Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4051) onkyo575x


onkyo575x
csendes tag

Sziasztok!
Segítene valaki, epson d78-nál kimaradó nyomtatás fekete tintánál színesben kb. 1 cm-enként világosabb csík, valószínű nincs fekete, minden karbantartás végigfuttattam már, új patronokkal is ez a helyzet,vagy kuka az egész?

(#4052) Thrawnad válasza onkyo575x (#4051) üzenetére


Thrawnad
senior tag

itt
itt
és itt

olvashatsz hasonló dolgokról :D

Thrawnad

UI: az utolsó 100 hozzászólást nem sokból tart átfutni.

[ Szerkesztve ]

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#4053) onkyo575x válasza Thrawnad (#4052) üzenetére


onkyo575x
csendes tag

Köszi szépen, majd kipróbálom!

(#4054) lemusz


lemusz
addikt

Üdv! Szeretnék váltani windows8-ra, viszont nem hiszem hogy van már nyomtatódriver hozzá.
Tudna majd valaki linkelni, ha kijönne hozzá driver? Mikorra várható?

Machine: dx4450

(#4055) cobrakigyo válasza lemusz (#4054) üzenetére


cobrakigyo
tag

Probáld a win 7-es drivert hozzá.

(#4056) Daniel60


Daniel60
csendes tag

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem. SX425W multis nyomtatóm van, patronokat felismeri, viszont feketét 100%-os tintaszint mellett sem / vagy halványan és csíkosan nyomtat.
Ahogy olvasgattam, resetelni kéne a cuccot - másfél éves, pár ezer oldalnál gyors számolás után nem volt több nyomtatva vele. Boltban 5000-ért azt mondták, megoldják szoftveresen. Erre van valami program, ami működik ezen a szérián - megelőzve, hogy másfél évente kiadjak érte ennyi casht? Előre is köszönöm!

(#4057) Thrawnad válasza Daniel60 (#4056) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Nem resetelni kell. Ha resetelni kellene akkor egyáltalán nem nyomtatna.
Tisztítani. Ne hagyd magad átvágni!
Itt olvass vissza vagy 100-150 hozzászólást. Megtalálod a módszert!

Thrawnad

[ Szerkesztve ]

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#4058) Thrawnad válasza Thrawnad (#4057) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Sőt elég ha ötöt visszább olvasol

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#4059) Daniel60 válasza Thrawnad (#4057) üzenetére


Daniel60
csendes tag

Köszönöm szépen! Próbáltuk már a patronnal való tisztítást, de akkor valószínűleg rosszul. 2 ezer oldalnál ennyire betojhat egy másfél éves gép? Patronok mindig cserélve, fejtisztítás majdnem minden nyomtatás előtt/után. Még a fólia is rajta van - bár sajnos ez a működését nem befolyásolja :D

(#4060) generaltoti2


generaltoti2
tag

Sziasztok.
Lenne egy Epson SX 130 as masina, kicseréltem benne a fekete patront Zafir utángyártott patronnal azóta bármit is teszek a fekete szövegek vízszintes fehér sávokkal jelennek meg, Fúvóka tisztítást is csináltam de csak a másik három partont merítette ki. Több tucat oldalt nyomtatok hetente és cinkes helyzetbe hozott a mai nap is. :(

(#4061) Con Troll


Con Troll
senior tag

Tescos utángyártott patront próbálta már valaki? Láttam ma 1500 ft-ért sx115-höz, azt írják, hogy 100%-os garancia, hogy befogadja a nyomtató. Ennek ellenére a vevőszolgálatosok szerint nem vállalnak semmilyen felelősséget a használhatóságért..Érdemes lenne kipróbálni szerintetek?

Csak azért kérdezem, mert más márkájú utángyártott tintával már jártam pórul.

