Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5451) atala válasza shootme2 (#5450) üzenetére


atala
Topikgazda

Utángyártott patron? Érintkezőket megpucoltad? Bár, nem hinném, hogy egyszerre koszolódnának el.

(#5452) shootme2 válasza atala (#5451) üzenetére


shootme2
aktív tag

Utángyártott de eredetit nem is használtam soha. Ugyanaz a márka amit használni szoktam nyomtattam vele egyet majd másnap bekapcsolva már nem látta a patronokat. Megtakarítottam többször is de semmi.

(#5453) atala válasza shootme2 (#5452) üzenetére


atala
Topikgazda

Letiltották a chippet. Vegyél másik fajta patront. Lehetőleg olyant, amin újabb szériás chip van.

(#5454) papeti01


papeti01
senior tag

sziasztok,

Szakmailag mi a különbség a két nyomtató között?

Epson Expression Home XP-312 Multifunktionsdrucker

Epson WorkForce WF-2510WF Multifunktionsgerät

előre is köszi
p.

#proudfather

(#5455) epzon válasza papeti01 (#5454) üzenetére


epzon
őstag

az xp az egy otthoni kategória, a Workforce egy üzleti (kisirodai)
ennek megfelelően, nyomtatási költségben, terhelhetőségben és funkcióban is sok különbség van a WF javára

(#5456) atala


atala
Topikgazda

Ma vettem egy utángyártott patront (T7013) Nekem csak a chip kellett róla, de ahogy sejtettem, sima dye tintát töltöttek bele. El tudom képzelni mit művelhet a nyomtatóban ha valaki a gyáriról kicseréli ezekre. Először is össze keveredik a dumperben az eredeti durabrite tinta a dye tintával. Azzal olyan színeket fog összehozni, hogy azt nem kívánom senkinek. Ha egyáltalán össze keveredik a két tinta. Ha egyszer ki is cserélődik a tinta a dumperben, és a csövekben, akkor sem fog soha színhelyesen nyomtatni.
És, a boltban egy szóval sem említik ezt.

(#5457) epzon válasza atala (#5456) üzenetére


epzon
őstag

ezeknek a boltoknak a 90% megélhetési árus nem kereskedő, azt sem tudja mit árul....

(#5458) LámaZ válasza atala (#5456) üzenetére


LámaZ
addikt

Ezeket a nyomtatókat és utángyártott patronokat mi, intelligens emberek, csak nem igényes fekete-fehér nyomtatásra használjuk.
Ha igényes nyomatokat akarsz (diplomamunkához stb.) nyomtasd ki a CopyGenerállal (ha még létezik az)!
(vagy beviszed a fájlt valamelyik ismerős cég nyomtatójára)

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#5459) epzon válasza LámaZ (#5458) üzenetére


epzon
őstag

intelligens ember beviszi a céghez

no komment....

(#5460) atala válasza LámaZ (#5458) üzenetére


atala
Topikgazda

Az esetet csak érdekesség képen írtam le. Régóta használok nyomtatókat a munkámhoz, sajnos megtapasztaltam már az utángyártott tinták árny oldalát. Én tudom, hogy 1500 Ft-ért nem fognak adni 34 ml jó minőségű pigmentes tintát. Nekem csak a chip kellett róla, mert én tölthető patronokat használok eredeti tintával.

(#5461) zetecR válasza atala (#5460) üzenetére


zetecR
addikt

És honnan érdemes beszerezni mondjuk az önresetelős patronokat és a tuti eredeti tintát?

(#5462) Nagya21


Nagya21
addikt

HAli!!
Én a nyomtassotthon honlapról vettem az önresettes patront pigment tintával (most csak dye tintát látok az oldalukon).
A kérdés az, hogyha elfogy a mostani tétám, akkor a durabrytos gépbe (D92) jó-e a T664x-es sorozat?
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#5463) Sipy1983


Sipy1983
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Epson Stylus Photo RX520 nyomtatóm.E-91 hibát ír ki.Valaki tudna segíteni a megoldásban?
Hogy kell resetelni stb.?
Üdv.:S

(#5464) atala válasza zetecR (#5461) üzenetére


atala
Topikgazda

Patront 3 helyen árulnak Magyarországon. Google-ban beírod, hogy "tölthető patron t7011" és kiadja a találatot. Eredeti tintát sehonnan nem tudsz venni eredetiben. Én egy cégtől vettem jó áron B510-es patronokat amiről leszedték a chipet, és abból fejtettem át a tintát az enyémbe. De biztosan lehet venni jó minőségű utángyártott pigmentes tintát. Megbízható, leinformálható boltot kell keresni, és kerülni kell a sufni boltokat.

