Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) scapegt


scapegt
senior tag

na most már aztán tényleg meghülyülök!!!! :(((( ilyen nincs!!!!

most hogy újraraktam a winfost és újra szedtem a kamerával cuccot az ulead dvd movie factory 4-gyel és kiírtam újraírható dvd-re, beraktam az asztali lejáccóba és kép nincs, a hang meg akad mint állat :( mi a fene baja van????!!!!!! kodek hiány??? vagy mi más lehet a gond?? télleg megőrülök már tőle!! :O :( hetek óta ezzel bajlódok :( valaki lécci mondja meg mi a baj :( ja igen ntfslastaccess..... nincs a registry-mben egyáltalán... :U

(#1202) scapegt


scapegt
senior tag

újra itt...most már jó a hang és kép is van, annyi a gondom mint ami volt eddig is...a kép ronda. nem tudom pontosan leírni hogy milyen, csak konyhanyelven...mintha el lenne kenődve...mi lehet a gond? feltettem az ffdshow-t. leszedtem újra filmet a kameráról és kiírtam, nem jó :( milyen codec lehet a gond? hiány vagy épp az hogy fent van a gépen? vagy esetleg vm más? lécci vk segítsen, eddig semmi nem jött be :( egyébként próbáltam más filmet kiírni, az simán megy, jó a kép. régi dvd-ket is betettem amiket uleaddal írtam, azok is jók. mi lehet a gond?? 9 kaziról kéne leszednem a cuccokat :( lehet hogy a noti ront el vmt??? majd asztalin is kipróbálom már mert akkor legalább megbizonyosodok arrólo hogy a notebook a hibás :( azért ha vknek volt hasonló gondja vmkor, szívesen várnám a megoldást a problémámra :U

(#1203) scapegt


scapegt
senior tag

jajj képzeljétek már! xboxban is kipróbáltam a kiírt dvd-t és műxik szépen:) jó a kép nagyon, nem értem asztali dvd lejáccó (LG DVX9700) miért nem viszi, a régiek mennek rajta jól és akkor is ezen jáccottuk le és mentek...most akkor mi lehet a gond???

(#1204) petyuci


petyuci
csendes tag

Üdvözlet mindenkinek!

Még mazsola vagyok ezen a téren, ezért egy kis segítséget kérnék. Van egy Panasonic NV-GS17 kamerám. Alaplapi FireWire-val van összekötve a géppel. MovieMakerben le tudtam menteni, de nem tetszik a minősége a képnek. A DVD íróhoz adták a PowerProducert. Szeretném a felvételeket DVD-re tenni. 60 perces kazetták SP-ben.
Amikor viszont a Capture Video-ra megyek hogy elindítsam, akkor a ''The input signal and output format are incompatible.Please choose another disc format'' :O
Megpóbáltam Power Directorban is, ugyanez. Szerintem minden be van állítva, de akkor mi lehet a gond. Van valakinek ötlete? :F
Köszönettel

[Szerkesztve]

(#1205) ESP


ESP
senior tag

Adott a kamim és olyan csíkos a kép, mint a p*csa!!!

Persze láttam itt pár linket, de sz*rok az angol nyelvre (Hajrá Magyarok!!!) és nem olvasok ''kűlhoniúúúúúl'' :DDD

A kérdésem: mi a sz*rral lehet ezt megszűntetni??? (a lassú mozgás oké...a több százezres motyó is) próbáltam a ''záridővel'' játszani, de hiába...

A progi amit használok a Pinnacle Studio 10

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#1206) neduddki válasza ESP (#1205) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Sajnos lato amagyartul olvasa sem erosseged: - (((
eszt hijjak interlancednek amivel tv-nel nics is gond, de visszolvasa sok szep infot kapsz roal...
az akerdes mit akarsz??? ha dvd-re kiirni akkor nicns nagy bajmert az a jatekosk megolgyak
ha elleneb ngepn, akkor ugyis divx/xvid leszen belole es aszt a jo progi meg deinterlacoljak:- ))) /hasznalj agk-t ha nem tod mirol beszelek:- )))/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1207) gege71.hu válasza neduddki (#1206) üzenetére


gege71.hu
addikt

:D :C
derég láttalak :)

