Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7751) GBogyó válasza Acor (#7748) üzenetére


GBogyó
tag

Hoppá, kis zavart érzek az erőben ;-), picit tegyük rendbe a dolgokat.
Analóg műholdas beltérid megtalálja az általam linkelt csatornákat, ugye?
De azt írod, hogy a tv-n közvetlenül 4 db analóg csatorna jön be? De azok nem műholdasok valószínűleg.
Melyik országban vagy, és mik jönnek be konkrétan?
Én azt tippelném, hogy analógban földfelszínről veszel négy adót.
A tv-dben van DVB-T vagy DVB-S tuner? A specifikációjára ránézve nem láttam, de meg lennék lepve, ha nem lenne.

(#7752) Genji


Genji
őstag

DigiTV adását szeretném nézni a számítógépemen. Milyen eszközt ajánlotok erre?

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#7753) mezis válasza Genji (#7752) üzenetére


mezis
nagyúr

Tányéros, vagy drótos, analóg, vagy digitális ?
Számítógéped lapos vagy asztali ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#7754) Acor válasza GBogyó (#7751) üzenetére


Acor
aktív tag

Van is zavar az eroben:) Mar kiderult mi a gebasz :)
Nincs benne DVB-S, mert rosszul rendeltuk meg, illetve en azt hittem a philips.de altal hogy csak egy fele letezik, de kiderult, hogy ketto fele van es az egyikbol tortenetesen az enyembol kihagytak a DVB-S-t........ :( Szoval en is meglepodtem!!!
(zarojelben jegyzem meg tobb mint 2000eu egy ilyen tv akkor, miert gyartanak olyat amiben nincs szerintem ez alap...... )
Es igazad lehet itt a foldfelszini adasok lehetnek ezek:
Amugy a negy csatorna 3sat, Kika, ZDF es ZDFinfo es bar ebbol ki lehet talalni:No.ban vagyunk.

Holnap visszaviszik, de mivel nincs nekik raktaron, ezert penzt kapunk vissza es mashonnan kell megrendelnem.. igy par napot csuszik a dolog, hogy ujra tv-zhessek.

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#7755) GBogyó válasza Acor (#7754) üzenetére


GBogyó
tag

Akkor megvan a probléma. Megoldás lehetne még, hogy DVB-T-n próbálsz befogni adásokat, az felétek elég jól működik. Az meg csak van a tv-ben ;-)

(#7756) csendes válasza zhagyma (#7740) üzenetére


csendes
őstag

Igazából az érdekelt volna, hogy egy ilyen profi tuner az adó oldalon kb. 9MHz-es DAC mintavételi frekvenciához képest mit tud, de akkor végülis itt "csak" a szoftveres demodulálás a különlegesség.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#7757) azbest válasza Genji (#7752) üzenetére


azbest
félisten

Itt válaszolok a másik topicban feltettre [link]

Pár hozzászólással korábban linkeltek egy pci csatolós kártyát: [link]
ezen kívül esetleg valamilyen usb-s dvb-c lehetne, jó párszor szóba kerültek már itt régebben:

anysee E30 C Plus, pl itt [link]..

na de inkább fusd át ezeket: [link]

[ Szerkesztve ]

(#7758) zhagyma válasza csendes (#7756) üzenetére


zhagyma
őstag

" ... az adó oldalon kb. 9MHz-es DAC mintavételi frekvenciához ..."

Szerintem ezzel a frekvenciával az alapsávi jelet mintavételezik adóoldalon. Vevőoldalon a kvadratúra demodulátor működéséből "fakad" a 4,57 MHz alapon a négyszeres túlmintavételezés. Ennek "minőségi" következménye nem nagyon van ...

