Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#17601) Gorneck válasza Arnold2 (#17589) üzenetére


Gorneck
titán

Rammstein sajna nekem kimarad...épp más programom van... :W

Gorneck#1239

(#17602) #54715584 válasza RedWing (#17600) üzenetére


#54715584
törölt tag

;)

(#17603) Pitterix válasza brownus (#17598) üzenetére


Pitterix
őstag

Ki tudja.... ;)

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#17604) Dashes


Dashes
őstag

"MOM és Aréna tart eredeti nyelvű vetítéseket, felirat nélkül, idióta időpontokban (MOM délután 3)..." (Avatar)
IMAX és eredeti nyelv opció is lehetne...
Ebből IMAX lesz, majd ha kijön lemezen akkor újra, angolul.

[ Szerkesztve ]

(#17605) Integra válasza koxx (#17555) üzenetére


Integra
titán

megjött.. samu 770p monitorom se volt soha egy vacak darab, de ez... anyám.. ez nagyon rendben van:)
már csak tele kell pakolnom otthon a vinyót.. :K

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#17606) Integra válasza Dashes (#17604) üzenetére


Integra
titán

de persze imax3d eredeti nyelven, az nincsen, hiába lehetne...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#17607) proci985 válasza Integra (#17606) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

"nincs rá igény", gondolom.

tény, hogy Mon csak egy kisebb csoport néz (csak) eredeti nyelven filmeket, viszont általában közülük kerülnek ki az elvakult technohuszárok (avagy early adopter/technofil keverék) is.

más kérdés, hogy nekik meg nem elég, ha mindenféle TLAval hirdetik a technológiát, valamit szolgáltatni is kéne (felkonvertált "HD" adás valaki?)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17608) brownus válasza Dashes (#17604) üzenetére


brownus
veterán

23ig fullon az imax termük, így már mi a két ünnep közötti héten megyünk...

(#17609) Dashes válasza Integra (#17606) üzenetére


Dashes
őstag

Ahogy nézem arrafelé is csak sima 3D van eredeti nyelven.

brownus: Én örülök, ha január közepén láthatom.

(#17610) No-kia


No-kia
őstag

nahz este Avatar, de nem IMAX-ban csak egerben 3D nélkül, remélem így is jó lesz

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#17611) BITBOYS válasza No-kia (#17610) üzenetére


BITBOYS
addikt

Én még így is irigyellek. :)

(#17612) Integra válasza Dashes (#17609) üzenetére


Integra
titán

nézem én is, de ebből meg nem mondom, hogy angol e..
valszeg német.
imax itt nincsen, ez a maxximum 3d történet van.
hogy van e különbség és hogy mi, azt nemtom:D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#17613) No-kia válasza BITBOYS (#17611) üzenetére


No-kia
őstag

pláne h a suli fizeti :P

[ Szerkesztve ]

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#17614) Pitterix


Pitterix
őstag

Nem tudom mit "izéltok", felénk még sima 3d sincs, nemhogy Imax...... :(

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#17615) Dashes válasza Integra (#17612) üzenetére


Dashes
őstag

Arra nem nagyon van IMAX , max. Berlin. Nürnbergi mozi oldalát néztem, ott külön ki volt írva, hogy engl. Fassung, csak éppen a Saal nem IMAX..

(#17616) Integra válasza Dashes (#17615) üzenetére


Integra
titán

marad bp magyarral..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#17617) No-kia válasza Integra (#17616) üzenetére


