Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5501) Nixon18 válasza Thrawnad (#5499) üzenetére


Nixon18
senior tag

Epson Stylus pro 7800. A probléma pedig, hogy nem lehet leállítani a papírtekercs adagolását sehogy sem. Ahogy bekapcsol elkezdi tekerni a papírt

(#5502) korpicschess


korpicschess
veterán

Sziasztok!

Epson L120-ról mik a vélemények? Használ ilyet valaki már hosszabb idő óta?

:R

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#5503) epzon válasza korpicschess (#5502) üzenetére


epzon
őstag

kb 2 hónapja kapható a gép, úgyhogy sok tapasztalat nincs még róla, én már használtam próbáltam szerintem jó gép,
sebességre is jó, és hogy egybe van építve a tartály a házzal azáltal stabilabb a gép
itt egy videó róla :link

(#5504) SPF


SPF
senior tag

Sziasztok!

Epson Stylus SX125-ös nyomtatóm van. Mostanában úgy nyomtat, hogy ahogy húzza be a papírt, 2 centinként kihagy egy 1-2 mm-es részt, ott fehér marad a lap. Elég zavaró, mikor a kinyomtatott szavak "félbe" vannak. Lehet, érdemes javíttatni, vagy kuka?

(#5505) JackeL


JackeL
tag

Sziasztok!

Van egy Epson L210-es nyomtatóm. Eddig sikerült viszonylag olcsón Epson 10x15cm fényes fotópapírt vennem hozzá. Ezen kívül még a HP vált be, de az is egyre drágább. Próbáltam már Ecopixelt, Acme-t, Colorwayt, de vagy nem húzta be a papírt vagy nem terül rajta szépen a festék.

Tudtok segíteni, hogy milyen papírra érdemes még fotót nyomtatni vele?

(#5506) Gyocsika


Gyocsika
csendes tag

Sziasztok!

Kaptam egy Epson SX 110-es nyomtatót, amely már használt.
A szkennelős része tökéletesen működik.

Minden patronból van benne, de úgy gondolom, hogy utángyártott lehet, mert amikor nyomtatni szeretnék, akkor egyrészt kiírja , hogy a cián kifogyott, továbbá a tintapatronok nem ismerhetők fel és nem enged nyomtatni.

Olyan kérdésem lenne, hogy ha veszek bele szintén utángyártott patronokat, akkor milyen esély van rá hogy egyáltalán nem fog működni? Hogyan tudnám kipróbálni, hogy érdemes e foglalkozom a nyomtatóval?

Köszönöm a segítséget!

(#5507) Thrawnad válasza Gyocsika (#5506) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Szia!
Ha beszáradt ki lehet pucolni óvatosan.
Már sokszor leirtuk.
Nagy eséllyel elindul
Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#5508) papamaci791


papamaci791
tag

Sziasztok!

Egy Epson DX4450-l van gondom. Jó ideje nem volt használva, be száradt a fej. Szétszedtem, ki áztattam, a fejet, át fújtam a fúvókákat benne. Most a sárga (majdnem tele) illetve a kék (szintén nem fogyott ki) nem nyomtat. Van esetleg ötletetek mi lehet a gondja?

Köszönet előre is :R

(#5509) n0k0m_


n0k0m_
tag

L300-asba milyen trükköt lehetne bevetni, hogy vastagabb/kreatív papírokat is begyűrjön?

Egy apró henger van és a papírtálca gyakorlatilag derékszögben áll a hengerrel és nem tud belekapni a merevebb papírokba. A papír szélét szoktam megkaparni/meghajtani egy kicsit, de elég szenvedős így, illetve le is kell vágni a papírból nyomtatás után. Sajnos ezekbe nem lehet úgy beletolni a papírt, mint a nagy nyomtatókba, mert érzékeli, hogy nem jó helyen van a papír vége.

(#5510) ggyury


ggyury
csendes tag

Sziasztok!

Használ valaki Epson Connect-et? Ha igen segítsen legyen szíves mert én az új L355-ös nyomtatómat nem tudom működésre bírni. Az a konkrét hiba, hogy miután feltelepítettem a programot, nem találja meg a nyomtatót. Egyébként a nyomtató működik rendesen.

