Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  DiRT Rally

Hozzászólások

(#151) #78687232 válasza szekto (#149) üzenetére


#78687232
törölt tag

Előre is elnézést a dupláért. Nem gondoltam, hogy ilyen hamar nekiesek. :DDD
Nagyon fostam, mivel nincs restart. Rendesen remegtek az ujjaim sokszor. Nagyon jó pályákat válogattatok össze, végig imádtam.
Pant Mawr-nál volt az első (és egyetlen) rohamom. Tudtam, hogy elbízom magam, hát nem nekimentem a kerítésnek? :C +13 másodperc rögtön :(((
A fordítottnál irritált a Mini Countryman lámpája, alig láttam valamit a mapból. Itt megjegyzem, talán 3x mentem mindkét 2010s kocsival, így kicsit még furcsa volt.
A Sweet Lamb meg vicces volt, Pant Mawr-al kezd és Bidno Moorland-el zárja le :D
Finish!

(ha nem gond, mindenkit felveszek innen)

[ Szerkesztve ]

(#152) SpongyaBob válasza szekto (#149) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Nagyon király volt :R Csak annyira paráztam :DDD mondom ez most kőkeményen tétre megy, meg is lett az eredménye :D Sokat voltam füvön..

Várom a következő bajnokságot. :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#153) gaben88 válasza szekto (#149) üzenetére


gaben88
őstag

Zsir, penteken en is csatlakozom! :-)

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#154) cinkoxid


cinkoxid
senior tag

[link]
Esetleg ha valaki még nem látta.
Hamarosan a gampadommal én is ilyen szakaszokat fogok tolni :P

(#155) szekto válasza #78687232 (#151) üzenetére


szekto
aktív tag

Végigmentem én is a ralin, hát hűha...elsőre ez így lehet tényleg necces volt. :D

Grat SwitcX, nagyot mentél! :) :R

Gigabyte B450M-DS3H // AMD Ryzen 5 2600 // 2*8 GB Kingston FURY DDR4 2666 MHz // Gigabyte RTX 2060 Gaming OC 6 GB // 1*Kingston FURY Renegade 500 GB nVME M.2 SSD // 500 GB + 1 TB WD Blue HDD

(#156) #78687232 válasza szekto (#155) üzenetére


#78687232
törölt tag

Köszi, délután lehet nekifutok a másik verdával. :D

(#157) SpongyaBob válasza #78687232 (#156) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Szerintem én is nekifutok mégegyszer :D
Az a baj, hogy most is volt 4x15mp büntim, és nincs egy teljesen hibátlan köröm. De már jól belőttem a gamepadot szóval kezdek belejönni! :)

Egyébként én vagyok a KetrecJani :))

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#158) #78687232 válasza SpongyaBob (#157) üzenetére


#78687232
törölt tag

Sejtettem :D
Ez a rendszer maradhat is majd így szerintem. Megvan a kellő fosatás XD
Inkább menj lassabban, mintsem hogy kisodródj. Most ezzel egy percet vertél magadra. Plusz érdemes custom módban gyakorolni / megtanulni a pályákat.

[ Szerkesztve ]

(#159) SpongyaBob válasza #78687232 (#158) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Azt hogy felfedtem a kilétem mindenkinek szólt :P

Jaja jó lesz ez így. Egyébként nekem a Fiesta RS nagyon bejött. Mini után - amit egyébként tök jó irányítani - felüdülés volt irányítani, úgy pörög.

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#160) Gr3GoRi


Gr3GoRi
tag

Üdv Urak!

Pár napja én is megvettem a játékot és nagyon meglepett hogy egy "Dirt" nevű valami ennyire jó lehet :B :U
Tegnap volt vele időm játszani kicsit többet, és azt kell hogy mondjam rég szórakoztam ennyire jót szimmel!!
Még elég béna vagyok de azért tanulgatok.
Csináltam egy kis videót hogy csapatom: [link] A vége kicsit furán sikerült :DDD :B

Gigabyte B550 Aorus ​Pro v2 // R7 5800X // Patriot Viper Steel 4400 CL19

(#161) SpongyaBob válasza Gr3GoRi (#160) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Teljesen jól mentél szerintem. :)
Én sajnos még nem mindig tudok hiba nélkül végig menni.

