Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6101) Keef_Lee válasza headhunter (#6100) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Nekem volt már, jó volt
(házi barkács célra)

[ Szerkesztve ]

(#6102) xxxjjjkkk válasza Rodzser Mór (#6097) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Ki lehet, de nem fogja szeretni + rohadt sok idő.
Igazából, ha figyeled, hogy ne melegedjen túl, és pihenteted, akkor nagy baja nem kéne, hogy legyen.

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#6103) ahenobarbus válasza Rodzser Mór (#6097) üzenetére


ahenobarbus
tag

üdv,

Nekem pár éve van egy hasonló parkside fúrókalapácsom. Főleg betonfúrásra használtam, de tavaly levéstem vele egy fürdőszobányi csempét és lebontottam pár négyzetméter téglafalat amit nem malterrel hanem cementel falaztak fel, ezekre bevált.
Szerintem megbirkózik majd a feladattal amire szánod.

uff, ocs.

(#6104) boogie84 válasza 7Sony7 (#6076) üzenetére


boogie84
veterán

& (#6077) zoli03

Megnéztem Lidl-ben a kis szerszákészleteket. Annál jóval komolyabb szerszámokra gondoltam. Ezek kb házi kis szereléshez talán jók..

Olyan munkákhoz kellene mint pl ha leugrik az ékszíj akkor vissza tudjam tenni (szíjfeszítőt meglazítani). Legutóbb szilikon cső ugrott le, ahhoz pl egy 10-es és egy 13-as krova kellett. Nem bonyolult munkára gondolok, de mégis csak jó lenne egy szerszámkészlet az autóba.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#6105) Rodzser Mór válasza xxxjjjkkk (#6102) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Megvettem ezt a lidlis fúrókalapácsot tegnap. Elég korrekt cucc, a kofferja is korrekt. Beton szétvésésére annyira nem alkalmas. De azért azon a kis területen sikerült, fúrtam, véstem, meg kézi vésőt kalapáltam (sajnos az 10-kilós kalapács nem volt kéznél, azzal csodákat lehet művelni, ha odabasz az ember :D , eltartott egy jódarabig.

(#6106) xxxjjjkkk válasza Rodzser Mór (#6105) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Nekem valamelyik elődje van, úgyhogy ismerem a gépet, azért írtam, hogy rohadt sok idő, de meg lehet csinálni.
De pl dolgozni is beviszem néha (mert ugye ketten dolgozunk egy gépszettel, na mindegy). Mi hilti gépekkel dolgozunk, hogy mennyire előnyös ez, azt nem tudom, a kék boschhammereket jobban megkedveltem.
Erőben ugyan ott van, mint a te-7c(2.7J). Más kérdés, hogy minőségben nyilvân nem, de a 12 es lyukat is simán kifúrja betonba. Arra teljesen ok, hogy havonta 2-3 napot használjam pár lyukra.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#6107) canniball válasza ALI_G (#6031) üzenetére


canniball
nagyúr

26-tól lesz az Aldiban akkus fűszegélynyíró.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6108) jeriko2 válasza canniball (#6107) üzenetére


jeriko2
tag

Vajon az akksija használható valami más eszközben? Kellene már ezekre az akksikra valami szabvány, hogy csereszabatosak legyenek, rögtön sokkal használhatóbb lenne az összes ilyen eszköz.

(#6109) canniball válasza jeriko2 (#6108) üzenetére


canniball
nagyúr

Passz, nincs aldis akkus gépem.
Valóban jó lenne egy szabvány...nekünk vásárlóknak, a gyártóknak már közel sem, így nem hiszem hogy mostanában látnánk ilyet.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6110) ph_5.5 válasza canniball (#6109) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Saját szabványaikkal már csoportosítják a holmikat. Ez a tegnapi kérdéses 18V-os akkus cucc. Ahogy elnéztem esélyes hogy a jelenleg futó 18V-os sorozat tagja és egyenakkut használ. (a korábbi szegély, lom és nemtudommitnyí cucc alacsonyabb feszültséggel ment, de láttam valahol 18V-os kerti cuccot ami hasonlított erre akku ügyben- de semmi érdemi információ nem volt kint azokon a helyeken ahol ráleltem)