Egy mérővevő esetén az az "érték", hogy a COFDM demodulátor bithiba számlálói (BER) és a detektált I/Q vektorok hozzáférhetőek a driveren keresztűl (MER). Az "átlag" tuner esetén ezek nem hozzáférhetők, de azért vannak kivételek. Erre jó bizonyíték a dvbSAM program, amely DIBcom 7000 demodulátor chippel szerelt vevők esetén képes ezt/azt mérni. :)

[ Szerkesztve ]

(#7759) Acor


Acor
aktív tag

Van esetleg valakinek ezzel a tipussal tapasztalata, upc-vel mukodik?
irdeto
eurocam cryptoworks
smartdtv
dvb tuner card

koszi :R

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#7760) cigam válasza Acor (#7759) üzenetére


cigam
félisten

Milyen típus? Merthogy csak "feature" listát írtál. Ha kábeles UPC-re gondolsz, akkor semmi mással nem megy, csak a saját box-ukkal.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7761) tomcsika12


tomcsika12
csendes tag

http://www.aqua.hu/tv-tuner-36/alkatresz-210/szamitastechnika-207/termekek

Digi kábeltv-m van. Már kaptam segítséget usb-s tv-kártyára, amit köszönök is nagyon, de az ára miatt inkább belsőt keresnék, mert azok feleannyiba kerülnek. Sajnos egy boltban vettem egy rosszat és a helyette keresek másikat és az árát levásárolhatom. A fenti linken van a bolt készlete, tudna valaki segíteni benne, hogy melyik lehet jó nekem?
Annyi az igényem csak, hogy menjen a DIgi-vel, Coax-on jön a TV adás, és tudjak felvenni is vele.
Köszi a segítséget!

(#7762) zhagyma válasza tomcsika12 (#7761) üzenetére


zhagyma
őstag

A "bestbuy" belső DVB-C kártya amely DIGI-hez is használható: Technisat Cablestar HD2 A fórumon sok pozitív visszajelzést olvashatsz DIGI felhasználóktól róla ...

A fellelt beszerzési helyek közül valamelyik csak meghozza Neked:[link]:

(#7763) Acor válasza cigam (#7760) üzenetére


Acor
aktív tag

A tipusa smartdtv, es tevedes hogy csak a sajatjukkal megy..... de mindegy ma megjon az uj tv es kiprobalom. amugy kulon arulnak is hozza CI kartyat, csak megint nem azt kuldtek amit megrendeltem es mielott visszakuldom gondoltam azert megkerdezem, hatha valaki probalta ezzel....Amugy UPC-s vagy ? :D

[ Szerkesztve ]

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#7764) zhagyma válasza Acor (#7763) üzenetére


zhagyma
őstag

Ezek közül melyikkel fogod próbálni: SmartDtv CAMs. A UPC kábel Nagravison3 kódolást használ és STB + kártya párosítást. Az bizakodásra ad okot, hogy a SmarDtv a Nagravision (Kudelsky) udvari CAM szállítója és így a SmarDtv CAM-k Nagravision kompatibilisek, de mi lesz az STB + kártya párosítással ...

Ui.: Én úgy tudom, hogy a UPC műholdas adása (Cryptoworks titkosítás) nézhető előfizetői kártyával + Crypoworks CAM-al a TV CI slotjának segítségével. A UPC kábel meg nem. Komolyan örülnék ha meg tudnád cáfolni. :D

[ Szerkesztve ]

(#7765) Acor válasza zhagyma (#7764) üzenetére


Acor
aktív tag

Ez a tipus [link], teljesen egyezik ezzel a tipussal :[link]
utobbit rendeltem de elobbit kuldtek, de mar megerkezett a valasz is a ket kartya teljesen kompatibilis egymassal, csak mas a gyarto :)

Nekem crypotworks-s van es tudom hogy mukodik, mert mar masnak van errol tapasztalata. Csehorszagban, Ausztiraban is ezzel hasznaljak, nem magyarok :D

Az mar megint egy masik kerdes hogy az altalad kuldott linken szereplo valamelyik tipus alkalmas-e a kabeles upc belteri helyettesitesere, en valoszinunek tartom, hogy igen! Az hogy a kartya es akeszulek ossze van hangolva azt nem gondolom, de ebben inkabb olyan nyilatkozzon aki probalta es tudja is hogy igaz-e...

