Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 09:03:41

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Digi VoLTE roaming képes készülékek (szükséges a VoLTE működéséhez)


2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45469) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda

(rögzített hsz)

2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Hozzászólások

(#4101) viktorhu válasza Tressy (#4100) üzenetére


viktorhu
veterán

Hát még ha a DIGI fog fizetni a korlátlan csomagért az előfizetőknek!

(#4102) elekreg válasza Tressy (#4100) üzenetére


elekreg
tag

Aha, gondolom...
A DIGI egyre inkább nincs abban a helyzetben mostanság, hogy akkorát robbantson és komoly árversenyre kényszerítse a meglévő szolgáltatókat, bármennyire is szeretné bárki, vagy akár minden más szolgáltató előfizetője is, mert az olcsósodás minden felhasználónak érdeke lenne ugye.
Álmodozni lehet, de aki a realitások talaján mozog, az pontosan tudja, hogy a fizikát, matematikát és minden más fontos tényezőt, még a DIGI sem tudja megerőszakolni.

[ Szerkesztve ]

(#4103) Zeki válasza Tressy (#4100) üzenetére


Zeki
nagyúr

Te hol élsz? Mert ebben az országban minden perc hívás meg talán sms után jattolni kell az államnak.
Plusz a tornyokért is szép pénzt kérnek.

(#4104) 4Grider válasza Tressy (#4100) üzenetére


4Grider
nagyúr

100000 előfizetőnél az 150-160 millió Ft bevétel havonta. Abból maximum az ügyfélszolgálatok bérleti díjait és az ott ülő alkalmazottakat fizetik. A frekvenciáért és a frekvenciahasználatért fizetett összegek ennyi bevételből nem jönnek össze. Főleg nem az összekapcsolási díjak és az adók. Egymillió előfizetőnél sem.

(#4105) #08205312 válasza 4Grider (#4104) üzenetére


#08205312
törölt tag

Jaj na! Te is beálltál a siratóasszony kórusba?
Nem tudtad, hogy a diginél még a számtan is másképp működik?
Mindjárt jön is a topik önjelölt fővédnöke és elmagyarázza neked is!

(#4106) trec12


trec12
addikt

Szerintem a regnáló háromnak bőven van mozgástere árban és mint látjuk kapacitásban is (főleg a Telenornak). Ha Digi (csoda) Mobil el is indul simán reagálnak rá. A hálózatuk világviszonylatban is jó minőségűek sajnos attól tartok a Digi ezt nem fogja tudni. Ennek ellenére igen is szükség lenne rá, hogy elinduljon végre. Én a roaming partner hiányát gondolom oknak, hogy idáig még nem indultak el ill. a gazdasági környezet (telekom adó) sem kedvező igazán.
Szerintem decemberben sem fognak inkább jövő tavasszal ha valaki még hisz ebben is... :U

[ Szerkesztve ]

(#4107) enginev3.0 válasza trec12 (#4106) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ahhoz hogy decemberben elinduljon országosan, szerintem már mindenhol fogni kéne jelet

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4108) PBA válasza enginev3.0 (#4107) üzenetére


PBA
aktív tag

Végre egyre többen látják reálisan a dolgot. Álmodozni lehet, de a valóságot nem érdemes figyelmen kívül hagyni. Egyesek olyan csomagokat hallóznak itt be, hogy csak pislogok. :) El fog jönni a tényleges kijózanodás pillanata.

(#4109) szabogabor10 válasza Tressy (#4100) üzenetére


szabogabor10
veterán

Azért szerintem ennyire ne éld bele magad.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#4110) wwenigma válasza PBA (#4108) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ha nem tetszik hogy egyesek reménykednek, nem kell a topikot olvasni. Kész, ennyi.

Rohadt idegesítő a folyamatos negatív propaganda amit toltok. Nem vagytok érdekeltek benne, lepjetek tovább a francba. Pláne hogy akkor se fizetnel elő rá ha jó lenne mert nem lenne jó. Ezt te írtad...

UI: nincs önjelölt topikvédnök állás, csak rohadt idegesítő az állandó sirasotok és ennek én hangot is adok...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#4111) viktorhu válasza wwenigma (#4110) üzenetére


viktorhu
veterán

Mondjuk nekem a vallásos csodavárás is fura egy high-tech témáról szóló hobbitopikban. Ettől függetlenül engem is érdekel a téma, meg várom, hogy mi lesz belőle, de nem hiszek abban, hogy borrá változtatja a digi a vizet, az már Kiskőrösön is kiment a divatból.

