első utamat az IVAOn (LOWS-LHBP). Ez nagyon jó! :)

Nem tudom fórumozik e itt az irányítók közül bárki, de köszönöm a segítséget. :)

(#6116) fatal`


fatal`
titán

Új FS készülőben:

[link]

(#6117) Geryson válasza fatal` (#6116) üzenetére


Geryson
addikt

Pont most kaptam levelet az FSBoards.de-ről! :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#6118) cintula187 válasza fatal` (#6116) üzenetére


cintula187
addikt

Ez nagyon jó hírnek tűnik. Várom a részleteket. A video az ..... egy primkó mondat ( When I was a child I wish could fly), meg olyan látvány, amit úgysem fognak megalkotni :(

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#6119) fatal` válasza cintula187 (#6118) üzenetére


fatal`
titán

Dehogynem és majd 10 év múlva futni fog a gépeken :D

(#6120) boeing válasza fatal` (#6119) üzenetére


boeing
senior tag

Hát ez majd a fejlesztökön múlik majd,és remélem tanulnak a hibájukból,(vagy nem).Na majd meg látjuk. :K

(#6121) fatal` válasza boeing (#6120) üzenetére


fatal`
titán

Ahogy nézem ez nem nekünk lesz, lekerült a simulator a nevéből és úgylátszik konzolra is megjelenik. :((( :((( :((

(#6122) Geryson válasza fatal` (#6121) üzenetére


Geryson
addikt

Nem csodálkoznék ha valami Arcade-csodát kiadnának. Szép grafika, 5 helyszín, 19 küldetés és multi a live-on keresztül (ez utóbbi ugye már biztos, ahogy olvastam a német fórumot).

Ezenkívül - ahogy írták is előttem - egy videó, amilyen soha nem lesz plusz az egész 2013-ra talán kiadásra is kerül (abból kiindulva, hogy 2 sor hír nincs csatolva, egyszerűen semmi), csak egy frissítő jellegű hír az egész sztem, hogy ne felejtsd el őket.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#6123) fatal` válasza Geryson (#6122) üzenetére


fatal`
titán

Ez nem érdekel akkor. A következő lépcső az FSX lesz ha egyszerl esz vas.

Tényleg az IVAO aircraftjai is úgy zabálják az FPS-t mint az AI gépek?

(#6124) Korcsii válasza fatal` (#6123) üzenetére


Korcsii
őstag

egyedüli (aktív) IVAO tag vagy itt szóval lehet rossz helyen kérdezted ezt :) ha jól tudom, azok a gépek direkt azért (is) vannak, hogy annyira ne terheljék a gépet (magyarul kevésbé részletes, mint a sajátod), de ettől függetlenül mozognak, szóval biztos van hatásuk az fps-re... de ezt úgy mondom, hogy még életemben nem láttam olyan gépet, ami IVAO-ra csatlakozott volna (na jó, screenshot-on)... VATSIM-en nincs pack, helyette a saját gépekből válogat (így egy-egy bugosabb gép szépen be tudja szaggatni, ha feltűnik, persze lehet helyette fps-barátabb gépet szerezni)... mind a kettőnek van előnye, hátránya, ebben a tekintetben nekem a második variáció jobban bejön, de a másik se rossz elgondolás...

az első online repüléshez viszont grat, biztos nem fogod elfeledni :)

haky: van benne valami... jár a 100-as :)

M$F: hiányzik az S a nevéből, de nagyon (csak szerintem értelmetlen így egy kicsit? furának mindenképp fura)... játékban ilyen látvány a közeljövőben nem lesz - bár kifejezetten örülnék neki, de azért ehhez már vas is kéne... a felhők gyönyörűek, a (legalább) ennyire random (és összefolyó, hosszú) felhő az, ami hiányzik nekem a mostaniakból...

