Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:53

LOGOUT.hu

Mi is az a calisthenics?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14701) kolosanyi válasza adamssss (#14700) üzenetére


kolosanyi
veterán

No persze az izom nem nő, mert az a fránya tenisz leépít.

Ellenben a fehérjepor csodákra képes edzés után. Megiszom, és egy óra múlva kb regenerálódtak az izmaim. Brutális érzés.

Ha +20 g fehérjétől azonnal regenerálódnak az izmaid, akkor megvan miért nem nősz. Nem edzel elég keményen. Ne a fegyences terveket csináld, mert szart se érnek. Saját súlyos gyakorlatokkal is el lehet érni szép eredményt, de 2 sorozat fekvőtől mit várjon az ember?

(#14702) westcoastog


westcoastog
veterán

Ha minden igaz, kis falumban is lesz kondipark ha sikeres lesz a pályázat, ezt a polgármestertől tudom. :D
Ha ez megépül akkor kb 200m és ott is vagyok.

Mivel focipályára épül ezért még kedvet kapok majd a futáshoz is. :D

Kondizással meg nem haladok, mondhatni csak szinten tartás, vagy átmozgatás, egyedül vagyok ott mindig, nem lenne poén nagy súlyokat magamra ejteni ha megfáradok. :O
Így meg semmi fejlődés.

[ Szerkesztve ]

(#14703) DiszNóÓl válasza westcoastog (#14702) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

Elvileg nalunk is lesz :C Mondjuk en most szuneteltetem egy kicsit :B

HATER

(#14704) westcoastog válasza DiszNóÓl (#14703) üzenetére


westcoastog
veterán

Nem lesz hiány kondiparkból. :N

(#14705) adamssss válasza kolosanyi (#14701) üzenetére


adamssss
veterán

Amúgy látatlanban is mondasz valamit. Tényleg ritkán hagyom el úgy az edzőparkot, hogy úgy érezném szét vagyok szakadva. Ugyanakkor azért nem 2x20 fekvőért megyek le. Abból például 5x20-at szoktam csinálni szűk kéztartásban. Hasizomból is minimum a 100.

Akkor szoktam bedurranni amikor "szintet lépek". De arra én is rájöttem, hogy a fegyences mennyiségek nagyon kevesek. Mondjuk a mester lépések meg elég brutálisak. 100 fekvő egy kézen... Kicsit erős.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#14706) -Solt- válasza adamssss (#14705) üzenetére


-Solt-
veterán

Az 5x20 már "sok", ezzel az állóképességeden javítasz, nem az izomzatodon. Olyan gyakorlatot válassz, amiből 5x5-8 ismétlés megy maximum. Ha simán megvan az 5x8 akkor nehezíts az adott gyakorlaton... ha így jársz el és rendesen eszel is e mellé, akkor fejlődni is fogsz.

www.smart-bus.hu

(#14707) adamssss válasza -Solt- (#14706) üzenetére


adamssss
veterán

Köszi. Igyekszem majd ezt is észben tartani. Csak nekem van egy olyan elvem, hogy aki nem bír megcsinálni 20 fekvőt álmából felkelve, az ne mondja magát sport embernek. Éppen ezért én nem hanyagolom el az állóképességet sem. De az is igaz, hogy lehet keményebb gyakorlatokat kellene csinálni. Amúgy szerintem így is fejlődök, max türelmetlen vagyok. :)

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#14708) -Solt- válasza adamssss (#14707) üzenetére


-Solt-
veterán

Tartsd észben, mert az izom attól nő, ha egyre nehezebb gyakorlatokkal van terhelve... az ismétlésszám növelésével az állóképességedet növeled! ;)

Egy adott pontig viszonylag könnyen lehet fejlődni... utána már egyre jobban oda kell figyelni mindenre...

www.smart-bus.hu

(#14709) Melorin válasza adamssss (#14707) üzenetére


Melorin
addikt

Szerintem ha már az egykezes fekvőből menni fog az 5x8 akkor nem lesz gond a normál fekvőből a 20db :D
A nehezebb gyakorlatokból visszaváltva könnyűekre bírni kell a magas ismétlésszámot.

