Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:53

LOGOUT.hu

Mi is az a calisthenics?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6901) Tenken válasza syl5 (#6860) üzenetére


Tenken
őstag



Ettől próbáltunk megóvni egyébként.

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#6902) emiki6 válasza Tenken (#6901) üzenetére


emiki6
veterán

Az első képen már az elején látszik a végeredmény. Nem azért van ez, mert beszorítós, hanem azért mert idióták és vagy túl nehezek... :U

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#6903) Zoli133


Zoli133
őstag

Ma reggel végre elkezdtem a gyógytornáta sérült vállammal, ahol sikerült megbeszélni az edzésem folytatását is. Másfél hét pihenő után azt hittem többet veszítek, a két hónap altt felépített eredményből de egész korrket volt. Fél órát ugróköteleztem kisebb megszakításokkal, hogy felmérjem miben hol tartok és szerencsére kb szinten maradtam, így ma boldog vagyok. :)
Egyedül a függeszkedéssel járó feladatoktól vagyok eltiltva (lábemelés, húzódzkodás), de ez is csak pár hét, valahopgy pótlom addig ezeket. (Ponotosítva sajáttestsúlyosok közül csak ettől, súlyzós edzés ugyan nem csináltam de az is tiltólistás)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#6904) kolosanyi válasza emiki6 (#6902) üzenetére


kolosanyi
veterán

A másodikon a csaj 40 kiló vasággyal együtt, biztos, hogy nem terheli túl azt a szart. Egyszerűen vacak a húzódzkodója, ennyi történt.

(#6903) Zoli133
Egyébként a súlyzóstól miért tilt el? Tegyük fel, hogy térdelős fekvőtámaszt nyomsz, ami legyen mondjuk a testtömeged 30-40 százalékával megegyező terhelés. Mi van akkor, ha ugyanekkora terheléssel fekvenyomsz? Nem terheled jobban az ízületeid, szóval nem értem a tiltást. A függeszkedés meg világos, húzná az amúgy sem stabil váll ízületed. Ez most csak amolyan szőrszálhasogatás volt a részemről.

(#6905) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Nem lehet, hogy ez a sok vitamin meg táplálékkiegészítő ezen a szinten inkább csak placebó?

(#6906) kolosanyi válasza Apollo17hu (#6905) üzenetére


kolosanyi
veterán

De.

(#6907) Zoli133 válasza kolosanyi (#6904) üzenetére


Zoli133
őstag

Nem mentem bele a részletekbe, mert a súlyzós témakör alapból nem érint.
De majd rákérdezek legközelebb.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#6908) batai15 válasza kolosanyi (#6906) üzenetére


batai15
félisten

Már mint fölösleges?

(#6909) Apollo17hu válasza batai15 (#6908) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Én erre céloztam. Pénzkidobás, amíg nincs rendszeresség, tervszerűség az edzésben.

(#6910) batai15 válasza Apollo17hu (#6909) üzenetére


batai15
félisten

Mondjuk én nem azonnal fogom használni. az első lépés valóban annyira nem meg terhelő .-
Vitatmitn fogok szedni, de ha kicsit nehezül akkor fogok. szerintem 1 hónap múlva.

(#6911) kolosanyi válasza batai15 (#6908) üzenetére


kolosanyi
veterán

Aminek látom értelmét a tápkiegek közül: vitaminok értelmes mennyiségben télen, koffein (kávé, tea formájában), fehérje. Most saját magamra értve mondom ezt, egy 70 kilós átlagembernek a fehérje is kihúzható a listáról. Ha normálisan kajál, az a 110-140 g fehérje bőven fedezhető szilárd kajából is, a több az meg nem jobb ebben az esetben sem.

(#6912) RBJ


RBJ
addikt

Hogy lehet saját testsúlytól bicepszakadást kapni. Biztos túlrakta magát súllyal. Nesze biztonságos edzés.
Szerintem hülyeség faktor is játszott. :F

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#6913) westcoastog válasza RBJ (#6912) üzenetére


westcoastog
veterán

90 kilókkal húzódzkodik a gyerek.

