Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) Cyrin válasza DjKoxi (#1750) üzenetére


Cyrin
addikt

semmi gondom nem volt, az igaz, hogy többször kell aktiválni, mire minden ingyenes funkció működik, nekem is van vagy 3-4 aktivációs kódom.

A csomagban angol nyelvű leírás jött, de aztán küldtek egyszer csak egy magyar nyelvűt is, elektronikus formában, persze én addigra már rég átrágtam magam az angolon :)

(#1752) DjKoxi válasza Cyrin (#1751) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Köszönöm a válaszod.
Már letöltöttem a magyar nyelvű PDF-et, olvasom is és rájöttem anélkül nagyon nehéz lenne nekem a programot használni. Meg is rendelem valószínű a plus verziót.
A pcx-en 15e Ft elég korrekt boltnak tűnik.
Esetleg javaslat olcsóbb helyre?
Elnézést ha ez már off egy kicsit.

(#1753) Cyrin válasza DjKoxi (#1752) üzenetére


Cyrin
addikt

Az nagyon jó ár.

(#1754) Balinov válasza DjKoxi (#1752) üzenetére


Balinov
félisten

Haverom kollégája is valami tizenegynehány K-ért vette a győri Saturn-ban.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1755) Cyrin válasza Balinov (#1754) üzenetére


Cyrin
addikt

Vigyázni kell ezekkel a nagyáruházakkal néha, egyrészt nem mindegy melyik verziót adják, másrészt amikor én vettem még nagyon új volt a 11-es, és akkor pl a MM-ban halmot raktak a lejárt 10-es (valami német verziós) kiadásból 10 ezerért.

(#1756) Balinov válasza Cyrin (#1755) üzenetére


Balinov
félisten

ez nemrég volt,november végén,december elején talán.viszont magyar az fix,mert Gézabá nem tud annyira angolul.Pont ezért vette meg,azt mesélte a boltba,hogy megunta a külöfnéle angol,német,szuahéli nyelvü programokat.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1757) Cyrin válasza Balinov (#1756) üzenetére


Cyrin
addikt

Hát ha a 11-es Plus verzió volt, és magyar akkor az a legjobb vétel, ha csak a síma 11-es verzió akkor csak átlagos.

[ Szerkesztve ]

(#1758) Balinov válasza Cyrin (#1757) üzenetére


Balinov
félisten

11 fix,plus nem,de nem én használom,szal nekem édesmind1 :))

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1759) DjKoxi válasza Cyrin (#1757) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Elvileg, ha magyarországon veszem akkor mindegyiknek magyarnyelvűnek kell lenni.
A leírásban is a képeken magyarnyelvűek az ikonok stb.
Megrendelem, és lehet nem is lesz magyar? Vagy többnyelvű mindegyik verzió és lehet választani?

(#1760) Cyrin válasza DjKoxi (#1759) üzenetére


Cyrin
addikt

Hát megnézve a dobozt, ezen van magyar nyelvű felirat is, és egy Pinnacle Hot-Line magyarországi tanácsadás matrica, és a fő feliratozás a hátulján angol. Amit annak idején a MM-ban láttam, az totál német volt, tehát az nem biztos, hogy tudott magyarul, hiába itthon árulták, ezért kell vigyázni velük. De sztem többnyelvű kiadások ezek, és a PCX vagy egyéb nem diszkont szoftverboltokban tuti magyart kapsz, mondjuk egy telefont vagy emailt megérhet esetlegrákérdezni, hogy mit is jelent az a "RETAIL EE/SK/GB"

Én innen vettem, itt ki van írva, hogy magyar nyelvű.

[ Szerkesztve ]

(#1761) tsyl válasza DjKoxi (#1759) üzenetére


tsyl
aktív tag

Én is amit vettem digikártyát (ehhez adták a Studio 10 és 11-et) rajta van a "Pinnacle Hot-Line magyarországi tanácsadás" matrica. És természetesen tud magyarul a program is.

18 éve a PH-n....

(#1762) #65675776 válasza Lala6 (#1748) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha csak 5-10', akkor nem konvertál az semmit. Csak kiírja a stream-et a vinyóra. Mekkora fps-t ír ilyenkor? Mert ha 2-3000-et, akkor nem konverát az semmit.

(#1763) MaUser


MaUser
addikt

Sziasztok!
Karácsonyra vásároltam a szüleimnek egy Panasonic gs320-as videókamerát, hogy az unokát meg tudják örökíteni.:) A kamera képe nagyon szép, az ois pedig egyszerűen fantasztikus.

