Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) dabadab válasza reno (#499) üzenetére


dabadab
titán

A DV kabel meg a Firewire az tok ugyanaz :)
Es igen, eleg sanszosnak latom, hogy menni fog ez, nem olyan bonyolult egyaltalan.

DRM is theft

(#502) tildy


tildy
nagyúr

Sziasztok.
Ma próbáltam ki a jvd gr-d21 kamerát firewrien keresztül.
Az az igazság, hogy a windows moviemakerrel elkezdtem szépen leszedni, emg most már megy szépen a mentés is.
Csak ami a gond:Wmv-be.
tudtok olyan videóvágó-szerkesztő progit, ami nem túl nagy (1 giga a havi korlát a netünkön! max 20 mega lehet a prog) , és tud aviba, vagy mpegbe menteni?
Inkább ez utóbbi lenne jó, hogy svcdként is ki lehessen írni cdre...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#503) Tersius válasza tildy (#502) üzenetére


Tersius
tag

A windows movie makertol a Joisten mentsen meg :)
(ezert biztos kapok majd, de sebaj)

Win ala kicsi pici programot nem ismerek sajnos, linuxhoz ott a Kino, az allitolag egeszen jo (en meg nem probaltam ki, de miert lenne rossz? :)

http://kino.schirmacher.de/

Ha muszaj a windows, es jarsz Pest kornyeken, akkor szerintem megoldhato valami nagyobb meretu program is (bar ezt inkabb akkor majd maganban beszeljuk le).

''My curvy sword at your neck, you unclean son of a dog of the female persuasion!''

(#504) tildy válasza Tersius (#503) üzenetére


tildy
nagyúr

Sajnos nekem itt kéne, ugyanis a notebookon nincs firewire és cd-író, itt viszont nincs linux.
Semmi más progi nincs?
Barátnőm esküvőjét csinálnám meg.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#505) Tersius válasza tildy (#504) üzenetére


Tersius
tag

Akkor nem tudok sajna segiteni :(
Illetve hat. Itt nezz korul:

http://www.handyarchive.com/free/dv-capture-software/

Van egy par 1-2 mega korul capture program, probalj ki parat. Sajnos innen konkret tanacsom nincs, en az Ulead Videostudiot hasznalom (ebbol tudnek kolcson adni, ha errejarsz (ha az elobb hulyen fogalmaztam)).
Ezekkel ahogy nezem, tudsz felvenni, nemelyikkel meg szerkesztgetni is.

Ha felvetted, es megvagtad, es mondjuk van egy kesz avid (ugyanugy dv-s formatumban), akkor attomoritheted mpgbe pl a nandubbal, az egeszen kulturalt, es viszonylag egyszeruen kezelheto:

http://ndub.sourceforge.net/
(bar valszeg a fentiek is tudnak konvertalni mpgbe vidaman)

[Szerkesztve]

''My curvy sword at your neck, you unclean son of a dog of the female persuasion!''

(#506) tildy válasza Tersius (#505) üzenetére


tildy
nagyúr

Ezt megnéztem.ez csak captureöl, vagy lehet vágni is?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#507) Tersius válasza tildy (#506) üzenetére


Tersius
tag

Melyik? :)

A nandub az fokent csak tomorit (persze lehet vele vagni, de max ugy, hogy a vegerol levagsz 2 percet, vagy feldarabolod harom reszbe - bar igaz, hogy ilyen modon mindent meg lehet oldani, csak ugye maceras :), a video studio mindent csinal, szuper program, ami linket adtam, azokrol fogalmam sincs.

''My curvy sword at your neck, you unclean son of a dog of the female persuasion!''

