Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7051) Rick4 válasza zhagyma (#7038) üzenetére


Rick4
félisten

Nem fogom.. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7052) azbest válasza cigam (#7044) üzenetére


azbest
félisten

ha jól értem ő a digitv-t kérdezte (nem a mindig tv-t), oda a dvb-t box nem jó amit írtál :)

(#7053) mezis válasza Az-X (#7046) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

A Digikábel analóg vagy digitális módon fogja nyomni a műsorokat ?

mezis

(#7054) wlantal válasza mezis (#7053) üzenetére


wlantal
tag

Mind a kettő.

(#7055) jumpi


jumpi
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni!
A mi nap, a nemzetközi postai anyagáramlás nehézségeinek ellenére végre kézhez kaptam ezt a kínai csodát: [link]

Az a problémám vele hogy nem igen akarja megtalálni a digitális adásokat.. Drivert felraktam, BlazeDTV 6.0 progival mellékelve, amúgy ezek a gyári cédén voltak, seriallal ellátva stb..
Az antenna az ablakban van. Kabhegytől kb 15 km lakok tehát jel erősséggel nem lehetnek problémák.. Kereséskor először Magyarországot adtam meg neki, majd Németországot, de megcsináltam még több országgal és semmi...

Itt van egy teszt: [link]

DVB-T: AF9015 BDA Filter elvileg ez az!
Megköszönném az infókat!
Üdv: jumpi

[ Szerkesztve ]

(#7056) azbest válasza jumpi (#7055) üzenetére


azbest
félisten

ha xp-d van akkor mondjuk tsreader-rel lehet vétel minőséget nézni...

vagy például a http://www.dvbstreamexplorer.com/analyzer/download.aspx trial programnak is van ilyen része, amivel meg lehet nézni megfelelő e a vétel.

Ha sehogy nem megy, esetleg az antenna is lehet sérült.

(#7057) cigam válasza azbest (#7052) üzenetére


cigam
félisten

ööö.... izé.... zsákmadzag! :B

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7058) mezis válasza wlantal (#7054) üzenetére


mezis
nagyúr

És meg fogod rendelni az analóg és a digitális csomagot is ?

mezis

(#7059) jumpi válasza azbest (#7056) üzenetére


jumpi
csendes tag

Hát az a helyzet hogy fogalmam nincs hogy kell életre bírni ezt a "végtermék salak anyag" kínai pöcsömet :DDD
Tsreader nekem nagyon kínai, már az elején nekem kell vmit kiválasztani csak nem tudom hogy mit. Úgyhogy ez is kilőve. DVBDream, SmartDVB, halom progival prószáltam és NOOO Signal :W :D

[ Szerkesztve ]

(#7060) cigam válasza jumpi (#7059) üzenetére


cigam
félisten

Hát így jártál.
Próbáltad másik antennával/máshol/másik gépen? Könnyen előfordulhat, hogy 1xerüen rossz az eszköz.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7061) wlantal válasza mezis (#7058) üzenetére


wlantal
tag

Nos helyzet az, hogy már nekem több éve van Digi kábel előfizetésem.
A digi-nél tudtommal nincs rá mód csak a "digitálist" előfizetni.Ugyan is van 3 csomag, de azt mind analógon és digitálisan is adják egyszerre. De gyere át a digi kábeles topicba ott többen infot kaphatsz, bár akik oda írnak azok ide is sűrűn benéznek.

(#7062) jumpi válasza cigam (#7060) üzenetére


jumpi
csendes tag

Köszi most szerkesztettem rá egy antennát rézcsővel a végén :D
Megtalálta az adásokat de még fekete a képernyő ha rámegyek vmeik csatornára.

(#7063) cigam


cigam
félisten

Vki nem dobná fel vhova az Alcor DTV HS (fekete) USB vevő driverét? Az alcordigital oldalárol nem tölthető le, vmilyen megfontolásból :(

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7064) cigam válasza jumpi (#7062) üzenetére


cigam
félisten

Alakul :) A mellékelt progi mpeg4-es vagy"csak" mpeg2-es? Lehet nincs h.264 dekódere, ezért nincs kép. Hang van? Rádiók mennek? Milyen oprendszer?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7065) jumpi válasza cigam (#7064) üzenetére


jumpi
csendes tag

Hálelujjja köszi jó lett a sima gyári progival BlazeDTV 6.0 most épp zsófi a vv4ből tömi a fejét:D Hang is jó minden! Csak kicsit néha beszab a kép, lehet gyengusz a vgam (nvidia mx 440) :R

(#7066) azbest válasza azbest (#7025) üzenetére


azbest
félisten

Megérkezett a $13-os kártyaolvasó :K

Eredménye:

Hibátlanul működik, Win7 felismerte magától, Homesys progi is látja. Zölden világít ha nincs benne kártya, ha jól van betéve akkor pirosra vált. Az ne zavarjon hogy a windows azt írja ki kártya behelyezésekor, hogy nem tudja telepíteni :D a progi attól jól kezeli.

