Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10551) mghltm válasza WiZARD (#10550) üzenetére


mghltm
addikt

koszonom az infot, akkor tovabb bovul a lista!

kozben talaltam egy mai irast is a temaban magyarul

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#10552) Mauzes válasza Vesa (#10545) üzenetére


Mauzes
őstag

Az átlagos újautó vásárló viszont 4-6 évre tervez, így számára fontosabb a hatótáv. Főleg a céges vevőknek.

(#10553) FIREBLADE78 válasza Kroni1 (#10547) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nem kell ezen pörögni. Használd. Úgyis eladod

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#10554) stickrs válasza Mauzes (#10552) üzenetére


stickrs
senior tag

Pontosan erre gondoltam én is. Max 200k-t hajtok bele 4 év alatt, utána valószínűleg csere, akkor inkább a nagyobb hatótáv.

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#10555) bitpork válasza FIREBLADE78 (#10553) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Mondjuk pont ez öli meg a zöld személéletét az evnek :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#10556) Kroni1 válasza bitpork (#10555) üzenetére


Kroni1
veterán

Ha eladja az ember és másnak még elegendő a hatótávja, életbentartja még akkor nincs gond. Akkor már igen, ha 10 év után bontóban végzik. De bízzunk benne h nem így lesz, a lithium is egyre olcsóbb a 2022-23-as rekordmagas ára után. Talán lesz is társadalmi igény megmenteni azokat a kocsikat amikben csak az akku halálozott el.

[ Szerkesztve ]

(#10557) axioma válasza Kroni1 (#10556) üzenetére


axioma
veterán

10 ev utan bonto? Nezd mar meg hany mukodo ev-t arulnak 10+ evesen (es amiket nem arulnak mint pl. mi azt nem is latod, hogy mukodik - pedig az 10+ eves technologia, nem a sokkal modernebb).

(#10558) bitpork válasza Kroni1 (#10556) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Szerintem az ev-nél még most nagyon tapad a techie gondolkodás és a mostani fejlestések régebbi vasakban nem fognak tudni költséghatékonyan megjelenni. Én félek tőle hogy ez már két olyan mély ütés amivel nehezen fog megbirkózni az egyre szegényedő felhasználóréteg.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#10559) Kroni1 válasza axioma (#10557) üzenetére


Kroni1
veterán

Akkor úgy fogalmazok hogy amint eléri az akku csereérett állapotot. Tisztában vagyok vele h az átlagos EV akku tovább is elmegy simán, de azért előfordul egy-egy olyan példány (nemcsak Leaf) ami nem éri el a 10 évet sem és az akkuja kuka. Szóval arra gondoltam h ezeket is érdemes megmenteni, nem szemétre dobni..

Persze ehhez gyártói support is is kellene, ahhoz meg motiválni őket, mert jófejségből nem fogják erőltetni hogy minél tovább az úton legyen egy autójuk és ne akarjunk újabbat venni, csak ha ez megéri nekik illetve ha kötelezve lennének rá.

(#10560) biga válasza bitpork (#10555) üzenetére


biga
senior tag

Nem csak az EV-nek. Az a szemlélet eleve karos, hogy egy 15-20 év élettartamu terméket 4-5 évre veszünk. Még akkor is, ha masod-harmadkézben esetleg tényleg végigéli az élettartamat.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#10561) mauimagic válasza Kroni1 (#10559) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Persze ehhez gyártói support is is kellene...
Szerintem, ha az EU nem hoz valami kötelező akkufejújítási szabályt nekik, akkor nem fogják erőltetni.

Ellenben már most vannak akku felújító/upgrade cégek, egyre elérhetőbb áron meg lehet úszni a javítást.
Mivel egy EV akku rengeteg cellából áll és emiatt nagyon munkaigényes a javítása, szerintem komoly "iparág" fog erre kiépülni itthon, hiszen a legcsóróbb országok egyike vagyunk az EU-ban, itt köt ki minden ICE bontószökevény is, nem hinném, hogy az EV-knél máshogy lenne.
Ha meg beindulnak az akkugyárak, akkor simán lesz olcsó akku is okosba, műszak végén az uzsonnásdobozba cellánként kilopva, úgy magyaroschan ;]

[ Szerkesztve ]

(#10562) Kroni1 válasza mauimagic (#10561) üzenetére


Kroni1
veterán

Ebben van valami, biztos lesz ilyen!

