Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 09:03:41

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Digi VoLTE roaming képes készülékek (szükséges a VoLTE működéséhez)


2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45469) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda

(rögzített hsz)

2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Hozzászólások

(#5401) dchard válasza #08205312 (#5399) üzenetére


dchard
veterán

Múlt héten megjött végre az új SDR-em, bele is néztem a spektrumba itt a 2. kerületben:

Középen a DIGI 5MHz-es LTE vivője látható, balra a Voda, jobbra pedig a Telekom LTE vivője.

A mérés szabad téren, 8dBi-s körsugárzóval történt. Látható, hogy az én lakóhelyemen 1800-on is gyengébb a DIGI (kültéren), egyelőre.

Csak hogy valami objektív dolog is legyen a fórumban :)

Próbálok majd lőni képet a tetőről is.

MOD: most látom, hogy a voda már 15megában tolja az LTE-t 1800-on, sávszélen 1-2 GSM vivő még felbukkan....

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5402) trec12 válasza #08205312 (#5399) üzenetére


trec12
addikt

Biztos jól szórakoznak néha. :B

[ Szerkesztve ]

(#5403) #08205312 válasza dchard (#5401) üzenetére


#08205312
törölt tag

Műszer nélkül, kizárólag telefon által kiírt értékek alapján írom: voda és digi ugyanaz az érték (nem emlékszem pontosan, kb ~80 dBm), telekom sokkal gyengébb (100 körül). Mindez beltéren, úgy, hogy a 3 állomás egymás mellett van.

trec12: :K

[ Szerkesztve ]

(#5404) dchard válasza #08205312 (#5403) üzenetére


dchard
veterán

Lehet nálatok kolokációban van a két szolgáltató. Amikor azt írod ugyan az az érték, akkor azonos frekin érted remélem. :)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5405) #08205312 válasza dchard (#5404) üzenetére


#08205312
törölt tag

Tavaly itt a voda 54dBm-et tudott kizárólag B20-on.
Aztán elindult a B3-as szórás is, így lecsökkent ~80dBm-re.
Ha jól tudom, LTE-A esetén a készülék mindig a leggyengébb adattal kalkulált, tehát esetünkben a B3-mal.

(#5406) dchard válasza #08205312 (#5405) üzenetére


dchard
veterán

Több pontosítást is tennék, de csak azért mert ez nem Voda specifikus:

1. Nem "lecsökkent", hanem mivel nálad elég jó térerősséggel (valójában jelminőséggel) jön az 1800-as réteg, így a telefont a bázisállomás átpakolja oda, hogy a 800-as réteget igyekezzen tehermentesíteni (ami jobban terjed, de az interferinek is jobban kitett, tehát a cél, hogy csak azok a telók legyenek 800-on, amik másképp nem tudnának kommunikálni).

2. A vivőaggregációra képes telefon (semmi köze az LTE-A-hoz) normál körülmények között az ún. elsődleges vivő adatait jeleníti meg, amit az állomás dinamikusan tud újrakonfigurálni a teleon képességeitől, és az adott helyen elérhető jelminőségtől függően. Miután bekapcsolták az 1800-as réteget, nálad a telefon valószínűleg ezt méri, de ettől még nem tűnt el a 800-as réteg, csak amíg nincs rá szükség, a telefon nem használja. Ugyancsak igaz, hogy amíg nincs forgalom, a telefon a másodlagos vivőket nem használja, nem is jelzi ki (eltűnik a 4G+). Ehhez még hozzájön, hogy egy bizonyos forgalom alatt a telefon még ha képes is rá, nem használja a CA-t, mert az aksi jóval gyorsabban merül, és a szolgáltató megadhat különböző triggereket arra, hogy milyen körülmények között (adatmennyiség, jelminőség stb.) rekonfigurálja a készüléket CA-ra, és ha igen, akkor milyen csatorna kombinációban.

