Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) zjuhasz válasza matisati (#1500) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

nem tudok ilyenről, legfeljebb ipari változat létezhet belőle[link]. Ami egy ilyen mágnesszalagot olvas, azt gyakorlatilag videomagnónak hívják és csak kamerával egybeépítve találkoztam vele.

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#1502) matisati válasza zjuhasz (#1501) üzenetére


matisati
csendes tag

:)) :DD :))

(#1503) Zsotie válasza waterman_ (#1494) üzenetére


Zsotie
tag

Szia!

Én is most vettem egy kamerát.
A Sony Vegas 7.0d-t, az Ulead Video Studo 10-t és a Pinnacle 10-t fogom kipróbálni.
A Sony Vegas-ról jókat hallottam.
Másnak mi a véleménye? Melyiket érdemed használni?

486DX2 - 66, S3 Trio 1MB, 20MB WD, Win 3.11

(#1504) zjuhasz válasza Zsotie (#1503) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

Üdv! Régen Pinnacle, mondjuk abból a 9-es (9.4.3) sokkal stabilabb, mint a 10-es. Amikor meg kinőttem, akkor váltottam a komolyabb Adobe Premiere Pro 2.0-ra. Én személy szerint örülök, hogy nagynehezen rászántam magam, a Premiere nagyságrendekkel jobb (nekem).

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#1505) johnjohn válasza Zsotie (#1503) üzenetére


johnjohn
addikt

Próbáld ki az Adobe Premiere Elements 3-at, ingyenesen letölthető a próbaverzió a szoftver.hu veboldalról. Házi használatra kiváló. A Vegas is jó, de külön progi kell a DVD írásához. Amit zjuhasz kollega javasolt az a csúcs amit odahaza is érdemes használni.Kérdés persze mire rögzít a kamerád.

(#1506) Zsotie válasza johnjohn (#1505) üzenetére


Zsotie
tag

Szia!

MiniDV kazira rögzit.
Nem túl bonyolult az Adobe? Sok időt nem szeretnék vele foglalkozni, nekem az lenne a legjobb, ha könnyen és gyorsan meglenne a DVD. Néhány átmenet, felirat, egyszerű menü kellene. Habár most gondolkozom azon, hogy néhány fotót is szívesen feltennék rá.
A Vegas-hoz megvan a DVD író progim is.

486DX2 - 66, S3 Trio 1MB, 20MB WD, Win 3.11

(#1507) johnjohn válasza Zsotie (#1506) üzenetére


johnjohn
addikt

A Premiere Elements progit sokkal könnyebb kezelni mint a Vegast, szedd le a próbaverziót és meglátod.

(#1508) zjuhasz válasza Zsotie (#1506) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

Én ezekre az igényekre a Pinnacle studio 9.4.3-t javaslom.

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#1509) sanya_67 válasza zjuhasz (#1508) üzenetére


sanya_67
tag

És ne felejtsük el a Canopus Let' Edit 2 nevű rendkivül eccerű progijűát sem ami akár magyarul is beszél, próbaváltozata letülthető a caopus.hu oldalról...

(#1510) net84


net84
őstag

szoftver gondokkal küszködök...
úgy néz ki, hogy kicsit kevéssé vált a pinnacle studio 9 számomra...
ami lényeges lenne, hogy több kamerás üzemmód kezelés és a hang tisztázása, tisztítása, amit egy programon belül tudjak kezelni, és ne kelljen egy progi azért, hogy szétszedem hangot és a képet, egy a hang tisztítására, és utánna szöszölnöm rengeteget azzal, hogy újra összevágom a többkamerás képet.

az adobe premiere pro CS3 és premiere elements 3.0 nézegettem, de ahogyan leszűrtem, nekem a pro-ra lenne szükségem, vagy esetleg az elements is tudja ezeket? a pro tudja mindazt, amit az elements?

Read only...

(#1511) LR621W


LR621W
csendes tag

Sziasztok!

(Beteszem ide is, mert máshol nem kapok választ.)

Egy kis segítség kellene!

