Hirdetés
- Graphics: Telefonvásárlási kálváriám....avagy clickbait cím: Horror a hardveraprón
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- MasterDeeJay: Asus B150-Plus D3 coffeetime mod! (DDR3)
- Parci: Milyen mosógépet vegyek?
- gerner1
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- hcl: Olympus E-PL1 nyomozás
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Kidus
őstag
válasz
janos666
#1598
üzenetére
SPOILER
Nah akkor Leliana:
Nagyon vallasos, mint tudjuk, igy ha megmergezted a hamvakat, remelhetoleg nem volt ott.
Ha rakerdez ( ra fog ), azt kell neki hazudni, hogy biztonsagban van az urna.Ajandekok:
Szinten mivel Andraste manias, minden ami ezzel kapcsolatos.
Andraste's Grace
Bronze Symbol of Andraste
Chantry Amulet
Etched Silver Symbol
Golden Symbol of Andraste
Nug ( Orzammarban van az a gusztustalan kopasz diszno, dust town-ban lehet szerezni )
Silver Sword of Mercy
Steel Symbol of AndrasteEzeket lehet neki adni. Mast nem nagyon erdemes, max ha masnak nem tudod es jol jon 1-2 pont.
Miutan feltekeny termeszet, senki massal nem lehet kapcsolatod, ezen kivul a satraba egyszer hiv csak, ha elutasitod akkor tobbet nem. Ezt is csak ha 100%-on van mar.
Meg enekel neked egyet ha mar marhara szeret.Morrigan:
Mivel neki se baratai se szerelme nem volt sosem, ezert viselkedik erdekesen, nem megy veled satrazni sem egy ido utan, meg akkor sem ha mar szerelmes beled. Ez van
Visszakanyarodva a sarkanyver megivasahoz:
Arra jo, hogy unlockolja a Reaver specializaciot, viszont erdemesebb utana visszatolteni es megcsinalni ugy, hogy nem bantod az urnat. Ha egy kepesseget mar egyszer kinyitottal, az ugy is marad, meg a kovetkezo karakterrel is uj jateknal.
Bar mar ezen tulmentel ugyis, ugyhogy szinte mindegy.
En azert Wynne-t nem hagytam volna, de te dolgod
Sarkanyt meg erdemes kinyirni, mert dragon scale-t dob, amibol tudsz jo kis armort kovacsoltatni. Persze abbol is csak akkor tudsz jot, ha mar 2 drake scale armort megkovacsoltattal, es fizettel mindkettoert.
Viszont eleg utos a dog, ugyhogy legyel felszerelve rendesen ( itt pl. felbecsulhetetlen Wynne, foleg a revive miatt ), hosszu csata, nekem mindig ugy 10-15 percembe telik kinyirni normalon. -
janos666
nagyúr
Hát, az biztos, hogy sokat, némelyik hever, és emberként is felveheted, másokért szellemajtókon, vagy egérlukakon át kell eljutni, és egyeseket emberként is megközelíthetsz, de csak szellemalakban tudod őket adszobeálni.
Nekem is tetszett ez a pálya, amúgy is jó az ilyesfajta kirakós játék (jó lenne már egy portal2
), és tényleg sokat épít a karakteren.(#1594) blazsey2

Nvidia Physx - Korábban Ageia Physx, csak megvette magának az nvidia, nem a Geforce-ok petézték le, és nem is varázslat. 100+ játék használja a Physx runtime olyan verzióját, amit nem érdekel, hogy van-e Geforce a gépedben, mert csak a CPU-n fut, de Physx, így kellenek neki a DLL fileok a rendszerbe.
Szóval TELEPÍTSD!
(#1592) Ghostface - Őőő, na most te zavartál össze engem.
Tehát:
Morrigant megdugtam a legelső sátorozás alkalmával.
Utána süketeltem a mézenynyálas hülyeségeket Lelianak (vártam is, hogy valaki elhánnya magát a tűz mellett
), de nem nagyon találtam neki tetsző ajándékot, és nem haladt tovább a dolog (elfogytak a témák).
Közben morrigant vagy 3-4x is meghívtam a sátramba (minden küldetés után, mikor hazamentem), és mindig jött is, csak azóta mond nemet, mióta elhoztam neki a varázskönyvet (merthogy túlontúl vonzódik már hozzám, és félti a józan eszét...).
Egyszer mindektten kérték, hogy dobjam a másikat, Morrigan-nek bekamuztam, hogy ok, és nem kérdezte többet, megtudtam még invitálni a sátramba.
Aztán még mindig nem volt elég ajándék, hogy 100-ra toljam Lelia-t (lehet ez volt a gond), de már csak arról volt hajlandó beszélni velem, hogy vagy ő, vagy a boszorkány, kamuzni már nem tudtam, kénytelen voltam választani.
Ezek szerint még korábban fel lehetett volna nyomni 100-ra (ha épp olyan sorrendben járom a világot, hogy találok neki tetsző cuccot...), és akkor őt is meg lehetett volna invitálni anélkül, hogy eldobom Morrigan-t? Vagy ha feltoltam volna 100-ra, akkor nem érdekelte volna már Morrigan?Más: Egy poén-spoiler, ha valaki lemaradt róla: Utazás közben egyszer megálltunk egy meteor mellett, amiből lehetett is "szedni".
Ott állt felette egy nő és férfi, aztán letolták azt a dumát, amivel Supermant is megtalálják. Persze kicsit poénosra fogva: Hogy élete ezt túl egy kisgyerek? Nem tudom, de 5 ujja van, vigyük haza, én felnevelem.
Ezen jót rögtem.
És egy sokadik FAQ kérdésem: Jó lesz még valamire, hogy megittam a sárkányvért? Mert annyi kárát már tuti láttam, hogy elment az öreg mágusom. Mondjuk nem használtam semmire, de még tervben volt, hogy visszamegyek és kinyírom Flemet-et, ha már elég fickós lesz a csapat, és hát oda is kellett volna egy mágus, 3. pedig már nincs a zsákban.
És várakozásommal ellentétben, nem kaptam érte semmi extra képességet az adatlapomra, pedig azt reméltem megnyílik valami a véres kard utáni 2 rublikában. Vagy még ki is kéne nyírni azt a sárkányt? Még durvábbnak tűnt, mint Flemeth.
-
-
Drizzt
nagyúr
SPOILER!!!
Az nincs meg valahol, hogy a körtoronyban mennyi permanens bónuszt lehet összeszedni? Ha az elején tudom, hogy van ilyen, tuti ide jövök először...
-
leviske
veterán
BM-t sikerült kinyírni! Váháháháháááá!

