Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:36:23

LOGOUT.hu

Extrém tuning topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5151) toyone válasza zack (#5150) üzenetére


toyone
őstag

Az én választásom BIOSTAR TZ77XE4 , töredék áron hozza amit kell.

Mivel linkeltél olyat is amiben nem fér el a hangkártyád ezért mondok még az általad leírtaknál jobbat:

MSI Z77 Mpower
AsRock Z77 OC Formula

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#5152) 04ahgy válasza zack (#5150) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Z77X-UP7 alá ne add. A topikot meg eltévesztetted amúgy. :U

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5153) zack válasza toyone (#5151) üzenetére


zack
nagyúr

Ez a Biostar szimpi, és nem takarná le a CF a PCI slotot. :))

Mennyire jó ez tuningban? Fázisok, stabilitás stb.

Az MSI MPower-ről most olvastam cikket itt a PH-n, és nagyon betyárul ment. :Y
Tehát akár még ez is jó lehet, csak itt "kuka" a PCI hangkártyám. :U

(#5152) 04ahgy

Szerintem nem tévesztettem el. :U Azért írtam ide, mert ha az extrém tuningosok nem, akkor senki sem tudja melyik a jó, és tuningot is szerető lap.
Az árkategóriát leírtam. Köszi a 100k ajánlást. :U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#5154) 04ahgy válasza zack (#5153) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Kérlek a topik offolását fejezzük be. Már próbáltam rá finoman célozni, ha jól látom, eredménytelenül.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5155) subaruwrc válasza zack (#5153) üzenetére


subaruwrc
félisten

90ert tudok egyet :)

[ Szerkesztve ]

(#5156) 04ahgy válasza zack (#5153) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Neked nem extrém tuningra kell lap. Soha nem fog mínusz fokot látni. Akkor az nem extrém tuning topikban elférő információ.

A te kérdésed ide való: Milyen alaplapot vegyek?.

Ha meg extrém tuningosokat kérdezel, extrém tuningra alkalmas lapokról, akkor NINCS, ismétlem NINCS árban kompromisszum.

Ami lapjaim ilyen céllal vannak / voltak, egyik sem ismerte az árbéli kompromisszumot: 990FXA-UD7, X58A-OC, X79-UD7, Z77X-UP7.

Léggel-vízzel bármilyen 30k feletti Z77-es lapban hozható az extrém tuning lapokban elérhető tuning szintje.

Tehát, szívesen látunk a topikban extrém tuninggal kapcsolatos kérdéseket tekintve. A CPU fesz. 1,7V felett, a hőfok meg -20°C alatt legyen. :D A GPU-ról inkább nem is mondok semmit, mert még megsértődsz.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5157) kicsipapucs


kicsipapucs
őstag

Kedves "gyilkosok"!

Van értelme Ivy-t P67-el és/vagy Z68-al 2d benchelni? Melyik a használhatóbb?
Valamint, használt közületek bárki Fatal1ty AsRock lapot nitróhoz? Van bennük potenciál bármelyikben?
Köszi előre is mindenkinek. :R

[ Szerkesztve ]

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#5158) jones965 válasza kicsipapucs (#5157) üzenetére


jones965
Modder

Én egy éven keresztül Asrock Fatal1ty Z77 lapot használtam nitrohoz.
Visszaolvasol találsz is eredményeket.

(#5159) 04ahgy válasza kicsipapucs (#5157) üzenetére


04ahgy
nagyúr

P67-tel mindenképp, elég efficient Ivy alatt.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5160) kicsipapucs


kicsipapucs
őstag

Nagyon szépen köszönöm a választ mindkettőtöknek! :R
Jones: Minden bench-ed nagy figyelemmel kísérem. Rajtad kívül viszont nem sok embert látok Fatal1ty lapokat nyúzni. És még te is lecserélted egy Maxi 5-re!
HGyu: Z68-al miújság? Nem látom HWboton se, hogy nagy közkedveltségnek örvendene.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#5161) 04ahgy válasza kicsipapucs (#5160) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Meg is bánta hogy lecserélte. :D

