Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) Centaurus


Centaurus
tag

Üdv mindenkinek!!!

Az lenne a problémám hogy van egy panasonic NV GS11 es kamera ami alapból nem tudom csak úgy a filmet rádobni a pc-re mert nincs olyan gomb rajta mi ezt lehetővé teszi...elvileg a 15 ös verzión már van csak ehez nincs.Van valakinek valami ötlete hogy a fuckba tudnám ezt megoldani?Elvittem a photo hall ba ott meg csinálták volna de 5000 ért egy hetes átfutási idővel..Ez így barom drága és lassú...
Segítsetek!!!! :( :( :( :( :(

"Csak akkor buli az élet ha egyenesen a közepébe vágsz"

(#1902) Arrin válasza Centaurus (#1901) üzenetére


Arrin
tag

MiniDV kamerához firewire kártya kell(ha nincs integrált a lapodon), és adatkábel. Egy firewire kari manapság párezer forint körül lehet kábelt meg valószínűleg kaptál a kamerához. Összedugod, aztán valami progival bekepcsörölöd (beírod) az anyagot. Ha nem akarod vagdosni, akkor erre léteznek egyszerűbb progik, ha már vágni is szeretnéd, akkor szerintem kapj le egy Vegas-t.

Szóval nem a kamerán kell a gombot keresgélni. ;)

(nekem egy GS140-esem van) :)

[ Szerkesztve ]

Intel Q6600 G0, Gigabyte P45-DS4, Gigabyte HD4850, Corsair HX520, WD 500GB, WD 640GB, CM-RC690, Samusung 2494HS, Wacom Intous3 A4...

(#1903) Centaurus válasza Arrin (#1902) üzenetére


Centaurus
tag

Köszi az infót:)
holnap veszek egyet...És a géppel elég csak a firewire kábellel összekötni vagy még kell az S videó is?
Nekem egy tök egyszerű progi kéne mert vágni nem karok...Tudsz ajánlani egyet?

[ Szerkesztve ]

"Csak akkor buli az élet ha egyenesen a közepébe vágsz"

(#1904) Centaurus


Centaurus
tag

Az az igazság hogy lehet hogy kaptam de már nincs meg...
Ja meg még valami a kamerához kapott progi nem fut vistan...Honnan lehet levakarni egyet szerinted ami jó is?

"Csak akkor buli az élet ha egyenesen a közepébe vágsz"

(#1905) Arrin válasza Centaurus (#1904) üzenetére


Arrin
tag

Elég a firewire és ezt a progit pl tudom ajánlani, egy darabig én is használtam capture-re, egyszerű, de tudja, amit kell. Freeware szóval innen akár direkt is letöltheted!

[ Szerkesztve ]

Intel Q6600 G0, Gigabyte P45-DS4, Gigabyte HD4850, Corsair HX520, WD 500GB, WD 640GB, CM-RC690, Samusung 2494HS, Wacom Intous3 A4...

(#1906) Huma


Huma
addikt

A procoderban hol lehet beállítani a tömörítést? A deinterlace és az effektek megvannak, de az xvidet nem találom.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#1907) Arrin válasza Huma (#1906) üzenetére


Arrin
tag

Látod, ezt nem tudom, még sose használtam xvidet, valószínűleg annak megvannak a maga programjai(pl VirtualDub). Mi a kifogásod az említett wmv ellen?

Intel Q6600 G0, Gigabyte P45-DS4, Gigabyte HD4850, Corsair HX520, WD 500GB, WD 640GB, CM-RC690, Samusung 2494HS, Wacom Intous3 A4...

(#1908) Huma válasza Arrin (#1907) üzenetére


Huma
addikt

Nem játsza le az asztali dvd.
x264-et lejátsza?

