Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:53

LOGOUT.hu

Mi is az a calisthenics?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7451) kolosanyi válasza emiki6 (#7449) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ha már hídtartás, próbáljátok ki tornászosab is, sokkal keményebb, mint a sima. :)

(#7452) Buster17


Buster17
addikt

Előkerült véletlen az alergia tesztem és amire allergiás vagyok az a gabonafélék és a rozs. Mind a kettő 4 +os. Ezért lennék én folyamatosab szarul, hogy minden nap ezeket zabálom? Most ilyenkor mi van? Mit csináljak?

(#7453) Woodslave válasza Buster17 (#7452) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ez tényleg qrva nehéz kérdés :W

mondjuk ne zabálja gabonát meg rozst :Y

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#7454) Buster17 válasza Woodslave (#7453) üzenetére


Buster17
addikt

Zab is gabona nem? Gyúrós étkezésem oda :(

(#7455) Woodslave válasza Buster17 (#7454) üzenetére


Woodslave
nagyúr

én soha nem eszem zabot :D igaz nem is vagyok izmos :N

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#7456) brownus válasza Buster17 (#7454) üzenetére


brownus
veterán

próbáld ki a kölest, a hajdina is jó lesz sztem. más hirtelen nem jut eszembe

(#7457) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Mióta kevesebbet cigizek, edzés előtt lemegy 1g C-vitam + l-carnitine azóta sokkal jobban megy az edzés, tegnap pl nem tudtam bedurrantani egy óra alatt a testrészeimet, eddig ez ment. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#7458) emiki6 válasza Speeedfire (#7457) üzenetére


emiki6
veterán

Én meg kezdek elkeseredni, mert nincs izomlázam másnap csak egy kicsi és az se minden eddzett izomban.... :(((

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#7459) Speeedfire válasza emiki6 (#7458) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ha eltűnik az izomláz, akkor az jó. Legalábbis én mindenhol azt olvasom, ekkor az izomzat már elég edzett. Könnyebben is tudod terhelni.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#7460) Zoo123 válasza emiki6 (#7458) üzenetére


Zoo123
senior tag

Ha nincs izomláz másnap/harmadnap az annak a jele hogy az izmok megszokták a terhelést. Itt az ideje változtatni: új/nehezített gyakorlatok, ismétlésszám, pihenőidő variálás, intenzitásfokozó technikák.
Kísérletezz! :)

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#7461) emiki6 válasza Zoo123 (#7460) üzenetére


emiki6
veterán

Pont most variáltam.
Lehet a pihenőidőt kéne megszabnom. Mennyit szabad max pihenni?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#7462) kolosanyi válasza Buster17 (#7454) üzenetére


kolosanyi
veterán

Miért lenne oda? Rizs, rizsliszt stb. Amúgy nem a gluténre vagy érzékeny?

(#7461) emiki6
Az erőedzéstől nem is lesz, de legalábbis jóval enyhébb, mint egy volumenedzésnél. Egyébként milyen intervallumban csinálod a statikus tartásokat?

[ Szerkesztve ]

(#7463) emiki6 válasza kolosanyi (#7462) üzenetére


emiki6
veterán

ami statikust csinálok az a plank. (A front lever rávezetőt nem is említem, mert az csak pár másodperc :D)
Mellső és 2 oldalsó max kitartás 3 sorozat.
De ettől most van izomláz :)

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#7464) kolosanyi válasza emiki6 (#7463) üzenetére


kolosanyi
veterán

Sommer szerint - meg több tanulmány szerint is - az izometrikus edzésnél 5-6 másodperc az erőnövelő tartomány. Ha 15-nél is több megy, semmiképpen se maradj az adott variációnál, nehezíts, mert az már bőven állóképességi tartomány. A hídtartást is frankón lehet nehezíteni, például egykezes, egylábas, egykezes-egylábas (ez komoly), vagy csak távolabb rakod a karod.

(#7465) Buster17 válasza kolosanyi (#7462) üzenetére


Buster17
addikt

Zab a reggelim meg néha a 3. kaja is ez shake formában. Rízzsel nem tudom pótolni.