[ Szerkesztve ]

(#4062) Thrawnad válasza Daniel60 (#4059) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Az említett írásokban a patronba ablaktisztítót is tett a kollega.
Ami kitisztította a cuccot.
Nem a kor számít hanem a festék minőség :D

Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#4063) Thrawnad válasza generaltoti2 (#4060) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Neked is ugyan azt mondom fejtisztítás ablakmosóval.

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#4064) Thrawnad válasza Con Troll (#4061) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Oké hogy befogadja, de ki is jön belőlle a papírra?
Egyébként a Tescoban a pultosok nem igazán értenek az ilyesmihez.

Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#4065) Con Troll válasza Thrawnad (#4064) üzenetére


Con Troll
senior tag

Majd kiderül, hajtott a kíváncsiság, vettem egyet. Még a mostani patronban van egy kevés festék, ha kifogyott kipróbálom a tescos cuccot. Majd véleményezem.

(#4066) Thrawnad válasza Con Troll (#4065) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Egyet? Vagy garnitúrát?
Mert ha egyet akkor nem bizti hogy megy a többi mellett!

Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#4067) magdy13


magdy13
csendes tag

Segítséget szeretnék kérni. Van egy epson dx 8400-as nyomtatóm. Ezt a hibát írja ki:
waste ink pad in the printer is saturated. contact your dealer to replace it.
Ezzel mit lehet kezdeni? Vagy milyen típusú ez a hiba? Előre is köszönöm a segítséget.

(#4068) magdy13


magdy13
csendes tag

Ha valaki tudna segíteni az nagyon szépen megköszönném!
Már írtam az előbb egy hozzászólást:
Segítséget szeretnék kérni. Van egy epson dx 8400-as nyomtatóm. Ezt a hibát írja ki:
waste ink pad in the printer is saturated. contact your dealer to replace it.
Ezzel mit lehet kezdeni? Vagy milyen típusú ez a hiba? Előre is köszönöm a segítséget.

Azóta utána olvasgattam a dolgoknak sikerült rájönni, hogy egy program segítségével meg lehet oldani a problémát, de kér egy kódot, amivel meg tudom csinálni az adott műveletet. Valaki tudna abban segíteni, hogy honnan tudnék ilyen kódot szerezni? Reset Key-re lenne szükségem.

[ Szerkesztve ]

(#4069) patyó


patyó
csendes tag

Tisztelt Hölgyek, Urak!

EPSON SX235W problémám van. Szöveg nyomtatása után egy kis összesítő lapot nyomtat anélkül, hogy kérném. Minden nyomtatás után egyet. Mivel egyoldalas dolgokat nyomtatok általában, kissé pazarlónak tűnik a plusz egy A4-es és néminemű tinta.
Egyelőre sehogy nem tudom lebeszélni erről.
Megoldást türelmesen várok.
Köszönöm.
Üdvözlettel
patyóbácsi

(#4070) Thrawnad válasza magdy13 (#4068) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Szia!
Az a progi amit találtál fizetős Vagyis a kód :D
Másik progi kell.

Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#4071) patyó válasza Thrawnad (#4070) üzenetére


patyó
csendes tag

Megvan. A nyomtatásnál "document properties" pipa ki. A választ az EPSON-tól kaptam, köszi érte.

Üdv.

(#4072) ebali


ebali
csendes tag

Üdv!

WP-4535 leírásában az XL-es (T702x) a legnagyobb ajánlott patron, de az nem volt kapható, így XXL-est (T7011) vettem bele, ami elvileg 3400 oldalra elegendő.
Most 2300 oldal után (amiben ha jól sejtem, az initial patronnal nyomtatottak is benne vannak (~3-400)), kifogyóban az XXL.

Ez csak annyit jelent, hogy átlagban jóval nagyobb lefedettségű nyomatokat készítünk, mint amivel a 3400-at kalkulálták, vagy az XXL-est "helytelenül" kezeli a készülék?

Előre is köszönöm a hozzáértő válaszokat!