(#1208) neduddki válasza gege71.hu (#1207) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Szijja Gege!!! enis Teged, de most orommel:- )))
hogy megyen sorod???:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1209) gege71.hu válasza neduddki (#1208) üzenetére


gege71.hu
addikt

Természetesen remekül megvagyok...dv-vel nincs digitalizálási kérdésem mert már eleve digitális a dévé :D
No meg canopus termékei (edius pl. melyet nagyon kedvelek) nem szokotak piszkoskodni. Végzik dolgukat mint jó szolgák rendületlenül. Kétmagos professzorral megáldva pedig renderelési és konvertálási időrabló tevékenységeim is lecsökkentek vala.
üdv és dovábbijó dörrögh zultánoskodásokat :D

(#1210) #30814464


#30814464
törölt tag

ismeröseim vettek egy ilyet az esküvöjükre /samsung vp-d362/ és én kameráztam.
most az van hogy rá kéne nyomni dvd-re.
driver fent ok, pinnacle studio8 fent usb-n összeköt.eddig ok.
rohadt lassu a progi, /512ram, 1,73 dothan/ illetve a kép full más szineket mutat, akad, nincs hang, stb..

tudtok vmit tanácsolni?

(#1211) gege71.hu válasza #30814464 (#1210) üzenetére


gege71.hu
addikt

talán nem usb-n kéne megpróbálni a minidv kazi anyagát áttölteni a gépre. iEEE1394 alias firewire cuccal többre mész.
Amikor bejátszod a kameráról és a gépen elsődlegesen arról nézel vissza anyagot az csak egy előnézeti kép amúgy. Áttöltés(nyers aviba ált) után tudod akármelyik vágószoftverrel manipulálni és végül dvd alapanyagnak megfelelő mpegbe konvertálni.
pinnacle meg szvsz egy fos. Kezdőknek a canopus Let's Edit ami szerintem legegyszerűbb megoldás.

[Szerkesztve]

(#1212) #30814464 válasza gege71.hu (#1211) üzenetére


#30814464
törölt tag

értem kössz.
és ha nem akarok venni firewiret, akkor meg tudom oldani usb-n?

(#1213) Márton


Márton
nagyúr

Hi!
Alaplapcsere volt egy ismerősöm gépén és azóta nem megy rendesen a kiírás kamerára firewire-en keresztül. A kép villog, gyakran kék az egész képernyő a kamera lcd-jén.
Pár éve nálam is volt ilyen probléma, de akkor egy via4in1 feltevése megoldotta.
Most nem.
Az alaplap Asrock KT600-as, előtte egy nforce2-es volt, azzal nem volt gond. A kártya egy 3e ft-os via-s ohci kártya.
Az XP elviselte az alaplapcserét, nem sokat reklamált
DirectX-et is feltettem, nvidia drivert is. A kártyát átraktam a szomszédos pci slotba. Setupban állítgattam a pci latency értéket. Merre kutassak még?
Tanácstalan vagyok.
Még él a probléma, azóta volt már XP reinstall, friss driverek, NEC chipes firewire kártya beszerzése, és semmi sem segít. A dolog azért érdekes mert a kártya az én via-s KT400 chipes gépemben tökéletesen megy, ebben az új KT600-ban meg vacakol. Vigyem vissza az alaplapot?
Próbáltam mindenféle PCI latency patch-t letölteni, de ezek még a 2000 év körüli modellekre íródtak..

help!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1214) scapegt


scapegt
senior tag

sziasztok

valaki leírná hogy ulead DVD Movie Factory 4.0-ben hol kell beállítani kameráról való letöltés előtt a tömörítést? mármint azt hogy legjobb minőségben legyen? mert nekem a kiírt dvd notin és xboxban tökéletes minőség, de asztali dvd lejáccóban (LG DVX9700) csúnya a kép, tömörítési gondokat vélek felfedezni a minőségben. Az egyszínű dolgok elkenődnek..(pl emberi bőr, asztalf, járda...)

(#1215) gege71.hu válasza #30814464 (#1212) üzenetére


gege71.hu
addikt

USB-n nem fog menni a minidv szalag tartalmának pc-re való áttöltése.

