Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6301) Silent77


Silent77
veterán

Köszönöm mindkettőtöknek, az aldis jó árban lesz. :R
Ott kezdek majd 2-án. :) laikusként nem hangzik rosszul.
28-at már nem szánok rá, max 20k az összeg.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#6302) jeriko2 válasza Sterilzona (#6298) üzenetére


jeriko2
tag

Ha hobbikertben néha le kell vágni egy-egy karvastagságú ágat, arra jó lehet. Folyamatosabb munkához semmiképp. Ha nem szempont a hordozhatóság (nem kell fa tetején használni, emelőkosárban, gyümölcsösben), akkor jó lehet az elektromos, ellenkező esetben a benzines.

A csavarozó kivételével (egy csavar pár másodperc) az akkumlátoros szerszámok csak alkalmi jelleggel, korlátozott teljesítménnyel, vagy szükség helyzetben (nincs elektromos hálózat, vagy komoly hátrány az igénybe vétele - pl. kerékpárlopás :) ) használhatóak.

[ Szerkesztve ]

(#6303) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

Koszonom
Igazabol konnyiteni akartam magamnak, hogy a leendo tuzifat, raklapot-kalodat ne kalapaccsal keljen szetverni kocsimeretre.

(#6304) zoli03 válasza Sterilzona (#6303) üzenetére


zoli03
őstag

Arra bőven jó egy elektromos (vezetékkel).

(#6305) Sterilzona válasza zoli03 (#6304) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Na igen csak nem mindig van aram.
Ilyenkor meg benzines, de valahogy aksist spontanosabbnak kepzeltem.
Namindegy

(#6306) Kiscsőke


Kiscsőke
aktív tag

Csütörtök Aldi akkuscsavarozó, 2 db aksival ami azért már baráti az árhoz képest. Pont ilyennel dolgoznak az ácsok az egyik kollégámnál, nagyon meg volt vele elégedve!

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#6307) ginola válasza Kiscsőke (#6306) üzenetére


ginola
addikt

Ez vagy a korábbi 10 e Ft-ba kerülő 12 V-os 2000 MAh-es akkus éri meg jobban barkács célokra?[link]

[ Szerkesztve ]

(#6308) jézusom válasza ginola (#6307) üzenetére


jézusom
addikt

Mindkettő jó, nekem a 12 voltos van, szeretem, de nyilván a 20 voltos erősebb, de körülményesebb picit magadnál tartani, mert nagyobb az akksija.

(#6309) Rush77


Rush77
aktív tag

Sziasztok!

Akkusgépet szeretnék venni és a következőket néztem ki. Csak nem tudom, hogy mennyire számít az akkufeszültség a gyakorlatban.

Makita
Metabo
Hitachi
Workzone

A workzone is szimpatikus csak nem tudom, hogy:
1- mennyire tartós
2- lehet e bárhol esetlegesen akksit szerezni hozzá mondjuk pár év múlva.

Amennyiben tudtok javasolni még gépet max 35-38k forintig azt megköszönném (előny ha két akksival adják)

Köszi.

(#6310) Kiscsőke válasza Rush77 (#6309) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Futás az Aldiba! Ha még van akkor vedd meg a workzone-t. Ha baj van vele akkor vagy "javítják", vagy visszakapod a pénzt. Akksit amazon-ról lehet hozzá rendelni. 3 év garanciával felébe kerül mint a többi. Ehhez most pont két akksi jár általában 1-gyel szokták adni!

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#6311) Rush77 válasza Kiscsőke (#6310) üzenetére


Rush77
aktív tag

Köszi a tippet.
Megvettem (itt az Aldi egy sarokra)
Az utolsót sikerült megkaparintani.
Kipróbáltam és jónak tűnik. Nem fogom nagy ipari feladatokra használni úgysem.
De most egy kisebb lakásfelújításnál jól fog jönni.

(#6312) Kiscsőke válasza Rush77 (#6311) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Használd egészséggel! Majd később pár hónap múlva egy kis infót dobj ide a fórumra, hogy mennyire vált be neked!

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#6313) Rush77 válasza Kiscsőke (#6312) üzenetére


Rush77
aktív tag

Mindenféleképpen.
Most tettem egy gyors próbát és nem tűnik gyengének. A bátyjám Bosch gépénél nem tűnik így elsőre rosszabbnak. Aztán majd az idő megmondja.

