Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5251) Rivaul válasza Thrawnad (#5250) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem szemrehányásként mondtam. Neked amúgy is köszönöm az eddigi hozzászólásokat :K

Komplett csomag patront vettem. Utángyártott 1500ft 4 szín. Sztem nagyon korrekt ár. Az elején kicsit nyekergett meg halványan s foltosan nyomtatta a teszt oldalt de 1 fejtisztítás, 2 színdúsabb próbanyomtatás és megy is rendesen. Az sx125, hama usb kábel, 4 új szín 4299ft-volt kompletten. Így hogy még megy is, teljesen megérte sztem. Köszönöm mindenkinek a segítséget :R

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5252) Rivaul


Rivaul
addikt

Van egy kis problémám. Ki gondolta volna :U
Minden teljesen jól ment. Nyomtattam jó pár oldalt a nyomtatóval délelőtt. Most akartam a gyereknek nyomtatni erre csíkoz mint a fene. 5x próbáltam fejet állíttatni de semmi. Kivettem a patronokat s visszatettem. Ezután kerregett egy sort és szépen csíkmentesen nyomtatott. 2 példány után viszont megint csíkoz :((( Hogy tudnám ezt megoldani?

Mivel nem pörög annyira a topic így megkérdezném a fentieken kívül hogy milyen időközönként kell használatba venni a nyomtatót hogy ne száradjon be?

Picit zavaró hogy ennyit kell kérdeznem. Általában én vagyok aki válaszol de ezen a területen iszonyat laikus vagyok :((( Nem túl jó érzés...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5253) Thrawnad válasza Rivaul (#5252) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Szia!
Lehet valaki kipucolta a nyomtatót úgy hogy áterőszakolta a festéket a fejen.
Sajnos ilyenkor ez helyrehozhatatlan. Viszont lehet hogy csak valami kosz van a fejen ami a csíkozást okozza.
Jó lenne ha felscannelnél egy csíkos lapot, többet tudnék mondani.
UGY patronnal ha lenyomtatsz szinenként egy mondjuk 2x2 cm kockát heti egyszer az nem sok festéket eszik, és tuti nem szárad be.
Gyári patron állítólag 2-3 hónap alatt sem szárad be. (ezt nem tudom 100% mert nállam végelgyengülésben hal meg a nyomtató 5-6 reset után, nem beszáradásban)

Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#5254) gatto_ válasza Thrawnad (#5253) üzenetére


gatto_
senior tag

Ezt a gyári patron nem szárad be dolgot nem tudom alátámasztani. Anyámnak van egy nyomtatója, viszonylag új, durabrite tintás. Havonta egyszer fixen használja, a bankszámla kivonat kinyomtatásához. Gyakorlatilag minden alkalommal nekem kell mennem, és egy fejtisztítással indítani, mert 1 hónap alatt úgy beszárad a gyári tinta, hogy vagy üres, vagy valami zöldes nyomat jön ki.
Én otthon a sajátommal is azt csinálom amit írtál, hogy ha épp nem kell nyomtatnom hetekig semmit, akkor is bekapcsolom, és nyomtatok valami kicsit. Egyszer kihagytam és már csíkozódott is valamelyik szín. Pedig mind gyári patron. Szerencsére a fejtisztítás segített.

(#5255) Rivaul válasza Thrawnad (#5253) üzenetére


Rivaul
addikt

Szia. Köszönöm. Most nem tudok scannelni mert begurultam s darabokra szedtem :DDD Kiszedtem a fejet s megtisztítottam, össze is raktam de most rájött hogy a fekete patron nem eredeti így ment a resetter megérkezéséig a szekrénybe :))

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5256) Nagya21 válasza Rivaul (#5255) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Nembaj ha nem eredeti, csak a többi se legyen az(nemszereti ha keverve vannak benne a ténták).
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#5257) Rivaul válasza Nagya21 (#5256) üzenetére


