Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:53

LOGOUT.hu

Mi is az a calisthenics?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13351) Deck


Deck
titán

Érdemes venni ilyet otthonra?

100 HASIZOM-ERŐSÍTŐ PAD DOMYOS

Vagy felesleges pénzkidobás? :D

[ Szerkesztve ]

PS5

(#13352) westcoastog


westcoastog
veterán

Ma lábnap, végre. :C

(#13353) Shingen válasza Deck (#13351) üzenetére


Shingen
addikt

Nem felesleges, mert sok más súlyzós gyakorlat is elvégezhető rajta.
pl. tárogatás, evezés, mellből tolás, stb. ;)
Jó lenne megnézni élőben milyen.

風林火山

(#13354) Deck válasza Shingen (#13353) üzenetére


Deck
titán

Csak sajnos nincs a közelemben Decathlon. (Kaposvár)

PS5

(#13355) kolosanyi válasza Deck (#13354) üzenetére


kolosanyi
veterán

Földi! :D

Dehogyisnem, ott van Pécs egy köpésre.

(#13356) westcoastog


westcoastog
veterán

De jót lábaztam.
Most csak 56kg-val guggoltam, elég volt egyelőre az is, sok kitörés, egy helyben, sétálva, vádlizás, lépcsőzés, áh megizzadtam. :C

(#13357) Shingen válasza westcoastog (#13356) üzenetére


Shingen
addikt

Bazz a kitörés miatt nekem is be van állva a seggem.

風林火山

(#13358) westcoastog válasza Shingen (#13357) üzenetére


westcoastog
veterán

Kíváncsi vagyok mit fogok érezni holnap. :DDD

(#13359) Shingen válasza westcoastog (#13358) üzenetére


Shingen
addikt

Jaja én úgy érzem nem nagyon lesz könnyű mozognom! :)

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#13360) westcoastog válasza Shingen (#13359) üzenetére


westcoastog
veterán

Szerencsére semmi extra nem lesz holnap, csak ülök. :DDD

(#13361) kolosanyi


kolosanyi
veterán

(#13362) westcoastog válasza kolosanyi (#13361) üzenetére


westcoastog
veterán

Fajin videó. :))

(#13363) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Edzettematta.

Ezt Wood kedvéért. ;]

[ Szerkesztve ]

(#13364) emiki6 válasza kolosanyi (#13363) üzenetére


emiki6
veterán

Ectematta*

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#13365) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Katinka is elücsörgött kicsit:

(#13366) kk831228 válasza kolosanyi (#13361) üzenetére


kk831228
addikt

Főleg a vége... :C :D

Nem gyenge Katinka se... :Y

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#13367) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Régen írtam mér ide, de alacsony pulzus gonddal elküldött a háziorvos kardiológushoz.
Minden ok a szívemmel. Megkérdezte, hogy milyen súlyokkal sikerült ilyen mellizmot feltenni. Amikor mondtam neki, hogy csak fekvőtámaszokkal, akkor hitetlenkedett és csodálkozott egy kicsit. A hátat húzódzkodással stb... szépen beavattam a fegyencbe. :) Gratulált az eredményekhez, mondta hogy csináljam tovább. Nagyon szimpatikus volt. :)

(#13368) itouchfan válasza Rabbitf_24 (#13367) üzenetére


itouchfan
senior tag

Király, tényleg csak így tovább.

Én egész kevéssé érzem a tegnapit, azt hittem rosszabb lesz. :)

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#13369) kk831228 válasza Rabbitf_24 (#13367) üzenetére


kk831228
addikt

Nő volt gondolom... ;] :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#13370) Shingen válasza Rabbitf_24 (#13367) üzenetére


Shingen
addikt

;) na az faja

風林火山

(#13371) Deck


Deck
titán

bcaa fontos?

Mivel olvasgattam róla és, raknék az edzés utáni turmixba ha az.

PS5

(#13372) Deck válasza Deck (#13371) üzenetére


Deck
titán

Felnézek facebookra erre ez fogad: SCITEC NUTRITION OKTATÓ SOROZAT - Ben Pakulski a BCAA bevitelről!

Akkor étkezésenként és edzés után 1gramm :D

[ Szerkesztve ]

PS5

(#13373) Rabbitf_24 válasza kk831228 (#13369) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

:K ;]

(#13374) Bannani válasza Deck (#13372) üzenetére


Bannani
tag

És ezt a sok hókuszpókot te el is hiszed? :U

'Mind over matter'

(#13375) kk831228 válasza Rabbitf_24 (#13373) üzenetére


kk831228
addikt

Gondoltam... ;] :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#13376) Deck válasza Bannani (#13374) üzenetére


Deck
titán

Tudományos alapja van a bcaa-nak. De edzés utáni turmixba 5gramm és kész.

Mindenhez úgy állok, hogy nekil az az érdekük, hogy minnél többet használjuk, akkor előbb elfogy és veszünk újat. Fehérjénél a myprotein az ár/érték bajnok. Multivitamin kell, kaja kell, víz kell de ezeken kívül nem vennék semmit.

