Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:53

LOGOUT.hu

Mi is az a calisthenics?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6151) kolosanyi válasza kory24 (#6149) üzenetére


kolosanyi
veterán

Szia!

Itt a válasz: [link],.illetve itt: [link]. Ezt tökéletesen át tudod ültetni saját súlyos edzésre is, gyakorlatilag erről szól a.fegyenc egy az egyben.

(#6152) itouchfan


itouchfan
senior tag

A levegőt akkor fújom ki amikor erőt fejtek ki, tehát a pozitív szakaszban kilégzés, negatívban belégzés van, igaz?

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#6153) corres78 válasza itouchfan (#6152) üzenetére


corres78
tag

Ez a szokás, igen. :)

(#6154) emiki6 válasza kolosanyi (#6151) üzenetére


emiki6
veterán

"Ez kétféle módon történik, hipertrófia (az izomsejtek mérete nő) vagy hiperplázia (sejtek száma nő) révén."

Viszont itt a topicban kiderült, hogy nincs hiperplázia, csak ha komolyabban megsérül az izom és a velünk született izomsejt mennyiséggel kell dolgoznunk. Nem?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#6155) Because


Because
őstag

egész jól hozzá tud szokni az ember szervezete a futáshoz már 13 perc alatt futom a 3km-et nemsokára nekiugorhatok a katonai felvételinek :)
hasizommal nincs gond, csak a fekvőtámaszon vérzek el :(

[ Szerkesztve ]

(#6156) Woodslave válasza kolosanyi (#6151) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Brad Schoenfeld és kollégái végeztek el egy kutatást. Itt az összefoglalója és kis kritikája (angolul persze)

lényeg, hogy az izomtömeg növelés tekintetében a klasszikus hipertrófia edzés és az erőedzés egyenrangú volt, azt leszámítva, hogy az erőedzés sokkal tovább tartott és megterhelőbb volt.

nem tudom most ezt minek írtam, először úgy tűnt van értelme :U :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#6157) kolosanyi válasza emiki6 (#6154) üzenetére


kolosanyi
veterán

De, írták is neki hozzászólásban.

(#6156) Woodslave
Az, hogy tovább tart, szerintem vállalható kompromisszum annak fényében, hogy erős is leszel, nem csak izmos. A kimerülés meg. Nos ezért vannak a kikönnyítések, bár ezt amúgy se érdemes elhagyni. Egyébként nekem elsőre furán hangzik, hogy megterhelőbb az idegrendszernek, mint ha nagy volumennel dolgozol és mindent bukásig csinálsz, sőt erőltetett ismétléseket alkalmazol. Aztán persze kinek mi. Mindenesetre abban nagyon egyetértek velük, hogy tömeget és erőt az összetett gyakorlatok fognak hozni. Izolációs gyakorlatokat szerintem a lemaradt izomcsoportokra kell alkalmazni vagy ha sérült az ember stb.

(#6158) KISDUCK válasza corres78 (#6137) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát nekem a hőség annyit zavar be, hogy a strandolást össze kell egyeztetni az edzéssel. Tegnap délelőtt 10kor mentem futni kb 2,5km-t nyomtam, háromszor megálltam max fél percre szusszanni, de lenyomtam. Egész jól ment ahhoz képest, hogy már évek óta nem futottam ennyit. A víz rendesen levert. :D

(#6159) Woodslave válasza kolosanyi (#6157) üzenetére


Woodslave
nagyúr

nem tudom. :N Szerintem a nagy súlyos alapgyakiknak addig van értelme, amíg egy esetleges komolyan adaptációs folyamatot indít. Pl. ha arra kondicionálod a tested már fiatalabb korban. Egyáltalán nem hiszek benne, hogy pl. nekem 36 évesen, a deadlift sokat dobna az izmosságomon. Egyáltalán nem felel meg a hipertrófia követelményeknek pl... De lehet egy 17 éves fiatal jó sok kajával egy guggolás-deadlift programmal 20 éves korára akkora lesz mint az állat.

De mindegy off ezt itt meg amúgy is :D

megterhelőbbet azért nem kell magyarázni, nem mindegy az izületeknek, hogy huzamosabb ideig 85%RM-el nyomkodsz.

