Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) Charle


Charle
csendes tag

Köszönöm a segítséget! Átnézem! :)

(#1402) net84 válasza Balinov (#1400) üzenetére


net84
őstag

nekem tudsz akkor valami progit és letöltést ajánlani? amennyiben van ingyenes verzió valamelyik progiból...

Read only...

(#1403) neduddki válasza net84 (#1402) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Audacity majd utanna osszerakni a keppel

udv

neduddki

p.s. goldwave et is sozktak dicsergetni de a zminth afizetos lenne:- )))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1404) net84 válasza neduddki (#1403) üzenetére


net84
őstag

THX! kiprószálom...

Read only...

(#1405) pufancska válasza guest (#1) üzenetére


pufancska
tag

Hasznald az Ulead Video Studiot nem fogja megvaltoztatni sem a minoseget sem a felbontast. Csak ram es gep igenyes a progi

(#1406) neduddki válasza pufancska (#1405) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

HAt nem hijjab aki ert hozza az ert hozza:- )))

uvd

neduddki

p.s. remelm a fojjtatas nemi nemuleg ertlemesbbre siekrals majad:- )))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1407) pufancska


pufancska
tag

Sziasztok azt syeretnem megkerdezni, hogy az ugynevezet BLUE-BOX-efektust szeretnek hasznalni. Az ULEAD Video Studiok tudjak ezt a funkciot? Vagy milyen program tudja ezt? Megvettem a Pinacle studiot, mert ott az volt irva, hogy van benne, de aztan meg tovabb kelenne vasarolni, ha azt a funkciot is szeretnem?Nem lehet valahonnan lehuzni|? pufancska@freemail.hu

(#1408) sanya_67 válasza sanya_67 (#1387) üzenetére


sanya_67
tag

Nos amit 7-én írtam csak pillanatnyi állapot volt, sajnos nem jó a kapcsolat a PC és a kamera között.
Azóta kiderítettem, hogy a firewire csati 4 lábából az egyikkel baj van.
Pénteken voltam a szervízben ahol ennek ellenére jó volt a kapcsolat.
Képet mingyá' rakok fel a csatiról.

(#1409) zjuhasz


zjuhasz
aktív tag

Sziasztok! VHS-t digiznék computerbe. Digikártyák: ADS Pyro link 40000HUF, Canopus 67000HUF. Ezek firewire csatlakozósok. Nyilván kiváló minőségűek. Megfizethető áron (25 000HUF) csak a Pinnacle Movieboxot találtam, ami viszont USB 2.0-n kommunikál a szgéppel. A kérdés az, hogy USB-n is átjön-e az amúgy gyengécske VHS további minőségromlás nélkül dv-aviba?

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#1410) tsyl válasza zjuhasz (#1409) üzenetére


tsyl
aktív tag

USB-vel csak gondjaid lesznek! Sajnos az általad említett kártyákat nem igazán ismerem.

18 éve a PH-n....

(#1411) ecrod


ecrod
csendes tag

Szia mindenkinek. Ha lenne valaki tudna tanácsot adni a WinTV2000 kártyával kapcsolatban szuper lenne: az a gondom, hogy a felvételnél nem látszik de a lejátszásnál töredezik a kép. Mi lehet az ok? Hogy lehet korrigálni? Kösz.

(#1412) (Bundás) válasza ecrod (#1411) üzenetére


(Bundás)
addikt

Milyen géppel játszol le (CPU - RAM), tömörített vagy tömörítetlen anyag?

(#1413) Matthew


Matthew
senior tag

Üdv!

Olvasgattam a topikot és szeretnék egy kis megerősítést kérni. Jól értem, hogy ahhoz, hogy egy DV kamerával készült felvételt számítógépre átvinni csak firewire kábellel lehet?
USB-n próbálkoztam már de nagyon gáz minőség született (Ulead szoftverrel).
A kamcsi típusa: Samsung VP-D362
Ha télleg csak fw-n működik akkor milyen kártyát érdemes venni?