A Z68 valahogy "nem adja", nekem sosem voltak olyan jó köreim benne, mint P67 / Z77-ben.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5162) janika226


janika226
csendes tag

helló tudna valaki segiteni
a procimat szeretném tuningolni i7 870 és Corsair H100 as hütés

(#5163) toyone válasza janika226 (#5162) üzenetére


toyone
őstag

Persze, procidhoz tartozó topikot, illetve a kezdő tuningos topikot keresd fel.

[ Szerkesztve ]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#5164) janika226


janika226
csendes tag

köszi toyone

(#5165) jones965


jones965
Modder

Ma ismét nitrozásra került sor. Az újonnan szerzett 3970X procit izzasztottam meg. Sajna a várt frekvenciát meg sem közelítettem. Lehet a proci- lehet hogy az alaplap korlátoz, holnap kiderítem.Először még 5320Mhz-en hajlandó volt teszteket végig vinni, de képmentéskor elszált. Aztán kiderült, hogy a pot rosszul volt rögítve, ezt újra szereltem, de sajna a képlet nem javult.
Setup:
Asus rampage IV formula
Core i7 3970X
4db HD 7970 chillerrel hűtve.
PSU: Corsair HX 1050W & Cooler master hybrid 850W

A cél 3dmark vantage és 3dm11 eredmények javítása. Ez utóbbi saját vonatkozásban sikerült, bár még mindig van bőven tartalék a rendszerben a kártyák túlhajthatóságát alapul véve.A procit kell még jobb belátásra bírni, vagy másikra cserélni.

Eredmények:

4CFX
Vantage P76811

Single GPU P49767

3Dm11 - 4CFX P31671

[ Szerkesztve ]

(#5166) subaruwrc válasza jones965 (#5165) üzenetére


subaruwrc
félisten

az eff legalább a helyén van vantageban.

akkor eddig egy jó nagy pénzkidobás ez a 3970X. kiváncsi voltam legalább valami factory binned lesz-e de ez eddig kiscica. az eredmények azért szépek.

( 3d11 -p31K )

(#5167) jones965 válasza subaruwrc (#5166) üzenetére


jones965
Modder

Megnézem majd másik lapban, ha ott sem megy jobban, megy piacra.

köszi

(#5168) 04ahgy válasza jones965 (#5167) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem hittél nekem, mikor mondtam, hogy hiába C2-es, hiába magy gyárilag +300MHz-cel magasabb frekin, mint a 3930K, az nitró alatt őt nem fogja érdekelni. :D

Üdv a Sandy klubban, ahol nem számít a hideg, nem számít a fesz, csak az adott CPU példány. :U

Amúgy az eredményekhez gratula, azok valóban szépek.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5169) tom_tol válasza jones965 (#5165) üzenetére


tom_tol
addikt

Jó eredmények, gratula.
Sajnálom hogy nem volt szerencséd a 3970-el.
Nem könnyű kifogni egy 5,5+ Sandy-E-t az biztos, pedig az alatt komoly eredmény nem várható.

(#5170) jones965 válasza tom_tol (#5169) üzenetére


jones965
Modder

Köszi & 04ahgy !

Mára maradt még pár liter nitro, így próbálkoztam a procival. Sikerült 5300Mhz-re feltornászni.
Most más módon tuningoltam, de sajna elfogyott az LN2, így nem tudtam tovább megnézni, hogy van-e még benne.

Pár eredményt még még sikerült javítanom, az a vantage topikban található.

(#5171) jones965


jones965
Modder

Nem sokkal maradtam el a wr 10.-től.

Holnap a Z77 platformot kínzom meg ismét.

(#5172) subaruwrc válasza jones965 (#5171) üzenetére


subaruwrc
félisten

ram órajelet ha küzdenéd még felfelé akkor a phsyx + combined scoreon tudnál facsarni.
a vga rendszer ígyis ütőképes még global szinten is.

