Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) Mazo123 válasza neduddki (#1099) üzenetére


Mazo123
csendes tag

Ha egy fotot akarok beilleszteni az anyagból a menübe, akkor látszik igazán a fésüsödés, ( ekkor még gépen van az anyag ) és ez a kép az asztaliban fésüs, ezért kéne.

(#1102) neduddki válasza Mazo123 (#1101) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Aszondod hogy ha kepet teszel be az anygba atkotokent akkor fesusodik??? na eszt kiprobalom, en studio9 val szorakoztam hogy attuneseknel kepek, de ott nem tapasztaltma ijjet az ataliban erdekes propbalom /studioban dv-kent mentem es uttanan cce vagy tmpeg kodol/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1103) Mazo123 válasza neduddki (#1102) üzenetére


Mazo123
csendes tag

NO-NO!
Félre értetted.
Beolvasom az anyagot----egy lejátszóprogival csinálok egy képet a video anyagból (ez lesz fésüs), hogy ez a kép a DVD menüjében legyen.

(#1104) neduddki válasza Mazo123 (#1103) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Aha ertem!!!:- )))
Ijjet en is csinaltam, de halvany lil kodomnincs hogy hogy nem csikozodott??? hogy kivalsztottam egy kepet, vagy minol szedtem ki???? de ha jobban belegondolok, bsplayerbol mentettem, de aszt nemtom, hogy az ffdshot-t vettem-e ra a deinterlancedra vagy mi a francot???
minyuk otletem van /de kisse jobb ful, bal kez vakar:- )))/ kis reszt kimentek, bekodol ccvel cbr-re aszt lajaccom ffdsoooo es bekapcsol deinterlace legjobb formajat... /az apone hoy erre fojjamtosan a i875pbz es 3.2-es nw parosa keves:- )))/

udv

neduddki

p.s. ffdshow tud dv dekodolni??? eszt megmondatna vki ...

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1105) insane666


insane666
csendes tag

EDIUS gurukhoz lenne pár kérdésem:
1. Nero Vision-nel szedtem le a kameráról az anyagot, és EDIUS-ba való betöltéskor hibaüzenet jelenik meg, aszongya nem tudja megnyitni a fájlt. (megjegyzem, a Vision-nel exportált fájlt megnyitja)
2. A betöltött és timeline-ra húzott filmnek nincs hangja.

Mit csinálok rosszul?
Az alábbi [link] alapján állítgattam be a dolgokat, de ne tudom mi lehet. Segítsetek!! :O

Az első kínos élményben születésemkor volt részem: meztelen voltam és egy nő feküdt mellettem az ágyban

(#1106) jagada


jagada
őstag

van jelentős minőségbeli különbség, ha VIVO-n keresztül S-video kábellel nyomon fel a kameráról a cuccost a gépre mintha vennék egy FireWire kártyát és DV-n keresztül?

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#1107) neduddki válasza jagada (#1106) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

JAvallom hasznlad a keresot, a totyik eleje fele van benne az ez iranyu tesztelgetes...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1108) Mazo123 válasza neduddki (#1104) üzenetére


Mazo123
csendes tag

Hali!
A hétvégén volt kis időm próbálgatni.
következőket tettem:
1.Pinnaclevel beolvastam firewirén a videót.
2.szerkesztgettem pinnaclevel, majd elmentettem először tömörítetlenül.Ez az avi file lett nagyon fésüs!
Ha ezt az anyagot akár a Cannopusban, akár a CCEvel átkódoltam m2v-re deinterlace szűrővel, akkor az eredmény egy össze,vissza csikozás lett.
3, A szerkesztett anyagot utána a pinnaclevel kódoltattam DVDnek, de annak a minőségét nem is említeném, annyira egybemosódnak a nagy felületű, nagyjából homogén színű tárgyak, hogy az élvezhetetlen, meg kockás,stb..