Arról nem szólva, hogy a voda előszeretettel csinálja azt a trükköt is, hogy míg a letöltési irány 1800-on van, addig a feltöltési 800-on, így ki tudja terjeszteni az 1800-as réteg "lefedettségét". Ebben az esetben is láthatod az 1800-as réteg térerősségét, pedig a feltöltés 800-on megy.

Szóval nem olyan egyszerű ez a téma :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5407) #08205312 válasza dchard (#5406) üzenetére


#08205312
törölt tag

Kicsit lusta voltam gépelni, így csak pár szóban írtam le a lényeget, amit nagyon szépen kifejtettél.

Az utolsó észrevételed azonban eddig nem ismertem (a feltöltés 800-on megy)

(#5408) dchard válasza #08205312 (#5407) üzenetére


dchard
veterán

Mérőszoftverrel látható a különbség egyébként, ott kijelzik hogy a feltöltés bizony más sávon megy. A másik, hogy rengeteg telefon nem ír ki 4G+-t addig, amíg az összes aggregált sávszélesség nem haladja meg a 20MHz-et. A voda 10+10megája 800+1800-on ebbe a kategóriába esett. Most hogy 15megával tolják, már egy csomó CA képes teló, ami korábban nem írt 4G+-t, innentől kezdve írni fogja. Persze nem lenne fair ha nem írnám le: bizony a szolgáltató által árult telóknál a gyártótól elvárták, hogy 10-10+re is dobjon 4G+-t, ami véleményem szerint csalás.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5409) Flashget válasza viktorhu (#5380) üzenetére


Flashget
félisten

BL nyitas utan lehet custom romot felrakni Xiaomi telora (xiaomi.eu, miuihu) abban benn hagytak a VOLTE-t, de mivel a szolgaltatas erre a markara nincs, igy bekapcsolva csak hatranyt jelent. Ezert custom romban ki kell kapcsolni a gyari stabil romokbol pedig kivettek.

Realme GT Master Edition

(#5410) Flashget


Flashget
félisten

elvileg 2 napja mar mukodnie kellene a Digi mobilnak, de ahogy az varhato volt termeszetesen majd az osszel..vagy 2019 tavaszan..vagy nyaran. ;]
Tervezett kezdesi datum: 2018 09.10.

Realme GT Master Edition

(#5411) DonMaster válasza Flashget (#5410) üzenetére


DonMaster
addikt

elvileg? vicces
majd mikor tv-ben plakáton stb.n látunk reklámot hogy x.honap x.napjátol lehet szerzödni, nah az lesz az indulás idö pontja , de ilyen nem volt mostanában,

melyik szolgáltató az aki nem adki reklámot és elindul a háttérben nem hiszem hogy lenne olyan,digi sem fogja kihagyja, amég nincs ilyen tv és plakáton hirdetésben és a weboldalon akár elörerendelés addig, nincs fix idö hogy mikor jön.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#5412) kinder93 válasza Flashget (#5409) üzenetére


kinder93
aktív tag

A gyári stabil romokban is előhozható, ha tárcsázod ezt a kódot:

*#*#86583#*#*

(#5413) lugosi válasza DonMaster (#5411) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Viccesnek vicces, csak nem úgy ahogy te érted. :S

(#5414) DonMaster válasza lugosi (#5413) üzenetére


DonMaster
addikt

miért te láttál hivatalos Digi közlemény-t hogy meg fog jelenni? vagy valamiféle reklámot?
ha nem akkor csak egy hivatalos szervnél volt kiírva mi is?
leírom , várható indulás,

nálam a várható nem jelenti azt, hogy 100% hogy akkor fog indulni, csak várható hogy akkor vagy előbb vagy később de valamikor akkor, mi ebben a más?

hogy lehet másképp értelmezni a "várható indulás -t"?