(#1414) tsyl válasza Matthew (#1413) üzenetére


tsyl
aktív tag

Nem csak azzal, de csak ezzel érdemes:)

Több fajta FW kártya van a piacon, de véleményem szerint bőven megteszi egy 2000-3000 Ft közötti is. Ezek tartalmazzák a kártyát és a kábelt is. A drágábbakhoz adnak valamilyen lebutított szoftwert is.

18 éve a PH-n....

(#1415) Matthew válasza tsyl (#1414) üzenetére


Matthew
senior tag

Akkor jól értem, hogy azt a minőséget amit felvesz, azt csak fw kábelen tudom gépre vinni?
Az usb csak ennyit tud? Kb 640*480 (sőt még annyi sem) és kb 15 kép/másodperc minőséget sikerült elérnem, a kamerát tévére kötve közvetlenül meg szebb volt mint egy dvd film.
Akkor az fw kártya márkája mind1?

(#1416) Balinov válasza Matthew (#1415) üzenetére


Balinov
félisten

gyakorlatilag igen.

usb-ről 1 szót: főnököm fia egy gépfelméréskor elhozta a sony kamerájukat.azon dokumentáltuk,hogy épp a gép mely rézsét mérjük fel.mondta,hogy ő má miylen fasza mimőségbe húzta át pc-re...usb2.0-s kábellel...hát,aki látott már normális minőségü svcd dvdripet,az talán el tudja képzelni,hogy a kész anyag minősége milyen lett....elárulom,svcd jobb..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1417) johnjohn válasza Matthew (#1415) üzenetére


johnjohn
addikt

Belekotyogok ! A firewire kártya dobozán nézd meg a win XP kompatibilitást, mert én már jártam úgy,hogy nem ment a kártya XP alatt .Belkin kártya volt a hibás. Mellesleg a Sasmsung kamerával is lehetnek gondo.

[Szerkesztve]

(#1418) Matthew válasza Balinov (#1416) üzenetére


Matthew
senior tag

Az enyém még a vcd minőségét sem érte el. :)

Akkor asszem veszek fw karit, köszi a segítséget! :R

(#1419) Matthew válasza johnjohn (#1417) üzenetére


Matthew
senior tag

Ok, köszi de mit értesz azon, hogy a Samsung kamerával lehetnek gondok?

(#1420) johnjohn válasza Matthew (#1419) üzenetére


johnjohn
addikt

Olvass vissza a DV digitalizálási és DV kamera topicokban, már többen említettek problámákat a Samsung kamerákkal kapcsolatban.

(#1421) zjuhasz


zjuhasz
aktív tag

Sziasztok! Van egy xvid avi fájlom, AC3 5.1-es hanggal. DVD-t szeretnék belőle gyártani. Eddig bármilyen prg-vel is próbálkoztam, a hang stereo lett. (Pinnacle studio10, Canopus procoder 2, AVI to DVD, Xilisoft video converter) A Pinnacle studioban van 5.1 beállítás, de az meg azt csinálta, hogy a bejövő 5.1es hangot egy hangsávba rakta, majd ''szétkeverte'', siralmas eredménnyel... Hogyan lehetne úgy a vob fájlokat létrehozni, hogy a hang megmaradjon 5.1-nek? Köszönöm.

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#1422) tsyl válasza zjuhasz (#1421) üzenetére


tsyl
aktív tag

Próbáld meg ConvertXtoDvd programmal..

18 éve a PH-n....

(#1423) zjuhasz válasza tsyl (#1422) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

Köszönöm, rákeresek!

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#1424) undertak2r


undertak2r
csendes tag

Sziasztok!