(Visszamentem a táborba és Sten/Wynne/Oghren trióval tértem vissza BM-höz. Kicsit egyszerűbb lett az élet.
)(#1589) Qru: Ajándékozni úgy tudsz, hogy bemész a felszerelésekhez, odakattintasz ahhoz, akinek ajándékot akarsz adni és utána jobb gomb egérrel és az ajándékfül. Vagyis én így találtam meg a kiskönyvben.

Amúgy nem figyeltem, hogy ne volna az anyja. Most viszont a táborban megtudtam, hogy miért kell majd kinyírni Flemeth-et. Az már biztos, hogy Morrigan haragudni nem fog.

MÁS: Az online tárhelyet bérelni kell? Mert valami olyasmit írt, hogy betelt, vagy nem használhatom tovább és ahogy látom azóta nem is frissítette a karakterem online profilját.

-
Ghostface
senior tag
válasz
janos666
#1591
üzenetére
Lehet hogy én értettem félre amit írsz (kicsit furcsán fogalmaztál) de meg lehet "dugni" Lelianat akkor is ha előtte már megvolt Morrigan. Nekem Morrigan már 50-60-as elfogadottsági szinttel megvolt, aztán Leliana-t húztam fel 100-ig utána csak jól kell vele beszélgetni és meglesz. Viszont bármit csinálsz, Morrigant csak egyszer lehet megkapni, és mindig kérni fog mindkettő hogy szakíts a másikkal. Ilyenkor megígéred hogy szakítasz és akkor nincs semmi gond. Ha nem szakítasz lehet kicsit esik az elfogadottság,de nem probléma ajándékokkl végig tarthaó a 100 mindkettővel.
"(#1590) Tomocso - Tedd fel a legfrissebb Physx System Software drivert. (Esetleg töröld előtte, ha fennt van valami régi 8.xx-es)."
Szerintem Ati kártyához nekem physix driver mivel az Nvidia cucc. -
janos666
nagyúr
Én a táborban szoktam ajándékozgatni, mert ott bárkinek ki tudod választani a karakterlapját az invertory menüben. Ott megfogod az ajándékot, és ráhúzod a karakter ikonjára (vagyis a kisablakos teljes alakos mozgó ábrájára...)
Ha semmi különösebb érdeklődése nincs a tárgy iránt, akkor 1, ha van, akkor úgy 6 és 10 közt kapsz elfogadottság pontot, de ez abból is kiderül, hogy mit mond, mikor megkapja.
Egyes nagy ajándékoknál külön párbeszéd indul, és ezeket álltalában nem is tudod véletlenül másnak odaadni).
Én álltalában nyomok egy quicksave-et, ráhúzok mindent próbaképp, visszatöltök, és csak azt húzom be neki, aminek örült, majd tovább a következő emberkére, és így pár perc alatt ki van osztva minden a legjobb helyre, amit ki lehet.
Ha végeztél, fuss egy kört, hogy megnyílt-e valami új beszédopció, ha dumálsz velük az is ad +okat.És most lelövök egy poént: Ha már megvolt Morrigan, akkor folyamatosan lehet húzni még a szőkét anélkül, hogy Morrigan ágállna (bekamuzod neki, hogy mész és elküldöd a kis virágszálat, és elfelejti hogy féltékenynek kéne lennie), de sohasem tudod majd megdugni, mert egy idő után csak olyan párbeszédopció marad, hogy az egyikkel szakítani kéne, de az kemény minuszokba kerül, így a szőkével már csak akkor beszélek, ha spontán bedobja a dumákat (mondjuk egy neki szóló ajándék után...), és így jó.

Kár, hogy még Morrigan sem örült a felvetésnek, hogy hármasban is tolhatnánk, pedig talán egymást közt szótértene a két nő, hogy jobb lesz az nekik is.
Az elfet meg elküldtem a kurva annyába. Nem elég, hogy buzulni akar, de teszi ezt úgy, hogy egy rabszolgasarj söpredék, akit csak azért vittem haza, mert nem is tudom miért. Na ide hiányzott nekem egy "Bevered a képét." válaszopció.

(#1590) Tomocso - Tedd fel a legfrissebb Physx System Software drivert. (Esetleg töröld előtte, ha fennt van valami régi 8.xx-es).
-
Tomocso
tag
Sziasztok!
Mit tegyek nem indul el a játék, pedig eddig szépen ment, és ezt irja ki:
"PhysX indítás sikertelen. Kérjük, keresd fel a http://www.nvidia.com/physx oldalt meghajtó frissítésért!"
ATI kártyám van.
Nahhh ötlet??
köszi -
Qru
MODERÁTOR
válasz
leviske
#1588
üzenetére
Ez benne van az egyik párbeszédben, még az elején mikor kérdezgeted. Bocs ha lelőttem egy poént.

Persze lehet én értettem félre, mert angolul tolom (nem szeretem a magyarított, hülyén/pontatlanul fordított játékokat) és azért még lenne mit csiszolni az angolságomon...
mod:
Hülye kérdés de hogy lehet ajándékot adni a kariknak? Mondjuk jó hogy ezt a kb játék 3/4-énél kérdem meg... de ideje lenne becsajozni.

-
leviske
veterán
Használj ajándékokat. Vagy ha beszélgetéssel akarod megszerezni, akkor tedd majdnem mindig a legracionálisabban rossz dolgot.

