Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  DiRT Rally

Hozzászólások

(#101) SpongyaBob válasza #78687232 (#100) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Na jól van ha harc hát legyen harc :D Addig fogom tolni amig meg nem döntöm az idődet :))

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#102) Ipszilon válasza #78687232 (#100) üzenetére


Ipszilon
csendes tag

Segítség nélkül akartál egy kimondottan nem billentyűzetre optimalizált játékkal billentyűzettel játszani?

(#103) #78687232 válasza Ipszilon (#102) üzenetére


#78687232
törölt tag

Miért ne? Gondolom ez iszonyatosan nagy gond :DDD

Rubbi, úgy legyen :R

(#104) #48967168 válasza MaXX81 (#99) üzenetére


#48967168
törölt tag

No akkor már világos a probléma, teljesen mást várunk a játéktól! :)

De hagy legyek egy kicsit önző a szimulátoros kollégáim nevében, és hagy reméljem azt hogy nem fogják butítani... ;)

Könnyebb szórakozásra ott vannak a korábbi Dirt-ök, sőt idén jön a Sebastien Loeb Rally is, ami ebbe a sorba éppen beillik...

Hagy örüljünk mi is egy kicsit...

(#105) MaXX81 válasza #78687232 (#100) üzenetére


MaXX81
tag

Majd ínhüvelygyulladásod lesz :D

(#106) MaXX81 válasza #48967168 (#104) üzenetére


MaXX81
tag

Ám legyen :)

(#107) #78687232 válasza MaXX81 (#105) üzenetére


#78687232
törölt tag

Hehe, holnap jöhetnek a '70-es kocsik, ott kezdődik majd a sírás :D

(#108) cinkoxid


cinkoxid
senior tag

Nagyon jól sikerült rally játék lett belőle. Korábban nem érdekeltek az ilyenek, de ez nagyon megfogott. Egyenlőre csak gamepaddal játszok vele, minimális assistokkal. Elég nehéz, de meg lehet szokni, viszont egyértelműen kormánnyal kell játszani. (ami nem hátrány)
3D Vision támogatás is nagyon jó, ezért durván bele tudom élni magamat. A grafika is jól sikerült. Képek alapján sokszor meg nem mondanám, hogy játékból való.

(#109) MaXX81


MaXX81
tag

Amúgy a RBR-ra hajaz vagy hasonlít legjobban ez az új Dirt, legalábbis számomra. Akárcsak annál, itt se vannak harsány színek, háttérben becsapódó meteorok stb mint az előző Dirt részeknél. Fakóbb (a színekre értve) és letisztultabb a grafika talán ez miatt is tűnik realisztikusabbnak.

[ Szerkesztve ]

(#110) Musicking


Musicking
aktív tag

Szép, jó a játék oké félkész és remélem nem mennek el casual irányba, de pár dolgot hiányolok.
A hangzásból az EAX 5-öt pedig akkor lenne odab*szós hangja belső nézetben. A Dirt 1 után már nem használta a CM (cmr3 - dirt1-ig ott figyelt az eax) és átment gagyiba, igaz a játékosok 90%-a alaplapi nyekergővel tolja így azoknak fogalmuk sincs mit takar.
A másik a kontrollerek részletesebb testrestabhatóságát, itt lophatnának a Simbintől ahol az sem akadály hogy kombináld a vezérlőeszközöket. Ha jól emlékszem az RBR esetén is lehett állítani a klavi beállításoknál a billentyú lenyomásának és felengedésének a reakcióidejét.
Az alap gamepad profillal már lehetlen jó időket menni a B-csoportos járgányoknál már túl lassú a kormányzás, ha meg kormányként ismertetem fel akkor meg idegbeteg kormányrángatás van, igaz bevehetők nagyobb sebességgel az élesebb kanyarok is de a kisebb korrekciókhoz már túl gyors. Így egyelőre a b-csoport esetén maradt a billentyűzet persze kikapcsolt segítségekkel meg kézi váltással mert úgy az igazi.
A milestone-tól meg ne várjatok sokat meg lehet nézni hogy elcseszték a motogp sorozatot is, wrc4 is csak az első részhez képest jobb bár a casual szinthez biztos elég a szép grafika is.

[ Szerkesztve ]

SpinTires térképek: https://userscloud.com/go/1q2nebwr69wm/ , S.T.A.L.K.E.R. mods:https://mega.co.nz/#F!3MtwVBpZ!yS78_98dwg4MnYAHR_NYIw

(#111) neilszab


neilszab
őstag

Srácok, gondolkodom a vételen, de azt jót olvasom, hogy egyszerre csak 1 vezérlőt tud kezelni a game?