A problémám a következő. Egy felvételt húztam át DV kameráról, Pinnacle Studio 9-el megvágtam, és amikor kiírtam DVD-Video formátumba, akkor a szoftveres lejátszók (PowerDVD, BSPlayer) csak videot játszottak le, hangot nem. Egyedül a Nero Showtime írta azt, hogy ''~inkorrekt formátum'', és csak media file-kén játszotta le, úgy volt hang. Természetesen a Studio 9-ben, Visionben szerkesztéskor van hangja. Ezután, próbálkoztam a Nero Vision-el. Ugyan az lett, nem játszák le a szoftverek a hangot. Nekem asztali lejátszóm nincs, de akinek írnám, annak csak az van. Nem láttam sehol valami extra beállítást hangra vonatkozóan egyik szoftverben sem. Van tippetek mi lehet a gond? :F

Üdv
Undertak2r

(#1425) broller


broller
csendes tag

Sziasztok,

Olyan gondom van, hogy a kamerára felvett anyagot sehogysem tudom megjeleníteni a pc-n. firewire kártyát (VIA vt 6307) most vettem, eszközkezelőben látszik, rákötöm a kamerát, de a hozzáadott szoftver azt írja ki, hogy nincs videoeszköz csatlakoztatva a számítógéphez...
Win xp sp2 és directx9 van fennt, valami ötlet?

A kilátás csodálatos a túloldalról, ha van elég merszed átmenni...

(#1426) (Bundás) válasza broller (#1425) üzenetére


(Bundás)
addikt

Ha bekapcsolod a kamerát (Player), akkor nem ismeri fel a Windows, mint XYZ márka digieszközt talált, stb?

undertak2r: mivel authorizáltad, írtad ki DVD-re? Próbáltad már TMPEG DVD Author programjával kiírni?

(#1427) broller válasza (Bundás) (#1426) üzenetére


broller
csendes tag

Nem, nem ismeri fel, nem írja ki, hogy bármiféle digieszközt talált volna.

A kilátás csodálatos a túloldalról, ha van elég merszed átmenni...

(#1428) broller


broller
csendes tag

Van egy ilyen frissítés csak sajna nem tudom letölteni:[link]

A kilátás csodálatos a túloldalról, ha van elég merszed átmenni...

(#1429) johnjohn válasza broller (#1428) üzenetére


johnjohn
addikt

Hali !
Mi a kamera típusa ?

(#1430) (Bundás) válasza broller (#1427) üzenetére


(Bundás)
addikt

Az eszközkezelőben nem is felkiáltójeles? Tehát a hálózati eszközök között ott van az IEEE 1394?
Hiába az SP2 nálam ha utólag raktam be a kártyát nem ismerte fel, nem is tudta telepíteni, de ha újraraktam a rendszert miközben benne volt működött.
Kábel is tuti jó? Mert ha driver kellene neki, akkor is pattogna valamit, hogy felismert egy eszköszt...

Ui: Hynix memóriád nem eladó? :D

(#1431) broller válasza johnjohn (#1429) üzenetére


broller
csendes tag

Panasonic NV-GS37

A kilátás csodálatos a túloldalról, ha van elég merszed átmenni...

(#1432) broller válasza (Bundás) (#1430) üzenetére


broller
csendes tag

Eszközkezelőben teljesen ok, ott van, eszköz megfelelően működik (xp szerint).
Kábel vadi új úgy adták a karihoz, az egészet két napja vettem.
Valamit találjatok már ki, mert nem akarom újrarakni a wint.
Jahh, kb. két hónapja adtam el a hynixeket:)

A kilátás csodálatos a túloldalról, ha van elég merszed átmenni...

(#1433) broller


broller
csendes tag

Egyébként erre a frissítésre gyanakszom:

Frissítés a Windows XP rendszerhez (KB904412)
Összefoglaló:
A frissítés telepítésével kijavíthat számos olyan hibát, amely Serial Bus Protocol 2 (SBP-2) eszköz, mint például IEEE 1394 eszköz Microsoft Windows XP Service Pack 2 alapú számítógéphez történő csatlakoztatása miatt fordul elő.

Csak nem tudom letölteni...

A kilátás csodálatos a túloldalról, ha van elég merszed átmenni...

