Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:53

LOGOUT.hu

Mi is az a calisthenics?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13951) mark! válasza Bannani (#13950) üzenetére


mark!
őstag

Hát igen, most próbálgatok valamit bicepszre, de úgyérzem, ezt nem télen kéne.

>

(#13952) westcoastog


westcoastog
veterán

Hangolódok a holnapra és az újrakezdésre. :)

¡MAYDAY! - Last One Standing (feat. Tech N9ne)

(#13953) SkyS1gn válasza itouchfan (#13948) üzenetére


SkyS1gn
félisten

;]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#13954) itouchfan


itouchfan
senior tag

Krémlevesekről, úgy mint cukkini, sütőtök, stb. mit gondoltok? Beleférhetnek a sporttáplálkozásba? :)

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#13955) kolosanyi válasza itouchfan (#13954) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nekem most pizza fog beleférni. Van még 1500 kcal mára, a fehérjebevitelt már teljesítettem, ch és zsír is van még vissza bőven. Nyilván ha testépítő versenyre készülnék, nem férne bele, de így okés lehet. :)

(#13956) itouchfan válasza kolosanyi (#13955) üzenetére


itouchfan
senior tag

Nyilván, ha érzem, látom, hogy kcal határ alatt vagyok, viszont a makrók jól állnak, akkor más a helyzet, nekem is belefér más. De csak így simán, krémlevesek? Ma ettem, és finom, zöldség, és egy hús rizs (ma este épp disznóhús+rizs+zöldborsó volt ilyen egytálételnek elkészítve) elé mehet?

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#13957) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Mennyi egy átlag felnőtt ember napi kalóriaszükséglete?
És vajon mennyi jön le egy kemény edzéssel, tegnap olyat lábaztam alig birtam lábraállni, egylábassal kezdtem, aztán 80kgal szériázgattam 15-10 ismétlésekkel, bolgár stb... Végem volt.

Ezt meg max drága eszközökkel lehet csak mérni.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#13958) F34R válasza SkyS1gn (#13957) üzenetére


F34R
nagyúr

Attol fugg mennyi a testsulyod, milyen munkat vegzel stb..

egy felnott 25+ 80kg aktiv sportot vegzo embernel akar 3000kcal is lehet.(persze normalis taplalekbol.)

(#13959) Shingen válasza SkyS1gn (#13957) üzenetére


Shingen
addikt

Ezt nézd meg

風林火山

(#13960) SkyS1gn válasza westcoastog (#13952) üzenetére


SkyS1gn
félisten

^^ A link ékezetes de javítottam.

Ez a zene jóó! :)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#13961) brownus


brownus
veterán

B.sszameg, gondoltam ujitok es tettem a gyumolcs turmixba kendermag lisztet. Az ize fura, es fosat mint allat.... :(

Szoval ezt muszaj aztatmi vagy fozni

(#13962) Rabbitf_24 válasza brownus (#13961) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Legalább kijön a sok bejgli, ami beletapadt a belekbe... ;]

(#13963) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Megint indul street workout instruktor képzés. Eddig nem értem rá elmenni, most meg nem tehetem meg, hogy kiadjak ennyi pénzt, mert különköltözésre kell. Sebaj, majd nyáron is lesz biztos ilyen.

(#13964) Woodslave válasza kolosanyi (#13963) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ne hülyéskedj hogy 90k-t kiadnál egy ilyen baromságra... :Y

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#13965) brownus válasza Rabbitf_24 (#13962) üzenetére


brownus
veterán

utálom a bejglit :P nem vagyok édesszájú hálistenek, bár rám jött a szünet alatt pár kg, amin meg is lepődtem, de azért nem vészes a helyzet. majd du dobok pár képet, hogy milyen terveim vannak ez évre.

de kifostam a beleim is :( :D

[ Szerkesztve ]

(#13966) kolosanyi válasza Woodslave (#13964) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ha ezzel akarnék foglalkozni, akkor igen. De nem akarok edző lenni, ahhoz meg drága, hogy csak úgy Ákostól tanuljak.