Azt viszont nem tudom kipróbálni, hogy következő hónapban is aktiválódik-e ilyen megoldás mellett, vagy asztali készülékbe kéne tenni.

A küldeményt az ottani posta nyomkövetőjével is látni, hogy mikor adták fel. Ezen kívül a Magyar Posta nyomkövető oldalán is látni, hogy itthon vámkezelték -e már.

(#7067) wlantal válasza azbest (#7066) üzenetére


wlantal
tag

Szuper.Közben előfizettem én is a mindigtv extrára.
A homesys-ben hiába kattintok a "kártyák" fülre nem találja meg.
A DVB Viewer TE meg mint már fentebb taglaltam szaggatva jeleníti meg az adást.De azzal simán megy a CAM modul kezelése.Az összes kódolt adás megy.
Viszont feltettem a DVB Viewer Pro-t,na ez lett az "isten király császár".Nincs szaggatás és mindet kezel "keze lába jár".A codec-ken viszont lehet még kell hangolnom, mert nem tetszik a kép minősége.A Homesys-sel jobb a kép.

(#7068) zhagyma válasza azbest (#7066) üzenetére


zhagyma
őstag

Jó hír. :) Ezek szerint a Homesys-ben van Conax CAM Cas7 emuláció (valami). Mivel nincs kártya + box párosítás elképzelhető hogy a Homesys aktiválni is tudja a kártyát. Esetleg meg lehet kérdezni a Homesys főfejlesztőjét: Gabest

(#7069) wlantal


wlantal
tag

Nos íme az eredmény.

(#7070) zhagyma válasza wlantal (#7069) üzenetére


zhagyma
őstag

Lehet figyelmetlen vagyok, de ezt kódoltam ki: DVBViewer Pro + kártyaolvasó + mindigtv kártya a sikeres kombináció? :F

(#7071) z00mhead válasza azbest (#7066) üzenetére


z00mhead
tag

Vajon ezzel a kártyaolvasóval használható lenne?
Szállítással, mindennel együtt 7,24 dollár, ami 1600 forint (lehet, mire olvasod már 1700 :( )

Vicces idézet - birtkokolt kütyük (kívánságlista) - életigazságok (lehetőleg Coelho) - random link

(#7072) azbest válasza z00mhead (#7071) üzenetére


azbest
félisten

Ejha, még olcsóbb :D
Ahogy látom talán kevesebb féle protokollt támogat, mint az ebay-es.. ellenben attól még működhet. Valaki azt írta hozzá, hogy ment neki conax-os dvb-vel. De biztosan csak akkor tudhatjuk, ha valaki kipróbálja.

Nem tudom segít-e valamit, Conax (0b00) -nak írja a homesys a kártyát.

[ Szerkesztve ]

(#7073) Hermina49


Hermina49
csendes tag

Sziasztok. Segitséget szeretnék kérni.Kaptam alányoméktól Németországból egy TEAC DVB-T101 USB DVB- T TV receiver nevü cucot hogy tudjak aszámitógéppel a z HBO-ról felvenni filmeket.Müholdas DIGITV -ém van beltérivel.Feltelepitettem a saját telepitő lemezével.,össze dugtam a beltérivel, de nem talál csatornát.Van hozzá saját antennája azzal is próbáltam de azzal sem talál csatornát.Kérdeztem alányomákat. ők ki próbálták kint nekik müködött. Hátha tud valaki segiteni?Nagyon megköszönném,A gépemen Win 7-van ,elégerős videókártyával.az uj játékok is elmennek rajta.Várom a tippeket. mindenkinek jó hétvégét Üdv Colos2 :W .

Avira Anti- Virus Free/ Malwarebytes' Anti-Malware 1.5 Pro/Windows 7 Ultimate 32 b/ Google Chrome / Mozilla Thundenbird/i

(#7074) MaSzKa válasza azbest (#7066) üzenetére


MaSzKa
senior tag

üdv

Elmagyaráznád ezt nekem?