Két plot ajándékkal már valószínűleg +4x, vagy +5x-nél tartanál, nem +1x-nél.
(#1587) Qru: Neeeee! Lelövitek az összes wtf-ot.
És akkor miért nem ette meg? Mert nem nagyon nézem, ki Flemeth-ből, hogy oly szent lenne, hogy egy árvát befogad csak úgy. -
Drizzt
nagyúr
Na, Leliana kiszázolva, s meg is vóóót.
Viszont Morrigant izgisebb lehet megszerezni. Nála csak épphogy felküzdtem magam +10-re nagy nehezen -
Kidus
őstag
válasz
Ghostface
#1582
üzenetére
Max. xp-ert erdemes megolni, lehet vele alkudozni is.
Kinek mi jon be.
Felajanlja hogy hazudd azt a lanyanak, hogy megolted, odaadja a kulcsot, benne ugye a grimoire, meg varazslo tunika, de ha sarkanyt akarsz vagdosni fel oran at, akkor meg lehet olni
Aki meg eldobalja a drake/sarkanypikkelyeket, szentsegtoro

Viccen kivul, a legjobb deal, 3 armort lehet igy szerezni, es a harmadik konkretan mindig rajtam van a jatek vegen is. -
leviske
veterán
válasz
Ghostface
#1579
üzenetére
ÁÁÁÁÁ! A fekete rúnakövet Morrigannak adtam, a fehéret meg Wynne-nek. Most már nem csodálom miért kaptam olyan keveset rájuk. A plotokat ahogy látom nem nagyon lehet másnak adni, szóval megnyugodtam.
Alistair anyjának a cuccáért ahogy látom mehetek vissza Redcliff-be, úgyse jártam végig a kastélyt. Morrigan tükre miatt viszont büszke vagyok magamra, mert még emlékeztem is, hogy neki törte össze a tükrét Flemeth. 
Tudom, hogy spoileres kérdés, de ha már lelöttétek, hogy kell... muszáj megküzdeni Flemeth-el? Mert kétlem, hogy Morrigannal utána is barátok maradnánk, miután kinyírjuk az anyját.
Egyébként köszönöm a linket, sokat segített!

(#1580) Face8814: Grat!

-
Face8814
őstag
Sikerült ma kivégeznem nekem is a játékot. ( az utóbbi időben sajnos nem tudtam elég időt fordítani rá, így kissé elhúzódott a dolog )
Első nekifutásra majd 50 játékórával és 80%-al zártam.
Volt egy-két küldi ami kimaradt, de próbáltam arra törekedni hogy mindet megcsináljam.
Nagyon tetszett, szórakoztató, cselekményes, remek storyval megáldott game-hez volt szerencsém.
Érdeklődve várom az új Bioware gyermeket a Mass Effect 2-őt! Az 1-et imádtam.
-
Ghostface
senior tag
(#1568) Leviske:
Ajándékok
(#1576) janos666:
A végső csatában hogy törpök vagy gólemek vannak szerintem tök mindegy. Jobban jársz ha oda távolsági dps-t használsz mert akkor is sebzik a Vezérdémont ha nem tudnak közel menni hozzá. A mágusok a legjobbak, ha ők esetleg meghalnak jöhetnek az elf íjászok. Egyébként a Vezérdémon elleni harc szerintem sokkal könnyebb mint a Branka, vagy a Flemeth elleni harc. -
Str8 sk8r
őstag
...sziasztok...egy olyan problémával küszködök, hogy a játék induláskor magyarnak tünik, tehát kiírja, hogy "dragons age : vérvonalak", de már a főmenütől angol...
...mondták, hogy így sokkal jobbak a szövegek, de nem tudok megbírkózni a rengeteg angol anyaggal...
...a segítséget előre is köszi...
... -
janos666
nagyúr
Nem, már próbáltam, rögtön az volt az első gondolatom, hogy ha már ilyen meghitt 4v1-ben maradtunk a gólemkováccsal, akkor szépen leaagyaljuk (korábban már bejött, pl démonokkal, igaz ott mindig benne is volt a zárójelben a Meggyőzés és/vagy Hazugság a korábbi válaszomban, és most nincs opció ilyen trükközésre).
És erre irányult a kérdésem, hogy könnyebb is az utolsó csata gólemekkel, mint sima törpökkel, vagy ez csak kirakatdísz?
Megnézem, hátha van automentés onnan, ahol még lehet csapatot választani (asszem bedobta a 4 üllős terem előtt).
Mert ha csak elvi jelentősége van, akkor inkább bezúzom olyan megfontolásból, hogy "ne erősödjenek meg túlzottan a törpök, mert aztán ők nőnek a fejünkre ezzel az agresszív királyukkal ha vége az inváziónak"
Erre már gondoltam, de lusta voltam kipróbálni, hogy a táborban egymással is lehet-e dumáltatni/dugatni a többieket, de amiatt elnapoltam, hogy "miként adok ajándékot más nevében?". Majd megnézem, aztán megrontom Alistar szüzességét a szőkével (mert Morrigant azért mégsem dobom el miatta, még gyűrűt is kaptam tőle).

-
kenesei1982
aktív tag
van néhány fegyó, aminél a spec képességnél ott van hogy: "véres gyilkosságok" (a magyar verzióval játszom.
Ez mi a fenét jelent? -
Drizzt
nagyúr
Hmmm... Mennyivel kevésbé lett nehéz a játék így, hogy rájöttem, hogy Morrigannak lehet gyógyítást tanítani.


Bár így is iszonyat nehéz...
A csaták fele fél órát simán elvisz mire túlélem. -
wis
tag
válasz
leviske
#1568
üzenetére
A mentéseket a dokumentumokba teszi.
Azon belül BioWare>Dragon Age>Characters>Játékosnév>SavesEgyébként elég nagy méretűek a mentések, most nézem több mint 2 giga összesen

Flemeth kunyhójához Morrigan személyes küldetése alkalmából térhetsz vissza. Ehhez add oda Morrigannnek a kör tornyában talált varázskönyvet.
-
leviske
veterán
(#1562) Ghostface: Tehát most kivételesen jól jártam volna Leliana-val? A franc, én meg kivettem a törp kedvéért, bár a törp jelenleg mindenképp kell és valahogy nehezen is képzelem el, hogy hogyan jutottam volna el BM-ig, ha nincs Alistair, vagy Oghren...
Amúgy mikor távolsági taktikával próbáltam (mivel közelharcosok, nem haladtam túl gyorsan
), akkor is elért a csápokkal. :SA sárkánypikkelyeket eldobáltam, mert nem volt helyem.

