Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:53

LOGOUT.hu

Mi is az a calisthenics?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5351) Woodslave válasza emiki6 (#5348) üzenetére


Woodslave
nagyúr

:o haha azért a tanulmányban nem az alacsony csoportba osztottak volna :P

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#5352) emiki6


emiki6
veterán

Kipróbáltam a fejjel lefele lógás és király. :Y Front leveres próbálkozás vagy hasonló szóba se jöhet nálam. Egyedül felülés féleség megy, bár nem tudom jobb-e az a felülés, mint a talaj (-has) gyakorlatok. :F

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#5353) itouchfan válasza emiki6 (#5352) üzenetére


itouchfan
senior tag

Lábemelés függésben/földön?

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#5354) emiki6 válasza itouchfan (#5353) üzenetére


emiki6
veterán

Lényeg az, hogy függésben nem tudom a törzsem kb elmozdítani, még felhúzott lábbal sem. Azt hiszem első lépés talajon gyertya gyakorlatok, aztán dragon flag, azután meg talán menni fog valami hüggésben.

Kérdésed amúgy mire irányult? :D

("Egyedül felülés féleség megy"... úgy hogy fejjel lefele lógok és a rúd a térdaljam alatt van.)

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#5355) kk831228 válasza emiki6 (#5354) üzenetére


kk831228
addikt

Hát nekem a dragon viszonylag jól megy, de a front lever nem igazán... :B

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#5356) emiki6 válasza kk831228 (#5355) üzenetére


emiki6
veterán

Én ezt vettem alapúl: How to Do a Front Lever

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#5357) kk831228 válasza emiki6 (#5356) üzenetére


kk831228
addikt

Igen ezt néztem én is... :K. Van több fajta ràvezető. Ez is jó, gondolom.

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#5358) RBJ válasza kk831228 (#5357) üzenetére


RBJ
addikt

Na ez a videó is adja, hogy hiába kigyúrt camp os ürge egy egyszerű dolgot nem tud megcsinálni. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#5359) kolosanyi válasza RBJ (#5358) üzenetére


kolosanyi
veterán

A törpék meg nem tudnak 300 kilóval felhúzni. Egyébként nem mozog rosszul a méreteihez képest, aztán kinek mi a fontos. :)

(#5360) SkyS1gn válasza RBJ (#5358) üzenetére


SkyS1gn
félisten

"egyszerű" ;]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#5361) emiki6 válasza SkyS1gn (#5360) üzenetére


emiki6
veterán

Aki meg tudja csinálni, annak az. :P

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#5362) emiki6


emiki6
veterán

Végre egy jó videó!

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#5363) brownus


brownus
veterán

nem rossz :)

(#5364) RBJ válasza emiki6 (#5362) üzenetére


RBJ
addikt

Ha így felugrok ilyen magasra elégedett leszek majd. De kétlem, hogy ezek ilyen roncsok között edzenek. :DDD Egy százas szeg a talpba és szevasz.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#5365) RBJ


RBJ
addikt

Megjegyzem ezt a csapatot. Remélem lesz még sok videójuk. Szimpik.
Ezzel a maszlappal kapcsolatban. Szerintem sokan megbírnák csinálni csak valahogy a technológia nem jön össze. Elvileg ha úgy csinálnánk mintha a kerítésen másznál át ugyanaz. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#5366) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Az esőre való tekintettel. :DDD

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#5367) kolosanyi válasza emiki6 (#5362) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nekem ez a gettó hangulat nem jön be. :N

(#5365) RBJ
Szerintem a legtöbbeknél a rotátorköpeny gyenge hozzá, nálam biztos az a baj. A húzó, nyomó erő megvan, de a vállnak rotációs funkciója is van, az meg általában gyenge szokott lenni. Persze lehet erősíteni, linkeltem már hozzá videót, gumiszalaggal vagy géppel felhozható.

(#5368) RBJ válasza kolosanyi (#5367) üzenetére


RBJ
addikt

Mondjuk nekem se jön be a nagyfokú amerika majmolás. Ezért szeretem még az oroszokat.
Legközelebb csinálni kellene autentikus videót. Bográcsálványon, szalonnasűtőn, vagy csikón gyakorolni. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#5369) Rabbitf_24 válasza brownus (#5363) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

korrekt a csaj :K

(#5370) kolosanyi válasza RBJ (#5368) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én mondjuk ezért szeretem a németeket, semmi keménykedés, gettózás, fehér négerkedés nincs náluk, két egyszerű srác jópofa edzés videókat töltöget fel. Többségében tanító célzatú videók, de egy-kettőben megmutatják, mit tudnak és nagyon profik. A gyakorlatokat elegánsan, precízen hajtják végre, nem "banán" háttal, egyenes törzzsel, szép spiccel, nem kalimpálnak a lábukkal stb.