(#6914) RBJ válasza westcoastog (#6913) üzenetére


RBJ
addikt

Tudni kellene a saját határainkat, nem bizonygatni a fekete gyereknek. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#6915) syl5 válasza Tenken (#6901) üzenetére


syl5
őstag

Nyilván ésszel kell használni.
Magamtól is tisztába vagyok vele, hogy nem egy életbiztosítás, de ennek megfelelően használom.
Ilyen lendülettel húzva, és felugorva a rúdra nyilván leszakad, mert nem erre való. Ez egy szükségmegoldás otthonra. Ilyen használattól a beakasztós is ugyanígy leszakad, söt viszi magával az ajtókeretet is.
A srácnak ráadásul valami gagyi cucca lehetett, mert hajlott nagyon. Meghajlik, már nem veszül úgy megrövidül nyilván kiesik a helyéről. A csaj meg gyenge, nem tudja megfelelő erövel beszorítani. Még nekem is nehéz volt.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#6916) Zoo123 válasza westcoastog (#6913) üzenetére


Zoo123
senior tag

Ha a saját súlya is 90 kg akkor az az 1 kezes húzódzkodás szintje, szóval az 1 kezes húzódzkodással is vigyázni kell?

Nem mintha menne, csak kérdezem! :D

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#6917) emiki6 válasza Zoo123 (#6916) üzenetére


emiki6
veterán

Az egykezesnél is pakolta magára a súlyokat...

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#6918) Tenken válasza syl5 (#6915) üzenetére


Tenken
őstag

Nekünk itthon akasztóson gyakorol bicskákat, meg ugrálva negatív szakaszokat az asszony. Nem szakad le.
Jobb az akasztós ez kétségtelen, de felesleges neked ecsetelni, mert úgy sem érdekel. Eldöntötted magadnak, hogy ez a megoldás szar. Csak azt nem értem, hogy ha felteszel ide egy kérdést és több embertől egybehangzóan kapsz egy korrekt választ, akkor minek próbálod meg állandóan bizonygatni, hogy márpedig akkor is a te verziód a jó...
Az igazság az, hogy sokféleképpen lehet csinálni. Lehet a becsavarós is jó valamire, meg az akasztóst is el lehet b*szni - ahogy a mellékelt ábrád mutatja -, de minden szempontot figyelembe véve egyértelműen több előny szól az utóbbi megoldás mellett. Nyilván ezt neked fáj elfogadni, de sajnos a jövőben is, ha hasonló kérdés merül fel a részemről - és sejthetően a többi tapasztaltabb kollégától is egyöntetűen - az akasztós megoldás kerül javaslásra - a lehetséges pro és kontra érvek figyelembe vétele alapján- .

Szerk.: Szinten az elején említett eszközön csinálok 80+25kg-os húzásokat és azt is kibírja...

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#6919) westcoastog válasza Zoo123 (#6916) üzenetére


westcoastog
veterán

(#6920) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Pont ma olvastam egy cikket, hogy az edzés utáni szénhidrát mennyire fontos. Mi van akkor ha valakinek az edzés estére esik és az elsődleges célja a súlycsökkentés?
Eddig az edzés után letoltam 12dkg túrót + 2 banánt. Viszont mégjobban zsírosodtam. Most vissza vettem belőle, illetve a mai nap vettem fehérjét, hogy jobban tudjam az esti kaját kontrollálni. A cikk szerint le kellene tolnom edzés után olyan 150g szénhidrátot. Nagyjából most ennyit tolok egy teljes nap alatt. :U

+1 kérdés edzéssel kapcsolatban:
Egy ideje ráálltam már a fekvőtámasznál arra, hogy a lábam az ágyon van. Illetve kb 2 hete már úgy csinálom, hogy az orrommal érintem a földet. Így nem gyilkolom meg a vállamat? Igazság szerint rohadt jól erősödik tőle a teljes felső testem. A tolodzkodást el is hagytam, mert nem érzem azt hogy kellene. Teljesen megmozgat a fekvő.

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#6921) Tenken válasza Speeedfire (#6920) üzenetére


Tenken
őstag

150g CH aktív atlétáknak szól napi több edzés mellett. Hobbi szinten full felesleges a töltés, pláne 1 edzés mellett. Ha nem vagy 10-15% tzs-s akkor meg nem hogy felesleges, de ahogy mondod, még hízni is fogsz tőle.