(#1563) Kidus: Morrigant a gyógyításra és a védelemre gyúrtam rá, mivel későn találkoztam Wynne-vel. Lehet hogy ott lesz a gond, hogy egyedi taktikán van, nem sima gyógyítón.
Pedig leggyakrabban gyógyítani látom...(#1565): Talán (vagyis most úgy látom) a Morrigan/Oghren/Alistair összeállítás a legjobb, hihetetlen, ahogy körbe tudják osztani egymást.

(#1564) janos666: Nekem úgy durván 14-20% között esett le, hogy meg kéne nézni a kézikönyvben ezt az ajándékozós dolgot, így az első táborozáskol csak Alistair-ral voltam haveri kapcsolatba (amit hamar le is redukáltam Redcliffe-ben, mikor nem kértem a javaslatára a Templárusok segítségét, hanem hagytam, hogy kinyirassa magát az anyuka a vérmágussal), de így legalább tudtam, hogy pár ajándékot kinek érdemes adni. Azt véletlenül nem tudja valaki, hogy Alistair minek örül? Adtam neki itókákat, de ha jól gondolom annak inkább Oghren örül.
MÁS I.: Annak van valami célja, hogy vissza lehet térni Flemeth kunyhójához? Egyszer már visszamentem és nem volt ott senki (bár mondjuk nemrég kiderült, hogy elméletben csak Morrigan gyűrűjével lehetne látni, de miután Morrigan átalakította, nem tudom, hogy ez a funkciója mennyire működik).
MÁS II.: Akkor végül is senki nem tudja, hova teszi a gép a mentéseket? A netre fel lehet őket nyomni, vagy muszáj a gépen is bütykölni? (Bár nem vagyok benne biztos, hogy a BM előtti mentést ebben az esetben feltöltötte-e, mivel szerverhibát írt akkortájt.)
(#1567) Perry-sama: Nem hiszem, hogy a Catalyst lenne a gond, mert GeForce-okon ugyan úgy meg-meg fagy néha... Szerintem ezen egy patch segítene. (Nem tudom honnan kell leszedni, magától meg nem szed le semmit a játék, ahogy látom.)
(#1566) pigatt: Van kismillió melléküldetés. Ha azokból is kifogysz, akkor érdemes várni a következő DLC-t, vagy a második részt, ami gondolom olyan folytatás lesz, mint a ME>ME2. Bár gondolom a 2. részre lehet úgy 2011 végéig várni...
-
Perry-sama
tag
Hali. Nem tudom hogy kérdezték e már, de vhogy nincs kedvem átnyálazni ezt az 1500 hozzászólást. Szóval olyan problémám lenne, hogy a DAO változó időközönként kifagy. Nem dob ki a vindózba, hanem úgy istenesen megáll a kép és a hang is beakad. Próbálkoztam driver változatokkal, de egyik sem segített. (ati kártyám van, a 9.7-9.12 ig próbáltam). Valakinek vmi ötlet?
-
pigatt
őstag
Sziasztok!
Végigjátszás után DLC-ken kívül lehet még valamit csinálni a játékban?
-
Kidus
őstag
válasz
janos666
#1564
üzenetére
Spoiler
( Nem mintha szamitana itten mar
)Ha meghagyod az ullot, akkor az utolso csatahoz golemeket kapsz.
Szerintem jobban jarsz ha Shale veled van....
Meg ugye mas a vege is a jateknak, bar meg sosem probaltam, de a vegen reszletezik hogyan alakul majd a tortenet miutan befejezted.Amugy ha jol tudom, akkor is meg lehet hagyni az ullot ha Branka ellen kuzdottel, csata utan meggondolod magad, legalabbis a parbeszed felajanlja a lehetoseget ( ezt sem probaltam ki, de elvileg a lehetoseg megvan ).
szerk: a szoket csak akkor tudod megfektetni ha szerelmes beled es nincs mellette mas. 100%-on kell legyen hogy felajanlja egyaltalan a dolgot, es baromi feltekeny. Lehet novel is csapni neki a szelet, en szorakoztam Zevrannal, egyutt voltam Alistair-rel, es mikor mar a csaj ugy gondolta, hogy lesz valami, egybol kerdore vont, mit kepzelek magamrol hogy massal is eszembe jut. Amugy nem eri meg, az a jelenet amit utana lerendez, en rosszul lettem.... bar ha kivancsi vagy ra hajra