(#5371) Zoo123 válasza RBJ (#5365) üzenetére


Zoo123
senior tag

"Ezzel a maszlappal kapcsolatban. Szerintem sokan megbírnák csinálni csak valahogy a technológia nem jön össze."

Azért abba ne legyél olyan biztos, a hátizom hónalj alatti részét nagyon meg kell hozzá erősíteni.
Ha a front lever megy (ahhoz is az kell), akkor meg lehet próbálni a mászólápot is. :)
Lehúzást kell gyakorolni (csigás gépen) úgy hogy a könyök nyújtva van, az állítólag segít.

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#5372) westcoastog


westcoastog
veterán

(#5373) RBJ


RBJ
addikt

Fáj a seggem, combom a tegnapi lábazás miatt. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#5374) RBJ


RBJ
addikt

Ezeknél a barliner es nél megkérdezheti a videó alatt valaki, hogy mi a zene alatta? :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#5375) emiki6 válasza RBJ (#5374) üzenetére


emiki6
veterán

Minden ilyen videó alatt meg szokták kérdezni... :U

Kolosanyi: lerí rólad, hogy CM fan (nem Cooler Master ventilátor :DDD), mindig linkeled a videóikat. :)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#5376) brownus válasza emiki6 (#5375) üzenetére


brownus
veterán

vagy ott a shazam:)

(#5377) kolosanyi válasza emiki6 (#5375) üzenetére


kolosanyi
veterán

CyanogenMod? :F :DDD

(#5378) emiki6 válasza kolosanyi (#5377) üzenetére


emiki6
veterán

NeatRom :P

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#5379) Zoli133


Zoli133
őstag

Hali, lassan két hete kezdtem el a fegyencedzést az alapoktól (nagyon az alapoktól) a WP-s "The Big Six" alkalmazás és kolosanyi fórumtag segít ebben ám az alkalmazás szűkszavú, Sanyi meg nem 0-24ben elérhető. A kérdés, hogy nagyon amatőr cuccokat lehet itt kérdezni vagy jöjjek vissza két év múlva? ;]
Kiegészítésnek heti 2x úszom illetve ha az idő engedi akkor kerékpározom. (8k kilóméter az idei cél, sajnos az időjárás most nem szeret.)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#5380) kolosanyi válasza Zoli133 (#5379) üzenetére


kolosanyi
veterán

"A kérdés, hogy nagyon amatőr cuccokat lehet itt kérdezni vagy jöjjek vissza két év múlva?"

Viszlát jövőre! ;] Mindjárt visszahívlak.

(#5381) Zoli133 válasza kolosanyi (#5380) üzenetére


Zoli133
őstag

Akkor jövőre. :DDD

Bár ahogy az utolsó pár hsz-t nézem ez is valami drodi főzőcske topik lett. :)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#5382) Rabbitf_24 válasza Zoli133 (#5381) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

akkor viszlát! ;]

Kézenállásból nyomást hogy tudom felhozni? Lábat emelvényre tett fekvősorozat jó ehhez?

(#5383) kolosanyi válasza Rabbitf_24 (#5382) üzenetére


kolosanyi
veterán

Bocs, most nem linkelek, mert sietek. Nekem ez volt a progresszióm hozzá: pike pushup -> elevated pike pushup -> hspu negatívok -> rendes hspu. Ha eljutok 15 ismétlésig, akkor meg elkezdem növelni a mozgástartományt és mélyebbre engedem magam.

(#5384) RBJ válasza Rabbitf_24 (#5382) üzenetére


RBJ
addikt

Kezenállsz oszt nyomod. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#5385) Rabbitf_24 válasza kolosanyi (#5383) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Kössz, utánajutúbolok. :R

(#5386) Apollo17hu válasza Zoo123 (#5301) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Ma kiderítettem, hogy nem a budai, hanem a pesti oldalról kell megközelíteni a húzódzkodókat. Tényleg vastag és csúszós, de valaki rátekert ilyen sebtapaszhoz hasonló felületű szalagot, ami tapadást biztosít. Ma esőben voltam futni, de még ennek ellenére sem csúszott a kezem.

(#5387) emiki6 válasza Apollo17hu (#5386) üzenetére


emiki6
veterán

Ha csúszik, akkor alkar erősítő. :)
A profik direkt porozzák és koszolják a tenyerük, hogy csússzon és rejta maradjon a bőr :P

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#5388) Apollo17hu válasza emiki6 (#5387) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Ha a magnéziára gondolsz, akkor azt pont azért használják, hogy ne csússzon a tenyerük. Erőember-versenyeken szokták mutatni néha versenyszám után a tenyereket, és van, hogy annyira jó volt a fogás a súlyon, hogy több helyen is húsig felszakadt a tenyér.