(#7466) Woodslave válasza Buster17 (#7465) üzenetére


Woodslave
nagyúr

miért nem? Natur főtt rizs, leöntöd fehérjével, mint egy tejberizs. Biztos qrva jó. Azért ne emiatt tegyél le róla, hogy izmos leszel. :N :D (nem emiatt nem leszel)

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#7467) Buster17 válasza Woodslave (#7466) üzenetére


Buster17
addikt

Nincs reggel időm arra :DDD örülök hogy a zabot megtudom csinálni. Meg nem is tudom min megfőzni az a nagy gond.

(#7468) kolosanyi válasza Buster17 (#7467) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ha akarsz, találsz megoldást. Pufirizs, előtte nap este megcsinálod, rizslisztből készült kenyeret csinálsz (veszel ha lehet kapni) stb. De továbbra is nyitott a kérdés mire vagy allergiás pontosan? Ha csak gluténérzékeny vagy, akkor zabot is ehetsz nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

(#7469) emiki6


emiki6
veterán

Ma láttam Szarka Ákost. :U

At MOM park melletti SW park.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#7470) westcoastog válasza emiki6 (#7469) üzenetére


westcoastog
veterán

Nem dumáltál vele meg semmi? :D

(#7471) kolosanyi válasza westcoastog (#7470) üzenetére


kolosanyi
veterán

Csak paparazzit játszott. :DDD

Jut eszembe, kedvet kaptam edzeni, de érzem a tegnapit. Azt hiszem kocogok, meg nyújtok, csinálok erőhajlékonysági gyakorlatokat.

[ Szerkesztve ]

(#7472) westcoastog válasza kolosanyi (#7471) üzenetére


westcoastog
veterán

Azt látom. :DDD

(#7473) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Nem egy izomkolosszus,habár ha levenné a polót,lehet lesnénk :) Igaz nekem jobban tetszik a kidolgozottság,mint pufók ,felfújt dögök

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#7474) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Tök jó nektek pestieknek,van sok normális hely,nálunk Szegeden 3,abból egyik jó,de panel-jungle-cigó tárbor fele van és nem szívesen mennék oda :DDD

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#7475) kolosanyi válasza FIREBLADE78 (#7473) üzenetére


kolosanyi
veterán

Azért azért van ott izom, de neki pont hátráltató tényező lenne a nagy tömeg. Vékony a lába? Igen, egy erőemelöhöz képest tuti. Viszont testtömeg arányosan brutálisan erős, ez az egésznek a lényege. :)

Szerk.: Ezt még nem is láttam, jópofa...

[ Szerkesztve ]

(#7476) FIREBLADE78 válasza kolosanyi (#7475) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Basszus,gyűrűzni kellett vna taknyos koromban,habár még most sem lenne késő,de lehet vicces lenne,ha beállítanék,gyerekek itt vagyok :D

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#7477) emiki6 válasza kolosanyi (#7475) üzenetére


emiki6
veterán

Eleinte csak néztem, hogy valahonnan ismerős, aztán sikerült beazonosítani. A karja nem árulkodó, edzeni nem edzett, mert edzésből jött egy edzőtárssal, aki mellesleg a muscle up 360-at próbálgatta, de mindig csak 180-ig jutott. :U Lehet már ő is fáradt volt, kidudja.
Nem nagyon szoktam hírességekkel beszélgetni, max köszönök. Talán Eső Krisztiánnal vagy Berecz Istvánnal váltanék néhány szót, mert velük "beszéltem" facebookon :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#7478) Buster17 válasza kolosanyi (#7468) üzenetére


Buster17
addikt

Nem tudom hogy a gluténra alergiás vagyok vagy sem. :(

(#7479) RBJ


RBJ
addikt

Én meg mostanában dög fáradt vagyok állandóan, napközben aludnék.
Pedig rendesen és eleget alszok, vitamint, ásványianyagot is szedek és mégis úgy kellett ma kirugdalnom magam edzeni. :((