(#4073) Nagya21 válasza ebali (#4072) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Ha a gép csak az xl-est ismeri, és ahhoz van beállítva a belső mérés akkor lehet ilyen, hogy hamarabb jelzi a kifogyást.
De ha felismerte a patront rendesen, és kb 5%-os fedettséggel nyomtatsz, sztem csak hülyékedik a kijelzés.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#4074) epzon válasza ebali (#4072) üzenetére


epzon
őstag

az átlag nyomatok ISO szerint vannak kalkulálva folyamatos nyomtatással

a készülék nem lapot számol és úgy határozza meg a tintafogyást, hanem a valós fogyást kalkulálja, így ha nagyobb patront raktál bele akkor abból többet tud nyomtatni

(#4075) Thrawnad válasza epzon (#4074) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Ez szerintem nem így van mert pl az S22-esem is nem hajlandó csak azt a mennyiséget kinyomtatni a patronból ami a gyáriban van.

Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#4076) tundi78


tundi78
csendes tag

Sziasztok!
Tudna valaki segíteni?Epson sx105 nyomtatóm eddig hibátlanul működött.Ma vagy kétszer begyűrte a papírt és én visszahúztam.Azóta nem nyomtat színesen csak feketén.Csak fekete kikapcsolva.A patronok majdnem félig vannak.Másolással is próbáltam, de ott is csak fekete tintát használ.Tudnátok valami tanácsot adni? Köszi előre is.

(#4077) Lacko87


Lacko87
tag

Sziasztok!

Epson sx420w

A következő problémát nem tudom megoldani.

Bekapcsolom egy errort kiír és ki kell kapcsolni.

Nincs beszorult papír, nincs semmi látható hiba. Az a hang, ami megelőzi a gondot az mi lehet? Nem jövök rá.

link

link

[ Szerkesztve ]

(#4078) tola66


tola66
csendes tag

Sziasztok! Valaki tudna segíteni?EPSON STYLUS DX4000-em van.Utángyártott patron garnitúrát raktam bele(szoftveresen) üzenet szerint nem kompatibilis a nyomtatóval egyik sem. MegprobáltamTESCO-s (!) patronokkal,szintén egyik sem kompatibilis! Net-es "puskával",miszerint-patronok ki,legalább 10percig áramtalanítás,patronok be-újra nem hozott eredményt! :((( Lehet ez a q....va nyomtató követeli a gyári patronokat?! Véleményetek? Előre is köszke!

(#4079) klac válasza tola66 (#4078) üzenetére


klac
aktív tag

Lehet úgy jártál, mint én, tönkrement a nyomtató.

(#4080) tola66


tola66
csendes tag

Klac! Igazad lehet,mert du bekapcsoltam a gépet,nyomifej lassan megy, alaphelyzetbe állás után ami létezik rajta led,az mind villog. :(( Aszem, nyomtatót kell cserélnem!

(#4081) zoix38


zoix38
csendes tag

Sziasztok van egy Epson DX 4400 nyomtatom,többszöri fejtisztitás után a fúvoka ellenörzö nyomtatás kriminális.A szinek sorai nem látszanak mindenütt fekete sorok vannak de azok is szagatottak.Átlátszo újratölthető patronjaim vannak.A múltkor a fekete patronba HP tintát raktam de szerintem ez csak minöségi problémát jelenthet vagy mégsem?Más tintára ennyire érzékeny lenne a nyomtató?

(#4082) tola66 válasza zoix38 (#4081) üzenetére


tola66
csendes tag

Szia zoix38! Esély megvan rá, hogy az epson ennyire érzékeny a tintára a DX4000-el is jártam már így utángyártott patronnal (sárgából is fekete szín kreálódott) Meg van az esélye annak, hogy az epson "vigyáz"arra, hogy csak gyári patront használjál.

(#4083) Thrawnad válasza tola66 (#4078) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Átb.sztak a patronnal. Valami régi cuccot kaptál.

Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#4084) Thrawnad válasza zoix38 (#4081) üzenetére


Thrawnad
senior tag

A hp tinta más tipusú. Lehet okoz ilyet. A Csíkozás a koszos fej miatt van az meg hogy nem nyomtat a beszáradás. Olvass vissza. Tisztítsd ki ablakmosóval.

Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#4085) Thrawnad válasza Lacko87 (#4077) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Nem néztem végig a videót, de ha jól láttam tölthető patronod van
Van rajta a chipnél két kis kör alakú érintkező. Zárd rövidre 5-6 mp re és utánna tedd vissza.

Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#4086) ebali válasza Nagya21 (#4073) üzenetére


ebali
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!

A nyomtató beállításainál helyesen jelzi, hogy T7011 van bent. Többnyire nem én nyomtatok, elképzelhető, hogy 5%-nál jóval nagyobb fedettségű nyomatokat csinálnak. Majd odafigyelek. Esetleg kipróbáljuk, takarékos üzemmódban is olvasható dokumentumok készülnek-e.

Üdv,
ebali

(#4087) epzon válasza ebali (#4086) üzenetére


epzon
őstag

Nekem egyébként az a tapasztalatom, hogy általában többet is ki tudnak nyomtatni mint ami a megadott kapacitás (csak ennél a típusnál)

érdemes ellenőrizni a beállításokat, ha nem te használod, hogy pl a felbontás nincs e nagyobbra állítva mint a szükséges

meg ha nem te használod, hanem alkalmazottak, akkor ott bőven benne van, hogy néha 1-1 teli kép is kijön rajta

(#4088) AtHoS


AtHoS
nagyúr

WP-4525 nyomtatóval lenne pár probléma.

Azt be lehet állítani ezen nyomtató esetén, hogy ha mindkét papírtálcában van papír, akkor mondjuk ne az alapértelmezetten elsődleges alsó tálcából vegye a papírt, hanem a másodlagosból?

Én próbálkoztam nyomtatás előtt átállítani, de vagy rosszul állítottam be (ezt mondjuk kétlem, mert annyi helyen azért nem lehet állítgatni ezt a funkciót) vagy szar a a jelenleg használt meghajtóprogi vagy nem tudom mi a fene lehetett a probléma. Minden esetre a másodlagos papírtálcáról csak úgy tudtam nyomtatni, ha átállítottam azt alapértelmezettre. Az sem segített, ha kivettem az alsó tálcából a papírt. Egyébként A4-es papír volt mindkét tálcában.

Sajna olyan Canon nyomtatópapír került most ide, amiből szinte képtelenség rendesen nyomtatni, mivel folyamatos jelleggel több lapot húz be a készülék (mondjuk egy IP3300-as Canon is ugyanúgy, tehát nem a Workforce-al van a gond) és gondoltam megnézem mit mutat a hátsó adagolóból. Onnan ritkán ugyan, de néha azért előferdül a több lap behúzása.

océ 80 g/m2 StandardLabel papír a probléma okozója

Na meg az is gond a többlapos behúzás miatt, hogy a készülékkel másoláskor szintén csak az alsó tálcából húzza a papírt. Ennek állítását nem is találtam a készülék menüjében.

Persze jeleztem a papír problémát, de ennek ellenére most ugyanilyen papír került beszerzésre.

read-only mode on the forum

(#4089) Rolibvb


Rolibvb
csendes tag

sziasztok!

nemrég vettem egy Epson sx435w típusú m.gépet!
Az lenne a gondom,h most vettem bele gyári patront,ami elvileg 180 oldalt bír de már 35 oldal után kiírja,h lassan patront kellene cserélni,pedig csak sima gépelt szöveget nyomtattam!
Milyen beállítási lehetőség van arra,h ne csinálja ezt!
Utángyártott patront megéri rendelni,csak szöveg nyomtatására kellene!
köszi előre is

(#4090) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

EPSON SX535WD nyomtatóm van.