(#5465) LámaZ válasza epzon (#5459) üzenetére


LámaZ
addikt

Valami baj van?
Természetesen olyan cégekről beszélek, ahol megengedik, hogy az alkalmazott korlátozott oldaszámot saját célra kinyomtasson.
Nem minden cég zsugori, értékeli a munkád, és ha szükség kínoz, segít rajtad, pl. SZÉP-kártyával, ingyen nyomtatással.

Ad. 2: Létezik a Copy Generál!
Van honlapjuk, és A4-es színes nyomtatás este hét után (kedvezményes időszak) 149 Ft /oldal.
Ez jó minőség.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#5466) QwErTy42 válasza LámaZ (#5465) üzenetére


QwErTy42
addikt

A 150 forint oldalanként piszok sok. Ha egy 20 oldalas színes doksit akarok kinyomtatni, amiben van pár színes diagram, ábra vagy egy két színes fejléc, akkor ott hagyok 3000 forintot. Ez így rablás.

Egy jobb fajta gazdaságosabb otthoni tintás 15-20, nagyon max 40 forintért kinyomtat egy négyszínes oldalt, amin azért nem két sor szöveg van.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#5467) epzon válasza LámaZ (#5465) üzenetére


epzon
őstag

ugyan mi baj lenne

az eredeti kijelentésed nem így volt érthető
150ft/oldal?

az epson l110 - 40 000 Ft, azaz 260 oldal után már jobban megérte volna venni otthonra egy készüléket amiben van 6500 oldalra elegendő festék?
mondjuk 3 egyetemistának már csak ~ 90 oldal/ fő után megérné

(#5468) zetecR válasza LámaZ (#5465) üzenetére


zetecR
addikt

Én a kedvenc digit nyomdámban (persze nagy mennyiség esetén) 50 Ft-ért kapom az A3+ (330x488-as) nyomatot.
Tökéletes, ofszet minőségben.

Persze ettől függetlenül jó lenne tudni, hogy melyek azok a cégek, akiktől megbízható pigment tintát lehet beszerezni. :D

(#5469) LámaZ válasza zetecR (#5468) üzenetére


LámaZ
addikt

Hadd éljenek szegény nyomdászok is! :K
Igaz, váltaniuk kell, pl. 3D-re, de fognak is, szerintem, mert a túlélési ösztön nagy úr.

Legyen minden jó!

(#5470) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

DX 5050- nem nyomtat, szerintem semmi baja nincs, mi lehet a gond, hogyan tudnám megjavítani?
Bekapcsolom és hibaüzenetet ad.

(#5471) Nagya21 válasza DrojDtroll (#5470) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Köszönni??
Meg honnan a francból tudjam ,hogy mi a nyügje ha nem irod le a hibaüzenetet.
Köszönni??
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#5472) DrojDtroll válasza Nagya21 (#5471) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Szia
Nincs a gépen hibaüzenet, csak a kijelző egy E betűt ír ki, és minden led villog.

(#5473) epzon válasza DrojDtroll (#5472) üzenetére


epzon
őstag

megtelt a szivacs

(#5474) Nagya21 válasza DrojDtroll (#5472) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Keress a neten epson resetter programot.
Ha támogatja a nyomtatódat, kitudodod ütni a kódot.
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#5475) czanki90


czanki90
csendes tag

Az lenne a problémám hogy nekem sem nyomtat sárga színt a nyomtató EPSON sx215 ezPrintes patront használok benne. Már a nyomtatót szétszedtem a tinta elszívót kivettem és kimostam volt benne pár mócsing.
Mikor megnéztem a nyomtató fejet volt meglepetés, mert csak 1 üveglapot találtam ez azért volt furcsa mert a Canon-ban nem így volt a téma (de az nem is száradt be soha!)na mind 1 mikor már 20x is megtöröltem és tinta volt a törlőn rájöttem hogy ezen aprócska lyukak vannak :DDD !
Esetleg még valamit megtehetek a siker érdekében ????

(#5476) DrojDtroll válasza epzon (#5473) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Szia.