Rivaul
addikt

Köszönöm. Igen ezt már tudom. Mindet cseréltem is. Sokat vacakolt, valószínűleg a beszáradás miatt. Aztán egy jó adag fontos papírt szépen kinyomtatott így örültem hogy rendben van. Pár óra múlva viszont amikor megint bekapcsoltam már egyáltalán nem nyomtatott szépen, csak csíkozva... Szétkaptam s megtisztítottam. (lapost, pc-t stb-t javítok általában) +Francia a kocsim amit én szerelek szóval skill az van bőven :P Csak az a baj hogy miután összeraktam a fekete patronnál már észrevette hogy nem eredeti így most nem nyomtat semmit sem :((( Rendeltem egy resettert, tudom nem drága a csomag új patron de ezeket sem akarom kidobni, főleg amíg nem tudom mennyire sikerült megtisztítani.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5258) epzon válasza gatto_ (#5254) üzenetére


epzon
őstag

nincs radiátor mellett a nyomtató? vagy ablak előtt?

(#5259) gatto_ válasza epzon (#5258) üzenetére


gatto_
senior tag

Nincs.. A szoba belső sarkában van, ablaktól, és radiátortól távol. Ez ilyen... :) 1-2 hetente nyomtatni kell vele valami kicsit.

(#5260) djsilas


djsilas
tag

Sziasztok!

Járt már úgy valaki, hogy egy adott színt nem nyomtat a nyomtató? Úgy csinál, mintha nyomtatna, de a fekete "nem fog" a papírra.
Rókás patronra lett cserélve, azt írta, hogy tele, de mégsem nyomtatta a feketét. Közben kiürült a cián és a sárga illetve magenta is eléggé fogyóban volt már. Most vettem egy egész garnitúra új patront, pl Windows nyomtató tesztnél szép színes logó megvan, de ami fekete lenne, az üresen marad az új patronnal is :/

Mi lehet a probléma?

(#5261) Rivaul válasza djsilas (#5260) üzenetére


Rivaul
addikt

Bár én vagyok a leglaikusabb sztem a topicban de valószínű beszáradt a nyomtatód feje. Van pár trükk itt amiket meg lehet próbálni az alap festékpazarló fejtisztításon kívül. Bár azt mindenképp próbálj egyet, Eléggé lassú ez a topic de jönnek majd hozzáértők is. :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5262) Thrawnad válasza Rivaul (#5261) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Gatto 5254: Mint láttad azt irtam állítólag...

Rivaul: Lassan te is hozzáértő lettél mert:
1. Van Epsonod
2. Szétszedted
3. Utánna olvastál

Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#5263) djsilas válasza Rivaul (#5261) üzenetére


djsilas
tag

Hello!

köszönöm válaszodat, a szoftveres utilityket mindet kipróbáltam, többször is, sajnos nem segített. A patront próbáltam fültisztító pálcikával, szépen engedi a festéket. Akkor ezek után próbáljam szétszedni a nyomtatót? :/

(#5264) Rivaul válasza djsilas (#5263) üzenetére


Rivaul
addikt

A patron engedni is fogja a festéket. Az csak a tintát tartalmazza. Maga a fej van beszáradva. A szétszedést nagyon nem javaslom ha csak nem vagy komolyan jártas az ilyesmiben. Elég rútul van összerakva az én epsonom pl s könnyű benne komoly kárt tenni.

A feletted író úr Thrawnad hozzászólásai között linkelt több könnyebben megvalósítható lehetőséget. Listázd ki s nézd át sztem. :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5265) Szkipi


Szkipi
tag

Sziasztok.

Olyanban kérném a hozzáértők segítségét, hogy tulajdonosa lettem egy Epson SX235W típusú nyomtatónak.
Viszont a WiFi beállításról semmilyen leírás nincs így fogalmam sincs hogyan csináljam.
A nyomtatón bekapcsolom a WiFi opciót és villog a led de a notin hiába kapcsolom be a WiFit nincs a található eszközök listájában :F

"Nincs ez elb@szva, csak másra lesz jó!"

