Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4501) sasika79 válasza Thrawnad (#4454) üzenetére


sasika79
csendes tag

Sziasztok!
Epson xp-102-nél kifogytak a színes patronok, hogy tudok csak feketével nyomtatni?
Tudtok segíteni?
Üdv.

(#4502) Jarod1


Jarod1
addikt

Hali vezeték nélküli nyomtatásnál, miért nem mutatja a tintaszinteket?

nyomtatás meg minden megy wifin, de a patronok állapotát nem mutatja...

(#4503) szuk_jozsef válasza epzon (#4476) üzenetére


szuk_jozsef
tag

Azt szeretnem toled kerdezni hogy mi a teendo akkor ha a nyomtato tartalyaba allandoan levego kerul.Pontosabban van 2 db epson l800 -as nyomtatom.Az elso nyomtatoval semmi gondom elsore indult folyamatosan nyomtatja az oldalakat.Ra egy hetre megvettem a masodikat es az mar a kezdettol fogva vacakol.Hol eltunik totalisan egy-egy szin van hogy eltunik az oszzes.2-3 fejpucolas utan helyrejon nyomtatok vele kb 15-20 a4-es fotot aztan megint eltunik vagy egy szin roszzabb esetben az osszes.Tiszta ideg vagyok mert igy mar elment a tintam 70 szazaleka a folyamatos tiszittassal es mar a hulladekgyujto tartalyom 74 szazalekon all.Szoval szinte az osszes tintam belement a szemetbe...Nem kicsit vagyok ideges.A garanciat felhivtam,meg ha vissza is kuldenem akkor is csinalnanak 1-2 fejpucolast helyrejonne aztan kuldenek vissza.Nem hiszem hogy en hibaztam volna mert akkor az elso nyomtato is ugyanezt csinalna.Szerintem valamiert vakuum van a tartalyokban mert azt vettem eszre hogy ha eltunik egy szin es adok egy fejpucolast akkor nem jon vissza a szin csak akkor ha az adott szin kupakjat kihuzom hallatszik egy cuppanas,utana adok egy fejpucolast es helyrejon a nyomtato.Azt szeretnem kerdezni hogy lehetne ezt a hibat valahogy elkerulni,van-e esetleg valamifele szelepjuk ezeknek a tartalyoknak ami esteleg el lenne dugulva vagy valami ilyesmi otleteket varok toletek.termeszetese a tintak eredetiek.Elore is koszonom.

AMD Ryzen 2700x,Gigabyte Aorus X470,16gb Hyperx 2133@2800mhz ,Palit rtx 2060,Scythe Ninja 5,Cooler Master MB 500

(#4504) epzon válasza sasika79 (#4501) üzenetére


epzon
őstag

sehogy

(#4505) epzon válasza szuk_jozsef (#4503) üzenetére


epzon
őstag

ahol a vezetékek bemennek a nyomtatóházban ott van egy összefogó műanyag lemez
azt vedd le róla (sima csillagcsavar) és nézd meg, hogy nincs e ott összeszorítva valamelyik vezeték

vagy második lehetőség, hogy van mindegyik tartályon egy levegőztető furat, ha lefekteted a tartályt akkor megtalálod rajta elég apró de nem láthatatlan. Ezeket próbáld meg egy vékony tűvel megtisztítani.

(#4506) szuk_jozsef válasza epzon (#4505) üzenetére


szuk_jozsef
tag

Köszi a választ levettem és azt vettem észre hogy a kis patronokban alig van tinta és fogtam egy fecskendot amit alulról beledugtam es kiszivtam a redszerbol a levegőt.Most kivancsian varom az eredmennyt hogy egy par oldal nyomtatas utan mi lesz az eredmeny.

AMD Ryzen 2700x,Gigabyte Aorus X470,16gb Hyperx 2133@2800mhz ,Palit rtx 2060,Scythe Ninja 5,Cooler Master MB 500

(#4507) szuk_jozsef


szuk_jozsef
tag

Meg egy kerdes,hulladekgyujto tartalyba hazilag mit ajanlottok az eredeti parnacskak helyett?