Szereztem Ulead Media Studió 8-at, ami nagyon haszonlít a Pinaclera, de ott meg arra nem jöttem rá,hogyn tudok átmeneteket beilleszteni.
Van esetleg valakinek leírása? (akár magyar:))

[Szerkesztve]

(#1109) neduddki válasza Mazo123 (#1108) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

jobb nem tragyalni a pinacle mpeg koderro a cce fugvenyeben:- ((((
amugy az elkeszult dv kamera osszehasonlitasommal elegedett vagyok /na nema videozasal es vagassal, hanem az cce-vel, tv jooooooooo- ))) /cbr9000//
erre a kepkinyeresre meg majd eszmeb gyun vmi leobb utobb...

p.s. monitorn ayba fobe csikoz, de tv szerencsere nem:- )))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1110) neduddki válasza neduddki (#1109) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

''p.s. monitorn ayba fobe csikoz, de tv szerencsere nem:- )))'' hiszen e z adoga:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1111) Padawan33


Padawan33
tag

Sziasztok.

Segítene valaki abban nekem hogy
1-VHS-ről digizni csak hangot?
2-A lagzimat akarom bedigiztetni DVD-re.2*4h
Bedigizést még meg tudnám oldani csak nem mpeg,vagy dat-ban akarom kiírni.
pü-t kérek ha valaki tud segíteni.Nem ingyen kérem,a többit megbeszéljük.

Az Erő legyen veletek!

(#1112) davids83


davids83
csendes tag

Szevasztok!
én azt olvastam, hogy ezek a miniDV kamerák általában 60 fps-ben rögzitenek, de 25ben kerül a gépre! igaz ez? vagy csak a komolyabbaknál? nekem Panasonic NVGS-75 van!
ha igaz, akkor hogy lehetne a gépre 60 fps-ben átküldeni?
David

Ami ami, az az...

(#1113) jagada


jagada
őstag

Hi!
Segítség!
VIVO-s vidkaresz segítségével S-video kábelen keresztül átraktam DV kameráról a cuccot gépre. 8 percnyi avi anyag lett 10 GIGA!
légyszi ajánljatok progikat, amivel tömöríteni tudnám képminőség romlása nélkül.
És ha lehet az eljárást is leírni lépésről- lépésre, mert nem nagyon vágom ezt a témát, de szeretném ha 1,5 órát mondjuk 1 DVD méretűre tudnék tömöríteni.

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#1114) #35692544


#35692544
törölt tag

üdv

videó digitalizáláshoz milyen kártyát ajánlotok?
szüleim gépébe kellene 2,4-es cerka + gma900 alaplapi videó
9550 vivó vagy
9200 + valami videó digitalizáló
igazándiból nem az ár érdekelne, hanem melyikkel egyszerübb a hi-8-as videóval készült filmeket (nincs usb kimenet csak rca) feltenni a gépre,hogy utána dvd-re kiirjam.

(#1115) tsyl válasza davids83 (#1112) üzenetére


tsyl
aktív tag

nem igaz. az nvgs-75 is 25/fps ben rögzít.
Amúgy miért szeretnéd 60 fps-ben gépre tenni:

18 éve a PH-n....

(#1116) tsyl válasza davids83 (#1112) üzenetére


tsyl
aktív tag

elfelejtettem: Pal=25 fps, NTSC=30fps

18 éve a PH-n....

(#1117) tsyl válasza #35692544 (#1114) üzenetére


tsyl
aktív tag

Én a helyedben nem igazán költenék egy ilyen digitalizáló kártyára, mert a jobbak elég borsos áron vannak.
Javaslatom:
Biztos van ismerősnek vagy családtagnak vagy dv-s vagy digital 8-as kamerája.
Nos ezeken nagy átlagban van analóg (A/V) bemenet és a standard DV kimenet. Kölcsön kell kérni:)
3500-4000 Ft-ért már lehet venni Firewire kártyát és egy kábelt hozzá, amivel normálisan lehet dv kimeneten keresztül digizni.
hagyományos analóg digizésnél könnyen szinkron csúszás lehet, amit elég nehéz megfelelő tudás és szoftwer nélkül helyre hozni.

Digital 8-as kamera esetében elég ha a hi8-as kazettát beleteszed, mert tökéletesen lejátsza, nem kell külön rca-jack kábel hozzá.