(#5266) Jarod1 válasza Szkipi (#5265) üzenetére


Jarod1
addikt

telepítve van a nyomtató ?

(#5267) Szkipi válasza Jarod1 (#5266) üzenetére


Szkipi
tag

Hát rádugtam USB-vel a notira és magától telepített drivert, csak így tudok vele nyomtatni.

"Nincs ez elb@szva, csak másra lesz jó!"

(#5268) Rivaul válasza Szkipi (#5267) üzenetére


Rivaul
addikt

Akkor a teljes funkcionalitást nem tudod kihasználni. Mezei nyomtatónak megfelel de az epson oldaláról le kéne szedned a hozzá tartozó dolgokat. A drivert is újra mert az enyém pl driverből vezérelhető nem külön szoft-ból de a win-es driver ezeket nem tartalmazza, az csak alap illesztő.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5269) Szkipi válasza Rivaul (#5268) üzenetére


Szkipi
tag

Köszi, meg is lett így már működik.
Leszedtem a hivatalos oldalról egy drivert aztán pár perces procedúra és már megyen is.
Viszont a weboldalon mutat olyat is, hogy pl. telóról is lehet nyomtatni, de nekem a telefon nem talál WiFi jelet ami a nyomtatóhoz kapcsolódna, esetleg azzal is össze kel valahogy hangolni?
Őszintén szólva eléggé macerás ez a nyomtató így, én azt hittem csak bekapcsolom a WiFi-t, megtalálja egymást és kész már nyomtatok is de hát nem eléggé körülményes a notival is össze hangolni.

"Nincs ez elb@szva, csak másra lesz jó!"

(#5270) Rivaul válasza Szkipi (#5269) üzenetére


Rivaul
addikt

Telefonra is biztos van valami app. Az aktuális store-ba ami a telódhoz kapcsolódik abba keresnék az epson-ra. Nem a legegyszerűbb választások ezek a jószágok :(((

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5271) Jarod1


Jarod1
addikt

sziasztok ! van egy Epson BX600FW és csak a kék patronból jön festék, fejtisztitás volt patronokba van festék, fejet ki lehet szedni valahogy? Ötlete valakinek?

(#5272) Rivaul válasza Jarod1 (#5271) üzenetére


Rivaul
addikt

Epsonokban nem cserélhető a fej úgy tudom. Ki lehet szedni de komoly skill kell hozzá, hamar kinyírod a gépet ha nem figyelsz. Pár hsz-el feljebb írtam hogy több lehetőség is van amit az itteni szakemberek le is írtak. Nézz vissza s keress egy kicsit.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5273) wttfw


wttfw
tag

Sziasztok!

Egy epson sx525wd-vel rendelkezem. Az a gondom hogy vezeteknelkuli halozatban szeretnem hasznalni ami sikerult is (asztali,laptop,telefon) egeszen addig amig ranem dugtam usbvel az asztalira. (Csak igy lehet szkennelni)
Hogy lehetne megoldani hogy asztalira legyen kotve usbvel viszont a laptoprol es a telefonrol is elerjem halozaton keresztul?

(#5274) marfoglalthu


marfoglalthu
csendes tag

Sziasztok!
Epson Stylus Photo PX650-höz keresnék T08x patronhoz resetelőt és nagyon megköszönném a tapasztalt topic társaknak,ha tudnának ajánlani valami megbízható után gyártott típust.
köszönöm!