AMD Ryzen 2700x,Gigabyte Aorus X470,16gb Hyperx 2133@2800mhz ,Palit rtx 2060,Scythe Ninja 5,Cooler Master MB 500

(#4508) epzon válasza szuk_jozsef (#4507) üzenetére


epzon
őstag

az eredetit is meg tudod venni szervizből ~500Ft körül lehet az ára

(#4509) szuk_jozsef válasza epzon (#4508) üzenetére


szuk_jozsef
tag

Ertem koszi a valaszt csak ugy tudtam hogy a szervizben nem arulnak kulon alkatreszeket.

AMD Ryzen 2700x,Gigabyte Aorus X470,16gb Hyperx 2133@2800mhz ,Palit rtx 2060,Scythe Ninja 5,Cooler Master MB 500

(#4510) Coolmat


Coolmat
őstag

Sziasztok!

Epson SX235W nyomtamtóm van, és lassan itt az ideje, hogy váltsak eredeti patronokról utángyártottra. A kérdésem, hogy kinek milyen patron vált be T1291-T1294-es garnitúrából, illetve érdemes-e üres patron + reseter+ külön tintával szórakozni, vagy jobban megéri készen venni? Inkább a minőségre helyezném a hangsúlyt és fizetek kicsit többet, ha a gyárihoz közeli minőséget hozza egy drágább utángyártott.

(#4511) Thrawnad válasza Coolmat (#4510) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Tölthető patron + Gyári tinta az l szériás.
Olcsó és eredeti.

Atala ITT levezette :D

Mondjuk nekem a festék is UGY

Thrawnad

[ Szerkesztve ]

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#4512) Coolmat válasza Thrawnad (#4511) üzenetére


Coolmat
őstag

Köszi, esetleg konkrét típust/beszerzési helyet tudnál mondani? Rövid googlizás után csak olyanokat találtam 18-22k-ért, amik komplett szettek (patron + tinta + fecskendő + fenetudjamégmi), annyit azért nem költenék rá egyszerre, mert hetente max 20-30 oldalt nyomtatok csak.
A gyári l szériás tinta mivel jobb mint a régebbi eredetik, ill. biztos lehet károsodás nélkül használni nem I szériásakhoz való patronokban is?

(#4513) epzon válasza Coolmat (#4512) üzenetére


epzon
őstag

bármilyen után gyártott tintát beleöntenél a gépbe aminek ismeretlen az összetétele és gyártási származási körülménye, de eredeti epson tintában nem bízol?

(#4514) Jarod1


Jarod1
addikt

valaki használ wifi nyomtatót? miért nem látom a patronok töltöttségét?

(#4515) beach head válasza Jarod1 (#4514) üzenetére


beach head
senior tag

milyen nyomtatód van?

Annyit találtam az ilyen jellegű hibáról megoldásként, hogy a tűzfalba engedélyezni kell az epson status monitort meg valami nemtom mit.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#4516) Thrawnad válasza Coolmat (#4512) üzenetére


Thrawnad
senior tag

PÜ ment

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#4517) Jarod1


Jarod1
addikt

amikor kiakpcsolnám a nyomtatót, kiírja hogy ha kikapcsolom minden nyomtatási adat elveszlik, ki lehet ezt kapcsolni?

(#4518) Jarod1


Jarod1
addikt

hogy lehet hogy a patronok töltöttségét látom, de nyomtatni nem nyomtat wifin?

(#4519) elodman


elodman
aktív tag

Üdv

Tudtok esetleg olcsó és megbízható Epson szervízt Bp. XI. ker-ben, v. közelében?

A nyavalyás SX400-as elvesztette a sárga szín nyomatási képességét és ezt leszámítva is tök maszatol: ferdén, dőlten lácccanak a betűk. kb. 2 év alatt 20 A4 oldal nyomtatása után !!!!
Amúgy is zabálja a patront, pedig csak normál betűméretű szöveget nyomattam!!! Egy igazi POS !!

Vagy eleve kukázni kell ezeket a shit Epson homikat????

thanx és üdv.

(#4520) beach head válasza elodman (#4519) üzenetére


beach head
senior tag

Asszem hasonló véleményen vagyunk:D.
Nekem a patronokat nem akarja elfogadni és a neten létező összes javaslattal próbálkoztam már ,de még nem érkezett/találtam megoldást rá.
De azt tudod ugye hogy ha a fejet kell cserélni akkor az felér egy új nyomtató árával..