Találtam egy jó progit. Any video converter. Ezzel tömörítgetek most.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#1909) Arrin válasza Huma (#1908) üzenetére


Arrin
tag

Ezért mondom, hogy inkább fogd az egészet és írd ki DVD formátumba. Mondjuk ezzel. Ez biztos okés asztali DVD-n, ami viszont nem mindegyik xvid-et játsza le.

[ Szerkesztve ]

Intel Q6600 G0, Gigabyte P45-DS4, Gigabyte HD4850, Corsair HX520, WD 500GB, WD 640GB, CM-RC690, Samusung 2494HS, Wacom Intous3 A4...

(#1910) Huma válasza Arrin (#1909) üzenetére


Huma
addikt

Túl sok helyet foglal. Jó az xvid is, de köszönöm a tanácsot.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#1911) vazol


vazol
tag

Hello mindenkinek!
Pinnacle 10 Plus progit használok video szerkesztésre immár jó két éve, de most nagyon kib@...tt velem!
Vagy két hete dolgozom egy projekten, sok-sok órányi munka fekszik benne és a szemétláda nem hajlandó DV aviban kimenteni a filmet! Illetve kipróbáltam a régebbi és egy új projekttel is, de semmit nem hajlandó DV aviként menteni, egyszerűen megáll, folyamatjelző kéken fut, képkocka az 1/1-en áll, proci használat 1-3%,megszakítás gombra kattintva fagyi,menüsor fehér üres sáv, progi a fejléc bezár gombjával kilép, WinXPtovább fut, a Pinacle hibajelentő ablaka bejelentkezik de választ nem kapni (mondjuk nem is csodálom, mert már ver.12-nél járnak). Semmi hibakódot nem ad a progi, viszont DVD-ISO-ba elment bármit! HELP PLEASE!!!!! :R :W

Ha nem vagy biztos benne, kérdezz és még bizonytalanabb leszel!

(#1912) Arrin válasza vazol (#1911) üzenetére


Arrin
tag

És eddig ment simán? Érdekes...(talán itt az ideje ez után megpróbálni egy másik vágószoftvert, pl Vegas) Próbáltad újrahúzni a progit? Vagy talán codec hiba lehet, nem raktál fel mostanában fel valamit? Végső esetben egy win reinstall is segíthet...

Intel Q6600 G0, Gigabyte P45-DS4, Gigabyte HD4850, Corsair HX520, WD 500GB, WD 640GB, CM-RC690, Samusung 2494HS, Wacom Intous3 A4...

(#1913) vazol válasza Arrin (#1912) üzenetére


vazol
tag

Úgy három hete rendereltem egy hasonló projektet, simán ment! Sem codec, sem program nem lett telepítve azóta, szeretem az állandóságot! Bár XP javítás ment közbe..., gondolod bekavarhatott? Egyébként a '70-es években készült S8 és N8 filmek DV-re átvett kópiáit szerkesztem és javítom pillanatnyilag, egy reinstallal bukom a projektbe fektetett melót!
Progit nem szívesen váltanék a mostani ínséges anyagi helyzetben, a heckelt dolgokba meg nem szeretnék belemenni. Amúgy köszi a reagálást! :R

Ha nem vagy biztos benne, kérdezz és még bizonytalanabb leszel!

(#1914) Balinov válasza vazol (#1913) üzenetére


Balinov
félisten

miert buknad? projektfajlod gondolom el van mentve, a forrasanyag detto...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1915) Arrin válasza vazol (#1913) üzenetére


Arrin
tag

Azt tudom mondani, mint az előző kolléga, ha el vannak mentve a dolgok és mondjuk nem a rendszerpartíción dolgoztál(ha igen, akkor is biztos át lehet másolni, és megmondani a proginak, honnan olvassa be a megvágott anyagot), akkor a reinstall megjátszható. Lehet, hogy nem fog használni, de legalább egy lehetőséget kizárunk. :)

Azért még gondolkodom alternatív megoldáson...