(#4112) szabogabor10 válasza wwenigma (#4110) üzenetére


szabogabor10
veterán

Semmiféle negatív propaganda nincs. Ha neked a realitás szó nem mond semmit, az nem a mi hibánk. Mi legalább érvelünk is, te meg nem nagyon, csak várod a csodát.
Egyébként csak mellékesen mondom, hogy én is várom a Digit, még ha nem is fogok valószínűleg náluk előfizetni, de a megjelenesük tuti jót tenne a piacnak.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#4113) g0dl


g0dl
addikt

Szórakoztató ez a topik, jó lenne ha a jóslások, kinyilatkoztatások máshova kerülnének.

Lord Kelvin 1885 „A levegőnél nehezebb tárgyak sohasem fognak repülni.”

Bill Gates „Sosem csinálunk majd 32 bites operációs rendszert”

Albert Einstein "Semmilyen jel nem mutat arra, hogy az atomenergia valaha is elérhető lesz. Ez azt jelentené, hogy tetszés szerint zúzhatjuk össze az atomot” ( Mondjuk ez ügyes fogalmazás;))

Ernest Rutherford „Az az energia, amit atomok összezúzásából nyerünk, nagyon gyenge. Sületlenséget beszél az, aki az atomok transzformációjától nagymennyiségű energia felszabadítását várja”

Thomas Edison „A váltóárammal babrálni időpocsékolás. Soha, senki nem fogja használni”

(#4114) #08205312 válasza trec12 (#4106) üzenetére


#08205312
törölt tag

Nagyon szépen összefoglaltad a mondandód, teljes mértékben egyet is értek vele.
+1 észrevétel: én a 2019-es frekvencia-tenderig már nem látok esélyt az indulásra.

Zeki: itt Bp-en is van...már 6 hónapja....

[ Szerkesztve ]

(#4115) Zeki válasza #08205312 (#4114) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ha nem látsz esélyt az indulásig, mért vannak működő tornyaik már?
Nyomj le egy hálózatkeresést. Itt Kecskeméten bejön a 216 03 4G

(#4116) szabogabor10 válasza #08205312 (#4114) üzenetére


szabogabor10
veterán

Itt Újbudán, a Bikás park mellett semmi. Nagyon hézagos a lefedettség még itt BP-en is.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#4117) polonic válasza g0dl (#4113) üzenetére


polonic
félisten

Ez mind szép és jó, amit ide bemásoltál.
De attól még a 10 mhz-es spektrumot nem tudod megerőszakolni, hogy kiszolgáljon egy millió előfizetőt.

Na meg ott van még a költség is, amit említettek már korábban. 100 ezer előfizető az 5 eurós, kerekítve 1500 Ft-os csomaggal havonta 150 millió bevételt jelent. Mondjuk egy iroda bérlés havonta 50 millió. Es akkor meg nem fizettel a dolgozoknak. Nem fizettél adót annak a draga államnak.

Csak azt írjuk, hogy akkora csodát, hogy itt 5ft-os percdíj lesz, amiből 3 ft egyből a államé, ne várjatok.

(#4118) viktorhu válasza g0dl (#4113) üzenetére


viktorhu
veterán

Vicces próbálkozás okos emberek szájába butaságokat adni, főleg, ha ez amellett akarna érv lenni, hogy a digire nem vonatkozik a fizika.

(#4119) Zeki


Zeki
nagyúr

Lekapcsolták a digi tornyot, csak próba lehetett.

(#4120) trec12 válasza Zeki (#4115) üzenetére


trec12
addikt

Győr eddig semmi. Azért egy decemberi tervezett induláshoz ez így nem igazán frankó....

