Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6251) Geryson válasza v!ct0y (#6245) üzenetére


Geryson
addikt

Basszus, annyira megörültem, hogy van FSX alá 737, de most látom, hogy ez FS2004... :( Pedig már vettem is volna meg (egy kis utánaolvasás után persze)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#6252) Taylory


Taylory
csendes tag

Szép jo napot mindenkinek ... tud nekem valaki olyanban segiteni hogy miért csinál olyat hogy amikor beállitom a aircraftot a flight plannert meg a weather és amikor állitanám az indulási idöt fatális error ir és kilép ! de csak ha az idöt állitom be !! ha nem nyúlok az idöhöz semmi baja elindul rendesen !!! megköszöném ha tudnátok segiteni nekem, :R :R köszönöm ......

[ Szerkesztve ]

(#6253) fatal` válasza Geryson (#6251) üzenetére


fatal`
titán

2-3 hónap és jön FSXre is. Van pár bug benne még de ahogy hallottam nagyon jó a support, egy patch már jött is (igaz generált újabb hibákat is, de aki programozott már az tudja hogy mindig így van :D), és javítani fogják a hibákat.

(#6254) Geryson válasza fatal` (#6253) üzenetére


Geryson
addikt

Hát az egyszerűen szuper lenne! :C :R

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#6255) v!ct0y válasza Cypresss (#6249) üzenetére


v!ct0y
veterán

A pmdg 737 nél sokkal jobb szebb.

(#6256) Cypresss válasza fatal` (#6250) üzenetére


Cypresss
senior tag

Szia,

Ha tényleg ennyire jó, akkor megveszem és megnézem, hogy csak kicsivel vagy sokkal rosszabb az NGX-nél. :D
Az viszont nagy segítség volna, hogy ha megnéznéd, hogy ARCUS-t lehet-e vele programozni, valamint az LNAV vajon le tudja-e követni a programozott útvonalat.

Azt írják, hogy tudja:
Leg Types:
- Track to Fix
- Direct to Fix
- Arc to Fix
- Course to Fix
- Radius to Fix

Ugyanakkor erősen kételkedem azzal kapcsolatban, hogy ez jól működik (egyáltalán működik-e).

Ha megtennéd, hogy kipróbálod nekem, annak nagyon örülnék és köszönöm előre is.

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#6257) Geryson válasza fatal` (#6253) üzenetére


Geryson
addikt

Közben elgondolkoztam ám, hogy milyen SID/STAR adatbázist fog pl. használni, mert semmi értelme, ha nem lehet rendszeresen frissíteni. A másik meg, hogy kérdéses, hogy valóban lesz-e 2-3 hónap múlva FSX, merthogy gondolom azért eléggé sok mindent kell változtatni FS9 és FSX gépek között (gondolom ezt abból, hogy PMDG úgy igazán még a mai napig konkrétumokkal sem állt elő, hogy mikorra teszi ezt meg).

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#6258) fatal` válasza Geryson (#6257) üzenetére


fatal`
titán

PMDG újból fejleszt, nem konvertál, semmi köze nem lesz az NGXnek a régi NGhez. Lesz NAVIGRAPH AIRAC az iflyhoz. PMDG októberben jön egyébként.

(#6259) fatal` válasza Cypresss (#6256) üzenetére


fatal`
titán

Szerezd be virágboltban és próbáld ki. :)

(#6260) haky


haky
senior tag

Aki másnak retyvetyutyu...

(#6261) lesaux


lesaux
veterán

Akinél fent van a FlyTampa St. Maarten kiegészítője, az elmondhatná, hogy nála is el szokott-e tűnni a pálya 28-as vége, mert kifogytam az ötletekből, miért csinálja és mikor. Ugyanis nem mindig. De nem függ a sebességemtől, a magasságomtól, a proci túlhajtásától, a mesh complexity meg egyéb teljesítménycsökkentő csúszkák akármerre állítgatásától stb.
A következő linken remekül látszik: [következő link]. ;]

(#6262) haky válasza lesaux (#6261) üzenetére


haky
senior tag

Nekem fent van, de nem emlékszem ilyen problémára. FSX

Aki másnak retyvetyutyu...

(#6263) haky


haky
senior tag

Kötelező:
[link]
aki még nem látta az új engine-t!!!

Aki másnak retyvetyutyu...

(#6264) Cypresss válasza fatal` (#6259) üzenetére


Cypresss
senior tag

Szia,

Ez szerintem nem humoros, de valószínű nekem nincs humorérzékem. Ne haragudj, hogy zavartalak a kérésemmel.

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#6265) Cypresss válasza lesaux (#6261) üzenetére


Cypresss
senior tag

Ez textúra betöltési hiba. Ha FS9-et használsz, akkor a FS9 konfig fájlban kellene kotorászni.

Ha gondolod keress meg magánban, megpróbálok segíteni.