(#1216) Márton


Márton
nagyúr

Hát ez kész!
Tápcsere is volt 400W-osra, és kiszedtem a fw. karit tettem be helyette agy fw-es Audigy kártyát.! Az eredmény UGYANAZ! A kamerán kék a kép, csak néha villan be a videó!
És a videóprogiban is a kijelző ugrál 12-15 fps között, holott az én gépemen áll 25-ön mint a szög! Tehát valahogy a PCI busz nem tudja kipréselni magából ezt a sebességet.
Ami vicc, mert egy régebbi via-s alaplappal megy évek óta.
KT600 SUXX!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1217) #30814464 válasza gege71.hu (#1215) üzenetére


#30814464
törölt tag

köszi.
fw tuti van a kamerán?

(#1218) gege71.hu válasza Márton (#1216) üzenetére


gege71.hu
addikt

Nincs húzva a proci és a memó?
Régen nekem még rambus-os lapomnál tuningnál szarakodott a fw kártya.

(#1219) gege71.hu válasza #30814464 (#1217) üzenetére


gege71.hu
addikt

Samsung VP-D362:
- Mini-DV formátum
- 33x optikai, 1200x digitális zoom
- 1/6''-os, 800 000 pixeles CCD
- Digitális képstabilizátor (DIS)
- Színes LCD monitor: 112 000 pixel, 2.5'', 90+270°-ban forgatható
- Színes kereső
- Auto és manuális fókusz
- Makro funkció (W: 1 cm / T: 50 cm)
- 16:9 felvételi mód
- 12/16 bit PCM sztereó
- Sztereó-mikrofon bemenet
- USB 2.0
- Színes, többnyelvű grafikus képernyőmenü
- Analóg kimenet, DV kimenet, Audió kimenet
- Méretek: 64 x 92 x 118 mm
- Tömeg (akkumulátor nélkül): 350 gr
- Áramellátás (akkumulátor fajtája): Li-ion akkumulátor
- Tartozékok: AC adapter, akkumulátor (Li-ion - SB-LSM80), AV kábel (RCA - 4 tűs), CD-ROM, Objektívvédő, PC kábel (USB)

Kiemeltem vastaggal.
Az USB2.0 inkább webkameraként való streaming-használatra való.

Nekem a Sony DCR-TRV27E-nél arra jó az usb, na meg a kieg memókártyáról képeket/gyenge mpegeket átmásolni.
A szalagról áttöltéshez fw kábel és kártya(vagy olyan alaplap amiben van alapból FW) kell.

[Szerkesztve]

(#1220) Márton válasza gege71.hu (#1218) üzenetére


Márton
nagyúr

Nincs húzva, elhiheted már minden variációt kipróbáltam.
2300+ sempron, próbáltam 133 fsb-vel is a 166 helyett, hátha.
A mem sima 400-as ddr, de ez is ment 333-on.

A KT400 még tudott valamit amit a KT600 már nem...

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1221) tsyl válasza gege71.hu (#1211) üzenetére


tsyl
aktív tag

A Pinnacle-t szerintem is cseréld le valami normálisabb editáló-vágó szoftwerre...

18 éve a PH-n....

(#1222) insane666


insane666
csendes tag

Szevasztok.
Van egy gondom, aki tudjon segítsen!
Az esküvőmről készült vágatlan anyagot a videós ideadta 2 videókazettán.
(megjegyzem csinált vágott, verziót is, de a zenei aláfestés, meg az effektezés olyan siralmasan gagyadék, hogy inkább megcsinálom én újra.)
A 2 videókazettán lévő anyagot miként tudom rámenteni számítógépre?

Az első kínos élményben születésemkor volt részem: meztelen voltam és egy nő feküdt mellettem az ágyban

(#1223) VZ953 válasza scapegt (#1214) üzenetére


VZ953
csendes tag

A kameráról való letöltésnél nem kell tömöríteni! Egy az egyben át kell másolni a számítógépre a FireWire porton! Ez DV kameránál DV avi formátum lesz. Ezután DV avi formátumban kellene szerkeszteni, majd a kész projektet mpeg2 program stream-be (más authoring szofver esetén elementary stream-be) kell exportálni. Ezt jó minőségben a Canopus ProCoder, a CCE encoder, esetleg a Main Concept encoder tudja megcsinálni. A Ulead nem.
Pláne nem közvetlenül a kazettáról.
A Ulead DVD Movie Factory 4.0 arra való, hogy egy importált jó minőségű mpeg2 fájlhoz megcsinálja a fejezetjelzőket, menüt stb., ami a DVD fájlstruktúrához kell, majd a lemezt is el lehet vele készíteni.