szerk2:
Vannak jo parositasok, peldaul Alistair, Sten meg Morrigan. Mindketto oltja Alistairt megallas nelkul.
Vagy Alistair, Zevran meg Liliana, nekik is vannak jo dumaik egymas kozt.
Aztan Alistair meg a torpe, van feljebb egy link egy videora tolem, erdemes megnezni
-
janos666
nagyúr
Lenne egy kérdésem azokhoz, akik már végigtolták a játékot:
Később a játék során származhat valami kézzel fogható hasznom abból, ha épen marad a gólemgyártó üllő?
Balszerencsémre épp velem van a gólemem is, úgyhogy ha ki akarom nyírni a gólemkovácsot, akkor nem csak hogy le kell agyalni a saját gólemem is (gondolom nem fog megint a táborban várni a küldetés után, ha itt leaprítom
), de aránytalan túlerővel kéne szembenéznie a 3 fős csapatnak (én, törp, és mocsáriboszi).
Egyszer nekifutottam már, és már csak a kovács maradt, már 5 perce csak őt nyestem, és még féltájon járt az élete, az én készleteim kifogyóban, elhasználtam a földön ülő líriumok nagyját is, aztán gondolt egyet, és odafutott a gólemkovács az egyik utolsóhoz, magábaszívta, aztán úgy megfickósodott tőle mint valami jó kis kubaitól, aztán hirtelen elgyepált mindannyiumkat, szóval eléggé mission impossible.
Viszont azt a verziót könnyen végigtoltam, hogy szétzúzom az üllőt, el is mentettem, úgyhogy ha semmi értelmes haszna nem lenne a későbbiekben annak az üllőnek (nem lehet rajta csodafegyvert/páncélt kovácsoltatni magamnak, vagy saját gólemsereget gyártani, ami nem csak kirakatnak jó, hanem könnyebb lesz vele valami késpbbi harc, stb., nem csak vállveregetés a töpkirálytól...), akkor folytatnám tovább törött üllővel. (Morigan meg kap egy ezüstláncot, hogy elflejtse milyen hülye is voltam.
)(#1563) - Én mindig viszem magammal Morigant, mellé a gólem és/vagy Alistar, illetve az aktuális újonc, ha olyasmivel kecsegtet a jelenléte, hogy hozzá tud majd fűzni valamit a mondandókhoz (mint most a törp).
Erről jut eszembe: Lehet egyszerre két csajt ápolgatni? Morrigant lerendeztem már a legelső táborozás alkalmával, amint kitettük a lábunk a mocsárból, de a szőke valahogy nem adja magát, hiába kamuztam be neki, hogy a boszorkánnyal "csak beszélgetünk esténként". Több ajándék kell neki? (elég finnyás, de majd keresek neki.
) -
Kidus
őstag
válasz
Ghostface
#1562
üzenetére
Meg ha Morrigan nem spirit healer, akkor jobb Wynne a group heal meg egyebek miatt....
Vagy mindketto, Morrigan jo tamado varazslatokat tud, mar ha ragyurt vele ugye....En nem foglalkoztam a csapokkal sokat, ratoltam mindenkit a BM-re, es heal egyfolytaban, meg mindenkinek korbetoltam a spec kepessegeit. Viszonylag jol jottem ki a vegen belole mindig, lyrium fogyott persze meg extra heal potion, de ez a legnehezebb boss fight szerintem, annyi a minimum.
Nalam a felallas mindig Wynne, Alistair, PC, negyedik meg vagy Liliana ijjal, vagy Morrigan ( bar nalam a PC majdnem mindig warrior, nem kellett egynel tobb kozelharcos mellem ).
-
Ghostface
senior tag
válasz
leviske
#1560
üzenetére
Ahogy elnézem a fegyverzeted és páncélzatot kicsit lehetne jobb is de ezzel is meg kellene tudni ölni. Azt mondod már csak a törpék vannak hátra akkor a "Szent hamvak urnája" küldetés sorozat alatt összeszedtél 6 db sárkánypikkelyt amiből 3db nagyon jó páncél szettet csináltathattál volna Denerimben. Én semmi extra dolgot nem csináltam a boss harc alatt. Közvetlen előtte a csápok között van egy kicsike kiemelkedés a talajból oda álltam mindenkivel csak Alistair ment előre és onnan lövöldöztem, mikor jöttek az éjfattyak akkor gyorsan őket leöltem és vissza mindenki a Falkaanyára. Ezen a helyen a távolsági dps-eket nem érték el a csápok szinte csak Alistairt kellett healelni. Mivel a te csapatod csupa közelharcosból áll kicsit nehezebb dolgod lesz. Pár csápot mindenféleképp le kell verned, figyelj arra hogy mindenki ugyanazt üsse így gyorsabban leverik. Morrigan csak a heallel foglalkozzon és néha fagyassza le a Falkaanyát. Ha le van fagyasztva akkor használj ellene nagyot sebző képességeket, fagyott célpontra néha nagyobbat sebeznek. A támadó éjfattyakat is le kell verned ott is egyszerre mindig egyre koncentrálj és legyen nálad sok lírium főzet hogy Morrigan bírja manával. Ha végképp nem megy erre az egy harcra vedd le a nehézséget könnyűre és öld meg úgy, majd utána visszaállíthatod.

-
leviske
veterán
A Falkaanyát ki és hogy a fenébe nyírta ki? Az utolsó 5-10%-ra mindig csak egy emberem marad, baromi alacsony élettel és azt is hamar kinyírja.
Már próbáltam mindent. Ha Őt kezdi el mindenki (Oghren, Alistair, Morrigan és jómagam) püfölni, akkor valami hihetetlen hamar kinyuvad mindenki, ha egyesével leverjük a csápjait és az éjfattyakat, akkor meg a második éjfattyú támadás után kihal a csapat nagy része. Van valami fortéja a dolognak? A csapat felállásán már Orzammarba érkezésem óta nem nagyon tudtam változtatni, csak egyszer, mikor Oghren csatlakozott, így az nem játszik, hogy felvegyem a csapatba Sten-t, vagy bárki mást.
Ha ez segít, Morrigan gyógyítási képességei maxra vannak fejlesztve, így Wynne nem hiányozhat a csapatból.
Amúgy azt tudja valaki, hogy a játék hol tárolja a mentéseket? Valószínűleg valamelyik nap kiszedem alóla a rendszert, újrakezdeni viszont nagyon nem szeretném, miután már csak a törpök volnának hátra a szövetségből.
Előre is kösz a segítséget!
-
fiATHaLON
őstag
A gólemes küldetésben valami módon leölhető a kislány?
Próbáltam lefagyasztani, kővé változtatni, de mindenre immunis.
(Keményebb, mint bármilyen ellenfél, ki sem nézné az ember a
tízévforma kis copfosból...
)
Fejtem megfele a puzzle-t, de az állandó monológja gyakran hoz
szemrángást Stenre, aki egyre idegesebben igazgatja a sarlóját.Gothmog: Engem ilyen nem fenyeget, mert elf rogue-gal indultam most,
így kb. a játék végére lesz meg az erőfeltétel...
Alighanem eladom, csakúgy mint a sok frinc-franc kristályt, meg kerti susulykát.
Ez a kotyvasztás/bütykörészés minden játékban kimarad nálam.
-
Gothmog
senior tag
-
-
Drizzt
nagyúr
Na, végülis nem bírtam tovább. Felvettem a tomboló specializációt. Lassan kimaxolom a kétkezes harcot, mostmár erőre, meg egészségre is adok pontokat. Vagy van értelme 38 felett is ügyességre dobálni?
-
fiATHaLON
őstag
A többi sárkányholmi, ami a kezeslábas kivételével a törpnél van,
neked is furcsa néven jelenik meg?
Valami ilyen szintű, hogy "dragon___000001 rpc0...", ami feltételezem
nem a rendes neve (pedig elég fantáziadús
).
Valamint a választóvonal felett, ahol a nevének kéne lennie a leírásban,
ott semmi nincs.
(Lehet, hog megbuherálta az az 1-2 mod, ami több fegyvert/páncélt rak
a kereskedőkhöz?) -
Ghostface
senior tag
Én is elszórakoztam vele egy darabig mire sikerült tényleg aktiválnom. Ha jól emlékszem úgy csináltam hogy elindítottam a játékot, ott beléptem az letölthető tartalomba ott pedig klikk a kód beváltására. Ekkor feldobja a Bioware Social oldalt hogy lépj be, és ott van egy menüpont a Redeem Promo Code. Ide beírod és elméletileg elfogadja. Úgy emlékszem nekem is azt csinálta hogy kiírta hogy elfogadva de nem töltött semmit. Az volt a lényeg hogy a játék is fusson közbe. De ha megvan eredetibe akkor benne kell lennie a Kőbe Zárva kódjának is amivel a gólemet tudod behozni játszható karakternek. Azt se hagyd ki nagyon jó.
-
válasz
Ghostface
#1523
üzenetére
Arra esetleg tudod a választ, hogy hol/hogyan tudom letölteni a páncélt? Megvan a játék, hozzá a kód, reg-eltem EA és BW oldalon, van profilom, regisztráltam a széria-számot is. BW oldalon kiírja a profilomban, hogy a gyűrű/páncél kódját regisztráltam, és milyen ügyes vagyok... de a játékban két kiegészítőt tudok/tudnék leszedni x pontért, download gombot meg semelyik oldalon nem találok

