Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) Balinov válasza ISZOLE (#1349) üzenetére


Balinov
félisten

hátnem olcsó,viszont a trial is elég használható. Hoppá! azt hiszem a DVD Rebuilder csomagban van egy freeware mpeg2 encoder, Qenc a neve talán. dvd film írás topikban beszélték - talán daa-raa- hogy többmenetes kódolásban az is jó minőséget csinál,ingyen.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1352) karesz1978 válasza Balinov (#1351) üzenetére


karesz1978
tag

Akkor este kipróbálom berántáshoz a Avisynth vagy a DVIO-t.
Meglátom melyik a jobb. Eddíg a windows saját progijával rántottam be amit felajánlott..

Dell inspiron n7110, Intel Core i5-2430M 3ghz turbo CPU, nVidia GeForce 525M 2GB, 8GB RAM, 128GB ssd, 17,3 LED 1600*900 +Hd.

(#1353) Balinov válasza karesz1978 (#1352) üzenetére


Balinov
félisten

avisynth az frameservinghez ideális. pl. meg lehet vele etetni a cce-vel az mpeg-et is.DVIO viszont amit linkeltem guide alapján elég ígéretes,lehet dv avi type-okat állítani,stb. Egy tipp a CCE-hez,hozzáadod az avi-t,jobblkikk properties és ott a jobbalsó sarokban lesz 2 gomb,advancet meg még egy valami amire nem emléxek fejből (melóhelyen vok). ott én ki szoktam választani a ''Close all open GOP''-t,mert a dvd lab rendszeresen figyelmeztet,hogy open GOPS -okat talált.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1354) karesz1978 válasza Balinov (#1353) üzenetére


karesz1978
tag

Akkor egyenlőe marad a dvio. A többivel később próbálkozom.

Dell inspiron n7110, Intel Core i5-2430M 3ghz turbo CPU, nVidia GeForce 525M 2GB, 8GB RAM, 128GB ssd, 17,3 LED 1600*900 +Hd.

(#1355) VZ953 válasza karesz1978 (#1346) üzenetére


VZ953
csendes tag

Az általam javasolt programok trial változata letölthető, kipróbálható, a kiválasztott az ULEAD-hoz hasonló áron megvásárolható.
Javasolom, hogy a bevitelt a kiválasztott szerkesztőprogram capture moduljával végezd, akkor biztos a kompatibilitás. Természetesen más programokkal is be lehet vinni kompatibilis formában, de minőségben semmit sem nyersz, viszont egy dolgot biztos veszítesz: ezek a fájlok nem kerülnek (virtuálisan) közvetlenül a szerkesztőprogramba, importálni kell őket.

Az AVID Liqiud 7 Pro egy valódi profi program, ennek megfelelő árral és kezeléssel.

(#1356) Balinov válasza karesz1978 (#1354) üzenetére


Balinov
félisten

kíváncsian várom tapasztalataidat.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1357) karesz1978 válasza Balinov (#1356) üzenetére


karesz1978
tag

Na és mikor melyiket érdemes használni?
Type 1?
Type 2?

Dell inspiron n7110, Intel Core i5-2430M 3ghz turbo CPU, nVidia GeForce 525M 2GB, 8GB RAM, 128GB ssd, 17,3 LED 1600*900 +Hd.

(#1358) tsyl válasza karesz1978 (#1357) üzenetére


tsyl
aktív tag

Erről oszlanak meg vélemények.
Én személy szerint a Type 2-t javaslom.

18 éve a PH-n....

(#1359) karesz1978 válasza tsyl (#1358) üzenetére


karesz1978
tag

Rendben, de mi a lényege?

Dell inspiron n7110, Intel Core i5-2430M 3ghz turbo CPU, nVidia GeForce 525M 2GB, 8GB RAM, 128GB ssd, 17,3 LED 1600*900 +Hd.

(#1360) Balinov válasza karesz1978 (#1359) üzenetére


Balinov
félisten

úgy emléxem,vhol a doom9-en írták,hogy a type2 -nek jobb a kompatibilitása. :F

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1361) tsyl válasza Balinov (#1360) üzenetére


tsyl
aktív tag

Így van. Jobb a kompatibilitása. Amúgy tudtommal a hangsáv kezelésben van különbség.
Mélyrehatóbban erre nem tudok pontosan válaszolni, zöldségeket meg nem akarok beszélni:)
Annyi biztos, hogy pld. a Premiernél ha DV type 1 az anyag, akkor kínszenvedés dolgozni vele, sőt type 2-be kell átkonvertálni.

18 éve a PH-n....