DV-kameráról szeretnék kazikat direktben Xvidbe letenni. Jó lenne egy lépésben deinterlace-lni, körbevágni, és a 720X576-ról 640X480-ba rakni. Van elég erős gépem hozzá (3.8GHz-es HT-s proc, 1GBRAM, stb.), de nem találok (free) progikat amivel meg lehetne csinálni. A Virtualdub nem kap hangot és más probléma is van vele. A VirtuaVCR egyáltalán nem működik, stb. Végülis az ffdshow megcsinálná, ha lenne egy keretprogram ami a hangot is látja a firewire-jelen. Tudtok ilyen programot ajánlani? Illetve azt szeretném kérni, hogy mondjátok el ti hogyan csináljátok? A többlépéses módszereket köszönöm, úgy én is tudom, de ahhoz most sok az anyagom és kevés az időm.

Előre is köszi a válaszokat!

(#1512) Balinov válasza LR621W (#1511) üzenetére


Balinov
félisten

Szia itt is,
most,hogy újra elolvastam szerintem nem fogod megúszni a nyers dv-avi capture-t.
Próbáld esetleg meg a windows movie maker-rel a capture-t.2.1-est innét [link],de ez [link] és ez [link] a freeware jutil sem tűnik rossznak. DV-AVI-t ugye fw-n realtime lehet átcsorgatni,minőségromlás nélkül,aztá jöhet a vdub efektestül,resize-val megfejelve.Ez végülis 2 lépés csak.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1513) LR621W válasza Balinov (#1512) üzenetére


LR621W
csendes tag

Köszi, de ezeket a programokat is ismerem, kipróbáltam már őket. Sajnos nem tudják ''egyben'' ami nekem kell. Keresek tovább, mert ha utólag kell renderelnem 150 darab DV-kazettát, akkor még jövő Karácsonykor is ezt fogom csinálni...

(#1514) Balinov válasza LR621W (#1513) üzenetére


Balinov
félisten

jahogy 150db dv kazi-t kell legyakni :Y ,jesszus,az időbe se kevés

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1515) LR621W válasza Balinov (#1514) üzenetére


LR621W
csendes tag

Csak a szűk család kazettái. Nem halogatom tovább, mert ehhez még hozzájön az idei nyár és akkor már kedvem sem lesz hozzá, annyi kazi lesz. Úgy tűnik a DV MPEG4 Maker lesz a végső győztes. Lassan már nincs mit kipróbálni. Illetve lenne, de azok már Linuxosok lennének... hát nem tudom, pedig bíztam benne, hogy itt kapok segítséget. :(

(#1516) LR621W


LR621W
csendes tag

Ebben a kis progiban valóban nagy a választék, és valóban megcsinálja, és valóban kis proc-terheléssel. De. Mert mindig van egy de. Miért pont 640X480 deinterlace mód nincs benne? Ideteszem a képeket, hogy ti is lássátok mi nem stimmel vele:

[kép]

[kép]

(#1517) LR621W


LR621W
csendes tag

Húh, kicsit nagyra sikeredett. Mindegy, meghívhatjátok közvetlenül is cím alapján és akkor látszik.

Szóval még nem adtam föl, mert íme a feladatot meg lehet oldani, fizikailag tehát nincs akadály az biztos. Ha tudtok olyan programot ami valóban elvégzi a dolgát, ne kíméljetek. Nem baj ha fizetős, megveszem mert kell.

Köszi, sziasztok!

(#1518) Balinov válasza LR621W (#1516) üzenetére


Balinov
félisten

szvsz azér nincs 640x480-as felbontás,mert az nem szabványos pal/ntsc felbontás videónál.inkább pc-knél használt VESA felbontás

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1519) LR621W válasza Balinov (#1518) üzenetére


LR621W
csendes tag

Na jó-jó, de az XVID sem TV-re való formátum és én XVID-be szeretném rakni. Szóval az a baj, hogy a Virtualdub nem képes fogadni a firewire-en érkező hangot. Mert egyébként azzal mindent meg tudok valósítani. Sőt, ha a kameráról a hangot a képkártyának adom, akkor mindent meg is csinál. Körbevág, deinterlacel, árméretez 640X480-ba, EMPEG3-ba teszi a hangot és még a kép is szép. A proc-teljesítmény meg csak 50%-os. Tehát minden jó lenne, ha a hang ilyenkor nem lenne elcsúszva. Szóval pödzöm a dolgot, szenvedek rajta, de nem jön össze a dolog. Jól jönne egy kis segítség... :B