(#1224) gege71.hu válasza insane666 (#1222) üzenetére


gege71.hu
addikt

Milyen kazetta?
Ha miniDV akkor kell egy kamera amin van DV kimenet és azt firewire-en keresztül áttöltöd nyers DV avi-ba a gépre. Utána tetszőleges nonlineáris videovágó szoftverrel (pl Canopus Let'sEdit-tel, Canopus Edius-szal megvágod zenét raksz hozzá effektezed stb). Az említett két szoftver az áttöltés menetét is simán lebonyolítja. Miután kész a vágott anyag exportálod(konvertálod/tömöríted) tetszőleges formátumba. Ha dvd-re írás a végcél akkor mpeg2-be. Ha divix képes asztaliban lejátszható formátum kell akkor xvid vagy divX.
Konvertáláshoz szerintem a Canopus Procoder pompás, az Edius tartalmazza mellékszoftverként az expressz változatát mely egy ilyen esküvői hókamóka konvertálásához tökéletesen megfelel. Felesleges ezért külön a ProCoder PRO-t felrakni :)

Juteszembe nem csak kamera jó az áttöltéshez hanem egy minidv képes deck is bár azt gyanítom ez nem lapul nálad épp az almáriumban. Ilyesmiket inkább kisebb stúdiókban használnak.

Sok gyakorlati tanácsot és a dv cuccokhoz kapcsolódó eszközről tippről ővebben itt :[link] nézz körül
üdv
gege

[Szerkesztve]

(#1225) gege71.hu válasza gege71.hu (#1224) üzenetére


gege71.hu
addikt

Elírtam...sorry... nem létezik Canopus ProCoder PRO
Csak a már említett Canopus ProCoder Express vmint a ProCoder 2.
Fő a pontosság :D

(#1226) scapegt válasza VZ953 (#1223) üzenetére


scapegt
senior tag

A kameráról való letöltésnél nem tömörítek, de más azt írta hogy a progiban van vm hogy milyen minősgében szedje le, mondjuk nálam ez a legjobb minőség..és nincs is vele gond...az ulead avit is tud kiírni dvd-re, xal azzal nincs semmi baj, használom és ismerem nagyjából. Aviban szedem le a filmet a kameráról és nem mpeg2-ben, eddig minden jól meg asztali gépen de most vm nem jó...a noti lejácca a kiírt dvd-t meg xbox is de asztali lejáccó nem akarja az igazságot...lehet hogy a notimban lévő dvd író szar...Matshita a márkája...talán van vm gond vele amit az LG asztalim nem tud..mivel tömörítési gondjai vannak..vagy nem tom :( ötletem sincs mit csináljak, vegyek emiatt egy másik asztali lejáccót?? elég értelmetlennek tartom....

(#1227) insane666 válasza gege71.hu (#1224) üzenetére


insane666
csendes tag

Köszi a segítséget gege, de sajnos nem erről van szó.
Két békebeli nagy, hagyományos videókazettán figyel az anyag. Azt szeretném átmenteni szgépre.

[Szerkesztve]

Az első kínos élményben születésemkor volt részem: meztelen voltam és egy nő feküdt mellettem az ágyban

(#1228) snyper


snyper
csendes tag

sziasztok! plíz help nekem! van 1 Samsung VP-D23i miniDv kamerám,ami mellesleg szerintem 1 nagy rakás sz... na mind1, szal van, meg van 1 nemtommilyen nem valami márkás fireware kártyám, és nem fedezte fel a gépem, hogy csatlakoztattam a kamerát, pedig a kamera érzékelte a gépet... régebben még észlelte, de akkoris megszakadt a kapcsolat 1 pár mp alatt... valaki segítsen! mit csináljak?

(#1229) gege71.hu válasza snyper (#1228) üzenetére


gege71.hu
addikt

a gép nincs húzva? Másik kábellal próbáltad? Hirtelen ennyi ötlet.

(#1230) tsyl válasza insane666 (#1227) üzenetére


tsyl
aktív tag

Szia!
Nem írtad, hogy technikailag milyen felszereltséged van.
Alapból, kell egy digitalizálókártya vagy az egyszerűbb megoldás egy ismerős, akinek van digitális kamerája kölcsön, amin fellelhető egy analóg video/audio bemenet és egy DV-kimenet.Az utóbbi megszokott lenni, inkább a IN része ritkább.