(#14710) kolosanyi válasza Melorin (#14709) üzenetére


kolosanyi
veterán

Egy bizonyos szintig így van, de ha erőre edzel, nem lesz olyan az állóképességed, mint egy állóképességi sportolónak. Aki azt mondja, hogy az ő módszerétől univerzálisan edzett terminátor leszel, az el akar neked adni valamit és azért mondja ezt, mert ezt akarja hallani mindenki. Nincs csodamódszer.

(#14711) SkyS1gn válasza westcoastog (#14702) üzenetére


SkyS1gn
félisten

+ (#14703) DiszNóÓl

Dejó nektek, merre laktok?

Énis megpályáztatom baszki :D

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#14712) DiszNóÓl válasza SkyS1gn (#14711) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

Pacipuszta

[ Szerkesztve ]

HATER

(#14713) Shingen


Shingen
addikt

Feléledt a topik :)

風林火山

(#14714) westcoastog válasza SkyS1gn (#14711) üzenetére


westcoastog
veterán

Őrhalom :D
Mondom, gyakorlatilag 1 perc séta innen a focipálya ahová tervezik, árnyékos helyre. :D

Csak legyen is belőle valami. :))

[ Szerkesztve ]

(#14715) adamssss válasza Melorin (#14709) üzenetére


adamssss
veterán

Ez egy ideig igaz, de ha egykezesből megy 5 db, kétkezesből nem csinálsz meg 30-at. Kell azért oda az állóképesség is.

-Solt-: Sajnos a kaja nagyon hiányzik. Naponta csak 3x eszem, igaz akkor jó minőségű kaját és viszonylag sokat. De kevés. Minimum kellene egy kiadós tízórai, meg egy uzsonna. De sajnos alig van nap amikor sikerül kivitelezni... :(
Mondjuk ilyenkor jönne jól egy fehérjeturmix zabpehellyel, ami 2 perc alatt kész, és fél perc alatt megy le. Csak ez meg hosszú távon nem biztos h kifizetődő.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#14716) Buster17


Buster17
addikt

Hali.
Bármilyen kis munkától már fáj a csuklóm. Legyen az több munka vagy játék. Már kezd fájni.
Már nem is edzek egy ideje ez miatt.

Mit lehetne ez ellen tenni?

(#14717) aizen92


aizen92
addikt

Rég jártam erre :) remélem mindenki jól halad.
Én konditerem ezerrel saját testsúlyos + erő edzésekkel keverve.

Véletlen nem tudjátok Zamárdin van-e streetworkout park valahol? :R

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#14718) Shingen válasza aizen92 (#14717) üzenetére


Shingen
addikt

Nyomj egy képet had lássuk a formát. :))

風林火山

(#14719) aizen92 válasza aizen92 (#14717) üzenetére


aizen92
addikt

Megtaláltam a "parkot". zamárdin. a nagy strand elejében van a játszótérnél.
kép: [link]

Nagyon jó, reggel lefutottunk a parkhoz 3 km, 30 perc edzés, 3 km vissza.
Majd le a partra 2x20 perc úszás és amcsi focizás a vízben. Eléggé kifárasztja az embert :)

(#14718) Shingen: 12% testzsír, 183 cm és 82 kg :)

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#14720) SkyS1gn válasza aizen92 (#14719) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Az a park elég gyér :DDD Mondjuk jobb mint a semmi.

Énmeg azthittem elfelejtettem a muscle upot... Anno sikerült ugye max 3 egyszerre, aztán elfelejtettem gyakorolni mostanában meg nemment, elfelejtettem a szorítást elengedni mikor átlibbenek, most megy ujra, megnyugodtam :D

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#14721) kolosanyi válasza aizen92 (#14719) üzenetére


kolosanyi
veterán

12% testzsír, 183 cm és 82 kg

Jó fényben 12%, vagy tényleg? ;]

(#14722) andrisbandi válasza Buster17 (#14716) üzenetére


andrisbandi
őstag

- Elsősorban pihentetni érdemes.