Valakinek konkretan ki kene probalni, csak nem ket filler egy ilyen kartya sajna :)

[ Szerkesztve ]

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#7766) zhagyma válasza Acor (#7765) üzenetére


zhagyma
őstag

" ... Nekem crypotworks-s van es tudom hogy mukodik ..."

Ezek szerint UPC műholdas adásod van. Arra tényleg ad a UPC Cryptoworks kártyát még itthon is. Sajnos jelenleg a UPC kábelen nem ad ki Nagravision3 előfizetői kártyát STB párosítás nélkül.

" ... en valoszinunek tartom, hogy igen! ..."

Hát nem valószínű ...

(#7767) Acor válasza zhagyma (#7766) üzenetére


Acor
aktív tag

Upc kabel...... schade :(

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#7768) zhagyma válasza Acor (#7767) üzenetére


zhagyma
őstag

Angolul is. :D Viszont nagyon jó az UPC kábel képminősége. HD-ben csábítóan jó ...

(#7769) Acor válasza zhagyma (#7768) üzenetére


Acor
aktív tag

Kivancsi vagyok mar nagyon, hogy milyen a kepe az analog belteri kiiktatasaval...szerintem akkor a kabel minoseget fogja hozni ha tiszta a muhold vetel.
merem remelni :)

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#7770) zhagyma válasza Acor (#7769) üzenetére


zhagyma
őstag

" ... Kivancsi vagyok mar nagyon, hogy milyen a kepe ..."

A műholdas sávszélesség drága ezért takarékoskodnak is vele a szolgáltatók rendesen. A kábel esetén a műholdas sávszélesség sokszorosa áll rendekezésre egy szolgáltatónál (ha már van kábel, akkor "ingyen"). A műholdas sávszélesség "ára" pedig sokszor a minőség rovására megy. De reméljük Te leszel az ellenpélda ...

(#7771) tomcsika12 válasza zhagyma (#7762) üzenetére


tomcsika12
csendes tag

Köszi a segítséget!

(#7772) Zso Ro


Zso Ro
senior tag

Udvozlet.

A 24-es,USB-s monitoromra szeretnek DVB-C tunert kotni,termeszetesen szamitogep nelkul.Ez ket kerdest vet fel:

1. A monitor USB portjara dugva egy sticket,majd arra a kabelt, tudok majd TV adasokat fogni?

2.Milyen boxot ajanlanatok,ha az elso pont kivitelezhetetlen?A monitoron DVI es RGB csatlakozo van,tehat HDMI-n nem tudok kepet,hangot vinni at.

Elore is koszonom

(#7773) tomcsika12 válasza zhagyma (#7762) üzenetére


tomcsika12
csendes tag

Sajnos nem tudják ezt a tv kártyát beszerezni, legalább is akinek írtam :(.

(#7774) nfsu17


nfsu17
veterán

Sziasztok!

A V. betűs szolgáltatónál van előfizetésünk.
Máig STB-al néztük a digitális adást. A STB-nak voltak kisebb-nagyobb hibái, de a cég biztosít STB helyet Conax kártyaolvasót, a kódkártyával együtt.
Na mi ma megléptük ezt a cserét.
STB-ot vissza vittük, kártyaolvasót haza hoztuk.
LG tévébe betettem, 5 perc után már találta is meg a digis csatikat, minden gond nélkül.
3 adó kódolatlanul is jön HD-ben, ezek is gyönyörűen mennek, gyönyörű képpel.
Kábeles DTV-nek írja a tévé a csatikat.
Minden adó megy, sokkal szebb a képe, mint STB-on keresztül.
Nagyon jó "vásár" volt ez.

Ehhez kérdésem.
Van olyan asztali, tévéhez köthető eszköz, amibe bele lehet tenni ezt a kártyát, majd az eszköz felveszi a streamet átkódolás nélkül valamire (belső hdd, külső pendrive, amit átvihetek majd számítógépre), és az eszköz összeköthető a hagyományos tévémmel, aminek csak scart csatija van (+koax).
Ez az "én" tévém lenne, ez a 2. leírás, az LG tévé meg "közös".