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#162) #78687232 válasza Gr3GoRi (#160) üzenetére


#78687232
törölt tag

Tényleg jó lett, talán a háromnegyedénél vesztettél csak kicsit a lendületből. Az eleje nagyon vad. Üdv erre! :R

(#163) gaben88 válasza Gr3GoRi (#160) üzenetére


gaben88
őstag

Jól nyomtad szerintem is. Milyen kormánnyal küldted?

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#164) #78687232 válasza gaben88 (#163) üzenetére


#78687232
törölt tag

YT leírásban G27 szerepel

(#165) SpongyaBob válasza gaben88 (#163) üzenetére


SpongyaBob
veterán

"Logitech G27"

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#166) Gr3GoRi válasza gaben88 (#163) üzenetére


Gr3GoRi
tag

G27

Köszönöm a visszajelzéseket! :)

A játékban kb 20 másodpercenként előjön valami fsp lag. Nem tudom mi okozhatja de bezavar vezetés közben mert 90-100fps -ről beesik 50-60ra. Ez a videófelvételkor is előjött néha, látszik a videóban is. Ha ujrainditom a játékot akkor egy darabig jó.. de ezt betudom az Early Accessnek.. Valaki tapasztalt hasonlót?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B550 Aorus ​Pro v2 // R7 5800X // Patriot Viper Steel 4400 CL19

(#167) SpongyaBob válasza Gr3GoRi (#166) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Nem teljesen ugyanaz, de nekem sokszor újra kell indítanom a játékot mert a szerviparkok között fogja magát és megáll (lefagy) a zene szól,de nem megy tovább a kép és ez elég idegesítő. Kilépek és vissza akkor jó, de olyan is van hogy többször is ezt csinálja. Steam szerint a játék fájlok rendben vannak.

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#168) #78687232 válasza Gr3GoRi (#166) üzenetére


#78687232
törölt tag

Sajnos nekem is hasonló és ugyanazon a mapon, ugyanannál a szakasznál előjön. Nincs sok ilyen, de azért előfordul. Remélhetőleg idővel jobb lesz. Jövő hét péntek környékén már úgyis jön a következő csomag bele.

(#169) gaben88 válasza Gr3GoRi (#166) üzenetére


gaben88
őstag

Én V-Sync-el stabil, fix 60fps-el tolom a játékot, én nem vettem észre lagot, akadást.

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#170) Strezi válasza gaben88 (#169) üzenetére


Strezi
őstag

Ez az optimalis. Fizika nem megy fix 60 fole...

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#171) Gr3GoRi válasza Strezi (#170) üzenetére


Gr3GoRi
tag

Ez érdekes. Én nem tudok játszani 60fps környékén szimulátort. Úgy érzem hogy lassú és nem tudok időben reagálni semmire. 80-90fps-től érzem azt hogy a kormány mozdultra időben reagál az autó..100fps felett meg minden "kisimul". De lehet velem van baj ;)

Gigabyte B550 Aorus ​Pro v2 // R7 5800X // Patriot Viper Steel 4400 CL19

(#172) mlinus válasza Gr3GoRi (#171) üzenetére


mlinus
őstag

és amellé van 120/144hzs monitorod is? Mert anélkül, 60hz-s monitorral csak placebo hatás, hogy van különbség 60 fps fölött.

(#173) bokrosolajos válasza mlinus (#172) üzenetére


bokrosolajos
őstag

???

(#174) bokrosolajos


bokrosolajos
őstag

Magyaroknak ismerős autó skinek:

Faragó Szabó "Ebi" András

Ranga Laci:

Letöltési link

Azt nem tudjátok, miért ilyen gyenge a visszajátszásban a 4K-s textúrák kinézete?