- Bármilyen gyulladáscsökkentő krémmel kezelheted.
(Dolobene, Voltaren, Activion stb, mindegy. Ha belefér anyagilag, érdemes több fajtát venni, és felváltva használni. A patikában mindíg van akció ilyenekből, más más hatóanyagúakat kell keresni.)

- Jó kence még a Biofreeze is. Ez egy erősen mentolos krém, serkeni a vérkeringést.
A végkeringés fokozása gyorsítja a gyógyulást. Pl fürdéskor váltva meleg és hideg vízzel sokkolni, boragatás, fásli...

Nem fog gyorsan meggyógyulni.
Érdemes nagyon megkímélni pár hétig, és utána is csak óvatosan terhelni.
Ha fáj nem szabad erőltetni.

Jobbulást :-)

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#14723) Shingen válasza aizen92 (#14719) üzenetére


Shingen
addikt

12% testzsír, 183 cm és 82 kg

Nem az arányokat kérdeztem, hanem egy képet.
De ha nyomsz egy zászlót és úgy csinálod a képet úgy is jó. :DDD

風林火山

(#14724) aizen92 válasza kolosanyi (#14721) üzenetére


aizen92
addikt

HEHE! :))
Szerveztünk egy kollégával céges "szépségversény"t és ott hoztunk be profi gépet. mértük fél éves eltérést. testzsír részt megnyertem 12%-kal. ^^ 16-ról sikerült lemenni 12-re úgy hogy 1 kiló izmot felpakoltam mellette.
A kajálás rész volt az elején a gyötrelem, de azóta el se tudom képzelni hogy ne így egyek.

(#14723) Shingen: vági, de sorry képet nem lövök :( nem vagyok az a magamutogató fajta. ezzel legalább be lehet lőni kb-ra.
Amúgy amit régebben itt is írtam ma is igaz. Kar hát nő mint a gomba, mell kevésbé, ezért is kezdtem súlyzós edzést is. Heti kettő mellel, hogy jobb eredményeket érjek el. Úgy látszik beválik. Saját testsúlyossal sajnos én kimaxoltam ezt :( de élvezem a vegyített edzéstervet.

(#14720) Cris99: ja bőven jó erre a hét nyaralásra. Tudok húzni, tolódzni, meg lábemelni, meg fekvőzni magasított lábbal ( + kézen álláshoz is találtam itt helyet. )

+ Amúgy ugyanez volt ma!!!!!! :D próbáltam a muscle upot, de két éve nem csináltam mert kondiban nincs hely neki, most 1 darabot nem tudtam csinálni. szerintem probálkozok még, és akkor úgy látszik visszajön majd. ( főleg hogy 20-30kg + súllyal húzok fel és ugyanennyivel tolódzok mostanában.)

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#14725) Apollo17hu válasza aizen92 (#14724) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Milyen kaját tolsz, ha szabad tudni? (nagyvonalakban, nem kell teljes részletességben)

(#14726) aizen92 válasza Apollo17hu (#14725) üzenetére


aizen92
addikt

szívesen leírom.

Reggeli: (6.00-7.00 felkelés után max 1 órán belül)
- 1 púpos kanál fehérje
-hétfő-péntekig ilyen magvas, zab + kukorica pehely + magvak + aszalt gyümölcs ( vagy egybe veszem a mixet, vagy én állítom össze ) + Tejjel. ( kb 100-125 g müzli ez és 2-3 dl tej )
- Hétvégén: Szombat - omlett "fűrészporral" ( abonett ) Vasárnap: teljeskiörlésű lisztből cukormentes lekvárral vagy császármorzsa vagy palacsinta, attól függ mihez van kedvem

Ebéd ( 11.45- 12.00 )
"csirke-rizs". de sokszor eszek főzelékeket is, illetve a csirkét elég változatosan sütöm. ( brokkoli, hagyma, paradicsom, amit épp találok ) vagy marha, vadassal.
Nem vagyok tésztafóbiás 1-2 hetente, durumtésztából spagetti, vagy vadashoz.