Az ok amiért ide írok azonban nem ez, hanem egy probléma: Movie Maker-rel számítógépre átvéve a felvételeket és az így mentett dvavi-kat lejátszva a minőség egyszerűen szörnyű. A kép nagyon zajos valamint a színek is túl harsányak. Ellenben az átvett videók a Movie Maker storyboard-jában tökéletes minőségűek.

Megpróbáltam a kapott gyári programmal is, de az átmásolt videókat az is szépen lejátsza, ám a szerkesztés után, dvavi-ként kimentve a gépre a kép újra szörnyű. Mi erre a megoldás? Vagy ez normális és dvd-re kiírva és tv-n megnézve a kép újra normális lesz? (számítógépen így is túl harsány és zajos) A válaszokat előre is köszönöm!

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#1764) tsyl válasza MaUser (#1763) üzenetére


tsyl
aktív tag

Én nem igazán használtam soha a moviemakert-t, de egy biztos, hogy ha dv aviként írod vissza, akkor ott a minőségnek nem szabad változnia.Annak olyannak kell lennie, mint amikor bedigizted a számítógépre.
Próbáltad pld. a mediaplayer-el is lejátszani? ott is élvezhetetlen?
Kiírva dvd-re biztos így nem lesz jó!

Szerintem várj egy kicsit, valaki biztos, otthon van a movie maker világában, vagy esetleg megér egy próbát egy bármely fentiekben említett program próba verziója is.

18 éve a PH-n....

(#1765) overlay


overlay
csendes tag

Dv digitalizálás?

a Dv Digital video nem? Eleve digitális, minek digitalizálni? Az analog jelet szokás? Vagy az alapoknál van a gond, hogy ilyen cimet engedélyeztek?

RGB voltam! Itt a világ legédesebb kislánya: http://www.youtube.com/watch?v=ZiRHyzjb5SI

(#1766) tsyl válasza overlay (#1765) üzenetére


tsyl
aktív tag

Részben igazad van. A DV az tényleg Digital Video. Ám a számítógépre való adatátvitelt a köznyelvben így használják.
Ilyen alapon kérdezhetnénk pld., hogy miért árulnak capture kártyákat digitalizáló kártya néven? Mert hogy rengeteg olyan "digitalizáló kártya" van a piacon, ami már csak digitális jelet képes fogadni.

De ha kicsit mélyebben beleakarnánk menni, akkor alapjában véve a DV is egy egy fajta tömörített adatfolyam, melynek másodpercenként 3,5 megabájtos rögzített adatsűrűsége van, névlegesen 25 megabit/másodperc. Azaz a szabvány DV tömörítési mértéke: 5:1.
DV és DV bevitel között is többféle formátum van, csak szabványos mértékű tömörítést végeznek a forrásanyagon.

18 éve a PH-n....

(#1767) overlay válasza tsyl (#1766) üzenetére


overlay
csendes tag

Aha értem!

A digtalizálás úgy értelmeztem, hogy analog jel digitálissá alakítása.

RGB voltam! Itt a világ legédesebb kislánya: http://www.youtube.com/watch?v=ZiRHyzjb5SI

(#1768) dandy74


dandy74
csendes tag

Hello Mindenki!
Segítséget szeretnék kérni, van egy Sony CCD-TRV228E-típusú Hi8-as videokamerám, a kérdésem milyen formában tudom összekötni a PC-vel, a kamerán található csatlakozók S video out, A/V out, RFU DC out. Milyen kártya szükséges hozzá?

Előre is kösz a segítséget!

(#1769) tsyl válasza dandy74 (#1768) üzenetére


tsyl
aktív tag

Firewire port nincs a kamerán?

Ha nincs:
akkor valami digitalizáló kártya kell a gépedbe. A/V out-ba a kábel amit a kamerához adtak és a másik (gondolom RCA a vége) a kártyába.

18 éve a PH-n....

(#1770) Balinov válasza tsyl (#1769) üzenetére


Balinov
félisten

Itt azt írják,hogy 1x compiste out,1x s-vide out van csak. fw-t lehagyták..úgyhogy valóban az általad említett metódus lehet a nyerő

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1771) dandy74 válasza tsyl (#1769) üzenetére


dandy74
csendes tag

Firewire port nincs a kamerán, kábel: A/V--->RCA(sárga,fekete) olyan TV tuner kártya jó amin van A/V,RCA bemenet?

(#1772) Balinov válasza dandy74 (#1771) üzenetére


Balinov
félisten

igen,jó.de arra figyelj,hogy ilyen egyszerübb tunernél az A/V in inkább csak video-in.tehát a hangot külön kell bevezetned,pl. hangkártya Line-In-jére.A rögzítőszoftverben pediglen a felvételnél be kell állítani hogy line-inről rögzítse a hangot.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1773) dandy74 válasza Balinov (#1772) üzenetére


dandy74
csendes tag

Kösz a segítséget!