18 éve a PH-n....

(#1118) doktor úr válasza #35692544 (#1114) üzenetére


doktor úr
tag

A legegyszerűbb egy digital8-as kamerával lenne, firewire-ön keresztül.
A VIVO kártyával csak szoftveresen tudsz tömöríteni, tehát processzor-kraft kell hozzá. A digitalizáló (attól függ, melyik) hardveresen is tud tömöríteni, függetlenül a processzortól. Én a digitalizálót javasolnám, de szvsz csak akkor érdemes megvenni, ha sok anyagod van.

(#1119) tsyl válasza doktor úr (#1118) üzenetére


tsyl
aktív tag

annyit jegyeznék még meg a digital 8 kamerához, hogy ha a felvétel LP módban lett felvéve, akkor a régebbi tipusú D8-as kamerák nem biztos, hogy letudják játszani rendesen.

18 éve a PH-n....

(#1120) #35692544 válasza doktor úr (#1118) üzenetére


#35692544
törölt tag

üdv

kb 7-8 óra anyagom van, a családba csak régebbi videókamerák vannak.
tehát valami kártya kellene konkrét tipust is tudsz ajánlani kb 20Khuf-ért.
erősebb gép van amd 3200+

thx

(#1121) #35692544 válasza tsyl (#1117) üzenetére


#35692544
törölt tag

thx

(#1122) sony-fabia


sony-fabia
csendes tag

Hali. Vettem egy Sony DCR-HC24E Mini DV kamerát. Korábban egy 8 mm-es Sonym volt amihez vásároltam egy Plextor digitalizáló konvertert és adtak vele egy WinDVD Creator szerkesztő szoftvert.
1./ A kérdésem az, hogy érdemes-e vennem FireWire csatoló kártyát vagy a meglévő konverteren keresztül nyomjam be továbbra is a gépre a digi kameráról az anyagot. Természetesen már próba anyagot raktam be rá, de mivel nem volt még FireWire kártyám ezért nem láttam/nem tudom, hogy van-e és ha igen akkor nagyban van-e különbség.
2./Ha kell a kártya, akkor a a WinDVD Creator 2.0 -val tudok-e a DV kamról bedigizni vagy milyen más szerkesztő szoftvert kell a sonyhoz használnom és honnan tudok olyat beszerezni. Mármint úgy(ingyenbe, teljes verziót)!
Köszönöm a segítségeteket előre is. (e-mailra is küldhetitek a választ)

(#1123) sony-fabia válasza #35692544 (#1121) üzenetére


sony-fabia
csendes tag

Plextor ConvertX (PX-M402U) típust használom a 8 mm -es anyagaim digitalizálásához. De raktam már be vele Digital8-as kamerával készített felvételt (esküvői). A szoftver amit adnak hozzá elég jó, de a Pineacle vagy az Ulead biztosan tud jobbat is (azokkal viszont nem akar működni, nekem legalábbis nem). Szóval ennek az ára kb. 19-20 HUF körül mozog.

[link]

A termékről és más termékeikről a gyártó hivatalos oldalán találasz leírást.

(#1124) tsyl válasza sony-fabia (#1122) üzenetére


tsyl
aktív tag

Szia!

Érdemes venni FireWire kártyát. A Plextor konvertered, ha jól láttam a paramétereket alapjában véve csak analóg jeleket tudott fogadni.
A FireWire kártyánál egy csatlakozóval tudod a képet és hangot is digizni. Nincs szinkron csúszás, mint amikor külön megy a gép felé az audió és a videó.
Arról nem beszélve, hogy ezen a porton keresztül számos program azonosítani tudja a kamerát és ezáltal már a számítógépről tudod akár frame pontossággal is kezelni a kamerát és a felvételt. (látod a timecodokat és a felvételt pld.: ''scene detect''-el akár jelenetenként is lelehet szedni...stb.)szóval rengeteg előnye van.
A windvd szoftwer nem tudom mennyire működik együtt majd. Egy biztos, hogy helyette, tényleg vannak sokkal jobb programok is, s mint kezdőnek én tudnám ajánlani akár az Ulead videóstudióját vagy az Adobe Premier Elements-ét. Én Premier Pro felhasználó vagyok, ezen a téren szívesen segítek.