XBOX 360 Gamertag: ggyury

(#5511) Bond12 válasza mancib (#3220) üzenetére


Bond12
újonc

Sziasztok,

Epson Stylus SX100 nyomtatóm van (Windows 7 -tel) . Nekem nem írja ki, ha kifogyóban van valamelyik patron. Hol lehet megnézni a patronok állapotát ? ( Utántöltöttet használok )

Köszi a segítséget :)

(#5512) xcsaba1975


xcsaba1975
tag

Sziasztok! DX-4000 es nyomtatón el szált a scann program win 7alatt (32bit) hiába telepítem az epson oldaláról nem működik! Xp alatt megy! Valaki tapasztalt hasonló problémát? :W

(#5513) zsoca2064


zsoca2064
újonc

Sziasztok a problémám a következő

Van egy Eposon DX 4400 nyomtatom patronok nélkül kaptam .Vettem bele utángyártottat amivel el is indult szépen dolgozott de másnapra lett vele valami azóta meg se nyikkan :W .
bekapcsolom elindul a fej jobbra balra majd megáll és mind a 3 led villog.Nem tudom mi lehet a baj .
Segítséget kérek :R

(#5514) LámaZ válasza xcsaba1975 (#5512) üzenetére


LámaZ
addikt

A win 7 alapból kezeli ezt a nyomtatót, miután letölti a drivert.

Legyen minden jó!

(#5515) LámaZ válasza papamaci791 (#5508) üzenetére


LámaZ
addikt

Próbáld ki új, utángyártott patronnal.

Legyen minden jó!

(#5516) zsoca2064 válasza LámaZ (#5515) üzenetére


zsoca2064
újonc

Köszönöm a segítséget :DD kipróbálom de az utolsó mondatot nem értem. Mit jelen?

(#5517) szab.tam


szab.tam
nagyúr

újra hi!

m1200
szokványos eset: vákonyabb lett a toner visszajelző csík egy lapnál... :D

utángyártott kéne, lehetlőeg +3k oldalas, és 10k-nál többe ne kerüljön.

régebben mintha több lett volna, most ezt a 2-t találtam:
[link]
[link]

kérdésem:
1. valalmi rosszat hallottatok-e már valamelyikről?
2. vagy van helyettük valami olyan, amit már többen próbáltatok, jó, és pesten, személyesen is átvehető valamilyen átvételi ponton, boltban?

köszönöm! :R

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#5518) papamaci791 válasza LámaZ (#5515) üzenetére


papamaci791
tag

Köszi! 3 színnél megoldotta. Sajnos a cyan annyira be van száradva, hogy hosszas mosogatás áztatás után sem lehet át öblíteni. Sztem. kuka lesz belőle.... :S

(#5519) LámaZ válasza papamaci791 (#5518) üzenetére


LámaZ
addikt

Annyira olcsók ezek az utángyártott patronok, hogy kár a mosogatószerekkel kínlódni.

Legyen minden jó!

(#5520) szab.tam válasza LámaZ (#5519) üzenetére


szab.tam
nagyúr

szerintem még mindig a fej fúvókájával van baja, nem a patronnal.
hiába vesz új patront, ha a fej problémás színének a fúfókája száradt be.
gondolom...

(ja, hacsak nem egyben van a 2...)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#5521) Thrawnad válasza papamaci791 (#5518) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Keress a nevemre!
Találsz jó leírást!
Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#5522) fradelma válasza Thrawnad (#5521) üzenetére


fradelma
csendes tag

Sziasztok!

Epson Photo 1400 nyomtatóhoz keresek Guru-t :K

Kaptam egyet, és nem indul el: 230V-ba bedug, bekapcsoló gomb benyom, SEMMI !!!

Helyesbítek, nem semmi, hanem halkan szaggatottan sípol :F

Arra gondolok, hogy mivel valami kisebb oldal-hátlap nincs meg, hogy ott van valahol valami mikrokapcsoló, ami ilyenkor nem engedi balesetvédelmi ok miatt elindulni a gépet.
De más is lehet. De mi lehet???

Előre is köszönet...

(#5523) szab.tam válasza fradelma (#5522) üzenetére


szab.tam
nagyúr

írd le, hogy itt is már megkérdezted, de az általános nyomtató topikba is felteheted.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#5524) ggyury


ggyury
csendes tag

Valaki tudna segíteni Epson Connect ügyben?

XBOX 360 Gamertag: ggyury

(#5525) chungee


chungee
addikt

Estét

Hozzám kerül egy Epson SX 400. Utángyártott patronok vannak benne. Ilyen hibaüzit kapok. [link]

Kivettem-beraktam az adott patront, de akkor is. Vettem bele újat, az sem segít :( Nem enged menübe lépni, magyarul nem lehet semmit sem csinálni :(

(#5526) Jarod1 válasza chungee (#5525) üzenetére


Jarod1
addikt

Chipresetert használj utána elfogadja.