(#1434) broller


broller
csendes tag

Egyébként erre a frissítésre gyanakszom:

Frissítés a Windows XP rendszerhez (KB904412)
Összefoglaló:
A frissítés telepítésével kijavíthat számos olyan hibát, amely Serial Bus Protocol 2 (SBP-2) eszköz, mint például IEEE 1394 eszköz Microsoft Windows XP Service Pack 2 alapú számítógéphez történő csatlakoztatása miatt fordul elő.

Csak nem tudom letölteni...

A kilátás csodálatos a túloldalról, ha van elég merszed átmenni...

(#1435) broller válasza broller (#1434) üzenetére


broller
csendes tag

Most ez meg mé' jött 2x??

Tudom, csak egyszer kell klikkelni az ok feliratú gombra:)

A kilátás csodálatos a túloldalról, ha van elég merszed átmenni...

(#1436) (Bundás) válasza broller (#1433) üzenetére


(Bundás)
addikt

Vajon miért nem tudod telepíteni? Tán próba napos XP használó vagy? ;] Szerintem ez azt javítja, ami nem megy, tehát ha nem ismerné fel a kártyádat, vagy megszakadna, már fene tudja. :) Azért hátha ír valaki okosabbat, mielőtt nekiállsz reinstallálni.

Mi pénzért mentek el a memóriák? :O

(#1437) broller válasza (Bundás) (#1436) üzenetére


broller
csendes tag

9-ért vitték el darabját.

A kilátás csodálatos a túloldalról, ha van elég merszed átmenni...

(#1438) katona27


katona27
csendes tag

Érdeklődnék.Van egy Sony DV kamerám és most szeretném a felvételeimet kiírni számítógépre illetve DVD-re. A kérdés arra vonatkozik hogy a már leírt módokon kívül a számítógépen lévő TV tuneren keresztűl át lehet-e másolni a szalagról az anyagot és utána ki tudom-e írni DVD-re?

(#1439) Balinov válasza katona27 (#1438) üzenetére


Balinov
félisten

átmásolni - a megfelelő kábeleket használva - tuner segítségével is át tudod,csak nem biztos,hogy célszerű,hogyha tényleg ki akarod használni a dv kamera adta +minőséget.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1440) broller válasza broller (#1425) üzenetére


broller
csendes tag

Megoldódott, az egy hónapos kamera firewire csatlakozója volt a szar, gariba megcsinálták.
Panasonic....

A kilátás csodálatos a túloldalról, ha van elég merszed átmenni...

(#1441) undertak2r


undertak2r
csendes tag

Bundás: Pinnacle Studióval meg Nero Vision-el is authorizáltam, TMPEG-el még nem próbáltam. Egy span azt ajánlotta készítsek dvd kompatibilis mpeg-et és azt írjam ki simán adatként, le kell játszák az asztali lejátszók. igaz, a menü odavész. De azért mégis jó lenne a menü ha már annyit szenvedtem vele.. :)

(#1442) undertak2r


undertak2r
csendes tag

Ja azt nem írtam, hogy először Pinnacle-vel írtam ki, de úgy is próbáltam, hogy készítettem egy dvd imaget HDD-re, és Nero-val DVDVideo-ként is kiírtam, ua. a végeredmény. Már arra gyanakszom hogy az audio codecekkel lehetett vmi gond, mert sehol nem lett hang a videoban.

(#1443) HooooD


HooooD
csendes tag

Sziasztok!!!

Lehet már másnak is volt ilyen problémája, de nem volt lelkierőm visszaolvasni 1400-1500 hozzászólást. :F Szóval az a problémám, hogy van egy Sony DCR-HC19E kamerám, meg egy SITECOM (asszem :DDD ) FireWire kártyám, amikor elindul a felvétel pár másoperc, perc (válltozó) után a leáll, mert a gép nem látja tovább a kamerát, minden programnál így van. De ha kamerát kikapcsolom, majd vissza ujra látja de akkor is csak addig míg el nem indítom újra a felvételt. Próbáltam már mindent. Mindent ujratelepítettem. Azóta 20 X volt XP csere a gépen és mindig ezt csinálja. Már teljesen megőrülök, így van ez már vagy 1,5 éve és normálisan egy videót sem tudtam még felrakni. Teljesen azt érzem hogy kidobtam a kamerára 100e-t a kártyára meg 10e-t. Légyszi segítsetek.