(#4121) Zeki


Zeki
nagyúr

Az adó mértéke
a) a 4. § a) pontja szerinti adóalap esetén, ha hívást
aa) magánszemély előfizető előfizetéséhez tartozó hívószámról indítják, akkor hívásonként 2 forint/megkezdett perc,
ab) nem magánszemély előfizető előfizetéséhez vagy a szolgáltatóhoz tartozó hívószámról indítják, akkor hívásonként 3 Ft/megkezdett perc,
b) a 4. § b) pontja szerinti adóalap esetén, ha az üzenetet:
ba) magánszemély előfizető előfizetéséhez tartozó hívószámról küldik, akkor 2 forint/darab,
bb) nem magánszemély előfizető előfizetéséhez vagy a szolgáltatóhoz tartozó hívószámról küldik, akkor 3 Ft/darab.
(2) A hívószámról indított hívások, küldött üzenetek utáni adó összege nem lehet több, mint:
a) magánszemély előfizető előfizetéséhez tartozó hívószám esetén 700 Ft/hó/hívószám,
b) nem magánszemély előfizető előfizetéséhez és a szolgáltatóhoz tartozó hívószám esetén 5000 Ft/hó/hívószám.

Mentes az adó alól:
a) a segélyhívás,
b) adománygyűjtő szám hívása,
c) üzenetküldés adománygyűjtő számra,
d) a teszthívás, teszt-SMS,
e) magánszemély előfizető hívószámáról indított hívások időtartamából havonta 10 megkezdett perc.

https://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=a1200056.tv

nem tudom, a távközlési különadó még erre jön-e:
Milyen mértékű adót fizetnek a telekommunikációs vállalatok?

A távközlés területén működő vállalatok esetében a sávos progresszió a következő:
0 és 100 millió Ft között 0%
100 millió Ft és 500 millió Ft közé eső nettó árbevétel esetén 2,5%,
500 millió Ft és 5 milliárd Ft között 4,5%,
5 milliárd Ft felett 6,5%

(#4122) viktorhu válasza Zeki (#4121) üzenetére


viktorhu
veterán

És erre jön még a frekvenciaadó.

(#4123) lugosi válasza g0dl (#4113) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Jaja, totál igazad van, folytatható a felsorolás akár azzal is, hogy jön majd a Digi az 5 eurós korlátlan csomaggal. ;]

(#4124) #08205312 válasza lugosi (#4123) üzenetére


#08205312
törölt tag

Figyi, hiszen ebben benne van az indulási dátum: először be kell vezesse Magyarország az eurót :DDD

(#4125) szabogabor10 válasza #08205312 (#4124) üzenetére


szabogabor10
veterán

:DDD :DDD

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#4126) lugosi válasza #08205312 (#4124) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

:D kérdés megoldva :DDD

(#4127) Ryoo


Ryoo
senior tag

Azért azt elfelejtitek, hogy nem feltétlen kell nyereségesek lennie a digi mobilnak eleinte, van nekik más ágazatuk, amik esetleg el tudja ezt tartani. (Persze nem tudom, hogy mennyire nyereségesek mondjuk az internet és kábeltévé részlegük) De más cégek is csinálják így, hogy azzal, hogy jelen vannak egy bizonyos ágazatban, az elegendő nekik, nem kell nyereséget termelniük.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#4128) gabor9991 válasza Ryoo (#4127) üzenetére


gabor9991
őstag

Persze nem tudom, hogy mennyire nyereségesek mondjuk az internet és kábeltévé részlegük

Nézd meg mennyire emelték a sebességet kábelen és a hülyék még csökkentették is az árát. :D

(#4129) DonMaster válasza szabogabor10 (#4112) üzenetére


DonMaster
addikt

jah mert az reális szerinted azt irni, hogy 10mhz- nem elég 1milio elöfizetönek? mikor most 0elöfizetö van.
és kétlem, hogy 1-2honapon belül lenne 1milió, max 2-3év jo ha elsö 2-3honapban lesz 100e de azt is már tulzásnak tartom.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#4130) PBA válasza DonMaster (#4129) üzenetére


PBA
aktív tag

Sajnos az a helyzet. hogy ez a 4G only 10Mhz mindenhez kevés, úgy eleve egy szolgáltatás elindulásához önmagában is. Vagy freki kellene még nekik pluszban, vagy roaming szerződés. Előbbit leghamarabb 2019-ben tudják leülni, utóbbit meg ki tudja. Nem véletlenül nem sietnek az indulással IMHO.

(#4131) wwenigma válasza DonMaster (#4129) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Szerintuk mindegy mi csak azt lehessen mondani, xar lesz, el se induljanak.