(#5527) chungee válasza Jarod1 (#5526) üzenetére


chungee
addikt

Hűha. Ha kérhetném "magyarul":F :B

(#5528) LámaZ válasza chungee (#5527) üzenetére


LámaZ
addikt

Jogos!
Én is régen hallottam a ChipResetter-ről, de látni még nem láttam.

Legyen minden jó!

(#5529) drugbaron1


drugbaron1
tag

Sziasztok! van egy epson stylus sx125 nyomtatóm aminek a scanner része bekapcsoláskor kattog! arra gyanakodtam, hogy nem érzékeli a végpozíciót - piszkos üveglapra hagyatkozva, de szétszedtem és belülről is megtisztítottam az üveglapot erőteljesebben a pozíció érzékelőnél, de semmi változás! Esetleg van valami tipp, hogy mi lehet a baja? A nyomtató sokat nem volt használva!

Köszönöm a válaszokat előre is!

(#5530) markyy18


markyy18
aktív tag

Sziasztok.
Van egy Epson dx8400-as multifunkciós nyomtatóm. 5 évig állt használat nélkül. A napokban elővettem tettem bele patront de semmi ezen nem is csodálkoztam lévén sokat állt.
Kiszedtem belőle a nyomtató fejet beáztattam alkoholba, összeraktam de bekapcsoláskor hibát jelzett az este.
Reggel bekapcsolom már nem írt hibát csak h nincs benne patron. Beleraktam a patronokat (utángyártott) és ismét ugyan azt a hibát írja ki. Kivettem őket a hibaüzenetet ismét kiírta "Printer error has accured. Turn off the printer, then press On button to turn on. See your documentation."
Kikapcsolva a nyomtató fej felől sistergést/szercsegést hallani.

Ha valaki tudna segíteni megköszönném. :R

[ Szerkesztve ]

(#5531) atala válasza markyy18 (#5530) üzenetére


atala
Topikgazda

Kinyírtad a nyomtató fejet az alkohollal. Soha nem áztatunk alkoholba nyomtatófejet! De 5 év állás után nem sok esély volt rá, hogy egyáltalán működjön, úgy hogy nem vesztettél semmit.

(#5532) Istikee007


Istikee007
tag

Sziasztok olyan problémám lenne hogy van egy szép és tökéletes állapotban lévő epson dx 4400 nyomtatóm.
Olvastam a hibajelenséggel kapcsolatban több helyen de a dx4400-ra nem találtam megoldást.
Nem tudom hogy megoldható lenne-e ezt hibát orvosolni?

A nyomtató belső alkatrészeinek használati ideje lejárt, lásd a nyomtató kézikönyvét.

(#5533) klac válasza Istikee007 (#5532) üzenetére


klac
aktív tag

Ez nem ingyenes , de tökéletes megoldás a hulladéktinta számláló alap helyzetbe avagy nullára állításához.

(#5534) Istikee007


Istikee007
tag

Nekem nem tölt be az oldal.

(#5535) Nagyika 2


Nagyika 2
újonc

Sajnos az Epson SX125 nyomtatóm meghibásodott ,nem tudták megjavítani.
Vásároltam egy új nyomtatót ( Epson XP205 )
A 4 db. eredeti gyári újszerű festék patront (T1281-T1284) az új nyomtatóhoz nem tudom használni.
A feketéből semmi, a többi színből minimális festék hiányzik.
Áruházban vásároltam 16000 Ft-ért. Van ötlet, hogyan használhatnám fel a tintát ?
Vagy eladnám, ha kellene valakinek.

/dl/upc/2014-08/31/504559_hs2ukyyifiwykgsq_dsc04088_2.jpg

[ Szerkesztve ]

(#5536) Istikee007 válasza Istikee007 (#5534) üzenetére


Istikee007
tag

Oké, most bejött, köszi! :)

(#5537) Kékes525


Kékes525
félisten

Sziasztok!

EPSON STYLUS PHOTO R300 nyomtatóhoz szeretnék patront vásárolni (színes fényképek nyomtatására is alkalmasat), mert a régi beszáradt. Utángyártott multipack és az eredeti ára között hatalmas különbség van. Mi a különbség a kettő között, érdemesebb a sokkal drágább eredetit megvenni? Esetleg tudnátok egy linket bedobni, ahol a csomagküldés megbízható?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5538) atala válasza Kékes525 (#5537) üzenetére


atala
Topikgazda

Ha fényképet akarsz nyomtatni, és több mint fél évig szeretnéd eltárolni, akkor ne vegyél után gyártott patront.
Már szobai fény esetén is hamar kifakul a kép.
Ha csak rövid időre kell kinyomtatni, és utána eldobod, vagy végig albumba tartod, és ritkán veszed elő, akkor vehetsz után gyártottat is.
De ha beszáradt a fej, akkor hiába teszel bele új patront, nem lesz jó. Ha jól emlékszem ennél nincs egyben a fej a nyomtatóval.