(#5389) emiki6 válasza Apollo17hu (#5388) üzenetére


emiki6
veterán

Jahh, ez így videóból pont ellenkezöleg jött át... :B
Viszont láttam olyat videóban, hogy a földbe, a porba markoltak bele edzés előtt. Én úgy tapasztaltam, hogy a por szárazsága miatt csökkenti a súrlódást (bár még nem próbáltam olyesmit), vagy épp ellenkezőleg lenne? :F

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#5390) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Még mindig keresek húzódzkodó rudat ajtóra, nem találok olyat, ami 130cm-ig jó lenne, nem tud valaki ilyet?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#5391) Zoo123 válasza emiki6 (#5389) üzenetére


Zoo123
senior tag

"Viszont láttam olyat videóban, hogy a földbe, a porba markoltak bele edzés előtt. Én úgy tapasztaltam, hogy a por szárazsága miatt csökkenti a súrlódást"

A por majdnem olyan jó mint a magnézia, csak koszos lesz tőle a kezed! :D
Ha izzad a tenyered egy kicsit akkor "beporozva" sokkal jobban tapad.

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#5392) emiki6 válasza Speeedfire (#5390) üzenetére


emiki6
veterán

Mert nincs...
Oda már jó vastag rúd és jó erős keret kellene, az meg valószínűleg nincs...

Zoo123: Mondjuk vannak fázisok: száraz, csúszós tenyér; "nedves", tapadós tenyér és izzadt csúszós tenyér... Mint írtad az izzadt tapadni fog a portól, bár én először azt hittem, hogy az izzadt alatt a nedves-t érted, aminél viszont pont, hogy a tapadást szünteti meg a por. Én mindig azt hittem, hogy a tapadást akarják megszüntetni a porral, közben pont ellenkezőleg, na mindegy. ;)

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#5393) Speeedfire válasza emiki6 (#5392) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ez szomorú. Mehet az agyalás tovább akkor, lehet gyártani kell egyet ismerőssel, ha más nem lesz. Elég nagy az ajtó. :B

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#5394) emiki6 válasza Speeedfire (#5393) üzenetére


emiki6
veterán

Van fal ahova tudsz szerelni?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#5395) Because válasza Speeedfire (#5393) üzenetére


Because
őstag

ilyen szélességnél már nem érdemes ajtókeretbe rakni... középen ráfogsz és ki is szakad. inkább vegyél amit a falra tudsz szerelni és felrakod az ajtó fölé, főleg ha ismerős tud készíteni filléres anyagköltségből megvagy...

[ Szerkesztve ]

(#5396) RBJ


RBJ
addikt

Egész nap hétágra sütött a nap, meló vége, haza erre szakad. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#5397) westcoastog


westcoastog
veterán

Kis fegyencedzés a metro last light-ban. :DDD

(#5398) SkyS1gn válasza westcoastog (#5397) üzenetére


SkyS1gn
félisten

:DDD :C

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#5399) corres78


corres78
tag

Sziasztok!

Kornélnak hívnak. 35 éves vagyok
Tavaly áprilisban 94 kilósan elkezdtem fogyózni, majd június 14.-én (88,5 kilósan ismét el kezdtem edzeni napi 20 percben 5 év kihagyás után (csupán 2 darab 1 kezes fix 8 és fél kilós súlyzót használtam). Semmiféle táplálékkiegészítőt (sem szteroidot, zsírégetőt stb.) nem szedek. Normál házikoszton vagyok.

Íme az első 150 napomról videó, heti képekkel (2013 június 14 - 2013 november 11)

http://www.youtube.com/watch?v=L9CLvbh8sus

Idén február végén elkezdtem húzódzkodni. Az első napon 3x3 szélesfogásút tudtam megcsinálni 1 perc pihenővel, aztán ki is merült aznapra az erőm.

2 hónapra rá (2014 április 27.) már képes voltam 24 húzódzkodásra és 53 fekvőtámaszra 8 percen belül:

http://www.youtube.com/watch?v=ejL2UH6XDHQ

A 75. húzódzkodási napomon (azaz múlt hét vasárnap) már 28 húzódzkodás és 55 fekvőtámasz ment 8 perc alatt.

http://www.youtube.com/watch?v=z6gEZeCwHWM

Június végére a célom 50 húzódzkodás és 100 fekvőtámasz 8 percen belül.

(#5400) SkyS1gn válasza corres78 (#5399) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Szép eredmények!

Az írásod alapján nem ilyen testalkatúra képzeltelek el. :B

Egyesekről csak úgy esnek le a kilók, én is edzek minden nap azért oda is teszem magam de most itt 90kg környékén megrekedtem, bár az izom jön fel, már kezdem érezni a felső 2 kockát a hasamon. :P

A járgányod is faszántos.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.