Kene mar inkabb csinalni ennek egy topikot, unalmas.... :U

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#4132) DonMaster válasza PBA (#4130) üzenetére


DonMaster
addikt

megint ez a 100% negativitás.
semmire nem elég? 0ügyfél van érteni?
ha be jön lesz kb elsöhonapban 10-20e ügyfél, böven kifogja szolgálni,.

csomagokrol is megy itt a nagy semmi vita, lásd telenor képes hasznot termelni ugy hogy 6e ért ad egy máskép 20e ft-os csomagot, digi-nek nincs feladva igy a lecke, jan1-töl csöken az áfa, elég anyni, hogy beadja 6e ért ezt a digi korlátlan hivás sms net, és észel az mobilnetet lekorlátozza anynival hogy 21mbps-es nem pedig 150-300-... , 21-el már böven lehet 4k-ban is stabilan filmezni netezni, igy meg böven lecsökentve a terhelést. Szoval ha már a sok negativ emberke kikéri hogy reálisan gondolkodjunk akkor legalább ti is azt tegyétek.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#4133) polonic válasza DonMaster (#4132) üzenetére


polonic
félisten

------ :(

[ Szerkesztve ]

(#4134) trec12 válasza DonMaster (#4132) üzenetére


trec12
addikt

Attól tartok ez nem ilyen egyszerű.... :( Már rég szolgáltatnának.

(#4135) DonMaster válasza trec12 (#4134) üzenetére


DonMaster
addikt

pedig de, azért 0lefedetségröl elérni egy legalább 90-99%-osat, nem megy egyik naprol másikra oké frekvencia van, de ahol ado toroyn lezs ott ilyen engedély olyan engedély ilyen izé olyan izé.,

az hogy hamarosan indul az 100%, elkezdték felujitani az üszf-eket, valahgoy neekm feltünt az hogy van kivilágitott pult amin lyukak vannak, de üres, valyon mi lesz ott? csak nem mobilok? ez igaz nem sok csak kicsi de 1 jel ami arra utal, hogy hamarosan most már indulni fog, lehet nem dec31-én hanem valamikor januárban, de már nagyon hamarosan, Az rcs&rds(kinti Digi)-nél is 21mbits a max de korlátlanul, tehát élö példát vettem, alapul, azért az elmult években dolgoztak papirmunka fizikai kiépités stb, meg volt, ez idö allat,

de itt a topicban sok infot nem lehet megtudni, kb anyit hgoy igy szar ugy szar igy enm tud ugy nem tud, meg iylenek,

mondjuk azokat az ******* nem értem akik már most azt mondják hogy szar meg hogy nem lehet meg hogy ne álmodj ilyen olyan árrol stb.
miközben még 0elöfizetö van 0szolgáltatással, árak nélkül.
kb enyni erövel lehetne mondani hogy a repülö autó azért szar mert ************. közben még max terven van vagy filmekben(CGI)-ként

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#4136) szabogabor10 válasza DonMaster (#4135) üzenetére


szabogabor10
veterán

Hidd el, hogy ez nem ilyen egyszerű.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#4137) #08205312 válasza DonMaster (#4135) üzenetére


#08205312
törölt tag

Ezek most tények, vagy vágyak/álmok?
Jó lenne végre a valóságok mezején fórumozni, elvégre ez nem egy vallási/hitbeli topik.

A tények:
- 2014.09. A digi elnyer 5MHz párosított frekvenciahasználati jogot 1800 MHz-en 10 milliárd forint összegért.
- különböző irott és online médiákban a telekommunikációban dolgozó szakemberek úgy nyilatkoznak, hogy 5MHz duplex sávon 100.000 ügyfelet lehet kiszolgálni.
- a fenti számot figyelembe véve közgazdász szakemberek megállapítják, hogy ennyi emberrel gazdaságtalan a hálózat üzemeltetése.
- a hálózat kiépítését ágazati szereplők 50-60 milliárd forintra teszik
- a cég ügyvezetője úgy nyilatkozik, hogy teljes szolgáltatást kívánnak nyújtani, a lehető legrövidebb idő alatt, saját hálózatot építve. Nem számolnak belföldi roaminggal.
- az nmhh oldalán megjelenik egy digi által bejelentett 2017.03-as tervezett indulási dátum
- a fent megjelölt napon új céldátumot adnak meg az indulási szándékra: 2017.09.
- 2,5 év elteltével, 2017.05. foltszerűen megjelenik a digi teszthálózata
- 2017.09.13 ismét új céldátum az indulásra: 2017.12.31.