[ Szerkesztve ]

(#7775) nfsu17 válasza nfsu17 (#7774) üzenetére


nfsu17
veterán

Közben már szerintem találtam is olyat, ami tudja ezeket.
[link]

# 2 db CI modulfogadó
# 2 db Kártyaolvasó (Conax)

Annyira nem vágom a témát, ezt kifejtené valaki nekem?
A tévénkben már gyárilag van ez a CI modulfogadó, igaz? És a szolgáltató adta a kártyaolvasót+kártyát, igaz?

(#7776) cigam válasza nfsu17 (#7774) üzenetére


cigam
félisten

V? mint vérbosszú?
Kábeles, vagy műholdas adás?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7777) nfsu17 válasza cigam (#7776) üzenetére


nfsu17
veterán

Nem vérbosszú. :D
Csak nem akartam leírni, nehogy túl reklámszagú legyek nagy örömömben.

Kábeles. Nincs műholdunk.

(#7778) cigam válasza nfsu17 (#7777) üzenetére


cigam
félisten

Nem lesz belőle reklám, de ha nem ismrejük a szolgáltatót, pontos infónk/ötletünk sem lesz a megoldást illetően.

PL. amit belinkeltél, az a földfeszini digitális (DVB-T), és nem a kábeles digitáls (DVB-C) adások vételére van kitalálva.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7779) nfsu17 válasza cigam (#7778) üzenetére


nfsu17
veterán

Igazad van, jobban megnéztem az eszközt és nem ez kell nekem. Sorry és köszi a figyelmeztetést.

Vidanetről van szó, azt hittem nem olyan nehéz a rejtvény. :))

[ Szerkesztve ]

(#7780) BeLac válasza nfsu17 (#7775) üzenetére


BeLac
tag

A GOLDEN Media 9080 vagy 9060 típusú készülék jó, és alkalmas is a feladatra, csak DVB-C tunerel kel kérni.

(#7781) Acor válasza zhagyma (#7770) üzenetére


Acor
aktív tag

......igazabol szebb lett a kepe a DVB-S tuner segitsegevel de valahogy eletlen egy kicsit nemelyik adas... ami a masiknal nem eletlen volt hanem "pixelesebb"..
Viszont ami az Astrarol jon analog antenna fejegyseggel, HD adasoknak, egyszeruen csodalatos kepe van, sajnos nem uszom meg a fejcseret digire, mert emiatt sok nem jon.
Mondjuk ezt sem ertem, analog fej es bejon a HD adas.... csak onnan latom hogy a jobb felso sarokban megjelenik a HD felirat.

Kulonben ez a Tv idaig a csucs :) megjott hozza a 3D cucc is most mar csak az van hatra kiprobalni :)

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#7782) ORCA58 válasza nfsu17 (#7775) üzenetére


ORCA58
addikt

Szerencséd van! Én is V-s szolgáltatónál vagyok, de de nem jött be CAM modul (SAMSUNG TV) kockásodott a kép.
Ezért vettem a GOLDEN MEDIA 9060 2CR2CI HD PVR Kábel TV vevőt. Nincs kocka, szép a képe HDMI-n, tökéletes a PVR (felvétel) funkciója USB-n keresztül. Pendrive vagy HDD

(#7783) nfsu17 válasza ORCA58 (#7782) üzenetére


nfsu17
veterán

#7780 BeLac

Köszi, látom más is ajánlja, meg nagyon sok cucc nincs is ezen kívül.

--

ORCA58

Sajnálom, hogy nem működik a tévén.

De az meg jó, hogy más módon meg mégis.

HDMI-n ha viszed a képet+hangot, akkor ott nem lehet minőségromlás, igaz?
Azaz nem lehetne elvileg észrevenni, hogy a tévében lévő kártyaolvasóval nézem az adást, vagy a Golden Media végzi a dekódolást és HDMI-n meg átküldi a jelet. Ezen a HD ugyan úgy átmegy, úgy tudom.

De ha csak SCARTom van?
Azon átmegy az SD, a HD meg nem. Így gondolom.
De ettől a GM még felveszi a HD-t ha akarom és szgépre áttudom tenni és majd ott nézem meg a műsort.