(#13967) kolosanyi


kolosanyi
veterán

(#13968) Shingen válasza kolosanyi (#13967) üzenetére


Shingen
addikt

hmmmm :))

風林火山

(#13969) itouchfan


itouchfan
senior tag

na felrakok én is képet, nem azért meg akkora hűha, csak csináltam így 2016 elején egyet, és összehasonlításként az előzőkkel... :B

2015 szeptember:

2016 január:

lehet mondani hideget-meleget, még mindig vékony vagyok, de még mindig csak 16 éves. 2014 év eleje óta edzek, először persze hogy csak összevissza, 56 kilóról és 176 centiről indultam, most vagyok 182 és 74-75 kiló. saját testsúllyal edzek kiegészítő sportként a foci mellé. :B

[ Szerkesztve ]

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#13970) Woodslave válasza itouchfan (#13969) üzenetére


Woodslave
nagyúr

nyilvánvaló fejlődés :R Csajoknak nem is kell több. Focista kocka hassal. Még egy kis lóvé aztán tiéd a világ :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#13971) Shingen válasza itouchfan (#13969) üzenetére


Shingen
addikt

Jó lesz ez, alakul. :)
izületekre szedsz vmit, jól birják?

風林火山

(#13972) itouchfan válasza Woodslave (#13970) üzenetére


itouchfan
senior tag

+ shingen köszi :B igyekszem, bár tudom, még nagyon messze a cél. nem nyárra lesz meg az amit szeretnék, és valószínűleg nem is jövő nyárra, de látszik, amit csinálok szóval miért ne csinálnám tovább? nem mellékesen erős is szeretnék lenni, nem csak egy jó formát akarok összehozni (több év múlva nyilván). szóval folytatás! :K

shingen (#13971) nem, nem szedek izületvédőt, nem volt vele problémám eddig. ha fociban megsérülök, az általában külső erőhatás miatt van, amúgy bírják a strapát. :K
szerinted kéne?

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#13973) Because válasza itouchfan (#13972) üzenetére


Because
őstag

azért majd csinálj egy fotót hasonló fényviszonyok mellett és testtartással mint az első kép ;]

(#13974) Shingen válasza itouchfan (#13972) üzenetére


Shingen
addikt

Nem mondom, hogy kéne csak azért ennél az edzésformánál eléggé meg vannak erőltetve az izületek.
de ha nem fáj, meg nincs probléma, akkor ne szedj még.

風林火山

(#13975) itouchfan


itouchfan
senior tag

kicsit-nagyon off, de Sanyi is többször linkelt Katinkáról, meg mégis egy sport topik, csak elfér itt, egy nagyon jó írás a mostani balhékkal kapcsolatban: [Katinka férje épp szétveri a saját mesterművét]

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#13976) kolosanyi válasza itouchfan (#13975) üzenetére


kolosanyi
veterán

Az én szememben nagyon sokat romlott Katinka megítélése a botrány miatt. Egy sportoló alázatos, szerény, nem pedig követelőző. Rettenetesen arrogáns, nagyképű viselkedést tanúsít a jenki férjével együtt. Én a szövetség helyében nem indítanám a következő versenyen, illetve azonnal befagyasztanék minden támogatást, az így felszabadult összeget meg fiatal, fel nem fedezett sportolók támogatására fordítanám. Akkor majd elgondolkodnának ezek ketten, hogy mennyi joguk van pattogni. Anyagilag független? Jó, akkor oldja meg maga. Kész.