Amúgy sajnos a hazai történések eléggé elkeseritőek. Jópár kollégám ment át tőlünk Gödre dolgozni a gyárba, hát mit mondjak kemény amiket mesélnek. Mondjuk úgy, a sajtóhoz ami kijut az már csak a jéghegy csúcsa, amit nem sikerül a szokásos módon eltussolni. Brutális ami megy a Koreaiak részéről, és az is hogy magyarország meg asszisztál hozzá.

(#10563) gorbep


gorbep
senior tag

Ígértem fotót a Delta Wallbox belsejéről... hátha valakinek segít dönteni pro vagy kontra... véleményem szerint az árához képest nagyon korrekt...

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#10564) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Mitől van,hogy 3x annyit akarnak számlázni ugyanazon a töltőn? Meglehet ezt reklamálni valahol? :W Nem jön ki a matek.

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#10565) Kroni1 válasza gorbep (#10563) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszi a képet! :R

Ez jónak tűnik, amennyire én látom. Kapható ennek vajon 1fázisos változata is? :F

(#10566) cOxeR válasza bitpork (#10555) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nem csak a zöld elméletet, hanem az emberi gyarlóság teteje. :) 23 éve van jogsim, kb 20 éve van saját autóm, 4 db autom volt ezen időszak alatt, ebből kettő most is megvan, mindegyik használt vásárlás, egy ment csak a bontóba, mert menthetetlen volt a rozsda miatt már.

(#10567) cOxeR válasza FIREBLADE78 (#10564) üzenetére


cOxeR
Ármester

Hétvégi várakozási díj nem sokszorosa a hétköznapinak?

(#10568) FIREBLADE78 válasza cOxeR (#10567) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Mobiliti appban nincsen perc díj. :N

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#10569) gorbep válasza Kroni1 (#10565) üzenetére


gorbep
senior tag

ez megy 1 fázison is... akkor az L2, L3-at üresen kell hagyni... benne van a leírásában is... ( de ebben már nem vagyok biztos, olvass utána...)

megvan:

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#10570) Kroni1 válasza gorbep (#10569) üzenetére


Kroni1
veterán

Igen, azt tudom, csak gondoltam van kifejezetten egyfázisos 1x32A / 7.4kW-os verziója is, hasonlóan jó árban. Ez ugye csak 3.7kW-ot fog tudni 1x16A-on, de azért otthoni töltéshez persze ez is elég lehet.
Bár ha belegondolok, h egy nyamvadt Legrand Green Up 16A dugalj is 30k+ akkor az kijelenthető, hogy ez árban nagyon rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#10571) gorbep válasza Kroni1 (#10570) üzenetére


gorbep
senior tag

Közben betettem a bekötési rajzot szerkesztésbe...

a Delta Smart 22 kW tudja, csak dupla áron (299 EUR), viszont ez WiFi-s és szerintem tudja az OCCP-t is... úgy meg már szintén bajnok ár.... szerintem :U

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#10572) Kroni1 válasza gorbep (#10571) üzenetére


Kroni1
veterán

Gyanúsan.. :K

(#10573) gorbep válasza Kroni1 (#10572) üzenetére


gorbep
senior tag

1.6 OCCP-t tud, van rajta Modbus, de tud Modbus TCP-t is...

Bakker, lehet inkább ez kellett volna?! :W

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#10574) mghltm válasza gorbep (#10571) üzenetére


mghltm
addikt

a nem smart 22-es 214 ojro

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#10575) mghltm


mghltm
addikt

az olcso delta hazai forrasbol nyilvan dragabban

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#10576) mghltm


mghltm
addikt

mach-e arakat 2 millioval csokkentettek, sikeres palyazattal 14 millioert megkaphato