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#7480) emiki6 válasza RBJ (#7479) üzenetére


emiki6
veterán

Egy órával edzés előtt igyál meg egy kávét. :K

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#7481) RBJ válasza emiki6 (#7480) üzenetére


RBJ
addikt

Pont a kávét is hanyagolom napközben mert hányingerem van tőle. Nem az esti fáradtság a lényeg, hanem egész nap egy rakás sz.....r vagyok. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#7482) emiki6 válasza RBJ (#7481) üzenetére


emiki6
veterán

Valahogy aktivizáld magad. Engem sokszor az ébreszt fel, hogy elkezdek csinálni valamit és egyszerüen elfelejtem, hogy álmos vagyok. :DDD

Vagy csinálj valami extrém dolgot, mint a Crank-ben, hogy felpezsdüljön a véred. :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#7483) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Rájöttem, mi a hiba a has (törzs elülső része) edzéseimmel, miért gyenge ez nálam, illetve miért nem megy a támasz ülőtartás még. Az egyenes hasizmom nem gyenge, viszont a csípőm igen. Az kifejezetten gyenge nálam, de megvan, hogy hozhatom fel, innentől rajta leszek. Tök jó, hogy lábemelést csinálok függeszkedve meg minden, de szart se ér az egész, ha a csípőmet nem jól használom. Nézzétek meg ezt a videót, mit csinál a gyerek (a spanyol vagy portugál vagy milyen hablaty nem lényeg). A törzsnek pont ez az összezáródása nincs meg nálam, mikor ezeket a gyakorlatokat csinálom. Na, ma direkt figyeltem erre. Először talajon csináltam ezt, majd függeszkedve, de csak hajlított lábbal tudtam így túlhúzni a vízszintesen. A lényeg az, hogy az egész mozdulat ott kezdődik, ahol a normál lábemelés befejeződik, és az alsó testünkre koncentráljunk közben, ne felső hátból húzzunk. Na, innentől így fogom csinálni, ez kell a magas támasz ülőtartáshoz (v ülés) is. Na meg combhajlító hajlékonyság.

(#7484) emiki6 válasza kolosanyi (#7483) üzenetére


emiki6
veterán

Az írásod alapján nem jön át mit akarsz, de a videóból kiderül. :U

Nálam ezek megvannak (úgy ahogy) csak épp törzzsel lábbal kicsit előre vagyok dölve, bár ahhoz szerintem meg kell tanúlnom a gyakorlat felsőtesti részét, hogy menjen rendesen. :)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#7485) RBJ


RBJ
addikt

Le se merem íni mit ettem tegnap este. Kapros, tejszínes lazacot, kukoricás burgurral. :DDD
De most reggel pirítós medvesajttal, szalonnával, paprika, tej. :P

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#7486) itouchfan válasza Zoo123 (#7460) üzenetére


itouchfan
senior tag

nem akkor jó egy edzés mert van utána izomláz. az izomláz azért van, mert edzés közben nem jut elég oxigén az adott testrészbe, és tejsavó(asszem ez, de nem tuti) képződik. az edzés viszont akkor jó, ha mikrosérülések keletkeznek az izomszövetben, és ezek miatt kell a fehérje és a szénhidrát edzés után, hogy ezeket fel tudja újra építeni, és azért kell több fehérje és több szénhidrát, hogy nagyobbakat építsen fel. de ezeket a a mikrosérüléseket te lehet hogy nem érzed! szóval nem az izomláztól függően jó vagy rossz edzés. :)

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#7487) itouchfan válasza itouchfan (#7486) üzenetére


itouchfan
senior tag

nem tejsavó, hanem tejsav :D ekkora baromságot :O

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#7488) Zoo123 válasza itouchfan (#7487) üzenetére


Zoo123
senior tag

Pedig milyen jó lenne ha tejsavó lenne mégis!