(#13977) itouchfan válasza kolosanyi (#13976) üzenetére


itouchfan
senior tag

nekem is, viszont én különválasztanám a sportolói eredményeket, a sportembert, ami szerintem fantasztikus, kitartó, és eredményes. amiben nálam sokat romlott, az az emberi megítélése - csak sajnos eléggé úgy gondolom, hogy amit itt művelt, az nem ő, hanem a férje...elszállt velük a ló? nem tudom, mindenesetre az olimpia előtti célegyenesben a lehető leggyorsabban rendezni kéne ezeket a dolgokat..

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#13978) westcoastog válasza kolosanyi (#13976) üzenetére


westcoastog
veterán

Szépen csendben is el lehetett volna intézni ezt a szerződésbontást, nem lenne botrány belőle.

(#13979) -Solt- válasza kolosanyi (#13976) üzenetére


-Solt-
veterán

Ahogy látom a bankár család sarjának kalmár mentalitása mentén megy a nyűglődés... nem értem miért nem fért bele nekik, hogy reklámozzák a vizes VB-t, ennyi járna a szövetségnek. Az meg a minimum lett volna, hogy nem tépi szét a szerződést, és nem fordít hátat a Kiss Lászlónak.

www.smart-bus.hu

(#13980) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Hali!

Lábemelésnél mit csinálok rosszul, ha elkezd piszkosul fájni a derekam a 10. után? Próbáltam széken, matracon, fitness labdán is, de mindnél abba kell hagynom a fájdalom miatt.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#13981) westcoastog válasza Szakbarbár (#13980) üzenetére


westcoastog
veterán

Gyenge az izomzatod arrafelé. Érdemes megerősíteni.
Egyébként ilyen talajon végzett hasedzésnél nekem is fáj.

(#13982) kolosanyi válasza Szakbarbár (#13980) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nem mindegyik gyakorlat való mindenkinek. Azt kéne megtudni, hogy attól fáj-e a derekad, hogy hiperextendált helyzetet veszel-e fel közben (homorú lesz a derekad a gyakorlat kezdeti szakaszán), vagy a felemelt lábnál levő domborúbb hát tartást nem bírja a derekad.

(#13983) SkyS1gn válasza kolosanyi (#13982) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Én ráálltam arra hogy nyujtott lábnál se homorodik be a derék/hát, sokkal nehezebb de pár edzés után már természetesen jön.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#13984) Szakbarbár válasza kolosanyi (#13982) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Mostanában elég sokat fáj a hátam, az irodai munka sajnálatos hatása. Ha előrehajolok van egy szög amikor erős szúró fájdalom jelentkezik, lábemelésnél is kb ilyen szögben jelentkezik. Plank-nél ugyan ez fél perc után jön elő.

(#13981) westcoastog
A gyenge pontom a lábujjaktól a fülemig tart :D Ezt a kettő közötti részt kell erősíteni. Bár ma ment egylábas guggolásból 5 db szóval van ami már alakul.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#13985) kolosanyi válasza SkyS1gn (#13983) üzenetére


kolosanyi
veterán

Az így szabályos, jól teszed. :)

(#13984) Szakbarbár
Akkor stop, mielőtt gerincsérved lesz. Csinálj sok hidat, olvasgasd a porckorong.hu-t és várj amíg elmúlik a fájdalom. A planknél nem szabadna fájni, gyanítom, hogy gyenge a hasfalad és nem tudod szabályosan csinálni. Javaslom a bicikli hasprést amíg nem erősödsz meg picit.

(#13986) kolosanyi


kolosanyi
veterán

(#13987) Shingen válasza kolosanyi (#13986) üzenetére


Shingen
addikt

:DDD

風林火山

(#13988) Szakbarbár válasza kolosanyi (#13985) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Igen, ismerem az oldalt nagyon jó dolgokat mondanak, alkalmazom is az ott látottakat (hasprés, stb). Viszont most találtam egy részt ami miatt a guggolást is hanyagolom egy ideig:
"A fekvő, a híd,a kézenállós fekvő és a húzódzkodás teljesen rendben van, a lábemelés függeszkedve egy sérves gerincnek nem jó, mert az emelés végén a keresztcsont az L5ös legalsó csigolya alá billen, így rátol egy kicsit a porckorongra. Az egylábas guggolás a sima guggolással együtt dráma…Minden súly az S1-re nehezedik. "
Hiperhajlítás szerinted mehet?