(#508) futrinka válasza reno (#499) üzenetére


futrinka
csendes tag

Kedves Reno!
A DV kábel megy egy program módszer bőven elég.
Nem ismerve a számítógépes környezetet, nagyjából így kell:
1, össze kell dugni a kamerát a számítógéppel, a kamerához adott DV kábellel, amit iLink, FireWire vagy IEEE1394 néven is emlegetnek.
2, A kamera bekapcsolása után azonnal egy jóleső bimbamm-ot kell hallani (Windows, plug and play, stb.) amikor is felismeri a rendszer a képforrást.
3, A hozzá adott, vagy pl. XP alatt a MovieMaker programmal a leírás alapján kell eljárni. Az alap MovieMakert érdemes frissíteni a 2-es verzióra, ami magyarul is létezik, és ingyenes. A híre ellenére viszonylag könnyen lehet szerkesztett videót gyártani, de jobbára csak(?) Windows-on nézhető WMV formátumban. (Windows Media Video).
A program segít a klipek (jelenetek) bemásolásában (helytelenül digitalizálás, jól capture/bejátszás), a jelenetek darabolásában, effektek, áttűnések beillesztésében és a kész anyag mentésében.
Ezt egyébként hosszabb leírni, mint megmutatni...
Komolyabb, pl. DVD-ra történő kiíráshoz kell még egy speciálisabb program is, mely a fenti funciókon kívül ismeri ezt is. A kamerához/sz.géphez manapság adnak ilyesmit.

(#509) kharami


kharami
csendes tag

Sziasztok az lenne a problemam hogy kb 1 hete vettem egy sony dcr trv 255e digi kamit!+ hozza egy pyor basic digitalizalo karit!
A Gond az hogy csatlakoztatom a kamerat is meg mindent , de nagyon rossz minősegben teszi fel az anyagot!jobb mint usb de sztem a kamerahoz képeswt nagyon gagyi!

Mi lehet a probléma dv ben rögzitek!

Mit tegyek hogy szebb legyen a kep minősege folyamatossaga!

A valaszokat előre is köszönöm!

ui.:a minőseg messze elmaradt amit a sony centerben lattam ugyanilyen kameraval!!!

(#510) suffering


suffering
csendes tag

Hello
Bemásolom a hozzászólásaimat egy másik fórumból.
Üdvözlet!
Megpróbálom értelmesen elmondani mi bajom van de jelenlegi állapotomban nem lesz egyszerű :)
Szóval in medias res:
miért nem müxik!!??
Videot szeretnék digitalizálni, szokásos mozdulatsor: kamerába a kábel DV-s fele, gépbe a firewire, kamera bekapcs és várom a pittyegést hogy új hardvert talált a rendszer, blabla...
De nem!
A pityenés elmaradt, tök süket a vindóz. a kamera kiírta hogy DV-in, a kábel zsír új. Így kikezdhetetlen logikával arra következtettem, hogy a géppel van baj... De mi? Hát ezen agyalok már egy ideje mert nem akarom elhinni hogy minden egyes port müxik csak a firewire ment tönkre.
Tehát, ha vkinek van építő jellegű javaslata akkor kérem ossza meg velem! Jah most volt formattálva a gép és előtte működött, kerestem vmi drivert vagy ilyesmit de nem találtam és nem is emléxem rá hogy kellett volna régebben. Létezik olyan hogy letiltottam vhol vagy vmi?
Köszöntem, a mielőbbi válasz reményében (fontos lenne):
Goldfish

Kiegészítés következik:
ez egyik videoszerkesztő progi ezt vágja a fejemhez, amikor arra nyomok,hogy Capture DV:
No DV device has been detected.
The power may be off or the IEEE1394 (FireWire) cable is not connected properly. Please check and try again later.