(#1362) Balinov válasza tsyl (#1361) üzenetére


Balinov
félisten

tényleg.ja,canopus-nak van vmi free jutilja,type1->type2 konverzióra.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1363) karesz1978 válasza Balinov (#1362) üzenetére


karesz1978
tag

Értem. Akkor marad a 2-es.

Dell inspiron n7110, Intel Core i5-2430M 3ghz turbo CPU, nVidia GeForce 525M 2GB, 8GB RAM, 128GB ssd, 17,3 LED 1600*900 +Hd.

(#1364) Balinov válasza karesz1978 (#1363) üzenetére


Balinov
félisten

bocs,előbb kimaradt a link,most néztem.[link]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1365) neduddki válasza tsyl (#1361) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

MSi irka ittne mindelef hujjeseget:- ))) [link]

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1366) VZ953 válasza karesz1978 (#1357) üzenetére


VZ953
csendes tag

Karesz 1978!

Már leírtam, hogy ez nem a Te választási lehetőséged, ez már akkor eldől, amikor kiválasztod a szerkesztőprogramot. Ha annak a capture moduljával viszed be, nem kell tudnod semmit, minden rendben lesz, ő úgy csinálja, hogy újrakódolás nélkül tudjon dolgozni az anyaggal. Ha más beviteli programot használsz neked kell tudni, hogy Type 2 (ez a gyakoribb), Type 1, ezen belül sima dvsd, vagy pld. canopus cdvc kodeket kell beállítanod.


[Szerkesztve]

(#1367) kemot válasza tsyl (#1342) üzenetére


kemot
csendes tag

Bár konkrétan nem ismerem a HC14E tipusú kamerát, de véleményem szerint nem igazán kell ennek se a Firewire porthoz driver.
Nincs esetleg a menüjében tiltva valami?



-tsyl-


Nem találtam semmi erre utalót... de ha az álláspontotok az, hogy a hasonló kamcsik gond nélkül csatlakoznak a géphez, akkor nem nagyon van ötletem, hogy a Pana miért csont nélkül, a Sony meg miért nem...

Kemot

(#1368) tsyl válasza kemot (#1367) üzenetére


tsyl
aktív tag

Én mindenféle képpen megnézném egy másik számítógépen, hogy működik e. Régebben írtam ebben a topicban, hogy volt szerencsém nekem is olyan kamerával (az meg éppen Pana volt) találkoznom, amelyiknek hibás volt a Firewire kimenete.

18 éve a PH-n....

(#1369) karesz1978 válasza tsyl (#1368) üzenetére


karesz1978
tag

És a DVD Xpress DX2-t ismeri valaki?

A gondom az hogy a videómon nincs rca kimenet csak scart. Próbáltam egy scart-rca kábellel összekötni a videót a dx2-vel de nem találja így sem a forrást. :(

Dell inspiron n7110, Intel Core i5-2430M 3ghz turbo CPU, nVidia GeForce 525M 2GB, 8GB RAM, 128GB ssd, 17,3 LED 1600*900 +Hd.

(#1370) karesz1978 válasza karesz1978 (#1369) üzenetére


karesz1978
tag

Probléma megoldódott. Kábelhiba :)

Dell inspiron n7110, Intel Core i5-2430M 3ghz turbo CPU, nVidia GeForce 525M 2GB, 8GB RAM, 128GB ssd, 17,3 LED 1600*900 +Hd.

(#1371) dchard


dchard
veterán

Hali!

Én keresnék valami egyszerű és olcsó PCI-os firewire karit. Elég ha csak egy luk van rajta, egy ''DV out only''-s miniDV kamerához kéne. A lényeg, hogy a vezérlés meg ilyenek működjenek rendesen.

Van valakinek ötlete, hol és főleg hogy mit?

Köszi!

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1372) Balinov válasza dchard (#1371) üzenetére


Balinov
félisten

gyakorlatilag bármilyen firewire kártya jó neked,jó,azért a legnónémebbet ne vedd meg,egy alap, NEC chipes már elég lesz. Ha kell + sw körítés,akkor Dazzle házatájékán nézz körül,vannak nagyon jó cuccaik,esküvőnk videósánál is egy dazzle dohogott...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1373) hokitojas


hokitojas
csendes tag

Hi!

Van egy Panasonic NV-GS27 kamera és
amit rögzit azt fel tudjuk tenni a gépre csak túl nagy a mérete.
Tudna vki ebben segiteni hogy mivel lehet tömöriteni amit felvettünk?
Milyen progival a legjobb, legegyszerübb??