(#1520) Wolverine293 válasza net84 (#1510) üzenetére


Wolverine293
csendes tag

Többkamerás szerkesztésre ideális a Premiere Pro 2.0. A Hangkezelése is elég pofás, bár én inkább az Avidot használom, ha a hanggal sokat kell vacakolni.
Az Elements gyakorlatilag egy alapszintű ''tedd egymás mellé a képeket és jó lesz'' program. (Legalábbis nekem ilyennek tűnt, de kb 5 percig hagytam a gépemen) A Pro sokkal közelebb áll a professzionális vágáshoz, tehát sokkal finomabb beállításokat lehet vele megcsinálni. Ez már az 1.5-nél is így volt, a 2.0-át egyes hírek szerint pedig már Broadcast célokra is lehet használni.

(#1521) Balinov válasza LR621W (#1519) üzenetére


Balinov
félisten

egyrejobban értem a problémád.
figyu,nézd meg a WinDV-t[link] vagy a dvio-t a nyers anyag capture-hoz. Ezzel igaz,hogy egyesével kell a capture-t megcsinálni,de ha van egy nagy tárhelyed,akkor egyszerre mondjuk 10-10kazit betolsz nyers type2-es dv-aviba,virtualdub-ban meg nem indítod egyből a kódolást a beállított filterekkel,hanem csak a joblisthez adod hozzá.azt mikor megvan a 10 job,beröffented.itt van egy angol nyelvü 1xrübb guide hozzá(szerintem ez neked már nem kell,ebben a részében már bőven faszán képbe vagy)
vdub-ból melyik változatot használod?[link] 1.6.12-t? NanDUB-ot VirtualDubMod-ot nem próbáltad.
üdv
Bali

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1522) LR621W válasza Balinov (#1521) üzenetére


LR621W
csendes tag

Köszi, hogy segíteni próbálsz!

Mondom, nem akarom több lépésben csinálni. Nagyon sokáig tartana. Igaz, éjszaka is tudna renderelni job-listtel, de akkor is hosszú idő nagyon. Vdubból a legutolsót is kipróbáltam, az 1.7.1-est, de nem tudja fogadni a hangot. Vagy lehet, hogy tudná, de elbénázok valamit. Megnéztem százszor, de lehet százegyedszer is elsiklanék fölötte. Ezért kértem a segítségeteket...

Most a CaptureFlux5.2.3-al b@sz@kodok, de nem jutok itt sem előbbre. Mondjuk itt kapásból van hang, de itt meg a képméret és a körbevágás nem tejesül. (A procterheltség csak 18%-os, mégis szép a kép!) Most próbálom összehozni az ffdshow-al, hátha úgy menne. Csak nhosszú idő nagyon, mert minden próba előtt vissza kell tennem a winfos mentést, nehogy egymással akadjanak össze. Szóval elég gáz, hogy vakon tapogatózva, qrv@lassan haladok. Kéne egy kis segítség... :B

(#1523) LR621W válasza LR621W (#1522) üzenetére


LR621W
csendes tag

Amúgy megkérdeztem a HWSW.hu-n is, de sajnos ott sem kapok választ... :(

(#1524) Balinov válasza LR621W (#1522) üzenetére


Balinov
félisten

szivesen,ezér ph a ph.
én értem,hogy 1klikk megoldást keresel,csak az a baj,hogy az általad írt feladat nagyon nem úgy néz ki,hogy 1klikkessel megoldható lenne profi módon.

Azt hiszem a doom9 fórumán volt épp egy srác,akinek 1:1ben ugyanez a problémája volt mint neked,de neki sem tudtak okosakat mondani. Igazából azt a 2 free sw-t is onnét javasoltam.

1dolog még az eszembe jutott bele. Firewire kártyának nem létezik más drivere? AZ sp2-es xp beépített fw driverén kívülire gondolok.

Esetleg lekéne cserélni a winfos beépített DV kodekjét ezek közül valamelyikre: [link] vfw ide-vagy-oda,talán it is vmi 1xrü kodek kérdés a gond.Kitudja.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1525) LR621W válasza Balinov (#1524) üzenetére


LR621W
csendes tag

Ja, nagyon úgy néz ki, hogy föladom mostmár. Köszi a segíteni akarást!

Sziasztok!