Parkside esetén ugye tavaly óta ott az X20 rendszer. (amit nem ők találtak fel, mert ez a kompatibilitás már megy egy ideje a Maitánál, DeWaltnál és a nevesebb márkáknál. Sőt Einhell is bevezette)

Régen azt hittem hogy pl Parkside = Einhell. Majd amikor megvettem 1-1 terméket akkor kiderült hogy ez nem így van. Van onnan is termék- de van más "német" gyártótól... és így jártam a Workzone termékekkel is. Az 5J-os vésőkalapács pl más cégtől jött mint valami régebbi alkotásuk. És így egységesíttetni még azonos név alatt futó terméket is nehézkes lesz. (bár nem lehetetlen)

(#6111) veze válasza canniball (#6109) üzenetére


veze
őstag

már megírták előttem közben..
az ujabb lidles parkside gépeknek van egymással csereszabados akksijuk (az x 20 sorozat azt hiszem, talán rájöttek hogy akár az akku miatt is megvesz valaki egy olyan gépet amit használ is ugyan , de éppen nélkülözni is tudna de viszont így 2 ( vagy 3) akkuja lesz a másikhoz

[ Szerkesztve ]

(#6112) canniball válasza ph_5.5 (#6110) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem a saját márkán belüli szabványosításra gondoltam (azt tudom hogy létezik), hanem arra, hogy minden gyártó egy szabványt alkalmaz. Ezek szerint az említett x20 ebbe az irányba mutat és több gyártó is ezt alkalmazza, így különböző márkák ezen szabvány szerint készült akksijai kompatibilisek a többi gyártó gépeivel?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6113) ph_5.5 válasza canniball (#6112) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Nem sajnos- csak márkán belüli csereszabatosságra törekednek. Itt még nem valósult meg az ami számtechben pl az USB/Micro, mini ... csatlakozási megoldás.
Az X20 Parkside védjegy lett és gonosz módon az előtte lévő cuccokkal hiába Parkside nem jó. Nekem 2 X20-as akkus eszközöm van- mind a töltő mind az akku azonos. Szerencsére. Így valahol késztetést érzek rá hogy ezt a sorozatot folytassam. Vagy kivágjam a fenébe ha az akkus ütvecsavarozó 6 lapfeje megadja magát... mert nem méretezték túl az
t már tapasztaltam.

(#6114) Butthead83 válasza Robi81 (#6055) üzenetére


Butthead83
csendes tag

Sziasztok,

2017-ben augusztus 10-én volt akciós, akkor sikerült beszerezni. Egy fürdőszoba felújítás vár rá és a kisebb társára. A hozzá kapott fúrószárak legalja kínai, de a gép az pöpec, igaz súlya is van.

Butthead83 "Az AMD processzorok olyanok, mint a dinnye, ki tudja hány mag van benne!"

(#6115) jeriko2 válasza ph_5.5 (#6113) üzenetére


jeriko2
tag

Nyilván a gyártónak az az érdekes, hogy akksi miatt a többi gépet is tőlük vedd meg. Külső szabályozás kellene, ami törvényileg ír elő valamilyen szabályozást (pl. cserélhető 18650-es cellákat - mert jó eséllyel a legtöbb akkupack-ban az van).

(#6116) veze válasza jeriko2 (#6115) üzenetére


veze
őstag

a parkside akkupackban ( legalábbis amiket én szétszedtem) az van, és a cseréje is megoldható otthon simán, igaz kell egy forrasztópáka hozzá, de más nem igen

[ Szerkesztve ]

(#6117) headhunter


headhunter
addikt

Garancia ügyintézés hasonló az ALDI-nál, mint a LIDL-nél?

pl.: Fűnyírót vásárolok 04.26-án Debrecenben [link], meghibásodás esetén nekem kell visszavinni az üzletbe vagy küldenek érte "szervízes kocsit"?