[ Szerkesztve ]

Intel Q6600 G0, Gigabyte P45-DS4, Gigabyte HD4850, Corsair HX520, WD 500GB, WD 640GB, CM-RC690, Samusung 2494HS, Wacom Intous3 A4...

(#1916) vazol válasza Arrin (#1915) üzenetére


vazol
tag

SMEGJAVULT!!!!!! Bocs hogy ilyen sokáig nem reagáltam, de próbáltam menteni a menthetőt. Elkezdtem visszafejteni a projektet, lépésenként, rendszerint azonos munkarendszerben dolgozom, gyakorlatilag a folyamat feléig visszajutottam, minden egyes fagyi után restart WinXP, a 27. üjra indítás után dolgozni kezdett a progi, sikeresen renderelte az anyagot! Visszatöltöttem az eredeti kész projektet, néhány sec. után nekiállt az effektek számolásának majd a renderelésnek is úgy két óra alatt végzett is a 25 perces anyaggal. Hogy mitől javult meg, azt nem tudom, de most bármit hívok be, megcsinálja!!
Anomália, de legalább múködik!!! Köszi a segítő szándékot :R
Most asszem újrahúzom a rendszert, biztos ami biztos!!

Ha nem vagy biztos benne, kérdezz és még bizonytalanabb leszel!

(#1917) Arrin válasza vazol (#1916) üzenetére


Arrin
tag

Ez másik: várni a csodát! :D Néha bejön! :C

Intel Q6600 G0, Gigabyte P45-DS4, Gigabyte HD4850, Corsair HX520, WD 500GB, WD 640GB, CM-RC690, Samusung 2494HS, Wacom Intous3 A4...

(#1918) adik


adik
őstag

Halihó,
elképzelhető, hogy 1,7ghz Celeron 1GB ram ata133 samsung 120gb hdd kombó nem elég SD miniDV digitalizálásához? A felvétel ugrik, akad teljesen random időközönként... a kamerát ha egy lényegesen izmosabb (c2d 5670 + 2gb + sata) gépre kötöm, akkor röccenésmentesen tudok digizni.
A vas egy JVC gr-815 típus lenne, a programok pedig VirtualDub 1.7-1.81, Nero8
köszi

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1919) Balinov válasza adik (#1918) üzenetére


Balinov
félisten

miert nem huzod at nyers dv aviban akar movie makerrel es utana tomorited?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1920) Balinov válasza Balinov (#1919) üzenetére


Balinov
félisten

vagy ezzel

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1921) adik válasza Balinov (#1919) üzenetére


adik
őstag

Nyers avival megy a Betlehem, kapok is 5 percre 2 gigát... Meg sem merném próbálni útközben tömöríteni, attól tuti hátast dobna a gép. Egyébként valszeg valami más lesz a probléma. Perpill a proci 45-50% körül mozog, a VirtualDub szerint ez az érték 35-40% (gondolom, amit ő használ)
A WinDV nekem szimpatikus, majd azért azt is kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1922) Balinov válasza adik (#1921) üzenetére


Balinov
félisten

hmm...lehet hogy a type 1 vs type 2 dv avi kavar be, bar ennek kicsinek kell, hogy legyen az eselye. esetleg mas dv kodeket hasznalva? Anno evekkel ezelott egy 1.33-as Thunderbird, pci fw kartya es xp komboval erolkodtunk szomszednal es dv capturekor semmi hiba nem volt, pedig csak 2mb/5400rpm-es vinyoja volt

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1923) honaru


honaru
csendes tag

Sziasztok!

Van egy samsung vp-d371 kamera, amely egy 4/6 os kábelen keresztül csatlakozik egy VIA VT6306 chipset-tel rendelkező firewire kártyához. Firewire kártyát windows (xp sp2) felismeri, eszközkezelőben ok, nincs letiltva. A probléma ott kezdődik, hogy a kamerát csatlakozáskor a windows nem ismeri fel, nem történik semmi. A kártyát most vettem, a kamera ugyanezzel a kábellel másik sp2-es xp-n működik.
Valakinek van ötlete mi lehet a gond?
(Csak nem a kártya hibás?)