(#1526) LR621W válasza Balinov (#1524) üzenetére


LR621W
csendes tag

Föltettem az általad javasolt free-kodekeket is. Érdekes, hogy a VD-ben nem jelennek meg. Továbbra is csak a már belinkelt képen látható állapot van. (természetesen a win-újraindítás megvolt) Valamiféle programmal lehet ezeket be és kikapcsolni? Komolyan mondom segíthetnétek, mert nagyon elárvultam a problémáimmal... :B

(#1527) LR621W válasza LR621W (#1526) üzenetére


LR621W
csendes tag

[kép]

Szóval sehol a Pana-kodek, sehol az adaptec, sehol a Pinnacle. Pedig fönt vannak, de nem látszanak.

Segítséééég!

:U

(#1528) Balinov válasza LR621W (#1527) üzenetére


Balinov
félisten

pff...egyre inkább tanácsatalan vagyok. milyen a firewire kártyád,ha pci kártya,milyen chipes.ha alaplapi ,milyen az alaplap?nemtok már másra gondolni. :O :(

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1529) LR621W válasza Balinov (#1528) üzenetére


LR621W
csendes tag

Kamera Sony MiniDV, Firewire Texas csippes normál, alaplap 775-ös foglalatú Intel csipszetetes, WindowsXP Pro napi frissítéssel.

Szóval nem hiszem, hogy ezzel lenne a bibi. A gépem mindenesetre elég erős a feladathoz, mert mindegyik megoldásnál 50% alatti a a proc-terheltség. Szóval ha meg lehetne csinálni, bírná a gép röhögve. Itt a beállításokkal vagyok elárvulva inkább. Látod, hiába tettem föl azokat a kodekeket amiket javasoltál, nem jelennek meg a Virtualdub alatt. Valami spéci progi kellene a winfos sajátjának a lecseréléséhez. De melyik az? Nem találok az interneten olyant ami ezt a feladatot lenne hivatott ellátni. Pedig érzem, itt van az eb elhantolva...

(#1530) Balinov válasza LR621W (#1529) üzenetére


Balinov
félisten

másik totyikban ajánlották az AviSynth-et,annak utánanéztél,hogy műxik? bevallom avisynth tudásom kimerül abba,hogy a CCE-vel hogy lehet mpeg forrást megetetni,meg 1-2 egyszerü szűrőt használtatni vele.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1531) LR621W válasza Balinov (#1530) üzenetére


LR621W
csendes tag

Igen, megnéztem. Nem segít, mert csak megnyitott fájlokra ad megoldást. nekem meg capture lenne a forrás ugyebár. Ha azt is tudná, akkor talán jó lehetne. Kérdés persze, hogy egyáltalán milyen programot fogad el forrásnak? Mert ugye a Virtualdubot hiába, ha azon meg nem jó a capture. Ha mondjuk a DVIO-t elfogadná, akkor semmi gondom nem lenne. Mert azzal tökéletesen lehet DV-t kepcsörölni. Szóval? :F

(#1532) Balinov válasza LR621W (#1531) üzenetére


Balinov
félisten

passzolom,sajnos nem tudom sem melóba,se otthon kipróbálni,ezt neked kell megtenned.
talán a virtualdub-os topikba tudnak segíteni

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1533) LR621W


LR621W
csendes tag

OK. Köszi az eddigieket!

(#1534) LR621W


LR621W
csendes tag

Még nincs meg a megoldás. :B

(#1535) net84 válasza Wolverine293 (#1520) üzenetére


net84
őstag

köszi a választ, én is inkább a pro fele húztam, kipróbálom a demót, oszt meglátjuk

Read only...

(#1536) Jolly@


Jolly@
csendes tag

Sziasztok,

Van egy Sony TRV 240E kamerám és le szeretném archiválni a digital 8 szalagokról a felvételeket DV-n és firewire-en keresztül a gépre.
Addig tökéletesen müködik minden, amig tömöritetlen AVI-ba felkerül a vinyóra, de amint
visszajátszom a gépröl, láthatóan akadozik a felvétel, de nem mindig! :F Ez attól függ, milyen hangulata van a gépnek!
Ami a nagyon nagy problémám az az, hogy amikor lekonvertálom az éppen akadozás mentes tömöritetlen AVI-t bármilyen formátumba és bármilyen minöségbe, mindig akad a kép kb. 20 FPS-nek megfelelöen! A konvertálást már több programmal kipróbáltam, de minden esetben akadás a vége.