1. Hogyan ellenőrizhetem le, hogy a patronok milyen telítettségi állapotban vannak, mennyire vannak kifogyóban?
2. Ajánljatok légy szíves boltot (akár privátban), ahol kedvező áron vásárolhatok patronokat.
3. Valóban csak max. 1 forintos tintaköltséggel tudok nyomtatni fekete A4-es lapot, melyen kb. annyi tinta van, mint ezen az oldalon?
4. Ezt a már színes A4-es oldalt ki tudom nyomtatni két forint tintaköltség alatt?
5. Ha ilyen fotót nyomtatok A4-es méretben, annak kb. mennyi a tintaköltsége?

Előre is köszi a válaszokat!

(#4091) Nagya21 válasza €uro (#4090) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Egy teligépelt A4-es oldal (amivel a gyártók is számolnak) az 5% fedettséget jelent, ergó egy fénykép A4-ben a 100%.
Üdv Nagya
UI: én így számolom, de az okosabbak majd mondanak valamit.

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#4092) Nagya21 válasza Rolibvb (#4089) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Első használatnál azért fogy jobban a patron, mert a fejeket fel kell tölteni téntával, az eccerü juzer meg nem számol ezzel.
Üdv Nagya
UI:elcseszted, rögtön ugy patronnal kellet volna használni, a gyárit meg elrakni a gari végett.

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#4093) Rolibvb válasza Nagya21 (#4092) üzenetére


Rolibvb
csendes tag

hello

nem az első fogyott jobban,hanem miután cseréltem akkor!
nem fénykép volt,hanem csak gépelt szöveg!

(#4094) Nagya21 válasza Rolibvb (#4093) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
A kijelzésre ne adj, az nem pontos, csak olyan hozzávetőleges.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#4095) acidflux


acidflux
csendes tag

Szép estét.

Kaptam egy Epson Stylus DX7400 -as multifunkciós nyomtatót. A gondom az, hogy nem kapcsol be. Kábeleke rendben. Akitől kaptam csak annyit mondott, hogy 1x csak nem kapcsolt be. nagyjából 2éves a masina. Agyon nyüstölve nem volt. Mivel be sem kapcsol így a driverét sem engedi bekapcsolni. Tud nekem valaki ez ügyben segíteni?? Köszönöm előre is a válaszokat! :)

(#4096) Thrawnad válasza €uro (#4090) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Tölthető patronnal akár fillérekért is nyomtathatsz!

Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#4097) Nagya21 válasza acidflux (#4095) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Valszeg megdeglett a tápja, vagy csak eccerüen kiverte a biztit.
Errefele keresgélj.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#4098) zoix38


zoix38
csendes tag

Sziasztok a HP tintát kicseréltem EPSONRA ,mostmár a szoftveres fejtisttitás után a fúvokaellenörző nyomtatásom jó lett de a négy telitöltött patronom közül 2-töt tele mutat 2-töt meg kb negyedéjig.Probálkozta az ablakmosos fejtisztiásal a cső amit ráhuztam a felállo müanyag pöckökre nem volt elég szoros egy része az ablakmosonak kiment mellete.A fej alá nem tudtam bedugni papirt igy most nem tudom hogy a fejtisztitás egyáltalán sikerült-e.Köszönöm az értékes hozzászolásokat,további gondnélküli nyomtatást mindenkinek. :DD

(#4099) Thrawnad válasza zoix38 (#4098) üzenetére


Thrawnad
senior tag

A patronba kellett volna az ablakmosó, de hátha így is jó lessz :D
Van két kis kör alakú érintkező a patronon. Vedd ki a nyomtatóból, zárd 5-6 mp re rövidre őket, és utánna tedd vissza.

Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#4100) acidflux válasza Nagya21 (#4097) üzenetére


acidflux
csendes tag

Tegnap este nagy nehezen szétszedtem és megnéztem mi a helyzet a tápjával. A nyák kicsit égett szagú volt, de égés nyom nem volt látható rajta. A biztosíték jó volt, mélyebben már nem ástam magam bele. Köszönöm a segítséged még ha nem is sikerült működésre bírni a nyomtatót. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.