Minél feljebb van a lábad, annál nagyobb terhelés jut a kezeidre. Szóval igen, van értelme és jól érzed. :)
Sima fekvőt én nem is tolok egyáltalán. Lehetőség szerint valamire mindig "fellépek", hogy nagyobb szöget csináljak.1 kezes fekvő egyedül az ahol fordítva csinálom, vagyis tehermentesítés címén magasabban van a kezem, mint a talpam. Tolódzkodással van átfedése, de érdemes mind a kettőt csinálni, mert a más szögekkel kicsit más terhelést kapnak a közös izmok, meg van néhány, ami csak itt vagy ott dolgozik sokkal jobban. Testsúlyos edzés a komplex gyakorlatok közt gyakran van átfedés, de kell is mert így tudod a megfelelő intenzitást megvalósítani a gyengébb izolációs lehetőségek mellett. Vagyis a tanács, hogy csinálni kéne mindkettőt. :)

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#6922) kolosanyi válasza Speeedfire (#6920) üzenetére


kolosanyi
veterán

Szerintem ez továbbra is ilyen tudományoskodó marhaság egyébként. A régi idők sportolói nem foglalkoztak ilyen anabolikus kapukkal, meg töltéssel, meg csirkerizsezéssel, mégis erősek és izmosak voltak. Erősebbek és izmosabbak, mint a mostani hobbigyúrósok, akik jönnek ezekkel az okos dolgokkal. Persze mindenhol megtalálni a nagydarab koxost, de nem hiszem, hogy követendő minta lenne. Félreértés ne essék, nem mondom, hogy le kell szarni a kajálást, de addig a pontig, amíg megkap minden makro- és mikrotápanyagot a szervezet, nem hiszem, hogy ilyeneken kellene aggódni, mint az edzés utáni szénhidrát fontossága. Végül pedig egy kép Albert Azaryan egyedi keresztfüggéséről:

(#6923) Tenken válasza kolosanyi (#6922) üzenetére


Tenken
őstag

Jól látod. Az a baj, hogy a gyúrós cikkek többsége az amerikai koxos elit tapasztalataira épül. Nekünk itt meg rekreációs szinten teljesen más megközelítések kellenének, csak erről meg nem nagyon cikkeznek. :(

(#6920) Speeedfire:
Túró is nagyon jó ám edzés után! Csak vegyél zsírszegényt. Lidl-ben 800 pénz kilaja. Ehető is.
Én kis savót szoktam elkeverni benne kevés natúr joghurttal vagy vízzel.

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#6924) kolosanyi válasza Tenken (#6923) üzenetére


kolosanyi
veterán

Persze, hogy nem cikkeznek, mert nem lenne eladható. A tapasztalat nem hiányzik egyébként, a koxos korszak előtt gyakorlatilag ebben a megközelítésben volt kénytelen edzeni mindenki, tehát van bőven irodalom, csak jó helyen kell keresni. Értelemszerűen nem a bodybuilding.com-on fog ilyenekre bukkanni az ember, de mondjuk egy dragondoor fórum jó alap lehet. Egyébként múltkor láttam valahol régi, '60-as évekből származó gimnasztika jegyzetet, azt is szívesen elolvasnám, kíváncsi vagyok rá.

Szerk.: Túró edzés után? De hát az kazein, azt csak lefekvés előtt szabad, mert leesik tőle az izom. :Y :))

[ Szerkesztve ]

(#6925) Speeedfire válasza Tenken (#6921) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Messze vagyok még a 10-15%-tól, de az a célom. Olyan 25% körül lehetek szerintem.
Oké, akkor többé-kevésbé jól gondoltam, hogy nem kell ennyit betolnom. :)
A fehérje is amiatt lett véve, hogy az esti túró miatti sok zsírt el tudjam kerülni, így a pihenőnapos kaja (2 tojás, 2 paradicsom, 2dkg óvári sajt, 5dkg csirkesonka és egy szelet barna toast kenyér) menne a fejérjével.

A legnagyobb bajom a tolódzkodással, hogy durván be szokott durranni a tricepszem. Utóbbi időkben vettem vissza belőle egy kicsit és a héten el is hagytam. Általában mindenből 3*10-et szoktam csinálni, a tolódzkodásból volt, hogy csak 2-t mert nagyon megterhel.
De akkor lehet ráállok megint.

Az egykezes fekvő rávezetést én is lassan elkezdem, az egylábas guggolást (fordított egylábassal) 2 hete kezdtem el, enyhén szólva is durva. :DDD

Szerk.: Egyre jobban ráállom a mesztelen harcosra, csak annyi a bajom vele, hogy a gyakorlatok, edzések elég szellősen vannak leírva. Nagy teret hagyva, ezt pedig egy kezdő nem biztos, hogy jól be tudja lőni magának. :(


kolosanyi: Biztos van szerepe az edzés utáni kajának szerintem, csak nem akkora mint amekkora mítosz kering körülötte.