Nekem Pinnacle NanoStick 73e Ultimate PC + Mac -om van
TV Center 6.x-el használom és Splash Lite-al

Kérdésem az hogy ha veszek egy Smart Card kártya olvasót akkor tudom nézni a kódolt adásokat?

A Bakonynet-nél gondolom elő kell fizetni a Digitális adásra.
Családi csomag 51+7 adás 3635Ft/hó
Ha előfizetek akkor, hogy fogom látni a többi csatornát amit a tuner addig nem talált meg?

1. Smart kártya licensz díja: 250 Ft/hó

Hogy tudnám ezt olcsóbban megúszni?
National Geographics, Discovery, Sprektrum, Eurosport 1-2 - csak ezeket nézném igazából HD-be magyarul.

[ Szerkesztve ]

(#7075) csendes válasza Hermina49 (#7073) üzenetére


csendes
őstag

Ez DVB-T kártya földi sugárzás vételéhez, a MindigTV-hez jó Magyarországon. A műholdas DigiTV-hez DVB-S kártya (műholdas sugárzáshoz) kell, a beltérinek gondolom az átmenő antenna kimenetét kötötted (kötnéd) össze a kártyával.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#7076) jumpi válasza wlantal (#7067) üzenetére


jumpi
csendes tag

Szia!
DVBViewer Pro van nekem is. Hogy tudtad beállítani a hangot? Lehet csak én bénázok, mert a kép az tökéletes csak éppen hangom nincs.. kép:[link]

Cyberlink H 264 e felraktam és úgy se lett jó.. :( Talán nincs hozzá megfelelő codecem?

(#7077) azbest válasza MaSzKa (#7074) üzenetére


azbest
félisten

Ahogy nézem a Pinnacle tuner DVB-T azaz földfelszíni antennás vevő. A kábeles digitláis adás DVB-C szokott lenni (de erre érdemes rákérdezni az ügyfélszolgálatnál, hogy pontosan milyen digitális formában adnak).

Arra is érdemes rákérdezni, hogy kötelező-e az ő box-ukat használni a digitális adáshoz, vagy kártyaolvasós tv vagy saját eszköz is használható.

Nem ismerem az általad felsorolt programokat, azok nem biztos hogy tudnak kártyát kezelni.
Ellenben ha olyan tunert használsz ami a digitális kábeles adáshoz kell (dvb-c) és felteszed a homesys programot, az képes dekódolni a kártyaolvasó és előfizetési kártya segítségével a kódolt adást is.

A lehetséges programcsomag összeállításról a csatornakiosztásnál írnak, ott nézd hogy mely csatornák milyen díjszabással érhetők el. Nem derül ki számomra hogy az általad sorolt adásokat HD-ben adják-e, erre is az ügyfélszolgálatuk tud válaszolni.

Ha DVB-C az adás és lehetséges saját tunerrel is nézni, akkor be kellene szerezned egy ilyen tunert a gépedbe. Sajnos a dvb-c tunereket drágábban adják, mint a DVB-T-seket.

Itt a fórumon volt már szó ilyen tunerekről, azt hiszem például ez veszi a kábeles és földfelszíni adást is:
http://www.anysee.com/eng/product/anyseeE30ComboPlus.php

[ Szerkesztve ]

(#7078) Scrym


Scrym
tag

Üdv!

Egy olyan tunert szeretnék venni, ami képes az analóg, DVD-T és a DVD-C adások vételére.
Tudtuk valamit ajánlani?! Jah és az interface USB!

Nézelődtem de nem nagyon elterjedt, vagy csak rossz helyen keresgéltem. Jó volna max. 25-nél megállni!

Nagyon szépen köszi!

(#7079) lorenzen válasza Scrym (#7078) üzenetére


lorenzen
aktív tag

TERRATEC H5
Terratec Cinergy HTC USB XS HD
Hauppauge WinTV-HVR 930c
PCTV Quatro Stick DVB-C/T 510e

Az utóbbi kettő olcsóbb.
Az analóg rész mindegyikben gyenge, az USB alacsony sávszélessége miatt. (Digitalizált, tömörítés nélküli adatfolyamot nagyjából 640*480 felbontásig lehet átzavarni USB2 porton.)