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#10577) Andras6800 válasza mauimagic (#10541) üzenetére


Andras6800
senior tag

Amúgy erre van valakinek jó kiértékelős videója, újságcikke?
Arra gondolok, hogy lecserélem a jó kis nyári "A" fogyasztási (gördülési ellenállás) indexű gumit egy 4 évszakosra, aminek ez az indexe "B". A többször javasolt Michlein CC2 pl már "C" indexel bír abban a méretben ami nekem kell. Én Conti AllseasonContact-ot néztem. Annál "B" az index, nem "C" mint CC2-nél.

Én régebben ICE kapcsán a plusz 0,5 - 1 L fogyasztást /100 km elintéztem annyival, hogy téli gumi. De közben rájöttem, hogy tudatlan voltam és igenis elég sok minden más benne van: Sűrűbb közeg (Hideg levegő), Jelentősen hosszabb bemelegítési intervallum magasabb fogyasztással. Azért egy újabb Diesel is télen 10 km alatt épphogy bemelegszik, de azért nem kerül teljesen üzemi hőmérsékletre.

Szóval érdekelne az, hogy önmagában a gumi mennyit számít. Mennyit is jelent ez az "A" vagy "B" vagy "C" index?

A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

(#10578) WiZARD


WiZARD
addikt

BYD Seal vs Tesla Model 3 vs VW ID.7

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#10579) Mauzes válasza mghltm (#10576) üzenetére


Mauzes
őstag

Hehe, hogy örülhet, aki a pályázat elejére már időben megvette, 2 millióval drágábban.

(#10580) mauimagic válasza Andras6800 (#10577) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Choosing energy-efficient tyres will lower your fuel costs.
For example, switching from Class G tyres to Class A tyres
can reduce fuel consumption by up to 9%

[forrás]

Vagyis G és A között van akár 9% fogyasztás különbség...

(#10581) Tiédetis válasza Andras6800 (#10577) üzenetére


Tiédetis
senior tag

valamelyik teszben tesztelték a fogyasztást is, 2-4dl különbség is van, ami nem kevés ha azt nézzük, hogy 5,2 vagy 5,6 l/100km -- 8% diffi
villanyra fordítva, ha 18-as átlagot nézel, akkor akár 1,5kWh is összejöhet.

De nem is ez ami kicsit elgöndolkodtatott a nyári vs 4 évszakos között, hanem az, hogy azonos prémium esetében 100km/h--0km/h-ra fékezésnél 7-7,5m is lehet a diffi ha jól emlékszem, ez szárazon, vizes úton egál, plusz 0 a 4 évszakos javára

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#10582) cinemazealot válasza FIREBLADE78 (#10564) üzenetére


cinemazealot
addikt

A BMW Active DC tarifája alapján (amiben igenis van percdíj 1 óra után) nekem jónak tűnik mindkét februári végösszeg:

- Február 2.:
22,9 kWh × 149 Ft/kWh + 7 perc × 85 Ft/perc (60. perc után) + 229 Ft = ~4236 Ft

- Február 3.:
43,8 kWh × 149 Ft/kWh + 65 perc × 85 Ft/perc (60. perc után) + 229 Ft = ~12280 Ft

(#10583) Tiédetis válasza cinemazealot (#10582) üzenetére


Tiédetis
senior tag

Az 280Ft/kWh körüli ár, sajnos teljesen reális

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#10584) axioma válasza cinemazealot (#10582) üzenetére


axioma
veterán

Az de durva, ha 59 percnel megallitod majd ujra visszadugod akkor olcsobb? Hulye egy szabalyozas... percdijnak akkor kene lennie ha mar x teljesitmeny ala esett a toltes, legalabbis ha az a cel, hogy ne hasznaljak parkolohelynek.

(#10585) Vesa válasza Shadowbull (#10549) üzenetére


Vesa
veterán

Egy átfogó statisztikáéra hivatkozik a videóban, pontosabban kettőre, ezek adatait egy grafikonon is mutatja.