(#1774) dandy74 válasza dandy74 (#1773) üzenetére


dandy74
csendes tag

Ezen a linken található kártya is megfelel?
http://www.ebolt.hu/product104673-Leadtek_WinFast_VC_100_XP_Digitalizalo_kartya_PCI_belso_.html

(#1775) Balinov válasza dandy74 (#1774) üzenetére


Balinov
félisten

szerintem megjárja,de akkor már inkább tegyél hozzá 2-3k-t és vegyél egy olyan cuccot,amin van TV Tuner is pl. a Leadtek Winfast 2000 Global-t.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1776) dandy74 válasza Balinov (#1775) üzenetére


dandy74
csendes tag

Köszi, nagyon sokat segítettél!

(#1777) lacihobby


lacihobby
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Sony 20x optical zoom_800 digital zoom DV kazetás kamerám.
Hogyan tegyem át a számitogépemre a videokat.A tv tuneren keresztul nagyon rosz a minoseg.Mien kártyát lell vennem vagy valamit ami jo minoségben vesz át?

Weblapom www.lacihobby.extra.hu

(#1778) Cyrin válasza lacihobby (#1777) üzenetére


Cyrin
addikt

firewire, ha van a kamerán.

[ Szerkesztve ]

(#1779) tsyl válasza lacihobby (#1777) üzenetére


tsyl
aktív tag

Küldtem privit...

18 éve a PH-n....

(#1780) #61275904


#61275904
törölt tag

Sziasztok,

Pls, HELP !

sok mindenről van szó itt a fórum. Visszaolvastam jó pár hozzászólást (na nem mindet), de egy csomó mindenről lövésem sincs, és mivel én total kezdő vagyok a témában, ezért a segítségeteket kérem.

Videokamerát akarok venni. Tudom, hogy van arra külön topic, és ott is kérdeztem már, de a lényeg a "Rec-Pause-Stop" használat után az anyag másolása, szerkesztése, mentése lesz, és ezzel kapcsolatban ezt tartom a lényeges topicnak.

Magamról:
- egyszerű, hétköznapi, családi (nyári-téli, szülinapi, stb.) felvételekhez kell,
- nem fogom/akarom agyon-editálni a felvételeket, csak minimálisan,
- nem akarok órákat tölteni a mentéssel, kimásolással (egyszerűen nincs rá időm)
- nem vagyok szoftver analfabéta, tehát ha valami komolyabb programot kell használni, akkor rájövök (főleg ha van hozzá valamilyen magyr vagy angol help, de, abból már kinőttem, hogy ezekkel a programokkal heteket szórakozzak, mire kitalálom hogyan kell használni legtutibban)
- nem akarok 200-300 ezret költeni kamerára

Kérdéseim:
- Milyent érdemes: Mini DV-s vagy HDD-s kamerát vegyek?
- Mini Dv-ről könnyedén lehet másolni DVD-re, vinyora, stb-re a felvételeket?
- Pl. 10 perc Mini DV-s anyag hány MB/GB "általános" tömörítéssel? (jó minőség kell, de nem extra-extra-full minőség)
- érdemes ma már inkább Full-HD-st kamerát venni (TV-m nincs hozzá)
- időt álló legyen az adathorodozó: MiniDv erre jó? vagy inkább be kell szerezni egy(két) nagyobb vinyot?
- mekkora a min. ajánlott pc konfig editáláshoz?
- milyen "varázsSZót" érdemes figyelembe venni a kamera választásnál? pl. 3ccd, cmos, stb.

Plusz, külön megköszönném, ha az editálás témában ajánlanátok egy jó oldalt, ahol tutorialt, alapelveket fel lehet szedni, és hogy milyen szoftvereket érdemes használni, stb.