-
fiATHaLON
őstag
Tudja valaki, hogy honnan lehet megszerezni (a játékból felvételen
kívül) azt a zenét, ami Lotheringben szól? A CE második lemezén
nincs, ahol a többi zene van...Aki újrajátssza, annak javaslom a better combat modot, nem kevés
következetlenséget kijavít úgy közelharci, mint távolsági fegyvereknél. -
Ghostface
senior tag
válasz
janos666
#1546
üzenetére
A quicksave-re nincs ötletem de ha az embereid nem mozognak akkor lehet hogy megnyomtad a H-betűt véletlen. A csapatod tagjai alatt látsz egy kis ikont amiben vagy egy kéz van vagy pedig egy kis futó emberke. Ha utóbbi akkor az emberek szabadon mozognak, maguktól támadnak, ha viszont egy kéz, olyankor csak állnak bambán és nem mozdulnak amíg nem utasítod őket de akkor is csak azt az egy célpontot támadják akit kijelöltél, ha az meghalt akkor csak állnak tovább. Állíts is be nekik taktikákat hogy használják a képességeiket úgy nagyobbakat sebeznek de egyszerűbb ha folyamatosan megállítod a harcokat és te utasítgatod őket.
-
janos666
nagyúr
válasz
janos666
#1545
üzenetére
A szituáció megoldódott oly módon, hogy konkrét cheat-elés helyett sikerül átbaszni az IA-t (bizonyos távolságból nem rontanak az emberre az előhalottak, így van idő gyógyulni).

Úgy néz ki újraindítás óta harcolnak már a karakterek, ha van ki gyepálni.
De a quicksave még mindig döglött.
-
janos666
nagyúr
Az 1.2a patch-el kezdtem el a magyar kiadású játékot pár napja (semmi crack), és most úgy érzem, mintha durván szétcsúszott volna.
Először az tűnt fel, hogy nem működik a quicksave/load (tegnap még működött), pedig újra be tudtam őket bindelni más gombra is, és a menüből tudok menteni és tölteni.
Aztán most vagyok a Redcrif-i élőhalott csatában, és minden karakter csak áll ott, mintha ő is legalább zombi lenne, csak akkor harcolnak, ha külön személyre szólóan választok nekik célpontot, vagy esetleg védekeznek, ha már kaszabolják őket.
Pedig korábban (mikor még működött a quicksave is) megfelelt nekem az alapértelmezett viselkedés, és most próbaképp átettem már agresszívre is, de semmi változás.
Mondjuk ettől függetlenül is sikerült szerintem elbasznom, és korán jöttem ide, valami 8-as szint környékén járhatok, de a gólemem is olyan kicsit sebez az élőhalottakon, hogy alig mozdul a csík, de ha ők vágnak meg minket, oda az életerő negyede.
Ki lehet még valahogy hátrálni ebből, vagy már csak a cheat marad? (bár nem tudom hogy zajlana ez a csata, ha nem lenne egyébiránt meghülyülve a progi). -
fiATHaLON
őstag
Ja, és persze:

-
fiATHaLON
őstag
válasz
fiATHaLON
#1542
üzenetére
Na jó, felteszem máshogy a kérdést!

Ha 2 mod csinál változtatást egyazon fájlon belül (más értékeken),
akkor ez az "override" könyvtár úgy működik, hogy végignéz minden
bennelévőt a program indításkor, és kimazsolázza a változásokat
(akár ugye 2 azonos fájlnál is), vagy végrehajtja a
legelsőt/legnagyobbat/legújabbat, stb.? -
fiATHaLON
őstag
Ha valaki modozgatott már, kérdeznék tőle...
Amennyiben több mod változtat ugyanazon fájlon (teszem azt ability_core.ncs),
de nem ugyanazt a dolgot módosítja másra, akkor is garantált összeütközést
jelent ez, vagy variálhat 2 mod ugyanabban a fájlban különféle dolgokat? -
Drizzt
nagyúr
Na végre tényleg van időm játszani.