A tudomány a valóság költészete!

(#10586) Shadowbull válasza Vesa (#10585) üzenetére


Shadowbull
addikt

Ezzel csak az a baj hogy az utcán lévő autók alapján nem lehet átfogó és használható statisztikát készíteni, mert egyszerűen nincs elég 10-15-20 éves autó ehhez.
Én több olyan emberrel beszélgettem akik akku témában kutatnak illetve fejlesztenek, láttam pár előadást is a témában. Gyakorlatilag mindenki ugyanazt mondja, egymástól függetlenül: az öregedés nem lineáris, csak van egy hosszú lineáris szakasz, de az élettartam végén egyre gyorsulva szakad be kapacitás.
Az utcán lévő autók túlnyomó többsége még a lineáris szakaszban van.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#10587) Mauzes


Mauzes
őstag

Egy elméleti kérdés. Adott egy PHEV autó, 100%-os töltésről indulva addig megyünk vele elektromosan, amíg csak bírja, ameddig 0-ra merül (persze nem meríti 0-ra, hagy egy kis tartalékot, mikor bekapcsol a benzinmotor). Az elektromos üzem végén megfigyelhető a computer által számított átlagfogyasztás és a megtett út. Na most ha ennek a kettőnek a relációja számottevően eltér attól, amit az akku elméleti nettó kapacitása alapján lehetne számolni, akkor
1. ebből következtetni lehet az akku degradációjára, hogy ténylegesen mi is a kapacitása
2. a computer szarul mér
3. egyéb oka van, ami számomra nem világos

Mondom a konkrét példát, hogy érhetőbb legyen a matek. Egy 330e akkuja elvileg 10,4 kwh kihasználható nettó kapacitású. A teljes kihasználás alatti út átlagfogyasztása mondjuk 27 kwh/100 km. A teljes kihasználás után az app szerint 11% még az akkutöltöttség.

Ezek alapján, hogy ha 10,4 kwh az akku teljes kapacitása, abból az jön ki, hogy 27-es fogyasztással 11%-ig merítve elméletileg ~34 km-t lehetne megtenni. 10,4 kwh * 89% / 27 kwh/100km * 100 = 34,3 km
Ehhez képest a valóságban csak 28 km-t lehetett megtenni ugyanezekkel a computer által számolt értékekkel, ami alapján ~ 7,6 kwh volt a felhasznált mennyiség (28 km / 100 * 27 kwh/100km = 7,6 kwh), és a 11%-os állapotot is figyelembe véve ~8,5 kwh lenne az akku teljes kapacitása (7,6 kwh / 89% = 8,5 kwh).

És akkor a kérdés, hogy akkor most tényleg ennyi az akksi kapacitás, vagy a computer mérései nem pontosak, vagy valamit még nem veszek figyelembe.

(#10588) Andras6800 válasza Tiédetis (#10581) üzenetére


Andras6800
senior tag

Valahogy akkor nagyon nem jön össze a matek. EU-s Guide szerint amit mauimagic küldött "G" és "A" közt van 9%. Akkor "B" és "A" közt hogy van 8%?

Igen, full száraz úton van diffi, ez igaz. De pl vizes úton nem is egál, hanem a 4 évszakos a jobb.

A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

(#10589) Kroni1 válasza Andras6800 (#10588) üzenetére


Kroni1
veterán

Sztem ezt nem kell túlagyalni. Láttam real life tesztet ahol a szándékosan alulfújt gumit is megnézték, az jött ki életszerü használatnál h még azzal is szinte kimutathatatlan a fogyasztáskülönbség. Ők is meglepődtek, én is.

De ezek az akár 9% is lehet a difi mondások nekem azt sugalják mindig, hogy akár lehet 0 is.
Kb. Megnéztek egy valag autót és nyilván a legmagasabb eltérést írják le ilyenkor, ami lehet h egy 3tonnás SUV-nál fordult elö a legjobb és a legszarabb gumi közt. Nem tudjuk.