(#6314) jeriko2 válasza Rush77 (#6309) üzenetére


jeriko2
tag

Az akkufeszültség nagyjából energia. Ha megszorzod az akksi kapacitásával, megkapod, mennyi energiát tud tárolni az akkumlátor: pl. 14V*5Ah = 70Wh - azaz 70W-ot tud egy órán át, vagy 700W-ot 1/10-ed órán, azaz 6 percen át. Ezeket nagyjából össze tudod hasonlítani.
Még egy dologban számít, a nagyobb feszültség egyben nagyobb maximális teljesítményt is ad (és nagyobb a gép is). Ez nem egyenlő a nyomatékkal, mert azt áttételezéssel elvben akármeddig növelhető.

(#6315) darkling


darkling
tag

Kecskemétieknek és környékbelieknek hasznos infó lehet, h. a Rákóczi úti Aldiban egy órával ezelőtt fúró még volt 3 db, sarokcsiszoló 6-7 db, körfűrész is vagy 4 db + a kiegészítőkből is volt bőven.

Why is a soap bubble round?

(#6316) Rush77 válasza jeriko2 (#6314) üzenetére


Rush77
aktív tag

Köszi a választ.
Így már világos a dolog.

(#6317) varsam


varsam
őstag

Lidl és Aldi cuccok között van érdemi különbség?
Kinéztem egy körfűrészt, most épp Aldiban akciós, csütörtöktől lesz a Lidl-ben is, lehet csak akkor jutok el oda...

(#6318) DonThomasino válasza varsam (#6317) üzenetére


DonThomasino
veterán

Tudomásom szerint nincs,
3 év gar mindkettő.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#6319) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Van ismerősnek egy fúrója, és a legutóbbi időben 2x is tapasztalta azt hogy fúrás után megpróbálta kivenni a fúrószárat, és ahogy tekerte a tokmányt akkor ilyen kattogó hang jött a tokmány felől. Utána lefogta a tokmányt gépet elindította és utána már hibátlan volt. Ez a kattogás mi akar pontosan lenni a tokmány felől? 5-6 kattogás után hagyta abba és utána fogta le, majd indította el a gépet.
Utána használta másik fúrószárral és tökéletes volt a gép.

:R

iPhone 13 Pro Max

(#6320) YAS-dude válasza jozsi252 (#6319) üzenetére


YAS-dude
őstag

Milyen gép, milyen tokmány...

(#6321) veze válasza YAS-dude (#6320) üzenetére


veze
őstag

milyen furó..
és milyen ismerős ... ;]

[ Szerkesztve ]

(#6322) jozsi252 válasza YAS-dude (#6320) üzenetére


jozsi252
veterán

Hogy milyen tokmány fogalmam sincs, de ez a gépe van neki.

https://edigital.hu/akkus-furo-csavarozok/bosch-psr-1440-li-2-akkus-furocsavarozo-1-akku-p359629

Én még nem találkoztam ilyennel, és mivel ő itt nincs fent azért mondom megkérdezem hátha tudtok valamit mondani.

iPhone 13 Pro Max

(#6323) gyenesmartin válasza jozsi252 (#6322) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Amik eddig voltak akkus bosch gépek a kezemben, mindegyiknek kattogott a tokmánya, de csak meghúzásnál.

(#6324) jozsi252 válasza gyenesmartin (#6323) üzenetére


jozsi252
veterán

Itt meg pont a fúrószár kivételénél kattog neki, és nem is lazít semennyit sem olyankor. Tekeri a tokmányt, aztán csak kattog meg kattog azt ennyi. Csak akkor tudja kiszedni a szárat ha lefogja a tokmányt és beindítja a fúrót. Persze így egyszerűbb, csak érdekes jelenség.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#6325) YAS-dude válasza jozsi252 (#6324) üzenetére


YAS-dude
őstag

Szar a fék, nekem a kis kék bosch is csinálta. "Ez ilyen".

(#6326) Ferike81 válasza YAS-dude (#6325) üzenetére


Ferike81
senior tag

Nekem is ilyen a GSB-s automatafejes Bosch. Igaz azon fém fej van, de kattog és ennyi. Míg használható addig nem izgat a kattogás, utána lecserélem a tokmányt. Egyébként bosszantó, hogy már a G szériánál is vannak ilyen hibák. Na de fogyasztói társadalomban élünk......

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#6327) gyenesmartin válasza jozsi252 (#6324) üzenetére


gyenesmartin
őstag

A tokmányt akkor hiába. Szét kell szedni és lepucolni minden zsírt, olajat a fékről és hengereiről.

(#6328) szatocs1981


szatocs1981
aktív tag

Sziasztok,
A mától kapható Lidl - s excenter vagy rezgő csiszoloval van valakinek tapasztalata? Melyiket érdemesebb választani?