18 éve a PH-n....

(#1125) erdoke válasza sony-fabia (#1122) üzenetére


erdoke
titán

Mindenképpen érdemes venned egy FireWire kártyát, mert nem drága. Vagy egy új alaplapot, amire rá van integrálva. Amelyik gépen még nincs firewire, az úgyis elég gyenge lehet az átkódolásra. :)
Esetleg fontold meg egy asztali DVD-író beszerzését, azt másra is tudod használni (felvétel TV-ből, VHS kazetták digizése, stb). Habár egy igényesebb, HDD-s darab még mindig 100e fölött van. Egyszerűbbet 80 GB HDD-vel már 70e körül kapni. A PC-n készült DV->DVD konverzió csak komolyabb alkalmazásokkal (CCE vagy hasonló) lesz jobb minőségű mint a DVD felveevős.

A legjobb aláírás a héten

(#1126) neduddki válasza sony-fabia (#1122) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Erdesm lenne csinalni egyteszet, hogy mit latsz.. amugy ahogy erdoke is monda oleg sokan a digitalizaro izekrol attertek a fw-re, vagy ne agy isten asztali dvd-re
indegy a teszre nagyonkivancis lennek...:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1127) #35692544 válasza sony-fabia (#1123) üzenetére


#35692544
törölt tag

thx
ez tetszik.
Eléggé töröm az angolt, ha jó látom ez egy külső egység és kell hozzá egy vga kártya gondolom az alaplapi gma900 nem elég.

(#1128) #35692544 válasza tsyl (#1124) üzenetére


#35692544
törölt tag

üdv
azért ajánlotta ezt (pont ilyet keresek) mert a kamerán se usb se firewire kimenet nincs.

(#1129) #35692544


#35692544
törölt tag

üdv még egy kérdés
van e olyan hely ahol leadom a kazettákat (hi8) és kiirják dvd-re, és kb mibe kerülhet?

(#1130) funkboom


funkboom
csendes tag

helló

A következő a problémám: van egy Sony DCR-TVR250E típusú videókamerám. Digital 8-as típusú (a MiniDV előtti egyel) de a manual instruction szerint tud DV IN/OUT-ot. Na most: szeretnék egy anyagot kazettáról bedigizni, de amikor bedugom a FireWire kábelt a gépbe és a kamerába, majd bekapcsolom, akkor nem a szokásos Windows-os ablak jelenik meg hogy milyen programmal szeretném digizni (ahogy az egy nemrég kölcsönadott MiniDV-s kamera esetében volt) hanem a kamera LCD-n megjelenik a DV IN felirat.

Ebből én arra következtetek hogy csak a kamera oldali csatlakozást érzékelte, magyarul annyit hogy a kamerába dugtam egy kábelt. De a gép miért nem látja hogy bedugtam ??? Amúgy SB Audigy 2 ZS Firewire portját használom, korábban már kipróbáltam és működött. Megnéztem a drivereket, azokat is installáltam (''Az eszköz megfelelően működik.'') Úgyhogy most tanácstalan vagyok

Tud valaki segíteni? :F

hálás lennék... köszi :R

(#1131) tsyl válasza funkboom (#1130) üzenetére


tsyl
aktív tag

Szia!
Nekem is digital 8 (Sony DCR-TVR355E) van
A kijelzés normális.
Nem tudom milyen programmal próbáltál digizni, de pld.. az Ulead Videostudió vagy a Premier (én ezt használom) pillanatok alatt felismeri a kamarát. A premierben pedig még a Sony-n belül a tipust is kitudod választani.
A lényeg az, hogy a kamera ugye VCR állásban legyen és innentől kezdve már érzékelni kell a gépnek a jelet.
Megjegyzem épp a napokban találkoztam egy kamerával (igaz Panasonic volt) amelyik nem volt hajlandó dv kimeneten kommunikálni. Szervízbe kellett vinni és ott orvosolták)

18 éve a PH-n....