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#13989) westcoastog


westcoastog
veterán

Looks legit?? :DDD

Leemelte apjáról a terepjárót az 54 kilós lány

Nem is kell gyúrnunk, csak belőni egy adag adrenalint. :D

(#13990) itouchfan


itouchfan
senior tag

Olyat durrant az alkarom... ;] :DDD

Amúgy tényleg, edzés végén majdnem kiesett a kezemből a húzódzkodórúd, meg alapból az egész edzés ilyen volt- piszkosul elfáradtam. Holnap jó lesz. :D

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#13991) SkyS1gn válasza itouchfan (#13990) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nekem holnap fog, a lábam, ma még csak kezdem érezni a tegnapit, de 2. napra nyilal be igazán.
90kg-al 10-15el superseteztem, egylábasok, pistol +8kg-al, bolgár, sima, zárlábas, megtartással guggolásban, padra felállás lábankánt 10ekkel, ez körbe, végén nembirtam fellépni a padra, kitartáskor meg elönti a lábad a melegség, remegsz mint atom, és hátrafele elburulok lerakom a kezem, ezt párszor aztán kész. Tartott 1 óráig az edzés szokásosan de 25p után már végem volt igazából.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#13992) itouchfan válasza SkyS1gn (#13991) üzenetére


itouchfan
senior tag

Nem tudom amúgy, hogy megéri-e ennyi gyakorlatot, és ennyi sorozatot csinálni, még ha láb akkor is. ;) kíváncsi lennék véleményekre.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#13993) kolosanyi válasza itouchfan (#13992) üzenetére


kolosanyi
veterán

(#13994) SkyS1gn válasza itouchfan (#13992) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Én amugy sosem számolom miből mikor mennyit és hány kört csinálok, na jó nem, azt számolom hogy hány ismétlést, de hogy hány kört, azt nem.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#13995) itouchfan válasza kolosanyi (#13993) üzenetére


itouchfan
senior tag

Huu ez nagyon jó cikk. :) Köszi Sanyi, köszi Wood. :D

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#13996) Shingen válasza itouchfan (#13995) üzenetére


Shingen
addikt

Vannak benne jó dolgok. :))

風林火山

(#13997) itouchfan


itouchfan
senior tag

Ma nagyon fáradt voltam, főleg fejben. Úgyhogy úgy döntöttem, hogy hagyom az erőedzést, meg az 5x5-t, és nyomok egy pumpálós, fasza edzést.

Lett sima fekvő (bakon): 5-10-15-20-15-10-5
Gyémánt: 4-8-12-16-12-8-4
És hátsó fekvő vagy assisted dips, kinek hogy tetszik: 25-20-15-10-5
Hát adta, méghozzá nagyon. Olyat durrantam. :DD

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#13998) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Voltam szertornán. Fél óra kézállás gyakorlás (kaptam tök jó tippeket), hátsó mérleg, abcúg rávezetők, zászlózás, és a végén lábemelések meg kötélmászás. A harmadik hossznál elfogyott a kraft és leestem a szivacsra. Ettől függetlenül atta. :D

(#13999) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Az a forma! Úr Isten, ez a támaszmérleg valami gyönyörű. De a többi gyakorlat is, sehol nem látni a legkisebb lendületet se. Elképesztő.

(#14000) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Nemrég még gyenge volt a vállam hozzá, azóta sokat fekvőztem váll centrikusan stb, aztán mostanában nem is próbáltam, de tegnap már sikerült ugy kb 3x, aztán el is fáradtam eléggé hogy a 4. ne menjen :DDD
[link]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.