Elöre is köszi

(#1374) dozó válasza hokitojas (#1373) üzenetére


dozó
tag

Pinnacle Studio 9 vagy 10 elég egyszerü(menü keszítés, efektezés,stb.stb) a legjobb minöséget szerintem a Canopus ProCoder2 nyújtja (rengeteg szűrö, sok kimeneti formátum).

(#1375) sanya_67 válasza hokitojas (#1373) üzenetére


sanya_67
tag

Sziasztok!

39 éves létemre most kaptam egy GS-27-est minidv-t. Sajnálom hogy 15 éve nem vettem videókamerát mert a gyerekeimről kevés videó készült.
Eddig valahogy a fotózás érdekelt abban képben vagyok.
Csak otthoni bohóckodásra kell és tudom hogy ez már jócskán kifutottnak számit...
Node, mondjátok meg milyen az a dv kábel?? a hülye forgalmazó 4v félét mutatott.
Persze sztem ő sem volt képben.
A PC-mben egy valamilyen Asus ?? Deluxe (egy athlon 2600+xp van benne) kártya van amiben kéne lenni firewire csatlakozónak.

(#1376) tsyl válasza sanya_67 (#1375) üzenetére


tsyl
aktív tag

Szia!
Nem rossz kamera az a Pana 27-es..volt szerencsém anno dolgozni vele.
( amúgy én is 39 vagyok:) és én már 17 évvel ezelőtt készítettem felvételt a gyerkőcökről, igaz VHS kamerával. Hiába digiztem be sok-sok év után (mire ezt lehetővé tette a számítástechnika) nem igazán lett élvezhető a felvétel, mert megette az idő vasfoga )

De a lényeg:
A leírtak alapján nehéz eldönteni hogy ténylegesen van e firewire csatlakozásod.
Az eszközkezelőben ha szerepel az IEEE 1394 hardwer akkor az már jó.
A firewire (nevezik még sokféleképpen is: DV-kábel, IEEE 1394, i.LINK) kábelről fotó pld. a következő linken is található:

http://hdmi.en.alibaba.com/product/50266964/51368929/Computer_Cables/IEEE_1394_Cable.html

Amúgy csatolókártyákhoz szokták is és illik is mellékelni.

Remélem tudtam segíteni:)

[Szerkesztve]

18 éve a PH-n....

(#1377) sanya_67 válasza tsyl (#1376) üzenetére


sanya_67
tag

Köszönöm a segítséget.
Nos vettem egy Hama 6/4-es dv kábelt össze is jött a kapcsolat a kamera és a gép között.
A windv képkockákat dobott el de a Nero Vision elég szépen benyelte a kameráról az anyagot. Avi formátumú fájlom lett. Van a gépemen olyan , hogy butított Ulead Videostudio 7 SE de nem eszi meg, gonodlom valami más kellene hogy szerkeszthessem???

(#1378) sanya_67 válasza sanya_67 (#1377) üzenetére


sanya_67
tag

Érdekes most meg nincs kapcsolat a pc és a kamera között:(

(#1379) johnjohn válasza sanya_67 (#1377) üzenetére


johnjohn
addikt

Hali !
A kamerát csatlakoztasd, kapcsold be player üzemmódban, az Uleadot nyisd meg, válaszd a capture üzemmódot, innen vezérelheted a kamerát, olvasd be az anyagot, DV avi formátumot kell kapnod az uleadban ahoz hogy utána kezelni tudja!

(#1380) sanya_67 válasza johnjohn (#1379) üzenetére


sanya_67
tag

Valami gon mégiscsak lesz a kapcsolattal , mert mostz megint nem érem el a pc-ről a kamerát:(

(#1381) sanya_67 válasza sanya_67 (#1380) üzenetére


sanya_67
tag

teljesen szomorú vagyok mert még mindig nem stimmel a kapcslat pedig egy másik 6/4-es kábelt is kipróbáltam. De akkor miért volt 1-2x már jó???
:(

(#1382) phetya


phetya
csendes tag

DV kamerámhoz Sony Vegas 6 szerkesztő progit használok, DV AVI-ból teljes szerkesztés (feliratozás, vágás, zene szerkesztés) után 60 perces 720x576 mpeg2 formátmú filmet készítek, azonban azt vettem észre hogy a sony vegas lassan dolgozik, ugyanis kb 8óra alatt készíti el a fenti időtartamú szerkesztett anyagot.
Azt kérdezném, hogy a 8 óra konvertálási idő az norlmális, vagy a gépem lassú valami miatt ok - pl. sony vegas, vagy valami kódek - miatt?