[ Szerkesztve ]

(#4521) Thrawnad


Thrawnad
senior tag

Egyébként nem értem ezt a Epson dolgot, heti 5-600 oldalt nyomok ki a kis S22-n
Nincs vele gondom, ki tudja hányszor resetteltem, másnak meg 2 év alatt 20 oldallal kihal?
(mondjuk 2 év 20 oldal esetén nem tartanék nyomtatót)
Szóval most ezek ennyire szélsőségesek, vagy mi van velük?

Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#4522) elodman válasza Thrawnad (#4521) üzenetére


elodman
aktív tag

kis mennyiség oka: vannak irományok, amiket jobb házilag kezelni

(#4523) Thrawnad válasza elodman (#4522) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Zsaroló levelek? Titkos CIA akták?

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#4524) elodman válasza Thrawnad (#4523) üzenetére


elodman
aktív tag

eltaláltad

(#4525) Jarod1 válasza Jarod1 (#4518) üzenetére


Jarod1
addikt

na közben rájöttem, láttam a patronokat, amiket valamiért eredetinek látott, -a nyomtató vmiért kapcsolat nélküli módban volt..

(#4526) epzon válasza Thrawnad (#4521) üzenetére


epzon
őstag

ez a 2 év alatt 20 oldalból szokott lenni, hogy még a család összes tagja is ezt használja...
persze ilyenkor se éri el a havi 20 nyomatot mert annyira nincs használva, de az eredeti patront nem veszünk bele, mert ne rajtam gazdagodjon meg a büdös gyártó
után betesszük az ugy patront majd ugyanúgy nem használjuk tovább ami szépen tönkreteszi az gépet

összefüggés? - szar az EPSON... még véletlenül sem az ugy patronnal van a gond az kizárt...

Egyébként te pont azért használod gond nélkül mert sokat használod, az a baj a szar tintával, hogy hamar köt, de ezt lehetetlen megmagyarázni bárkinek is. Pont az a titok, hogy minél többet kell használni annál kevesebb probléma lesz vele.

(#4527) beach head válasza Thrawnad (#4521) üzenetére


beach head
senior tag

én se nyomtattam vele sokat és mégis megkergült

(#4528) elodman válasza epzon (#4526) üzenetére


elodman
aktív tag

fantáziálást nem kérek esetemre.
a patronok eredetiek

(#4529) stickermajom


stickermajom
addikt

Sziasztok!

Megint DX4400.. Kitisztítottam szépen, belerakom a 4 új utángyártott patront. Húzogatja össze-vissza a fejet, majd kb. egy perc után kigyullad a tinta led, mintha üres lenne. Felismerte a nyomtató, hogy nem eredeti, vagy a chip-pel van baja? Olvastam, hogy v6.0-ra érzékeny ez a típus, de ezen nem írják sehol, hogy milyen.

Üdv

(#4530) beach head válasza stickermajom (#4529) üzenetére


beach head
senior tag

ugyanez van az sx200asomon nem ismeri fel a patronokat egy hónapja.

(#4531) elodman válasza epzon (#4526) üzenetére


elodman
aktív tag

no és jó sok csiszolódást kívánok a szemmel láthatólag rászorulóknak.

[ Szerkesztve ]

(#4532) Thrawnad válasza stickermajom (#4529) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Ha jól tudom azt még ismeri az SSCLG az mit mond rá?

Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#4533) Nagya21 válasza stickermajom (#4529) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Gyári CD-röl van telepítve a nyomtató, vagy netröl??
Javaslom a gyári CD-t, és ha van frissítés opció, akkor aztat kéretik kerülni.
Üdv Nagya
UI:elkell vinni a patron beszerző helyre a nyomit, probálkozzanak ők vele........

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#4534) Jarod1 válasza stickermajom (#4529) üzenetére


Jarod1
addikt

próbáld chip resetterel, nekem 2x is problémát jelzett vele kiszedtem visszaraktam és jó lett de amikor kikapcsoltam és utána be a feketét jelezte hibásnak, rendeltem gyorsan 1 resettert meg 1 ben patronokat, amivel jjó let, patronokat csak akkor kell cserélni amikor látni hogy egyik tinta ténylegg nincs a nyomaton..