(#1132) tsyl válasza #35692544 (#1129) üzenetére


tsyl
aktív tag

Igen vannak. Bár én csakDebrecen környékéről tudok címeket /bár igaz én is megcsinálnám / :) .

Nekem pár hónapja szervízbe volt a kamerám és a felvett anyagom határidős volt. Ezért mivel égen földön nemtaláltam másik kamerát egy ilyen helyre vittem el a kazettákat.
Az árfolyam (kedvezményesen, mivel 8 óra esküvői anyagom volt) 2500Ft/kazetta digitalizálás (igaz én vittem winyót, mert dv aviban kellett szerkesztésre az anyag)

18 éve a PH-n....

(#1133) bitfarkas válasza neduddki (#1126) üzenetére


bitfarkas
őstag

Az Erdőke által felvetett két lehetőség szubjektív tesztjét én ad-hoc körülmények között megcsináltam. Azaz egy háromnegyed órás vágott filmet visszaírtam kazira, majd felírtam a panával mpeg dvd formátumban ram-ra, vissza a pc-be, és adtam néki dvd struktúrát menűkkel etc.
Aztán rájöttem, hogy kicsit módosítani kellene a videot, meg hozzátenni egy diashow-t, így újraszerkesztettem (premiere) és egy próbaverziós ulead video studió 9. verzióval bekódoltam.
A kódolás gyors volt, kb 130% real time-hoz képest, így nem vártam csodát, ami mégis megesett. Kevés gyorsmozgásos, vagy sokrészletű, egész képes mozgás van a videóban, amit az mpeg általában nem szeret, ezért a visszanézésnél (asztalin, a Panán) ezekre koncentráltam.
Szerintem az uleades változat néhány kényes résznél (svenkelés hosszú oszlopsor mentén) jobban teljesített, mint a Pana. mindkét rendszeren az egy órás időtartamot, azaz 8 mbit cbr-t állítottam be, bár a Panánál a W Vbr-t jelzett, de a fájlméret az azonos tartalmú DV részeknél szinte teljesen azonos lett.
Így el is határoztam, hogy megkisérlem a demo idő meghosszabbítását :)) vagy ha nem megy az ulead progi megvásárlását, annyira megtetszett.
Mindíg vágom ugyanis a videoimat. Ha ehhez végig kell játszani az oda vissza írást, az hosszabb, mint egy kétmenetes vbr.

(#1134) bitfarkas válasza funkboom (#1130) üzenetére


bitfarkas
őstag

A milyen digitális videokamerát topicban válszoltam Neked. Remélem az inkriminált három topikon kívül többen nem kérdezted meg a problémát?

(#1135) #35692544 válasza tsyl (#1132) üzenetére


#35692544
törölt tag

thx

cégnevet vagy linket tudsz küldeni

(#1136) magdagabor


magdagabor
csendes tag

Sziasztok!
Előre is bocsánat, ha ez a téma nem új jellegű kérdéseket vet fel, de képtelen vagyok mindent átolvasgatni, meg aztán így még nem láttam a kérdést sehol.
Szóval:
Frissen vásárolt Panasonic Mini DV kamerámról szeretnék DVD-t készíteni.
A Firewire port és kábel megvan, sőt a Win Movie Makerrel már beolvasni is sikerült az anyagot.

Azt szeretném, ha a lehető legjobb minőséget tudnám DVD-re rögzíteni, nem baj, ha csak 1 vagy 2 óra fér egy lemezre.
A fent említett programmal ez hogyan oldható meg?
Vagy másik progit ajánlotok?
Megköszönném, ha segítenétek onnan kezdve, hogy a DV kazetta beolvasásához hogyan érdemes beállítani a kbit/sec értékeket, hogy ne romoljon a minőség, illetve hogy lesz abból utána DVD formátum?
Előre is köszönöm minden segítőkész emberke válaszát!
Üdv.

