Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) Rellind válasza tsyl (#1700) üzenetére


Rellind
senior tag

Teljesen megfelelő lesz elöszőr ez.... Van manual ami a lényeg,nem kell saját iqbol küzdeni :DD Thx még1×

(#1702) faterson


faterson
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Kaptam kölcsön egy SONY DCR-TRV140E típusú DV kamerát, amivel készítettem is felvételeket. Nos ezt szeretném feltenni a számítógépemre, de valami normális nagy felbontásban ( hogy teljes képernyőn is jó legyen). A kamerához a következő progit adták: PIXELA ImageMixer ver.1.0 for sony. Hát ez egy nagy fo...., kb akkora méretben lehet USB-én felrakni a felvételt (mpeg-ben), mint egy gyufásdoboz, a minőségéről nem is beszélve...állítani meg semmit nem lehet.
Szóval, ha van esetleg valakinek tapasztalata, trükkje, jó tanácsai, azokat szívesen megfogadnám!

Előre is köszönöm!

Üdv mindenkinek!

(#1703) tsyl válasza faterson (#1702) üzenetére


tsyl
aktív tag

Szia!
A Sony-hoz kapot Pixela programot szerintem felejtsd el nyugodtan. Anno Nekem is volt (azaz még meg is van...)Sony kamerám..ez tényleg vicc hozzá.
Szóval USB portot elkell felejteni.
Mindenféleképpen a FireWire-t érdemes használni.
Ehhez mint a fentiekben már írtam (írtuk) is egy IEEE1394-es (Firewire) csatolókártya szükséges a kábellel együtt, valamint egy szoftver (általában adják is a kártyához) ami lekezeli mindezeket.
DV aviba a gépre húzva tökéletes minőséget kapsz, amit eseteg lehet szerkeszteni is és utána jó minőségben bármire átkódolni. A programot neked kell kiválasztani (melyik az érthetőbb és szimpatikusabb), s azután szerintem bármelyikőnk szívesen segít a lehetőségeinkhez képest ha elakadnál.

18 éve a PH-n....

(#1704) menace


menace
csendes tag

Sziasztok!
Már régebb óta van egy Sony DCR-HC19E miniDV kamerám, többször próbálkoztam a dv film áttöltésével, de mindig fennakadtam egy problémán,FW porton keresztül próbálom áttölteni a filmet, de rendszerint a capture 5-10 percében a kapcsolat a kamerával megszakad. Addig minden oké, csinálja a dolgát rendesen, de minden esetben megszakad a kapcsolat, csak sosem ugyanott.
Már próbálkoztam a Sony Vegas 6 és 7-el, Adobe Premier 7-el, Ulead programmmal, de ugyanez a helyzet mindig.
Gép: Abit NF7 alaplap, Athlon 3000+, 1GB RAM, ATI FX5700 videókártya, IEEE1394 kártya.
Már azt gyanitom hogy a Firewire kártya a rossz. Lehetséges ez?
Találkoztatok már ilyennel?

(#1705) #65675776 válasza faterson (#1702) üzenetére


#65675776
törölt tag

A DV felbontása 720x576. Csak ekkora felbontásban tudod átvinni a gépre.

(#1706) donsergiooo válasza tsyl (#1696) üzenetére


donsergiooo
senior tag

Te milyen típusú firewire karit ajánlasz? Továbbá azt írja a kézikönyv a kamerához, hogy:
Ha az eszköznek van DV portja, az adatátvitelhez a megfelelő kábellel rá lehet csatlakozni. (ez nem tartozéka a camcordernek)
!!! LEgyen körültekintő, mivel kétfajta DV port létezik (4- és 6- érintkezős). A videokamerán 4- érintkezős csatlakozó van.

Annyit sikerült akkro kiveséznem googleval hogy a DV 4 érintős Analóg (gondolom kazettás kamerához) a DV 6 érintős Digitális csatlakozású (HDDvel rendelkező kamerák) Temészetesen a szallag is tárolhat digitális jelet!