(#1383) tsyl válasza phetya (#1382) üzenetére


tsyl
aktív tag

Erre nagyon nehéz így válaszolni, mivel több tényezőtől is függ a dolog.
nem írtad milyen géped van. Ez pedig fontos lenne.
Elsősorban processzor függő a dolog.
Ha még egy jó proci is van a gépedben, akkor is tovább bontható a folyamat.
1. Minél több effekt vagy videófilter van a vágott anyagban, a renderelés ezáltal egyenesen arányosan növekszik.
2. Akadnak olyan áttünések, filterek, amelyeknek akár órákra is feladják a leckét a gépnek, annak ellenére, hogy csak 1-2 percesek lesznek valós időbe.
3. Függ az enkódoláskor való beállításoktól is. Egylépéses, kétlépéses, mennyire van beállítva az alsó és felső érték (VBR-nél), Constans esetében mennyi a beadott bitrate...stb. Ugye minél magassabbak ezek az értékek,annál jobb lesz a kapott minőség és persze annál hosszabb is a kódolási folyamat.

Az én tapasztalatom, (AMD 3000+ procival) :1 óra szerkesztett anyagnál, az átkódolás mpg2-be (jó minőségben 2 lépéses VBR-vel) 2,5-3 óra. Én amúgy 3x-os időt szoktam számolni általában.
Én neked is javasolnám, amit már régebben írtam lentebb is:
Mindegy milyen szerkesztő-editáló programot használsz, ha teheted (van bőven hely a wincsin) enged ki először DV aviként. Ez egy óra esetében ez 13-14 GB plussz.
Ezt az avit már visszalehet nézni normálisan és az esetleges hibákat (amik lehetnek renderelési problémák is. pld. kockásodás, villanások...stb) már itt észrevenni.
Ha jó az anyag, érdemes egy külső kódoló programot beszerezni (Cinema Craft Enkoder, TMPGenc, Canopus Procoder...stb). amibe importálva a szerkesztett dv-s anyagott nagyság rendekkel jobb minőségetet eredményez. Én Premier felhasználóként nagyon régóta a prokódert használom és még egyszer sem hibázott... De persze van aki a CCE-ra esküszik.
Végül a kódek kérdés:
Aki komolyabban akar foglalkozni a számítógépes vágásokkal, elég hamar rájön, hogy a felinstallált kódekek lehetetlenné és kiszámíthatatlanná teszik a rendszert.
A különböző ''all in one'' és ''megapack''-ok használata nem javasolt. Az sem biztos, hogy sikerül teljesen uninstallálni őket, sőt számtalan példa volt már rá, hogy újból kellett az egész Op. rendszert pakolni miattuk. Amit feltesz a program (esetedben a Vegas) és az esetleges külső kóder, az bőven elég, a szükséges és nélkülözhetetlen kódekek ezek által felkerülnek a gépre.

Sok sikert!

18 éve a PH-n....

(#1384) phetya válasza tsyl (#1383) üzenetére


phetya
csendes tag

A filmben 5 úsztatás 3 effektel, 6 feliratozás 56 percben, és a végeredmény 17,5óra renderelés mpeg2-be.
Segítenél a vegas beállításban?

(#1385) phetya


phetya
csendes tag

Azt hiszem megtaláltam a hibát, a vegas volt rossz. Feltettem az újat, a vegas 7-et és a renderelési sebesség látványosan nőtt. Remélem ez már használhatóbb lesz. Egyébként külső kódolóként Mainconcept Mpeg encodert használok.

(#1386) tsyl válasza phetya (#1385) üzenetére


tsyl
aktív tag

Az a 17,5 óra tényleg rengeteg...
De az a lényeg, hogy összejött. A Vegas-ban annyira nem vagyok otthon, bár a hetes verzióról tényleg sok jót hallottam.Mindenesetre további jó munkát neked!

18 éve a PH-n....

(#1387) sanya_67 válasza sanya_67 (#1381) üzenetére


sanya_67
tag

Bocs hogy eddig nem jeleztem de 1-én megoldódótt a problémám.
Én voltam béna, mert miután összedrótoztam a minidv-t a PC-vel bekapcsoltam a videót és csak utána a PC-t - na azóta rendben van.

Gondolom ezt a sorrendet mindig be kell tartani nem???

(#1388) tsyl válasza sanya_67 (#1387) üzenetére


tsyl
aktív tag

A sorrend nem igazán számít, hiszen legtöbbször a már működő gépre szoktuk csatlakoztatni a kamerát (csak legyen kikapcsolt állapotban). ..ettől függetlenül lényeg az, hogy működik.