Gábor

(#1137) tsyl válasza magdagabor (#1136) üzenetére


tsyl
aktív tag

privát ment

18 éve a PH-n....

(#1138) zoka válasza tsyl (#1137) üzenetére


zoka
csendes tag

Új vagyok itt, és a problémám detto mint ''magdagabor'' 1136-os hozzászólása. Tsyl, nekem is elküldenéd privát e-mail-be a választ?
Köszi!

(#1139) TToto


TToto
csendes tag

Helló!

Most járok itt először és nem nagyon foglalkoztam még ilyesmivel.
Van egy Panasonic NV-GS17 miniDV kamerám. Feltettem az Ulead VideoStudio 10-et.
A gondom az lenne, hogy USB-n keresztül szeretném a filmeket átvenni a gépemre, de csak 320*240-ben hajlandó ezt megtenni. Mi lehet a gond?

(#1140) tsyl válasza TToto (#1139) üzenetére


tsyl
aktív tag

Az USB-t szerintem felejtsd el. FireWire kártyát vegyél (kb.2000 Ft. kábellel). Ezekután a kamerád tökéletesen összefog dolgozni a 10-es Ulead-al, 720x576-os felbontásban is.

18 éve a PH-n....

(#1141) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Ciao All.

Nekem is valami ilyen jellegű gondom van!
Van egy digitális kamerám, kazettás! A rögzített anyagot szertném felrakni a gépre
egy VIVO-s MSI 7900GT-n keresztül!
Azt nem értem, hogy miért terheli le 100%-ra a procimat (3500+), és miért tűnik nekem úgy,
mint ha digitalizálná a már amúgy is digitális jelet?
A gépre DVD (720/576) minőségben kerül fel a film!
Felvétel közben, ha nézem a filmet, szaggat mint állat, viszont ha visszanézem,
csak itt-ott van nagyon minimális akadás!
Ez normális jelenség, vagy valamit rosszul csinálok?

Más:
Hol tudom azt megnézni, hogy a kamera milyen formátumot rögzít?
Csak mert ha már a felvételnek rosszabb a minősége, mint 720/576, akkor
van értelme nekem 720/576-ban a gépre tenni? Mert szerintem ez egy felesleges
átalakítás lenne!!!

Légyszi segítsen valaki! :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#1142) tsyl válasza s7evcsenko (#1141) üzenetére


tsyl
aktív tag

A VIVO-s MSI 7900GT-hez még nem volt közelebbi tapasztalatom, de feltételezem, hogy eleve mpg2-be digitalizáltad a filmet.
Ebben az esetben a szaggatás elfogadható, mert a nyers DV-avi átalakítása nagyon igénybe veszi a processzort is.

18 éve a PH-n....

(#1143) s7evcsenko válasza tsyl (#1142) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Nem avi-ba alakítom a filmet, mert asztali DVD lejátszón szeretnék megnézni!
Tehát mindenképp Mpeg kell!!!
Vagy úgy érted, hogy a kamera vesz fel avi-ba?
Ebben az esetben a 720/576-re konvertálásnak van értelme?
Tudtommal az avi sokkal rosszabb, és a ''szarból nem lehet várat építen'' itt is igazzá válik, vagy tévedek?

Köszi :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#1144) tsyl válasza s7evcsenko (#1143) üzenetére


tsyl
aktív tag

A kamerán ún. ''nyers'' DV avi van. Ez is 720x576 (bár valójában kicsit nagyobb). Ennek az avinak a minősége a legjobb! Ezért is szoktuk dv aviként digizni, ha valamit szerkeszteni azaz vágni akarunk rajta. Ez után mehet a kódolás Mpg2 (azaz dvd) formátumba.
Nálad mivel nem kell szerkeszteni rögtön mpg2-be kódolja a géped. Attól hogy a 720x576 nem változik, mindenféleképpen valahogy tömöríteni kell a nyersanyagot. Ennek a minősége sokat függ a hardwertól, az alkalmazott programtól és az azon belül választott paraméterek megadásától.
Csak összehasonlításképpen: 1 óra dv avi = kb.13,5 GB míg 1 óra (jó minőségű)Mpg2 = kb. 2,5 Gb ...Szóval írtózatos adatmennyiséget kell a hardwernek is átdolgozni mikor digizel. Nálam is szaggat az mpg2 digi közben, bár függ attól is hogy a bitrate-k mennyire vannak felhúzva.