Ez így működik? Addig kell ez a megoldás, míg nem lesz HDMI-s tévém.

(#7784) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Adott egy ilyen kütyü, kellene hozzá gyári átalakító koax-ról, mert külső antennát kellene rákötni. Mi ennek az átalakítónak a "hivatalos" neve? (pl koax to sma) Hol lehet ilyet beszerezni?

(Webáruház linkek is jöhetnek, ahonnan meg lehetne rendelni)

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7785) Sleeper987 válasza Fire/SOUL/CD (#7784) üzenetére


Sleeper987
csendes tag

Antenna adapter dvb-t tuner rf koax mcx konverter

Nekem egy héten belül itt volt, sima levélben. de biztonságosan becsomagolva.

(#7786) adorjant válasza Fire/SOUL/CD (#7784) üzenetére


adorjant
senior tag

Nekem van 700ft-ért :K :B

(#7787) GBogyó válasza nfsu17 (#7783) üzenetére


GBogyó
tag

Az, hogy HDMI-n van-e minőségromlás, megosztja erősen a közönséget. Ha megnézed, milyen árakon is adnak HDMI kábeleket, akkor ez mond valamit. Abban hiszek, hogy hibás, silány HDMI kábel ront rajta, de a jónál nem lesz még jobb ;-). De ez az én véleményem csak!!!
Egyébként ebben az esetben is nagyon sokat számít, hogy melyik készülék hogy végzi a dekódolást és felskálázást, ez sokkal többet számít szerintem.
SCART esetében eleve gyengébb a minőség, ott már szerintem is számít a kábel minősége erősen, még egy CRT tv esetén is. Valóban azon legfeljebb az 576 sor fog átmenni (illetve pontosan annyi), tehát HD adások esetében is csak SD-t fogsz látni. De felvenni az eredetit fogja, tehát számítógépen az eredeti forrásnak megfelelő, minőségromlás nélkül rögzített felvételt fogod látni.

(#7788) GBogyó válasza Acor (#7781) üzenetére


GBogyó
tag

A fej kérdés azért zavar meg, mert analóg és digitális fejről beszélsz.
A fejek között esetedben az a különbség, hogy csak az alsó tartományt veszi-e (10.7 - 11.7 GHz) vagy a felsőt is (11.7 - 12.75 GHz)
Gyakorlatilag azért terjedt el ez a megnevezés, mert az analóg időkben csak az alsó tartományt használták, és szerintem mind a mai napig csak az alsón van analóg sugárzás. A digitális időkben pedig elkezdték a felső tartományt is használni.
Tehát neked, ami az alsó tartományban jön analóg, vagy digitális SD illetve HD adás, mind kell, hogy jöjjön.
Sajnos valóban, néhány SD adás életlen, de ez itt már erősen a forrás minőségétől függ. Kiemelkedően szép képe van a főbb német csatornáknak (ARD, ZDF, 3Sat, stb.)

(#7789) Fire/SOUL/CD válasza Sleeper987 (#7785) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Köszönöm!

adorjant
Első körben körülnézek, úgyis van dolgom számtek és egyéb műszaki boltokban a héten, aztán ha esetleg nem találnék, akkor visszatérhetünk rá.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7790) Acor válasza GBogyó (#7788) üzenetére


Acor
aktív tag

Koszi az infot:)
Megkerdeztunk egy szakertot es azt mondta, hogy a fejegyseget kell kicserelni digitalisra, mert hiaba hozza be pl. Pro7 HD-t nem fogom latni mert a fej nem alkalmas megjeleniteni... hiaba van digitalis belterim akkor sem..
Na most ezzel csak az a bajom hogy ARD HD, 1 HD, ZDF HD bejon ugy hogy gyonyoru a kepe es tenyleg egyszeruen elhulok.. :) Akkor viszont a tobbi HD-t miert nem latom...
SAT1,PRO7,RTL....stb ami tudomasom szerint ingyenes...
Vagy, amit mondtal hogy utobbiak a felso tartomanyba esnek amit a fej nem kepes fogni csak erzekelni.....
(az eletlen kepet a upc-re ertettem, hogy ha bedugom a tv DVB-S tuner-jaba ott olyan, bocsi, hogy ezt nem tettem hozza...., EZ lehet kabel hiba is?)