No-kia
őstag

jó lett a szinkron :K

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#17618) Integra


Integra
titán

Laurence Fishburne is benne lesz az új Predatorban, a színész nemrég szerződött le a már készülő filmbe. Karakteréről csak annyi szivárgott ki, hogy egy Noland nevű férfit játszik. A történet a Földön kezdődik, innen ragadják el Adrien Brodyt az idegen bolygóra. A többiek itt aprítják a Ragadozókat: Topher Grace (körözött bűnöző), Danny Trejo (mexikói drogkartell tagja, Uzi géppisztollyal) és Isabelle Alice (a csapat mesterlövésze). A készítők szeretnék megnyerni Schwarzeneggert is egy cameószerepre. Antal Nimród rendezése alatt szeptember 28-án kezdték a forgatást, Hawaiin 22 napot dolgoztak és kb. 16 millió dollárt költöttek itt a 40 milliós költségvetésből. Jelenleg Texasban, Robert Rodriguez stúdiójában, a Troublemakerben akcióznak

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#17619) Integra válasza No-kia (#17617) üzenetére


Integra
titán

majd lesz angol blúréjen.
ettől függetlenül szomorú a helyzet..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#17620) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

9
1080p.dts
eszméletlen egy kis alkotás. megvan benne az a jó füstös poszt apokaliptikus utánérzet, ami nekem annyira bejön, ám mindez egy teljesen egyedi, különleges köntösbe gyúrva..
fantasztikus, tényleg. emelem kalapom.
9/10

[ Szerkesztve ]

(#17621) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

leírás jön. később nekiállok jobban belemenni a filmbe, ott kint lesz a spoiler felirat. szóltam, tessék vigyázni.

Avatar: Cameron pár évig víz alatt forgatott és úgy általában eltűnt a föld színéről. állítólag két projekten dolgozott, az egyik volt az Avatar, a másik a Battle Angel Alita (animét láttam belőle, van potenciál bőven a sztoriban). Renderelgették pár évig, aztán végül elkészült a mű:
Ha a CGI és a látvány az ok, hogy Béla moziba megy, akkor Bélának ezt a filmet látnia kell (Béla helyére bárki behelyettesíthető). Gyakorlatilag olyan volt, mint amikor beültem az Star Wars: Episode 1re, aztán két óráig meg se lett az állam. A különbség csak annyi, hogy itt más is működik a látványon kívül. Ezt vártam, ezt kaptam.
A sztori bonyolultsága kb a Pocahontas szintjén mozog. Ezzel nincs semmi baj, Camerontól pontosan ezt vártam a plakát alapján (trailert nem néztem, lelövi a poént és biztos voltam benne, hogy ezt a filmet nekem moziban kell látnom).
Ami jó: Remekül felépített narratíva, nagyon jó tempó (a két és fél órás játékidő ellenére a filmnek minden egyes jelenete fontos), ügyes színészek, rendben lévő sztori (amerikai blockbustertől ez már hatalmas szó!), nagyon jó rendezés, remek vizualitás és hangsáv. Normál moziban is. IMAXban egyik barátom nézte, szerinte ahhoz képest az 1080p is gyenge élmény szempontból.
Nem kap pontos pontszámot, egyenlőre. friss az élmény, valamint a látvány nagyon lenyűgöző volt. Csak éppen pár év múlva a látvány már nem lesz ennyire átható, szóval az magában sokat nem ér... Valahol 8 és 9 pontot kap majd a 10ből. Tehát ha az ilyen jellegű filmeket szereted, érdemes moziban megnézni, mert jó. Ellenben 50fölötti művészfilmrajongó rokonokkal csak óvatosan megnézetni, nem biztos, hogy bejön nekik.

A Battle Angelt pedig várom, nagyon.

SPOILER: Nem véletlenül a Pocahontast hoztam fel. Körbemutogatja a helyi flórát és faunát, megtanítja vadászni, törzsfőnök lánya aki spirituális vezető, van hasonlóság bőven (konkrétan volt két pillanat, amikor már vártam a Pocahontas főcímzenéjét). Aztán ott a szörny meglovaglása útján a törzs tagjainak bizalmának elnyerése. Moah-dubb és a Dűne. Ott is bolygóra mentek áskálódni, hogy a helyiek mérgesek legyenek. Nomeg az egy lovas egy ló, kölcsönös bizalommal... ez is archaikusabb dolog, pl a Gyűrűk urában a Rohirok ura egy ilyen miatt lett baromi mérges Gandalfra. Az úszó szigetek ötlete is régi (Septerra Core, Homm5 wizard vár, jobb példa nem jut eszembe), a hajók külseje és belseje is ismerős lehet (belső: Űrodüsszea 2001 facefift, ill Alien2 facelift -bár az Alien hajóbelsői az előbbire alapozódtak-; kívülről ez biza Aliens:) ). De ott az életfa, az álmok hatása, jól összerakott és szép szimbólumrendszere van a filmnek. Nem filozófusi szinten, de egy filmtől mindenképpen dícséretesen.