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#5415) Flashget válasza kinder93 (#5412) üzenetére


Flashget
félisten

elohozhato, de amikor tavaly majusban vettem a RN4-t benne volt gyarilag mindenfele hokuszpokusz nelkul. De mivel szolgaltatas hijjan tobb a hatranya bekapcsolva mint nelkule igy kivettek a stabil rombol.
Ha mondjuk a Digi szovetkezne a Xiaomival talan lenne letjogosultsaga a volte-nak ezen a mobilon. ;)

Realme GT Master Edition

(#5416) Flashget válasza DonMaster (#5411) üzenetére


Flashget
félisten

miert van gyakorlatilag is? ;)

en nagyon szeretnem ha lenne Digi mobil...
de tavaly marcius ota ez a varhato indulas tologatasa hat......mikozben kemenyen kell pengetni a frekiert amin semmilyen szolgaltatas nincs.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#5417) lugosi válasza DonMaster (#5414) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem kell erőlködni. Tudod te is nagyon jól hogy ez így már gáz.

(#5418) DonMaster válasza Flashget (#5416) üzenetére


DonMaster
addikt

van gyakorlatilag is, már leírtam mikor amikor egy Digis akár tv-ben akár ujság akár plakát akár mindegyik médiában bemondja hogy x.év x.hónap x. napján indul a digi mobil, ugye ilyen nem volt

gáz a tologatás ezt nem lehet tagadni, de 0-rol kell kiépíteni és minden toronynál engedélyezés, persze meg lehetne már ennyi év után de ez van, lehet megfogja érni mert jo lesz mire elkészül csak várni kell még,
szerintem az nmmhh baszta el, ha úgy adja a frekit, hogy 3éven belüli indulás akkor már kint lenne, de nem úgy adta, bár ez lehet jó mert egy félkész hálózattal nagyon gáz lett volna kiállni, így még lehet jó is az egészből, Majd az árak magukért fognak beszélni ebben biztos vagyok.

(#5417) lugosi
kiírta hogy nem az? de attól még hogy gáz hivatalosan nem volt Digi felől bejelentve hogy májusban jön.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#5419) qnadam válasza DonMaster (#5418) üzenetére


qnadam
veterán

de látod, többen személyes sértésnek veszik, volt aki már anyagi kárt is emlegetett miatta.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#5420) p2pp válasza qnadam (#5419) üzenetére


p2pp
őstag

Sztem idén nem lesz már indulás!
Ha jövőre elindul, akkor 1 év alatt
100.000 előfizetés kell! 3000 havidíjjal számoltam.
Ugyanennyi (100.000) kell még majd pluszban évente!
A 0 szaldóhoz így 800.000 előfizetés kell és ez 8 év alatt
talán sikerülhetne is. Maradék pár évben már a további
növekedés hasznot hoz. Ez egy elképzelés!
Kíváncsi leszek miként alakul majd!
Közben lesz pályázat, ami létszükséglet lesz!
Kell a 700 és a 2100-as freki is hozzá!
1 Millió előfizut ki kell szolgálni vmivel!

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#5421) PBA


PBA
aktív tag

Abban biztos vagyok, hogy a Digis kollégák ide járnak röhögni :) A sok tuti megfejtőn, üzleti kalkuláción, stb. :)

[ Szerkesztve ]

(#5422) lugosi válasza DonMaster (#5418) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

“szerintem az nmmhh”

Elég meredek következtetés.

(#5423) p2pp


p2pp
őstag

Wikipédia Vodafone Magyarország idézném.
Ha a Digi Mobil is így indul, akkor igazi sikersztori lesz.

"Voda Wiki indulás

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#5424) Samott válasza PBA (#5421) üzenetére


Samott
addikt

Pedig igazabol sirniuk kellene, mert egy rossz vicc amit csinalnak. Hany eve vettek a frekit? Mennyi penzt elegettek a semmiert? Mire eleg annyi freki? Mikor kezd penzt hozni? Csupa olyan kerdes amit nem sok oromre ad okot.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#5425) attip válasza DonMaster (#5411) üzenetére


attip
újonc

A Digi garantáltan nem tipikus szolgáltató. És nagyon sűrűn tesz logikátlan, vagy legalábbis annak tűnő lépéseket. Emiatt itt, Romániában, évente legalább egyszer megjósolják, hogy na az idén biztosan csődbe fog menni, mert amit művel az fenntarthatatlan. De ennek ellenére köszöni szépen, de egyre jobban megy neki.