Nálam a kormány és a pedál külön eszköz (G25 + PTR pedál), így akkor nem fogom tudni érdemben használni? Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#112) #48967168 válasza neilszab (#111) üzenetére


#48967168
törölt tag

Nem hinném, ugyanis én eddig egy T500RS-el nyomattam egy mellérakott T8HA váltóval és nagyon szépen működött. H-s módban próbáltam és a kuplungot is lehetett vele használni! (akár a gyorsasági közben is át tudod állítani) Ez meg ugye két USB-s eszköz rögtön.

Még egy USB-s kézifékkel is meg akarom bolondítani a rendszert (csak cseszik küldeni a spanyolok), mert egy rumilsabb féktávon a hajtűkanyarok előtt képtelenség megtalálni azt a gombot amin a kézifék van. Arról már nem is beszélve, hogy a rajtolás is kézifékkel van megoldva, ami nagyon flash! :) (Jó-jó, tekintsünk el attól hogy korántsem kellene minden autónál így rajtolni)

Mondjuk kormányfronton van azért némi zavar, de eddig csak Thrustmaster-es panaszokat olvastam. Például nekem sem megy a cucc TX kormánnyal, tök mindegy milyen rimet raksz rá... :(

(#113) neilszab válasza #48967168 (#112) üzenetére


neilszab
őstag

Ezt nem teljesen értem, minden kormánynak típustól függetlenül tökéletesen működni kéne... Nem lehet az analóg tengelyeket egyenként az egyes funkciókhoz társítani?

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#114) #48967168 válasza neilszab (#113) üzenetére


#48967168
törölt tag

Sajnos nem így működik... :(

Az irányítás kiválasztásánál kell kvázi előre letárolt vezérlőkből kiválasztanod a kormányodat, és ha a TX van rádugva a PC-re akkor meg sem jelenik a listán, csak a keyboard...

Ugyanúgy csatlakoztatva a T500RS meg látszik és tudsz rajta egy minimálisat változtatni (gain, gombkiosztás, stb...)

Egyébként ugyanez volt a bajom a Dirt3-al is (kb 2 hete jött ugye védelem nélkül a Steamre, marhára megörültem neki, de hiába) ebből gondolom, hogy a kormánykezelési modult onnan vették át. Ami elég gáz, mivel ott sem remekelt az FFB...

Másrészről a youtube-on van olyan videó amin TX-el nyomatják a programot, úgyhogy passz! :) Lehet, hogy az a nyűgje, hogy nem a TX eredeti pedálját használom, hanem a T500RS 3 pedálos szettje van rákötve a wheelbase-re. Csak már nem tudom hova dobtam a TX vérgagyi pedálszettjét, úgyhogy ellenpróbát sem tudok tartani a közeljövőben...

(#115) Musicking válasza #48967168 (#114) üzenetére


Musicking
aktív tag

Próbáld meg a vJoy+ujr vagy PPjoy programokon belül egy szetté 'konfigurálni' a kormány+pedál+váltó vagy a pedál+váltó kombót. A 8-16 tengely- és 32-64 nyomógomb vezérlés bőven elég az ilyen feladatokhoz igaz ezen keresztül ffb nem lesz de legalább használható amíg nem kap egy fejlettebb kontrollerbeállítási felülelet, mivel elég sok a panasz ezen téren ez előbb utóbb biztos fog változni.

[ Szerkesztve ]

SpinTires térképek: https://userscloud.com/go/1q2nebwr69wm/ , S.T.A.L.K.E.R. mods:https://mega.co.nz/#F!3MtwVBpZ!yS78_98dwg4MnYAHR_NYIw

(#116) #48967168 válasza Musicking (#115) üzenetére


#48967168
törölt tag

Köszi a tippet, kipróbálom!

(#117) gaben88


gaben88
őstag

Megvettem a játékot, de nem indul el. Win 8.1 64bit, i7 4790, MSI GTX970. Másnak volt ilyen? Legújabb Nvidia driver van fent. Elindul, Steam előkészíti, majd nem történik semmi...