LiDL-nél a bejelentés után elvileg elszállítják a meghibásodott műszaki terméket és utána hozzák a javítottat vagy a cserét.

(#6118) ph_5.5 válasza jeriko2 (#6115) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Ahogy Veze is írta, 18650-es akkuk vannak a pakkban. Bár nem bízom nagyon a kínai minőség ellenőrzésben, de a ponthegesztéssel összerakott cellák ilyen nagy áramfelvételnél sokkal jobbak mint ha én nekiállok és egy forrasztópákával polaritáshelyesen újra összerakom a szettet - kicserélt cellákból.
Elemlámpák kapcsán megtanultam hogy alig akad pár gyártó akinek a 18650-es akkui minőségiek. És abból is van védett és védelem nélküli. Persze nem egy atomfizika- és biztos meg lehet szépen oldani házilag is, de nem állnék neki cserélni. Főként nem úgy hogy pl Parkside 7-8 ezer magasságában adja az új akkut. X20 rendszernél... ami mondjuk 6 db akkut tartalmaz. És én- azt be sem tudom szerezni ennyiért. (1.000 Ft meg az apró / db... az nagyon olcsó)

(#6119) ph_5.5 válasza headhunter (#6117) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Az Aldiban az egyik nap vásárolt terméket (fűtőpanel) másnap visszavittem mert túlméretes volt arra a helyre ahova szántam. Egy vevőkártyát kellett kinyomtatni- és egyetlen opció volt- kp-ban visszaadták az árát.
Akkor mondta a boltvezető hogy bármilyen későbbi csere, meghibásodás esetén ezt a kártyát kell használnom (más termékeknél).
Van központi ügyfélszolgálatuk- oda érdemes írni. A többit a központ rendezi. Ilyen hibánál nem hiszem hogy a boltba kellene bevinni a már bekoszolódott fűnyírót.

(#6120) jeriko2 válasza ph_5.5 (#6118) üzenetére


jeriko2
tag

Úgy látom félreérthető voltam: nem arra céloztam, hogy bárki otthon álljon neki ponthegeszteni, hanem hogy jó lenne, ha a cellák cserélhetőek lennének (mint pl. a ceruzaelemek más eszközökben).

(#6121) jeriko2


jeriko2
tag

Rábukkantam egy ilyenre: http://www.manualsdir.com/manuals/806806/parkside-pzks-1500-a1.html?page=45
Ebből nekem az jön le, hogy a LIDL gérvágója Scheppach gyártmány - régebben valakit érdekelt.

(#6122) veze válasza jeriko2 (#6120) üzenetére


veze
őstag

Olyan szerintem nincs hogy ugy lehessen cserélni mint a távirányítóban az elemeket Forrfüles, ( tehát már rá van ponthegesztve a kötés)vagy anélküli Samsung 18650-es akkukat lehet megbízhatóakat kapni, magam is vettem már , be is lett mérve a valós kapacitása és az megfelelt a ráírtaknak, évek óta használom és a valóság is alátámasztotta a méréseket, nagyobb combosabb is a teljesítménye mint az eredeti gyári volt. Védelem nincs benne de nem is kell az eredeti sem az volt, az elektronika gondoskodik erről külön
Be is szereltem saját magam minden gond nélkül, igaz, hogy atomfizikus vagyok civilben, tehát nem szabad hogy gondot okozzon ez nekem :D
Az ár kérdés viszont valós probléma..
Az ilyen megbízható, jó minőségű akkukat a kinaiak sem bagóért adják ( mint pl. a 9600mAh 18grammos 18650-es akkukat amiből 2 db 500 forint kb.:D
nekem már évek óta be van építve és akkor még nem volt alternatíva a pótakku, mert semennyié nem lehetett beszerezni. és enélkül kuka lehetett volna ez egyébként jó gép Maradt ez, hogy kb majdnem annyiért megvenni a 18650-es akkukat mint most a komplett pótakku és beépiteni.
Cserébe az árért legalább nem 1,5Ah akkuk vannak benne mint az eredeti ,hanem 2,4

[ Szerkesztve ]

(#6123) headhunter válasza ph_5.5 (#6119) üzenetére


headhunter
addikt

:R

Berettyóújfaluból visszavinni, nem is lenne "egyszerű"...