Tehát, szerintem a power az on, és a kábel is be van dugva méghozzá properly...

akkor most vihetem a szerelőhöz, hogy kipusztult a firewire portom? (nemmáááá! :( )

(#511) suffering


suffering
csendes tag

jah, az előző hozzászólásomban a firewire portomra panaszkodok ha vkinek nem derült volna ki :)

(#512) futrinka válasza suffering (#511) üzenetére


futrinka
csendes tag

A pittyenés elmaradása bizony engem is kiizzasztott az első alkalommal. Meg kell szokni :( No de félre a morbid dumával.
Ha a kamera kiírja, hogy DV-in, akkor nagy gond nem lehet, mert felismeri a Windows-t.
A kamera egyébként meg kell, hogy jelenjen, mint pl. Microsoft DV Camcorder a rendszerben, egyébként fog látszani a programok felé.
Az eszközkezelőben van IEE1394-es (Motorola, OCHI) vagy hasonló kártya?
Ez csak egy soros illesztó, nem szokott ''hibás'' lenni, csak megy, vagy nem megy..

[Szerkesztve]

(#513) futrinka válasza kharami (#509) üzenetére


futrinka
csendes tag

Vannak programok, melyek nem (csak) nonlinearis módban dolgoznak, hanem egy előnezeti képpel lemodellezik a szerkesztést, majd éles munka során újra beszedik az anyagot és a végeredmény már abból készül el.
Mivel capture-ölsz? Magyosabban: milyen programmal próbálkozol?


[Szerkesztve]

(#514) suffering


suffering
csendes tag

Hali!
Adobe Premiere Pro 7-el próbálkozok.
Közben találtam még egy firewire portot a gépemben :) (elbújt oda a kábelek mögé, szóval van egy kártyás meg egy integrált) egyikkel sem működik!
a kamerám: SONY DCR-TRV355E
nos, most voltam hálopartin és a többi gépen sem működött a digizés szóval innentől kezdve a kamerára gyanakszom... sajnos másik készülékkel nem áll módomban tesztelni.
Egy furaság: kiírja ugyan a kamera hogy DV in, de ez időközönként - bár csak egy pillanatra - átvillan 16bit-re... ez normális?

(#515) suffering


suffering
csendes tag

''A kamera egyébként meg kell, hogy jelenjen, mint pl. Microsoft DV Camcorder a rendszerben, egyébként fog látszani a programok felé.''

Ott gondolom kimaradt egy ''nem'' --> egyébként nem fog látszani a programok felé.
Igen, ''régen'' ahogy bedugtam, már jött is fel az ablak hogy Sony DV camcoder csatlakoztatva. de most nem...

(#516) futrinka válasza suffering (#515) üzenetére


futrinka
csendes tag

Persze, persze, kell a ''nem'' :)
Üdvözöllek a klubban :( Én arra gyanakszom, hogy egy idegen gépen a FireWire tápja csapta agyon egy szar kábellel a kamerám portját. Nálam sincs bimbamm, így a capture-nak lőttek. Szerencsére a sógoromék most vettek egy 255-öst, így, ha kényelmetlenebbül is, de megoldható a bejátszás. Úgyis évente kétszer jön csak rám a ''kényszer'' így mindíg megvan az a szépsége a dolognak, hogy újra kell tanulnom a szerkesztő(k) használatát ;-)

Az is lehet nálad, hogy az egyik, pl. a vétel irányban jó a kapcsolat, de az nem áll fel, mert a visszirányban szakadt...

[Szerkesztve]

(#517) suffering


suffering
csendes tag

De én nem akarok klubbtag lenni :(
Van más megoldás is mint az hogy kölcsönkérjek kamerát?

(#518) futrinka válasza suffering (#517) üzenetére


futrinka
csendes tag

Hát nem tudom... Nekem a Camcorder Kft. tűnik a következő állomásnak, ahol ha jól tudom 5000 Ft a szakvélemény és talán egy új kamera ára lenne a javítás. Az az igazság, hogy félek az igazságtól ;-), bár lehet, hogy 5-ből kijönne.. Most kölcsöngépről álmodok.

(#519) suffering


suffering
csendes tag

Én azért elmegyek és megkérdem mit mondanak erre a Sony mindenható szerelői aztán majd megosztom veletek mennyire néznek hülyének :)

(#520) gyga


gyga
senior tag

na emberek olyan kinom van hogy hogyan lehet elérni azt hogy a felvett dv-avin rajta legyen a dátum/idő. (vegas5, pinnacle9)

[Szerkesztve]

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#521) gyga válasza gyga (#520) üzenetére


gyga
senior tag

senki?