(#5173) jones965 válasza subaruwrc (#5172) üzenetére


jones965
Modder

Az este még próbáltam 2400mhz-es ram órajellel, de sajna physics tesztbe belefagyott, a nitroval meg spóroltam mára.

(#5174) subaruwrc válasza jones965 (#5173) üzenetére


subaruwrc
félisten

elég shitty cpu az akkor ha a 2400-at se bírja meghajtani. vagy a ram a csirke ?

(#5175) CosmO_O


CosmO_O
tag

Bocsánat, hogy ide, de titeket érdekelhet a dolog.
Eladom a cuccokat, ok van rá, pénzem meg nincs, írjatok!

Tehát: 25L dewar, tek9 slim rev5, gemini 2.0+extension, raptor 3, water chiller.

[Team Hungary - hwbot.org] |ASUS ROG|Intel|nVidia|

(#5176) jones965


jones965
Modder

Ma nekifeszültem a GTX Titan, nitrozott 3770K procival való kihajtásához.
Setup:
Asus Maximus V extrem
3770K
Asus GTX Titan
2x2Gb Dominator
Corsair HX 1050W

3DM06

48184

3DM05

62646

Sajnos én is csak most vettem észre, hogy a HWBOT-on az aquamark verzióját kicserélték, így invalid lett a mentésem.

487181

[ Szerkesztve ]

(#5177) toyone válasza jones965 (#5176) üzenetére


toyone
őstag

A 05 fasza lett. 6.5+ procival szakítana.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#5178) jones965 válasza toyone (#5177) üzenetére


jones965
Modder

Köszi!

Legközelebb megnézem kevesebb aktív core-val, akkor talán meglesz a 6500mhz.

(#5179) subaruwrc válasza jones965 (#5176) üzenetére


subaruwrc
félisten

62+ nemrossz.

(#5180) jones965 válasza subaruwrc (#5179) üzenetére


jones965
Modder

Igyekeztem nem rossz eredményt összehozni.

(#5181) toyone válasza jones965 (#5178) üzenetére


toyone
őstag

Nem próbáltad még 1.88v felett? Ahol az AM3 lefutott(6360mhz) ott nem ment le a 05?

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#5182) jones965 válasza toyone (#5181) üzenetére


jones965
Modder

Ma néztem 2 core mellett 1.92V-on, de kevés volt a nitro, és mikor szétszedtem a rendszert, láttam hogy egy picivel több paszta volt a kelleténél, így nem volt tökéletes a kontakt. Terhelés nélkül win alatt 6400 + megvolt, de tesztek alatt elhasalt. Az asrock lap ebből a vonatkozásból jobb volt.

[ Szerkesztve ]

(#5183) kicsipapucs válasza jones965 (#5182) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Ez a két magos eredmény tetszik, gratula! :C
Van amiben jobb a Maxi 5 E, mint az AsRock?

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#5184) jones965 válasza kicsipapucs (#5183) üzenetére


jones965
Modder

A 4 kártyás támogatásban.

(#5185) kicsipapucs


kicsipapucs
őstag

Sziasztok!

Kompresszorhoz szigetelni a lapot és a proci környékét jó a rizs, vagy mást ajánlotok? Néhány órán át menne a setup minden alkalommal és nem akarom cserélni session-önként az "almot".

Előre is kösz minden építő jellegű hsz-t. :R

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#5186) jones965 válasza kicsipapucs (#5185) üzenetére


jones965
Modder

Ebben a kérdésben keresd meg gombcomp kollégát. Ő folyamatosan kompresszorral hűti a prociját.

[ Szerkesztve ]

(#5187) gombcomp válasza kicsipapucs (#5185) üzenetére


gombcomp
senior tag

Szia!