Tehát akkor nekem 4érintős DV csatlakozó kell és mivel kazis az enyém miylen kazit ajánlanál nekem?

Kérdések +1x:
-Milyen típusú firewire kari és mennyiért?
-Milyen DV 4tűs csatlakozó és honnan szerezhető be?
-A szallagos egységek meddig bírják a felvételt , tőrlést, újrafelvételt ....tőrlést ..stb?

Köszi a válaszokat!

ASUS P5QL, Q6600 (3400mhz), CM HyperTX , 8GB Ram (1060mhz), Ati 4850 512MB, Samsung 750GB + 2x500GB + 120GB HDD, LG DVD-RW, ASUS 550W táp, BENQ 22" TFT (1680x1050)

(#1707) donsergiooo


donsergiooo
senior tag

VP-D371 MiniDV videokamera

DV in (IEEE1394, FireWire) Nincs Firewire vagy IEE1394 csatlakozás segítségével videó felvételeket továbbíthatunk számítógépünkre.

DV out (IEEE1394, FireWire) Igen Egy Firewire (IEEE 1394) csatlakozó, mely segítségével a videó felvételeket nagy sebességgel átmásolhatja számítógépére.

Jelenleg A 2 legfontosabb információ kamerámról!

ASUS P5QL, Q6600 (3400mhz), CM HyperTX , 8GB Ram (1060mhz), Ati 4850 512MB, Samsung 750GB + 2x500GB + 120GB HDD, LG DVD-RW, ASUS 550W táp, BENQ 22" TFT (1680x1050)

(#1708) #65675776 válasza donsergiooo (#1706) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egy olcsó Via chipes is tökéletesen megfelel (kerül vagy 2,5-3k-ba).

A DV minden esetben digitális, akárhány érintkezője is van a csatlakozónak. A 4 tűs annyiban különbözik a 6 tűstől, hogy nincsenek benne feszültségbiztosító tűk. A kamerákon 4 tűs van, a PC-s vezérlőkön 6 tűs. Szóval kell venned a kártya mellett egy 4/6-os kábelt is.

A DV kazetta csak digitális jelet tárol. Ettől DV (Digital Video).

(#1709) donsergiooo válasza #65675776 (#1708) üzenetére


donsergiooo
senior tag

...köszi a választ!

ASUS P5QL, Q6600 (3400mhz), CM HyperTX , 8GB Ram (1060mhz), Ati 4850 512MB, Samsung 750GB + 2x500GB + 120GB HDD, LG DVD-RW, ASUS 550W táp, BENQ 22" TFT (1680x1050)

(#1710) tsyl válasza menace (#1704) üzenetére


tsyl
aktív tag

Szia!
A Konfigurációd eméletileg nem okozhat gondot, mivel az egyik gép nálam is a videókártyát kivéve szinte teljesen megegyezik az általad leírtakkal.

Ami okozhatja és érdemes megnézni:
1. Nincs-e kicsit "felhúzva" a gép, ha igen akkor visszaállítani az alapértékeket./proci, memória...stb/
2. A K-lite újabb kódekcsomagja pld. ("véletlenül" feltelepítette a fiam) pár hete nekem is kenterbe vágta a gépet.Eltávolítása után minden működött megint.. Szóval nincs e sok felesleges codek telepítve?
3. Digizésnél a háttérben nem futnak-e a rendszer erőforrásait jobban igénybevevő alkalmazások? /A wincsid nem írtad, de gondolom 7200-as pörgésű/
3. Utólsó lépésként pedig ténylegesen szóba jöhet az FW kártya is, hiszen én is találkoztam már ilyennel, sőt olyannal is, hogy a kamera Dv portja is elszállt e miatt.
Ha tudsz esetleg egy próba erejéig kölcsönkérni az lenne a legjobb lehetőség.
4. Mivel a gépeden ennek simán kellene működnie, reménytelen esetben még megpróbálható az Op. rendszer újratelepítése is.