Thx,
és bocs ha kicsit hosszúra sikeredet.
T

(#1781) tsyl válasza #61275904 (#1780) üzenetére


tsyl
aktív tag

Szia!
Akkor menjünk sorba:)
1. Ha tényleg nem szempont a szerkesztés, akkor talán a HDD-s kamera jobb lenne neked.
Bár személyszerint én még mindig a szalagos (DV) kamerákra voksolnék.
2. Mini DV-ről alapjában véve egyszerű másolni wincsire, egy FireWire kártya kell hozzá és természetesen egy program. Itt 1:1 időben történik minden. (60 perc 60 perc alatt fog digitalizálódni). DVD-re ez már időigényesebb (jó minőségben) mert az avi file-t konvertálni kell mpg2-be.
3. 10 perc dv avi az kb.13-13,5 Gb adatmennyiség
4. Én várnék még a full HD-s kamerákkal míg kicsit jobban kiforr a technika... számítógépen sem olyan egyszerű ez a része a videónak...
5. Az időállóság szempontjából, tökéletes a mini DV. (a tárolásra azért oda kell figyelni)
6. 2Ghz-es procin és 512 Mb RAM-al már lehet boldogulni.(XP)
7. A 3CCD nagyon hálás dolog én e párti vagyok.(főleg Panasonic típusok) Sok kameránál említve van a "800.000 pixel" felbontás. Ez az alap, ha ez a szám nagyobb, akkor "szebb lesz" a felvétel is. (ebbe itt nem akarok nagyon mélyen belemenni, küldök privibe egy kis segítséget) A Sony-k is jók, de én a szervízeléseknél és javításoknál írtó sok pénzt hagytam náluk. A flegmaságukról nem is beszélve. (De ez csak saját tapasztalatom).
8. Ezt is küldöm privben.

18 éve a PH-n....

(#1782) #61275904 válasza tsyl (#1781) üzenetére


#61275904
törölt tag

Tsyl,

köszi szépen!

üdv,
T

(#1783) hcs57 válasza tsyl (#1781) üzenetére


hcs57
őstag

3. 60 perc kb. 14GB.
szerintem...

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1784) tsyl válasza hcs57 (#1783) üzenetére


tsyl
aktív tag

Köszi szépen! Teljesen igazad van én írtam el. :R (és még csak észre sem vettem...)
Helyesbítek: a 10 perc DV avi kb. 2,3 Gb

18 éve a PH-n....

(#1785) mangoo


mangoo
csendes tag

Hell!

Volt már vkinek problémája dv kazettákkal??
Pár évvel ezelőtt vettem egy DCR HC30-at nagyon keveset használtam...de tényleg...
egy nap kiírta hogy koszos a fej így nem folytatja a felvételt...
oké..gondoltam nem áldoztam Sony-bácsi oltárán eleget, ugyanis csak pana +tdk kazikat vettem...vettem egy sony is (na persze tudni kell lényegesen drágább..)...a helyzet nem javult...vettem egy sony tisztító kazettát is...na persze fölösleges pénzkidobás volt...továbbra is kiírta a kis genya...így jutottunk el először egy óbudai szervízbe....megtisztították a fejet...kicsit használtam...megint ugyanaz...vissza a szervízbe...na persze szidták a tdk kazettákat rendesen...egyre ritkában használtam...utoljára amikor a szekrénybe elraktam azt mondtam hogy én kamerát többet nem akarok látni pláne sony cuccokat...(4-5 éve ez még egy vagyon volt...)
Mivel a tükörreflexesen nincsen hang és ráadásul a srácok is megszülettek....újra elővettem és lássatok csodát a kamera működött! Nem merem újra bekapcsolni...hátha nem megy majd...
Ki milyen kazettát használ és miért???
Eladjam az egészet és vegyek egy megint drága merevlemezeset???Érdekelne vkit?
Mit mondtok? Várnék egy kis ötletbörzét...!!

[ Szerkesztve ]

mangoo

(#1786) Cyrin válasza mangoo (#1785) üzenetére


Cyrin
addikt

Használd, ha nem jó, vidd szervízbe, ha nem jó, vegyél újat.

A srácokat meg kell örökíteni, mit mondasz nekik később, amikor nézik a többi gyerek videóját, hol van az övék? Apuci lusta volt megcsináltatni a kamerát, vagy venni egy újat? Szted meg fogják érteni?

(#1787) gege71.hu válasza mangoo (#1785) üzenetére


gege71.hu
addikt

miért dobnád ki? Nincs azzal a miniDv cuccal semmi gond! Én is 6 éve egy dcr-trv27E-t használok és bár nekem ilyesmi gondom nem volt vele egyelőre eszembe nem jutna lecserélni!. Max olyasmire (de azt is csak akkor, ha tényleg sokat és rendszeresen kéne használmnom) ami HD1080ra lő és vinyós. Cimbimnek ilyen van és tényleg komoly a minősége. A pc-n való utólagos vágás kiírás esetleg konvertálgatás, renderelés viszont combos szgépet igényel :)

(#1788) gege71.hu válasza gege71.hu (#1787) üzenetére


gege71.hu
addikt

ja és elfelejtettem irni: tdkt hasznalok hasznltam eddig a legtobbet. Azon tul panasonicot meg néhány sonyt. Sose volt bajom veluk.