(#175) mlinus válasza bokrosolajos (#173) üzenetére


mlinus
őstag

mit nem értesz? Ha 60 hz-s a monitorod, akkor 60 fps fölött nem fogsz látni semmilyen különbséget, az összes plusz fps csak megy a lecsóba. A vsync bekapcsolva maradása azonban valóban tud input lagot okozni, tripe buffer általában megoldja.

(#176) Gr3GoRi válasza mlinus (#175) üzenetére


Gr3GoRi
tag

Azèrt 60Hz-nèl is van külömbsèg szerintem nagyobb fpsnèl.. persze nem akkora.. Amúgy 75Hz-t tud a monitorom. Vsyncet egyáltalán nem használok.

Gigabyte B550 Aorus ​Pro v2 // R7 5800X // Patriot Viper Steel 4400 CL19

(#177) mlinus válasza Gr3GoRi (#176) üzenetére


mlinus
őstag

ha 75hz-n megy a monitorod akkor 75 fps a max, afölött nincs különbség. Monitor frissítése = annyi fps amennyit meg tud jeleníteni.

(#178) neilszab válasza mlinus (#177) üzenetére


neilszab
őstag

Attól még hogy te mit látsz belőle, az engine fut alatta. Ezt a engine-t nem ismerem, de más címeknél van jelentősége 80 vagy 160 FPS-ed van, attól függetlenül, hogy mit tud a monitorod....

Illetve ha csak nem kapcsolsz Vsync-et, akkor a VGA és a monitor frissítése nem lesz azonos, a Vsync-et a LAG miatt meg nem szeretjük, így nem árt a plusz FPS..

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#179) Enton válasza mlinus (#177) üzenetére


Enton
addikt

Ebben még lásd [SP]igazad is van[/SP], de attól még a játék futása motorszinten, ahogy neilszab is írta, az még gyorsabb és kezelhetőbb akármilyen beviteli eszközel is próbálkozzon a felhasználó.
60fps alatt nekem a BF4 multi pl már szaggatás a tejsima 140-160-okhoz képest. Mostanában egy kör alatt hajlandó belakni a memóriát és be is esik ilyen 40-50 közé de onnantól már kínszenvedés.
Ezáltal simán megértem azt aki amondó hogy több fps mellett neki simábban kontrollálható egy adott gém. És ez úgy kb mindenre igaz ahol kicsit is számít az időzítés/reflex.

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#180) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Valaki próbálkozott már Logitech Formula Force EX-szel?
Ha jól használható a játékban, akkor veszek egyet apróról, van most itt helyben olcsón.
Majd Project Cars-hoz is kelleni fog, szerintem azt is megveszem, ahogy kicsit akciózzák steamen.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#181) Enton válasza vzsryl (#180) üzenetére


Enton
addikt

Amíg nincs zsé nagyobbra tökéletesen elég az kezdésnek.
Idővel könnyű kinőni/játékszernek nézni egy G25/Fanatec GT3 kormánnyal összehasonlítva de ha komolyabban belemerül az ember hamar ráveszi magát a váltásra 1-2 fokkal feljebb a kormányok közt.

Ne habozz értemenni és élvezni ha nincs lestrapálva, de kizártnak tartom(használtba lőttem a mostanit de semmivel nem rosszabb mint amit annó eladtam 2 hónap után még 2,5+ év garival a G25re váltáskor).
Aztán majd összelősz majd valami komolyabb kormányt/legós szettet ha már rákaptál az ízére és tudod, hogy egy kormányváltás sokat dobna a stabilitáson/kanyarsebességen.

Noha nem épp olcsó egy ilyen mindenkinek de azért megéri rá összekuporgatni esős/szutyok időben sok unalmas órát el lehet velük űzni élvezettel már elég számos játékkal, van választék bőven.

Mi pl komákkal szoktunk összeülni nálam 4-5-en héha felváltva gurulunk váltogatjuk a gémeket is azért, jó móka és közösségépítő is egyben valahol.