Uzsi (16.00-16.30)
Ugyanaz mint az ebéd. Egy nap melóban viszek magammal kb 400-500 g húst + 300-400 g köret és ezt felezem kettőbe.

Néha kis desszertnek valami teljeskiörlésű alacsony cukortartalmú keksz vagy krémtúró. a Cukortól nem kell amúgy félni, nem bánt :)

Ha kevesebb a hús edzés előtt egy kis fehérje még.
Vacsora edzés után:
( ez össze vissza, túlórától függően, + mikor jutok le kondiba 19-22.00 bármikor lehet )
- 1 púpos kanál fehérje
- zsírszegény tehéntúróból kb 100-125g joghurttal összeöntve ( bors-só néha fokhagymával, vagy piros paprikával attól függ ). + abonett + vagy pulyka/csirkemell felvágott vagy glutén/szója és minden sallangszó mentes téliszalámi + zöldség ( madársaláta/jégsaláta/ubi/paradicsom/paprika/rukkola etc. ami éppen van )

kb. ennyi. hétvégén nem mindig felezem a kaját, attól függ mi a program.
Rengeteg egészséges teljeskiörlésű cukormentes sütit/péksütit csinálunk. brownee, kakaóscsiga, almáspite, túrótorta, túrósbatyu, cookies, muffinok ami csak eszünkbe jut.

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#14727) kk831228 válasza aizen92 (#14724) üzenetére


kk831228
addikt

Na itt bukott el a dolog... ;] 16 %-ról 12-re közbe +1 kg izom... :C :DD Biztos jó film volt... ;]

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#14728) aizen92 válasza kk831228 (#14727) üzenetére


aizen92
addikt

Miért bukott el? :F
Zsírból tudsz leadni, és közben izmot építeni. Ez nem rocketscience. Kicsit olvass utána.

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#14729) kk831228 válasza aizen92 (#14728) üzenetére


kk831228
addikt

Csak mondom , ;] ez kb. zsírból izom kategória... :D Most nincs kedvem elmagyarázni,majd később ha lesz időm leírom... ;) De szerintem lesz olyan aki reagál hamarabb... :B

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#14730) kolosanyi válasza kk831228 (#14729) üzenetére


kolosanyi
veterán

Lehetséges, edzetlenebb, magasabb zsírtömeggel rendelkező egyének esetén. Illetve body recomp étrenddel még lehetséges, de ehhez nagyon pontosan kell tudni minden napra a kalória és tápanyag igényt, ami laborvizsgálat nélkül kizárt. A valóság inkább úgy szokott kinézni, hogy az emberek nem jól becslik meg a testzsírszázalékukat, pontatlanul mérnek stb. Egyébként is totál mindegy, az csak egy számadat. A kinézet többet számít ennél. Ha meg a teljesítmény az első, akkor még annyira nincs értelme tzs%-okkal dobálózni. De ugye ennél hiúbbak vagyunk. ;]

(#14731) kk831228 válasza kolosanyi (#14730) üzenetére


kk831228
addikt

Én csak a valóságban hiszek ami az emberek 99%-nál úgy működik hogy ha figyel minimális az izomvesztés, max ennyit tud tenni a dologért... Testépítők is akik kokszolnak, még azok is vesztenek izmot... Főleg egy 4 % - os TZS változáskor...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#14732) kolosanyi válasza kk831228 (#14731) üzenetére


kolosanyi
veterán

16-ról 12-re le lehet menni erő és izomvesztés nélkül. Én is mértem magamon 12-t a 3 pontos méréssel, aztán valójában mennyi volt, azt nem tudom. Azért a 16 az eléggé fedett, onnan nem nehéz fogyni. Látod, kakaós csiga meg mindenféle szirszar belefér mellé, és ezzel nem az eredményeit akarom kissebbíteni. Ha 12-ről akarna lemenni 8-ra, akkor jönne igazán élő amit te is írsz, meg amit én is mondok.