másik dolog: a társadalomkritika pár helyen eszméletlenül találó. a tudósok csak tanítani akarnak, de ő maguk nem tanulnak és nem ismerik meg a másik kultúrát, a tudósnő pedig végig a saját ruhájában van, pedig ő tényleg akar. tehát megismeri a szokásokat, ugyanakkor nem asszimilálódik. ez kb olyan, mintha az ember kimenne japánba (vagy akárhova máshova), ahol van dresscode, de nem követné. lehet bármilyen jó arc is, kívülálló fog maradni.

Szóval sok helyről vesz át. De mindezek szépen vannak szintetizálva és nagyon szépen vannak kézbentartva.
SPOILER vége

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17622) tiv83us


tiv83us
veterán

Nos, tegnap teritekre kerul vegre az Inglorious Bastards.
Ennel Tarantinonak egy jobban sikerult remekmuve van, az a Pulp Fiction. Ezert kap a film csak 9.5-ot a 10-bol :L

Hans Landa /Christoph Waltz/ elvitte az egesz filmet, ugy ahogy van, ilyen alakitast nem tudom mikor lattam utoljara. :)
Brad Pitt nagyon koncentralt a Tennesse akcentusara, nehol a szineszi jateka rovasara ment, de ossze volt rakva qrvra a team, mindenkepp kotelezo darab lesz a DVD keszletben.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#17623) Pitterix


Pitterix
őstag

Avatar

Sima, 3d nélkül néztük, de így is hihetetlen a látvány!
Nos kérem szépen van fantáziája ennek a Cameron bácsinak.
Le a kalappal előtte.
Ha lesz rá szabad valutám talán megveszem díszes dobozban is.
Ez a film simán megéri a mozijegyet!
Az a sok bolond, aki meg fanyalgott, hogy ilyen szart nem néz meg, elmehet a búsba!
Bátran ajánlom mindenkinek!

10\10

Tibi, örülök, hogy tetszett a 9!

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#17624) No-kia


No-kia
őstag

Avatar

9,5/10

Rettentő jó volt 3D nélkül is, bár a legalsó sorba vett a suli jegyet :W , a történet is jó volt. A víz szebb volt mint a valóságban, a nöcények is jók voltak, az elején az állatok bőre fura volt, h csillogott, de a Navik bőre tökéletes volt, csak azért nem 10 pont, mert nem tartott tovább(ezér tnincs nálam 10 pontos film) :DDD imádtam, ha lesz januárban még Imaxban akkor ott is megnézem

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#17625) koxx válasza Integra (#17605) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

én is szemezek egy ideje ezzel a monitorral, főleg mióta dezz írt egy cikket is róla logouton, a mostani 22es tn paneles dellemhez képest ég és föld lehet a különbség
a vinyó telepakolással nem szokott gond lenni :)

(#17626) RoyalFlush válasza No-kia (#17624) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Holnap megyek barátokkal megnézni (3D-ben), már alig várom :))

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#17627) feka007


feka007
nagyúr

Tegnap megnéztem az Avatart ilyen sima digitális 3D-ben (első 2-3 percben fájt a szemem mire megszoktam..). Elég szar helyre kaptunk jegyet (2. sor széle), de így is ki...szott jó volt :C A látvány, rendezés, színészi játék is nagyon ott volt, baromira eltalálták. Történet is rendben van, habár egy picit lehetett volna darkosabb és véresebb ;]

9.5/10

(#17628) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Aki megnézte az Avatart megtenné, hogy benyomja az adott pontot az IMDb-re is?
Már csak azért is mert látszik, hogy elköltötte az alkotásra azt a sok százmillió dodót. :R

(#17629) No-kia válasza BITBOYS (#17628) üzenetére


No-kia
őstag

folyamatban, am az avatarról nins vmi blog részlet vag yvmi, ami érdekes adatokat ír a készültéről?