(#4138) 313313 válasza #08205312 (#4137) üzenetére


313313
addikt

Lemaradt egy 2016 június 7-ei dátum

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#4139) wwenigma válasza #08205312 (#4137) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

És azt az apróságot elfelejted hogy mindekozben folyamatosan jelennek meg a tesztjelek mindenfelé az országban, először csak szakaszosan majd folyamatosan láthatóak. Érthető, mert ez tul pozitiv hogy megemlitsuk...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#4140) PBA válasza szabogabor10 (#4136) üzenetére


PBA
aktív tag

Ne etesd! :)

(#4141) DonMaster válasza #08205312 (#4137) üzenetére


DonMaster
addikt

2. tehát 100e emberre elég , aha értem tehát én vagyok a hülye mert azt irtam hogy a 10mhz több mint semmire elég vagy mert leirtam arra hogy azt irtátok hogy semmire nem elég , most emg már nyiltan beismeritek hogy azért 100ezer emberre elég.

teszthálozat pont hogy teszt emiatt valszeg nem mindenhol nyomjákbe csak ahol tesztelik tehát ezt a foltszerü dolgott gyorsan felejsd el.

közgazdász szakemberek? kemény és azok a közgazdász szakemberek azt is mondják hogy 1milio ügyfél kell a kifizetödéshez meg azt is hogy mind ezt 1honap alalt 100% hogy eleleht érni,. lo*****t

nem vagyok közgazdász, de abban biztos vagyok, hogy és ezt veheted álomnak vagy nem ténynek is, tölem ,de az 100% hogy amint elindul az első 1-2honapban nem lesz 100ezer ügyfél. elsö honapban ha igy saccolnom kéne kb 20-40e második kb 50-60e 3.honapban talán eléri a 100e-ret de azt is nagyon kétlem.
és ez alat már termel pénzt is nem csak viszi, ahogy azt is saccolom álmodom tipelek josolom ahogy te irtad, hogy 1éven belül nem lesz 1milió ügyfele, még ha közben roaming-ot is nyerne konkurenciátol.

ez hogy nem tény hanem teszavaiddal élve vágy/álom nekem nyolc, de az tuti hogy amég itt 1milió ügyfélröl beszéltek addig most 0-van és nem lesz 1milió az első honapban amiröl rinyáltok, ahogy egy totál ujszolgáltató-megjelenésekor ugyan ugy nem lesz elsö idökben profitos sem. föleg hgoy elég teritet a piac a 3 másikkal, és ehez nem kell közgazdásznak lennem,hogy tudjam hogy egy 10miliós országban ahol 3 már majdnem lefedi a teljes népességet, 1 uj 4. szolgáltató nem fog az elsö percben 100e vagy 1milió ügyfelet ahgoy tiirtátok szerezni

jah azt kihagytad hogy a vodafone lehet kivonul az országbol/eladja

PBA

eteted te magadat , totál h** vagy, ha nem tudsz normálisat irni inkább read only-ba menj, ha a témához hozzászolni enm tudsz,

megy a rinya itt egy olyan szolgáltatásrol ami jeleleg 0ügyfélnek érhetö el.
érteni 0 ?

nulla, nulla ,nulla
0
remélem ez a szám érthető.
beszéltek téynekröl, irok én is 1 tény-t
0elöfizetöje van Magyarországon a digi mobil szolgáltatásának.

mégis itt a forumon olyanaokat irnak egyesek mitnha azt használnák/használták volna téynszerint és leirják milyen szar ugysem jo stb. közben még 0(nulla) elöfizetöje van, érteni zéro nulla 0

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#4142) PBA válasza wwenigma (#4139) üzenetére


PBA
aktív tag

Kenheted a hajadra a tesztjelet! Én hegytetőn fogom a környező országok hálózatait, mondhatom, hogy tesztjeleket. Tudok rá csatlakozni? Nem. Miért is nem? Azért, mert a jel nem elég erős a stabil kapcsolathoz. Ahogy korábban is írtam, az hogy jelet fogsz, még SEMMIT nem jelent. Legyen az Digi hálózat vagy másé, ez tök mindegy. Ennek a tükrében érdemes örvendezni, hogy jaj, jelet fogtam. Oké. Stabil a jel? Nem tudod. Mennyire erős? Nem tudod. Használható ott a fedettség? Nem tudod. Ennyi. Meglátjuk majd, hogy mi lesz, jelen állapotban nem lehet a Digire építeni szerintem. Majd ha hozzácsapnak új frekitket, vagy egyéb módon bővítenek, majd akkor. Fáj vagy sem, ez most a helyzet. Nem véletlenül nem erőltetik. Haladnak a dologgal, de nem sietnek, jó okkal, és ez pozitív számomra, hogy nem ugranak bele hülyeségekbe.