18 éve a PH-n....

(#1711) tsyl válasza donsergiooo (#1706) üzenetére


tsyl
aktív tag

Az egyik gépemben egy egyszerű mezei Dana kártya van már évek óta, ami kifogástalanul működik. Adtak hozzá kábelt is és járt vele az Ulead Videostudio egyik (butított) verziója is.

A másik két gépben Digitalizáló kártyák vannak amik tartalmazzák a FW portot is, ezekhez is járt a kábel.

Kazetta: Ha őszinte akarnék lenni: akkor szinte egyiket sem, mivel nem találkoztam még olyan márkával pályafutásom 20 éve alatt, amibe ne lett volna hébe-hóba, ilyen-olyan hiba.
Sajnos mára már a boltok polcain főleg csak EU-s gyártmányú kazik lelhetők fel és az utóbbi időkben hozzám került anyagok többsége is már ilyenen volt rögzítve. Pixelhibák, hanghibák és sorolhatnám minden előfordult, márkától függetlenül.
A felvétel készülhetett közel 2 millás kamerával vagy csak simán belépő szintű handycam-el is.. Kollegák is panaszkodtak, hogy azért nem mindig volt ez így...
Szóval ha látsz olyat hogy "Made in Japan" akkor érdemes azt beletenni a kosárba.

A szalagokat én 2x de max. 3x használom. Ha fontos az esemény akkor mindig újakat veszek, azon a párszáz forinton nem múlhat a dolog.
Ettől függetlenül biztos, hogy kibírják a 8-10x-es újrafelvételeket is. Nagyon függ a minőségtől. De látszik az már a felvétel visszanézésekor (azaz digitalizálás után főleg a Timeline-on), hogy "mit is bír a szalag"

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH-n....

(#1712) faterson válasza tsyl (#1703) üzenetére


faterson
csendes tag

Szia!

Köszi a segítséget! Szerencsére van alaplapba integrált firewire kártyám a pc-ben. Te melyik progit ajánlanád a felvétel gépre húzásához, illetve utána az átkódoláshoz egy kezdőnek?

Üdv és köszi még1x!

Addig megyek és veszek egy 4/6 firewire kábelt! :-)

(#1713) tsyl válasza faterson (#1712) üzenetére


tsyl
aktív tag

Ha fontos a teljes folyamat magyar leírása, akkor a Pinnacle Studiója.
Kimondottan egyszerű kezelésű a Cyberlink PowerDirector-ja is. (Gyors munkához főleg)
Bár személy szerint hozzám mindig is közelebb állt az Ulead Videostudiója.
Ám a fentieket ismerve, én esküszöm az Adobe Premierre és nem is használok erre mást.:)

Szóval komolyabbra fordítva a szót: Mindegyikkel tökéletesen belehet húzni a filmet. A különbség a szerkesztés felületében,kezelésében van, de a fenti 3-nál elég könnyen megérthető a folyamat logikája. Valamint tartalmazzák a kódoláshoz szükséges dolgokat és kimeneti formátumokat is.(DVD,VCD,SVCD,mpg2...stb .)

18 éve a PH-n....

(#1714) DjKoxi


DjKoxi
senior tag

Sziasztok, egy kis segítséget szeretnék kérni.

Kamera panasonic nv-gs320, és tud 16:9 képarányban is rögzíteni. Így vettem fel az egyik iskolai műsort. Win dvd-vel feltettem majd Ulead- 2-es verzióval csináltam dvd-t belőle, és ki is írtam.
A képaránnyal van bajom, mert a tv-n ha dvd-ről kap jelet már nem lehet formátumot váltani, és egy kicsit nyújtottak az alakok. Ha magát a nyers dv avit nézem ott még jó a képarány.
A gondom hogy az általam használt mindkét progi felületén csak 4.3 oldalarányú a képablak, és beállításoknál sem találtam lehetöséget 16.9-re.
Az újabb verzióik már tudják a 16.9-et?

Köszi előre is a segítséget.