PS5

(#13377) emiki6 válasza Deck (#13376) üzenetére


emiki6
veterán

Én a multivitaminnak se a hatását nem éreztem, se a hiányát nem érzem. Meg az is igaz, hogy eddig se voltak vitaminok, mégis éltek az emberek. :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#13378) Shingen válasza Deck (#13376) üzenetére


Shingen
addikt

Jó a bcaa, de egyenlőre csak fehérjét nyomassad, max tömegnövelő.
kajálásra figyelj inkább.
Majd után jöhetnek ezek ha megindulsz a fejlődésbe bcaa, glutamin, kreatin.
Persze a multivit és a c vit az alap.

Egyébként ajánlom figyelmedbe arnold papa könyvét a testépítésről, most elég jó áron van a booklineba és hidd el megér minden Ft-ot.

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#13379) emiki6 válasza Shingen (#13378) üzenetére


emiki6
veterán

Röviden: Fehérje, edzés és kox... ;]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#13380) Bannani válasza Deck (#13376) üzenetére


Bannani
tag

Manapság annak a temérdek sok táplálékkiegészítőnek is tudományos alapja van, mégsem használsz több tucatnyit, mert van rá egy tanulmány...Ez az egész csupán egy nagy lehúzás. Gondolom itt senki nem készül Mr. Olympiára, arról nem is beszélve, hogy azok a kiegészítők, amik tényleg hatásosak is, már az illegális kategóriába tartoznak. Porcerősítőt, multivitamint még meg is tudom érteni, még a fehérjét is, mert azt könnyű szállítani és fogyasztani, de a többi szerintem abszolút felesleges. Többet ér, ha az ember inkább már normális ételt vesz abból a pénzből.

'Mind over matter'

(#13381) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Mai nap (együtt toltuk barátnőmmel, amit én saját súllyal, azt ő könnyű kézivel) TUT módszer volt terítéken:

- HeSPU, fél ismétlés * 10, háromnegyed ismétlés * 8, egész ismétlés * 6, megemelve negatív * 4
- Huzi: 4*5 (nagyon nagyon lassan)
- front zsugor: 2*5
- planche lean gimnasztikai labdán ismétlésekkel: 2*5

Fájt, nagyon fájt... :D

(#13382) itouchfan


itouchfan
senior tag

Már annyira nem érzem a szerda déli mókát, viszont tegnap Foci volt, ma is az lesz, hnap meccs, de sztem meccs után jól bekajálok, és este egy kis pihi után lenyomok egy edzést. :) meg vasárnap is, most tombol bennem az energia. :DD
Aztán jövőhéttől tartom az edzéstervet. ;)

Kolosanyi: mi az a TUT?

[ Szerkesztve ]

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#13383) kolosanyi válasza itouchfan (#13382) üzenetére


kolosanyi
veterán

Time under tension, izomfeszülési idő. Gyakorlatilag az a lényeg, hogy nagyon lassan csinálod, ilyen a fegyenc tempója is, de lehet annál lassabban is csinálni.

(#13384) Pickit3 válasza kolosanyi (#13383) üzenetére


Pickit3
aktív tag

Értem, szóval ha most elkezdem felhúzni magam és estére végzek egy felhúzással az jó? :D
Komolyra fordítva, most melyik a jobb? Ha többször vagy lassan végzek el egy feladatot?

(#13385) kolosanyi válasza Pickit3 (#13384) üzenetére


kolosanyi
veterán

A felhúzás az ez: link. Másra jó a kettő, nem árt válogatni a tempót.

(#13386) Woodslave válasza kolosanyi (#13383) üzenetére


Woodslave
nagyúr

az a probléma az ilyennel, hogy sokan olyan szinten vannak örülnek ha normális (kontrollált) tempoban megfelelő technikával tudják csinálni. Ha erre azt mondod 15 mp alatt húzza fel magát, akkor ott minden lesz csak a célzott izom munkája nem

nem azt mondom te biztos vagy olyan szinten hogy megfelelő módon tudod csinálni de nem az az átlagos

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#13387) kolosanyi válasza Woodslave (#13386) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ér könnyíteni a gyakorlaton. Én például a kézállásban karhajlítást nem csináltam teljes mozgástartományban ilyen lassan, mert nem bírtam volna, inkább csináltam leszűkítve. Pedig gyorsabb ütemben megy kiterjesztett mozgástartománnyal is. Húzódzkodásnál hiába mennek sokkal nehezebb variációk ütemesen, lassú tempóval sima alapot csináltam. Múltkor például visszatértem a sima szűk fekvőre amikor ilyen lassan csináltam, pedig már régen túlléptem ezen.

Nem megy lassan a húzódzkodás? Pattanj fel egy lapsúlyos húzódzkodó gépre és csináld könnyítéssel. Már amennyiben így akarod végezni a gyakorlatot. :)

(#13388) Woodslave válasza kolosanyi (#13387) üzenetére


Woodslave
nagyúr

jaja. Így gondoltam én is.

