Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:53

LOGOUT.hu

Mi is az a calisthenics?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5251) emiki6 válasza kolosanyi (#5250) üzenetére


emiki6
veterán

A többi úgyse érdekel minket... :DDD

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#5252) kk831228 válasza emiki6 (#5251) üzenetére


kk831228
addikt

Ennyi... ;] :DDD

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#5253) kolosanyi válasza emiki6 (#5251) üzenetére


kolosanyi
veterán

Gondoltam. :DDD

(#5254) SkyS1gn válasza emiki6 (#5251) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Tanul... tanul! ;]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#5255) brownus válasza kolosanyi (#5250) üzenetére


brownus
veterán

most nem az van, hogy beteg vagy +zh-ra tanulás van!?!? :D

(#5256) kolosanyi válasza brownus (#5255) üzenetére


kolosanyi
veterán

Jobban vagyok. :) A zh-ra meg készülök, csak már kikattant az agyam az egésznapos magolástól, kicsit kikapcsolódtam. Most meg nyomom tovább hajnalig...

(#5257) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Ma is voltam, ma is jó volt. Húzódzkodásban szintet léptem, piramis jelleggel csináltam, 40-80 fontos gumikötéllel könnyítve 5, simán saját súllyal 5, 15-35-össel nehezítve 5, 40-80-assal nehezítve 5 (ez bitang kemény volt), 15-35-össel nehezítve 5, saját súllyal 5, 40-80-assal könnyítve 5. Meg volt még más is, de azzal nem fárasztalak titeket. :DDD

Azt hiszem ez még nem olyan egzotikus, agyonvariált történet, sima asszisztált és nehezített húzódzkodásról van szó. :))

(#5258) RBJ


RBJ
addikt

Mell és tológyakorlatok megvoltak. Nyomtam mint állat, felbasztak a munkahelyen. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#5259) kolosanyi


kolosanyi
veterán

(#5260) westcoastog válasza kolosanyi (#5259) üzenetére


westcoastog
veterán

Szép lenne így nyomni mint ők. :)

(#5261) kk831228 válasza kolosanyi (#5259) üzenetére


kk831228
addikt

Nem rossz... :K Ennyi már elég lenne...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#5262) emiki6 válasza kolosanyi (#5259) üzenetére


emiki6
veterán

Facebook / Madbarz?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#5263) kolosanyi válasza westcoastog (#5260) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nekem Adam Raw az egyik kedvencem, megmutatta a világnak, hogy egy nagydarab fazon is képes elsajátítani sok elemet. A másik meg a két német, hihetetlenül elegánsan csinálják. :)

(#5261) kk831228
Az biztos, hogy Európa legjobbjai között vannak. :)

(#5262) emiki6
Nem, YouTube csatornáról szedtem.

(#5264) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

31 éves 192cm magas, 85kg súlyú vagyok.
Ülő munkát végzek, ezért akarok valamit kezdeni a testemmel :)

Átlagos alkat vagyok. Se nem izmos se nem kövér se nem csontváz :)

Terembe járni nemnagyon lenne időm (közelbe nem is nagyon van), ezért otthon gondoltam.

Rendeltem egy ilyet: link

Valamint akarok majd még egy húzodzkodót meg kézi súlyzókat meg majd még + súlyt a gépre.

Az étrendet úgyahogy kezdem átalakítani a fehérjedúsabbra (csirkemell, brokkoli, zabpehely stb).
Vitaminokat is szedek pár hónapja.

A kérdésem az lenne, hogy mit vegyek. Tömegnövelőt vagy fehérjét?

Tudom a tömegnövelőkben is van fehérje, csak nemtudom nem-e híznék el tőle, mert azt nem szeretnék.

Köszi

(#5265) emiki6 válasza kory24 (#5264) üzenetére


emiki6
veterán

Fehérje + szénhidrát olcsóbbra jön ki + személyre szabhatóbb. Ch-ra szükség van edzés után, hogy visszatöltsd, amit elhasználtál.

De mindjárt jön kolosanyi és ír neked egy regényt. :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#5266) kory24 válasza emiki6 (#5265) üzenetére


kory24
őstag

Igen az is jo lenne, ha minél olcsobban jönnék ki. :)

(#5267) kolosanyi válasza kory24 (#5264) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ahogy írták, olcsóbban jössz ki fehérje + ch komboval. Hízni akkor fogsz ha több kalóriát viszel be, mint amennyit elégetsz. Ha a klasszikus tömegnövelés/diéta ciklusokban gondolkodsz, akkor zsír is jön fel az izom mellé, azt diétázod le. Ha pedig testkompozíció javítást kezdesz el, ott ez működhet egyszerre is, viszont ez lassabb és precízebb kajálást követel meg.

(#5268) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Húzódzkodásnak mi az alternatívája? Sajnos otthon nem nagyon tudok ilyet csinálni. :(

Háttérsztori:
5 hete edzek otthon. Heti 2-3 napot pihenőnapokkal teljes test edzéssel, körök végén pihenővel.