Köszi.

(#1924) lally42


lally42
csendes tag

Sziasztok!
Végig olvastam szinte az egész fórum beírásokat eddig DE!
Mini Dv felvételeket szeretnék Pc-re másolni.USB- vel tudnám másolni ahhoz van adatkábelem. Milyen progit ajánlatok hozzá.
Ha WIreFIre-t javasoljátok, hogy lehet leellenőrizni, hogy van-e a gépemen csatlakozási lehetőségem ( láma vagyok a windoshoz, csak ütni szeretem a klaviatúrát...)
Segítséget előre is köszönöm. :R

(#1925) #65675776 válasza lally42 (#1924) üzenetére


#65675776
törölt tag

A "WIreFIre" gondolom FireWire lett volna eredetileg.

Hogy van-e ilyen vezérlő a lapodon, azt az Eszközkezelőben tudod ellenőrízni. IEEE 1394 néven kell ott megjelennie a vezérlő(k)nek.

Egyébként ezzel a megoldással sokkal jobban jársz, mint az USB-vel. Csak kell hozzá egy 4/6-os IEEE1394 kábel is.

(#1926) tsyl válasza lally42 (#1924) üzenetére


tsyl
aktív tag

Az USB-t én sem javasolnám...hidd el megéri egy FireWire kártyát venni, nem egy ökör ára:)

18 éve a PH-n....

(#1927) lally42 válasza tsyl (#1926) üzenetére


lally42
csendes tag

Köszönöm neketek a segítséget!
Megvettem a Firewire kártyát 2.700.- Ft. volt 1 év garival. De még annyit szeretnék megtudni, hogy mini DV felvételeket melyik progival érdemes Pc-re ill. majd DVD-re kiírni. Nem akarok vágni, zenét, felíratot rakni, csak a natúr felvételt szeretném kiírni! KÖSZÖNÖM NEKTEK a segítséget! :R

(#1928) DjKoxi válasza lally42 (#1927) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Pl Ulead VideoStudio 11 ( Feltenni a gépre, szerkeszteni, majd DVD-t készíteni)

Egyszerű, könnyen elsajátítható alapfunkciókkal. Ha már a gépen van az anyag pillanatok alatt ki lehet venni a nem kívánt részeket. Meg érdemes track-eket is jelölgetni, sokkal kényelmesebb mikor nézitek a DVD-t.

(#1929) #65675776 válasza lally42 (#1927) üzenetére


#65675776
törölt tag

A natúr felvételed DVD-re írásával van egy-két probléma:

1. Nem MPEG2, azaz nem felel meg a DVD szabványnak.
2. 1 óra DV avi ~13GiB.

(#1930) Rifleman10 válasza #65675776 (#1925) üzenetére


Rifleman10
csendes tag

Megmagyaráznád, hogy az USB-vel miért nem jó, azon kívül h lassabb?

[ Szerkesztve ]

(#1931) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Sziasztok!

Egy ismerősöm fordult hozzám digitalizálási kérdéssel. Mivel nekem nem sok lövésem van erről a területről, ezért kérdeznélek Titeket.

Adott a következő kamera: Sony HDR-HC3E
Erről kéne a felvételeket nagyon jó minőségben a PC-n rögzíteni. Persze azért a tárterület nem korlátlan. Egy kazetta mondjuk férjen bele úgy 8-10 gigába. (Lehetséges?)

Először is a kérdés, hogy milyen hardver szükséges? Jelenleg valami ilyesmi gépe van:
Pentium D8xx
1GB RAM
talán Nvidia 7300
Winfast TV2000 tunerkártya
Ez elégendő vagy valami combosabb kéne?