Segitségeteket szeretném kérni, hogy mi lehet a baj, mert több hete próbálkozok már mindenféle progival, illetve az azokon belüli opciókkal sikertelenül és mostmár lövésem nincs.

A gép: AMD 2500+ (barton), ATI Radeon 9500 PRO, 512 MB RAM

Nem valami csúcs gép az igaz, de a legrosszabb minöségben való tömöritést azért jól kellene, hogy vigye, ezért nem hiszem, hogy a gép miatt lenne.
Volt már reinstall XP is.



Üdv

(#1537) Balinov válasza Jolly@ (#1536) üzenetére


Balinov
félisten

szia, volt hasonló konfigom,csak 40GB-os 2MB cache-s 5400RPM-s vinyóval és pci-s firewirekártyával,de nálam az áthúzott dv avi nem produkált olyan tüneteket,mint nálad.
Én megnézném,hogy a hdd töredezettségmentesítés után mit mutat a tünet,ill. megpróbálnék valami más programot a dv avi anyag áttöltésére (fw-n áttöltés az gyk másolás). Esetleg nézd meg Gspot-tal,hogy egy rövid minta dv avi milyen FPS értékeket mutat.Ha az 720x576@25FPPS-t mutat,akkor lehet valami kodek gond is,esetleg kodekpakk vagy szimplán szoftveres ütközés.

Mit használsz áttöltésre? Próbáld ki ha gondolod a WinDV nevü ingyenes programot.Vagy a szintén ingyenes microsoft moviemaker2-t. Arra ügyelj,hogy Type-2 formátumot válassz,többen jelezték itt a ph!-n is,hogy annak jobb a kompatibilitása.

üdv
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1538) Jolly@ válasza Balinov (#1537) üzenetére


Jolly@
csendes tag

Szia,

Köszi a gyors reagálást!
Az igazság az, hogy nem csinálok töredezettségmentesítést már kb 5 éve, mert nem igazán tesz az jót a hdd-nek. Elképzelhetö, hogy van ennek köze a problémámhoz?

Már néztem az értékeket és ahogy irtad is. 720x576, 25FPS, bitrate:28000 --> igy készül el a felvétel, ami tökéletes. Az akadozós probléma akkor jön elö, amikor konvertálok. Pl csak 1500-as bitrátával is ugyanugy szakaszos a kép, mint mondjuk 6000-el.
Egyébként nagyon érdekesen akadozik. Nem úgy, mint pl egy játék, ha lassú hozzá egy gép, hanem mintha pl a TV-ben néznék egy filmet és ahogy fordul a kamera, húzná magával a képen lévö tárgyaknak a szélét, vagy embereket egy picit és mindezt darabolva.
Ezáltal úgy is tünik egy hangyányit, mintha akadozva mosná a széleket. Olyasmi, mint a szellemkép, de mégsem az. Nem tudom máshogy leirni sajna.
Számtalan effektel kipróbáltam már, de semmi eredmény.

Áttöltésre a Pinnacle Studio 7-10-iget kipróbáltam. WinDV-vel is ugyanaz volt a jelenség, tehát hogy vagy akadt a tömöritetlen AVI, vagy sem.
Jelenleg a studio 10-et használom és az áttöltés jónak tünik.

Lehet tényleg, hogy valami kodek baja lesz? Kodek pack-et is már raktam ujra pedig.
Ezt a Type-2 formátumot nem tudom hirtelen hova tenni.

Üdv

(#1539) Balinov válasza Jolly@ (#1538) üzenetére


Balinov
félisten

értem,csak tippelni tudok,mi a probléma,de konkrét dolgot nemtudok.próbáld meg a töredezettségmentesítést,bár,ha az áttöltött dv avi OK,akkor ezt majdnem kizárhatjuk,mint hibaforrást. arra tok gondolni,hgoy vmi miatt eldobott képkockák keletkeznek (dropped frames),csak nagyhirtelen nem ugrik be olyan program,ahol ezt ellenőrizni lehet.Type1 vs type2 aspektusban csak azt tudom mondani,amit nekem is itt mondtak,hogy a type2 stabilabb,jobban támogatott formátuma a dv avinak utófeldolgozás szempontjából.
Kódolásnál hogy kódolsz és mivel? 1menet fix bitráta,vagy 1menet VBR? vagy többmenet?mi a célformátum?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1540) Balinov válasza Balinov (#1539) üzenetére


Balinov
félisten

itt találsz egy kis infót type1 és type2 összehasonlításról
[link] :B link lemaradt..