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#182) bokrosolajos válasza szekto (#149) üzenetére


bokrosolajos
őstag

Köszi szépen!
Tegnap csatlakoztam és a végén a második helyen végeztem [ mesa

Mini Countrymant választottam, de közben kiderült, hogy nem jó választás, az éjjeli szakaszon semmit nem látni, csak lefelé világít :DDD

[ Szerkesztve ]

(#183) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Igen :)

Itt

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#184) stickermajom


stickermajom
addikt

Uhh, nagyon jónak tűnik a játék így a beszámolók alapján. :C Végre valami a rally szerelmeseinek is. Asszem' beruházok rá :))

(#185) bokrosolajos válasza SpongyaBob (#183) üzenetére


bokrosolajos
őstag

kösz Rubbi! :R :)

stickermajom: RBR megjelenése óta nem éreztem ilyen jól a rally feelinget! Megéri befektetni, hiszen ez csak idővel jobb és jobb esz!
Ha sikerül megoldaniuk a modder-friendly dolgot, akkor meglehet az új király.

[ Szerkesztve ]

(#186) Chrys_


Chrys_
addikt

Még csak a Minivel mentem eddig, de tetszik a game, azt hozza, amit vártam. Utoljára talán Colin McRae Rally 2005 tetszett (RBR-t én kihagytam: szimulátor, de nekem számít a grafika is).
Ebben is vannak hosszabb gyorsasági szakaszok?
Olyan játékot is készíthetnének, amiben a gyorsasági szakaszok között forgalomban át kell hajtani :)

(#187) #78687232 válasza bokrosolajos (#182) üzenetére


#78687232
törölt tag

Néztem is, hogy mintha lenne új versenyző. Gratulálok, remek kört mentél :R Én is végül nekifutottam ismét, csak most a Ford Fiestával, a 21.01-et javítottam így 20.47-re. Lehet ma még ránézek ismét a Minire, sokkal jobban tetszik. Csak az említett lámpa rossz sötétben :(((

(#188) szekto válasza bokrosolajos (#182) üzenetére


szekto
aktív tag

Hűűű banyek, de szoros a 2-4.-ig! :D

Gratula, szépet jöttél! ;) :)

Srácok, mint tudjátok, szombaton véget ér ez a rali. A kérdésem az lenne, hogy milyen szakaszokat szeretnétek ezután, illetve milyen géposztályt? Valamint legyen-e több szakasz, vagy inkább kevesebb?

Vasárnap akkor indítanám a következő 'fordulót'. ;)

Gigabyte B450M-DS3H // AMD Ryzen 5 2600 // 2*8 GB Kingston FURY DDR4 2666 MHz // Gigabyte RTX 2060 Gaming OC 6 GB // 1*Kingston FURY Renegade 500 GB nVME M.2 SSD // 500 GB + 1 TB WD Blue HDD

(#189) #78687232 válasza szekto (#188) üzenetére


#78687232
törölt tag

Szvsz rögtön válthatná a mostanit, nem kell egy napig várni :DDD
A kérésem az lenne, hogy már az első pályán legyen szerviz, így mindenki be tudja állítani rögtön a kedvencét. Ez maradhat ugyanígy kettesével, remek volt (1., 3., 5., stb.) ebben a formában.
Lehetne akár több szakasz is (2, 3) és mindegyiket lehessen külön újraindítani (legalább kitartana egy hétig). A pályák beállítása viszont így volt megfelelő, akinek nem tetszik az eredménye, újrakezdi a szakaszt, vagy az egészet.
Kocsi, pálya nekem mindegy. Most malacom volt, szerintem legközelebb már szívni fogok :DDD

+ ha nem gond, akkor a steam-es csoportban a továbbiakban is írni fogok a ligáról.

[ Szerkesztve ]

(#190) Csapoati válasza #78687232 (#189) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ne valtsa meg, este szeretnek menni rajta. :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#191) #78687232 válasza Csapoati (#190) üzenetére


#78687232
törölt tag

Sorry, siettem. Amint lezárul a mostani, rögtön jöjjön a következő.