[ Szerkesztve ]

(#6125) fatal`


fatal`
titán

Valaki repül IVAOn? Az EU2ts-re azt írja bad password, így se ivapból se egyébként nem enged fel. Még jó hogy először csak hallgatózni akartam LOWI_TWR-en mert meglepődtem volna ha leszállnom kellett volna. Mi ilyenkor a teendő tudja valaki?

Szerk.: Előző HSZ-t még nem láttam. Egyébként tudtommal volt még valaki aki IVAOn repült.

[ Szerkesztve ]

(#6126) Cypresss válasza fatal` (#6125) üzenetére


Cypresss
senior tag

Szia,

Nem lehet, hogy rossz passt használsz? Regisztráció után két passt kapsz egyik a web oldalhoz, másik az online rephez (IVAN password) szükséges.

Gratula az első online repüléshez! :C Én elég sokat repültem IVAO-n, négy év alatt ledaráltam két IFR WT-t néhány VFR túrát is,(mondjuk a legsúlyosabb a rekordbeállítás volt, de azt sajnos csak a régi oldalon dokumentálták) de legjobbak a divízió túrák, azt semmiképpen se hagyd ki. Minél több ilyen "túra jelvényed" van, annál nagyobb lesz a respekted a külföldi irányítók között, akik közül a skandinávok (norvég, finn) úgy általában ősprofik, belgák és hollandok is nagyon jók, németek sem rosszak. Svájciak és svédek külön kaszt. Ők nagyjából az "over the top kategória". Persze a magasabb minősítésűekre gondolok. Genf TMA-ban például úgy vektorált az irányító, hogy 16 érkező gépe volt, és egyetlen percig sem kellett holdingolnom. Aki ismeri ez említett reptér adottságait, az tudja, hogy ez mekkora teljesítmény. :R

Olaszok ellenben borzasztóak, spanyolok dettó.
A magyar irányítók nagyon jó arcok (pl: Somogyi Sanyi, Fraikó Sanyi), bármit kérdezhetsz tőlük. Előbbi Tupoljev gépekről mindent tud, utóbbi úgy általában mindent tud a szimulátoros repülésről. Ez tényleg nem túlzás. :K

Egyébként a társaság általában nagyon jó, normális arcok repülnek és irányítanak. Persze itt is előfordul, néhány droid, de nem jellemző. Mostanában semmi időm repülni, de záros határidőn belül igyekszem visszatérni. Ha MAH246 hívójellel, a negyedik átstartot vagy low passt látod, akkor az én voltam. :D

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#6127) Cypresss


Cypresss
senior tag

Egy kis újdonság: [link]

A gép fizikai viselkedésén elég sokat finomítottak, hardcore rajongóknak kötelező darab.

Azt hiszem ez egy beszédes idézet: This product is a bit different than many of the others we've released- as it came about thanks to the kindness of our friends at Boeing, who provided us with a bunch of engineering information on the physical design of the airplane. :K

Várható egy másik bejelentés is pár napon belül: tessék majd nézelődni. :)

[ Szerkesztve ]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#6128) Cypresss válasza AirBooms (#6080) üzenetére


Cypresss
senior tag

LOL! :D

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#6129) Korcsii válasza fatal` (#6125) üzenetére


Korcsii
őstag

nocsak, Cypresss is? nem tudtam, sry... andorra-ra gondoltam (mint nem aktív) :B

(#6130) fatal` válasza Cypresss (#6126) üzenetére


fatal`
titán

Nem, legalább 50x próbáltam és IVAPból se megy betekert frekivel.:(

Szerk.: IVAO fórumon azt írják hogy az eu2es szervert tegnap állították munkába és valószínűleg az új IDkat még nem szinkronizálta le.

[ Szerkesztve ]

(#6131) fatal` válasza Korcsii (#6129) üzenetére


fatal`
titán

Én is rá gondoltam, azt hittem aktív még. :)

(#6134) fatal` válasza pocz12 (#6132) üzenetére


fatal`
titán

És?