[Szerkesztve]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1541) Jolly@ válasza Balinov (#1539) üzenetére


Jolly@
csendes tag

Dropped frames nincs egy darab se. Ezt irja pl a studio is, amikor épp áttöltök.
Arra rájöttem már, hogy nem szabad arra a HDD-re áttölteni, amelyiken a rendszer van, mert akkor tuti, hogy lesz eldobott frame, legalábbis nálam ez igy van. (az indexelést mondjuk kikapcsolhatnám a rendszer hdd-röl és akkor nem lenne, de igy 2 vinyóval felesleges)
Erre a type-2-re ránézek, ha hazamentem.
Kódolást az Avidemux-al csinálom, ami nekem eddig a legjobban bevállt.
1 menetben fix bitrátával, amit legutoljára 2500-ra állitottam. XVID-be történik az egész, mert ezzel értem el eddig a legjobb minöséget a legkissebb mérettel.
A hang Lame és 128 kbps (MP3).
A célformátum szintén AVI.
Ezen kivül még használok filtert az interlace eltüntetésére.

Még a több menetet nem próbáltam. Az esetleg lehet, hogy a hanggal van valami?
Mert ha igen, akkor ki kell próbálnom, hogy csak a képet konvertálom, hátha úgy nem fog akadni.

Üdv

(#1542) Balinov válasza Jolly@ (#1541) üzenetére


Balinov
félisten

próbáld meg többmenetben,esetleg más kódoló szoftverrel.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1543) Jolly@ válasza Balinov (#1542) üzenetére


Jolly@
csendes tag

Mindenképp megpróbálom, aztán majd maximum jelentkezek, hogy mi az eredmény.

Köszi a segitséget! ;)

Üdv

(#1544) Balinov válasza Jolly@ (#1543) üzenetére


Balinov
félisten

szivesen,remélem működni fog a dolog. VirtualDub-ot nem próbáltad?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1545) Jolly@ válasza Balinov (#1544) üzenetére


Jolly@
csendes tag

Próbáltam, de inkább csak próbálgattam. Az egy picit bonyolultabbnak tünik nekem.
Mindegy az sztem, hogy melyik programmal csinálom, mert állandóan az a végeredmény.
Tuti valami más van itt, csak meg kell fejteni... :)

Üdv

(#1546) Balinov válasza Jolly@ (#1545) üzenetére


Balinov
félisten

írod,hogy xvid kodek a cél avi formátuma. esetleg másik verzióju xviddel is ugyanezt csinálja? Koepi's féle vagy a Nic féle. free-codecs.com-on megtalálod mind2 verzió installerjét.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1547) Jolly@ válasza Balinov (#1546) üzenetére


Jolly@
csendes tag

Másik verziójú xvid kodekkel nem próbáltam. A Koepi féle van a gépemen ha jól tudom és nemrégiben még az ace mega codec pack volt.
Hallottam már olyat is, hogy a kodek pack-ektöl tartsuk távol magunkat.
Erröl mi a véleményed? Sztem lehet, hogy van benne valami...
Lehet, hogy legyalulom ismét az XP-t, aztán majd a ''szűz'' változatra felrakom a csak xvid és DV kodeket.

Üdv

(#1548) Balinov válasza Jolly@ (#1547) üzenetére


Balinov
félisten

mi a véleményem? Én sajátégpen csak 1x raktam fel egy akkori ace-t.Aznap 2x raktam ujra a win-t...senkinek nem ajánlom az ilyen kodekpakkokat. Amire egy divx6+xvid+vobsub +ac3filter nem elég,azt hagyom inkább a fenébe. Max Quicktime alternative és Elecard DS filter a 3GP videók MP-ben lejátszásához.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1549) almi


almi
senior tag

Sziasztok!

Tudtok nekem valami jó progit mondani amivel DV kameráról fel tudom tenni a gépre az anyagot?

(#1550) #65675776 válasza almi (#1549) üzenetére


#65675776
törölt tag

MovieMaker. Ott van alapból a Win-ben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.