(#6124) canniball válasza ph_5.5 (#6113) üzenetére


canniball
nagyúr

"Itt még nem valósult meg az ami számtechben pl az USB/Micro, mini ... csatlakozási megoldás."
Pedig az lenne a tuti. És környezetvédelmileg is érthető lenne.

Nem mellesleg ha valakinek az szimpatikusabb a Lidlben is lesz akkus szegélynyíró.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6125) ph_5.5 válasza canniball (#6124) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Praktikeres vásárlásból származó 3 éves Gardenfield vagymiféle benzines fűkaszával oldottam meg ezt a problémát otthon :) (3 éves és a 24ezres árát bőven megszolgálta) Családi ház... előtte Bosch Rotak volt. Jó konstrukció- hibás elgondolással. Miért kell műanyagba tenni egy csapágyat a kihajtótengelynél? Egy csapágycserét még elviselt... A másodiknál már nem nem bírta. Meg lett más gondja is... de amíg ment addig jó volt.

(#6126) csemberlen válasza kurtuzov (#5421) üzenetére


csemberlen
őstag

A dolmar és a makita között gyakorlatilag csak a színükben van különbség? Akkuk oda-vissza kompatibilisek?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#6127) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

ALDI-ba a 04.26-tól szóló akcióba benne van az akkus fűszegélynyíró. Az a baj hogy nagyrészt olyan helyen vágnám a szegélyt ahol mellette beton van. Bár ha vigyázok és inkább a föld felé fordítva vágok, jó lehet szerintetek ennyiért? 5-10 perces meló lenne összesen vágásonként. Ki akarom váltani a benzines fűkaszát, mert teljesen fölösleges erre a célra, inkább meghagyom azt a kertnek.
Nem volt még szerencsém ilyen műanyag késes szegélynyíróhoz, így nem tudom hogy reagál ha egy nagyon kicsit hozzáér a betonhoz. Kopik nagyon, vagy el is törik?

:R

iPhone 13 Pro Max

(#6128) canniball válasza jozsi252 (#6127) üzenetére


canniball
nagyúr

Lesz a lidiben is, az mintha damilos lenne.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6129) jozsi252 válasza canniball (#6128) üzenetére


jozsi252
veterán

Épp most akadtam rá, morogtam is hogy a jöv heti akcióba csak a sima elektromos lesz. Aztán egyik FB csoportba ráakadtam egy linkre a használatihoz, és ott láttam hogy 04.30. Aztán a 04.26-tól kezdődő akciót megnéztem és akkor láttam meg hogy basszus LIDL-be is lesz. Így akkor inkább azt fogom venni. Amúgy az is sima műanyag késes, nem damilos.

iPhone 13 Pro Max

(#6130) canniball válasza jozsi252 (#6129) üzenetére


canniball
nagyúr

Ezek szerint rosszul emlékeztem, akkor a kábeles lesz damilos.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6131) kurtuzov válasza csemberlen (#6126) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Színben van csak különbség (én a 43 cm verziókat néztem csak) illetve a Makita nagy fűnyíróját 5.0Ah akkuval adják, a Dolmart meg 3.0Ah-val - de sokkal olcsóbban.
Dolmart megvette a Makita jó pár éve, így a fejlesztés is egyben megy.
Nekem a Dolmar fűnyíróhoz Makita dupla töltőt és Makita akkukat adtak.