Ami az indulást illeti, szerintem nem kell túl sokat várni tőle, de okozhat meglepetést. Romániában 2007-ben inditotta el a 3Gs hálozatot (2100-es frekvencián) pár városban. Eleinte a meglévő ügyfelek kaptak ingyen ócska készüléket [(ezt)] és az addigi fix telefonos tarifa/percek volt érvényes a mobilra is. 2009-ben vezette be, hogy lehetet külön fizetni érte, és már mobilnetet is tartalmazott.

És csak 2014-ben (7 év után!) hozott létre bárki által, otthoni csomag nélkül is szerződhető csomagokat. Ekkor kötött a Vodafone-al belflöldi roaming-ra szerződést és fogott neki becsületes hálozatépítésnek, miközben egy ideje már volt egy 900-as sávja is. Így az akkor 0,5 millióról mostanra 4 millió körülire nőtt az ügyfélbázisa.

(#5426) viktorhu válasza attip (#5425) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem a logika miatt, és nem jósolták, hanem tényleg volt olyan időszak, amikor napi fizetési nehézségekkel küzdöttek. Azóta ezt megoldották a tőkeemeléssel, mostanában senki nem beszél csődről. Szóval abból, hogy voltak már igazán bajban, és kijöttek belőle, elég meredek levezetni, hogy egyébként csupa jó döntést hoznak. Évek óta úgy égetik a pénzt a frekvenciára, hogy nem is használják, amit nyilván nem így terveztek, de hogy a csőd hogy jön ide, az legalábbis nehezen értelmezhető.

(#5427) #08205312 válasza attip (#5425) üzenetére


#08205312
törölt tag

És csak 2014-ben (7 év után!) hozott létre bárki által, otthoni csomag nélkül is szerződhető csomagokat.
:N
Hamarabb volt az. Kb egyidőben azzal, amikor megjelent a prepaid csomagjuk.

2014-ben ... kötött a Vodafone-al belflöldi roaming-ra szerződést
:N
Nem kötött, hanem az Ancom kötelezte a vodát a roaming nyújtásra

...és fogott neki becsületes hálozatépítésnek, miközben egy ideje már volt egy 900-as sávja is.
:N
2014-es tenderen vette meg a digi a frekvenciát 40 millió euróért.

(#5428) lionshamlet


lionshamlet
senior tag

Digi mobilnet kérdés.
[spoiler]ha van vkinek tudomasa arról, hogy digi mobilnetes sim kartyat telefonba téve, a telefonszámot megtudjam az ossza mar meg velem, köszi:)
[/spoiler]

(#5429) #08205312 válasza lionshamlet (#5428) üzenetére


#08205312
törölt tag

Telepítsd a mytelenor appot.

(#5430) lugosi válasza p2pp (#5423) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem úgy indulni már nem tud, mert a leírás alapján a Vodafone úgy nézem 4 és fél hónappal a tender megnyerése után szolgáltattak, ha futtában jól olvastam 2 éven belül a tender után saját hálózaton.

(#5431) Gézengúz válasza lionshamlet (#5428) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ha regisztralsz a digi.hu-n akkor a digi move menüpontban látni fogod a számot.

(#5432) lionshamlet


lionshamlet
senior tag

koszi mindkettotoknek.
Gondolom hívást nem tudok kezdemenyezni sehogysem.
Hívni azért tudnak?

(#5433) Gézengúz válasza lionshamlet (#5432) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nem, ez csak adatkártya.

(#5434) lionshamlet válasza Gézengúz (#5433) üzenetére


lionshamlet
senior tag

2 napja hogy megvettem a digi net mobil szolgáltatást.
Telefonba berakva a simet és beállítva az APN-t működik is net.
Viszont Stickkel notebookban használva semmi nem történik, nincs net.
Írtam már a diginek is hogy mivan, vásárláskor azt mondták már aznap használható lesz.