Erő meg nem érdekel. :N

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#6160) kolosanyi válasza Woodslave (#6159) üzenetére


kolosanyi
veterán

Annyira nem off, hiszen saját súlyos gyakorlatokkal is lehet variálni. Meg tudsz célozni bizonyos izomcsoportokat jobban, illetve volumennel, intenzitással lehet itt is játszani. Mindenesetre azt vettem észre magamon, hogy a pumpálgatást egy ideje egyáltalán nem élvezem, sokkal jobban tetszik, ha erőgyakorlatokat csinálok. Igaz, hogy saját súlyos vonalon, nem pedig felhúzást, de ez ilyen szempontból kevésbé számít szerintem. :)

(#6161) Woodslave válasza kolosanyi (#6160) üzenetére


Woodslave
nagyúr

úgy kell edzeni, ahogy tetszik. Nem ezen múlik az életem(ünk) :K

próbáltam a madcow-t 5-3-1 és társait. Sokkal erősebb nem voltam, izmosabb meg egyáltalán nem, csak már hánytam a guggolástól. (jó a lábam vastagabb volt láthatóan, de az meg nem célom most)

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#6162) kolosanyi válasza Woodslave (#6161) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ennyi. Tudom, hogy szertornász soha nem leszek az alkatommal, mégis veszek egy pár gyűrűt és azzal fogom nyomni. Azért, mert tetszik, szög egyszerű, sokkal ügyesebb és mozgékonyabb lehetek ha gyakorlom. Nagyobb meg úgyse akarok lenni, így is alig kapok ruhát. :)

Lehet ha hosszabb ideig nyomtad volna úgy, sokat erősödtél volna. Aztán lehet, hogy csak a vállad, derekad ment volna szét az állandó nagy súlyos gyakorlatoktól, ezt nem lehet tudni.

(#6163) westcoastog


westcoastog
veterán

Aktuális, minden nyáron. :D

(#6164) RBJ


RBJ
addikt

Nos most itthon edzettem, láb vót na. Izzadtam mint kutya. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#6165) Rabbitf_24 válasza RBJ (#6164) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

nekem is leg day volt. póló + súlymellény elázott. ;]

(#6166) Because


Because
őstag

whiskey-kóla megvolt 2x4cl+2x2dl. bűntudatom van :( de majd holnap dupla annyi fekvőt nyomot mint eddig :)

(#6167) westcoastog: persze csaj most se volt :D

[ Szerkesztve ]

(#6167) westcoastog válasza Because (#6166) üzenetére


westcoastog
veterán

Belefér. :)
Ajj, az nem jó. :O

[ Szerkesztve ]

(#6168) Rabbitf_24 válasza Because (#6166) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

csaj? minek? ;] :U

(#6169) kolosanyi válasza Rabbitf_24 (#6168) üzenetére


kolosanyi
veterán

"Kardió..." :DDD

(#6170) Zoli133


Zoli133
őstag

Tegnap sikerül kolosanyi mesterrel összehozni egy közös edzés félét. Rengeteget sikerült tanulnom a helyes gyakorlatvégzésről, meg pár gyakorlatot is mutatott. A végén pedig egy edzésterv félét is sikerült összehozni, hogyan is fér össze a fegyencedzés a biciklizés és az úszás. Úgy néz ki kicsit vissza kell vennem, a kardióból és talán több ésszel csinálni, de majd mág egyezkedem. 8k km volt az idei terv kerékpáron. :D

[ Szerkesztve ]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#6171) kk831228 válasza Rabbitf_24 (#6168) üzenetére


kk831228
addikt

:DDD

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#6172) Because válasza Rabbitf_24 (#6168) üzenetére


Because
őstag

ha olykor nagyon magam vagyok meglátogat :)
de abban is benne vagyok ha egy öreglányt kell kiszolgálni és ő eltart :U

(#6173) westcoastog


westcoastog
veterán

3 az 1-ben kávét gondolom érdemesebb lenne főzöttre cserélnem, már csak a sok cukor meg szirszar miatt is, vagy kelés után 1 belefér naponta?