(#6132) csemberlen válasza kurtuzov (#6131) üzenetére


csemberlen
őstag

Köszi az infót, 250nm2 akkuval nem tul sok, vajon 3Ah-ra van, vagy 5Ah-ra.
Neked mennyit sikerült 1 akkupakkal 3Ah-val?

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#6133) kurtuzov válasza csemberlen (#6132) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Itt írtam részletesebben róla. Azóta csak javult az arány.

(#6134) csemberlen válasza kurtuzov (#6133) üzenetére


csemberlen
őstag

Köszi

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#6135) YAS-dude


YAS-dude
őstag

Mivel sokat dicsértem és ajánlottam itt a metabo powermaxx akkus behajtókat, azt is el kell mesélnem, hogy beszart pár napja. Szögvasba kellett 5-ös furatokat fúrni, többet, egymás után. Ettől valószínűleg eléggé melegedett a gép, de nem éreztem, kesztyűben voltam. Egyszer csak megállt fúrás közben. Nyiszogott, mint amikor erőlködik a motor, de se előre, se hátra. Pont 2 éve vettem, de egyből beregisztráltam a metabo weboldalán, így él a 3 év garancia, szóval el is vittem szerda délután kőbányára a márkaszervízbe. Átvették, majd hívnak. Másnap délután hívtak is, hogy kész a gép, mehetek érte, ma el is hoztam, működik, ingyen volt a javítás. A garipapíron annyi áll hogy "motor". Szóval jótállnak a gépeikért, megmaradt a bizalom.

(#6136) csemberlen válasza YAS-dude (#6135) üzenetére


csemberlen
őstag

10 éve nyüstölök iparszerűen makitát, nemegyszer 20-as, 40 es körkivágóval vasat fúrva Soha semmi probléma nem volt. 5-ös lukakat szerintem folyamatosan furkálhatnék vele 24 órában.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#6137) YAS-dude válasza csemberlen (#6136) üzenetére


YAS-dude
őstag

Ez egy kis 10.8 voltos gép, eléggé nekinyomtam 2-es sebesség fokozatban. Mindegy, megcsinálták.

(#6138) Armahun válasza YAS-dude (#6135) üzenetére


Armahun
addikt

Én már két Hilti-t is kinyírtam két-két év alatt.
Szeretnék kezet fogni azzal a mérnökkel, akinek így sikerült megterveznie, hogy pár héttel a garancia lejárta után álljon meg.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#6139) Dominique29


Dominique29
csendes tag

Frissen vásárolt 160 wattos Lild-Parkside egyenes, minicsiszoló. Legmagasabb teljesítményfokozatban erősen szikrázik a szénkefénél. Ez már a 2. példány amit próbálok, mindkettő hasonlóan szikrázik, de az első más, objektív hibától is szenvedett.
Vigyem vissza ezt is, vagy ez így OK? Filléres cucc, ennyit tud? Teljesen normális, komolyabb szénkefés gép is szikrázik? Mondjuk a gépeim nem szikráznak ennyire...
Thnxs!
Videó a jelenségről

[ Szerkesztve ]

(#6140) Findzs válasza Dominique29 (#6139) üzenetére


Findzs
addikt

Ezek a gépek magas fordulatszámon pörögnek azért szikrázik jobban. Meg még új a szénkefe nincs összekopva a kommutátorral. Más ilyen gépen zártabb a szénkefénél található szellőző (ha van egyáltalán) azért is tűnik úgy, hogy kevésbé szikrázik vagy egyáltalán.
Egyébként ha ereje megvan és nem üt a tengely nem érdemes visszavinni e miatt.
Max fordulaton ritkán kell használni. (legalábbis én nem nagyon szoktam)

3év gar ;)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#6141) Dominique29 válasza Findzs (#6140) üzenetére