Aztán a következő kérdés, hogy min keresztül lenne a legjobb rögzíteni? Ma én kicsit szórakoztam a tunerkártyán keresztül, de nem lett valami szép. Főleg gyorsabb mozgásoknál nagyon feltűnő volt a tömörítés. Kodeknek divx-et használtam, hd1080-s profillal. Ez szerintem nem lesz járható út.

Van pl. HDMI is, ésszerű költséghatárokon belül megoldható az azon keresztüli rögzítés? Vagy már ez a feltevés is hülyeség?

Következő kérdés, hogy milyen szoftvert ajánlotok erre a célra? Minnél egyszerűbben kezelhető, annál jobb.

A válaszokat előre is köszönöm!

CsodaPOK.

(#1932) CsodaPOK válasza CsodaPOK (#1931) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Ehhh, kicsúsztam a szerkesztésből

Rákeresve erre az i.Link-re megvilágosult előttem, hogy ez a FireWire (csak persze más nevet kell használni rá... grrrrr)
Talán az ezen keresztüli rögzítés lenne a legoptimálisabb megoldás?

(#1933) Balinov válasza CsodaPOK (#1932) üzenetére


Balinov
félisten

ugy van, meg mindig a firewire az egyik legcelravezetobb megoldas.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1934) CsodaPOK válasza Balinov (#1933) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Köszi szépen a választ!

Abban esetleg tudsz tanácsot adni, hogy milyen kodeket és milyen beállításokkal érdemes használni?

(#1935) Balinov válasza CsodaPOK (#1934) üzenetére


Balinov
félisten

Nincs mit, szivesen!

Kodek/beallitas kerdesben sztem azt mindenkepp tisztazni kell, mi a celformatum. Ha DVD-Video (mpeg2) akkor abban tudok segiteni, olyat csinaltam mar, de ha hd felbontas....azt lehet passzolom.

Ha dvd, akkor a topikban is linkelt ingyenes WinDV cuccal lemented a kamerarol a nyers PAL DV avit, amit valamilyen mpeg2 enkoderrel atkonvertalsz a celnak megfeleloen x bitrataval. Ulead Video Studio, adobe premiere, TMPEG cuccai megcsinaljak neked akar all-in-one a capture->encode->authoringot, en anno a folyamatok kulonszedeset preferaltam. capture a windv-vel, aztan mpeg2 kodolas Cinemacraft-tal, majd authoring a DVDLab Pro-val.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1936) CsodaPOK válasza Balinov (#1935) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Célformátum, igen, jó kérdés :D
Valószínűleg lesz egy nagyobbacska külső vinyó a felvételek tárolására, ezért íram egy kazettára olyan 8-10 gigát. DVD-Videonál jobb minőségre gondoltam.
Egyáltalán a HD felbontás átjön DV-n keresztül? Vagy arra már csak HDMI-n keresztül van lehetőség? Ami kimenetek még rendelkezésre állnak az az USB (ez gondolom felejtős, akkor már inkább DV), illetve komponens kimenet.

(#1937) Balinov válasza CsodaPOK (#1936) üzenetére


Balinov
félisten

huh...bevallom, most fogtal meg. DV vs. HD felbontas temaban. nem tudom, csak gyanitom, hogy a DV avi felbontasa PAL eseten 720*576 lehet max. Ettol persze meg siman lehet, hogy firewire-n keresztul mehet HD felbontas is, max nem DV avi formatumban. de inkabb varjuk meg a nalamnal hozzaertobbek velemenyet, nem akarok hulyeseget mondani, hamar okosat nem tudok.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1938) Janoska26


Janoska26
addikt

Üdv Urak! Ide is betévedtem, persze nem ok nélkül :U Van 1 ismerősöm aki megkért, hogy szerezzek neki digitalizáló kártyát, VHS cumót akar digitalizálni számítógépre. A kérdésem csak annyi lenne, hogy milyet vegyek neki? Természetesen minél olcsóbb annál jobb, de azért ott legyen a szeren a cucc :U Előre is köszi a válaszokat :R