(#5275) Thrawnad válasza marfoglalthu (#5274) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Inkább tölthetőt vegyél. Sokkal jobb!
Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#5276) Thrawnad válasza Rivaul (#5272) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Tiszta profi lettél :D

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#5277) Rivaul válasza Thrawnad (#5276) üzenetére


Rivaul
addikt

Pedig még sok a sötét folt :DDD (de olvasgatva az itteni tapasztalataitokra könnyebb támaszkodni) Majd ha meg jön a resetter a héten akkor jobban neki tudok feküdni ennek az átoknak :))

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5278) epzon válasza Szkipi (#5265) üzenetére


epzon
őstag

ezek az eszközök még nem tudják a direkt wi-fi funkciót, azaz router közbeiktatása mindenképpen szükséges

egyébként az epson.hu-n fent van link hogy hogyan kell beállítani

(#5279) Jarod1 válasza wttfw (#5273) üzenetére


Jarod1
addikt

VEZETÉK NÉLKÜL IS LEHET SCaNNELNI..

(#5280) wttfw válasza Jarod1 (#5279) üzenetére


wttfw
tag

Es hogyan? Mikor csak wifin volt beraktam egy papirt, ramentem a beolvasasra es ott az usb volt megadva mint egyetlen opcio. Ekkora dugtam ra usbre is.

(#5281) Jarod1 válasza wttfw (#5280) üzenetére


Jarod1
addikt

amikor telepítetted a nyomtató drivert meg kellett hogy kérdezze hogy wifis vagy usb kapcsolatot akarsz,

(#5282) marfoglalthu válasza Thrawnad (#5275) üzenetére


marfoglalthu
csendes tag

Thrawnad, ha az jobb, akkor állok elébe. Köszönöm a tanácsot, de kellene egy megbízható hely, ahol be tudom szerezni. Ehhez akkor nem kell semmiféle trükk, benne van a cuccban, hogy a nyomtató jól lássa?

(#5283) wttfw válasza Jarod1 (#5281) üzenetére


wttfw
tag

És én a wifit is választottam. De beolvasásnál nem ajánlott fel más lehetőséget csak az usb-t. Úgyhogy szereztem is gyorsan egy kábelt. Csak az a baj h így a laptop meg a telefon sem működik.

(#5284) Thrawnad válasza marfoglalthu (#5282) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Elég sok helyen be lehet szerezni.
Majdnem mint a ciss rendszer, csak ugye nincs cső meg ilyenek, viszont önresetelős a patron.
Én már elég régóta használom.
Ezt használom.
Mondjuk nem itt vettem, és akkor még drágább volt, de ez ugyanaz.
Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#5285) Rivaul


Rivaul
addikt

Megjött a patron resetter. Természetesen nem csinál semmit :)) Elegem van ebből a vacakból megy a kukába :U

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5286) Pizzu válasza Rivaul (#5285) üzenetére


Pizzu
aktív tag

mi a patron típus?

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#5287) Rivaul válasza Pizzu (#5286) üzenetére


Rivaul
addikt

ezPrint E1281-től 4-ig.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5288) hori-zoli


hori-zoli
tag

Hali.

Van egy Epson SX600FW multi nyomtatóm, és az lenne a gond, hogy a fej tönkre ment. Feketével hibátlanul nyomtat, de a színesekkel szinte semmit!!! Patron csere volt, fej tisztítás volt, de semmi eredmény!!

Honnan lehetne ehez nyomtatófejet szerezni??
A nyomtatót nem szeretném kukázni, mert nagyon bevált kis masina rengeteg funkcióval!!

(#5289) king1215


king1215
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Epson wp-4525-ös faxos multi nyomtatóm. Mikor bekapcsolom kétszer ötöt csipog,nem megy végig a tesztje sem. Kinyom két papírt,majd a kijelzőn kiírja hogy nyomtató hiba,kapcsoljam ki,majd be. A probléma ott van hogy ki sem tudom kapcsolni a gépet,kihúzom a hálózati kábrljét,majd vissza dugom. Találtam egy linket a youtube-on. Ugyan ezen problémával. Valaki találkozott már ilyennel?
youtube.com/watch?v=OJ4C-CtMqf0
Előre is köszi a segítséget!