Majd megkeresem az egyik HIT videót, ahol a faszi 30mp alatt húzódzkodik meg 30 mp a visszaengedés. Az kemény :D Mondjuk izmos is. De néger úgy könnyű :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#13389) kolosanyi válasza Woodslave (#13388) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nos abból én egyet talán meg tudnék csinálni. Sajnos nem vagyok néger. :D

(#13390) itouchfan válasza kolosanyi (#13383) üzenetére


itouchfan
senior tag

Jaaa így már meg van. Csak rövidítve nem esett le. :)

Mekkora vita volt a gyúrós topikban, atyaég...

Hogyha kicsit nyúlik a vállam (ott elöl, az izületet érzem sztem sajnos) a fekvőnél is, tolódzkodásnál is, akkor milyen megoldásai/okai vannak ennek? Csökkentsem vissza a mozgástartományt? Nem hiszem hogy a + súly alkalmazásától lett rosszabb, egyrészt még főleg csak +5kgval csináltam, pár sorozatot +10kg-mal de arra figyeltem hogy hiába van rajtam a mellény, a kivitelezés ne változzon. Sztem nem befolyásolja a fájdalmat de ti (Sanyi?) mit gondoltok?

Kicsit átértékeltem a dolgokat, nem éri meg szétcseszni magam, szépen lassan kell erősödni, izmosodni, és élvezni aztán kész. :)

[ Szerkesztve ]

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#13391) Shingen válasza itouchfan (#13390) üzenetére


Shingen
addikt

Mekkora vita volt a gyúrós topikban, atyaég...
Nem volt hanem VAN és LESZ ;]

風林火山

(#13392) kolosanyi


kolosanyi
veterán

(#13393) Bannani válasza kolosanyi (#13392) üzenetére


Bannani
tag

Már csak a kajára kell elkezdeni odafigyelni és pár év alatt meg lesz az a 15% tzs. :C

'Mind over matter'

(#13394) kk831228 válasza kolosanyi (#13392) üzenetére


kk831228
addikt

De aranyos... :C :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#13395) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Felk*rták az agyam. Ma bejelölt ismeretlenül egy tag és ezt az üzenetet kaptam tőle:

Nem lenne alapvetően probléma vele, de az utóbbi hónapokban legalább a harmadik vadidegen, aki Berecz István oldalának népszerűsítésére kér és betelt a pohár. Az egy dolog, hogy milyen agymenést folytat a Facebookon ez a Berecz István, minden csak arról szól, hogy vedd meg a májproteint. Valamiből neki is meg kell élni. Azt is elhiszem, hogy minél többen látogatják az oldalait, annál több pénzt keres. Isten látja lelkem, nem irigylem tőle. De amikor sokadszor jelölnek be pont ugyanilyen nyálas, kamu dumával, és belőlem akarnak pénzt csinálni, akkor felb*sz. Meg is mondtam a tagnak, hogy ezzel most azt érte el, hogy az eddig bent lévő kedvelésem kitöröltem, és tiltottam Berecz István posztjait. Legalább nézték volna meg, hogy követem-e mielőtt elküldték ezt az üzenetet, akkor nem járatták volna le magukat a szememben. Azt is el tudom képzelni, hogy ezek ilyen másod/harmadregek, amiket azért hoz kétre ez az akárki, hogy telespammelje vele a netet, hátha minél többen rákattannak.

(#13396) Deck válasza kolosanyi (#13395) üzenetére


Deck
titán

Alkohol mentesen? Ez durva.. Azért, mindennek megvan a helye és ideje.. ;]

Na de komolyan szólva, megtudlak érteni..

[ Szerkesztve ]

PS5

(#13397) westcoastog válasza kolosanyi (#13395) üzenetére


westcoastog
veterán

Engem is fölvett már, meg mások is, csak azt felejtették el megnézni hogy berecz pisti ismerősöm a fészbukon, és még ő jelölt be engem annó. :DDD

Az meg a másik hogy külföldi nevű csajok jelölgetnek állandóan, nyilván fake profilok, sose jelölök vissza. :D

[ Szerkesztve ]

(#13398) kk831228 válasza westcoastog (#13397) üzenetére


kk831228
addikt

Hogy lenne már fake?? Nyogodzan jelölj vissza mindenkit... ;] Csak ismerkedni akarnak... ;] :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#13399) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Nagyon nagyon fájt a mostani edzés. 4 teljes kör tabata, huzi, fekvő és guggolás. 3*4 perc aktív munka elég volt, hogy padlóra küldjön... :DDD

(#13400) Bannani válasza kolosanyi (#13395) üzenetére


Bannani
tag

Mondd meg nekik! ;]

Hideg, csúszós korlát és kezdődő megfázás miatt gyanítom a mai edzést elhalasztom (rím!), helyette nézek egy Star Wars részt, most úgyis az a menő. :D

'Mind over matter'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.