(#14733) kk831228 válasza kolosanyi (#14732) üzenetére


kk831228
addikt

Igen, talán ott megoldható majden 0 izomvesztés... Mondjuk akkor lenne hiteles az is ha izomtömeget is tudnál mérni... A recomp étrend is max szálkásítás / szintentartásig működik 90 % - ban, bár ez csak az én véleményem... Biztos van egy tanulmány erre is, majd egy másik ami egy hét múlva megcáfolja... ;]

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#14734) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Ilyesmit használt már valaki? Súlymellény és e között vacillálok. Árban jobbnak tűnik, és több súlyt is rá lehetne pakolni. Itthon van egy elég masszív húzódzkodó keretem, ahhoz használnám (húzódzkodásra).

Derekat nem terheli a cucc?
Hol lehet Bp.-n ilyet venni/rendelni?

(#14735) kolosanyi válasza Apollo17hu (#14734) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nekem van ilyesmi övem, jó cucc.

(#14736) kk831228 válasza Apollo17hu (#14734) üzenetére


kk831228
addikt

Mi csináltunk vastag spanifer szerűségből, de ez jobb szerintem... :R Súlymellény is fasza lehet de én sajnáltam rá a pénzt, meg 10 kg-osnak nincs is értelme, hamar kinövöd...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#14737) eventus


eventus
veterán

Új parkot találtam, körülötte futópályával, megfelelő borítással. XI. kerület Rácz László és Csurgói sarkánál a panelek között. Sok fával. Valaki lakik erre felé? (én :K )

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#14738) Shingen


Shingen
addikt

[link]

風林火山

(#14740) Shingen válasza brownus (#14739) üzenetére


Shingen
addikt

Azért alap ez a pálya.

風林火山

(#14741) brownus válasza Shingen (#14740) üzenetére


brownus
veterán

a nehru?

(#14742) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Na, megvettem a húzódzkodó-tolódzkodó övet. 20 kg súlynál már kicsit húzza a bőrt a derekamon, de elég jól párnázott. 2 db húzódzkodás ment így. :D Ezzel már lehet fejlődni.

(#14743) Bannani válasza Apollo17hu (#14742) üzenetére


Bannani
tag

Ezt jó hallani, mert én is megrendeltem egyet. :)

SMR-hengert hol érdemes venni?

'Mind over matter'

(#14744) eventus válasza Apollo17hu (#14742) üzenetére


eventus
veterán

Érdemes ennyire terhelni elsőre?

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#14745) Apollo17hu válasza eventus (#14744) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Csak kipróbáltam, mennyit bír az öv, és hogy én mennyit bírok. +10-et fogok használni egyelőre, azzal 5-6 húzódzkodás megy. Ennyi szerintem pont jó, ha sorozatokat csinálok.

(#14746) eventus válasza Apollo17hu (#14745) üzenetére


eventus
veterán

Úgy már jobb. Bár a többet jobban inkább preferálom.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#14747) kolosanyi válasza eventus (#14746) üzenetére


kolosanyi
veterán

Azzal nem fog semmit erősödni meg izmosodni ha csak növeli az ismétlésszámot. Ellenben ha a 10 kilóval elviszi 4*10-ig, majd utána ugyanezt az akkori 5 ismétléses súlyával is megteszi és így tovább, akkor fog fejlődni.

(#14748) Shingen válasza Apollo17hu (#14742) üzenetére


Shingen
addikt

Lehet jobban jártál volna egy gyúrós övvel aztán kötéllel meg olyan súlyt akasztasz magadra amilyet akarsz. :U

風林火山

(#14749) kolosanyi válasza Shingen (#14748) üzenetére


kolosanyi
veterán

Az úgy kényelmetlen, erre jók az ilyen övek.

(#14750) Apollo17hu válasza kolosanyi (#14747) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Jaja, pont így tervezem. Saját súllyal már nagyon régóta 15-16 db a maxom. Sorozatokat csinálva 10-12 ismétlés megy, de érzem, hogy az egekbe szökik a pulzusom, mert már inkább állóképesség kezd lenni a dolog.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.