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#17630) BITBOYS válasza No-kia (#17629) üzenetére


BITBOYS
addikt

Otthon van pár elmentve a favoritok között. Ha hazaérek valamikor elküldöm.

(#17631) Tibiajax válasza tiv83us (#17622) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

dvd-készlet........ ugyanmár... :D
isten hozott a 21.században, kedves Santa tiv83us.. :D
Pitterix ;)

(#17632) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

fenn van ez: Avatar.iNT.CAM.XviD.Hungarian-G1-CiNEDUB.. 3600-an seedelik, 1600-an töltik, jelenleg is.. eddig letöltve majdnem 5000x.
hihetetlen... ez már inkább kínos, mint vicces kategória

(#17633) BITBOYS válasza Tibiajax (#17632) üzenetére


BITBOYS
addikt

Erre nincs szó....viszont sokaknak meg pénzük nincs, hogy elvigyék a kölköt moziba.

(#17634) No-kia válasza Tibiajax (#17632) üzenetére


No-kia
őstag

én nem töltöm lee, majd megnézem mégegyszer egy nagyobb mozibanamíg nem lesz HD ;]

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#17635) Tibiajax válasza BITBOYS (#17633) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

najó, de azok így nézik meg majd?..
én megértem persze, h vannak igénytelen emberek, nade 5000-en, egy adott közösségben??
szóval, ez az kínos tényező....

[ Szerkesztve ]

(#17636) feka007 válasza Tibiajax (#17632) üzenetére


feka007
nagyúr

Pff.. Bezzeg a Band of Brothers-t alig seedelik az említett oldalon, le se tudom szedni mert mindenki a 6-7 gigás verziókat tölti fel, aminek akkora trágya a minősége, hogy akkor már inkább várok hátha elkezdik seedelni.. Fent van 110 gigás verzió, erre elindítom, és jön kb 20 kb/s-el... Esküszöm megvenném, ha kiadta volna a hülye WB nálunk.. Megvolt gyönyörű 1080p-ben pedig, tudom hogy b.sznak seedelni akkor veszek 10 dldvd-t, azt kiírom..

(#17637) Gorneck


Gorneck
titán

Nos...sikerült megnéznem az Avatar-t.

10/8-nak éppen jó volt...itthon egyszer még majd megnézem...sokkal többet vártam és ha nincs ez a szép látvány a brutál hang...akkor egy 7est érne...

Gorneck#1239

(#17638) RoyalFlush


RoyalFlush
őstag

No, kifizettük a jegyeket a holnapi előadásra, ha már arra jártunk. Aki 3D-ben nézte meg az Avatart, mi a véleménye róla?

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#17639) Tibiajax válasza Gorneck (#17637) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

ejnye.. Gorneck, a kritikus odamondós kacsa.

:))

(#17640) @rglaaf válasza RoyalFlush (#17638) üzenetére


@rglaaf
veterán

Én holnap nézem imax 3d-ben remélem jó lesz

PSN:BiZzare_0 ️

(#17641) Pitterix válasza Tibiajax (#17635) üzenetére


Pitterix
őstag

Inkább várnának akkor a jó minőségre!
Majd sokan ezért fogják fikázni, nem egy emberrel találkoztam már, aki azt mondta filmekre, szarok, de az nem jutott el a tudatáig, ha nem mozis felvételt nézne jobb lenne a hang, kép, ezzel együtt az élmény is.....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#17642) No-kia válasza Pitterix (#17641) üzenetére


No-kia
őstag

jah, ilyen minőségbe nehéz elhinni hoyg "van" ilyen világ

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#17643) proci985 válasza Pitterix (#17641) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nagyonzárójelben: vannak olyanok, akik trailer helyett ezt a verziót szedik. belenéznek az első 5 percben, ha addig jó a film, akkor irány az esti előadás.