(#1789) gege71.hu válasza tsyl (#1781) üzenetére


gege71.hu
addikt

Itt 1:1 időben történik minden. (60 perc 60 perc alatt fog digitalizálódni).
ne vedd kukacoskodásnak, csak egy apró helyesbítés: nem digitalizálódik, hanem 1/1 áttöltődik a dv-kaziról a vinyóra, hisz a szalagon is már eleve digitálisan rögzül. Bitről bitre szépen átcsorog valós időben.
üdv
gege

[ Szerkesztve ]

(#1790) tsyl válasza gege71.hu (#1789) üzenetére


tsyl
aktív tag

Igen, igazad van.Erről már elmélkedtem egyszer valahol. Valóban digitálisan rögződik, de mégis ezt használja a köznyelv,sőt nagyon sok szakkönyv is.

18 éve a PH-n....

(#1791) Balinov válasza tsyl (#1790) üzenetére


Balinov
félisten

tényleg,fiuk,egy kérdés: a realtime áttöltésen nem lehet gyorsítani? vagy valami szabvány irja le,hogy valós időben kell,hogy történjen az áttöltés?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1792) gege71.hu válasza Balinov (#1791) üzenetére


gege71.hu
addikt

hát talan van olyan dv-dekk ami mondjuk duplalejatszassal attolti, de azt utana gondolom szoftveresen vissza kell felezni sebessegileg..vagy hidralika mittudomén. kameranal nem tom lehet e 2x sebessegen nyomatni a lejatszast...hmm...
Vagy van e szovtveresen olyan ami ezt tamogatja es tudja is ugy vezerelni a kamerat, hogy az framedrop nelkul 2xesen jatssza es ezzel egyidoben menjen az attoltes...
Ebben nemn vagyok biztos....

(#1793) Balinov válasza gege71.hu (#1792) üzenetére


Balinov
félisten

aha,értem.a kérdés amugy csak elméleti volt.Köszi

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1794) #65675776 válasza gege71.hu (#1792) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem kell felezni, lévén sima mentés a művelet. Csak közben meg is tudod nézni (mit a radaroknál a TWS).

(#1795) Vocman18


Vocman18
csendes tag

sziasztok!

hasonló kérdésem lenne mint az előttem szólóknak:
a kamera amit kaptam egy ccd-trv308-as.
csatlakozók rajta:s-video, av, rfu dc out?
javaslat digitalizálásra?
ha egy mód van rá, jo lenne s-videon keresztül mert ahhoz van kábelem is, meg csatlakozó a laptopon is

előre is köszi a segítséget

üdv

(#1796) hcs57 válasza Vocman18 (#1795) üzenetére


hcs57
őstag

A laptopodon s-video kimenet van, azzal nem digizel.
Tv tuner kártyával tudod bedigizni, vagy esetleg asztali dvd íróval....

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1797) salieri.


salieri.
őstag

sziasztok ! adott egy digitalis kamera JVC GR D720 .. A kazettan levo filmet hogy tudom atmenteni a szamitogepemre ? Laptopom van es talalhato rajta firewire port! Milyen kabelt kell hozza vennem ? es milyen programmal tudom atmenteni aviba a felveteleket a vinyora ,hogy ki tudjam irni dvd lemezre? Köszi a valaszokat es bocs az amator kerdesert !

(#1798) #65675776 válasza salieri. (#1797) üzenetére


#65675776
törölt tag

4/6-os DV kábel kell. Átvenni pedig akár a Windows Movie Maker-rel is át tudod.

(#1799) salieri. válasza #65675776 (#1798) üzenetére


salieri.
őstag

[link]

innen melyiket vegyem meg be tudod nekem linkelni ?

[ Szerkesztve ]

(#1800) Balinov


Balinov
félisten

Sziasztok,most én kérnék segítséget.

Ajánljatok nekem egy olyan programot,amivel Samsung miniDV kameráról STlabs pci firewire kártya és 6/4-es kábel segítségével egyszerűen,warázslószerű megoldásokkal lehet áthúzni a dv avit,jeleneteket,egyszerű áttűnéseket lehet könnyen létrehozni,majd dvd formátumra átkódoltatni ugyanazzal a programmal,neadjisten a beépített írómodullal kiírni dvd-videoként.Előny,ha magyar.Egy X2 4000+ lenne a vas alá még,sata2-es samsung vinyóval. Lehet freeware is esetleg fizetős (hajlandónak mutatkoztak szoftvervásárlásra akinek szánom)

Üdv
Bali

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.