Köszi

(#6329) Kiscsőke válasza szatocs1981 (#6328) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Szia!
Nekem van lidl-s excentercsiszolóm, nincs vele bajom, csak ha sokat használom akkor elfárad a kezem a rezonancia miatt. Ha veszel mindenképp nézd meg a talpán a tépőzárat, hogy jó-e.

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#6330) szatocs1981 válasza Kiscsőke (#6329) üzenetére


szatocs1981
aktív tag

Köszi. Pont a tepozar miatt hajlok a rezgő felé, mert arra rá tudok sima papírt csiptetni...

(#6331) ecaddsell válasza szatocs1981 (#6328) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Mindkettő használható hobbi szinten (nem ipari kategória, műanyagok nem bírják a huzamosabb használatot), sokkal inkább az dönti el neked mire kell.
A rezgővel csak nagyon lassan lehet leszedni az anyagot, azaz pl. végső simításra jó. Az excenter ha megtanulod használni sokkal flexibilisebb. Ha jobban odanyomod átmegy rezgőbe, amikor meg csak oda-oda teszed több anyagot lehet leszedni vele gyorsan. Viszont szálra csiszolni nem lehet vele (ehhez szalag kell) és ha nem érzed akkor villámgyorsan olyan árkokat tudsz vele csiszolni amit aztán nehezen lehet kijavítani később, ha egyáltalán (szóval síkra nem egyszerű vele csiszolni).

(#6332) zoli03 válasza ecaddsell (#6331) üzenetére


zoli03
őstag

Én pont fordítva tapasztaltam. Ha odanyomom sok anyagot szed le (nem megy át rezgőbe, fizikailag lehetetlen), ha nem akkor keveset. Simán lehet vele síkba csiszolni is, ha finomabb papírt raksz fel és nem nyomod neki, csak amennyire kell. Én semmi értelmét nem látom a rezgőnek, finomabb papírral az excenter is kiváltja. Az excenter nekem sokkal szebb csiszolási képet ad, mint a szalag, meg azzal tényleg vigyázni kell, mert egy pillanat alatt árkot csinál. Persze ha sok anyagot kell levenni, akkor jól jön, mert egy 80-as papírral kb gyalulni lehet, ha nyomod neki.

(#6333) Kiscsőke válasza zoli03 (#6332) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Az enyém átmegy rezgőbe. Ahogy ecaddsell írta viszont amikor a konyhaszekrényt csináltam akkor 3 napig napi 6-8 órát ment és túlélte, csak a kézfejem zsibogott utána.

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#6334) Findzs


Findzs
addikt

"A rezgés - mind a hagyományos vibrációs, mind az excenteres csiszolóknál - tulajdonképpen a csiszolótalp kisméretű körkörös mozgását jelenti. Minél kisebb ennek a körnek az átmérője, annál "finomabb" a csiszolás, és fordítva: nagyobb rezgőkör-átmérő durvább, nagyoló csiszolást, viszont nagy anyaglehordási teljesítményt eredményez. A hagyományos vibrációs csiszolók általában 2,5 - 3 mm, az excentercsiszolók pedig 5-6 mm rezgőkör-átmérővel üzemelnek. "

[link]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#6335) boogie84 válasza boogie84 (#6075) üzenetére


boogie84
veterán

Azóta sem vettem szerszámokat, és gyakorlatilag lemondtam az egy kofferes témáról, hogy minden legyen benne.
Viszont dugókulcs készletet találtam jó minőségűt, legalábbis ezt ajánlják.

Proxxon dugókulcs készlet

Szabad e venni? :R

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#6336) zoli03 válasza boogie84 (#6335) üzenetére


zoli03
őstag

Proxxon jó márka, otthonra szinte feleslegesen jó is.

(#6337) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!

1,5 éve egy komplex házfelújításban (inkább már építkezésnek nevezném :D ) vagyok benne.
Aljzatfeltöréshez már vásároltam egy használt Hilti TE72-t, ami iszonyúan bevált. Arra a munkára tökéletes, viszont magasabb munkálotokhoz ez a gép qrva nehéz, esetlen.

Szóval, keresnék egy kisebb kategóriás fúrókalapácsot ( de inkább a véső funkció fontos).

Google-ban elindulva a kék Bosch vonalra lyukadtam ki. Azt kell mondjam, h ezeknél találtam így elsőre a legjobb ár / ütőenergia (3,1J), tömeg (3,5kg) kombinációt.
Jó vonalon indultam el?

Ezt és ezt a Bosch-t néztem ki. Különbséget nem nagyon tudok felfedezi, ami kardinális kérdés, h vajon a hagyományos cseretokány vajon mindkettőhöz jár-e, mert a 3000-es szériához egyéb webshop-okban láttam feltüntetni..