(#1715) tsyl válasza DjKoxi (#1714) üzenetére


tsyl
aktív tag

Természetesen az új verziók már teljesen támogatják a 16:9 képarányt.
DV Aviként is a 16:9-et és a DVD szerkesztésnél is a 16:9-et kell választani.

18 éve a PH-n....

(#1716) faterson válasza tsyl (#1713) üzenetére


faterson
csendes tag

Szia!

Feltettem a gépre a cuccot dv-aviban, kb 2Gb lett mivel csak 10 perces videóról van szó. Aztán Nero-val kiírtam super video cd-ként. Szted ez jó megoldás vagy mindenképpen dvd-t csináljak belőle? Jó a nero vagy letöltsem a pinnacle studiot? Egyébként a képarányt automatikuson hagytam, így 4:3-at csinált belőle. Ezt is át kell állítani 16:9-re?
Persze a kérdések elsősorban arra vonatkoznak, hogy jobb minőséget lehet elérni a másik progival illetve a képarány átállításával?

Köszi! Üdv!

(#1717) DjKoxi válasza tsyl (#1715) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Köszönöm szépen a választ!
Akkor beszerzem az ulead vmelyik új verzióját.

(#1718) tsyl válasza faterson (#1716) üzenetére


tsyl
aktív tag

Ha fontos és teljesen kiakarod használni a minőséget, akkor érdmes dvd-t készíteni belőle.
A képarány, ha felvételkor is 4:3 volt (azaz nem "szélesvásznú") akkor a kész anyag is 4:3 legyen, nem kell átállítani.
A jobb minőség elérése már kicsit komplikáltabb.
Amikor megvan már szerkesztve az anyag érdemes elmenteni DV aviba. (ez persze dupla hely)
Valami külső kódolóval (TMPGenc, Canopus ProCoder és még van egy jó pár) mpg2-be alakítod. Itt már kezd "szövevényesebb" lenni a dolog, mert a minőség attól fog függni, hogy hogyan állítod be. Én 2 lépéses VBR kódolást használok mindig, (ez dupla sőt néha 3x idő is) így elvileg tényleg elmondható, hogy nagyon jó minőséget lehet elérni, még a gyors mozgású részeknél is.De szerintem ezzel még ráérsz kísérletezni

Én a helyedben (ha nem vagy megelégedve a minőséggel) megpróbálnám a másik programot is, végül is egy tíz perces anyagnál az nem olyan vészesen sok idő. Utána már összelehet hasonlítani a kapott eredményt.

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH-n....

(#1719) tsyl válasza tsyl (#1718) üzenetére


tsyl
aktív tag

...lehagytam:
Végül is ezeknél az egyszerűbb programoknál az a lényeg, hogy "helyben" a digizéstől kezdve a kész dvd-ig kilépés nélkül megcsinálhatsz mindent.Előre elkészített sablonok vannak.(feliratok, menük, effektek...stb)
A minőséget is meglehet választani bennük a felajánlott "template"-ekből és nem kell hozzá különösebb szakértelem és tapasztalat sem. Persze arany szabály, hogy a jobb minőséghez jóval több gép idő is szükségeltetik.

18 éve a PH-n....

(#1720) DjKoxi válasza tsyl (#1719) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Letöltöttem az Ulead 11 próbaverzióját. Ez 30 napig teljes értékű program?

Olvastam a fórumot és azt írják Type 2 dv formátumot kell választani. Van különbség?

(#1721) faterson válasza tsyl (#1718) üzenetére


faterson
csendes tag

Köszi!

Mikor nero-val csináltam a a svcd-ét akkor én is a 2 menetes vbr-kódolást választottam!

(#1722) tsyl válasza DjKoxi (#1720) üzenetére


tsyl
aktív tag

Igen tudtommal teljesen használható a 11-es verzió, a bónus kiegészítések (text, FX és filterek vannak korlátiozva benne)

A DV type 1:egy hagyományos (OpenDML) avi, ami 1 db dv folyamatot tárol amelyik tartalmazza a videó és hanganyagot is. Ezt nem minden rendszer képes lekezelni.