Hmm, úgy emlékeztem, holnap délelőtt már vége a mostaninak. Ejj :P

[ Szerkesztve ]

(#192) SpongyaBob válasza #78687232 (#189) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Egyetértek! Lehessen újraindítani a szakaszokat is. :K A Pálya egyenlőre maradhat Wales :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#193) #78687232 válasza SpongyaBob (#192) üzenetére


#78687232
törölt tag

Szakasz alatt egy pályára gondolsz? Mert én nem. A következő legyen legalább 2-3 event a mostani egy helyett, az 5-6 stage pedig megfelelő ugyanúgy (de ezeket ismét ne lehessen újraindítani). Sokkal izgalmasabb.

(#194) SpongyaBob válasza #78687232 (#193) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Másképp értettem, de nekem mindegy csak nyomassuk :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#195) bokrosolajos


bokrosolajos
őstag

Kösz srácok! :)

Az éjjeli erdőben egy 3x Y-nal tudtam csak eljönni, addig esélyem lett volna a szakasz időre is, de hát így szép ez!

Köszi az SG liga indítást!
Én is reklámozom a facebook oldalamon /MesasArtworks ;)

Szerintem NE lehessen szakaszokat újra indtani, mert úgy elvész a rally feeling és hillclimb hotlapolásba menne át!

Jó ez úgy, hogy csak az egészet lehet újra kezdeni, ha valaki úgy gondolja megéri kockáztatni :D

4-6 pálya elég, később lehetne váltani az aszfaltos napokat murvással és akkor lehetne 4-4 is!

Személy szerint a Gr A8 kategóriát ajánlom, a két WRC kevés

(#196) szekto válasza #78687232 (#189) üzenetére


szekto
aktív tag

Oksa, akkor még ma este összedobom a következő ralit. :) Nyugodtan mehet a csoportba is a dolog. ;)

Én azt javaslom, hogy még most legyen csak Event restart, aztán ha továbbra is ez lesz a kérés, a következő már mehet stage restart-al is. :)

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M-DS3H // AMD Ryzen 5 2600 // 2*8 GB Kingston FURY DDR4 2666 MHz // Gigabyte RTX 2060 Gaming OC 6 GB // 1*Kingston FURY Renegade 500 GB nVME M.2 SSD // 500 GB + 1 TB WD Blue HDD

(#197) gaben88 válasza szekto (#196) üzenetére


gaben88
őstag

Ma este még nyomok én is pár kört. :DDD

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#198) vzsryl válasza Enton (#181) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Én konkrét tapasztalatra lennék kíváncsi. Azóta találtam youtube-on videot, el lehet vele evickélni. Jobb kormány nem hiszem, hogy kell, inkább CS-zek.:)

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#199) cinkoxid


cinkoxid
senior tag

bárcsak ezt vettem volna ma meg a pes15 helyett. Annyira borzalmas az online mód, hogy 2-3 percig várni kell, mire talál ellenfelet, majd játék közben fél másodperc lag van a gombnyomás és a reakció között. Utólag olvasva mindenkinél...egyszerűen borzalom. :U

Igaz, csak gamepadom van, de itt legalább normálisan tudtam volna veszíteni :D

(#200) roliat


roliat
csendes tag

Sziasztok!

Már múlt hét pénteken megvettem a játékot, de úgy igazából játszani csak tegnap volt időm vele azóta, és hát mit mondjak, alig bírtam abbahagyni, hajnalig ment a kocsikázás. :D Úgy kellett ez a játék, mint egy falat kenyér, kb. 4-5 éve várok valami hasonlóra. Kicsit már féltem is, hogy a Codemasters már soha nem fog rendes rally-s játékot csinálni, mert mostanság a Ken Block féle forgolódás a trendi, de szerencsére gondolnak a srácok a rally szeretőkre is. :C :R

Kicsit gyakorolgatok még, aztán csatlakozok én is a Test League-hez, és próbára teszem magam. Egyébként én egy Saitek R660 GT kormánnyal tolom a játékot.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  DiRT Rally
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.