(#4143) DonMaster válasza PBA (#4142) üzenetére


DonMaster
addikt

nem eleht épiteni ?
ez anyniban igaz hogy 0elöfizetöje van és most sem leeht elöfizetni rá még kártyásnak sem, szoval jah most nagyon is nem lehet ráépiteni.
de a többi riynát majd akkor nyomd le ha megjelent és lesz minimum 1 elöfizetöje annak az 1-nek a véleményére kiváncsi vagyok, addig csak rinya rinya sirás megy részetekröl.

viszont abban egyetértünk, hogy jobb késöbb egy jolmüködö szolgáltatóü mint egy olyan ami közben fejleszt.

a fenti és elözöben nem minden rész neked hanem inkább az itt irok-nak vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#4144) trec12 válasza DonMaster (#4141) üzenetére


trec12
addikt

Senki sem akarja, hogy ne legyen Digi Mobil! Egyszerűen nem éri meg elindulni - ahogy PBA fórumtárs is megírta - szerintem zárjuk rövidre! Roaming partner nélkül és azzal sem (gondolom nem tudtak, tudnak megállapodni drága mulatság lenne, technikai dolgok stb....). Talán tavasszal ha lesz belőle valami. Szerintem. Mondom még egyszer és más is egyetért ezzel, ha ez annyira egyszerű lenne már régen lenne Digi Mobil. Sajnos nincsen. :(

[ Szerkesztve ]

(#4145) elekreg válasza Ryoo (#4127) üzenetére


elekreg
tag

Miből tarja el?
Összességében annyi hitel nyomja a DIGI vállát, hogy csak bírja fizetni, nem biztos, hogy akarja még azt is növelni.

DonMaster: Szerinted 100%, hogy hamarosan indul?
Amilyen szinten most áll, vagy nagyon gyenge indulás lesz, vagy nagyon sokat kell még várni a minimálisan elvárt szintű induláshoz, de történjen bárhogy, ebből a DIGI jól már nem jön ki annak fényében, amit eddig művel ezen a téren.

[ Szerkesztve ]

(#4146) wwenigma válasza PBA (#4142) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Aha persze. Csak fikázni jársz ide, mint pl ez a mostani kijelentesed is, mivel ezt nem tesztelhetted mert nem tudsz csatlakozni rá mivel nem engedélyezett! Az meg hogy mire elég a sávszélesség megint dobhatjuk a sutba mert mint már kiderült szűkebb sugarzokat használnak és nem fogja egyszerre 10000000000000 ember használatba venni. Nagyon jó toolok vannak amivel le lehet szimulálni az antennák elhelyezését és a kihasználtságot, gondolom nem vakon építkeznek...

A külföldi jeleket hagyjuk, ez olyan mint a wifi, ha nincs az egyik oldalon elég erős rádiós teljesítmény attól még láthatod a 20km-re lévő adót de vissza nem tudsz pofazni neki...kicsit másabb mint a panel pincéjében fogott 4G jel amivel az engedély hiánya miatt nem tudsz mit kezdeni...de rakok fel majd qualcomm cuccot és lemonitoroztatom.

Elekreg: sokszor tönkrement már az évek alatt...és a többiek hasonló hitelt hordoznak... Az meg hogy mire elég ez a mostani felállás nem kérdés, csak sokan többmillió ügyfelet vizionalnak....