A DV type 2. a dv folyam videó és hanganyagát 2 külön folyamatként tárolják az állományon belül. Ezáltal ez a módszer kompatibilis a legtöbb mai alkalmazással.

Szóval érdemes a Type 2 formátumot választani

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH-n....

(#1723) DjKoxi válasza tsyl (#1722) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Köszi, megint!

Rendes vagy, hogy ilyen hamar válaszolsz a kérdésekre.

(#1724) menace válasza tsyl (#1710) üzenetére


menace
csendes tag

Szia!
Köszi a segítséget. Próbálkoztam több dologgal is.
Vettem egy új FW kártyát, illetve mondtam a boltban, hogy ha ugyanúgy fennáll a hiba akkor visszaviszem. Légyeg ami lényeg, megoldódott a probléma, 100% hogy a FW kártya volt a rossz, mert ezzel minden működik simán.
Persze most már újabb problémák jönnek, de azokkal még birkózok egyedül:)
Üdv:menace
BUÉK!

(#1725) tsyl válasza menace (#1724) üzenetére


tsyl
aktív tag

Ezért is tartja a mondás, hogy ami elromolhat az el is romlik...egyszer:)
Örülök, hogy megoldódott a problémád. Sikerekben gazdag Boldog új évet kívánok én is!

18 éve a PH-n....

(#1726) Möhe


Möhe
addikt

Hali!

Olyan problémám van hogy a gépen tele vagyok házilag készített videókkal és most a gépet viszem "takarítani" mert sok bajom van vele. A videókat viszont nem engedi kiírni a nero, dvd-re,de még s-video-ra sem!Hogyan tudnám kiírni rendesen?
help :F

(#1727) tsyl válasza Möhe (#1726) üzenetére


tsyl
aktív tag

Milyen formátumban vannak a videóid?

18 éve a PH-n....

(#1728) Möhe válasza tsyl (#1727) üzenetére


Möhe
addikt

Simán winamp media file-t ír ki a tulajdonságoknál. Apám használja a kamerát és a hozzá való dolgokat. Sony HC-85 MiniDV.

(#1729) tsyl válasza Möhe (#1728) üzenetére


tsyl
aktív tag

..ez így sokat nem mond sajna..
-Lehetséges: (DV) aviban(ahogy belett húzva a kamráról) ez könnyen felismerhető, mert jó sok helyet foglal el.(egy óra kb.13,5 giga)
-Lehetséges még: Már szerkesztve (kódolva) mpg, m2v, wmv, s talán Divx-es avi (bár nem jellemző)

Megoldások:

Ha avi és nagyok a file-ok, akkor azt valamilyen formátumba (mpg2,wmv...) átkell konvertálni, hogy lemezre férjen. (ez időigényes és gépfüggő is, de így jó minőségben 90 percet rálehet írni egy dvd-re)

Ha mpg a vége akkor lehet simán file-ként (iso módban) felírni, vagy egy dvd szerkesztő programmal dvd formátumot készíteni belőle. (Neroban DVD video mód és a Video_TS könyvtárat belehúzni).
Wmv és más formátumoknál is javasolt az adatmódban való felírás.

Más lehetőség szerintem nem igen van.

18 éve a PH-n....

(#1730) Möhe válasza tsyl (#1729) üzenetére


Möhe
addikt

Értem! Akkor ha dvd-re akarom ráírni akkor filekonvertálót kell még pluszban használnom. Van egy Super nevű progi az remélem megfelel erre. Köszi a segítséget. :R

(#1731) tsyl válasza Möhe (#1730) üzenetére


tsyl
aktív tag

Így van! Szívesen!

18 éve a PH-n....