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#6926) kolosanyi válasza Speeedfire (#6925) üzenetére


kolosanyi
veterán

Elmondom neked, hogy a tolódzkodás miért jó, főleg gyűrűn végezve. Az ugye alap, hogy a nyomó izmokat edzi, de nem ez, legalábbis nem csak ez a jelentősége. Ha szép szabályosan, tornászosan csinálod, akkor remekül megerősít a támasz helyzetben, ami a keresztfüggés első lépéseihez juttat el. A fekvőnél hasonló a helyzet, csak az a támaszmérleget tudja erősíteni, már ha megfelelően csinálja az ember. Az egykezes fekvőt nem szeretem, mert pont ez veszik el a gyakorlatból, nem segít a statikus tartásokon. Oké, nyomó erőt növel, de azt ugyanúgy képes növelni egy zsugor támaszmérlegben végzett karhajlítás is, csak ez fejleszt másban is.

Az edzés utáni kajának van szerepe, ez eddig oké. Egy kimerítő edzés után persze, hogy fontos az étkezés, de az, hogy milyen inzulin reakciót váltasz ki, meg mekkora a glikémiás indexe egy szénhidrátnak, szerintem kevésbé fontos.

(#6927) Tenken válasza kolosanyi (#6924) üzenetére


Tenken
őstag

Keress rá a kazein-re EZEN az oldalon. Meg fogsz lepődni.
A mai napig előttünk lebegtetett BV-s ranglistát gyakorlatilag el lehet felejteni. Ahogy sokan eddig is megkérdőjelezték, a koplaltatáson alapuló tesztjeit, újabb kutatások egyértelműen megmutatták, hogy hosszú távon másképp alakul a kép.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#6928) kolosanyi válasza Tenken (#6927) üzenetére


kolosanyi
veterán

Csak hülyéskedtem. Én amondó vagyok, hogy a felszívódási idő - ami miatt csak estére javasolják - egy egészséges anyagcseréjű embernél kevésbé befolyásoló tényező.

(#6929) Tenken válasza kolosanyi (#6928) üzenetére


Tenken
őstag

Hát kb, minél jobban beleásnak valamibe egyre inkább az derül csak ki, hogy ugyan oda jutnak, ahonnan elindultak. ;]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#6930) Speeedfire válasza kolosanyi (#6926) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Néhány hete álltam át arra, hogy 2 szép között kezdtem el tolódzkodni, előtte szék + aszal kombó volt. Így, hogy a testem függ lefelé, elég erősen megdolgoztatja tricepszemet.
Nem tudom, hogy jól csinálom vagy sem, de az biztos, hogy volt eredménye. Csak a fekvővel együtt már kicsit soknak érzem. :B
De lehet csak azért mert ilyen fosmelegvan.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#6931) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Na megjött a húzocckodó és volt hozzá egy "pilács" legalábbis arra hasonlít csészének írták az oldalon az addig oké azt felfúrom és abba rögzítem, de van hozzá 2 piros átfúrt cucc is. Azok egy másodlagos pozícióhoz vannak rögzítési eszköznek?

(#6932) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Hétfő óta csak döglök a TV előtt, meg édességet zabálok, feljött 2 kiló, illetve annyira ellustultam, hogy ma kb. az egész napot átaludtam. Mindegy, hosszas kínlódás után - két órába telt - rávettem magam az edzésre, de nagyon minimálra vettem a figurát. Megcsináltam 20 kézállásból nyomást meg 50 húzódzkodást, illetve futottam 2,5 km-t. Jó lesz visszarázódnom a normál kerékvágásba. :)

(#6933) RBJ


RBJ
addikt

Lezavartam a hátazást, izzadtam mint dög az hittem nem fogom bírni a múlt heti zabálás ivás szabadság miatt de meglepően jó ment. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#6934) emiki6 válasza kolosanyi (#6932) üzenetére


emiki6
veterán

Most hogy így mondod ez tényleg minimál... 20 hspu-t a kisujjából kiráz az ember :DDD

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#6935) westcoastog válasza kolosanyi (#6932) üzenetére


westcoastog
veterán

Ilyen gyorsan jönnek a kilók? Anyám. :D

(#6936) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Nemhogy SW parkot építenének :O

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#6937) kolosanyi válasza emiki6 (#6934) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nem attól volt minimál, hogy nem fáradtam el, hanem a gyakorlatok számától. :)
Egyébként nyilván nem egyben toltam le, de például a (tornász) Berki Krisztián 20-asával nyomja a támasz nélküli kézállásból nyomást párhuzamos korláton, teljes mozgástartományban. Kíváncsi lennék mennyi a rekordja benne... :))