Bemelegítés: gimnasztika+ugrálókötelezés
Edzés:
-3x20 hasprés
-3x10 lábemelés
-3x10 fekvőtámasz (könnyítésnek asztalnak támaszkodok)
-3x10 tolódzkodás hátul, megtámasztva a láb egy széken
-3x10 bicepsz egykezessel állva
-3x10 tricepsznyújtás nyak mögött
-3x10 guggolás
-3x20 vádli állva
-3x10 döntött törzsű evezés egykezessel

Egész jól megy már az edzés, egyre jobban bírom és alakul a formám is. Pocakos vagyok. :)
A cukrot, lisztet elég jól eltudtam hagyni. Csak reggel szoktam a kávéba tenni egy kicsit.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#5269) brownus


brownus
veterán

(#5270) SkyS1gn válasza brownus (#5269) üzenetére


SkyS1gn
félisten

:F

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#5271) westcoastog válasza kolosanyi (#5263) üzenetére


westcoastog
veterán

Nem volt nagy darab, de az lett, jó neki. :D

(#5272) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Sikerült 2 x 1 percig a békaállás jippi! Nekem ez egy újabb mérföldkő. :D
Fekvőbe sajna nem fejlődtem az elmúlt 2 héthez képest, de ami késik az nem múlik.

(#5273) kolosanyi válasza Speeedfire (#5268) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nem nagyon van, vegyél egy ajtóra szerelhető húzódzkodót, pár ezer forint az egész.

(#5274) kory24 válasza kolosanyi (#5273) üzenetére


kory24
őstag

Mennyire nehéz azokat felszerelni?
Nem teszi tönkre a falat? :)

pl egy ilyen?

Illetve mit jelent az, hogy önmegtartó? Az jobb valamivel? pl ez

(#5275) emiki6 válasza kory24 (#5274) üzenetére


emiki6
veterán

Ezek úgyhallottam rendesen "nyomot hagynak" a falban és az ajtókeretben. :(

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#5276) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Jó kis csatorna. Majd én is kérdezek...

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#5277) kolosanyi válasza kory24 (#5274) üzenetére


kolosanyi
veterán

Például olyan. Egy mozdulat feltenni és leszedni, tök egyszerű. Hagy nyomot, igen, de tönkre nem teszi.

(#5278) RBJ


RBJ
addikt

Na túléltem a tegnapi legénybúcsút, legalább is úgy érzem még reggel. Jó lenne ma edzeni de nem leszek 100 as ma ezért szerintem felesleges. Holnapra van ütemezve de remélem nem lesz rossz idő.
Ha rajtam múlna mindennap edzenék de minek. :DDD
Már alig várom a következő alkalmat, jó idő, zene, edzés. :DDD
Erről jut eszembe nálam nagyon nagy szerepe van a zenehallgatásnak edzés közben. Ha jó zenét fogok ki igazi motivációsat akkor rengeteg energiát tud adni nálam pluszba.
Általában a calisthenics videók alatt szoktak jó beats zenék vagy mik lenni azokat szoktam hallgatni.
Csak nálam úgy néz ki, hogy pl van egy aktuális kedvenc szám azt az egyet hallgatom folyamatosan pár hétig edzés közben de mikor ráunok utána nem igazán tudom többet már hallgatni.
Jó lenne ha megmutatnátok, hogy ki mit hallgat edzés alatt. :DDD
Én most ennek a zenéjét nyomom folyamatosan lassan egy hónapja. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#5279) brownus válasza SkyS1gn (#5270) üzenetére


brownus
veterán

mi a kérdés? - core izmok, váll, tri, bi, hát

(#5280) kolosanyi válasza RBJ (#5278) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én metált hallgatok ha hallgatok. :)

(#5281) RBJ válasza RBJ (#5278) üzenetére


RBJ
addikt

[ennek.]

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#5282) Speeedfire válasza kolosanyi (#5273) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ezt akartam elkerülni, mert elég széles ajtók vannak és magasak is, a hagyományos ajtó fölé szerelhető nem jó megoldás, max ilyen, de ez nem tudom mennyire bírhatja a strapát. :F

Amúgy itt pesten ki merre szokott elmenni edzeni a "játszótéren"? Lassan lehet nekem is érne egy ilyen, de inkább mennék csoportosan. :)

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#5283) kory24


kory24
őstag

Ezekről a fehérjékről mi a véleményetek?

Protein Power

Protein Express

2 közül melyiket érdemesebb?