(#5539) Kékes525 válasza atala (#5538) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi a választ!

Beszáradhatott mert több mint egy éve már nem nyomtattam vele (a munkahelyemen nyomtattam). Fejjel együtt kell. A patron a nyomtató fejet is tartalmazza. Tudnál esetleg egy megbízható csomagküldőt ahol ilyenek is vannak?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5540) bobek72 válasza Kékes525 (#5539) üzenetére


bobek72
tag

Szia. Rosszul tudod, az Epson R300-nál külön van a nyomtatófej és a patron. Vedd ki a patront és meglátod, van ilyen nyomtatom is.

(#5541) Kékes525 válasza bobek72 (#5540) üzenetére


Kékes525
félisten

Akkor, ha sokáig, néhány évig nem volt patron csere, akkor a fej nem tömődik el? Azt nem kell cserélni, csak a patront?

Azt gondoltam, hogy azért olyan drága a patron (28 ezer forint körüli) mert a fej is benne van.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5542) atala válasza Kékes525 (#5539) üzenetére


atala
Topikgazda

Külön van a fej. 99%, hogy be van száradva. Új fejet nem érdemes venni, mert nagyon drága. Vagy ráköltesz egy vagyont, vagy kikukázod. Esetleg vegyél bele valami olcsó után gyártott patront, és próbáld ki. Sokat nem vesztesz.

(#5543) johnywalker


johnywalker
őstag

Epson XP-610 Exp. nyomtatót vettem, ezelőtt Canon volt. Utángyártott patront szeretnék belerakni (ezprint) és semmi esetre sem akarja beismerni. A canon megevett szinte bármilyet vacakolás nélkül.Mit lehet tudni erről a típusról, hogy működik a dolog?Van benne még gyári patron is, azokat is ki kell vegyem?
Ha van valakinek tapasztalata vele, kérem homályosítson fel. :)

(#5544) atala válasza johnywalker (#5543) üzenetére


atala
Topikgazda

Mindig egyszerre kell cserélni az összes patront, már csak a tinta miatt is, hogy ne keveredjen, de szerintem nem emiatt nem ismeri fel. Az epson előszeretettel tiltja le az után gyártott chippeket. Ezért nem szabad firmware-t, és drivert frissíteni, de ha már hálózatra van kötve a nyomtató, és van internet is, akkor is le tudják tiltani a chippeket.
Azért próbáld meg kikapcsolni a nyomtatót, kiszedni az összes eredetit, és tedd be az után gyártottat, majd kapcsold be. Esetleg az érintkezőket is megpucolhatod.

(#5545) johnywalker válasza atala (#5544) üzenetére


johnywalker
őstag

Köszönöm szépen, megpróbálom!
Szinte folyamatosan neten van a gép, most nem vagyok előtte.Akkor majd átnézem a drivert, az ilyen automatikus frissítéseket kilövöm, ha lehet.

(#5546) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Sziasztok!

Epson DX4400-as nyomtató van itthon, patroncsere után csak üres oldalakat "nyomtat". Többször átmentünk fejtisztítások, levegőztető lyukak szabadon, de egyenlőre semmi!

Egyszerre lett cserélve az összes patron (utángyárotttak)

Valakinek ötlet? :U

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#5547) bobek72 válasza HoaryFox (#5546) üzenetére


bobek72
tag

Hali. Nem száradt be a nyomtatófejbe a festék? Vagy a sok fejtisztítástól kifogyott a patron.
Mikor nyomtattál vele utoljára?

(#5548) HoaryFox válasza bobek72 (#5547) üzenetére


HoaryFox
őstag

Mondom, most lett cserélve benne a patron, rendes lehet hallani benne, hogy lötyög a festék.

Kb. 1 éve volt utoljára használva

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#5549) bobek72 válasza HoaryFox (#5548) üzenetére


bobek72
tag

Ja, ha 1 éve volt használva akkor 99,99%, hogy beszáradt a festék a fejbe. Valahogy próbáld meg átmosni a fejet.

[ Szerkesztve ]

(#5550) HoaryFox válasza bobek72 (#5549) üzenetére


HoaryFox
őstag

Éééértem ,és van erre valami leírás, hogy is kéne ezt kivitelezni?

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.