(#6135) v!ct0y válasza fatal` (#6134) üzenetére


v!ct0y
veterán

Lehet, hogy kérdés volt ?:DDD

(#6136) fatal` válasza v!ct0y (#6135) üzenetére


fatal`
titán

Akkor tegyen kérdőjelet. :D

(#6137) gabitoo88


gabitoo88
tag

Lenne amúgy egy kérdésem! Felraktam a Contrails Pro nevű kiegészítőt és azóta a gépemnek nincs kondenzcsíkja!!! :F :F

Tel.: 3630három343638

(#6138) fatal` válasza gabitoo88 (#6137) üzenetére


fatal`
titán

Melyik verzió? Bár még sosem próbáltam ezt a kieget. :)

(#6139) AirBooms válasza gabitoo88 (#6137) üzenetére


AirBooms
addikt

A CP egy nagy... khmmm... kaki! Szedd le, s úgy minden jobb! ;)

(#6140) Cypresss


Cypresss
senior tag

Elnézést az off-ért, de ezt látni kell. [link]

Hogy is mondjam, a GPWS nem siette el, de a pilóták reakciója a legjobb. :DD

0.40-től a lényeg.

EPIC!

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#6141) Cypresss válasza gabitoo88 (#6137) üzenetére


Cypresss
senior tag

Szia,

Menüből kell külön bekapcsolni.

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#6142) AirBooms válasza Cypresss (#6141) üzenetére


AirBooms
addikt

Ez igaz, de - nem csak szerintem - nem éppen szép, élethű amit művel a CP. Sőt, néha nagyon brutál ocsmányságokra képes. Sokkal szebb free "kondenzcsíkcsinálók" léteznek mondjuk az Avsim-en...

(#6143) Cypresss válasza AirBooms (#6142) üzenetére


Cypresss
senior tag

Szia,

Az 1.01-es már nem olyan vészes. Persze azért zabálja a gép erőforrásait. Ahogy látom a Simmarketen is vegyesek a vélemények [link] az utolsó kettő biztos, hogy az updatelt változatra vonatkozik.

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#6144) Geryson válasza Cypresss (#6140) üzenetére


Geryson
addikt

:D

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#6145) Korcsii válasza Cypresss (#6143) üzenetére


Korcsii
őstag

az utolsó előtti felhős képen (bal alsó) csak szerintem nem teljesen ok a kondenzcsík és a gép iránya?

(#6146) AirBooms válasza Cypresss (#6143) üzenetére


AirBooms
addikt

Jelenleg már az 1.03-nál tartanak. Én még az 1.01-et vettem meg - nem voltam teljesen magamnál, amikor ez történt. Soha nem csalódtam még kiegben ennyire... Konfigurálhatatlan katasztrófa. Aztán jött az 1.03. Talán erre már nem mondanám a "katasztrófa" jelzőt, de továbbra is tartom, hogy egy fillért sem ér. Még ha ingyen adnák, akkor sem használnám.
Tényleg sokkal jobbak vannak már free-ben - ráadásul (ha jól emlékszem) az Avsimen írtak is róla egy review-t, hát ott is bántották szegényt eléggé...

(#6148) fatal` válasza pocz12 (#6147) üzenetére


fatal`
titán

Muszáj hülyeségekkel spammelni a topicot?

(#6149) Cypresss válasza Korcsii (#6145) üzenetére


Cypresss
senior tag

Jó az, csak az erős oldalszél miatt a gép hosszirányú tengelye "aszinkronban" van a csíkkal. Ha erre gondoltál. Kinagyítottam PS-ben is.

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#6150) Cypresss válasza AirBooms (#6146) üzenetére


Cypresss
senior tag

Szia,

1.03? Azonnal frissítenem kell. Nekem nincs vele különösebb bajom, az átlátszóság és a hosszúság rugalmas álíthatóságát pedig nagyon szeretem. De most hogy így mondtad, ránézek alaposabban is az Avsimes választékra.

[ Szerkesztve ]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.