(#6174) emiki6 válasza westcoastog (#6173) üzenetére


emiki6
veterán

Ha annyira 3 az egybent szeretnél, akkor vegyél instant kávét fehérjeport meg mézet. :P
Én azt javaslom ne igyál naponta, ha nem szükséges, valamint a fözött kávé erősebb, egészségesebb.
Kávétopicba kérdezz be. :DDD

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#6175) westcoastog válasza emiki6 (#6174) üzenetére


westcoastog
veterán

Akkor főzögetni fogom, nem leszek lusta. :D

(#6176) Rabbitf_24 válasza Because (#6172) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

erre van egy mondás falun: "moslékkal is lehet tüzet oltani". ;]

(#6177) corres78 válasza Rabbitf_24 (#6176) üzenetére


corres78
tag

Mármint "moslékos vödörrel" helyesen. ;)

(#6178) Rabbitf_24 válasza corres78 (#6177) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

sokféleképpen hallottam már, de a lényeg ugyanaz ... :D ;]

(#6179) westcoastog


westcoastog
veterán

Na gyűrű és magnézia kocka megrendelve, holnap megyek vasért. :))

(#6180) RBJ


RBJ
addikt

Hát edzés letudva, végén majd tízperccel zárás előtt gyorsan biotechbót Multi mineral complex vásárlás.
Ha most is dögfáradt leszek ezek után hát akkor selejt vagyok. :DDD
Héten majd megdöglök olyan fáradt vagyok.

Ásványi anyag téren adok ennek a cikknek hitelességet. [link]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#6181) RBJ


RBJ
addikt

El is felejtettem írni, hogy úgy fáj a seggem a tegnapi lábazástól, hogy ihaj.
Igaz a sima guggolást ketlebell golyóval pluszba nyomtam. +7.5 kg. :DDD lehet ezért a popifájdalom.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#6182) RBJ


RBJ
addikt

[link]

Úgy látom a coca cola nyal az oroszoknál. Egészséges életmóddal összekötni. paffff. :Y

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#6183) Rabbitf_24 válasza RBJ (#6181) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

nekem a combok fájnak.... sztem még holnap is érezni fogom, de nem baj, ez ilyen. :)

(#6184) westcoastog válasza RBJ (#6182) üzenetére


westcoastog
veterán

Nem kéne, múltkor a szőnyegről a vízipipa szenet kólával mostam le. :D
De hát kapnak pénzt utánuk ami jól jöhet szervezésre bármire, mondjuk én helyből elzavartam volna a cocacolát.

[ Szerkesztve ]

(#6185) KISDUCK válasza RBJ (#6180) üzenetére


KISDUCK
addikt

Köszi a linket. :D

(#6186) Apollo17hu válasza RBJ (#6180) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Beszarás, hallod, Magyar Királyi Hírlap? Ennyi erővel a Buci Maci magazinból is tájékozódhatnál. :D

(#6187) KISDUCK válasza Apollo17hu (#6186) üzenetére


KISDUCK
addikt

Nekem logikusnak és hihetőnek tűnt a cikk és eddig is azon a véleményen voltam, hogy a legtöbb nyavaját valaminek a hiánya okozza.

(#6188) Apollo17hu válasza KISDUCK (#6187) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Sajnos a cikk elolvasásáig nem jutottam el. Megakadt a szemem a 256 éves korában elhunyt tagon...

(#6189) emiki6 válasza Apollo17hu (#6188) üzenetére


emiki6
veterán

Lehetséges. :)
Ha egész életében kerülte az önpusztítást, egészséges és nyugodt életet élt, kerülte a szervezetet öregítő dolgokat + meg volt hozzá az adottsága... én el tudom képzelni. :)

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#6190) Woodslave válasza Apollo17hu (#6188) üzenetére


Woodslave
nagyúr

:K ja pontosan. A múltkor linkelt vki egy cikket a böjtölésről, azt is az ilyenek hiteltelenítették el teljes mértékben. :U

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#6191) westcoastog


westcoastog
veterán

Na ~5k-ból megvan a húzódzkodó, 2 zsák estrich beton, 6 méter zártszelvény, meg egy hosszú gázcsövet is találtunk a telepen, az meg free. :)
Meglátjuk mi sül ki belőle.

[ Szerkesztve ]

(#6192) Rabbitf_24 válasza westcoastog (#6191) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

majd toljad a fotót! :K

(#6193) corres78 válasza westcoastog (#6191) üzenetére


corres78
tag

Szuper! :K
Milyen méretű a zártszelvény (hosszúság, falvastagság és szélesség)?