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#4147) DonMaster válasza wwenigma (#4146) üzenetére


DonMaster
addikt

ezt a Digi tönkre fog menni stb-t már évi 1x mindig kiirja valaki,
az a baj hogy enm értik meg, hogy amég a telekom-vodafone-telenor mind azonnali megtérülésel dolgoznak hogy minél elöbb legyen tömve a befektetök szebe.

addig a digi hosszutávban gondolkozik nem 1-2éven belüli megtérülésre megy hanem 5-10évesre.

ez a nagyon nem mindegy persze profit orientált cég a digi is, de nem arra megy hogy 1éven belül ferrari emg luxus villa legyen minden Digis befektetöknek, hanem inkább 5-10év, nagyon nem mindegy.
amég a másik 3 kb lehuzza az embereket addig a digi nem és mégis van bevétele, jah és mégis adnak neki hitelt pedig ha sok hitele van akkor elvileg nem lenne hitel erös hgoy kapjon ujjabat egyidö után, de mégis kap, nah hgoy is van ez? amég kap addig az látszik hogy jo az üzleti model és üzleti tervük mert a bankok megelölegezik ezt hitel formájában, amivel fejelsztésre tudnak befektetni,

bezsélnek itt jelekröl emg miegymásrol és? igen szerintem hamarosan indulni fog, vannak rolla jelek és enm csdak rádiohullámu jelek, és nem az nmhh oldalűán lévö jel hanem ügyfélszolgálati jelek is.

jah és ahogy irtad van 30mhz-e ha az eddigi 10mhz-et csak 100e tudja ahsználni máris 300e nél vagyunk de 300e mikor is lesz? uindulás elsönapjűn bemegy 300e ember és köt szerzödést nah az vicces lenne , de ezt aki komolyan gondolja az hülye.

trec12
miért is?
szerinted mi az amit irtam ami egyszerü?
k-sok papir munka , itteni engedély ottani lakoközösségi engedély iylen appir oylan papir, ezek igen is idöbe kerülnek, megjön a szálitmány késikk a szálitmáyn 3hetet , stb ez mind idö, ez nem megy az egyik percröl a másikra de ez már több mitn 1éve elkezdödöt, nem mondom azt hogy a végére ért , valami amit eleht fejelszteni böviteni az soha enm ér a végére, de már tarthat ennyi idö alalt egy olyan állapotban hogy indulhasson akár januárban már.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#4148) elekreg válasza wwenigma (#4146) üzenetére


elekreg
tag

A többi szolgáltatóval felesleges foglalkozni, de náluk nem is olyan rossz az arány, a DIGI az Invitelre felvett hitel óta úszhatott el igazán, amiatt gondolom, hogy további nagyon mínuszos éveket nem engedhet meg magának a mobilos szegmens miatt sem.

[ Szerkesztve ]

(#4149) dchard válasza #08205312 (#4137) üzenetére


dchard
veterán

"különböző irott és online médiákban a telekommunikációban dolgozó szakemberek úgy nyilatkoznak, hogy 5MHz duplex sávon 100.000 ügyfelet lehet kiszolgálni."

Én kíváncsi lennék arra aki ezt kijelentette, lehetőleg névvel címmel. Már csak azért is, mert baromság.

Vettem a fáradtságot, és kikerestem a Huawei vonatkozó dokumentumából (az Ericsson is tud ennyit abban biztos vagyok), hogy 5MHz FDD módban mennyi maximális aktív (!!) ügyfelet tud kiszolgálni egyetlen bázisállomás:

Tessék csak megnézni, cellánként 600 aktív ügyfél az elméleti felső korlát, 6 szektoros állomással számolva 3600. És ez egy állomás. Nyilván ez az elvi kiallokálható maximum, mire ezt elérnénk, egy előfizetőre már alig jutna pár kilobit sebesség, de ettől még kapacitás tervezés szempontból jól láthatóan nettó baromság, hogy max 100.000 ügyfelet lehet kiszolgálni. Az más kérdés, hogy gazdasági szempontból sűrűbben kell raknia az állomásokat, hogy jobb frekvencia újrafelhasználási arányt tudjon elérni, ez pedig pénzbe kerül, hogy megéri-e gazdaságilag az egy másik kérdés.

De hogy ki lehet szolgálni sokkal több ügyfelet is mint 100.000 az egészen biztos.

Egyébként feltehetné a kezét az, aki itt mobilhálózatok tervezéséből él, mert jól láthatóan olyanok is terjesztik itt az igét teljese meggyőződéssel, akiknek kevés köze van ehhez a területhez.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#4150) Kronos3000 válasza dchard (#4149) üzenetére


Kronos3000
senior tag

No végre egy józan ember :R

Az előzményeket olvasva már könnyeztem a nevetéstől. :DD

Wasabi...

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.