Egyet tudok nekem a 1.5t Opel ugyanannyit megy el 4S Nexen gumival mint elötte külön szettel.

(#10590) Tiédetis válasza Andras6800 (#10588) üzenetére


Tiédetis
senior tag

Az a baj, hogy sehol nem írtam kategóriát. Különbséget írtam, ha valakit nagyon érdekel, megkeresi :)
Vizesen plusz 0-t írtam, az A005 Brigi kiemelkedően jó vizes féken, a többi egál, vagy rosszabb. Ugyanakkor szárazon a Brigi +7m
Na ezek alapján vásárolj. Kicsi hazánkban elenyésző a hó, kicsivel több a vizes és egészen sok a száraz

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#10591) mauimagic


mauimagic
aktív tag

Ma rakattam fel új négyévszakost, kíváncsi vagyok látszik e valami a fogyasztásban a Conti Wintercontacthoz képest...
(amit egyébként szerintem lehetetlen objektíven összehasonlítani, mert még ha mindig ugyanott, ugyanúgy megyek is, a fűtés fogyasztása simán lehet 6kWh is 100km-en, meg 0 is, attól függ, hogy épp milyen hideg van :). Csak behasaltam a számokat, fogalmam nincs mennyi pontosan a fűtés)

(#10592) cOxeR válasza cinemazealot (#10582) üzenetére


cOxeR
Ármester

Pontosan, várakozási időt fizetett + 5e Ft-ot. :) Ezért nem hagyunk töltőn autót…

(#10593) bitpork válasza Mauzes (#10587) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Én csak egyet tudok. Feladtam ezt a részét az Audinál. Ugyanis Hans esetében olyan képletekkel élnek amiket egzakt módon soha nem fogok tudni megérteni találgatva - márpedig mindenki mást mond. Állítólag a fogyasztásná és a hatótávnál figyelembe veszi az utolsó 1000km statisztikáját, az utolsó leállítás előtti utat (ebbe minden elektromos fogyasztó használata is benne van) és még az indításkori környezeti tényezőket is valahogy súlyozva.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#10594) FIREBLADE78 válasza cinemazealot (#10582) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Uh. Köszi. Írtam mobilitinek és szépen elhajtottak,mivel bmw kártyával lett indítva. Semmi közük hozzá. Tehát van perc díj. Akkor többet ott nem tankolok. Inkább a tesla töltő ami olcsóbb és gyorsabb is és inkább ülök a kocsiban :(

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#10595) cOxeR válasza FIREBLADE78 (#10594) üzenetére


cOxeR
Ármester

60. perc után van díj, a lényeg, nem hagyjuk a töltőn az autót, hanem töltünk és megyünk.

(#10596) FIREBLADE78 válasza cOxeR (#10595) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

De basszus itt lakok. Plus le volt merülve. Otthon nem tudok tölteni

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#10597) axioma válasza FIREBLADE78 (#10596) üzenetére


axioma
veterán

Ja tenyleg allt ugy h toltot foglalt de mar nem toltott? Akkor legalabb logikus. Nekem az tunt elsore, hogy ketszer annyi kwh ketszer annyi idot kellett varni arra hogy meglegyen.

(#10598) FIREBLADE78 válasza axioma (#10597) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nem állt. Ez a fura. Haza jöttem két órára amíg töltött. Rohadtul nem töltöttem 100-ra.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#10599) cOxeR válasza WiZARD (#10578) üzenetére


cOxeR
Ármester

Teslafan :D - amúgy azt nem láttam, ez a modell 3 LR volt, vagy a std?

(#10600) cOxeR válasza FIREBLADE78 (#10598) üzenetére


cOxeR
Ármester

Milyen töltő ez akkor 22kw-os? - máskülönben feltöltött volna. Én az I3-al nem állok meg csak 50-esnél, biztos nem várakozok sehol csak annyit amit nagyon kell, ha többet tudna, még ezt is próbálnám kerülni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.