(#1732) DjKoxi


DjKoxi
senior tag

Ha veszek gyári szoftvert, pl ulead videostudio 11, abban bővebbek a beállítási lehetöségek?
Gondolok itt a menü variációkra, témákra, betűtípusokra stb.
Amit letöltöttem az kb 140MB, a gyári lemez nagyobb méretű?
A régi ulead 2-esben több ilyenfajta lehetőség van mint amiket most letöltöttem azért furcsállom.

(#1733) tsyl válasza DjKoxi (#1732) üzenetére


tsyl
aktív tag

Természetesen jóval több. Ha megveszed a dobozos, hivatalos verziót, akkor ahhoz még vannak kiegészítések és esetleg bonus pack is.
Én nem rég vettem egy digikártyát és ahhoz adták a pinnacle Studio 10 full és 11 update szoftvert dvd-n, (bár én nem igazán szeretem) valamint ezek kiegészítő bónusz dvd-it.
Uleadnál is gondolom ha regisztrálod a vásárolt terméket, akkor hozzá juthatsz a termék frissítésekhez és azon extrákhoz, amelyek letölthetőek.

18 éve a PH-n....

(#1734) tsyl válasza DjKoxi (#1732) üzenetére


tsyl
aktív tag

lehagytam:
Amúgy az Ulead 11-es Studiója 2 cd-n van és kb. 1,2Gb.

18 éve a PH-n....

(#1735) DjKoxi válasza tsyl (#1734) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Köszönöm szépen a választ.

Letöltöm a pinnacle 11-es próbaverzióját is, és kipróbálás után eldöntöm melyiket veszem meg.
Szerinted melyik jobb? Csak amatőr célra, de azért nem egy az egyben történő másolásokhoz.

(#1736) tsyl válasza DjKoxi (#1735) üzenetére


tsyl
aktív tag

Én elfogult Adobe Premier felhasználó vagyok:)
De azért a válasz:
Amúgy a Pinnacle full verziója rengeteg kiegészítést (fx, videofilter,feliratok) tartalmaz. Talán kicsit ide billene a mérleg...bár a rendszer igénye elég magas

Az Ulead Videóstudiója szerintem komolyabb,ehhez is van bőven filter és kiegészítés és én jobban megtudtam kedvelni az évek során. Valahogy jobban átlátható, jobb a menürendszere...nem tudom...én így érzem.

De tudod, azt mondják: ahány mosdó, annyi türülköző...azaz mások vagyunk...másképp ítéljük meg a dolgokat...azt érdemes használni ami a gépen is könnyebben fut és jobban áttudja látni a logikáját a felhasználó.

18 éve a PH-n....

(#1737) DjKoxi válasza tsyl (#1736) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Ebben is nehéz a döntés, mert nagyon sok lehetőség van. Van még a Sony progija, azt is jónak tartják sokan.

Én még annyira kezdő vagyok, hogy a leírásokat olvasva sokról azt sem tudom mit jelent. És hol vagyok még attól hogy készségszerűen használjam.

Köszi az eddigi segítségedet, olvasok, tanulok a témában és ha lesz még kérdésem ( biztos lesz :) jelentkezem.

BUÉK Neked és minden fórumozónak!

Tisztelettel : László

(#1738) tsyl


tsyl
aktív tag

B.U.É.K. !

18 éve a PH-n....