18 éve a PH-n....

(#1389) toto30


toto30
csendes tag

Hello!

Tudna nekem valaki segiteni a köv.ben? Van egy panasonic nv-ds65eg mini dv kamerám.
Hogyan lehet felrakni róla a filmet a gépre.Milyen progi kell hozzá?Honnan lehet megszerezni?Válaszaitokat előre is köszönöm! :F

[Szerkesztve]

(#1390) net84 válasza toto30 (#1389) üzenetére


net84
őstag

firewire port? géppel összeköt?
utánna igazából egy tetszőleges szerkesztőprogival átveszed, megszerkeszted, elmented...
pl. pinnacle studio... ha kicsit visszaolvasol, találsz még jópár progitípust. 99%-uk nem ingyenes


Egy kis help kellene nekem is!!!!
Adott egy már bedigitalizált video. Egy koncertfelvételről van szó, ami egy pinceteremben készült. A képpel semmi gond, de a hang kicsit eltorzult. Ezt átvétel elött nem vettem észre a kamerán visszajátszáskor. Pinnacle Studio 9-el dolgozok, és azzal próbáltam finomítani a hangon. A legfőbb problémám, hogy pattog, és a hangszínek is ugrálnak.
Lehet javítani a hangon, ha már egyenletessé lehetne tenni a hangszínt, az már fél siker lenne, mert zajszűréssel és eq-val azt már ki tudom szedni és helyre tudom állítani az mély hangokat is.

Tehát:
létezik-e olyan progi, vagy beállítás, plugin, amivel meg lehet azt csinálni, ami az audió sávot folyamatosan egy adott szinten tartja (adott esetben felfele vagy lefele állogatja automatikusan)

Read only...

(#1391) tsyl válasza net84 (#1390) üzenetére


tsyl
aktív tag

Az Adobe Premier Pro-ban ez is megoldható. Lejátszás közben manuálisan tologatva a potmétereket tudod szabályozni a szinteket akár külön csatornánként is.Közben látod vizuálisan is, akár hullámformában akár a klasszikus led-es megjelenítésben a túlvezérlés elkerülése végett.(a potik hatására az audiósávon kulcspontok lesznek elhelyezve és ezek utána bármikor kontrollálhatóak finomíthatóak.)

18 éve a PH-n....

(#1392) net84 válasza tsyl (#1391) üzenetére


net84
őstag

köszi! Illentet találtam a pinnecle studiojában, csak elég nehéz váltogatni menet közben... ezért is kérdeztem egy olyan megoldást, amivel esetlegesen a probléma csökkenthető lenne úgy, hogy én beállítom, hogy nekem egy x érték kell, és ahol kell, ott elvesz, ahol kell, ott meg hozzáad autómatikusan....

Read only...

(#1393) Balinov válasza net84 (#1392) üzenetére


Balinov
félisten

hnmm.ha jól értem a problémádat,akkor miért nem szeded szét a video és hangsávra és a hangsávot egy audioszerkesztővel (soundforge,goldwave,stb.) normalizálod. nem lenne ez így egyszerűbb? :U

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1394) net84 válasza Balinov (#1393) üzenetére


net84
őstag

mivel tudom szétszedni? a nyersanyag már nincs meg, max. a dv minűségű videóból tudok dolgozni... ebből ez megoldható?

[Szerkesztve]

Read only...

(#1395) Balinov válasza net84 (#1394) üzenetére


Balinov
félisten

hát,elég sok stuff van demux-ra,pgcdemux,tmpegenc.sztem megoldható.de ha mpeg2 az anyag akkor a dvdlab pro authoring progiban is tudod demuxolni.
szal,mi a kiterjesztés,formátum?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1396) net84 válasza Balinov (#1395) üzenetére


net84
őstag

egy darab 12,5GB-os DV minőségű AVI

Read only...

(#1397) Charle


Charle
csendes tag

Hali!
Ki tud nekem ajánlani, avi-ból Divx-é convertáló programot, persze tökéletes minőségben! Köszi! :)

(#1398) Balinov válasza Charle (#1397) üzenetére


Balinov
félisten

aviból divx? avi újratömörítés? vagy avi->dvd konverzióra gondolsz?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1399) Charle


Charle
csendes tag

avi -t divX-é tömöríteni.

(#1400) Balinov válasza Charle (#1399) üzenetére


Balinov
félisten

programokat innét szedjél le: [link]
próbáld meg a Auto Gordian Knot-ot konvertálásra: [link] itt találsz infókat,guide-okat stb.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.