A szivacs nem hsizem, hogy meg let volva telve, amikor szétszedtem, akkor nem látszott a szivacson semmi. Meg kellet nyomni a szivacsot, hogy kicsit festékes legyen a kezem.

(#5477) atala válasza DrojDtroll (#5476) üzenetére


atala
Topikgazda

Nem fizikailag nézi a számláló, hanem a kinyomtatott oldalból, és a fej tisztítások számából saccolja meg.

(#5478) QwErTy42 válasza DrojDtroll (#5476) üzenetére


QwErTy42
addikt

Cirka 5 rongyért kicserélik a szivacsot egy szervizben. Vagy kiütheted egy programmal a hibaüzenetet és várhatsz, míg elázik az alaplap.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#5479) DrojDtroll válasza QwErTy42 (#5478) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Szia.
A progit be tudnák linkelni?

(#5480) QwErTy42 válasza DrojDtroll (#5479) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia!

Még sosem használtam.
Várjunk más válaszára.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#5481) epzon válasza DrojDtroll (#5476) üzenetére


epzon
őstag

és nyilván a nyomtató megvárja míg ömlik a szivacsból a festék.... az sokkal viccesebb lenne

(#5482) DrojDtroll válasza epzon (#5481) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Szia.
A nyomtató már rég ki van cserélve másikra, szóval már kukában van, Ismerősemnek van ilyenje és érdekelne hogy ha neki is előfordul akkor, szoftveresn átmenetileg, míg nem tud szerezni másik nyomtatót, hogyan lehet megoldani ezt a problémt.

(#5483) atala válasza DrojDtroll (#5479) üzenetére


atala
Topikgazda

sscserve néven keresgélj, főleg külföldi fórumokon van működő link.

(#5484) DrojDtroll válasza atala (#5483) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Köszönöm :)

(#5485) klac válasza DrojDtroll (#5479) üzenetére


klac
aktív tag

Ezek között lehet megtalálod https://www.google.hu/?gws_rd=ssl#q=adjustment+program+epson+dx5050

(#5486) DrojDtroll válasza klac (#5485) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Köszi :)

(#5487) paulie093


paulie093
csendes tag

Üdv! Mostanság kezdtem el foglalkozni egy Epson Stylus DX4050-es gép nyomtató részének a megbuherálásával. Beszáradt a feje, így egy darabig nem nyomtatott semmit, aztán tisztítófolyadékkal a fekete és kék patronokat sikerült kitisztítani, ám a sárga és a vörös nem akaródzik sem meleg víz hatására, sem pedig izopropil alkohollal rendesen kitisztulni. Tegnap is próbálkoztam, vártam egy napot, csináltam egy szoftveres fejtisztítást, utána fúvókatesztet, akkor már jött rendesen a sárga. A vörös még nem akart rendesen kinyomtatódni, ezért újabb fejtisztítást csináltam, aztán már rosszabb lett az eredmény a sárga-vörös kombinál. Valaki tudna valami módszert, hogyan tisztíthatnám ki rendesen azt a maradék kettőt?

(#5488) marinkopisti


marinkopisti
újonc

Üdv ! Segítségetek szeretném kérni epson sx445 nyomtatóm van épp lejárt a garanciája mikor elkezdte a lapokat ferdén behuzni ami persze be is gyűrt , Aztán egyet gondolt kiírta PAPER JAM hibaüzenetet ,Nézegettem bontogattam kivettem a patronokat fejet kiemeltem egy youtube on látott videó alapján de semmi !
Mit lehetne ezzel kezdeni lehet e töröli ezt a hibaüzit ?? Sajna szervízeket kérdeztem 5000 Ft a hibafeltárás ami akkor is annyi ha kuka az egész , Az eslő adag patron most fogy ki belőle még !! sajna volt már epsonom azzal is befürödtem ....

Köszönöm !