(#1739) tsyl válasza DjKoxi (#1737) üzenetére


tsyl
aktív tag

Igen, teljesen igazad van a Sony Vegas programjára is sokan esküsznek. Én is próbálgattam, tényleg sokat tud. De igazából ez sem ajánlható első lépésnek.
Én nagyon tudom becsülni az olyan felhasználókat mint jó magad is. Nem dobálódzik a nagy szavakkal és ami nagyon fontos őszinte és meg is próbál tenni valamit a dolgokért.
Nekem is van (volt) pár kollegám, ismerősöm aki azonnal akart volna tudni mindent. Vagy ha látott egy megvágott anyagban valami "jópofát", akkor rögtön az volt a kérdés: "húhh, mond csak el, hogy csináltad..."
És ilyenkor tudja az ember, hogy hiába minden szó, mert nagyon sok esetben nincs meg az az alapismeret, ami feltétlen kellene ahhoz, hogy megértse, egyáltalán értelmezni tudja a folyamatok egymásra épülését...
...Természetesen én sem tudok mindent és nem is igen van olyan ember ebben a digitális világban , aki azt mondhatná, hogy: .."nekem már nem tudsz semmi újat mutatni..."
Ezt soha nem lehet megtanulni, mert mindig új és újabb problémákkal szembesülhetünk az aktuális munkák során.
Én ezért szeretem. Nagyon sokszor találkozok olyan kihívásokkal (egyedi elképzelésekkel) amik adott esetben csak pár másodperc látványt jelentenek, de megvalósításához igen csak jó pár óra (..nap), s álmatlan gép előtt töltött éjszaka szükséges...és ettől függetlenül azért nekem is megadatik néha a kudarcból...
Talán még annyit és be is fejezem, hogy ismeretségi körömben jó pár operatőri- mozgófilmgyártó- vagy multimédiás iskolát (szakot) végzett kollega van , akik mára már elismerik, hogy a könyvek és a pad csak az első lépés. A gép előtt eltöltött idő, a személyes kudarcok, a kínlódás, a megoldhatatlannak tűnő problémák, de főként az akarás az, ami meghozza a gyümölcsét.

És a végére még egy érdekesség:
Ha elkészül majd az első kis film összevágva, fantasztikus érzés lesz, hogy ez tetszik másoknak és elmondható, hogy ez mind-mind a "sajátkezem" munkája. De ha minél többször megnézed, annál jobban fog tudatod alatt motoszkálni a gondolat, hogy:.."itt is van egy kis prücök, azt pld.meglehetett volna jobban is csinálni, ...ha még egyszer csinálnám, akkor oda csak mást tennék be....stb.
És ez a jó. Ebből lehet a legtöbbet tanulni. Az ember előbb vagy utőbb tisztában lesz vele, hogy ez nem futószalagmunka, ez egyedi alkotás. Bár másolni korlátlanul lehet, de megalkotni mégegyszer ugyanazt, két egyformát, olyan soha nem lesz....

Szóval kívánok én is mégegyszer Sikerekben és filmben gazdag boldog új évet!
(Úgy a valóságban mint a Timeline-on ) :)

18 éve a PH-n....

(#1740) gege71.hu válasza DjKoxi (#1735) üzenetére


gege71.hu
addikt

Nagyon kezdo szinten en nagyon szerettem/szeretem a Canopus Lets Edit progiját. Sógor 1 délután megtanulta kezelni jóformán nulla előképzettséggel, ösztönös felhasználóként. Sima minidv kameráról átpakolt a gépre, kiválogatta mi kell pár áttűnés effekt, felirat stb, lerenderelte majd dvdre irta. Szoval szívvel ajánlom ha kezdő vagy.

(#1741) DjKoxi válasza gege71.hu (#1740) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Köszönöm szépen, megnézem majd azt is.
Olyat szeretnék választani ami nem professzionális de amit egyhamar nem növök ki.
Régebben ismerős kamerájával már csinálgattam ezt-azt az ulead 2-vel, csak most már a time-line-os szerkesztést szeretném megtanulni.
Pl zene alatta, ütemre képváltások, kis képben másik kép v video, komolyabb menü a dvd-n stb. Meg amikről még eddig nem is tudtam.

(#1742) gege71.hu válasza DjKoxi (#1741) üzenetére


gege71.hu
addikt

Erre a let's Edit tökéletesen alkalmas. Következő lépésként meg esetleg a Canopus Edius. Az utóbbit szoktam használni többnyire Canopus PROCoder-rel kombinálva. Van egy valag Canopus Effektező meg ilyesmi amik mind kombinálhatók az Edius-szal és egy részük a Lets Edit-tel is.
Ilyenek pl a Canopus XPlode Prof, Canopus VideoFX Transitions, Canopus Imaginate. Utobbi az kvajó...Álloképekkel lehet vele effektezett képet csinálni, azt utána timelineba behelyezni/exportálni...
neten keress rájuk, van pár tutorial, bemutató amikkel belekukkanthacc, h miket tudnak, hogy néz ki a menüjük stb.
gege

[ Szerkesztve ]

(#1743) Lala6


Lala6
őstag

Sziasztok!