Nem kéne fehérje turmixot inni edzés után! :))

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#7489) emiki6 válasza itouchfan (#7486) üzenetére


emiki6
veterán

Igen, de a tejsavas izomláz közvetlen a terhelés után van, de a mikrosérülésest csak 1-2 nappal utána érzed. Viszont (!) Ha huzamosabb ideig hetente többször is igénybeveszel egy izomcsoportot, akkor nem lesz olyan intenzív, mint az első edzést követően. Valakinek teljesen el is múlhat. Én a huzihoz már hozzászoktam ezek szerint, de csak ahhoz. :P

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#7490) itouchfan válasza emiki6 (#7489) üzenetére


itouchfan
senior tag

igen, de ugye azért nem jut elég oxigén az izomba, mert kardio terhelés is van, sőt, "elveszi" az oxigént az izom elől. tehát ha mindenképpen izomlázat akarsz, akkor szeritem tarts kevesebb pihenőidőt( mint ahogyan Te is írtad fentebb), vagy csinálj szuperszettet, pl. egy vádli-húzódzkodás elég ütős :K

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#7491) batai15


batai15
félisten

Na több mint egy hete nem edzettem. Jajj de nem jó

(#7492) emiki6 válasza itouchfan (#7490) üzenetére


emiki6
veterán

Én nem izomlázat akarok, csak fejlődni :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#7493) itouchfan válasza emiki6 (#7492) üzenetére


itouchfan
senior tag

:R :R nehezítsd valahogy :D
valaki le tudná írni a kézállásban fekvő lépéseit? mert azt nem töltöttem le vagy nemtom.. :( szóval nincs meg, és rájöttem hogy el kéne kezdeni.. szóval valaki pls

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#7494) kolosanyi válasza emiki6 (#7484) üzenetére


kolosanyi
veterán

Este már előfordul, hogy érthetetlen vagyok... :) Felhúzott lábakkal (zsugorban) okés a dolog, de a támasz ülőtartás helyzetben, nyújtott lábbal nem. Erre kell rágyúrni. Egyébként ebből is látszik, hogy milyen összetett egy dolog ez a saját súlyos edzés. Erősnek kell lenni hozzá, hajlékonynak, fejlett testtudattal kell rendelkezni... Egy-egy elemhez rengeteg összetevőnek meg kell lennie és ha valamelyik nem stimmel, nem fog menni.

(#7493) itouchfan
Én így tanultam meg.

[ Szerkesztve ]

(#7495) itouchfan válasza kolosanyi (#7494) üzenetére


itouchfan
senior tag

köszi, ez nagyon király :C

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#7496) Bannani


Bannani
tag

Sziasztok! Még új vagyok a fórumon, elöljáróban annyi, hogy kicsit több mint 1 éve edzek.
Valaki tudna tanácsot adni hogyan edzem az alsó hátizmom? :)

[ Szerkesztve ]

'Mind over matter'

(#7497) kolosanyi válasza Bannani (#7496) üzenetére


kolosanyi
veterán

Szia!

Híd, illetve felhomorítások, mint például a sáskaállás. Jelentős terhelést kap még a csípőemelés és a glute ham raise közben is, illetve ha már haladóbb szinten vagy, akkor a mellső és a hátsó függőmérlegek is kiváló gyakorlatok, de itt az egész hát dolgozik.

(#7498) itouchfan


itouchfan
senior tag

nyár elején volt még linkelve (asszem én voltam :D ) az a 8 hetes húzódzkodó program, amikor minden nap húzodzkodsz 3x10-et asszem. Volt aki kipróbálta?

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#7499) Bannani válasza kolosanyi (#7497) üzenetére


Bannani
tag

Köszi szépen! :) Ezt a sáskaállást még nem láttam :o Az enyém olyan, mint egy rozmáré...
Tavasszal a front leverre akarok rávezetőt elkezdeni, de látom addig még sokat kell szenvedni :D

'Mind over matter'

(#7500) batai15


batai15
félisten

a 2. lépésnél a fekvőben, (45 fok kb) csak olyan cuccom van amin csináljam ami kb a combom feléig ér. Na már most mindenképpen keressek ami a testem feléig ér vagy ez is jó lesz?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.