Jelenleg így állok:
profilom -
Drizzt
nagyúr
Specializációt 7. szinten már érdemes megszerezni, vagy nem vesztek semmit, ha tovább tartogatom?
-
Kidus
őstag
válasz
kenesei1982
#1533
üzenetére
Nem ered el a dlc-ket akkor.
Konzolon tudom hogy akkor van ilyen, ha nem konnektalsz a serverre.
PC-n is gondolom kell, hogy online legyel.... -
kenesei1982
aktív tag
válasz
kenesei1982
#1533
üzenetére
mondjuk most már elkezdtem az országgyűlést unalmamban.....
utána lehet még wardens keepelni?
(ha visszajön) -
kenesei1982
aktív tag
válasz
Ghostface
#1532
üzenetére
nem, még nem kezdtem el az országgyűlést akkor. mind a 4 sereg mellettem állt, épp befejeztem a törpöset. felvettem a wardens keepes küldit, és még visszamentem ostragarba 1-2 dologért, amikor ott végeztem akkor akartam megcsinálni, de nem jelent meg a térképen. sőt Oghren is hirtelen meztelen lett. Elűnt róla a dragon armor
. Az később visszakerült a táskámba, de mondjuk a dragon armoros fejes az a boltban volt megint és nem nálam.....a wardens keep meg totál 0. A kőbe zárva az megmaradt végig... -
Ghostface
senior tag
válasz
kenesei1982
#1531
üzenetére
Nem kezdtél bele esetleg az országgyűlésbe? Mert akkor már nem tudsz menni sehova. Nekem is volt egyébként egy hasonló hiba. A denerimi piactéren lévő fogadósnak kellett volna 15 mérget leszállítanom és mire összeszedtem nem tudtam leadni. Pedig még csak épp hogy összeszedtem a sereget és nem fogtam neki az országgyűlésnek.
-
kenesei1982
aktív tag
Megvettem ma a warden's keep DLC-t. Feltelepítette, fel is vettem a küldetést. A térképen északon megjelent a helyszín. Nem mentem oda egyből, mert még volt más dolgom, de mikor azokkal végeztem, elindultam (volna) ide, de nincs a térképen a hely, sem a csóka nics már a táborban, mert miután adta a küldit elment. És a journalban most az a küldi van h ha visszamegyek a táborba akkor tudok majd beszélni a csókával. Holott az már rég kész.
Volt vkinek ilyen?
-
kenesei1982
aktív tag
Utolsónak csináltam meg a törpös küldiláncot....hát ez a legütősebb sztori az egészben.
Nagyon hangulatos volt. -
Ghostface
senior tag
kmarton:
Kétkezes fegyvert használó harcosnál nem nagyon számít az ügyesség. Neki az erő a legfontosabb. Egy-két pontot tehetsz ügyességre is de szerintem nincs értelme.
Pöttön:
Az Elf Romok alsó szintjén ha barangolsz találhatsz utalásokat egy Elf Rituáléra. Elérsz egy kereszteződéshez ott fordulj balra, hajtsd végre pontosan a rituálét és kinyílik egy nagy ajtó. Ha ott bemész egy nagy temetkezési csarnokba érsz, lesz egy pár kisebb-nagyobb harc és a végén a csarnok közepén lévő temetkezési helyről felveheted a páncél utolsó darabját. -
Pöttön
őstag
Hello mindenki!
Énis elkezdtem akasztani ezt a remek játékot és lenne egy kérdésem.
Szóval a Breciliai erdőnél vagyok ahol elkeztem gyüjteni egy halálosztó nevű páncél szettet.
És a Chestet nem tudom hogy hol van az összes többi megvan már csak az hiányzik Átnéztem mindentmár a vérfarkas tanyánis lementem az alsó szintreis.
Ott van egy ajtó amihez kulcs kell elötte meg egy forrás van az ajtó mellet meg egy oltár itt elértem azt hogy megjelent és rám támadt 2 démon.
De semmi több. Ez az ajtó mögött van a halálosztó chest?
ha igen légyszi segítsetek már hogy kell kinyitni mert már egy jó ideje ezzel szórakzok...
Elöreis köszi!
-
marcus.fenix
aktív tag
Vége lett, 75 óra játékidővel.
Csodás ez a játék...
Most kicsit pihentetem, aztán nekifekszem egy másik karakterrel. -
kmarton
tag
Üdv
Warriornál számít valamit az ügyesség vagy hagyhatom alapon? Nem befolyásolja a találati esélyt? Kétkezes fegyvert használok (Yusaris)
köszönöm
-
TazLeacher
nagyúr
válasz
Ghostface
#1523
üzenetére
Regeltem az oldalra.