Kameráról lementett videót szeretnék vágni.
Egy egyszerű programot keresek amivel kitudok vágni részeket és konvertálás nélkül lementeni egy fáljba.
Sajnos minden program konverálgatni akarja, mégha egyszerű avi-t is választok ki. Virtual dub-al nagyon egyszerű dolgozni, de sajnos itt sem találtam meg a konvertálás nélküli mentés lehetőségét.

(#1744) tsyl válasza Lala6 (#1743) üzenetére


tsyl
aktív tag

Ha kivágsz belőle akár csak pár képkockát is, akkor is kénytelen valahogy összefűzni, ezért úgymond konvertálni fogja. De Ha maradsz a DV avinál és DV aviba is mented el, akkor ez az idő az mpg kódoláshoz képest elenyésző és a lehető leggyorsabb választás.

18 éve a PH-n....

(#1745) Balinov válasza Lala6 (#1743) üzenetére


Balinov
félisten

Lala6,vdubban ha kiválasztod a direct stream copy-t a video-nál csak vágáskor akkor is újra akarja az egész matériát konvertálni?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1746) Lala6 válasza tsyl (#1744) üzenetére


Lala6
őstag

Ettől féltem :(

Akkor elkezdem így csinálni. Köszi a segítséget!

(#1747) Cyrin válasza DjKoxi (#1741) üzenetére


Cyrin
addikt

Én Pinnacle Studio Plus 11-et használok videoszerkesztésre, amit meg is vettem.
Annak idején amikor elkezdtem (kb fél éve :) ) letöltöttem a szóba jöhető progikat, és kipróbáltam, nekem ez jött be. Valóban a Sony-t sokan dícsérik, én is kipróbáltam, és hát kezdőnek nem ajánlanám, túl sok mindent tud, és túl sok mindent lehet állítani, amikről fogalmam sem volt, hogy mi micsoda, elég bonyolult.
A Ulead-et is letöltöttem, nálam az lett a második, ami zavart, hogy nem tudott magyarul, és ami mégjobban, hogy a tutorial, ami alapján akkor meg akartam tanulni az alapokat egy idegesítő usa-angol hadarás, abból nem lehet megtanulni. A Pinnacle-lel ezzel szemben a tutorial alapján megcsináltam az első videomat, amiben volt minden, kétszintű menü, saját hang, zenei aláfestés, áttűnések stb. Aztán ennél is maradtam.
Sokan azt mondják rá, hogy egyszerű mint a faék, de amikor megvettem 300 oldalas leírása volt a dobozban, ami a legjobb, legszemléletesebb programleírás volt, amit valaha is olvastam, ez alapján rájöttem mennyi mindent tud, és ennek máig kevés részét használom ki. Mindent meg tudok vele csinálni amit akarok.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1748) Lala6 válasza Balinov (#1745) üzenetére


Lala6
őstag

Az van kiválasztva, akkor is konvertál. Igaz, kb 5-10 perc.

(#1749) Balinov válasza Lala6 (#1748) üzenetére


Balinov
félisten

hát,ha ez sem jó így ,akkor szvsz nemigen van megoldás. Viszont emlékeim szerint ds copy módban nem konvertál,csak rebuild index-et csinál,nem?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1750) DjKoxi válasza Cyrin (#1747) üzenetére


DjKoxi
senior tag

A magyar nyelvű leírás miatt nálam is előnyt élvez a pinnacle. Legalább nem kell majd állandóan segítséget kérni, mert sajnos angolul nem tudok.
Neked nem volt gond a regisztrációnál?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.