Köszi

(#5284) Woodslave válasza kory24 (#5283) üzenetére


Woodslave
nagyúr

nem kérdés a 2. a power egy xar ízű szójás (ezekben ha van akkor sztem a nagy része az)

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#5285) RBJ


RBJ
addikt

Szerintem azt lenne jó tudni, hogy milyen arányban van benne szójafehérje mert bizonyított, hogy lányos kinézethez igen csak sok köze van.
Ezért gondolom én sportolóknál nem az a cél. :DDD
Már ha jók az információim.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#5286) kolosanyi válasza RBJ (#5285) üzenetére


kolosanyi
veterán

:N Semmi nem igazolta, hogy csöcse nő az embernek a szójától, de az íze tényleg szar.

(#5287) SkyS1gn válasza brownus (#5279) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Mit kell nézni rajta?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#5288) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Megjött a szokásos Dívány fitnesz cikk:[link]

"A guggolás tönkreteszi a térdet?

A guggolással kapcsolatban két téveszme él a fejekben: a guggolás kinyírja a térdet, illetve derékszögnél mélyebbre tilos guggolni. Ezzel szemben az az igazság, hogy a helyesen végzett guggolás (például a térd nem megy a boka elé) az egyik legjobb funkcionális gyakorlat."
Ezt pedig egy teljesen szabálytalan guggolással illusztrálják:

Egyébként nem úgy van, hogy akkor káros a guggolás ha a térd előrébb van mint a lábfej? Ha a boka vonalában marad, akkor tulajdonképpen az alsó lábszár függőleges marad.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#5289) Rabbitf_24 válasza Szakbarbár (#5288) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Ki olvassa ezeket a szarokat? OMG...

(#5290) kolosanyi válasza Szakbarbár (#5288) üzenetére


kolosanyi
veterán

Azért megnézném azt az embert, aki úgy tud hanyattesés nélkül mély guggolást csinálni, hogy a térd nem megy a boka elé és nem hack guggoló gépen van. Semmi gond nincs azzal, gyakorlatilag a hétköznapi mozgásformák közben sincs hátrébb a térd, gondolj csak a rendes futásra, lépcsőzésre stb. Sokkal nagyobb kárt okoz a csavarodás, meg az oldalirányú berogyás (x láb guggolás közben), mint ez.

(#5291) RBJ válasza kolosanyi (#5290) üzenetére


RBJ
addikt

Ennyi erővel ha felmászok valahova végig szabálytalan a tartásom. :C

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#5292) Woodslave válasza kolosanyi (#5290) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Pavel könyvében is úgy tanítja a guggolást, hogy falnál kell a lábfejednek lenni. :D Sztem semmi baja nem lesz a térdnek ha előre megy. Ha meg igen, akkor amúgy is lenne. :U

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#5293) kolosanyi válasza RBJ (#5291) üzenetére


kolosanyi
veterán

Persze. :)

(#5292) Woodslave
Igen, azt velem is csináltatták bellen, vízszintig rendben is van, de beleülni nem tudsz úgy. Nézz csak meg egy súlyemelőt mellhez vételnél, erőemelőt guggolásnál stb. Előrébb van az a térd. Ahogy mondod, akinek baja lesz ettől, annak amúgy is lenne.

Szerk.: Oké, én magas vagyok, hosszú combokkal, nem jók az adottságaim a guggoláshoz.

(#5294) emiki6


emiki6
veterán

Butábak, kisebbek és gyengébbek vagyunk, mint régen: [link] :(

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#5295) Zoo123 válasza Speeedfire (#5282) üzenetére


Zoo123
senior tag

Én a XIII. ker. Országbíró sétányon lévő kondiparkba járok, jó arcok járnak oda. :)
Sokan járnak a népligetbe is az is fain hely csak nekem messze van.
Itt egy komplett lista az országban található kondiparkokról, válogass kedvedre.

Woodslave: Nem ők magasak, te vagy alacsony! :D

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#5296) Woodslave válasza emiki6 (#5294) üzenetére


Woodslave
nagyúr

érdekes, én azt vettem észre, hogy a mostani általános iskolások egy fejjel nagyobbak mint én :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#5297) emiki6 válasza Woodslave (#5296) üzenetére


emiki6
veterán

Azért a cikk nem az elmúlt pár évtizedet hasonlítja. :DDD

Bár azt veszem észre hogy a lányok egyre alacsonyabbak (bár néha látni 1-2 culát xD), a fiúk egyre magasabbak és egyre nagyobb az emberek lábmérete. :F

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#5298) Woodslave válasza Zoo123 (#5295) üzenetére


Woodslave
nagyúr

mondjuk az igaz, hogy nem nagy teljesítmény nálam magasabbnak lenni :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#5299) Speeedfire válasza Zoo123 (#5295) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Király oldal, látom a Városligetben is van. Ez nagyon király lesz nekem szerintem, itt van kb 5-10 perc sétára. :)
Köszi! :R

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#5300) Apollo17hu válasza Zoo123 (#5295) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Nem tudjátok véletlenül, hogy a margitszigeti szabadon használható-e? Ha jól látom, ez az Atlétikai Centrum területén belül van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.