Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5003) matteska


matteska
csendes tag

Segítséget szeretnék kérni.
Nagy várakozással üzemeltem be egy CSS rendszerrel felszerelt nyomtatót.
/Canon IP2700/
Mindössze kb 20 ml tinta fogyott a hozzátartozó tartályból (3 hete használom), amikor 15-20
sor kinyomtatása után a nyomat halványodik majd a papír alján már üres , s a következő oldal is üresen jön
ki.
A nyomtató karbantartás programját lefuttatva /tisztítás, fúvókaellenőrzés / minden stimmel , megfelelőnek látszik, azonban a leírt jelenség továbbra is megvan , illetve azt venni még észre, hogy bizonyos idő, 1-2 perc
elteltével nagyobb mennyiséget, 1-2 oldalt már képes egyhuzamban kinyomtatni. Egyhuzamban relatíve több oldalt képes akkor is nyomtatni ha lassabban végzem a nyomtatást "csendes üzemmód" -ban.

Csak spekulálni tudok, hogy sűrűbb lehet a tinta /?/, és így lassabban ülepszik a nyomtatófejhez ?
Lehet, hogy ez butaság, de ahonnan vásároltam azt a tanácsot kaptam, hogy a szintén berendelt 10 ml tisztító-folyadékot öntsem be a tartályba, aztán vagy 40-50 oldal kinyomtatása után megszűnhet ez hiba.
Egyelőre ezt nem tenném hogy a mellékelt tisztítószert higítónak használjam.
Olvasgattam a neten, de a tisztítófolyadék ilyetén felhasználását sehol nem látom.
Még annyit, hogy a capilláris cső nem levegös, feltehetőleg a tinta folyamatosan megy a hajszálcsőben a patronba. /vacak a tinta ? /

Van esetleg valakinek ötlete, javaslata, hogy mit tegyek ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.