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#7080) vegyszer


vegyszer
addikt

MSI WIND BOX DE500

A második generációs atom processzora mellé rakott ati 4330-al, elvileg, és gyakorlatilag is meg kell hogy küzdjön a DVB-t, illetve x264 hardveres dekódolásával? ugye?

Linux alá tudnátok oly alkalmazást ajánlani, ami a fenti elvárásokat tudja?

köszi!

(mikor régebben követtem, csak nvidia kártyával volt megoldva linux alatt a H264, x264 hardveres gyorsítás)
elvileg az elcseszett kódolású filmekhez is elégnek kellene ennek lennie? L5.1 x264 killer sample. stb

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#7081) Scrym válasza lorenzen (#7079) üzenetére


Scrym
tag

Köszi szépen, villámgyors válaszodat!

Mit takar az, hogy gyengébb az analóg része? Gyengébb egy Hybrid (analóg+DVB-T) - hez képest, vagy úgy általában azoké is gyengébb? Rosszabb lesz a képe, mint egy TV-n?
Jó volna, ha az is jó volna, mert több helyen használnám a tunert és mindenhol kéne működnie.
Köszi, hogy listáztál modelleket is, mindjárt meg is vizsgálom őket!
Köszönöm szépen!

(#7082) Scrym


Scrym
tag

Bocsi, és honnan tudok rendelni ezekből a termékekből?

(#7083) lorenzen válasza Scrym (#7082) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Beszerzési helyek:
Felületes keresés után ezt találtam.

Az analóg részről érkező adás képe érezhetően gyengébb a digitálisnál. Alacsonyabb a felbontás. (Mondjuk nem sokáig lesz probléma. Analóg adás hiányában mindegy lesz milyen a képe.)

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#7084) azbest válasza Scrym (#7081) üzenetére


azbest
félisten

ahogy írta, azért gyenge az analóg része, mert kisebb felbontásban képes csak az adás képét átpréselni az usb csatolón keresztül. Digitálisnál nincs ilyen probléma, mivel az tömörített kép. Az analóg képet pci vagy pci express csatolós kártyákkal lehet teljes minőségében gépre vinni.

Szerk: lassan gépelek :D
(#7083) lorenzen: lehet hogy analóg kábeltv miatt kell neki... "mindenhol kéne működnie"

[ Szerkesztve ]

(#7085) zhagyma


zhagyma
őstag

Egy hibrid demodulátor chip anológ demodulátora az FM demodulálás után CVBS jelet ad ki (mást nem is tud :) ). Ezt az ITU656 szabvány szerint YUV (4:2:2) súlyozással 8 bitesen kvantálással mintavételezik és így 27 Mbyte/sec sebességű adatfolyamot kapunk. Ez úgye 215 Mbps ami alatta van az USB2 480 Mbps-os limitjének. Szerintem az USB2 sebesség limit nem lehet oka a rossz képminőségnek ...

[ Szerkesztve ]

(#7086) Scrym


Scrym
tag

Köszi srácok, sokat segítetek.
Igen valóban, több helyen szeretném használni, albérletben DVB-C (DigiKábel), otthon analóg kábeltv, és mivel sokat császkálok az országban, ezért DVB-T.
Akkor majd megbarátkozok, hogy gyengébb az analóg minősége. Mondjuk szemmel észre vehető lesz? Tehát ránézek a CRT TV-re meg a Notebookra és látom a különbséget?
Na de most átnézem az árgép.hu-t!
Köszi mégegyszer, hogy ilyen segítőkészek vagytok! :R

(#7087) lorenzen válasza zhagyma (#7085) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Az elméleti USB sebesség közelébe sem lehet kerülni az USB kommunikáció során.
A gyakorlatban 33-35 MB/s adatátviteli sebesség érhető el. Bár ebbe még beleférne az általad számolt bitsebesség Windows esetében. (A Mac esetében még a 20MB/s is csúcsnak számít, a wiki szerint) A tipikus USB eszközök is 20MB/s tempóval kommunikálnak.
Talán ezért van visszafogva az analóg jelforrásból származó adatfolyam bitsebessége.