Nálam a bevált módszer az,hogy első lépésben művészgyurmával,vagy gyúrható ragasztóval
leszigetelem a procifoglalat közvetlen környezetét úgy hogy ha lehet légmentes legyen a foglalat
belseje felé.Természetesen beültetett procinál.Erre azért van szükség,hogy lehető legkevesebb legyen
a páralecsapódás lehetősége a foglalat alatt.
Utána kis ügyességgel kell faragni a proci környezetéhez illeszkedő armaflex darabot belekalkulálva a kiemelkedő alkatrészeket.Armaflex lapot tudsz szerezni klimaszerelőktől.
Valahogy így képzeld el:

A sárgával jelölt részt kell befedni a gyurmával egészen az alaplap síkjáig,
a narancssárga pedig az armaflex helyét jelöli.
Van egy durvább megoldás is,ha a foglalatot,és közvetlen környezetét kitöltöd valamilyen szigetelő
anyaggal pl. vazelin,vagy fehér szilikonpaszta,de ez már garivesztéssel járhat mivel eltávolítani
maradéktalanul,nyom nélkül szinte lehetetlen. A kompinál azért egyszerűbb a szigetelés a
pothoz képest,mert csak közvetlen a vapofej környéke van kitéve páralecsapódásnak.
Egy "session" után nem árt 1-2 nap pihenés,hogy az esetleges keletkezett pára elpárologjon.
Nálam már néhány éve így megy a cucc,persze nem folyamatosan.
Ha a gyurmás dolgot kihagyod akkor a procilábak közötti kondenzvíz tuning alatti anomáliákat,és
a fémes részeken oxidációt okoz.

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#5188) kicsipapucs válasza gombcomp (#5187) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Azt a mindenit!! :Y
Borzasztóan köszönöm, hogy áldoztad rám az időd és energiád, nagyon szuper válasz, köszönöm! :R :R
Még tegnap, tegnapelőtt nekiestem, nem bírtam várni. És akkor okosnak hitt megoldással leszigeteltem a lapot. Eredetileg LET (folyékony szigszalag)-t akartam használni, de az nem volt itthon, így az autómnál használt plastidip festéket vetettem be alsó rétegnek. Nem vezeti az áramot, szuper is volt. Erre került a felső oldalon rizs, alul pedig nem Arma, de valami hasonló állagú, anyagú szivacs. Azonban így is sikerült eláztatni a lapom... Nem tudom hogyan, de tocsogott a vízben a szigetelés ellenére és zárlatot okozott. Szétszedtem, megtörölgettem, hagytam száradni éjjel, reggel kapott egy kis hajszárítózást és hál'istennek minden működik. Mindenképpen meg fogom próbálni a te javaslatod is! Bluetec (nem tudom jól betűzöm-e, mert így olyan mint a Mercedes húdekörnyezetbarát kiadásai) jó lehet a foglalat közvetlen közelére?

És végül itt egy eredmény a topiknak, az elázás előtti utolsó. Ne hajtsatok el, tudom, hogy 775 elavult és, hogy 4.4GHz közelében nincs az extrémnek, ráadásul a LinX-et sehol sem nézik, de alapfeszen én jónak tartom ezt és lesz még felfelé innen bőven, ez csak a folyamat kezdete, viszonyítási alap (load temp -60 fok):
Köszi mégegyszer! :R

[ Szerkesztve ]

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#5189) gombcomp válasza kicsipapucs (#5188) üzenetére


gombcomp
senior tag

Tudsz feltenni egy képet a Vapofejről ahol az egész komplett,és az oldala is látszik?
Szerintem a fej körüli szigetelésed sem ok,ha így be tud vízesedni. :U
Kívülről nem lenne szabad párásodni,mert akkor az oldala felé is hűt.
Valahogy ilyesminek kellene a fejnek lennie:

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#5190) kicsipapucs


kicsipapucs
őstag

Kettőt csináltam, remélem nem vágnak ki vele:
[link]

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#5191) gombcomp válasza kicsipapucs (#5190) üzenetére


gombcomp
senior tag

Szerintem ez így nem jó. :U
A rögzítést a felső részre kellene áteszkábálni.A mostani rögzítőlemez és a fej síkja közötti
kb 2mm nél a fej széle szabadon van,és itt képződik a páralecsapódás.
Próbálj innen meríteni ötletet: Kit-Tronics

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#5192) kenta


kenta
tag

Üdv!