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#522) toroB


toroB
csendes tag

Most vettem egy sony dcr trv 12 e videókamerát. vettem hozzá fire wire kártyát.van hozzá kábel. van hozzá program, adobe premiere pro. Kamera bedug, kamera felismer, program indít, felvétel indít, kamera nincs csatlakoztatva... Ha valaki tudna valamilyen segítséget adni...

(#523) pinnacle válasza gyga (#521) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ebben a nagyon modern DV Avi formátumban nem lehet rögzíteni a dátumot(a szalagon rögzítődik,de nem lehet másolni a vinyóra) csak a timekódot.Én sem értem,hogy miért.:F

[Szerkesztve]

(#524) smirnoff


smirnoff
csendes tag

Hi!

Végigolvastam a fórumot: átom másnak is van gondja Firewire-el.
Vettem egy kamerát: Samsung VP-105i, egy Firewire kártyát (10eFT!!!), és egy számgépet: AMD 64 3000+...WinXP Professional.
A probléma a következő: Feltelepítek mindent, kamerát rácsatlakoztatom, felismeri a gép egy szempillantás alatt. Elindítom a kapott szoftvert (Ulead 7.0), eddig még minden okés. Capture -> elkezd felvenni. ddig még jó is lenne a dolog, de innentől kezdve: semmi nem működik a progiban. Nem tudok kilépni, leállítani, semmit nem tudok. Majd 3mp-6 perc (tök véletlenszerű időtartamú felvétel után), közli velem a gép, hogy nincs összeköttetés mert:
- kihúztam a káblet
- kivettem a kazettát
- kikapcsoltam a gépet
És innentől kezdve jó a progi megint.

Na nem baj....gondoltam programhiba. Nézzük MovieMakerrel. Ugyanez a jelenség van ott is, azzal a különbséggel, hogy ott nem hal meg a felvétel idejére a progi.

:Y

Ráadásul, ha egy ilyen leállás után fizikálisan megszakítom a kapcsolatot a kamera és a szgép között, majd újra elindítom, akkor újra tudok felvenni...

Mi lehet a gond?

(#525) Macsek-007


Macsek-007
csendes tag

Panasonic NV-GS11EG kamerához most vettem egy FireWire kártyát. Pinnacle Studio 9 szoftverral töltöttem át a gépre a videót (DV full quality capture) és a másolás közben a kihagyott frame-ek száma: 219 volt (22 perces videó).

A gép 1,7-es Celeron, 256 MB RAM, win XP. Közben egy mozilla futott, sima html oldalt néztem.

Mi lehet az ok és mit lehet (és egyáltalán kell-e) ellene tenni?

(#526) hi válasza tildy (#502) üzenetére


hi
tag

Hali !
Ha valoban kismeretu programra van szukseged, es DV formatum a cel ottvan a WinDV nevu progi. A merete valami 38kb, es ingyenes... egy probat meger.
Bovebben: Bővebben: link
Ezzel le tudod szedni az anaygot DV formatumba, igaz hogy sok-sok tarhelyre lesz szukseged, viszont ezt mas programokkal majd tovabb alakithatod. Emlitesre melto ez esetben pl. A virtualdub, igaz a DV formatumot okkor fogja latni, ha feltelepitesz egy DV codec-et. (Pl. Mainconcept, Panasonic, Canopus).
Ha a vegcel valamilyen MPEG2 (DVD) formatum akkor Tmpgenc-el lehet probalkozni. Ez utobbi jol ha jol tudom nem ingyenes... ;)
Lehet probalkozni meg a NeroVisionExpress-el is, ezzel is tudsz kesziteni SVCD-t, DVD-t. A felsorolas korantsem teljes... ezeken kivul rengeteg fizetos progi letezik, pl. Adobe Premiere, Pinnacle Studio, stb.
Sok sikert !