Nálam a kábeltévén hatalmas látványeltérés van a PAL és DVB-C adók képe között. A PAL egy mosott vacak a digitálishoz képest, a HVR930c saját programjával nézve.

más

A kábeltévén is kifognak halni az analóg csatornák. Egyedül a kis településeken van esélye megmaradjon, ahol a nagy szolgáltatóknak nem gazdaságos kitúrni a helyi szolgáltatót.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#7088) zhagyma válasza lorenzen (#7087) üzenetére


zhagyma
őstag

Az általad írt USB2 sebességek az USB port mögötti eszköz teljesítményétől függően változik (például: 33-35MB/s kb. egy USB2 7200RPM HDD-nek felel meg). Az általam írt 27 Mbyte/sec az em28xx USB bridge chipből jön ki (ez van a WinTV HVR 930c-ben is). Abban biztos lehetsz, hogy ez vidáman átballag az USB2-n. A számolt bitsream sebesség egyébként a stúdiószabványból jön ki (nem szükséges mesterségesen csökkenteni). Az ily módon rögzített felvételek kerülnek ki az analóg adásba is. Szerintem nem itt van a hibrid tunerek analóg részében a bibi ...

[ Szerkesztve ]

(#7089) cigam válasza lorenzen (#7087) üzenetére


cigam
félisten

Nem az USB fogja vissza a minőséget. Nézz meg egy PCIe tuner-t, semmivel sem ad jobb minőséget, feltételezve, hogy ugyanaz a tuner/digitalizáló van rajt, és csak a számítógép felőli interface más.
Az analóg adás sokkal érzékenyebb a külső zavarokra (zaj, interferencia, stb) amire a digitális stream érzéketlen, ráadásúl ebből maga a gép is termelhet jópárat. (cserébe annak meg másfajta hibái vannak)

Persze előfordulnak difi-k a vevők között, de legalább ekkora mértékben, sőt talán jobban függ a kábelhálózattól a kapott kép/hang minőség. (fej/törzserősítők beállítása, stb...)

1etlen vevőtesztet nem ismerek, ahol a tv-knél használatos méréssorazattal derítenék ki mit tudnak. (érzékenység, jel/zaj viszony, szelektivitás stb...) Na nem mintha a TV-kre ez jellemző lenne. Ma már olyan paraméterek a mérvadóak, amik nem a képminőségről szólnak.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7090) csendes válasza vegyszer (#7080) üzenetére


csendes
őstag

Elvileg a VLC már ATI kártyákra is támogatja a hardveres dekódolást Linux alatt 2010. július óta ATI Catalyst 10.7 driver-től kezdve (tehát a nyílt forráskódú driverrel nem). Egy próbát biztosan megér. A hardveres gyorsítást (nekem angol VLC van) a Tools/Preferences/Input & Codecs képernyőn a "Use GPU acceleration (experimental)"-t beikszelve lehet engedélyezni; utána mentés és a VLC újraindítása. VLC-vel DVB-T-t legegyszerűbben egy "channels.conf" állomány létrehozásával és utána "vlc channels.conf"-fal lehet nézni.
Itt egy leírás a hardveres gyorsítás helyzetéről Linux alatt (programok, driverek): [link]
Mplayer (FFmpeg) leírás: [link]
MythTV: [link]

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#7091) m_kovacs


m_kovacs
tag

Tapasztalataim:
Winfast DTV Dongle Gold USB-és vevő.

Előző állapot:A TSreader mindkét (A,C) mux 100% ot mutatott. A DVBviewer A mux 94%, C mux 88%.
Beállítottam az antennát a TSreader 2.8.46b -vel. 802MHz (Széchenyi hegy) kb.15km a toronytól, teljes rálátás
Signál Strength:-11200 Quality:100%
1 óra működés után az összes error:0 Ezután rögzítettem a TSreader-rel 30 percet a Duna Autonómiárol.Errorok ismét nulla!

DVBviewer 4.2.1 szintén 802MHz,Duna,Duna Aut. minőség 88%!!!
A TSreader-rel rögzített TS-t megnézve, időnként igen durván kockásodik! Annyira, hogy a vágni sem lehet a H264TS_Cutter-rel. Ugyan ez a helyzet, ha a DVBviewer-rel rögzítek a 802Mhz-ről.Durván kockásodik.
A TSDoctor nem jelent megoldást, a szemmel látható durva kockásodás ellenére hibátlannak jelzi a TS-t.

A TSreader-rel az antennát nem lehet 100%-nál jobban beállítani, a DVBviewer-el viszont sikerült további állítgatással 100% ra beállítanom a 802MHz-en! Ekkor 746Mhz-en a minőség 94%.Hát így jártam a TSreader-rel!