(#5290) Rivaul válasza hori-zoli (#5288) üzenetére


Rivaul
addikt

Úgy tudom hogy sajnos az epsonokban nem lehet cserélni a fejet :( Keress vissza pl Thrawnad írásaira beszáradás esetére javasol több házi praktikát.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5291) Jarod1 válasza hori-zoli (#5288) üzenetére


Jarod1
addikt

ugyanez a gondom, csak nekem a kéket nyomtatja, milyen márkájú patron van benne neked?

(#5292) marfoglalthu válasza Thrawnad (#5284) üzenetére


marfoglalthu
csendes tag

Köszönöm! Megnéztem a linket, de a nyomtatók között nem találom az enyémet (PX650), plusz ez csak 4 db patron, nekem meg több van (T08x típus). Ezt megvehetem?

(#5293) hori-zoli válasza Jarod1 (#5291) üzenetére


hori-zoli
tag

Jarod1: Akár gyári, akár tölthető, akkor sem nyomizik.

Ma megint darabokra kaptam a gépet(már sokadszor), és teljesen átmostam a nyomtató fejet. Annyi eredménye lett, hogy a fekete hibátlanul nyomtat, de a színesekből még mindig nem jön semmi tinta.

Végül is, fotót nem nyomtatok, dokumentum nyomtatása pedig feketével tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#5294) king1215 válasza hori-zoli (#5293) üzenetére


king1215
csendes tag

Volt nekem is ilyen tünet....ekkor jött az hogy többször egymás után fejtisztítás szoftveresen...ha így sem sikerült akkor jött a kicsi csővel átnyomva a fejen az alkoholos tisztító lötty,fej alatt itatós papír...utána megint szoftveres tisztítás míg fel nem tölti tintával teljesen...nekem sikerült...

(#5295) marfoglalthu válasza Thrawnad (#5284) üzenetére


marfoglalthu
csendes tag

ez mitől lehet? minden megvolt már, de képtelen egyes sorokat nyomtatni, plusz nyoma sincs a sárgának, pedig most cseréltem patront benne. az első teszt a tisztítás előtti állapotot mutatja, a második a tisztítás utánit. szöveget, számot egyáltalán nem nyomtat...

ui. van valahol egy képes leírás, hogy kell a fejet a tisztítani? valójában eddig csak patront cseréltem, azt se tudom hol az a nyamvadt fej... (PX650)

[ Szerkesztve ]

(#5296) king1215 válasza marfoglalthu (#5295) üzenetére


king1215
csendes tag

Próbáld meg hogy kinyomtatsz egy képet a legjobb minőségre állítva.Akkor a lehető legtöbb tintát juttatja el a fejhez.Talán segít.Aztán tisztíts,majd teszt lap nyomtatása...talán menni fog utána.

(#5297) marfoglalthu válasza king1215 (#5296) üzenetére


marfoglalthu
csendes tag

tök érdekes. csináltam kép nyomtatást és minden tökéletes. színesen és csak feketén is. utána választottam egy szöveges, fekete betűs oldalt, ott 4-5 cm-ként kihagyta a sort vagy sárgán maszatolt oda egy csíkot. a nyomtató szöveges minőségre volt állítva, egy kicsit jobb lett a helyzet, de a korábban kihagyott sorok most sem olvashatóak, ha szöveg és fénykép minőséget választok. ha fénykép minőségre állítom a nyomtatás előtt, akkor minden tökéletes. gondolom így jobban eszi a tintát, nem?

(#5298) king1215 válasza marfoglalthu (#5297) üzenetére


king1215
csendes tag

Persze hogy valamivel jobban eszi,de fura hogy nem tért magához utána...de ezen elgondolkozva...szerintem hagyhatod feljebb állítva a minőséget, nem fog jelentősebben több fogyni belőle...

(#5299) hori-zoli válasza king1215 (#5294) üzenetére


hori-zoli
tag

A csöves átmosás már többször megvolt!!
Minden fúvóka lyukon jön a tisztító folyadék, csak a festék nem.

(#5300) Sipi77 válasza hori-zoli (#5299) üzenetére


Sipi77
újonc

Ez melyik típus?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.