(#5489) Nagyika 2


Nagyika 2
újonc

Van egy (talán már csak volt ) EPSON Stylus SX 125 nyomtatóm 2011 -ben vettem áruházban. Keveset használtam, jól működött a 3 funkció. 2-3- szor cseréltem a gyári patronokat. Tegnap a másolót akartam használni de elakadt a papír és gyűrődött. Hibaüzenet jött a papírról. Többször próbálkoztam ,a nyomtatással is , az sem ment.
Mivel nem értek hozzá megkértem a szomszéd fiút , hogy segítsen , nézze meg. Neki sem sikerült, de észrevette, hogy 2 db gemkapocs van benne. Bevitte hozzájuk és elmondása szerint megfordítva kirázta a kapcsokat. Szétszedte a nyomtatót de továbbra sem működött , valami kattogott....Ekkor elvitte egy közeli szervizbe . Ott azt mondták, hogy a szkenner megsérült és nagyon drága lenne a javítása, nem érdemes javítani. Rossz véleményük volt az Epsonokról . Másik márkát ajánlottak.... Nemrég cseréltem a patronokat , kevés hiányzik belőlük.... Mit tegyek ? :((
Kérdezzek meg másik szervizt? Használt nyomtatót nem szívesen vennék. A drága gyári patronokat is sajnálom kidobni. Ha nincs más megoldás vennék új hasonló nem nagyon drága nyomtatót, amelyikbe jók a patronok. Milyen típust vegyek ? Vagy tudtok-e ajánlani megbízható szervizt vagy valakit, aki megjavítaná.

(#5490) LámaZ válasza Nagyika 2 (#5489) üzenetére


LámaZ
addikt

„Rossz véleményük volt az Epsonokról . Másik márkát ajánlottak.... ”
A cigány is a saját lovát dicséri. (erdélyi közmondás)

Epson DX4450-es tintás nyomtató-szkennerem van. 9990 ft-ért vettem nem is tudom mikor.
A fekete nyomtatópatront 300 ft-ért veszem, nekem 3 hónapig elég.
Színes patronkészletet évente egyszer vásárolok, mert keveset nyomtatok színesben, de színes patronoknak is kell lenniük a gépben, mert anélkül nem nyomtat.
A Win 7 alatt is müxik, nem úgy, mint a hírös hp Laserjet 1005 series, amely XP-nél beragadt.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#5491) epzon válasza Nagyika 2 (#5489) üzenetére


epzon
őstag

hát ez a fordítva rázogatás nem biztos hogy jótt tett a szkennerenek

de most pontosan mi a baja? továbbra sem veszi fel a papírt?

(#5492) Nagyika 2 válasza epzon (#5491) üzenetére


Nagyika 2
újonc

Kattog és nem működik,hibát jelez..... :((

(#5493) Nagyika 2 válasza marinkopisti (#5488) üzenetére


Nagyika 2
újonc

Üdv! Vannak szervizek, ahol ingyenes a hiba feltárás! Nekünk sikerült találni.

(#5494) Nagyika 2 válasza epzon (#5491) üzenetére


Nagyika 2
újonc

Üdv!
Nyomtatásnál: Általános hiba.Töröljön minden nyomtatási feladatot, és kapcsolja ki a nyomtatót. Távolítson el minden idegen tárgyat a nyomtató belsejéből. Néhány perc múlva ismét kapcsolja be a nyomtatót.

Szkennernél: Nincs kommunikáció a lapolvasóval.

A zöld és 2 piros led villog.

(#5495) Nixon18


Nixon18
senior tag

Hello!

Nem ismertek véletlen valakit Budapest illetve Szigetszentmiklós környékén, aki foglalkozik Epson plotterekkel és házhoz is jönne?
Köszi a segítséget

(#5496) Thrawnad válasza LámaZ (#5490) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Havi 50 ml tintát nyomtatok el egy Epson S22-esen.
Szerinted?
Mégis tökéletesen megy. Néha ha kell fotó papírra nyomtatok, és a fotó így is tökéletes.
Nállam tényleg elkopnak a nyomtatók :D
Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#5497) Thrawnad válasza Nixon18 (#5495) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Mi a gond?
Lehet nem kell menni :D
Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#5498) Nixon18 válasza Thrawnad (#5497) üzenetére


Nixon18
senior tag

Nem tudjuk mi a gond. És örülnénk, ha megnézné egy szakértő szem is, mielőtt belemennénk bármiféle üzletbe is

(#5499) Thrawnad válasza Nixon18 (#5498) üzenetére


Thrawnad
senior tag

De mondjuk hibajelenség, Tipus ilyenek.
Lehet tud valaki segíteni távgyógyítással.
Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#5500) fzeta


fzeta
csendes tag

Epson Stylul Pro nyomtatóhoz keresek tintapatronokat, használt is érdekel (cyan-ból üres is!).
Olyan Epson patron is érdekelne amiből kinyerhető a benne lévő festék (nagykapacitású, nem szivacsos)

Zéta

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.