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#7791) GBogyó válasza Acor (#7790) üzenetére


GBogyó
tag

Tulajdonképpen igaza is lehetett volna, de nem ;-)

Fejet lehet, hogy kell cserélned, de mint írtam, itt sincs digitális ;-). Mint a földfelszíni vételnél: analóg és digitális, sőt HD-s antenna :-D. Szegény antenna, azt sem tudja, mit vehet, és mit nem.

Egyszóval kell fejet cserélni, ha nem látod a felső tartományt.

A Pro7HD-t azért nem fogod látni, mert fizetős. A német kereskedelmi csatornák SD-ben ingyenesek, HD-ban fizetősek.

Itt nézz körül http://hu.kingofsat.net/pos-19.2E.php, ebből láthatod, hogy mi hol jön, mi fizetős, mi ingyenes, stb.

Amit a fej vesz, azt látod. Amit nem, azt nem. De csak az ad majd képet, amelyik ingyenes, tehát a linkelt táblázatban fehér. Ha csak az első fele jön be, akkor fejcsere, ha a második fele is, akkor jó vagy.

HD-t látnod kell:
- ARD,
- ZDF,
- ARTE
- Servus (van egy német verzió is),
- Einfestival (ez csak demó, de legalább szép)

A többi kódolt ezen a holdon.

(az eletlen kepet a upc-re ertettem, hogy ha bedugom a tv DVB-S tuner-jaba ott olyan, bocsi, hogy ezt nem tettem hozza...., EZ lehet kabel hiba is?)
Ezt nem értettem. A tv-be dugva a kártyát is életlen? Vagy ott jó, csak a műholdvevőben?

(#7792) Bigmasterl


Bigmasterl
tag

Szeretnék okosítást kérni DVB-T ügyben. Lehetséges hogy bagatel dolgot kérdezek, de abszolut nem vagyok képben ezzel kapcsolatban.
Venni szeretnék egy LG 42LD565 lcd tv amiben van DVB-T, és DVB-C
Kell vennem hozzá külön set top boxot ? Vagy ezzel tudom fogni a tv adást?
Mert van tv előfizetésem de ha lehet magával a tv vel is fogni az adást akkor le fogom mondani.
Előre is kösz a választ

(#7793) nfsu17 válasza Bigmasterl (#7792) üzenetére


nfsu17
veterán

Nekünk is hasonló LG tévénk van.
A tévé koax bementetére rádugtam egy kis dvb-t usb tunerhez adott antennát és mivel itt van nem messze az adótorony, szépen hozta is a csatornákat, hd-t, mindent. DE csak a mindigtv ingyenes adásait. Ami ugye nem sok, de van akinek elég.
Ezek viszont gyönyörű képpel jönnek.
A TV2-nek, RTL Klubnak is van hangja, pedig AAC-sek, amit még a pc-k is megszenvednek, mert nem olyan népszerű kodek.

[ Szerkesztve ]

(#7794) cigam válasza Bigmasterl (#7792) üzenetére


cigam
félisten

Tenni kell egy próbát, hogy nálad van-e vétel. Elméletileg a mindigtv oldalán utca szintre lebontva ellenőrizheted, hogy _tető_antennával fogható-e. Ha mákod van, és közel vagy az adóhoz, elég lehet a szobaantenna is.
Mivel az említett modelben van CI interface, akár a kódolt adásokra is előfizethetsz.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7795) Acor válasza GBogyó (#7791) üzenetére


Acor
aktív tag

Most egy kicsit elbizonytalanodtam, mert nagyon sok csatornat megtalal,(kb 600) meg olyanokat is amiket szabadon lehet fogni, de megsem latom. Amiket irtal mind latom.
ami fontos lenne az a Sat1, Pro7, Rtl, Rtl2 es ezeket sem HD-ben sem sehogy nem latom.
Lenyeges-e pl.:hogy amikor a tv megtalalja a muholdat akkor Astra F-M-et ir ki?