Így már összelehetne kötni a videómagnót a kamerával, valamint a kamerát a számítógéppel (Firewire kártyán keresztül cca.:2000 Ft). Persze nem lényegtelen a számítógép configja sem, azért egy 2Ghz körüli gép 7200rpm-s wincsivel nem árt hozzá.
Ha ez adott, akkor mehet DVavi-ba a lagzi és innentől tudod már szerkesztgetni te is.

A digikártyát azért nem taglalnám részletesebben, mert jó minőségűt igen borsos áron lehet kapni. Az olcsóbb gyártmányoknál pedig legtöbb esetben szinkroncsúszás tapasztalható, ami előbb vagy utóbb csak felesleges bosszúságokat okozhat....


18 éve a PH-n....

(#1231) gege71.hu válasza tsyl (#1230) üzenetére


gege71.hu
addikt

[link]
Az én minidv kamerám pl alkalmas erre. Tehát egy viszonylag jobb minőségű minidv kami betöltheti az interfész szerepet a PC és a VHS magnó közt.

(#1232) tsyl válasza gege71.hu (#1231) üzenetére


tsyl
aktív tag

Pontosan így van. És ez így még mindig olcsóbb és biztosabb megoldás, mint egy 100 ezres nagyságrendű digikártya. Nekem is bevált, igaz én D8-al dolgozom...Nics frame dobás, tökéletesen digizhető minden, csak az a fránya hely ne fogyna el mindig a wincsin :)

18 éve a PH-n....

(#1233) tomej válasza snyper (#1228) üzenetére


tomej
aktív tag

Nekem is volt ilyen gondom, sztem abból fakadt, hogy több videoszerkesztő volt egyidőben a gépen, amik bekavarhattak. Én úgy oldottam meg, hogy felraktam mégegyszer a winszart egy üres partícióra, amin kizárólag digizek. Hál'istennek a samsung nálam már a múlté, lecseréltem egy panára. Megjegyzem, amikor a samsungot nem ismerte fea az op. akkor a panát is hiába dugtam rá.

(#1234) insane666 válasza tsyl (#1230) üzenetére


insane666
csendes tag

hoppá, ez azt jelenti, hogy ha a videót összedugom a Pana NV GS27-emmel, azt pedig firewire-ön a szgéppel, akkor ugyanúgy tudon capture-ölni, minth amikor a DV-ről szedem le az anyagot?
Ez jó hír. Köszi a segítséget tsyl. :R :))

Az első kínos élményben születésemkor volt részem: meztelen voltam és egy nő feküdt mellettem az ágyban

(#1235) gege71.hu válasza insane666 (#1234) üzenetére


gege71.hu
addikt

hát ha van a panádon analóg audio/video bemenet és dv kimenet akkor elvben semmi akadálya :)

(#1236) wolffy


wolffy
aktív tag

Bocs, hogy ide írók be, de nem akartam egy új topikot nyitni apró-cseprő kérdésekre. A kérdésem a következő: ha van egy LCD TV amin mindösszesen egy DVI csatlakozó van, hogyan (milyen kábellel) lehet video felvevőt vagy DVD felvevőt rákötni? Köszi a segítséget!

(#1237) scapegt


scapegt
senior tag

sziasztok

felteszem sokadszorra a kérdésemet...hátha vk tud végre segíteni..szóval a gondom hogy van egy panasonic nv-gs75-ös kamerám. áttöltöm a notebookra a filmet az ulead videostudio 9-cel (vagy ulead dvd movie factory 4.0-val), aztán kiírom dvd-re. a noti szépen lejácca, xboxba rakom az is, de az asztali lejáccóban úgy tűnik mintha vm tömörítési gondok lennének, az egyszínű dolgok el vannak kenődve...pl bőr, aszfalt...mi lehet a gond? az asztali dvd lejáccó asztali pc-vel kiírt dvd-t simán lejáccotta, nem volt ilyen gond...akkor most mi a baj? a notiban a dvd író okozhatja? (MATSHITA) lécci vk segítsen, már van kb 9 kazi anyagom amiket szerenték megmenteni végre. meg azért gondolkoztam egy jvc kamerán ami winyós..érdemes lecserélni egy winchesteres kamerára egy 3CCD-set???