Valami ötlet hogy emeljem feljebb az FSB-t?
Ha már csak egy Mhz-et emelek rajta nem tölt be a rendszer, nem hinném, hogy a DDR500-as ramok hasaltak volna el ennyitől...

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: http://t7.hu/15yk Megbízhatóság: http://t7.hu/15yl

(#5193) jones965 válasza kenta (#5192) üzenetére


jones965
Modder

Ezzel a kérdéseddel fáradj át a procid megfelelő topikjába. Ide akkor gyere, ha subzeroban hűtesz valamilyen hardvert.

[ Szerkesztve ]

(#5194) kenta válasza jones965 (#5193) üzenetére


kenta
tag

Rendben...subzeroban, ezt hogy érted? :D

Eladó cuccok: http://t7.hu/15yk Megbízhatóság: http://t7.hu/15yl

(#5195) subaruwrc válasza kenta (#5194) üzenetére


subaruwrc
félisten

0°C alatt.

(#5196) kenta válasza subaruwrc (#5195) üzenetére


kenta
tag

Fagyállós vízhűtéssel csináltam a tesztet, nem tudom annak számít-e...

Eladó cuccok: http://t7.hu/15yk Megbízhatóság: http://t7.hu/15yl

(#5197) kicsipapucs válasza gombcomp (#5191) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Köszönöm a tippet! Gyártani kezdtem egy lefogatót, amely fent van, az evap fölött. A szigetelést már meg is csináltam. Úgy, már jobb szigeteléssel, de még alul lévő lefogatóval csináltam pár tesztet, volt rekord ami a porba hullott a kis E8400-al. ;)

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#5198) 04ahgy válasza kenta (#5196) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A fagyállós vízhűtés még lehet 35°C-os, attól, hogy fagyállós. :D

Viccet félretéve, keresd meg a lapon az MCH VRM-et, kapjon egy VDrop modot, kicsit a frekijét is feljebb tornászhatod. Kapja meg a vizet az MCH is, és 1,8V-ig meg sem állj. Ha ezek után sem megy, akkor az az FSB wall sajnálatos esete.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5199) kenta válasza 04ahgy (#5198) üzenetére


kenta
tag

Akkor ide csak akkor írhatok, ha nitróval hűtök? :D
Próbáltam a másik topicba írni, eredménytelenül...
Amúgy annyit értettem meg ebből, hogy szereznem kell egy blokkot, de akkor már egy jobb szivattyút is, mert ez nagyon gyenge...
A többit nem értem. :N

Eladó cuccok: http://t7.hu/15yk Megbízhatóság: http://t7.hu/15yl

(#5200) kicsipapucs válasza kenta (#5199) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Nem csak akkor írhatsz, ha nitrózol, én eddig csak léghűtéssel írtam ide (de ennek véga haha ;] ).
Az extrém nem csak a hűtésre irányul. Legyen valamiben extrém a tuning.
Ha feszt fel, órajel fel rendszerről beszélünk, akkor legyen 0 fok alatt a hőmérséklet és/vagy legyen óriási az órajel.
Ha macerálós platform forog szóban, akkor ott látsszon a belefektetett energia, idő és fanatizmus.

A sima, átlag által elért eredményektől minden esetben jobbnak (magasabb órajel, jobb bench program pontszámok) és az elérési módszerétől (hűtés, tweakelés mennyisége, futtatott tesztek, hw és sw modok) különbözőnek kell lennie az itt közölt eredményeknek/projekteknek.

Szerintem azért ez elég logikus...

[ Szerkesztve ]

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.