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#118) neilszab válasza #48967168 (#114) üzenetére


neilszab
őstag

Na de akkor ezek szerint nekem sem fog menni a G25 + PTR pedál kombóval a vezetés? (külön USB eszközök)

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#119) neilszab válasza neilszab (#118) üzenetére


neilszab
őstag

A kombó igazából mindegy is.... vki lenne olyan kedves nekem megnézni, hogy kormány + gamepad, vagy bármi más kombóval működik-e az irányítás (kormányzás + pedálok)? Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#120) barcalaci84 válasza neilszab (#119) üzenetére


barcalaci84
őstag

nekem gt3rs és Clubsport pedállal működik...külön usb-n csatlakoznak...
mindazonáltal az irányítás ugyanolyan mint a korábbi CM játékokban...270 fokra van belőve az irányítás...900 fokos kormányt nem lehet kihasználni és így a rally autókat úgy kell irányítani mintha egy f1-es verda lenne:)
normális kormányszöggel egy katyvasz az egész kormányzás:)

(#121) gaben88 válasza gaben88 (#117) üzenetére


gaben88
őstag

Mukodik, csak ekezetmentes mappaba kell telepiteni. 360 gamepaddal is egesz jatszhato! :C

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#122) akyyy


akyyy
senior tag

üdv. látom valaki 3d vision szemüveget használ.
nekem csak tv van ami 3d-s, arra kötve nem lehet beálltani hogy 3D-be jelenítse meg a játékot ?:D
(bár azt sem tom, egyáltalán lehet e igy játékokat játszani, xboxba volt ilyen beállítás, de PC-n....)

(#123) szente válasza akyyy (#122) üzenetére


szente
addikt

Tridef3D kell neked.

(#124) gaben88


gaben88
őstag

Open vagy Clubman a leggyengébb MI? :DDD

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#125) #78687232 válasza gaben88 (#124) üzenetére


#78687232
törölt tag

Open. De csak akkor nyersz, ha nem hibázol. Vagy max. van gyengébb szakaszod, de a többin meg erős vagy.

(#126) gaben88 válasza #78687232 (#125) üzenetére


gaben88
őstag

Aszfalton egész jó vagyok, ha nem hibázom nagyot, akkor első 3-ban benne vagyok OPEN-ben és Clubman-ben is, de a murván durva hátrányokat összeszedek. :DDD

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#127) #78687232 válasza gaben88 (#126) üzenetére


#78687232
törölt tag

Most jutottam az első / második közé. Eddig második / harmadik között voltam átlagban. Az első helyhez viszont szó szerint vért kell h***oznom. :D Meg kacsintgatok a magasabb osztályok felé, leginkább csak 1960-ból nyomtam eddig.

(#128) cinkoxid


cinkoxid
senior tag

60-as autók után a 70-es elég nagy ugrás volt gamepaddal. Jó sok idő kell, mire megszokott, de legalább van kihívás. Mondhatni teljesen egyenes úton is nehéz nem kicsúszni, ha nagy sebességgel megyek.

(#129) SpongyaBob válasza cinkoxid (#128) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Egy gamepad settingst elfogadnék, hogy s mint nálad, illetve milyen nehézségben játszol.. :R

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#130) #78687232 válasza cinkoxid (#128) üzenetére


#78687232
törölt tag

Hatvanassal sikerült bajnokságot első helyen végezned?

(#131) gaben88 válasza SpongyaBob (#129) üzenetére


gaben88
őstag

Nekem a default beallitas X360-as gamepaddal aszfalton tokeletes, de murvan meg kiserletezek. De lehet hetvegen bepattintom az oreg MOMO-t is, hatha ugy jobban fog menni!

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#132) cinkoxid


cinkoxid
senior tag

4-7. hely az átlag clubman championshipben. Murván nagyon nehéz, mert ott eléggé ugrál az autó, bár most állítgattam az autón is, így már sokkal jobban lehet egyenesben tartani.
Az assisstokat maxra kéne venni, hogy normálisan tudjam vezetni, de egyenlőre még élvezem, hogy nehéz :D

A gázt szerintem majd beállítom a jobb analógnak, úgy szépen tudnám adagolni neki.

(#133) #78687232 válasza cinkoxid (#132) üzenetére


#78687232
törölt tag

Igaz, én billentyűzeten játszok, de most úgy érzem megtaláltam a tökéletes beállítást. A váltást hosszú idő után visszaraktam én is automatikusra, így sokkal jobban megy. ABS / Traction Control 2-2 és ennyi. Próbáltam kontrollerrel is (X360), de az nem az én világom. :)
Minden ismerősöm ilyen roncsolt képeket lő, csak én maradok az úton? :DD

(#134) Csapoati válasza cinkoxid (#132) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Érdekes, nekem Walesben megy, a görögöknél zúzok, Monaco meg csúszik. :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#135) cinkoxid


cinkoxid
senior tag

Billentyűzettel könnyű ;]

Úgy látom mindenkinek másra áll rá a keze.