én sem értettem, hogy minek szedik, amíg egyik ismerős fel nem világosított, hogy USAban emiatt elterjedtek (pár éve volt a beszélgetés, akkor még a mozis felvételek baromi rosszak voltak, cserébe 700giga leszedése eltartott jóidieg).

az előnye a dolognak az, hogy nincsen a "trailerben ellőtték az összes puskaport" effekt, egy rossz filmet nem ment meg egy jól összevágott trailer.

(az a lehetőség, hogy hónapokat késik a moziban ugye most nem játszik)

más kérdés, hogy sokaknak elég a gyenge minőség is. boldogok a lelki szegények, mert nem látják és nem hallják a különbséget. mi meg mehetünk moziba és vehetjük meg a technikát otthonra... :DDD

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17644) RoyalFlush válasza @rglaaf (#17640) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Hova sikerült jegyet venni? Ahogy néztem, szépen elfogytak a helyek :)

(#17642) No-kia: egyáltalán semmi nem jön át ilyen minőségben abból, amit moziban egy ilyen film adhat.

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#17645) Pitterix


Pitterix
őstag

Huh, dél óta: áááááááá
Nem semmi emelkedés!!!!!
117+

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#17646) Gorneck válasza Tibiajax (#17639) üzenetére


Gorneck
titán

Nem tetszett a story...azt hittem vmi egyedi lesz...de nem...nagyon sokat rontott a film nézhetőségén (folyamat a másik film arcai ugrottak be és ez igen csak idegesített)...mert ugye nem minden a látvány...

De most végre tolok egy kis Nevergreen és Picsát...fantasztikus lett mind2 zenekar új albuma...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#17647) KMan


KMan
őstag

Avatar 3/10

AVATAR SPOILER

En nem szeretnem elvenni senkinek sem a kedvet, bar en is nagyon vartam a filmet, es Jim az egyik kedvenc rendezom, de nekem egyaltalan nem tetszett...

CGI:100%
Story:0%
Romance:50% (de minek:F)
Szinkron:elegtelen
Parbeszedek:kettes ala

Azt hiszem meg kell majd neznem megegyszer moziban, de akkor egyedul..

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#17648) Gorneck válasza KMan (#17647) üzenetére


Gorneck
titán

Gyorsba én is elcsaptam mással a csalódottságom a filmben. Bár a szinkron sztem nem is lett vészes az eredetihez képest.

Szal megnéztem Sandra új filmjét: The Blind Side - 10/7,5, kicsit fura story, kicsit fura szereplő összeállítás...de egész könnyed mozi a család számára.

Gorneck#1239

(#17649) No-kia válasza KMan (#17647) üzenetére


No-kia
őstag

neke volt csaj ismerősöm ak o 3 szor sírt a film alatt, pedig nem aza nagyon érzékeny,

nah am mégf nem válaszotlatok, jan.-ban még vetítik a filmet imaxben? mert megnézem még akk ott is :B

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#17650) joshua7


joshua7
veterán

Én is túl vagy ok az Avataron. 7/10. A látvány tényleg üt, meg a világ kidolgozottsága is remek. Csak hát nem a látványtól jó egy film... Története tucatkliséhegy, elvártam volna valami kimagaslót vagy szokatlan, ha már ennyire ajnározták a filmet, de sajnos semmi... Azért egyszer mindenképp érdemes megnézni, maga a teremtett világ magával ragadó. :K De azért a jelenlegi 8.9 pontos imdb értékelés röhej...

Semper Fi

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.