(#1238) gege71.hu válasza scapegt (#1237) üzenetére


gege71.hu
addikt

Asztalidnak nincs firmware frissítése pl? Esetleg a notid írójánka vagy mindkettőnek.
Szerintem az asztali nem komázza vagy a lemezfajtát vagy azt a a cuccot amit a notid írója pirít. Más asztalijában próbáltad? Mert ha abban jó akkor tiszta sor :)
Esetleg próbálkozz más dvd author progival kiíratáskor.

(#1239) Roland24


Roland24
csendes tag

Hy kissé gondban vagyok!

Kaptam egy Panasonic GS-27 es min dv kamerát. Fel is vettem 1,5 órát.
De nem tudom feltölteni gépre. USB-n próbáltam. De csak nagy feketség lett hang van más semmi. Ma vettem Egy no name Fire Wire karit most ezzel fogok próbálkozni. De nincs hozzá semmi progim hogy áljak neki? Elég láma vagyok hozzá minden segítség tipp érdekel!!! :R

[Szerkesztve]

By Pöcök

(#1240) tsyl válasza Roland24 (#1239) üzenetére


tsyl
aktív tag

Gondolom a firewire kártyát már be tetted a gépbe :)
Nos akkor ha van kábeled is hozzá, csupán annyi a dolgod, hogy a kamerát kikapcsolt állapotában összedugod a géppel.
Ha Win Xp-t vagy win2000-et használsz (sp4-el), akkor hallanod kell a kamera ''play'' állásába kapcsolásakor egy ''glingg..glinngg..'' jellegű hangot.
Ez jelzi, hogy érzékelve van a kis Panasonic.
Most már csak egy program kell, amiből rengeteget találsz a neten is.
Keress rá a ''dv capture'' kifejezésre és meglátod sok-sok trial programot fogsz találni, amivel már ellehet indulni.

Én mint eddig is, az Ulead Videóstudióját javasolnám első lépésként, mert elég átlátható, kezelése egyszerű.
Ha pedig a későbbiekben fantáziát látsz a ''digitális világban'', akkor jöhetnek a következő lépcsőfokok, amiknek persze sohasem lesz vége, mert minden a rááldozott időtől és kreativitástől függ... :)

Remélem tudtam segíteni.Sok sikert!

18 éve a PH-n....

(#1241) tomej válasza scapegt (#1237) üzenetére


tomej
aktív tag

Le ne cseréld a 3ccd-s minidv-t vinyósra! Sokkal rosszabb az mpeg2 minősége a DVavi-nál!

(#1242) z-Tahi-ty


z-Tahi-ty
csendes tag

Hello!

Tudom ez nem ide tartozik, de gondoltam
hamár DV kamerákkal foglalkozik ez a forum,
akkor csak tudtok ebben is segíteni nekem!
Tehát! Abban kellene segíteni, hogy
van nekem a skype 2.5-ös verziója és van 1
panasonic DV kamkorder kamerám, és lehet e
a kamerát webkamerának használni a skype-on?
Mikor csatlakoztatom a géphez a skype felismeri webkamerának
csak sajnos azt írja ki a tesztelésnél, hogy (valami elyesmit ír) az adat
formátuma nem jó. Mit kell tennem, hogy működjön?
Vagy nem is működhet?
Vagy milyen programmal tudnék webkamerás élő beszélgetést
folytatni?

Előre is kössz a segítséget!

Mindjárt haza megyek! :)

(#1243) gege71.hu válasza z-Tahi-ty (#1242) üzenetére


gege71.hu
addikt

USB-n kösd össze és állítsd kamera módba.
Lehet kell neki a driver. Nekem pl A sony dcr-trv27E-hez kellett driver. Keress rá a kamerád hiv oldalán...biztos van hozzá. A lényeg, hugy USB steam-ként kell múködjön. Skype-pal nekem tökéletesen müxik. Annyi, hogy a kamerán kapcsold ki az energiatakarékos kikapcsolósdit, mert az enyém pl 1 perc után standbyra bassza magát és olyankor a skype elejti a szálat és újra kell indítani a progit, hogy megint rátaláljon.