Vagy van esetleg egyéb tipp, h mely gyártó modelljét érdemes még számításba venni?

Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6338) bajnokpityu válasza runner 125 (#6337) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nekem a te72 csak akkor dolgozik, ha a kis aldis gép kevés. egyszer létráról mennyezetbe ütvefúrtam, elkapott egy vasat, létrástól megforgatott. majdnem eltört a kezem, hiába a nyomatékhatároló :D
ilyen a kis fordulatú 500W (teljesitmény=nyomaték*fordulatszám) :)

a kis aldis gép ilyen: workzone PT 150601
5kg, 5J, nekem még ez kényelmes. és asszem 15rugó. SDSes fúrószárakat fogad.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#6339) runner 125 válasza bajnokpityu (#6338) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jogos, lehet racionálisabb döntés vakolatvésésre nem szétkúrni rögtön egy 80-100k-s fúrókalapácsot, hanem 16k-ér venni egy ilyet, és ennyi pénézrt még a tömegét is elnézem..

Úgy tudom azokra is van 3 év gari. Max ha megadja magát, kicseréltetem párszor.

Elvileg most is van az aldi akciójában, holnap beugrok és megnézem. Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6340) zoli03 válasza runner 125 (#6339) üzenetére


zoli03
őstag

Lidlben van most akcióban.

(#6341) boogie84 válasza zoli03 (#6336) üzenetére


boogie84
veterán

Tényleg jó minőség! :R :R
24K-ért megérte.
King tony csillag-villáskulcs készletet is tud szerezni akitől vettem. Az sem gyenge minőség.

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#6342) ecaddsell válasza runner 125 (#6337) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Nálam szintén hasonló felújításban ez volt készlet:
SDS-MAX-os bosch (GBH 5-40 DCE) a nagyobb munkákra (aljzatfelszedés, 150-es luk tartófalban koronafúróval stb).
A 5J-os Lidlis gép a csempékre ill. könnyebb bontásokhoz (pl. vékony közfal).
BOSCH GBH 2-28 DFV csak precíz fúrásokhoz (karnis, lámpák, egyéb tiplis dolgok)

Mindegyik gép szuper volt a maga nemében. A kis Bosch-t tényleg közel tudtam tenni a falhoz amikor kellett (ami a nagyobb állómotoros gépeknél lehet probléma).
A nagy Bosch-t csak 1 helyen hanyagoltam (nem akartam tönkretenni): 15cm vastag cementtől kéklő járda/aljzatbeton. Ide bontókalapács vagy 10kg-os samu lett volna az ideális, de gödröt ástam a beton alá és vasbetongerenda darabbal törtem (amíg bírta, mert 1 idő után szétmállott a VB gerenda pedig elsősorban a végén visszahajlott vasalást használtam...).

Szóval röviden: a legkisebb gép lehet, hogy jobb, ha nem állómotoros. Közbenső gépre amit nem sajnál az ember meg jó a 5J/1500W-os lidlis gép amiben 1 dolgot nem szerettem: Nagyon kavarja port, ebben bármelyik Bosch amit használtam sokkal jobb volt.

(#6343) varsam válasza ecaddsell (#6342) üzenetére


varsam
őstag

Beton aljzatot felszedni illetve vakolatot verni azt mondjátok jó a Lidl-ös gép akkor?

(#6344) ecaddsell válasza varsam (#6343) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Az aljzatnál van 1 olyan faktor, hogy 70-es, 80-as években (kül. ez utóbbi) kikerültek olyan betonok is mindenhova, amit sokkal komolyabb helyre szántak. Ha kifogsz 1 ilyet akkor nem, egyébként igen.

(#6345) xxxjjjkkk válasza boogie84 (#6335) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Nekünk ez a céges.
Hát ennyit nem ér, de jó.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#6346) zsinnyegtet


zsinnyegtet
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném kérni a véleményeteket erről a gépről.

Köszönöm szépen. :R

A rock and roll az nem egy tánc...

(#6347) wep válasza zsinnyegtet (#6346) üzenetére


wep
tag

Profi gép, nyugodtan megveheted. Napi szintű munkavégzéshez is megfelelő.

(#6348) domerator válasza zsinnyegtet (#6346) üzenetére


domerator
veterán

Biztos hogy ez valaha is került 93 ezerbe? :U

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#6349) wep válasza domerator (#6348) üzenetére


wep
tag

Biztos, hogy nem, de a jelenlegi ára korrekt.

(#6350) zsinnyegtet válasza wep (#6347) üzenetére


zsinnyegtet
aktív tag

Köszönöm szépen a választ :)

A rock and roll az nem egy tánc...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.