(#4535) szoke12


szoke12
őstag

helló!
egy sx200-al szenvedek dél óta. ugy patront tettem bele, de nem ismeri fel. még először pár oldalt lenyomott, utána jelzet is, hogy ismeretlen a patron. azóta se kép se hang. ráadásul ocsmányul nyomtatott. színek össze-vissza... foltos is a lap, szóval vmi nem kóser. :(
a fejet beáztattam, ahogy itt vki írta. de nem segített

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#4536) beach head válasza szoke12 (#4535) üzenetére


beach head
senior tag

üdv a klubban!

(#4537) Jarod1 válasza szoke12 (#4535) üzenetére


Jarod1
addikt

epson reseter, valamiért meghülyülnek az epsonok az utángyártottól.

(#4538) szoke12 válasza Jarod1 (#4537) üzenetére


szoke12
őstag

az mennyi, honnan tudom beszerezni, meg mire jó?

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#4539) Jarod1 válasza szoke12 (#4538) üzenetére


Jarod1
addikt

ez reseteli a patron elektronikáját, és tudod ezután használni a patront.
régóta használom, csak hozzérinted az érintkezőkhöz a patron elektronikát és villog 1-2 majd
zöldre vált és kész.

patronbirodalom.hu

[link]

(#4540) szoke12 válasza Jarod1 (#4539) üzenetére


szoke12
őstag

:R
köszi, majd keresek az enyémhez. utána tuti menni fog?

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#4541) Thrawnad


Thrawnad
senior tag

Ez rettenet jó árban van.

Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#4542) Nagya21 válasza Thrawnad (#4541) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Ja ja nem pénz érte......

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#4543) beach head válasza Jarod1 (#4539) üzenetére


beach head
senior tag

nekem is van reseter de a patronokat vagy nem reseteli, vagy csak sokadik próbálkozásra és azután se fogadja el a nyomtató...

(#4544) Jarod1 válasza szoke12 (#4540) üzenetére


Jarod1
addikt

tuti, milyen patronjaid vannak? milyen tipus?

(#4545) szoke12 válasza Jarod1 (#4544) üzenetére


szoke12
őstag

Qprint 711, 712, 713, 714

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#4546) Jarod1 válasza szoke12 (#4545) üzenetére


Jarod1
addikt

ahhoz pont jó amit linkeltem, én is ilyeneket használok.

(#4547) kontár2


kontár2
csendes tag

Sziasztok!
Találkozott már valaki olyan hibával,hogy a tinta átfolyik a nyomtató fejen,alul kicsöpög az egész addig míg van benne? A készülék Epson 950 Photo,régóta töltöm a patronokat benne.
Esetleg tinta minőség-sűrűség okozhatja-e? Mert most fogyott el az Ezprint refill ink,és csak epson universallal tudom tölteni.Nagyon sajnálnám ha eldobós volna,mert még az sk.ut töltéssel is nagyon szép képekett nyomtatott eddig! Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#4548) Nagya21 válasza kontár2 (#4547) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Én eccer találkoztam ilyennel, másik ténta patronnal jó lett.
Utántöltéshez sztem mostmár gyárit kell használni 1700huf 70ml, a mostani nyomtatóikhoz árulják.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#4549) Nagya21


Nagya21
addikt

Üdv Mindenkinek!
Na kicseréltem a patronokat utántöltősre, a ténta meg gyantás lett hozzá.
Az ugy szett jól müködik, de az elkészült képek fakónak tünnek a monitorhoz képest(mondjuk kéne egy monitorkalibrálás, hogy objektívek legyünk).de a szinek jók, valósnak látszanak.
Ha elfogy az UGY festék, akkor gyári utántöltőre váltok1700/70ml, és majd akkor ugrik a Mazsom a kútba :DD :DD :DDD
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#4550) kontár2 válasza Nagya21 (#4548) üzenetére


kontár2
csendes tag

Köszi-köszi a választ,még kicsit kísérletezek vele,mert egyszerűen nem értem a fejemmel,mi történhetett!
Azt hiszem rendelek hozzá 1sor u.gy.patront,hátha beválik.A többi nyomiba jó az olcsó tinta is,úgyis nagy része a fejtisztításokkal fogy el a ritka használat miatt.
Hali.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.