[Szerkesztve]

(#1244) Maximusz


Maximusz
aktív tag

Sziaszok!


kérdésem lenne - ha dvd felvevővel veszek fel XP (ami 1 óra per lemez) videó módban 2 órás családi rendezvényt (tehát vob-okat dvd struktúrába), és azokat kiíratom az asztalival -RW lemezre, felmásolom a számítógépre - milyen programmal tudom összefűzni (a vobokat), hogy aztán egybe tudjam letömöríteni DivX-be ?


- mert próbáltam külön (tehát lemezenként letömöríteni), és aztán virtual dub-bal összefűzni, de panaszkodott, hogy 1 frémmel több az audio és ezért nem kompatibilis a két avi fájl (ha külön külön tömörítem le a két lemezt)... - ezért lenne jó egybe :)

várom az ötleteket!


Krisztián

(#1245) tsyl válasza Maximusz (#1244) üzenetére


tsyl
aktív tag

Huhh, nagyon érdekes és agyalós dolgot kérdeztél:)
Mivel hírtelen jobb ötletem nincs én a következő dologra gondoltam(így reggeli kávé közepette):

1,DVD Decrypterrel leszedném egy db mpg2 file-ba az egész lemezt.(majd a másikat is...)
2, Ezután a kapott mpg-ekből újra egy dvd-t csinálnék, persze wincsire (ez lenne vagy8- 9 Gb).
3. Ezt virtuális meghajtóra kellene tenni, hogy a Decrypter megint letudja szedni egy file-ba mpg2-ként.
4. Ezek után lesz egy kb. 8-9Gigás fileod, amibe benne van minden.
5. Ezt az óriás mpg-et pedig már lehet kódolni Divx-be, bár szerintem időben nem lesz semmi.

18 éve a PH-n....

(#1246) tomej válasza Maximusz (#1244) üzenetére


tomej
aktív tag

Vmilyen video szerkesztővel. Ha nem ismeri fel a .vob-ot, próbáld meg átnevezni .mpg-re, utána bepakolgatod a vobokat egymás után és lekódoltatod divixbe.

(#1247) Maximusz válasza tsyl (#1245) üzenetére


Maximusz
aktív tag

próbálom! :) - köszihttp://prohardver.hu/pics/s/ts.gif
:P

(#1248) Maximusz válasza tsyl (#1245) üzenetére


Maximusz
aktív tag

eddig kerestem, de sehol sem találtam az 1 darab MPEG fájba leszedést :( - IFO módban tudom kiválasztani,hogy melyik anyagot szedje le, ott kell valahol valamit állítanom?

(#1249) zozzer


zozzer
csendes tag

Egy olyan kérdésem lenne, hogy régen nem foglalkoztam azzal, hogy digital8 kazettát tegyek a kamrámba, mert a TV-n nem volt különbség, ha sima 8mm-es kaztit tettem bele.
Ha most kiakarom vinni a kazikról az anyagokat, akkor ami 8mm-es kazin volot sokkal rosszabb minőségű lesz, mint a digtal8-as?
Húú ez jó hosszúra sikerült :B

(#1250) scapegt


scapegt
senior tag

Sziasztok

Újra itt...a problémám még mindig nem oldódott meg. Vagyis egy dvd-nyi anyagot sikerült kiírnom normálisan, de most 3 filmmel próbálkozom összeállításban és egyszerűen sehogy sem akar sikerülni :( legyen szíves valaki aki tényleg ért hozzá, írja le hogy az Ulead Videostudio 9.0-sban mit kell beállítani mielőtt a DV kameráról leszedem a cuccot és hogy utána is mit kell beállítani hogy jó legyen. Értem ezalatt pl.: HQ (60min/4.7 Gb DVD), Variable 7000 kbps data rate, stb... ilyeneket részletesen, vagyis hogy melyiket mire állítsam mert nálam vhogy nem akar stimmelni :( a kép ronda, a kép homályos...vagyis csúszik...nem tom leírni úgy hogy meg is értsétek, látni kéne...valxeg tömörítési gondok vannak..ja igen a progiban van olyan hogy tömörítőt állítsak be, hát ott van 11 féle...nem tom melyik kell oda is..szóval lécci aki ért ehhez a progihoz írja le elejétől kezdve mit és hol kell beállítani hogy 1 óra férjen egy dvd-re. Köszi!

Scape

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.