(#6194) westcoastog válasza Rabbitf_24 (#6192) üzenetére


westcoastog
veterán

Okés. :)

(#6193) corres78
40x60-as, falvastagságot nem néztem, szemre elégnek tűnik, 3-4-5 mm lehetett lentről nézve.

Ha 60 centire süllyesztem is elég lehet az a 2 méter magasság, max nem vágok bele nagy helyet a csőnek, így még a cső is emel egy kicsit.
Szerintem nem fog kidőlni ha nincsen támasztás neki, vagy maximum még a földbehelyezéskor beton öntése előtt kistabilizálom valami törmelékkel vagy nem tudom még mi lesz.

[ Szerkesztve ]

(#6195) corres78 válasza westcoastog (#6194) üzenetére


corres78
tag

Ez a vastagság remek! Csőnél mért 220 cm föld feletti magasság bőven elég lesz. :K
Szerintem 70 cm már bőven elég lesz a föld alatti résznek, próbálj meg lehetőleg lyukfúrót használni, de legalábbis úgy próbáld meg a gödröt kiásni, hogy a gödör oldalfala kemény maradjon (cső alakú, esetleg enyhén lefelé szűkülő), olyan helyen áss, ahol nincs a közelben fa, mert a gyökér miatt nehezen fogsz boldogulni.
Javaslom még, hogy a föld alá kerülő részén a zártszelvénynek fúrj két átmenő lyukat, amibe belesajtolsz egy-egy vaspálcát, majd így helyezd a gödörbe és öntsd ki betonnal. Ezáltal nagyobb felületen fog kapaszkodni a vas a betonhoz. A csövet a zártszelvényekhez természetesen a gödörbe helyezés előtt hegeszd rá.

(sorry, ha esetleg túl sokat okoskodok, lehet másnak hasznos infók. Egyszerűen ignoráld, ha egyértelmű) ;)

[ Szerkesztve ]

(#6196) westcoastog válasza corres78 (#6195) üzenetére


westcoastog
veterán

220 gondolom meg bőven jó, max kicsit ugranom kell. :)
Van a szomszédnak lyukfúró, szóval azzal nem lesz gond, vaspálcát meg kerítek valahonnan.

3 méter szélesség sok lenne? Úgy gondolom ezen elfogok férni gyűrűvel, szemre kb 7-8 centis átmérőjű gázcső csak nem fog meghajlani. Még jó hogy bontott, mert le van festve fehérre, legalább nem ég oda a kezem a napon. :D

(#6197) corres78 válasza westcoastog (#6196) üzenetére


corres78
tag

Lyukfúróval a legjobb. 20 cm átmérőjű legyen legalább a gödör. Törmelékkel szerintem ne töltsd ki a gödröt, csak tiszta betonnal. Ügyelj arra, hogy szerves anyag (fadarab, gaz stb.) ne legyen a gödörben, mert azok helyén levegő marad vissza az elbomlásuk után.
7-8 centis átmérőjű cső túl vastag lesz kézzel átfogáshoz. 3, de max 4 centis lenne az igazi.
Tök mindegy a színe, ugyanolyan forró lesz. :DDD
Maga a gyűrű milyen magasan lenne a földhöz képest?

(#6198) westcoastog válasza corres78 (#6197) üzenetére


westcoastog
veterán

Nem tudom mekkora a lyukfúró, amekkora lesz akkora. :D

Gyűrű mindig a gyakorlatokhoz lesz igazítva, azt nem tudom milyen magasan, hol lent a földhöz közel, hol mellmagasság, mindig máshol.
Akkor csak tiszta beton meg ha van itthon fémpálca vagy valami fém amivel áttolhatom a szelvényt és kész.
Na jó lehet csak 5 centi a cső átmérője, tényleg nem tudom, majd lemérem.

(#6199) westcoastog


westcoastog
veterán

Lemértem, 4 centi vastag a cső. :)
Optimális.

(#6200) corres78 válasza westcoastog (#6199) üzenetére


corres78
tag

4 centi egész jó. :K
Ha van legalább 8 mm-es fala a csőnek, akkor az már elég erős, de 3 méter hosszúságnál középen így is jó eséllyel hajolni fog az üres cső, tehát fog kelleni bele kitöltésnek valami (pl. pont beleférő köracél), ami nem gyúlékony (a hegesztés miatt).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.