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#6266) lesaux válasza Cypresss (#6265) üzenetére


lesaux
veterán

FSX, megkerestelek. Köszönöm.

(#6267) Geryson


Geryson
addikt

"Igor" tombol közel 200 km/h-ás széllel a Karib-tengernél, állítólag esélyes arra, hogy az idei év legerősebb hurrikánja legyen. Ha közelebb lenne, akkor egyszer simán belerepülnék. :) Sajnos eléggé el fogom holnap kerülni Dél-Amerika felé tartó utamon:

Igor

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#6268) lesaux válasza Geryson (#6267) üzenetére


lesaux
veterán

Ha a linkből kiszeded a /view részt, akkor emberien mutatja.
Amúgy azt hogy csinálod, hogy pakolnak Cargoluxba?

(#6269) Geryson válasza lesaux (#6268) üzenetére


Geryson
addikt

Ja, nem a direkt linket raktam be, de ha belekattintasz, akkor már okés lesz...

PMDG-nél vannak ilyen finomságok (ez FSX, de szerintem az FS9 verziónál is). Itt az összes ajtó nyitva van (még a jobb felső is) és oda tudod rakni a lépcsőt, a felborulás-gátlót (nem tudom mi a tudományos neve, a farnál van) plusz a 4 rakodógép, persze ezek csak statikusak, nem mozognak. Az utasszállítónál plusz ajtókat tudsz nyitni, meg több a lépcső is azt hiszem, de azzal nem repülök, csak kipróbáltam. Minden egyes dolog a PMDG menüben az keyboard assignmentsben (vagy mi a pontos neve) definiálható, de mondom ez a PMDG-é, nem az FS beépített ilyen menüje.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#6270) lesaux válasza Geryson (#6269) üzenetére


lesaux
veterán

Köszi.

(#6271) boeing válasza haky (#6263) üzenetére


boeing
senior tag

Ez komoly,szép. :K

(#6272) fatal` válasza Cypresss (#6264) üzenetére


fatal`
titán

Nem humornak szántam, szerintem semmi gond nincs vele, ha kipróbálod vásárlás előtt. De várhatsz rá heteket/hónapokat amíg lesz rá időm kipróbálni.

(#6273) Korcsii


Korcsii
őstag

FS-t újratelepíteni rémálom...

nem akartam a régi FSX egy az egyben áthozni, mert hát elég sokat kísérleteztem már vele, így arra is ráfért már, hogy teljesen az alapokról újrarakjam, de huh... ez a rakás apró hiba (dll, ocx hiány, stb) amire oda kell figyelni... kb repülni egyszerűbb...

(#6274) v!ct0y válasza fatal` (#6272) üzenetére


v!ct0y
veterán

Neked működik rendesen a fmc iflynál ? Mert nekem állandóan route discomunitit ír...

LHBP-LOWI
SVR-t beírom elvileg annak directnek kéne lenni és nem ír rá ki semmit aztán jön a GOTAR ott már kiírja a directet de annak meg UY570 nek kéne lennie. Írom a harmadikat és ott már route discomuniti..

[ Szerkesztve ]

(#6275) haky


haky
senior tag

Aki másnak retyvetyutyu...

(#6276) Geryson válasza haky (#6275) üzenetére


Geryson
addikt

Hogy lehet így beilleszteni képet? :)

Na jól van, több hurrikánost nem rakok be, de megjelent "Julia" is a Karib-Tengernél. Mint látható, Igor-hoz elég közel repülök el, de nem igazán piszkálja a gépet.

Igor és Julia

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#6277) fatal` válasza v!ct0y (#6274) üzenetére


fatal`
titán

Mert nem jól írod :) Beírod jobb oldalra SVR-t az direct lesz (ha nem repülsz sidet), aztán bal oldalra uy570, jobb oldalra gotar.

Szerk.: Amúgy nem tudom mit akarsz repülni :D

LHBP SID GILEP UP976 SUNIS UP870 RASTA STAR LOWI

A SIDSTARok csatlakoztatásánál lehet DISCONT azokat kézzel kell javítani.

[ Szerkesztve ]

(#6278) v!ct0y válasza fatal` (#6277) üzenetére


v!ct0y
veterán

(#6279) fatal` válasza v!ct0y (#6278) üzenetére


fatal`
titán

De ne GOTART írd előbb, hanem bal oldalra az UY útvonalat. Ha nem adod meg neki merre akkor persze hogy direct lesz. De milyen útvonal ez?:D Ott az útvonal amit írtam, azt rf tervezi.

Amúgy ajánlom a tutorialt, persze nem feltétlen kell avval az úttal ami ott szerepel :)

[ Szerkesztve ]

(#6280) v!ct0y válasza fatal` (#6279) üzenetére


v!ct0y
veterán

De te nem érted:DDD SVR mellé kéne írnia alapból hogy direct..de mégse hanem a 2. waypont elé írja ki és ha odaírom, hogy uy... akkor meg discomuniti...
Ez fs gyári waypontjai minden géppel smegy csak itt nem jó.