(#527) hi válasza Macsek-007 (#525) üzenetére


hi
tag

Ha minden igaz akkor FireWire capture eseten nem szabad eldobott kepkocka legyen. Ha megis van akkor probald megnezni a merevlemez atviteli sebesseget, lehet az nem eleg. Jo, hogyha caprure eseten nem mukodik semmi egyeb, estleg ugy is probald meg, hatha az segit. Esetleg egy defragment is segithet...

(#528) gyga válasza pinnacle (#523) üzenetére


gyga
senior tag

Hát azt tudtam hogy timekódos, dehogy ne lehessen kiratni a filmre a velvétel időpontját azt nemgondoltan volna. Pedig néha jólesne.

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#529) pinnacle válasza gyga (#528) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nekem JVC GR-D24-es kamerám van,a kézikönyv szerint ''A dátum/idő információ nem vihető át PC-re''.:((

(#530) arcos


arcos
tag

Van egy problemam. Laptopom ujrainstallja utan firewire-n keresztül nem latom a külsö vinyomat, USB2-n keresztül ok, Driver hibat nem jelez a rendszer. Tud valaki segiteni? Igy nincs ertelme DV kamerat sem kölcsönkerni :(

Elég ha a világegyetem tágul, a pocaknak nem muszáj!

(#531) marky


marky
csendes tag

Van egy SONY DCR-HC14E kamerám az lenne a kérdésem hogy USB kábelen keresztül át tudom másolni-e a felvett anyagot a gépre ? Picture Package programot kaptam a géphez de azzal mindössze kissebb motázst tudtam összehozni a teljes kazettát nem. Segítsetek:F

[Szerkesztve]

(#532) szeku válasza gyga (#520) üzenetére


szeku
tag

Pinnacle 9-hez van itt vmi plugin, de nem probaltam... Keressem meg? Mailt plz.

i7 4790k + Ninja 3 //2*8GB //512 +1TB ssd + 2+1 TB + Nas :) Thermaltake Armor va8000bws

(#533) Krix válasza szeku (#532) üzenetére


Krix
őstag

Engem is érdekelne. Mail ment...

If it is not broken then don't fix it!

(#534) szeku


szeku
tag

Hi, kicsit off, de erdekelne:
Ki mivel tomoriti a dv avit mpeg2-re, milyen gepen, meddig tart?
Nalam (alairasban a gep) 2 oras dv avi tmpeg 2 pass vbr motion search normal, dc prec 10. - 7 ora. Canopus kb ue.

i7 4790k + Ninja 3 //2*8GB //512 +1TB ssd + 2+1 TB + Nas :) Thermaltake Armor va8000bws

(#535) gyga válasza szeku (#532) üzenetére


gyga
senior tag

mail ment.

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#536) szeku válasza gyga (#535) üzenetére


szeku
tag

Menni ment, csak nem jött... ICQ?

i7 4790k + Ninja 3 //2*8GB //512 +1TB ssd + 2+1 TB + Nas :) Thermaltake Armor va8000bws

(#537) gyga válasza szeku (#536) üzenetére


gyga
senior tag

messenger gyga@chello.hu

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#538) gyga válasza gyga (#537) üzenetére


gyga
senior tag

újra ment

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#539) tilkotam


tilkotam
csendes tag

Sziasztok, remélem nekem is tudtok segíteni. Van 1 Sony minidv kamerám és a felvételeimet szeretném DVD-re írni! Tmpgenc-el és Nero Vision Express-el próbáltam, megy minden csak a végeredmény minősége....... Mint egy VHS felvétel. Tudom, 1 óra vid 13 giga és ezt tömöríti 4-re. Ezen a minőségen javítani nem lehet? A Nero-val ha 20 perces videt konvertálok akkor csak harmadannyi helyet foglal el, tehát nem tudom állítani hogy kitöltse a DVD-t!

Valaki erre tud megoldást? Soft: Adobe, Pinnacle? Ezekkel el lehet érni jobb minőséget? Vagy asztali felvevő?