(#7092) DarkByte


DarkByte
addikt

Nem szorosan kapcsolódik, de lőttem egy kis gyorsteszt videót a WayteQ HD90CX beltériről MindigTV Extra mellett: [link] Van 720p is :) Ez még az okosítás nélküli alap firmware. Ha valaki tudna segíteni csatorna felvételhez szükséges firmware-el akkor ne tartsa magában :)

A YouTube videó leírásában van egy-két részlet ha érdekel valakit.

[ Szerkesztve ]

(#7093) cigam válasza DarkByte (#7092) üzenetére


cigam
félisten

A mindigtv oldaláról letölthető olyan fw, ami a szabadon fogható csatornákat engedi felvenni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7094) jucye


jucye
tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék. Van egy lepke antennám (erősítő nélküli) Miskolc belvárosában. Tokajra nem lehet rálátni, mert betakar egy emeletes ház, viszont az antenna árbócon a tetőn van.

A vevő egységek egy Pinnacle 340e (USB-s) és egy nóném dvbt usb dongle (ITEch).

Erősítővel még az analóg jel sem jött le, minden zavaros volt. Az antenna szerelő elpöcsölt vele egy napot, de nem tudta életre kelteni a digi adást (fingom nincs, hogy értette-e hozzá egyáltalán).

A Pinnacle jó időben veszi a 63-as csatornát, de a 68-asnál csak ugrál a jelerősség. A noname cuccos 10%-nál többet nem vesz, semmilyen jel sincs akkor sem ha a 340e veszi a 63-as csatit. A jelszint szinte folyamatosan ugrál.

Szerintetek mi tévő legyek?

Mondtam hogy mondtam. Nemmegmondtam?!

(#7095) cigam válasza jucye (#7094) üzenetére


cigam
félisten

A lepkét felejtsd ,el egy klasszikust idézve "puska kellett volna b+" Szóval egy normális méretezett sokelemes Yagi antenna, nagyot dob az ügyön. (A nyeresége soxrosa a lepkéhez viszonyitva, ami minimum 2-3xos jelszintet ad) A levezető coax minösége/állapota milyen? Erősítő max. akkor kell, ha levezetés hossza indokolja a veszteség kompenzálását.

Nomeg egy valódi szerelő sem árthat aki nem csak az árbócállításhoz ért.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7096) jucye válasza cigam (#7095) üzenetére


jucye
tag

Éreztem én, hogy gond lehet... A levezetés nem rossz, mivel a szerelő legalább azt megcsinálta. A falban meg lett csinálva felújításkor a kábelezés. Igaz nem a legjobb minőségű volt a kábel.

A lakásba bejövő résznél van egy toldás (2 F csati között), aztán már csak a fali dugó és a vevő egységnél alkalmazok sztenderd kábelt.

Yagi antennából melyiket lenne érdemes felszerelni? Asszem 35-40 km-re vagyok az adótól.

Itt Miskolcon még egy normális antenna boltot sem tudtam találni.

Mondtam hogy mondtam. Nemmegmondtam?!

(#7097) cigam válasza jucye (#7096) üzenetére


cigam
félisten

Ajjaj. Volt már rá példa hogy a fali aljzat ette meg a jelet, és azt kiiktatva helyreált a világ rendje. Meg kellene mérni, hogy az antenna és a vételi pont között mekkora a csillapítás. (Ha kicsit felkészültebb antennás, van hozzá műszere.)

Csak találomra :
TASZNER ANTENNA KFT.
PÁLMA U. 7.
3534 MISKOLC , BORSOD-ABAÚJ-ZEMPLÉN
Telefon: (46) 50 68 66

Tele Antenna Bolt, antenna, Miskolc, Széchenyi út 14

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7098) csendes válasza jucye (#7096) üzenetére


csendes
őstag

2011-ben Miskolcon is elindul a MindigTV sugárzás a 45. és 63. csatornán [link], elég lehet a lepke is.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#7099) jucye válasza csendes (#7098) üzenetére


jucye
tag

Igen ezt már én is olvastam, csak azt nem tudni, hogy mikor pontosan. Jó lenne, ha már január-február körül szórnának az Avasról.

Mondtam hogy mondtam. Nemmegmondtam?!

(#7100) DarkByte válasza cigam (#7093) üzenetére


DarkByte
addikt

Megvan, köszönöm. Jó volna valami hack amivel a fizetősekről is lehetne felvenni. Úgy olvastam a DigiPortálon hogy ilyen már létezik csak nem látom sehol letölthetőben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.