Ami a lényeg volt. Annó regeltem az EA onlinra, és ott kicsit elcsesztem a felhasz. nevem. Nem akartam, hogy itt is az legyen, ezért kérdeztem.
Ami viszont tény: az itteni reg egybe van az EA online-os reggel. Amikor beírtam az e-mailcímem, abban a pillanatban kiírta, hogy regelve vagyok, vagy írjak másik címet, vagy a jelszót. Beírtam a jelszót, így tovább ment, DE ami fontos volt, ide beállíthattam saját nevet. Tehát az e-mail reg közös az EA-vel, de a név az erre az oldalra vonatkozik.
-
Ghostface
senior tag
válasz
TazLeacher
#1522
üzenetére
Helló!
Én magyar verzióval játszom / játszottam és erre az oldalra regeltem be:
Bioware Social Network Itt kiválasztod a nyelvet a következő oldalon pedig regisztrálsz. Konkrétan a játékhoz nem tudom kötelező-e regisztrálni, de ha neked is az eredeti dobozos magyar verzió van meg, akkor abban találsz egy kódot a Blood Dragon páncélhoz amit a Reedem code menüpontban tudsz aktiválni és így a játék menüjében letölthetővé válik. Ja, és ha ezt is végigjátszod Dragon Age Journeys akkor az achievmentekért különböző tárgyakat kapsz amit a játékban le tudsz tölteni. De csak akkor tudod letölteni ha meg van az első regisztrációd mert oda "írja be" a teljesített achievmenteket, egyébként a játék is oda tölti fel a screenshotokat meg a Dragon Age-ben elért achievmenteket. Mellesleg szerintem a Harcosbérc (Warden's Keep) dlc-t is megéri letölteni mert a végén kapsz egy nagyon jó páncélt. -
TazLeacher
nagyúr
Sziasztok!
Akinek már megvan a játék legyen oly' jó, és segítsen:
Elég ellentétes infókat olvastam erről. A játék igényel bármi féle regisztrációt? Csak mert olvastam, hogy valami EA-s account-hoz kell csatolni. Viszont több olyat is olvastam, hogy erre nincs szükség. Vagy ez csak a DLC-k miatt kell? Ha kell reg, akkor az Account-nak milyen szerepe van? Az bármikor modosítható, vagy ha egyszer hozzá van regelve a játék, akkor onnantól ennyi, kész? Vagy bármilyen infót szívesen fogadnék ezzel kapcsolatban, ne tartsátok magatokban...
Köszi előre is.
-
Ghostface
senior tag
válasz
marcus.fenix
#1520
üzenetére
Nekem a 8.632-es verzióval semmi baja, egyszer sem fagyott még.
-
marcus.fenix
aktív tag
Másnak is fagyogat a játék?
Nekem néha beáll, de soha nem akció közben hanem videobejátszásoknál vagy vásárlás közben... nem túl gyakori, van hogy 5 órát is elmegy, de azért idegesítő.
9.11-es és 9.12-es Catalyst ugyanúgy csinálja...
-
Kidus
őstag
válasz
Ghostface
#1518
üzenetére
Mondom csak ugy lehet, ha te mesz.
Amugy jo a csapatban 2 magus, ha tamado vagy foleg, akkor Wynne, ha gyogyitasra gyurtal, akkor Morrigan.
Bar 2 tamado magus is kemeny, csak akkor potion-bol fogy sok.
Az en magusom most 17 korul van, arcane warrior, kemeny pancellal-karddal, fagyira gyurtam meg tuzre, meg gyogyitasra is. Erdekes lett, de jol mukodik. Nem is kell masik magus, tankokkal vonulok
-
Ghostface
senior tag
Aha, köszi!
Ez így kicsit akkor gáz, ha nem mágust csinálok akkor Morrigannek nem tudom megtanítani a vérmágiát, ha viszont mágust csinálok fő karinak akkor minek hurcolásznám magammal Morrigant?!
Vagy itt volt ahol lehetett választani hogy kivel megyek be? Mert akkor én úgy emlékszem Morrigant választottam de a démon nem ajánlott ilyen lehetőséget. Igaz nem is nagyon akartam vele beszélgetni.
-
Ghostface
senior tag
Ezeket a specializációkat először meg kell tanulni hogy tudjál rájuk pontot rakni. Csak kettőre tehetsz szóval jól gondold meg mire költesz. Ha beszélgetsz csapatodban a mágusokkal és elérsz náluk egy bizonyos elfogadottsági szintet akkor Wynne megtudja tanítani neked a Szellemgyógyítót, Morrigan pedig az alakváltót. A vérfarkasok barlangjában pedig találsz egy használható tárgyat amibe egy szellem van zárva és ha teljesíted a kérését akkor bűvharcos specializációt tanítja meg. A szellemgyógyítót láttam egy árusnál, is szóval azt meg is veheted de nem emlékszem hol. A vérmágiára nem jöttem rá hol lehet megtanulni.
-
aisten
csendes tag
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy mágus vagyok, 15ös szintű, van már két spec pontom, de még mindig nem tudtam elkölteni. Hogy lehet pl vérmágussá válni?
-
juhig12
tag
én is köszi, viszont tettem a skill-re és még mindig azt írja, hogy nincsen olyan skillem
-
juhig12
tag
deft hands ugye?
LOL h nem vettem észre
-
juhig12
tag
csao!
zevran, a bérgyilkos csávó, az tud lakatot feltörni? csak mert neki a bezárt dolgoknál is sárga az a lakat és ki van félig nyitva, és folyton pofázik, hogy perhabs i can do that és ilyeneket
köszi üdv
-
Ghostface
senior tag
válasz
jozsef11
#1502
üzenetére
Ha arra gondolsz ami kardot rejti akkor menj vissza abba a szobába az emeleten ahol láttad azt a jelenetet ahol a mágusok megidézik a démonokat. Ettől egy kicsit és visszamész és ha jól emlékszem lemész az első lépcsőn de még mindig ezen a szinten maradsz és ott szembe a falon van egy kép amit meg lehet mozgatni. De ha nyomva tartod a tabot láthatóvá válnak a használható tárgyak.
-
Kidus
őstag
Megorulok ezektol a magyar nevektol.
Azt se tudom mirol van szo
-
jozsef11
tag
Sziasztok!
A kamaráserődben merre van a titkos helyiség amit a levél ír? -
Ghostface
senior tag
Új hozzászólás Aktív témák
- PlayStation 5
- Autós topik
- Graphics: Telefonvásárlási kálváriám....avagy clickbait cím: Horror a hardveraprón
- Diablo II: Classic és Resurrected
- Samsung Galaxy Felhasználók OFF topicja
- TCL LCD és LED TV-k
- Okos otthon - Home Assistant, openHAB és más nyílt rendszerek
- Apple iPhone 16 - ígéretek földje
- Békéscsaba és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- További aktív témák...
- Dell Vostro 3425 6magos Ryzen 5 5625U 8GB RAM 256GB SSD
- BOMBA ÁRrR! Lenovo ThinkPad T14 Gen 4 Ryzen 5 PRO 7540U 14" FHD+ 32GB 1TB Lenovo gar: 2028.01.07!
- 27% - ASUS ROG Swift PG27AQDM OLED Monitor! 2560x1440 / 240Hz / 0.03ms /
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 Pro 256GB Graphite -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4409
- 3440 x 1440 100Hz!!! 65W PD 34" CURVED 1800R Samsung C34H890WGR - 1 év garancia!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)

), és tényleg sokat épít a karakteren.





nem is indult el.Kénytelen voltam visszarakni.




És akkor miért nem ette meg? Mert nem nagyon nézem, ki Flemeth-ből, hogy oly szent lenne, hogy egy árvát befogad csak úgy.

...
A csaták fele fél órát simán elvisz mire túlélem.
)