(#1939) CsodaPOK válasza Balinov (#1937) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Akkor válom a hozzáértőbbek véleményét. Remélem betévednek ide ;)

Wikipedia szerint átmegy FireWire-n: http://en.wikipedia.org/wiki/HDV#HDV_1080i
Stream interface IEEE 1394 in alpha mode (also known as FireWire 400 or i. LINK)

[ Szerkesztve ]

(#1940) tsyl válasza Janoska26 (#1938) üzenetére


tsyl
aktív tag

Én tapasztalataim alapján a DVD EZMaker PCI deluxe kártyát ajánlanám otthoni célokra, ár / tudás alapon.
Tovább fejlesztett TBC áramkört tartalmaz, mely minimálisra csökkenti, a VHS kazi digitalizálása közben sok problémát okozó szinkroncsúszást. és ráadásul hardveresen tud kódolni is, ami azért sokat jelent....
Link

Ha beszerzése nehézkes lenne, nekem van eladó...

18 éve a PH-n....

(#1941) CsodaPOK válasza CsodaPOK (#1939) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Elkértem a kamerát. FireWire-n keresztül 1440x1080-as felbontás jön, 25Mbit/s, 25FPS.
Ezt mostmár "csak" tömöríteni kell.

(#1942) Janoska26 válasza tsyl (#1940) üzenetére


Janoska26
addikt

Köszi, megy privi :R

(#1943) Cyberslider válasza CsodaPOK (#1941) üzenetére


Cyberslider
őstag

Szia!

Hm... Hát én ugytudom a HDV kamerák nem DV AVI-ban dolgoznak. Ezt honnan vettétek? :D
Sok tapasztalatom nincs, de irtam már cikket erről, akkor kicsit tanulmányoztam őket. Kapásból mpeg2 TS (transport stream) ahogy rögzítenek, vagy speciális kodekkel... (ugye nagyfelbontás lévén) igaz ez még nem full HD, mert interlace-el..

Szerencsére ezekkel már kissebb a baj, tömöriteni se nagyon kell, vagy a méret miatt szükséges? Akkor viszont a minőség romlik le úgyhogy vigyázz ezzel.

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#1944) Balinov válasza Cyberslider (#1943) üzenetére


Balinov
félisten

a HDV vs DV AVI lehet tolem jott tudatlansagom reven, ezuton is elnezest erte.. :B :B :B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1945) Cyberslider válasza Balinov (#1944) üzenetére


Cyberslider
őstag

Nem probléma ebbe a sok szabványba mindenki belekavarodik :D

CsodaPOK, mire jutottál?

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#1946) CsodaPOK válasza Cyberslider (#1945) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Sokra igazából nem jutottam. Először is egy MediaInfo az átvett anyagról:

Általános
Teljes név : F:\Video\temp\sample.mpg
Formátum : MPEG-PS
Fájlméret : 179 MiB
Időtartam : 58 mp
Teljes adatsebesség : 25,7 Mbps

Kép
Sáv száma : 224 (0xE0)
Formátum : MPEG Video
Formátum változat : Version 2
Formátum profil : Main@High-1440
Formátum beállítások, mátrix : alapérték
Időtartam : 58 mp
Adatsebesség mód : állandó
Adatsebesség : 24,3 Mbps
Névleges adatsebesség : 25,0 Mbps
Szélesség : 1 440 képpont
Magasság : 1 080 képpont
Képarány : 16/9
Képkockasebesség : 25,000 fps
Szabvány : Component
Színkódolás : 4:2:0
Sorváltás típusa : váltottsoros
Sorváltási sorrend : felső mezővel kezdődő
Bit/(képpont*képkocka) : 0.624
Adatfolyam mérete : 169 MiB (94%)