Dominique29
csendes tag

Tény, hogy a gépeim között nincs olyan, ami max. 40.000 rpm-re lenne specifikálva. Úgy láttam, hogy az ilyen kicsi Dremel klónok többnyire 120-130 vagy 160 wattos motorral vannak szerelve, ez a Parkside így elvileg az erősebb fajta, de viszonyítási alap hiányában nem tudom megítélni, hogy valóban erős-e, (mérni se tudom, nyomatékot meg pláne nem) de nemsokára bevetem, majd kiderül, mennyire fog beválni, a tengely ütése dolgot nem igazából vágom, üres-futás közben nem igazán érzékelhető a szerszám vibrálása.
És igen, nyilván a 3 év gari a legmeghatározóbb Parkside előny az olcsó szerszámgépek piacán (is)

Thnx!

(#6142) szaszyka


szaszyka
senior tag

[link]
[link]
Sziasztok. Ebből a 6db ütvefúróból kellene kiválasztanom egyet tégla lakás “ház körüli” munkáihoz, de nem tudok választani. A nagyon plafon az 35000Ft, plusz fúrószárak. Főként téglába, de függönykarnis felrakásánál elkaphatja a beton áthidalót is. Melyiket érdemes venni, ami megéri az árát, és kiszolgál pár évig? Segítségeteket előre is köszönöm! :R

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#6143) Findzs válasza szaszyka (#6142) üzenetére


Findzs
addikt

Ezek közül én a milwaukee -t venném:
[link]

Elég meggyőző ez a videó :)

Na meg a tokmánya is jobb mint a többinek.
Bár van olyan eset mikor a fogaskoszorúst biztosabbnak érzi az ember.

Téglába jó ez a gép de betonba kevés lehet.

Ez sem rossz:
[link]

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#6144) szaszyka válasza Findzs (#6143) üzenetére


szaszyka
senior tag

Metabo nem gyere be valamiért, valahogy ódzkodok tőle. Esetleg a Bosch Gsb18-2 RE? Vagy már a kék Bosch is gagyi?

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#6145) zoli03 válasza szaszyka (#6144) üzenetére


zoli03
őstag

32e Ft-ért jónak tűnik. Nagyobb teljesítmény, két sebesség, ez már más kategória, mint a többi.

(#6146) csmat válasza Findzs (#6143) üzenetére


csmat
senior tag

En nem rég vettem a 760-as metabot. Csak párat fúrtam vele, fába, téglaba, szépen vitt mindent

(#6147) Kiscsőke válasza szaszyka (#6142) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Esetleg erre is rákérdezhetsz, hogy van-e még nekik, vagy emitt.
De a Milwaukee se rossz az tuti!
Hitachi ellen van vélemény?

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#6148) szaszyka válasza Kiscsőke (#6147) üzenetére


szaszyka
senior tag

Szia. Nincs ellenvélemény a Hitachi ellen, szimpatikus, de végül éjjel megrendeltem egy Bosch Gsb 18-2 RE-t 34-ért, remélem jól döntöttem, mert nem tűnik rossznak az adatlapja, videók alapján. Köszönöm a véleményeteket, segítségeteket! :) :R

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#6149) szaszyka


szaszyka
senior tag

Alpen márkájú, elvileg osztrák fúrószárakkal kapcsolatban van valakinek tapasztalata / véleménye? Jó márka, meg szabad venni? Nekem úgy tűnik árban kb Irwin kategória, de sosem hallottam eddig róla.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#6150) Findzs válasza Kiscsőke (#6147) üzenetére


Findzs
addikt

A két linken nem ugyanaz a gép a képeken.
Itt látszik, hogy melyik is az a kress 650 SBLR-1: [link]
Jó kis fúrógép elfogadnám :K
30 körül tuti azt venném.

Más:
Nézegettem ezt a sarokcsiszolót mert ár -érték arányban elég jó a tudása szerint:
[link]
"szabályozható fordulatszám, lágy indítás, terhelésnél konstans fordulatszám"
Esetleg valaki használt már ilyen gépet?

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.