A Upc-nel meg ugy ertettem, hogy ha a TV DVB-S tunerjet hasznalom akkor homalyos a kepe azaz semmivel sem szebb mint ha a philips belterirol neznem... Ezt nem tudom miert lehet kabel hiba vagy valami mast kell allitanom..?

Koszi a segitseged !!!

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#7796) GBogyó válasza Acor (#7795) üzenetére


GBogyó
tag

Kérlek írj pár olyan csatornát, amit megtalál, de nem látod. Talán előrébb visz a keresésben. Ha megtalál egy csatornát, akkor már jó a fej, tehát valami más gubanc lehet.
HD-ban ingyenesen csak azokat fogod tudni látni, amiket írtam, az sajnos a teljes lista. Amiket említettél, kódolt csatonák HD-ban, (merthogy csak SD-ben ingyenes), a német HD+ csomag részei, csak előfizetéssel tudod nézni. (bár megjegyzem, a német csatornák SD-ben is kiválóak tudnak lenni).

Ha az UPC-Directnél a tv-n közvetlenül behangolva nem jobb a kép, akkor az azt jelenti, hogy ilyen a forrás. Sajnos sok csatorna silány minőségben jön, bár ez általában a csatorna hibája, hogy nem adnak jó minőségű jelet. Rossz pl.: a filmmúzeum, az echo TV, stb.

(#7797) Acor válasza GBogyó (#7796) üzenetére


Acor
aktív tag

Nem tudtam maskepp, elkezdtem felirni oket es idaig jutottam..
Ami kerdojel az nem jon be, sajna...

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#7798) GBogyó válasza Acor (#7797) üzenetére


GBogyó
tag

Eddig teljesen jók vagyunk. Ha megnézed a linket, amit korábban küldtem, azon látszik, hogy ami bejött, az fehér háttérrel van, tehát ingyenes (FTA), ami nem jön be, az színes, tehát kódolt. Van egy olyan opció is a lapon, hogy rejtse el a kódolt csatornákat. Akkor csak azokat látod, amik be kell, hogy jöjjenek. Ha azok megvannak mind, akkor rendben vagyunk. Ha nem, akkor még sokminden lehet, megírod, mik nem jönnek, és kitaláljuk, hogy lesz jó.

(#7799) Rick4 válasza Acor (#7790) üzenetére


Rick4
félisten

hogy a fejegyseget kell kicserelni digitalisra, mert hiaba hozza be pl. Pro7 HD-t nem fogom latni mert a fej nem alkalmas megjeleniteni... hiaba van digitalis belterim akkor sem..

Most nem tudom, az ember miről beszélt, de a fej, mint az LNB nem hiszem hogy cserés, már sok sok éve nem lehet olyan fejet kapni, ami jelenleg ne lenne alkalmas. A fejegységre érthette a set top boxot, vagy a beltérit? Mert abban valóban létezett analóg, de megint csak sok sok éve mindegyik digitális. De ha meg as fej nem alkalmas.. Hát, nem tudom, szerintem 6-7 éve nem vehetsz már olyan fejet ami ne lenne jó. Egyébként meg egy sima Sharp fej kb 1000Ft.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7800) Rick4 válasza GBogyó (#7788) üzenetére


Rick4
félisten

mert az analóg időkben csak az alsó tartományt használták

Az még akkor volt, mikor 5 műhold volt a clark övön. Én a volt barátnőméknek kb 15 éve szereltem a forgatós parabolát, emlékszem, már akkor is olyan beltérik voltak (még ha analóg is volt) hogy tudta a 22khz-es fej átkapcsolást, és akkor se adtak csak az alsó frekiken. A padlásomon van még egy prímfókuszos tükör, amin ott figyel egy mágneses polárváltós fej, na ott lehet, hogy nem volt alkalmas a felső frekikre, de olyat már 15 éve se lehetett venni...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.