Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:53

LOGOUT.hu

Mi is az a calisthenics?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4958) Mr.Rain


Mr.Rain
senior tag

Na szép,vannak itt egy páran,jól van. :)

2011 nyarán megelégeltem,hogy 10+ kg van rajtam és egy kis diétval meg focival le is dobtam hamar magamról,de akkor túl vékonynak éreztem magam és így pár hónap múlva,2011 telén találtam rá a Fegyencedzés című könyvre. Addig nem tudtam 1-et sem húzódzkodni, és nem tudtam a gyakorlatokról szinte semmit, csak amit egy átlagember. A könyv alapján kezdtem el edzeni, és a segítségével tanultam meg az alapgyakorlatokat, és a helyes kivitelezésüket. Kb. az 5. hónapra már nem csak a könyvet használtam segítségül, hanem időközben kitágult a világ a sok sok olvasott és látott infó miatt, és szép lassan megértettem, mi az a street workout, és hogy tulajdonképpen a fegyenccel együtt csak egy rendszere, irányzata a calisthenicnek, azaz a saját testsúlyos edzésnek, de tulajdonképpen ugyanazok. Az elején heti 7-8-9-szer is edzettem egy héten.... Gyorsan fejlődtem, de egy idö után már kicsit átgondoltabb edzésekre volt szükségem, így visszavettem ebből, hogy tovább fejlődhessek. Nagyjából 1-1,5 év után kezdtem el a kajára kicsit odafigyelni, mert tudatosult bennem, hogy egyrészt egészségesebb lenne, másrészt segíthetném a fejlődésemet az edzésben. Szóval kb 2 és fél éve csinálom, nagyon türelmesen, nem sietve, az alapgyakorlatokat mindig előtérbe helyezve és kb 1, 5 év után kezdtem el komolyabban nézegetni az egyéb gyakorlatokat is...

"Nincs megállás"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.