Válaszaitokat előre is köszönöm!:F

(#540) neduddki válasza tilkotam (#539) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

fw-val vagy usb-vwelhuzod az anyagot??? jvallot az fw ha jot akarsz:- )))
Na most akkor utanna tok mindegy hogy mivel studio, premier, sot moviemaker behuzod DV formatumba /fontos!!!/ majd utanna szerkeszted meg minden ize amire csak vagysz amijen progival teccik majd igenyektol fuggoen vagy a progi kodolojaval vagy kulso kodoloval /tmpg, cce etc./ megcsinalod a mpeg2 ha ez megvan akkor gyuin az hogy author, ha a szerkesztovel csinaltad akkor az meg fogja csinalni, ha kulso akkormeg a tmpgauthor jo vlasztas leht ha csak nem vagy elvetemultebb vmejjik kezibbhajtany fele...:- ))))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#541) tilkotam válasza neduddki (#540) üzenetére


tilkotam
csendes tag

Ez mind oké de a minősége akkor is gagyi!!! 3 progival próbáltam és mindnél ez volt! Nem akarom szerkeszteni meg kicsinosítani csak a kaziról akarom átmenteni lemezre!!!:O

(#542) Tersius válasza tilkotam (#541) üzenetére


Tersius
tag

Hol nezed a vegeredmenyt?
Gepen eleg rusnya tud lenni az, ami asztali lejatszo+TV eseten gyonyoru.

Ha TV-n ronda, akkor valamit rosszul csinalsz (hehe, sokat segitettem, mi?), ha a gepen ronda, akkor ne lepodj meg, az olyan alapbol. Gepi nezeshez celszeru ranyomni deinterlace filtert, az javit talan rajta.

''My curvy sword at your neck, you unclean son of a dog of the female persuasion!''

(#543) pinnacle válasza tilkotam (#541) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Már az alap DV Avi minősége is rossz?

(#544) neduddki válasza pinnacle (#543) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Na ez lett vln a kovetkzyo kerdesem, szovla csaltkozom az elottem szolohoz!!!: - )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#545) gyga


gyga
senior tag

nekem olyan kérdésem volna hogy amikor veszek fel vmit akkor a kamera hangyja is felvételre kerül sajnos, hogy tudnám elkerülni ezt? (sony trv460) vagy utólag leszedni?

[Szerkesztve]

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#546) tilkotam válasza Tersius (#542) üzenetére


tilkotam
csendes tag

Pont az a bibi hogy a tv-n rossz a minősége, ahhoz képest amikor közvetlenül a kamerakaziról nézem vissza! Az talán számít hogy a tv 82 centis és 100 hz-es? Kisebb (51 cm 50 hz) tv-n nem olyan vészes a minőségromlás, de azért észrevehető! Állítólag a Studio 9 SW Pinnacle jó lenne hozzá és az ára sem egetrengető! Bármilyen progi jó ami még ésszerű áron van és ha van valakinek tapasztalata vele és megosztaná a fórumban, megköszönném!:U

(#547) gyga válasza gyga (#545) üzenetére


gyga
senior tag

valaki?

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#548) neduddki válasza gyga (#547) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

A kamera altal felvett hang nem kell, vagy tul hangos a kamara mechanikaja es az zavar???

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#549) neduddki válasza tilkotam (#546) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

NEm ez akerdes, henam ha a dv-avit visezed ki a tv akkor az mijjen ??? /termeszetesen mar a gepre rogzitesre gondolunk/. Az mwegnyugtato hogy a kamerarozl szep...
A studio 9 amator keretek koze tokeletes, tan a menucsinalas az ami meg oda is szeren es neha nehezkes, de erdees vele probakozni, amugy most mivel csinalod??? meg hogy???

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#550) gyga válasza neduddki (#548) üzenetére


gyga
senior tag

hangosnak találom a kamerát.

A kisebbség is számíít, teszkó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.