(#6935) westcoastog
Eddig a legdurvább nem is tudom melyik karácsonyi szezonban volt. Egy hét alatt 9 kilót szedtem fel. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6938) westcoastog válasza kolosanyi (#6937) üzenetére


westcoastog
veterán

Agyaúristen. :DDD

(#6939) *Ropi* válasza westcoastog (#6938) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én 10 nap alatt 15 kilót (10 kilót már lefaragtam belőle), de cukros vagyok. Később jövök hozzátok tanácsokért ha vége a szezonnak: addig nem merek nekiállni edzeni mert ha lesérülök akkor kinyírnak a menyasszonyok. ;) :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#6940) F34R válasza *Ropi* (#6939) üzenetére


F34R
nagyúr

De jo hogy neked ketto van.....

nekem 15kg egy honap alatt is nehezen jott fel. es en akkor azt sokalottam is.
most is eszreveszem mikor punnyadok akkor kezdek zsirosodni, de nem egetrtengeto, sulygyarapodas az elmult 5 honapban nem volt..

(#6941) Zoli133


Zoli133
őstag

INverz evezésre/bicska húzódzkodásra van valmi váll kímélő alternatíva?

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#6942) batai15


batai15
félisten

Szoktam mellék meló gyanánt fát pakolni.3 hónap leállás után tegnap munka után fel le pakoltam 6köbm. Fát.olyan 8-9 mázsa per kbm. Tegnap ettem este ettem meg megittam 2 sört,de még ma is olyan kajás vagyok mint aki sose evett. Hulla fáradt is vagyok,de edzeni kellene mé fél kiloval nehezebb vagyok mint tegnap. Mikor Ennyire kajás vagyok ehetek többet is vagy álljam meg?

(#6943) kolosanyi válasza Zoli133 (#6941) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nem nagyon. Esetleg kisebb ellenállással csinálj sokat, csináld lassan és koncentrálj a formára. Mondjuk GFlexen nagyon közel a függőlegeshez.

(#6942) batai15
Én múltkor 6 órán át fát pakoltam megállás nélkül, hozzávetőlegesen 1800 kcalt égettem közben. Azért vagy éhes, mert kalória deficit van, egyél nyugodtan.

(#6944) Tenken válasza kolosanyi (#6943) üzenetére


Tenken
őstag

Éhség nem a kalória deficittel van összefüggésben. A grehlin hormon jelenléte okozza, ami meg a vércukor szinttel áll össze függésben.
Gondolj bele, ha úgy lenne ahogy mondod, akkor nem lenne elhízás, mert túlfogyasztásnál már egyszerűen senki sem lenne éhes.

Pörkölt kávé egyként tartalmaz valamit, ami elnyomja a grehlint. Szóval ha nem kéne enned de kajás vagy, akkor egy jó kis fekete segíthet. Persze cukor nélkül. Mellesleg koffeinmentessel is működik.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#6945) kolosanyi válasza Tenken (#6944) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én saját magamon tapasztalom, hogy nagyjából pontosan jelez a szervezetem az éhségérzettel. Ha deficitben vagyok, éhes vagyok, mindegy mit csinálok. Ez persze visszafelé már nem igaz, simán tudok éhes lenni úgy, hogy szét zabálom magam, de azt vettem észre, hogy ha normálisan kajálok, akkor a szintentartó kalóriabevitelnél teljesen jól érzem magam, abszolút nem vagyok éhes. Amennyiben egy picit, 5-10 százalékkal megyek alá, még mindig jól vagyok, de érzem, hogy kevesebbet eszek. Persze gondolom megszokás kérdése, de én beálltam erre.

(#6946) westcoastog válasza *Ropi* (#6939) üzenetére


westcoastog
veterán

Az sem semmi. :)

Én 64-65kilón stagnálok, se lejjebb, se följebb.

(#6947) F34R válasza westcoastog (#6946) üzenetére


F34R
nagyúr

Kezdj el napi napi masfel kilo hust enni akkor biztos fog, de beled is lesz arra keszulj fel. Agyo six-pack.

(#6948) westcoastog válasza F34R (#6947) üzenetére


westcoastog
veterán

Nem vágyom az efféle tömegelésre. :D

(#6949) Tenken válasza westcoastog (#6948) üzenetére


Tenken
őstag

Milyen magas vagy? Felrakott képen nem tűntél kákabélnek.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#6950) F34R válasza Tenken (#6949) üzenetére


F34R
nagyúr

175 asszem :DDD

en kakabelu vagyok, 192/70

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.