Hang
Sáv száma : 192 (0xC0)
Formátum : MPEG Audio
Formátum változat : Version 1
Formátum profil : Layer 2
Időtartam : 58 mp
Adatsebesség mód : állandó
Adatsebesség : 384 Kbps
Csatornák száma : 2 csatorna
Mintavételezési gyakoriság : 48,0 KHz
Felbontás : 16 bit
Videó késleltetés : -320emp
Adatfolyam mérete : 2,68 MiB (1%)

Ennél többet én nem tudok mondani róla :D

Amit próbálgattam, az az, hogy a bitrátával játszadoztam. A mintavideó amit készítettem főként gyors mozgásokat tartalmazott (gondolom ezeknél látható legjobban a minőségromlás tömörítés esetén).
Így az avarage bitrate 12 Mb/s, a max bitrate 20 Mb/s. Kicsit már kezdtem érezni, hogy romlik a minőség, de nem jelentős. Méretben így lement 113 MB-ra.

Még próbálgattam X264-el tömöríteni, de azzal nem jutottam dűlőre. Ezzel az 1 perces videóval vagy 40 percet elszórakozott a gép (a paraméterei az adatlapomon olvashatók) és bűnronda lett. Viszont biztosra veszem, hogy ez az én hozzá nem értésem miatt történt.
Ha esetleg valaki tudna adni egy step by step leírást, X264-es tömörítésről, akkor ha időm engedi, azzal még próbálkoznék.

Kamera gazdájával arra jutottunk, hogy vesz egy 1 TB-s vinyót és akkor azon jódarabig elvan. Ahogy számoltam egy kazetta úgy 20 GB-ra jön ki (csak simán átvéve), 1 TB-s vinyóra ráfér ~40 kazetta, egy darabig elég lesz.

(#1947) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

hogy az olumpois lakoi csapdossanak oda...:- (((
van itthon 4/4, 6/6, meg egy hub is, de egy 6/4es kabelt hijjab keresek grrrrrrrrrrrr:- (

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1948) Cyberslider válasza CsodaPOK (#1946) üzenetére


Cyberslider
őstag

Nah hát akkor ez már nem is TS hanem PS remek ;)

Nézd: jó ötlet volt ez a vásárlás. Ez már amúgy is egy tömörített anyag. Nem kell ezt már tovább tömöríteni. Így jó, és kész. Ez az előnye a DV-hez képest. (A DV-nek meg az, hogy azt pontosabban lehet vágni tömörítés előtt)
Majd ha meg unokáinknak lesz BR írója, akkor meg szépen ki lehet rá írni, és meg lehet tekinteni a plazmán :D

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#1949) armithis


armithis
csendes tag

sziasztok

regi gs 27e mar rengetegszer hasznaltam (rogzitettem gepre) de most valamiert befagy. bovebben.

FW kabellel osszedugom es most fuggetlenul, hogy milyen programmal szeretnem atjatszani az anyagot ahogy a rendszernek hozza kene nyulni a kamerahoz belefagy. Befagyas utan olyan uzenetet kapok, hogy "Meghatarozhatatlan hiba". Kosz. (Ezeket ma kezdte produkalni a gep, meg reggel sikerult 2 percet rogziteni gepre es mostanra mar egybol befagy)

Fagyas utan mar sehol sem ismeri fel a gepet, azt keri, hogy kapcsoljam be vagy telepitsek drivert. Ekkor ujrainditom es megint felismeri a kamerat de ahogy ujra megprobalok atjatszani ugyancsak belefagy es ugyanugy tortenik minden.

ffdshow van.

Amugy VirtualDub, Movie Maker, Ulead Videostudio mindegyik megadta magat, pedig ezek az igazan erre a celra hasznalhato programok tudtommal. Meg tulajdonkeppen tokmindegy a program.

(#1950) armithis válasza Rifleman10 (#1930) üzenetére


armithis
csendes tag

FireWire gyorsabb es jobb minoseggel kepes atjatszani az anyagot PC-re, mint az USB.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.