Kipróbáltam egy Manta Compressor Supreme 2 szettel, de azzal még rosszabb volt, mint billentyűvel. Már tudom miért a garázsban pihent évekig.

(#136) #78687232 válasza cinkoxid (#135) üzenetére


#78687232
törölt tag

Azért idén befizetek egy DFGT-re, már csak az élmény miatt is. :)

Csapoati, nekem Greece nem akar összejönni :DDD Igaz, nem is erőltetem. Jelenleg Wales a kedvenc.

(#137) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Sziasztok!

Külső nézetbe lehet rakni a kamerát vagy erről ne is álmodjak?
Amúgy billentyűzettel is el tudok szaladgálni benne, nem vészes.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#138) Csapoati válasza vzsryl (#137) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Van benne külső kamera, persze.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#139) SpongyaBob válasza vzsryl (#137) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Szia!

Lehet, persze. :K

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#140) #78687232 válasza vzsryl (#137) üzenetére


#78687232
törölt tag

Alapértelmezett gomb talán a C.

Group :)

(#141) SpongyaBob válasza #78687232 (#140) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Köszi, csatlakoztam is :K

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#142) vzsryl válasza #78687232 (#140) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Lehet rosszul fogalmaztam meg a kérdést, de nekem C-vel csak a szélvédőre teszi a kamerát. Én hátulról szeretném nézni a járgányt, Számomra úgy filinges, látni ahogy koszolódik, törik stb...

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#143) cinkoxid válasza vzsryl (#142) üzenetére


cinkoxid
senior tag

ne legyen bepipálva a profilodnál a forced camera opció

(#144) #78687232 válasza vzsryl (#142) üzenetére


#78687232
törölt tag

A profilodban off legyen a forced camera. Nem szóltam :R

[ Szerkesztve ]

(#145) Csapoati válasza vzsryl (#142) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Mármint hányszor nyomod meg? Van benne külső nézet, ez 100%.

szerk.: Ó, erre nem gondoltam.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#146) vzsryl válasza cinkoxid (#143) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Köszönöm! Hazaérek, megnézem.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#147) gaben88 válasza #78687232 (#140) üzenetére


gaben88
őstag

Csatlakoztam (gaben306hun)! ;]

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#148) cinkoxid válasza vzsryl (#146) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Próbálgattam a beállításokat, és ha az be van kapcsolva, akkor csak két nézet van. Cserébe kapsz bónusz pontokat :D

(#149) szekto válasza cinkoxid (#148) üzenetére


szekto
aktív tag

Sziasztok!

Úgy látom, kezd beindulni itt is az élet, amit jó látni. :)

Egy fórummal odébb írtam ezt ki eredetileg, de gyertek nyugodtan, legyünk minél többen! :)

Csináltam egy 'bajnokságot', SG Test League néven. Több event-et is csinálok majd, ha lesz rá igény, egyelőre a héten csak egy lesz.
- Rally kezdete: 2015.05.03. 23:00
- Rally vége: 2015.05.09. 23:00
- Géposztály: WRC 2010
- 5 szakaszból fog állni ez az esemény
- 1. szakasz: Bidno Moorland /Morning, Overcast/
- 2. szakasz: Bidno Moorland Reverse /Midday, Overcast/
- 3. szakasz: Pant Mawr /Afternoon, Overcast/
- 4. szakasz: Pant Mawr Reverse /Night, Overcast/
- 5. szakasz: Sweet Lamb /Morning, Rain/
- 2. és 4. szakasz után van szervizpark (ha jól sikerült beállítanom a dolgokat :D - állítólag csak sikerült rosszul beállítanom a dolgokat, szóval 4. szakasz után nincs szerviz. :( )
- Eseményt lehet újrakezdeni (Event restart), szakaszt nem!
- Link a bajnoksághoz: SG Test League

Első körben ez lefut, aztán jövő hétre is indítok egyet - ehhez várok ötleteket, kívánságokat, hogy mit szeretnétek! (Autó, pálya, körülmények, stb. :) )

Jó játékot mindenkinek! :C

Gigabyte B450M-DS3H // AMD Ryzen 5 2600 // 2*8 GB Kingston FURY DDR4 2666 MHz // Gigabyte RTX 2060 Gaming OC 6 GB // 1*Kingston FURY Renegade 500 GB nVME M.2 SSD // 500 GB + 1 TB WD Blue HDD

(#150) #78687232 válasza szekto (#149) üzenetére


#78687232
törölt tag

Ohyeah, csatlakoztam!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  DiRT Rally
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.