Köszönöm!!!

(#1444) (Bundás) válasza undertak2r (#1442) üzenetére


(Bundás)
addikt

Codec ehhez nem kell, maximimum ha tele van hányva codec-pack-kal a géped, akkor lehetne gáz.
DV-1 vagy DV-2-es AVI-ba tolod át a filmet? Ha ekkor elindítod a nyersanyagot van-e hang?

(#1445) zjuhasz válasza HooooD (#1443) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

Nekem volt... Gondolom, a firewire kártyád PCI-os. Nincs rajta véletlenül egy tápfesz csatlakozó? (olyan, mint a HDD-ken) Oda kéne egy kis áramot adni. Ha ez megvan és megint kivág, akkor gyenge a tápegységed. Kell egy 10 000HUF feletti rendes, min 400Wattos táp. Ha ez is megvan és mégsem megy, akkor passz.

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#1446) Balinov válasza zjuhasz (#1445) üzenetére


Balinov
félisten

neharagudj,de ez csacskaság. nálam a régi nf3-250-es giga lapomban nem folt onboard firewire,ezért vettem egy 2,5k-s nec chipes noname 2 portos fw kártyát kábellel,ehez,ill. a tápcsatis R9500@pro-hoz ,meg a 9x265ön pörgő A64-emhez bőven elég volt egy 300-as kodegány táp.

nem lehet az HooooDnál,hogy a fw kártya osztozik egy IRQ-n egy másik eszközzel??

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1447) zjuhasz válasza Balinov (#1446) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

Csacskaság az, ha valakinek Codegen tápra vannak kötve az értékei. Olvass el egy tápokkal foglakozó topikban néhány hozzászólást, meg nézz utána, mennyi hasznos teljesítményt ad le az a táp. Nem lesz 300W, abban biztos lehetsz. Nekem anno pont ilyen bajom volt és egy tápcsere megoldotta. Persze, nyilván egy gyengébb márkájú táp is működhet jól, de ritkábban, ráadásul, ha meghal, vihet magával a másvilágra más alkatrészt is. És persze függ a konfigtól is a dolog, mert ha csak egy-két dolog van a gépben, akkor azzal egy kisebb táp is boldogul. De leszögezhetjük, hogy aki digitalizál, annak normális esetben min. 2-3 HDD, erős proci, sok memo, DVD író, firewire csücsül a gépében és mindegyik enni kér. És természetesen lehet IRQ ütközés is, ebben az esetben az alaplap kézikönyve sokat segíthet...

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#1448) Balinov válasza zjuhasz (#1447) üzenetére


Balinov
félisten

nem futotta másra,na.most az adataimnál lévő konfigot simán elhajtja egy 360-as chieftec.
ütközést én is írtam,kérdezőnek meg kellene lesnie,nem-e osztozik vmi más eszköz a fw cucc erőforrásaival.
písz.
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1449) zjuhasz válasza Balinov (#1448) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

Bocs, ha indulatosnak érezted az előző hszt. A Chieftec az tökéletes, az le is adja a ráírt 360wattot. Nekem is ez a márka van, csak egy picit nagyobb. Mondjuk kell is az 5db HDD, 3db DVD, firewire, Tuner, stb-hez... A Codegen viszont felejtős. Cserélje, aki csak tudja (még mielőtt kinyír egyéb drágaságokat), ne ezen spóroljon senki. Az üközést csak Te írtad, én csak helyeseltem, hogy ja,tényleg, az is lehet.
Ahogy mondod: Peace a Codegen poraira...

[Szerkesztve]

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#1450) Balinov válasza zjuhasz (#1449) üzenetére


Balinov
félisten

semmi gáz,kicsit felkaptam az iszapot,mert mióta nem cigizek már 2 hete,kissé ingerültebb vagyok.

Amúgy tökéletesen egyetértek veled mindenben.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.