Vmit manuálisan kellene beállítanom?
Csak ezt a hibaüzenetet kapom.
[link]

(#5435) Gézengúz válasza lionshamlet (#5434) üzenetére


Gézengúz
addikt

nem kértem stick-et, passzolok. (nem lehet, hogy ott is APN-t kell állítani valahol?)

(#5436) Diák66 válasza lionshamlet (#5434) üzenetére


Diák66
őstag

A hálózatot látja az eszközöd, de nem csatlakozik. Mindenképpen a beállításokban keresném a hibát. APN egész biztosan kell, így lehet az van hibásan megadva.

(#5437) lionshamlet válasza Diák66 (#5436) üzenetére


lionshamlet
senior tag

én is erre gondoltam, de adódik a kérdés mit kellene beírnom.
alapból ez van:
[link]

(#5438) Gézengúz válasza lionshamlet (#5437) üzenetére


Gézengúz
addikt

Az összefoglaló APN pontját elolvastad igaz?

(#5439) lionshamlet válasza Gézengúz (#5438) üzenetére


lionshamlet
senior tag

aha, mobilon működik mint feljebb írtam is, de ide hiába írom be ezeket - már amit enged, nem működik.

[ Szerkesztve ]

(#5440) N2O999


N2O999
tag

FTTH hálózat építéssel párhuzamosan egyik napról a másikra felhúztak egy tornyot is M3 autópálya és Hort között.

(#5441) qnadam válasza N2O999 (#5440) üzenetére


qnadam
veterán

olyan, mintha színpadi hídelemekből lenne.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#5442) zsolt.es válasza lionshamlet (#5439) üzenetére


zsolt.es
csendes tag

Hali, ott a böngészőben is át kell írni az APN-t, majd állítsd be alapértelmezettként, utána menni fog.

(#5443) lionshamlet válasza zsolt.es (#5442) üzenetére


lionshamlet
senior tag

És hogy töltenéd ezt ki helyesen?
Mert ezt nem fogadja el.
[link]

(#5444) zsolt.es válasza lionshamlet (#5443) üzenetére


zsolt.es
csendes tag

Hitelesítéshez ne nyúlj, és figyelj hogy tutira ez legyen az alapértelmezett. Ügyfélszolgálatan dolgozok, pár embernek már beálítottam, így működnie kéne.

(#5445) lionshamlet válasza zsolt.es (#5444) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Naja, meg is oldódott.
A hitelesítést kellett None-ban hagyni, illetve vagy harmadjára fogadta csak el alapértelmezettnek :D

Köszi!
:C

(#5446) p2pp válasza N2O999 (#5440) üzenetére


p2pp
őstag

Jól látom, hogy csak a micrók vannak bekábelezve?

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#5447) radio100jozs válasza N2O999 (#5440) üzenetére


radio100jozs
őstag

Ez tényleg Digi, könnyű lesz megkülönböztetni a többitől, mert ilyen "kikötött" árbócos rácsos antennatartókat épít, mint a képen is látható. Ja és nincs benne piros-fehér sávozás, mint a többi mobilcég antennatartóiban.

(#5448) norbiv8


norbiv8
tag

Kicsivel több mint egy hét alatt idáig jutottak nulláról, azért ez nem rossz. Ma is fent voltak, szerintem be is kötötték.

///°°\\\

(#5449) dchard válasza norbiv8 (#5448) üzenetére


dchard
veterán

Azért a le nem vágott gyorskötözők látványa engem kísértetiesen emlékeztet az FTTH szerelésük igényességére.

Végre lettek közeli képek, amiből mostmár látszik, hogy sima 2x2-es kiépítés lesz ez egy frekire tervezve, tehát ha valaha lesz is alacsony frekijük, az megint egy vastag összeg lesz +RRU-val és antennákkal. Abban bíztam, hogy legalább annyi eszkük lesz, hogy eleve multi-beam antennát raknak fel, de hát ez nem jött be...

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5450) p2pp válasza dchard (#5449) üzenetére


p2pp
őstag

Akkor nálunk a 6db antenna 3x3 lesz 1 frekin?

2 éve bekötetlenül árválkodik

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.