18 éve a PH-n....

(#1145) s7evcsenko válasza tsyl (#1144) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Hoppá....
Ez így már mindjárt más! Így már értem is!
Viszont akkor nálam valami nagyobb gond lehet, mert nálam
1óra mpg2 az kb 1GB!!!! És a felbontás tudomásom szerint 720/576!!!

Már csak azt nem értem akkor, hogy akinek egy sempron 2200+ procija
van, az hogy tud digizni? Sehogy? Mert én ismerek ilyet!
Vagy ez már sokkal több dologból áll, mintsem érthetném?
Na mindegy, ez nem is érdekes!

Szóval akkor nem érdekes a szaggatás addig, amíg a visszajátszás tökéletes?!?
Akkor hagyom így!

Köszönöm szépen! :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#1146) tsyl válasza s7evcsenko (#1145) üzenetére


tsyl
aktív tag

Persze, lehet egy óra 1 Gb, sőt akár 500 Mb is, de ez mind a kép rovására megy. Nálad most az a lényeg, hogy Tv képernyőn normális képet lássál vissza. Ha ez belefér 1Gb-ba és meg vagy elégedve vele, akkor nincs gond. Monitoron és az újabb High-tech tv-ken, viszont már szemmel láthatóan érzékelhető a kódolás minősége.
Digizés: már 1Ghz-es procival is lehet digizni, sőt én anno már Celeron 333 Mhz-n is digiztem...a szaggatással meg tényleg ne törődj :)

18 éve a PH-n....

(#1147) s7evcsenko válasza tsyl (#1146) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Megvan a gond!
Ugyebár én a ''Windows movie maker'' programot használtam eddig!
Na most ez a ganyé alapban ''wmv'' formátumba tömörít, és ezt sehol nem tudtam átállítan!
Ezért fogtam, feltettem a windvd-t, és azóta gúút minden!
Mpg formátumba, 60perc 4.3GB! Ez nem kevés, de legalább jó!
Csak még azt nem tudom, hogy fogom kiírni dvd-re, hisz azt csak 2GB-ig engedi.
Vagy ezt is rosszul tudom? Na majd akkor jól feldarabolom!

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#1148) s7evcsenko válasza tsyl (#1144) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Bocsi, hogy itt értetlenkedek...
''1 óra mpg2 = 2.5GB'' ez milyen felbontás nálad? 720/576?
Mert ha igen, akkor nálam ez mitől lett 4.5GB?
Mi a különbség a mpg1 és mpg2 között??
Nekem csak az mpg1-et kínálja fel windvd!

Köszönöm :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#1149) bitfarkas válasza s7evcsenko (#1148) üzenetére


bitfarkas
őstag

Valószínűleg azért, mert 8 Mbit/sec CBR tömörítést alkalmaztál. Azzal jön ki egy óra erre a méretre. Olyan anyagokat, amelyekben van bőven kevés mozgásos rész, érdemes változó bitsebességgel kódolni, mivel a csak a változást átvivő frémek info tartalma kevés, ezért a fájlméret is csökken. Ugyanakkor a minőség sem romlik, mivel a nyüzsgő részleteknél viszont megnő a kódolási sebesség, és nem irtja ki a részleteket.
KLényeges különbség a képméretben és a tömörítésben van.
Valszeg azért nem ajánlja fel a vindvd az mpeg2-t, mert nem full verzió.

(#1150) s7evcsenko válasza bitfarkas (#1149) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Elvileg full verzió, mert egy MSI 7900GT VIVO VGA-hoz kaptam!
De ha nem, akkor csesszék meg a 80K-s VGA-t....
Ez a 8 Mbit/sec érdekes!!! Ilyen mélyen nem értek a dologhoz, de utánanézek!
Köszönöm szépen!

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.