(#6281) fatal` válasza v!ct0y (#6280) üzenetére


fatal`
titán

A bal oldalon vannak az intersectionok a jobb oldalon a waypointok :D Ez AIRAC1008at használ mit akarsz a 6 éves waypointokkal?:D Miért nem repülsz rendes útvonalat SIDSTARral?

[ Szerkesztve ]

(#6282) v!ct0y válasza fatal` (#6281) üzenetére


v!ct0y
veterán

Azért ezt a szart használom mert az amit egyszer mondtatok azt se mind ismerte fel a pmdg szarja friss airaccal se...

(#6283) fatal` válasza v!ct0y (#6282) üzenetére


fatal`
titán

PMDGnek semmi gond az airacjaval :) Szerintem inkább nyisd ki a 737 manualját :D

(#6284) Korcsii


Korcsii
őstag

hmm... LHBP iszonyatosan szaggat... ha pl felszállok a 13L-ről, akkor az M0 után van egy pont, ahonnan 30+ fps, viszont ha visszanézek (illetve ezelőtt a pont előtt előrefelé nézve is) 3- fps-em van :U DX9!

nagyon szeretek FS-t telepíteni...

[ Szerkesztve ]

(#6285) Geryson válasza Korcsii (#6284) üzenetére


Geryson
addikt

LHBP egy tragédia... :(

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#6286) Korcsii válasza Geryson (#6285) üzenetére


Korcsii
őstag

az a vicc, hogy ha a senery listából kiveszem a repteret (és valóban, az összes épültet eltűnik), ugyan annyi marad :DDD csak ép 2 db 31R lesz az 1 helyett (vagy a 3 helyett?) na majd még ma lehet próbálkozok... vagy húzok EGLL-re... mit is keresek én itt :D

(#6287) fatal` válasza Korcsii (#6284) üzenetére


fatal`
titán

LHBP optimalizálás szempontjából egy tragédia, kevesebb az fps mint a kjfk-n... Talán majd az új verzió :)

(#6288) haky válasza fatal` (#6287) üzenetére


haky
senior tag

Jó az, jobb mint az FTX YMML-je :D.

Aki másnak retyvetyutyu...

(#6289) Korcsii válasza fatal` (#6287) üzenetére


Korcsii
őstag

de akkor sem értem... eddig ilyen nem volt, hogy x ponttól 10x annyi fps-em lesz... kb 20 volt a reptéren, a város felett meg mondjuk 30 (passz, hogy mennyi de kb ilyen volt az arány)...

(#6290) haky válasza Korcsii (#6289) üzenetére


haky
senior tag

LHBP 1.4 van fent nekem és 19 volt azt hiszem a legkevesebb. Többnyire 25-30 között mozog. A város fölött 40-50.

UTX eu 1.1c patch meg van valakinek???

[ Szerkesztve ]

Aki másnak retyvetyutyu...

(#6291) Korcsii válasza haky (#6290) üzenetére


Korcsii
őstag

meg hát... de 41 mega...

1.4 van itt is pedig :(

(#6292) macy


macy
addikt

Nem tudjátok, hogy a kondnezcsík nálam miért fekete? A gumi füst is az landolásnál.

(#6293) Korcsii válasza macy (#6292) üzenetére


Korcsii
őstag

olyan, mintha nem töltené be a textúrákat... lehet nincs meg a fájl, vagy sérült, vagy felülírtad valami hibással az ezt generáló kódot... nehéz kideríteni az okot...

DX9?

(#6294) fatal` válasza macy (#6292) üzenetére


fatal`
titán

Ránézésre hiányzik a textúra

(#6295) macy


macy
addikt

Igen DX9. Ez így elég ramatyul néz ki és az összes gépnél ilyen, beleértve az AI-t is.

(#6296) macy


macy
addikt

DX10-ben meg ezt produkálja:

[link][link]

(#6297) haky válasza macy (#6292) üzenetére


haky
senior tag

Mit tankoltál a gépbe?? :DD

Aki másnak retyvetyutyu...

(#6298) macy válasza haky (#6297) üzenetére


macy
addikt

Pilóta vagyok, nem gondolod hogy én tankolom a gépet :DDD
Bakker, 1360x768/16-on volt a felbontás. Átállítottam 32-re, így legalább már egyáltalán nincs kondenz csík. Bár lehet most a légköri viszonyok miatt nincs. Vagy mittudomén :DDD

(#6299) v!ct0y válasza macy (#6292) üzenetére


v!ct0y
veterán

Reinstallt javaslom nekem anno megoldotta.

(#6300) Geryson válasza macy (#6298) üzenetére


Geryson
addikt

Asszem FL260-nál jelenik meg a kondenz, legalábbis PMDG 747-nél...

Manapság a pilóták sokszor vállalnak másodállást, én pl. landolás után felveszem a köntöst és kiporszívózom a gépem... :D

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.